STREEKNIEUWS PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJD TE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE VIERDE EEN UNIEK FEEST ROND HET HONDERDJARIG BESTAAN VAN „NUT EN UITSPANNING" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 juni 1973 Nr. 21301 Een schilderachtige momentopna me uit het rigk geïllustreerde feèsl- ulbum van ..Afut en. Uitspanning'': langs de fraai begroeide dijk komen de muziekkorpsen aangemarcheerd, op weg naar het festival op het sportterrein (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor een muzikaal bijzonder ge slaagde afsluiting van het officiële feestprogramma zorgde aan het be gin van de avond de Amsterdamse Politiekapel, waarna het er nog heel lang zeer feestelijk aan toe ging in de grote feesttent. Een uitstekende Duitse brassband uit Krefeld zorgde er niet pittige dixielandmuziek voor dat er volop kon worden gedanst. NUTSSPAARBANIv Uw ideale gezinsbank U Ij^Hl welkom bij uw yJ^Ulspaarbank voor Jeugd-premiesparcn 10 premie DREISCHOK: Ring. donderdags van 11.00- 12.00 uur. ZIERIKZEE Geslaagd Bij de vorige week gehouden exa mens van huize „Den Berg'' 'te Goes slaagde voor het eindexamen derde jaars Z-opleiding o.a. mej. J. Bij de Vaate, voorheen te Zierikzee. Aan de Rijks Pedagogische Aka- demi e te Middelburg, slaagde voor de hoofdakte mevrouw 1-1. C. van Leeuwen-Hendriksen. HAAMSTEDE Brandweer moest uitrukken Zondagmiddag even na één uur, werd de brandweer geallarmeerd voor een kleine brand in de omge ving van het kampeerterrein „Hel Torentje". Hoewel er de laatste jaren geen hout meer wordt gestort, liggen op het bedoelde terrein nog de res ten van veel snoeihout en stobben, die daar in het verleden gebracht zijn. Natuurlijk is een dergelijke op slagplaats een geliefd speelterrein voor de jeugd. Daar de brandweer zoals gebrui kelijk. zeer snel ter plaatse was kon men de zaak goed in de hand hou den. Het korps uit Renesse dat ook gewaarschuwd was behoefde geen dienst te doen. Na een uur konden de mannen weer inrukken en hun in de steek gelaten maaltijd weer voortzetten. Als al het oude hout eens op en kele grote hopen werd geschoven was het materiaal aanwezig om en kele malen een kampvuur op dat terrein te houden. Het gevaar dat de jonge beplanting die nu tussen dit oude hout opgroeid nog een keer zal verbranden is dan ook veel minder géworden. NOORDGOUWE Geslaagd Voor het examen Rode Kruis-hel- per derde klasse slaagde te Goes onze dorpsgenoot de heer H. B. Lo- kerse. NIEUYVERKERK Ledenvergadering S.K.N.W.K. Vanavond (maandag) 18 juni houdt de SKNWK een ledenvergadering die aanvangt om half acht. Op de agenda staat o.a. financieel verslag, jaarverslag. elftalcommissie. be stuursverkiezing. De heren J. H. v d. Zande en C. Radewalt zijn her kiesbaar. De heer Y. T. Wandel cfie eveneens aftredend is, is niet her kiesbaar. Deze vergadering wordt gehouden in 'het clubgebouw van SKNWK. Barbeque-avond in soos „The Fish" Terafsluiting van het seizoen hield de jeugdsoos „The Fish" j.l. zaterdag een barbeque-avond. Deze avond werd gehouden in een schuur in de polder, oven het vuur werd het vlees geroosterd en tussen de bedrijven door liet men zich de drank ook goed smaken. De platen die ten gehore werden gebracht zorgden ook nog voor de nodige stemming. Deze avond betekende tegelijk het einde van dit „soos"-seizoen. In september gaat de jeugdsoos weer open. iets waarnaar nu al velen verlangen. Jeneverstokerij ontdekt in Drenthe COEVORDEN. 16-6. De rijkspoli tie heeft in het Drentse Wachtum (gem. Dalen, bij Coevorden) een je neverstokerij opgerold en in beslag genomen. Een Belg en een Neder lander, die op heterdaad bij de in stallatie werden betrapt, zijn inge sloten. De stokerij, „een zeer moderne", aldus de rijkspolitie, had een capa citeit van 4000 liter alcohol van 95 procent per week. Het is de zesde stokerij die dit jaar in Nederland werd ontdekt en de eerste in het noorden. Bankoverval opgelost ROTTERDAM. 17-6. Volgens de Rotterdamse politie is de overval op het filiaal van de Amro bank aan de Sladhoudersweg in Rotterdam vrij dagavond opgelost. Nadat vrijdag nacht al twee mannen waren gear resteerd, werden zaterdag twee an deren gegrepen. De Rotterdamse recherche zegt over voldoende aan wijzingen te beschikken dat dit de vier mannen zijn die de overval pleegden. Het grootste gedeelte van de buit is inmiddels ook terecht. Twee doden hij aanrijding UDEN. 16-6. Bij een botsing in het Brabantse Uden zijn twee doden ge vallen en werden drie kinderen ge wond. Het ongeluk gebeurde doordat de auto van de slachtoffers werd geraakt door een auto die geen voorrang verleende. De 37-jarige G. T. Bulsink uit Geldrop en de 8-jarige Rob van Geffen uit Eindhoven waren op slag dood. De drie andere kinderen raak ten licht gewond. De bestuurder van de andere auto werd. niet gewond. „Stakende muzikanten" weer aan het werk met nieuwe instrumenten De harmonie presenteerde zich hierna muzikaal met een opgewekt „Happy Days" en daarna volgde op nieuw een bijzonder hoogtepunt op dit .jubileumfeest: burgemeester A. J. Schouwenaar deelde mee dat in op dracht van H. M. de Koningin aan de vereniging was toegekend dc ere penning van verdienste. De burgemeester gaf het ere-me- taal een plaatsje aan 't verenigings vaandel. Hij deed dat aan hel slot van zijn toespraak waarin hij hon derd jaar „N. en U." schetste als honderd jaar activiteiten, cultuurT beleven en muzikale vorming. ,,De harmonie is vastgenageld in de ge meenschap. we vieren vandaag een grandioos feest", aldus burgemeester Schouwenaar. „Er is enovm veel werk verzet, dat kon ook dankzij de inzet van de burgerij". ZONNEMAIRE, 16-6. Het grote jubileumfeest van de honderdjarige harmonieyereniging „Nut en Uitspan ning'", is zaterdag uitgegroeid tol een unieke gebeur tenis voor Zonnemaire. Deze prachtige zomerdag trok vele belangstellenden naar het dorp, waar 's morgens om acht uur het feestprogramma werd ingeleid met klokgelui, gevolgd door trompetgeschal van de toren door een koperensemble van de jubilerende vereni ging. Gedurende de gehele dag, lot Iaat in de avond, daverde het tot ver in de omgeving van vrolijke mu ziek, ten gehore gebracht door in totaal zo'ii dertien muziekkorpsen. Nadat in de morgenuren een groot kinderprogramma in de reusachtige feesttent was afgewerkt, met veel succes bij de jeugd verzorgd door Hans Borghardt met o.a. muzikale reis, goochelen, kwis en ballonade, maakten alle korpsen die deze dag het jubileumfestijn van „N. en U" opluisterden een muzikale rondgang door de gemeente, gevolgd door een gezamenlijk optreden op het sportveld en een muziekfestival. Daarbij presenteerden zich de korpsen „Nu met Hope", Brninisse; Cresendo, „Nieuw-Leven", Dreïschor -Ouwerkerk; „Witte van Haemste- de". Haamstede; „St. Caecilia", 's-Heerenhoek; „Oefening en Uit spanning", Nieuwerkerk; „Con Amo- re", Nieuwerkerk, het majoretten- peleton met de drumband uit Oude Tonge; „Oosterland's Fanfare", Oos- terland; „Luctor et Emergo" Renesse „Advendo", Wolphaarlsdijk; „Kunst en Eer', Zierikzee en uiteraard de jubilerende harmonie „Nut en Uit spanning" van Zonnemaire, onder leiding van de lieer H. J. Everwijn. Het middaggedeelte en het festival op het sportterrein werd afgesloten met een door vele tientallen belang stellenden bijgewoonde feestelijke ceremonie: ongetwijfeld het hoogte punt, van deze grote dag in de hisr torie van de muziekvereniging van Zonnemaire: de overhandiging van het nieuwe instrumentarium, het unieke sluitstuk van de gehouden ju- bileumakties, waarbij op een niet te stuiten manier niet minder dan twintig duizend loten werden ver kocht. Dankzij deze daverende aktie (en nog meer geslaagde activiteiten), kon heel Zonnemaire - en velen van daarbuiten - er zaterdagmiddag ge tuige van zijn dat hel eigen „Nut en Uitspanning" een nieuwe eeuw- kan gaan inblazen op gloednieuwe, in de moderne lage stemming gezet te instrumenten. „Staking" Voor de aanbieding van de nieuwe instrumenten was een passende pre sentatie gevonden en wel in de vorm van een „werkstaking" van de muzi kanten, die stuk voor st.uk hun oude Fonkelnieuwe laag-gestemde in strumenten werden zaterdagmiddag tijdens hel jubileumfeest van ,,N. en U." op het feestterrein onder luid applaus van vele aanwezige feest gangers en muziekliefhebbers aange dragen door een „korps" uit de bur gerij: een hoogtepunt op deze zon nige feestdag van heel Zonnemaire. instrumenten in de steek lieten en wandelend over de zonnige wei ver- pozig zochten in de koele feesttent. Nadat zo het „stakende korps" uil het gezicht verdwenen was kwam een „gelegen'heids"-gezelschap het terrein op, voorzien van het kost bare en glimmend gepoetste nieuwe instrumentarium. Deze vrijwiligsters en vrijwiligers stelden zich op rond de muziektent en gaven vervolgens „ruim zicht" op al het nieuwe fonkelende materiaal. Kennelijk was dit het sein voor „N. en U." de staking op te heffen: keu rig geüniformeerd wandelde het ge zelschap het feestterrein weer op, om onder applaus de lang begeerde nieuwe instrumenten in ontvangst te nemen. Natuurlijk ontbrak bij al deze ta ferelen het gesproken woord niet. Zo vertelde de her A. H. Stolk leu ke bijzonderheden uit de geschiede nis van de 100-jarige harmonie, waarbij hij herinnerde aan het „di rigententijdperk'' Everwijn dat in 1922 begon met de heer H. J. Ever wijn gevolgd door J. P. Everwijn in 1933 en K W. Everwijn van 1935- 1961. Na die periode werd de diri geerstok nog gehanteerd door de he ren Braber en Hagens, maar ook nu weer staat ,.N. en U." onder een Everwijn: de heer H. J. Everwijn. kleinzoon van de „eerste" heer H. J. Gratis verrassing De zeer actief met de jubileum viering belaste heer J. M. Goemans leidde de overhandiging van de nieuwe instrumenten. Hij gaf een overzicht van de gevoerde akties, dank brengend aan allen die hadden bijgedragen tot het succes dal voor een belangrijk deel op naam kan worden geschreven van Zonne- maire's Boerenkapel welke immers de verkoop van loten, onder andere op vele campings in de West hoek en bij Ouwerkerk, muzikaal zo voortreffelijk wist te begeleiden. „Dank voor de guldentjes en de vele medewerkingzo sprak de heer Goemans, het jubilerende muziek gezelschap namens de gehele bevol king feliciterend met deze grote dag. „Zonnemaire heeft heel wat voor de muziek over, dit is een dag om nooit te vergeten." Voorzitter J. Stoel van ,.N. en U." dankte geroerd: „voor ons is een unieke droom verwezenlijkt.' Burgemeester Schouwenaar bevestigt de aan liet honderdjarige „Nut en Uitspanning" toegekende ere-medaille van verdienste aan het vaandel. Voorzitter Stoel, (r.), bedankte later voor deze volkomen verrassing voor h.et jtibilerende muziekgezelschap." Opnieuw een dankwoord van de voorzitter: „deze volkomen verras sing in de vorm van de ere-penning van verdienste heeft ons feest vol ledig gemaaktHet uitgebreide dankwoord van de voorzitter werd afgesloten met de uitreiking van herdenkingspenningen van het eeuw feest aan vertegenwoordigers van al le korpsen die aan deze dag hadden meegewerkt. Aan de wedstrijden werd door 12 korpsen uit Zeeland deelgenomen, 's morgens traden vier korpsen in het strijdperk, gedurende de middag acht. De prijsuitreiking vond na afloop zaterdagavond plaats in het Huis van Nassau. Wegens afwezigheid van burgemeester Th. H. de Meester, wegens ziekte verhinderd, werd de prijsuitreiking verricht door loco- burgemeester Bij de Vaate. De uitslag was als volgt: 1. Wol- faartsdijk 535 punten; 2. Goes 524 p.: 3. Hulst 515 p.: 4. Philipine 509 p,; 5. Brouwershaven 509 p.; 6. Kwa- dendamme 507 p.; 7. Zoutelande 505 p;. 8. Kerkwerve 489 p.; 9. Glas Che mie 488 p.; 10. P.T.T. Oostburg 487 p.; 11. K. Maat. de Schelde 487 p.; 12. ZaamsIag-468 p. Drie doden en één zwaar gewonde op de weg EINDHOVEN, 17-6. De 52-jarige H. J. Tacke uit Eindhoven en dc 65- jarige P. J. E. de Bruyne uit Berg- hem (België) zijn zondagmiddag op de verkeersweg Eindhoven-Antwer- pen bij Eersel om het leven gekomen De auto van de heer Tacke - die met \'rij grote snelheid reed - vloog uit een bocht. De echtgenoten van de twee slachtoffers zijn zeer ernstig gewond in een ziekenhuis in Eind hoven opgenomen. De 72-jarige mevr. De Bruyne- Duchesne, echtgenote van het Bel gische slachtoffer, is kort na het on geluk aan haar verwondingen over leden. ZIERIKZEE. 16-6. Zaterdag heerste er te Zierikzee vrijwel de gehele dag een ongewone activiteit van een groot aantal Zeeuwse brandweerkorpsen, die in het kader van provinciale brandweerwedstrijden tweede klas hun deskundigheid demonstreerden bij het pand van dc voormalige grasdrogerij aan dc Oudeweg. „Redding" van een slachtoffer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5