9 PINKSTEREN IN WESTERSCHOUWEN: 'GENERALE VOOR' Duizendste zwemdiploma werd uitgereikt in bad „Onderdak" VOOR HET KOMEND TOERISTENSEIZOEN nutsspaarbank.. STREEKNIEUWS Restaurant 'De Ark omgevormd tot bistro Uitstapjes schooljeugd Brouwershaven MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING NA FUSIE GEZONDE EN LEVENSKRACHTIGE INSTELLING L.R. „Westelijk Schouwen" sprong er uit te Bergen op Zoom ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 juni 1973 Nr. 21298 WESTERSCHOUWEN, 11-6. Door velen worden de Pinksterdagen gezien als de generale repetitie voor het komende seizoen en die 'generale' is in vele geval len goed verlopen. Op de meeste bedrijven, waar toch al heel veel seizoenplaatsen verhuurd zijn, kwamen ook de plaatsjes voor de'kort-kainpeerders' vol. Velen brachten nog geen langgerekt bezoek aan het strand, zodat er op de parkeerterreinen geen al te grote moeilijkheden optraden. De „Rotonde" in Westenschouwen telde zondag meer dan 900 auto's - die er korter of langer stonden. De „Punt" kwam niet helemaal vpl, maar velen zochten toch ook via deze duinovergajig het strand. Bij het winkelen in .de dorpen was het vaak passen en meten. Nu de inrit .naar het parkeerterrein achter de voormalige basisschool, is .verbe terd (en de school is weggebroken) werd van dat terrein' ook meèr gé bruik gemaakt. De gedeeltelijk reeds uitgevoerde verbeteringen bij het kruispunt Kloosterweg-Noordstraat-Hogezobm- Serooskerkseweg bewezen reeds hun nut.' Hét verkeer stroomde veel vlot ter door dan in voorgaande jaren. Drukte bij kerken De kérken hebben hun aandeel in het bezoek goed kunnen verwerken. Maar de voorgenomen verbeterin gen, waarvoor het bestuur van de Gereformeerde Kerk het besluit, heeft genomen, zullen zeker nodig zijn. Uw ideale gezinsbank U beat welkom bjj uw Nats9riaarbank TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. Chr. Lyceum voor Zeeland Aan 'het Chr. Lyceum voor Zee land te Goes slaagde voor liet eind examen gymnasium B o.a. de heren Cor den Boer en Kees Jan van Werken te Zierikzee en Rieii Qiiist te Noodgouwe en mej. Idy Pannekoek te Zierikzee. ZIERIKZEE Seizoenprogramma Z.V.U. Hieronder volgt in grote trekken het herfst- en winterprogramma, dat de Z.V.U. te Zierikzee in de Con certzaal brengt. 'Vir. 5 okt.Toneelgrpep Podium: „The circle" van. Somerset Maug ham, m.m.v. Ank v, d. Moer,, Hettjr Verhoogt, Bob de Lange,Dolf de Vries, Wim Haas en Lex van Del den. Za. 10 nov. Zuidelijk Toneel Globe: „De ingebeelde ziekte" van Molière m.m.v. o.a. Ton Lutz en Annet Nieu- werihuyzen. Don. 29 nov. Don Quishokïng: „Zand in je badpak", m.m.v. Fred Florusse, Anke Groot, Georges Groot Jacques Klöters en Pi et er van Em- pelen (piano). Vr. 14 dec. Comedic „Ik hou van uw vrouw", m.m.v. Marijke Merckens. Simon e Rooskens, Luc Lutz en Jac ques Luyer. Din. 15 jan. One man-show Henk Elsink. Vr. 1 febr. en za. 2 febr. Hoofdstad Operette: „Die Lustige Witwe" van Franz. Lehar. Za. 16 febr. Neerlands Hoop in Bange Dagen met hun nieuwste pro gramma. Vr. 22 mrt. en za. 23 mrt. Blijspel „Slippers", m.m.v. Mary Dresselhuys Willeke Alberti, Guus Hei-mus en Jeroen Krabbé. Jammer, dat een gedeelte voetpad langs de Kloosterweg nog niet bruik baar was, zodat voetgangers en fiet sers en niet te vergeten de „brom mers" allen van het fietspad gebruik moesten maken. Wel werd er zaterdagmorgen nog efeii groot stük hersteld, dat door ve len dankbaar gebruikt werd. Vr. 5 apr. Amsterdams Philhar- monisch Orkest, solist: Herman Krebbers, Brahms: Vioolconcert in D-groot: De belangrijkste wijzigingen be treffen, diibbelvoorstellingen. ten einde het publiek meer service :e kunnen verlenen. Vèrgédéririg gémètntéréad De gemeenteraad van Zierikzee komt in openbare vergadering bij een op vrijdagavond 22 juni a.s., in de raadszaal van het stadhuis. Aan de orde komt onder andere het onderwerp: model brandbevei ligingsverordening. De vaststelling van deze verordening is geadviseerd dpor dé Vereniging van bevelvoereri- déri bij de -gemeentelijke vrijwillige brandweer op Schoiiwen-Duiveland en de bedoeling is te komen tot uni formiteit op Schouwen-Jhiiyeland. Geiltagd "Aan de. R,k. .Redègogischë akade.- hlie Withof"' te Eti,èn-Leur' slaag de vppr de. akte beyöegd, onderwijzer Gqdefridus/j. A-, vaji Velthovén Cz. U.V.V.-vergadering De eerstvolgende vergadering van de U.V.V.-afdeling Zierikzee is vast gesteld op donderdagavond 14 juni a.s., in het R.K.-centrum aan de Mos selstraat. HAAMSTEDE Concoursbezoek „Witte van Haemstede" Op zaterdag 2 juni, jl. werd dooi de Kon. muziekvereniging „Witte van Haemstede" een tweede prijs be haald in de derde afdeling fanfare 'van'de K.N.F. Met de stukken „Au reola" van Martin en „Arkona" van Cerfontaine, werden in totaal 281 punten verzameld. Hét concours was geörganiseerd door de muziekvereniging Crescen do" te. Oostkapelle, .ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan en stond onder auspiciën van de K.N.F. De muziekvereniging stond onder lei ding van de heer L. Horseling te Niéuwe Tonge. Beisvereniging „Ons Genoegen" Op vijf en zes juni maakte de reis- yerenig'ing' ,',Gns genoegen", 'onder voorzitterschap' va.'n. de heer, A. de Bruine haar tweedaagse reis. Dit maal naar Duitsland. Met een bus van Van Oevéren, aan het. stuur de Zaterdagmorgen waren het voor namelijk de jeugdleden van de lan delijke Rij vereniging Westenschou wen en gasten die deelnamen aan de vroege „wandelrit" onder leiding van de heer Steur. De oudere leden moes ten zich sparen en oefenen voor hun deelname aan het 70-jarig jubileum concours hippique dat in Bergen op Zoom gehouden werd op tweede pinksterdag en voor de deelnemers- sters mooie resultaten opleverden. heer Tuinman, ging het via Venlo, Dusseldorf Wuppertal naar Winter berg, een wintersportplaatsje waar de nacht werd doorgebracht. De vol gende dag via Dortmund naar Essen, waar een groot winkelcentrum werd bezocht. Over Emmerich en Arnhem naar Houten bij Utrecht voor het af scheidsdiner. Rond tien uur was men weer in Haamstede, waar men terug kon zien op een geslaagde reis on der ideale weersomstandigheden. RENESSE Succes-concert „Luctor et Emergo" Zaterdagavond 9 juni gaf het fan farekorps „Luctor et Emergo" te Rénesse een concert in de muziek tent ter opening van het toeristen seizoen. Onder leiding van de heer J. H. Blom bracht het korps een zeer ge varieerd programma, dat door de talrijke belangstellenden met aan dacht en enthousiasme werd belui sterd. Vooral de selectie uit de be kende musical Hair van Rado Ragni MacDermott en het nummer „Lasti- ma" van Malando sloegen duidelijk aan bij het publiek. Bij het laatst genoemde nummer, waarin door de muzikanten werd geklapt gaf het publiek blijk van zijn enthousiasme door mee te gaan klappen. Als dank voor de opgetogen reac ties van hei publiek gaf het korps, nadat de 10 nummers van het pro gramma waren afgewerkt, nog een toegift. SEROOSKERKE Botsing Maandagmorgen omstreeks 10 uur, vond op de Serooskerke weg ter hoogte van restaurant „De Schelp- hoek" een botsing plaats tussen twee auto's. Een auto bestuurd door H. v. d. W. te Geleen botste tegen een voor hem stilstaande auto, bestuurd door B. R. te Zwijndrecht, die ge reed stond af te slaan. Beide auto's werden beschadigd. DREISCHOR Geslaagd Op 8 juni j.l. behaalde onze vroe gere dorpsgenote, mej. L. C. Braber. aan de Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding de akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de lichame lijke opvoeding (M.O.-P-). BROUWERSHAVEN Feestelijkheden rond opening jachthaven Het avondprogramma bij gelegen heid van de feestelijke opening van de nieuwe jachthaven te Brouwers haven. mocht zich in een grote pu blieke belangstelling verheugen. Terwijl de jeugd zich vermaakte in de. botenloods van de gebr. Van Ast. waar optraden de beatgroups „Groep 1850" en de „Mailer Mac Kenzie Band" genoot een duizendkoppig pu bliek van het optreden van de Brass band Rotterdam. Ook het optreden De ..Horseshoe'' in gebruik RENESSE. 8-6. Vrijdag werd bistro „Horseshoe" bij motel „De Ark" voor het eerst voor het publiek openge steld. De bistro is in de plaats geko men van het restaurant, waarvoor de belangstelling de laatste jaren te rug liep. Door het interieur te ver anderen heeft men het restaurant herschapen in een gemoedelijke, ge zellige bistro. De obers zijn vervangen door in fleurige schorten geklede dames, -en totaal nieuwe keukenbrigade zoi;gt er voor dat de bezoekers een ruime keuze hebben uit verschillen- de gerechten, waaronder verschillen de Franse specialiteiten zoals bijv. escargots (slakken), tournedo's en verschillende Franse kaassoorten. Er zijn ook speciale kindermenu's en men kan er ook losse hapjes zoals salades verkrijgen. In de bistro bevindt zich een „snackcounter", waar men gezeten op een kruk aan de bar een keuze kan maken uit de spijskaart. De keu ken is geopend van 12.00 tot 22.00 uur. Bij de inrichting van de bistro heeft men voornamelijk gebruik ge maakt van de kleuren oranje en groen, waardoor men er goed in ge slaagd is een gezellige sfeer te schep pen. Goed resultaat van jónge vereniging WESTERSCHOUWEN, 11-6. De Landelijke Rüvereniging „Westelijk Schou wen" heeft aardig succes gehoekt te Bergen op Zoom. waar amazones cn ruiters opdraafden In een concours-hippique, bij gelegenheid van het zeven tigjarig bestaan van de rijvereniging in de stad van het Markiezenhof. Het was voor de eerste maal in zijn bestaan dat de rüvereniging (14 deel nemers) naar een groot opgezet concours trok. Niet minder dan 750 combi naties namen cr aan deel. In de verschillende rubrieken traden 35 achttallen op. Voor de L.R. „Wes telijk Schouwen" was het bijzonder verheugend met ccn derde plaats uit de bus te komen met zijn achttal. Voor de nog jonge vereniging een fraai resulaat, gelet op het sterke door routinee's bezette veld. Het viertal van „Westelijk Schou wen" behaalde een eervolle negende plaats. De afdelingen werden gecom mandeerd door de instruktcur. de lieer W. de Braanker. Individuele dressuur In dc individuele dressuur kregen ZIERIKZEE, 11-6. Op zaterdag 9 juni j.l. hebben weer een aantal kandidaten hun zwemexamen afge legd in het zwembad „Onderdak". Voor diploma A slaagden 43- en voor diploma B slaagden 10 kandi daten. Tijdens het uitreiken der diplo ma's was er voor drie van hen een extra verrassing, waar zij niet op hadden gerekend. Peter Legemate was n.l. de 1000ste welke het diplo ma in ontvangst mocht nemen On der toepasselijke woorden van de heer Asma werd hem namens het stichtingsbestuur een zwemabonne ment voor en jaar aangeboden Dit was een welkom geschenk. Arjo Baart en Martin Hoppers (respt. 999 en 1001) kregen naast hun diploma een vakantie abonnement overhandigd. Deze abonnementen zijn extra ingezet voor de vakantie, zodat een ieder voordelig kan zwem men vanaf 1 juli t.e.m. 13 augustus, de prijs hiervoor is f 15.- tot 16 jr. en volw. f 22.-. De examens werden afgenomen onder toezicht van de heren van Hoovdonk en Henderson. Als afge vaardigde der K.N.Z.B. waren aan wezig de heren Kiege en Rombouts. Het geheel werd netjes verzorgd door badmeester den Engelsman en de dames R. Biemans en W. Plaisier De geslaagden De geslaagden zijn voor diploma A Anneï Blankers. Heieen Bontkes. Diana Flikweert, Marian Fotaine, Agnes d. Gelder. Sonja Gelijnse. Corïna Griep." Marian Hage. Heieen Hagestein. Brenda van de Herik. Rianne Kramer. Carla Krello, Mar- greet Leydekker, Janneke v .d. Lin de. Adrieénne Menhere, Rian Men- here. Elise Mierop, Ingrid Olree, Martha de Oude. Hedv Pokorni. Pe tra Priemus. Lucia de Spirt, mevr. Anemaët, mevr. Anker-Wansi.nk mevr. Meerhof-Fonteine. mevr. de Roo-Meerhof, Wim Blankers, Leo Berrevoets. Jan Blommaert. Gert Bool, Marco Dekker. Leo Dorreman, Jos van Felius. Jacco Geleijnse. Ron- ny Giljam, Rudi Goense, Walter de Jonge. Joost de Oude. Envin Schot. Dick Sehults, Renee Timmerman, Ivo v. Voorstv. Beest. Luc. v. Veld hoven. Voor diploma B zijn geslaagd: Karin Izeboud. Jolanda Stoutjesdijk, Anne Marie Zuidweg. Arjo Baart. Martin Hoppers. Marco Kramer. Pe ter Legemate, Chris Vink, Jan Vos. Wim van der Welle. van het Tamboer en Majoretten- korps „Rust Roest" uit Zierikzee, dat een vlekkeloze show weggaf op het Marktplein, bracht bij het dankbare publiek de handen op elkaar voor een gul applaus. Er waren bij het optreden der brassband ook nog een tweetal gast- dirigenten en wel de heren P. H. J. Everwijn, dirigent van het ter ziele gegane Apollo, en H. P. Everwijn, burgemeester der gemeente Wester- schouwen, wiens zoon muzikant is in deze brassband. Tegen tien uur, toen het perfecte concert was afgesloten, begaven de aanwezigen zich naar de Havendijk en Loswal om tot besluit van deze feestelijke dag te genieten van een prachtig vuurwerk. Verkoping Welfare-goederen Op 9 juni werd in de gemeente Brouwershaven, door de nieuw op gerichte 1 „Welfare Brouwershaven afd. van het Rode Kruis" een ver- koopdag gehouden van de door pa tiënten zelfgemaakte artikelen. De inwoner^ van Brouwershaven en daarbij aangesloten dorpen kon den dus nu kennismaken met deze afdeling en de artikelen. De reakties van het publiek waren veelbelovend en geeft de afd. Welfare juist die stimulans om hiermede door te gaan. Kortom het was voor de Welfare Brouwershaven een geslaagde dag en is voor herhaling vatbaar. De nummers van de verloting zijn: Eerste, prijs een sprei no. 319; 2e lo per no. 365; 3e sjaal no. 354; 4e kleed- BROUWERSHAVEN, 11-6. De kinderen van de openbare basis school te Brouwershaven hebben hun jaarlijkse schoolreis weer achter de rug. De kinderen van de le en '2e klas brachten een onvergetelijk be zoek aan het natuurpark De Efte- ling. De klassen 3 en 4 waren weer drie dagen te gast in de Koebel te Burgh. waapr mede dooor het prach tige weer werd genoten van de na tuur. De oudsten, klasse 5 en 6 vertrok ken voor een driedaags bezoek naar Rotterdam, waar gelogeerd werd in „De Wondroos"De eerste dag werd een bezoek gebracht aan het mooie je no. 361; 5e kleedje no. 322; 6e pan nelappen no. 325. De prijzen zijn af te halen bij mevr. J. M. Geiuk-Schipper. Bogerd- weg 2, Dreischor. BRUINISSE Jongetje aangereden De 8-jarige Alexander van Leeu wen had vorige week het ongeluk, fietsend met een vriendje op de Dorpsweg, in aanraking te komen met een passerende auto. Hij viel en dokter de Bruin, die eerste hulp verleende constateerde een hersen schudding. dierenpark Plaswijck, waar veel ple zier werd beleefd in doolhof en speeltuin. Ook was er een gezellige rondvaart over de Bergse Plassen. Des avonds was er een leerzame en goed verzorgde excursie in het enor me gemechaniceerde districtpostbe drijf van Rotterdam. Opmerkelijk was. dat enkele kinderen hier de post ontdekten die de volgende morgen bij hen thuis bezorgd moest worden. Prettige groep De 2e dag ging het met de Metro naar het verwarmde openlucht zwembad „De Plompert". "s Avonds was er een bezoek aan een heuse bioscoop met een spannende histo rische film. De derde dag genoten de kinderen van een bustocht naar Europoort langs de nieuwe havens, industrie- en rekreatiegebïed. Na zo'n 25 km investeringsbedragen en produktiecijfers te hebben verwerkt in ronde miljarden smaakten de ijs- sorbets in Eurorama bijzonder lek ker. met daarbij nog een prachtig gezicht op de in- en uitgaande sche pen. In de tentoonstellingsruimte toonde een kleurenfilm op duidelijke wijze de aanleg van de Maasvlakte Precies op tijd arriveerde het gezel schap weer in Rotterdam bij het trefpunt waar de ouders weer ge reed stonden de terugreis met de kinderen te aanvaarden. Alles bij een een geslaagde schoolreis met prima begeleiding en een prettige greep kinderen (leverde pluim van de jeugdherbergvaderü) Eerste jaarverslag verschenen ZIERIKZEE, 11-6. Vorige week verscheen het eerste jaarverslag van de Protestantse Stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging op Sehonwen- Duiveland en Sint Pliilipsland. De fusie van de Her vormde Stichting en de Gereformeerde Stichting werd per 1 januari jl. een feit en in het verslag wordt niet vreugde vastgesteld dat uit de fusie een gezonde en levenskrachtige instelling tevoorschijn is gekomen. De voorlopige erkenning als aangewezen instelling door het ministerie van c.r.m.. was voor het bestuur een belangrijk gebeuren. „Ook al realiseert het bestuur zich dat de weg van voorlopige erkenning naar definitieve er kenning vlyt en volharding als plaveisel vraagt". Het bestuur constateert verder met genoegen dat de samenwerking met de medewerkers(sters) voldoende spankracht had om het eerste jaar met goede verwachtingen voor het tweede af te sluiten. Erkend wordt dat kinderziekten de nieuwe instel ling niet vreemd zijn gebleven. In een inleiding op het verslag wordt opgemerkt dat bij de beoor deling van het jaarverslag 1972 dient te worden bedacht dat de opbouw van de nieuwe stichting mede werd bemoeilijkt door een minimale be zetting van de staffunkties en het ontbreken van een goede huisves ting. Het hele voorbereidende werk, wat voor beide zaken tijdens de ver slagperiode plaatsvond, resulleerde in de benoeming van een direkteur per 1 januari 1973 en het in gebruik nemen van een nieuw kantoorge bouw. medio januari 1973.' Ais taakstelling wordt samenvat tend gesteld dat het een primaire taak is voortdurend bezig te zijn met al wat noodzakelijk is om te komen tot een zodanige organisatorische vormgeving van de instelling, dat van daaruit binnen het raam van de mogelijkheden een verantwoorde hulpverlening kan worden geboden, rekening houdend met de wensen en behoeften die uit het werkterrein voortkomen en de voorschriften door de overheid vastgesteld. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Het aantal aanvragen om hulp verlening beweegt zich in stijgnde lijn. Dit heeft mede tot gevolg dat. zou deze ontwikkeling zich voort zetten, een aanzienlijke overschrij ding van het door het ministerie van c.r.m. toegewezen aantal subsidia bele uren zal plaats vinden. Een aan vraag om dit aantal uren uit te brei den is in behandeling. Over 1972 werd per week ge middeld 1.000 uren hulp geboden bij de gezinsverzorging. Voor de eerste periode van 1973 bedraagt dit 1.500 uren. Bij de bejaardenverzorging zijn deze cijfers 1.500 uren over 1972 te gen 2.000 uren voor 1973. Op het gebied van maatschappe lijk werk ligt nog een groot stuk braakliggend werkterrein. „Het zal zaak zijn mee te groeien met de ont wikkelingen welke zich op dit ge bied presenteren". ZIERIKZEE. Een kijkje in de nieuwe Peugeot-toonzaal. ingericht in een pand aan de Korte Nobel - straat. (Foto: Zierikzeesche i ,-sbodei alle gestarte leden een voldoende, d. w.z. meer dan 90 punten van de ma ximaal te behalen 150. Hoogst ge klasseerde was J. C. Prince, die met „Monseigneur" als zesde eindigde. Verder plaatsten zich: mej. N. Flik weert met Windy". N. J. Beije met „Dandy", H. Kooman met „Lcx". R. van Icrssel met „Iwan". P. Kusters met „Daguera" en J. L. Hanse met „Grandy", met meer dan 90 punten. De slotparade leverde een groots schouwspel op. Dc 750 paarden re den in stijl door elkaar. De thuisreis voor „Westelijk Schouwen" was een blije; men zag terug op een fantas tische dag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5