Rode Kruis-examen en uitreiking SALARIS VAN HOGERE AMBTENAREN GAAT ACHTERUIT zakboekjes leden Rode Kruis-kolonne Geslaagde Lions-wandelmars te Renesse Het Zeeuwse Meer krijgt zeker te kampen met zware metalen BREZJNJEW IN DE VER. STATEN AGENDA Taak van waterschappen of provincie? LAATSTE NIEUWS intermeubel Premier Den Uyl: DRACHTEN, 16-6. De hogere ambtenaren zullen er in salaris op achteruit gaan. Dit zal het vervolg zijn op tie salarisverhoging van de staatssecretarisen met 15 procent reëel. Dc eventuele salarisverhogingen voor de lagere ambtenaren zullen veeleer in centen dan in procenten geschieden. Ook wil dit kabinet een grotere openbaarheid van de particuliere inkomens om een effectief inkomensbeleid te kunnen voeren. Dit verklaarde zaterdagmorgen minister-president J. den Uyl op een P.v.d.A.-bijeenkomst in Drachten. Kamerlid Relus Terbeek leidde de vergadering waar naast de premier ook minister W. Duisenberg (finan ciën), staatssecretaris van sociale zaken Marcel van Dam en kamerlid H. M. Franssen waren. Premier Den Uyl voorspelde dit kabinet een wisselende en onzekere toekomst, Het zal volgens hem een periode van permanente strjjd wor den. Er is geen gewapende vrede, maar de werkelijke verhouding is er meer een van elkaar beloeren omdat beide programma's de grondslag van het beleid zijn". Koiide douche voor naaktzivemmer CALLANTSOOG, 16-6. Dat niet iedereen de pas genomen maatregel van het gemeentebestuur van Cal- lantsoog om het naaktstrand legaal te maken aanvaardt, ondervond een Amsterdammer. Toen hij textielloos een duik in zee had genomen, ontdekte hij bij terugkomst dat zijn broek was ver dwenen. Een verzoek om hulp aan twee mannen die de aanduidings borden van het naaktstrand aan het plaatsen waren, werd onder de woor den „had je je broek maar moeten aanhouden", van de hand gewezen. De man moest toen met een kleed om naar het drukke dorp Callants- oog lopen om een nieuwe broek te kopen. Het was de eerste keer dat de tex tielhandelaar op een dergelijke ma nier een broek aan een klant ver kocht. Grote uitbreiding bloemenveiling Aalsmeer AALSMEER, 16-6. Binnen een jaar na de opening van 's werelds grootste snijbloemenveiling in Aals meer is er al een plan gereed voor uitbreiding van het gebouw met on geveer 50 procent van de huidige ruimte. De op 15 september vorig jaar geopende veilinghal wordt ruim vier hectare groter, en krijgt daar mee een totale oppervlakte van on geveer 13 ha. Hout „milieu-vriendelijk?' bouwmateriaal JONKOPING (ZWEDEN), 14-6. In een wereld die zich steeds sterker bewust wordt van de gevaren van vervuiling, en uitputting van grond stoffen en energiebronnen, zijn er goede vooruitzichten voor het ge bruik van hout als bouwmateriaal. In tegenstelling tot vrijwel alle an dere bouwmaterialen is hout een grondstof die nooit uitgeput hoeft te geraken. Nieuwe aanplantingen, her bebossing en rationeel beheer heb ben juist tot een toename van 's we- reldshoutvoorraad geleid. Zweden, een belangrijk hout-ex- poterend land waar bijna de helft van de Nederlandse invoer van ge zaagd hout vandaan komt, is opti mistisch gestemd over de toekomst van dit produkt, waarvan de prijzen bovendien dit jaar sterk gestegen zijn, zo bleek op de grote bosbouw- en houtexpositie „Elmia", die eens in de twee jaar in het Zweedse Jönkö- ping wordt gehouden. Op deze beurs werd behalve aan nieuwe bosbouw- technieken in Zweden ook aandacht geschonken aan de toekomst van hout als bouwmateriaal. Daarvoor werden de vooruitzichten gunstig geacht, omdat hout een milieu vriendelijk" produkt is. Ander beleid De minister-president gaf toe dat de regeringsverklaring een bleke passage bevat over het noorden des lands, maar gaf de verzekering dat de aangekondigde maatregelen in de nota Langman uitgevoerd zullen worden. Hij was echter van mening dat ook de werkloosheid in de grote Twee doden bij explosie bij Hoogovens VELSEN, 17-6. Een explosie in de zuurstoffabriek van Hoogovens heeft zaterdag aan twee mensen het leven gekost. De 32-jarige C. M. H. de Graaf uit Heemskerk was op slag dood, de 40-jarige H. O. Wijgergangs uit Alkmaar overleed later in een ziekenhuis. De explosie is ontstaan door een lek in een zuurstofleiding, zo ver klaarde de voorlichtingsdienst van Hoogovens. Duitser op Texel verdronken TEXEL, 17-6. De 61-jarige Duitser P. Peters uit Mullheim am Ruhr is zaterdagmiddag bij de Koog op Texel in de Noordzee verdronken. Zijn vrouw, die zich in zijn nabijheid be vond, sloeg alarm, maar toen de badmeesters ter plaatse kwamen, bleek de man reeds te zijn overleden steden aandacht vraagt, er zullen deze maand enkele gerichte, maatre gelen worden afgekondigd, aldus de premier. Hij beloofde de aanwezigen dat Nederland zal merken dat er een ander beleid komt. „We kunnen ech ter niet in een keer door de bocht", zo zei hij. Twee broertjes komen om bij verkeersongeval BUNSCHOTEN, 17-6. Rutger Muys (10) en zijn broertje Hendrik (6) uit Bunschoten zijn zondag om het leven gekomen by een verkeers ongeluk op de weg Bunschoten- Baarn. Zij zaten in een busje bestuurd door hun vader. Het busje raakte van de weg en sloeg over de kop, doordat een der kinderen een ruk aan het stuur gaf. De twee jongens zijn uit het busje geslingerd. Rutger was direct dood, Hendrik overleed korte tijd na aan komst in een ziekenhuis in Amers foort. ZIERIKZEE, 15-6. Op het laatst gehouden Rode Kruisexamen te Goes ter verkrijging van het zakboekje en bevordering tot helper 3e klasse slaagde o.a. de heer H. B. Lokerse te Noordgouwc, lid van het Rode Kruis Korps Zierikzee. Al eerder dit jaar behaalde de heer Lokerse te Vucht het sertivicaat voor de be voegdheid tot opleiding bjj E.H.B.O. - E.H.B.R. en gcwondenvervoer, waar dc kolonneleiding heel bljj mee is. De voorzitter van de Rode Kruis- afdeling de heer L. J. Korstanje reikte dezer dagen tijdens een ver gadering de zakboekjes uit aan 9 dameskolonneleden, t.w. mevr. A. J. Klumper-v. Luin, E. v. d. Kreeke- v. Ravenzwaay, J. F. Leijdekkers- v. d. Vate, C. P. Stoutjesdijk-Berre- De onmisbare boekhouders ROME, 14-6. Een leger boek houders en andere ambtenaren is sinds begin april in Rome bezig de fouten van een voor veel geld aangeschafte compu ter te herstellen. Aan die fouten is het te wij ten dat de regering nog steeds de omvang van de staatsuitga ven in 1972 en de begrotings overschotten niet kent. Eind april hadden die cijfers al bij de rekenkamer moeten zijn. Het apparaat heeft de socia le dienst ook te hoge uitke ringen laten doen. RENESSE, 16-6. Zaterdag 16 juni werd te Renesse de Lions Wandel mars gehouden. De deelnemers kon den kiezen tussen een traject van 8, 10 en 15 km. Om twee uur gingen vanaf het dorpshuis te Renesse de eerste deelnemers van start. Het grootste aantal deelnemers be stond uit leden van de C.J.V. Wan delgroep Rijswijk uit Rijswijk, die in twee bussen met 114 man naar Re nesse waren gekomen om de tocht mee te lopen. De Rijswijkse wandel sport vereniging bezoekt ieder maand ergens een wandeltocht en deze maand hadden zij hun keuze op de Lions wandelmars laten val len, omdat zij nog niet eerder in Zee land waren geweest. Na afloop toon den zij zich zeer enthousiast over de route en over Zeeland. Het totaal aantal deelnemers be droeg 162, het geen inhoudt dat er buiten de leden van de vei-eniging uit Rijswijk slechts 48 deelnemers waren Dit aantal was wat teleur stellend, te meer daar er door mid del van fraaie raambiljetten in het dorp en op alle campings in de West hoek, reclame was gemaakt. Oor zaken van de tegenvallende deelna me is dat vorige week een tocht in De waterzuivering MIDDELBURG, 16-6. Dc PvdA- en de PPR-statenfracties in Zeeland zjjn van mening dat de uitvoering van de wet oppervlaktewateren niet aan de waterschappen moet worden opgedragen, zoals Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voorge steld. De actieve waterzuiveringstaak is een provinciale taak, vinden de twee statenfracties. Het beheer door een provinciale dienst maakt recht-" streekse controle door en verant woording aan Provinciale Staten mogelijk, aldus de statenfracties. De omvangrijke zuiveringstaak De sluitingsplannen van de Oosterschelde AMSTERDAM, 15-6. Met de verontreiniging door zware metalen van het toekomstige Zeeuwse Meer, dat zal ontstaan als de Oosterschelde wordt afgesloten, heeft Rijkswaterstaat nauwelijks rekening gehouden. Hoewel de fosfaten dc grootste bedreiging vormen, zal ook de belasting door zware metalen een groot gevaar gaan opleveren. Dit concludeert de Amsterdamse student scheikunde J. M. Akkerman in een scriptie over de afsluiting van de Oosterschelde, die hij aan de universiteit van Amsterdam maakte voor de interfacultaire werkgroep milieukunde. De heer Akkerman zegt dat Rijkswaterstaat altijd stilzwijgend aan de belasting door metalen van het Zeeuwse Meer voorbijgegaan is. Dat komt, volgens hem. omdat Rijkswaterstaat altijd gedacht heeft dat deze stoffen, door slib gebonden, vanzelf naar de bodem van het Hol lands Diep zouden zakken. De heer Akkerman stelt hierbij dat de me- tailoiden daar bacterieel in onder meer oplosbare methylverbindingen wórden omgezet die vanuit de slib- laag weer gemakkelijk in het water terechtgekomen. De sterke kwikver ontreiniging van het IJsselmeer is daar een voorbeeld van, aldus de heer Akkerman. Beluchting Er zijn volgens hem twee moge lijkheden om dit kwaad te bestrij den: een intensieve beluchting van de bovenste sliblagen, die echter op de lager gelegen sliblagen nauwelijks enige merkbare invloed zal hebben het verwijderen van het metaal- rjjke slib. Dat is door zeer intensief en continue baggerwerk in theorie mogelijk, maar zeker in de Bicsbosch nauwelijks denkbaar, nog los van de enorme hoeveelheden. De Rijn voert jaarlijks 2.300.000 ton slib aan en de Maas nog eens 300.000 ton. De heer Akkerman meent dat de metaalbelasting van het Zeeuwse Meer even groot zal worden als die van het IJsselmeer. Die wordt in Nederland „ernstig" genoemd, in de Verenigde Staten wordt een derge lijke belasting ontoelaatbaar geacht. Volgens hem is een grondig onder zoek naar de gevaren die de metaal belasting heeft voor de drinkwater voorziening en de verzillingsbcstrij- ding dringend gewenst, afgezien nog van de milieuschade waarvan de mens geen directe last ondervindt. voets, M. C. Verbeek-Stoutjesdijk, G. W. Willemse-Wessels, mej. J. Quist te Zierikzee en mevr. A. J. de Bruijne-Goudzwaard te Oosterland. Mevr. M. v. d. Berge-Vos te Oos terland ontving alleen haar Rappor tenboekje, haar zakboekje verblijft nog even in de ijskast totdat zij haar E.H.B.O.-diploma heeft behaald, wat een eerste vereiste is ter verkrijging van het zakboekje. Mevr. T. C. Stoutjesdijk-Wilbrink te Ouwerkerk werd per 4-6-1973 aangesteld tot helpster le klasse, een prestatie die niet voor iedereen re aliseerbaar is, want naast de theo retische lessen bij de kolonne wordt hiervoor ook nog een half jaar zie kenhuiservaring geëist, en wel op de verschillende afdelingen wat een he le opgave betekent. Geen opzienbarende akkoorden verwacht WASHINGTON, 17-6. De Sow jetrussische partijleider Brezjnew die zater dag in Washington aankwam, heeft de zondag doorgebracht op president Nixons buitenverblijf in Maryland. De 66-jarige Brezjnew heeft in de bossen van Camp David gewandeld en geconfereerd met zijn assistenten, onder wie de Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, Gromyko. Zondag omstreeks middernacht onze tijd had hij een gesprek met Nixons adviseur Henry Kissinger*. Op de agenda voor het topoverleg met Nixon staan vrijwel alle belang rijke politieke problemen en de kwesties inzake de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de V.S. Zo zullen beide mannen van ge dachten wisselen over de onderhan delingen in Genève inzake de aan vulling van de akkoorden over de beperking van de strategische bewa pening die het vorig jaar in Moskou zijn gesloten, de economische en handelsbetrekkingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie, de veiligheid in Europa, het Midden-Oosten en het vredesakkoord in Vietnam. In Washington verwacht men dat de topconferentie een succes zal worden hoewel men niet rekent op opzienbarende akkoorden. Maandag 18 juni Zierikzee Havenplein, 18.45 uur, start Avond vierdaagse. Mondragon, 20.00 uur ,Philatelica. Goes 16.00 uur, alg. vergadering aandeel houders N.V. Watermaatschappij „Zeeland" (hoofdkantoor Ant. Fok kerstraat 8). Woensdag 20 juni Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, vergadering N.C.V.B. Scharendijke Gemeentehuis, 20.00 uur, raadsver gadering Middenschouwen. Dreischor Cafc „De Drie Schapen". 20.00 uur. afdeling Noordgouwe e.o. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Goes Prins van Oranje, 14.00 uur, verga dering Z.L.M. Vrijdag 22 juni Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Scharendijke Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, zang- vond met medewerking van drie zangkoren. Zaterdag 23 juni Zierikzee 13.00 uur, start bromfietsrallye jugd- soos „Brogum", 16.00 uur, voetbal toernooi „Brogum'1 op het sportpark; 19.00 uur, in de „Graanbeui-s" optre den groepen Pentonville en Meivin, discotheek „Brogum". Scharendijke werd gehouden, en het feit dat 18 juni de avondvierdaagse in Zierikzee begint. Bovendien wer den op het eiland nog meer evene menten gehouden. Overigens was het toch zeker een geslaagde tocht te noemen, de deel nemers genoten van de fraaie route, die eerst een stuk door met bomen omgeven weggetjes voerde en later door het vlakke nolderlandschap. Alle deelnemers kregen onderweg twee pepermuntjes aangeboden en bij de finish kreeg iedereen die de tocht had uitgelopen een medaille. Nieuwe tocht N 30 juni wordt er nog een keer een Lionswandelmars gehouden. Men kan zich hier voor laten in schrijven bij het V.V.V. kantoor te Renesse en bij de heer Spuit, Brem- weg 12 te Renesse. Het inschrijf geld bedraagt f 1,75 tot 16 jaar en voor volwassenen f 2,25, mits men zich voor 20 juni laat inschrijven. Ook later kan men nog inschrijven de kosten bedragen dan echter f 2,75 De baten van de twee tochten zul len worden gestort in de aktivitei- tenkas van de Lions voor een nog nader te bepalen goed doel. (Vervolg van pagina 1) Hoogte- en dieptepunten De „N en U"-voorzitter de heer J. Stoel sprak hartelijke dankwoorden tot burgemeester en gemeenteraad voor de ontvangen steun en mede werking en toonde zich trots dat het oudste - altijd aktieve - lid de heer De Vlieger een koninklijke onder scheiding ontving. Het is ten volle verdiend; u bent een goede muzi kant en altijd bereid u in te zetten", aldus de voorzitter, die de draagme- daille bij de onderscheiding aanbood en mevr. De Vlieger vereerde met een ruiker bloemen. Sprekend over de jubilerende ver eniging wees ook de voorzitter op de hoogte- en dieptepunten, die de verenigingseeuw kenmerkte. Hoogtepunten waren er: vaak eerste prijzen in de afdeling Uitmuntend heid, maar ook wel eens een derde prjjs in de laagste afdeling. Veel geslaagde akties en evene menten waren er ook, als bazars, verlotingen, stoelen- en tafel-, uni formen en instrumenten-akties. Oorlog en ramp markeerden het be staan, maar altijd was er de steun van de burgerij en de familie Ever wijn, de kleinzoon van de oprichter waarvan de heer H. J. Everwijn thans de dirigeerstok hanteert. An dere namen noemde de heer Stoel: de heren Van Leersum, Braber, Van Almkerk, Hanse en de ereleden De Vlieger en Stoel. Oppassen moet niet verdeeld worden over ne gen Zeeuwse watei-schappen. De twee fracties hebben een ver ordening ontworpen, die het provin ciaal bestuur de uitvoering van de wet oppervlaktewateren oplegt. In een andere ontwerpverordening wordt de verontreinigingsheffing ge regeld. De opbrengst van de heffin gen moet gebruikt worden ter be strijding van de kosten voor het tegengaan en voorkomen van ver ontreiniging. Op 25 juni krijgen de staten gelegenheid zich voor of tegen dit PvdA-PPR voorstel uit te spre ken. Daarna zal het voorstel van G.S. aan de orde worden gesteld. Met de hem kenmerkende eenvoud die echter zijn pulserend karakter maar nauwelijks maskeert, sprak de heer Goemans, die het echtpaar De Vlieger feliciteerde en daarna nog eens terugging naar de begintijd van de voorbereidingen. Het „wil je niet mee doen aan een klein feestje", had grote gevolgen en het bleek alras dat het een groot feest zou worden. „Je moet bij „N en U" wel oppassen met „ja" te zeggen", schertste hij, daarna alle medewerkers dankend, inzon derheid de mensen van bazar en lo terij en de leden van de „Bóeren- kapel". Twintigduizend loten werden ver kocht en het bleek voldoende te zijn om de jubilerende vereniging aan laag gestemde instrumenten te hel pen. Eén van de fonkelnieuwe (blaas) instrumenten bood dc comi té-voorzitter daarna de „N en U"- voorzitter aan. Zaterdag zou dc rest volgen. De heer Stoel was er confuus van. „U hebt het voor elkaar gekregen wat anderen voor onmogelijk hiel den" zei hij, herinnerend aan „de grootste na-oorlogse bazar in de regio". De voorzitter - hoe kon het anders - geloofde in een goede toe komst. Hij herinnerde aan de wer kers van het eerste uur en bood de comitéleden, de heren J. M. Goe mans, H. J. Everwijn, A. L. de Bie, A. H. Stolk, M. van Leersum en H. Kaspers fraaie standaardjes aan „als herinnering aan het werk en het plezier bij de voorbereiding tot de jubileumviering." Andere sprekers Na de pauze had zich nog een heel rijtje sprekers gemeld. Woordvoer der. van de Kon. Ned. Federatie van Muziekgezelschappen was de heer J. .Uiterhoeven, die gewaagde van het feit dat een dirigentencursus in Zeeuws verband subsidiabel zal wor den gesteld. Nog meer eer deze vond de energievoorziening in Zuid-Duits- de met zilver begiftigde heer P. J. de Vlieger. Hij ontving de gou- Federatie, terwijl het zilver bestemd was voor de secretaris de heer S. M. Stoel, die het 25 jaar „deed" bij de jubilerende vereniging. Het Utrechtse lid van de vereni ging de heer A. H. Stolk bood „rechts en links" speciale jubileummedailles aan. Geen wonder dat „een Ever wijn" in de rij sprekers stond ver meld. Het was het lid de heer P. Everwijn, die stilstond bij de rela tie tussen zijn familie en „N en U". Hij bood - namens de familie de 100-jarige een geschenk aan. Na mens de Federatie van Muziekgezel schappen op Schouwen-Duiveland, sprak de heer L. Raamsdonk en ver dere sprekers voerde het woord na mens de voetbalvereniging „Zonne- maire" en het tehuis voor geestelijk gehandicapten te Huis ter Heide. Hoe vandaar een lijntje loopt naar Zonnemaire kunnen wij niet mee- dele. Een generaal slot- en dank woord werd gesproken door de voor zitter van „N. en U.". SPORT DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. „Zierick" vanuit Survilliers, d.d. 16-6-'73. In concours 241 duiven. Gelost 5.30 uur Aankomst le duif 9.45 uur, laatste duif 10.55 uur. Jan Wesdorp 1, 8, 36, 46, 52, 61; P. Flikweert 2, 5, 31; J. Krijger 3, 10, 23, 24, 29, 38, 39, 47, 55; F. Mays 4. 12. 16. 17, 25, 58; J. den Hengst 6. 19; A. J. Stoutjesdijk 7, 51, 56; B. Visser 9. 14, 37; A. M. errevoets 13, 35, 54; H. Merle 15, 21; A. Hagesteijn 18, 27, 42; I. L. v. d. Maas 20, 26, 30, 32, 34, 43, 48; J. Snijders 22, 45; L. Heiboer 28, 33, 40, 57, 60; Joop C. Wesdorp 41, 53; M. Krijger 49; J. v. d. Sande 50, 59. A.s. donderdag inkorven voor Compiègne, laatste vitessevlucht en Chateauroux, vanaf 18.30 uur. Koolzuurgas in vasgeraakte duikboot KEY WEST, 18-6. Volgens dc Amerikaanse marine is het mogelijk dat in het achterste compartiment van de op de bodem van de Atlanti sche Oceaan vastgeraakte duikboot, koolzuurgas binnenstroomt en dat twee van de vier mannn aan boord als gevolg daarvan in een coma zijn geraakt. De communicatie met de andere twee mannen is „stex-k afgenomen", verklaarde de commandant van de Amerikaanse marinebasis in Key West, vice-admiraal John Maurer. Het zes meter lange schip zit sinds zondagochtend op 110 meter onder het wateroppervlak vast in het wrak van een gezonken torpedojager. De marine heeft naar de plek van het ongeluk op 32 kilometer ten zuiden van Key West duikers gestuurd. „Komische kogeltjes" HOUSTON, 14-6. De Ameri kaanse Skylab-astronauten hebben donderdag opnieuw gepoogd in de gewichtloosheid der ruimte volmaakte kogels voor kogellagers le maken. Maar zijn slaagden er slechts in „komische" metalen kogel tjes te fabriceren. Het vervaardigen van de ko geltjes gebeurt met behulp van een elektronenstraal in een luchtledige ruimte, waarin kleine stukjes nikkel gesmol ten moeten worden. Vloeibaar metaal zou in zwevende toe stand en zonder inwerking van de zwaartekracht een vol maakte kogel moeten vor men. Het smelt eenvoudig nog niet goed", zo zei Skylab- commandant Charles Conrad. meelstraat 31 zierikzee DODELIJKE ONGELUKKEN BOVENKARSPEL. De 19-jarige Jacob Kort uit Hoogwoud (N.H.) is bij een verkeersongeluk in de hoofd straat van Bovenkarspel om het le ven gekomen. Hij botste met zijn motor tegen een auto die plotseling uit een uitrit de weg opreed. Hij kwam vervolgens op de linkerweg helft terecht waar hij door een tege- moetkomendevrachtauto werd over reden. IJSSELSTEIN. In IJsselstein is de 40-jarige A. van Vliet uit Krimpen aan de Lek overleden aan de gevol gen van een verkeersongeluk eerder op de avond. Hij was op de provin ciale weg in IJsselstein in een bocht op een tegemoet komende vracht auto gebotst. Vennoedelijk verloor hij door te hoge snelheid de macht over het stuur. VENRAY. De 38-jarige mevr. M. Beek-Verkoelen uit het Limburgse Helden-Panningen is bij een ver keersongeluk in haar woonplaats om het leven gekomen. Het ongeluk ge beurde toen een personenauto door onbekende oorzaak het trottoir op reed en daax-bij mevr. Beek en haar echtgenoot, die daar wandelden, x-aakte. TJIETJERKSTRADEEL. De 18- jai*ige W. v. d. Heide uit Eestrum (gem. Tietjerkslradeel) is bij een vei-keersongeluk in Tietjex-kstradeel om het leven gekomen. Het ongeluk gebeux'de toen hij in een personen auto zonder x-ijbewijs tegen een boom i-eed. Een inzittende wex-d zwaar gewond. HEINKENSZAND. De 32-jarige K. Borrejans uit Sittard is bij een ver keersongeval in Heinkenszand (ge meente Boi'sele - Zeeland) om het leven gekomen. Op de Oude Kamer- seweg vloog hij met zijn personen auto uit een S-bocht en kwam in een sloot naast de weg terecht. De man was op slag dood. LEEUWARDEN. De 29-jarige An ne Ypenga uit Beetgum (Fr.) is bij een verkeersongeluk dicht bij zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij werd het slachtoffer van een verkeei'de inhaalmanoeuvre van een tegenligger. Deze haalde in een bocht in en reed frontaal op de auto 'van de heer Ypenga. Een mede-inzitten de liep ernsige verwondingen op. RAUWERDEN. Een verkeei-songe- luk in de Friese gemeente Rauwer- derhem heeft het leven gekost van de 18-jarige A. van der Meer uit Oosterlittens. WOUDSEND. De 22-jarige J. De- dum is jn zijn woonplaats Woudsend (in de Friese gemeente Wymbritse- radeel) bij een verkeersongeval om het leven gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2