\3EOPEN[> BISTRO HORSE SHOE Bejaarden van Haamstede naar Brugge STREEKNIEUWS Jacob Spin en Sluis Zeven scheepsportretten van Een aangepaste auto-showroom annex (auto)-wasserette Kwekers sluiten een ongelukkige mosselzaad-visperiode af ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 juni 1D73 Nr. 21297 De „muziek" tot slot HAAMSTEDE, 7-6. De traditionele bejaardcnreis die donderdag werd ge houden werd begunstigd door zeer mooi weer. Kldkslag acht zetten de twee bussen van de firma Van Oeveren met aan het stuur de heren Tuinman en Van Aken zich in beweging. Meer dan 85 65 ers hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. Advertentie rHOOGENBOOMLAAN 3 RENESSEn IN MOTEL DE ARK VOOR PINKSTERRESERVERING RF1 .0111£_J626 bijvffloöaeeld half do"2tm ycargots Entrecöt poivre soorten Franse kaas^ 22.50 all in Bruse vróuwenvereniging naar Arnhem en Apeldoorn Via Willemstad werd naar Bergen op Zoom gereden. Even tijd daar voor een kopje koffie en de sigaren vonden gretig aftrek. Na de koffie- stop ging het op St. Niklaas aan. waar natuurlijk het astronomiseh- uurwerk aller bewondering oogste. Inmiddels moest, de inwendige mens ook weer versterkt en werd in een restaurant bij Lokeren de lunch gebruikt. Via Brugge werd daarna naar Sluis gereden. Men had daar even tijd om rond te neuzen voor men bijeen kwam aan het di ner. Tijdens de maaltijd werd het woord gevoerd door de heer A. D. Dalebout die dit jaar voor het eerst de reis mee kon maken. Namens de deelnemers sprak hij woorden van dank aan het adres van de commis sie die telkens weer veel werk ver zet voor het slagen van deze reis. De „muziek" De heer R. Saman beantwoorde dit dankwoord als voorzitter op de van hem bekende wijze. Op tijd was men weer in Breskens voor de pont; Van af Vlissingen was het maar een kor te ruk op huis aan. De dag zou niet geslaagd genoemd kunnen worden als de „muziek'' de stoet niet zou binnen halen. De Noordstraat werd ingereden met. de muziek voorop. Na een ronde door het dorp was het voor hen die niet naar huis gebracht werden met de bus, uitstappe.n geblazen. Vele herinneringen waren op deze dag weer opgehaald. Langdurig was het afscheid dat de reisgenoten van el kaar namen. De heer Saman trachtte boven de drukte uit een dankwoord te spre ken tot de muziekvereniging, de bei de busbestuurders voor hun goede begeleiding en tot slot tot de deel nemers aan de tocht voor hun opge wektheid. Advertentie ZIERIKZEE, 7-6. Ter expositie in het maritiem museum te Zierikzee hebben de heer E. D. de Crane van Westenschomven te Leidschendam en zijn moeder mevrouw G. de Cra ne van Westenschomven, geb. Rey nolds te 's-Gravenhage een zevental fraaie „sehcepsportretten" in bruik leen gegeven. Het betreft vakkundig geaquarel leerde scheepstekeningen door de op dit gebied uitermate bekwame schilder Jacob Spin (geb. Amster dam 24 april 1806, overleden aid. 3 juni 1875). De scheepsportretten, ook wel ka- Een gelukkig samengaan van een histories getint brokje Zierikzee met een modern bedrijf. Een nevenstaand huisje zal in de toekomst nog wor den opgeknapt en bestemd worden voor de administratieve afdeling. Nieuw voor Zierikzee is de auto- Zowel s' morgens bij het vertrek als 's avonds was burgemeester H. P. Everwijn aanwezig. Bij een der- Vergadering Provinciale Staten De eerstvolgende vergadering van Prov. Staten zal gehouden worden op maandag 25 juni a.s. in de Sta tenzaal van de Abdij te Middelburg. Afscheid P.P.D.-directeur ir. M. de Vink Tijdens een bijeenkomst in de Statenzaal te .Middelburg op dinsdag 26 juni a.s. zal afscheid worden ge nomen van ir. M. de Vink, direkteur van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, zulks in ver band met het bereiken van de pen- sioensgerechtigde leeftijd. Nieuw nummer van het Zeeuws Tijdschrift Deze week verscheen het nieuwste nummer van het Zeeuws Tijdschrift, dal wil zeggen het tweede nummer van de 23ste jaargang. In deze uit gebreide uitgave werd een belang rijke plaats ingeruimd voor een bij drage van M. C. Verburg: ..De Mid del-burgers". Kees Cijsouw geeft een zeker ook voor de lezers op Schou- wen-Duiveland, belangwekkende sa menvatting van een lezingcyclus „Het Zeeuwsch Genootschap en de Oosterschelde", met foto's van Wim Riemens. Van de hand van mej. dr. H. C. M. Ghijsen verscheen een bijdrage over het werk van de overleden kunste naar Jacques Prince aan het Zeeuws woordenboek. Verder in dit nummer een gedicht van Hans Warren uit de bundel „De Olympos" met tekening van Rudolf Hagenaar. ZIERIKZEE Lagere Agrarische School Op woensdag 13 juni a.s. vindt aan de Lagere Agrarische School „De Kluut" de diploma-uitreiking plaats piteinsprenten genoemd, bevinden zich alle in de originele midden-ne gentiende eeuwse lijsten en hebben betrekking op Zierikzeese schepen van de vroegere rederij De Crane. Afgebeeld zijn de schepen „Marinus Geertruida!". Johanna Wïlhelmina" (1849). „Westen Schouwen", „Maria Sophia" (1849), „Roompot", „Haam stede" (1855) en „Cadzandria" (1855). Bovendien werd nog een gravure (18e eeuw) van het Havenpoorten complex van dezelfde bruikleenge vers ontvangen. T.z.t. zal op dit waardevolle bruik leen van zeven „Spinnen' nog uit voeriger worden ingegaan. wasserette. In vier minuten de auto schoon, gedroogd en in de autowas gezet. De mogelijkheid is hiermede geschapen, de auto achter te laten, zelf de stad in te gaan, boodschap pen doen en bij terugkomst een brandschoon karretje aan te treffen. gelijke avond voelt men even het gemis van een gemeentehuis in de kom van het dorp. Nu was het niet wel mogelijk om de geluidsinstala- tie aan te leggen, zodat de sprekers boven de drukte van het afscheid nemen verstaanbaar werden. Nog wel enige tijd zal men in de bejaar denkring spreken over deze zeer ge slaagde reis. Opening Beatrixschool Op donderdag 28 juni a.s. zal de nieuwe kernafdeling van de Beatrix school aan de Grachtweg. officieel worden geopend door de inspekteur van het buitengewoon lager onder wijs, de heer S. Jonkeren. RENESSE Ponykampioenschap Op 7 juli aanstaande zal te Renes- se een ponykampioenschap worden georganiseerd voor de Zeeuwse po- nyruiters. Dit hippisch festijn zal worden ge organiseerd door het „Streekverband Schouwen-Duiveland", dat daartoe werd uitgenodigd door de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen. Het secretariaat van het Comité Ponykampioenschap Zeeland 1973 berust bij de dames H. E. de Vrieze- Muller en A. E. v. d. Veer-van Leeu wen, Renesse. Schoolreis o.b.s. ,,'t Staepel'of" Woensdagmorgen omstreeks half acht vertrokken de leerlingen van de o.b.s. ,,'t Staepel'of" te Renesse onder leiding van het personeel van de school en leden van de ouder commissie met twee bussen vanaf de school voor het jaarlijkse school reisje. Onderweg werd bij het Ja gershuis op de Maasvlakte gestopt om limonade te drinken, waarna de reis naar Den Haag werd hervat. In Den Haag aangekomen werd een be zoek gebracht aan Madurodam. Na dat men daar een poos had rondge keken werd op een speelwei het meegenomen brood genuttigd. Ver volgens werd het gezelschap ge splitst. De klassen 1, 2 en 3 brachten een bezoek aan de Scheveningse Pier. Op de Pier beleefden de kinderen veel genoegen aan de griezelkelder en het onderwater wonderland. De leerlingen van de 4e. 5e en 6e klas gingen naar 't Binnenhof, waar ze een bezoek brachten aan de Rid derzaal. Het geplande bezoek aan de Gevangenpoort kon geen door gang vinden, omdat bij aankomst bleek dat bezichtiging alleen moge lijk was als van te voren een af spraak was gemaakt. In de speeltuin Drievliet te Rijs wijk kwamen alle kinderen weer bij elkaar en nadat ze in de speeltuin lekker waren uitgedold werd de thuisreis aanvaard. Keurig op tijd arriveerden de bussen, om half ze ven, luid toeterend weer te Renesse. SCHARENDIJKE Vandalisme Op het sportterrein te Scharendij- ke kan de laatste tijd herhaalde ma len vandalisme worden geconsta teerd. Van het kleedlokaal werden enkele ruiten vernield, terwijl een emmer kalk in het lokaal werd leeg- Naast de showroom vindt men een afdeling auto-accessoires en de mogelijkheid kleine reparaties te verrichten. Ook een tectyl (anti- roest) behandeling van de carrosse rie behoort tot de mogelijkheden. Vrijdag en zaterdag bestaat nog gelegenheid de show aan de Korte Nobelstraat 39 te bezichtigen. Een auto schuift de „wasstraat" in en komt er - na korte tijd - gekuist uit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gegoten. Het bestuur van ZSC heeft het gemeentebestuur verzocht het sportterrein af te sluiten, zodat geen onbevoegden op het terrein meer kunnen komen. ZONNEMAIRE Amsterdamse Politiekapel Ter verdere opluistering van het feest ter gelegenheid van het eeuw feest van de muziekvereniging, wordt zaterdag 16 juni een grote mu- ziekshow gehouden, waaraan tien korpsen medewerking verlenen. Van 19-21 uur speelt als extra muzikale attraktie. de Amsterdamse Politie kapel. Nadien volgt - vanaf 21 uur - dansmuziek: The Gold Stars (Bergen op Zoom) en The Schmackes Brasr Band (Krefeld). NOORDGOUWE Uitstapje laagste klassen openbare basisschool De laagste klassen van de openba re basisschool van Noordgouwe heb ben dinsdag het jaarlijkse school reisje gemaakt. De uitgelaten kinde ren vertrokken om acht uur met een bus van de firma Van Oeveren De reis ging naar Tilburg, voor een bezoek aan het dierenpark. Vervol gens ging het naar het Safaripark, waar de jeugd bijzonder genoot van de in vrijheid rond lopende dieren en de aapjes zelfs meerijden op het dak van de bus. Hierna ging de reis naar het re creatiepark de Waranda, waar voor al de roeibootjes zeer in trek waren. In de speeltuin deed zich een onge luk voor. waarbij het leerlingetje Ellen Smits haar been brak toen ze uit een klimrek viel. Zij werd naar het St. Jozefziekenhuis gebracht, waar een nood-gipsverband werd aangelegd. Daarna kon het onfor tuinlijke meisje met de anderen de terugreis aanvaarden. Te Zierikzee werd het meisje naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. OLWERKERK Wandeltocht S.V.O.W.K. De jaarlijkse wandeltocht van de sportvereniging Ouwerkerk, S.V. O.W.K., zal gehouden worden mor gen, zaterdagmiddag 9 juni. De start vindt plaats om 14.00 uur bij het sportterrein. OOSTERLAND Wooncaravans weg Een drietal woonwagenbewoners had wooncaravans geplaatst op het stukje weiland aan de Hofweg alhier achter de voormalige lagere school, ^eigendom van de Ambachtsheer van Oosterland c.a. De wagens stonden daar prima, doch zowel van de ge meente Duiveland, middels de rijks politie, als van de Ambachtsheer van Oosterland, kregen de mensen spoedig de boodschap dat ze hier niet mochten staan, omdat er geen campeer vergunning voor bestaat en de eigenaar dit niet toestaan kan. De drie caravans zijn toen de volgende dag weer vertrokken. Collectes In de maand mei werd in de Ned. Herv. kerk alhier weer het volgende gecollecteerd. Voor de kerkvoogdij f 998.18: voor de diaconie f 332,72; voor de centrale verwarming f 202.17 terwijl de algemene diaconie-collec te opbracht de som van f 196.16. Collecte Mbuma-zending In de maand april van dit jaar werd ook hier ter plaatse weer ge collecteerd ten bate van de Mbuma- zending door: Arie de Bruine, Ina Dooge, Wim Goudzwaard, Anja van Haaf ten, Hans en Saar Joppe en Kees Meerman. Zulks onder leiding van de heer L. Meerman Cz. De op brengst bedroeg f 127,30, waarvoor een dankwoord a&n degenen die dit werk telkens gedenken .willen met een gift, en niet minder aan de lei ding en de collectanten. Herbestrating Lange Dreef Nu de herbestrating van de Lange Dreef alhier, een zijstraat van de Nieuwstraat zijn beslag heeft ge kregen kan worden gezegd dat het Aannemers- en Wegenbouwbedrijf van de Fa. A. W. Wandel te Nieu- werkerk hier een mooi stuk vak werk geleverd heeft. De toegepaste nieuwe dikke betonklinkers doen het uitstekend en er is een prachtig geheel ontstaan wat ongetwijfeld het vrij drukke verkeer in deze straat ten goede komt. De veertig centime- lerdikke zandlaag, aangebracht on der het wegdek, maken dat de klinkerlaag stabieler blijft liggen. De Lange Dreef is opgeknapt door dit werk. Kijkavond „Radda Barnen" Onder grote belangstelling van de zijde der ouders en andere belang stellenden vondt donderdagavond 7 juni j.l. weer de jaarlijkse kijkavond plaats naar het werk dat in het af gelopen schooljaar weer door de leerlingen van de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen" alhier werd ver vaardigd. Behalve de hoofdlcidster, mevrouw M. K. Beije. en de leidster, mevrouw S. Dalebout-van Dijke, waren ook enige bestuursleden aanwezig op deze tentoonstelling, die gehouden werd in de beide lokalen van de school. Het was weer één kleurenzee aan de wanden en over het alge meen genomen bleek er ook dit jaar weer heel wat door de kinderen ge presteerd. Nieuw was het leren tel len door de kinderen met stukjes papier en bloemetjes plakken. Ver der viel het mooie vlechtwerk op waarvan mandjes gemaakt werden. Zelf gemaakte puzzels en vervolgens was er een maquette van „Het Het jaarlijkse zomerreisje van de Hervormde Vrouwenver. Helpt El kander onder leiding van mevr. H. M. de Koning-Jumelet is dit jaar wel bijzoder geslaagd, mede dank zij het uitstekende weer en de goede stemming onder de deelneemsters. Met totaal 45 dames werd per bus van de firma van Oeveren, chauf feur Joh. van Aken, s morgens van het Ned. Herv. verenigingsgebouw gestart met als eerste doei Gorin- chem waar de eerste koffie werd ge dronken. Het Rijnterras „De Wester- bcuwing" te Oosterbeek is nog steeds een gewild trekpleister voor dagtoe- risme, men zag er bij aankomst bus sen uit allerlei streken van het land ook uit Zeeland. Het diner was uit stekend verzorgd en zo genietende van allerlei attracties die de Wester- bouwing biedt was de tijd op het Rijnterras doorgebracht spoedig om. vZeeuwsche Meer" met eenden, zwa nen en vissen, en langs de kant mo lens en bungalows, alles van kleurig papier. Verder veel prikwerk etc. Het ontwikkelingsmateriaal was reeds gericht op het komende basis onderwijs dat de kinderen straks gaan volgen. BRUINISSE Concert „Apollo" Het bekende en in Nederland bij na niet overtroffen muziekgezel schap „Apollo" uit Goedereede, zal zaterdagavond 9 juni weer een uit voering geven in de muziektent van Bruinisse. De talentvolle dirigent de heer Vernoois, herdacht vorig jaar zijn zilveren jubileum. Voor muziek liefhebbers dus wel weer een bui tenkansje. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent kveiRbm bij uw NÏÏRSpa apb ank voor GIRO met ilagafschriften en betaalcheques NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. ZIERIKZEE/BRUINISSE, 8-6. Van daag (vrijdag) eindigt weer de mos selzaadcampagne, die begin mei be gon en die voor de mossclkwekers wel een zeer onaangenaam verloop had. Het totaal ontbreken van nieuw mcsselzaad was oorzaak dat op oude banken moest worden gevist. Dat was het geval op het Friese Wad, dat was eveneens het geval op het Groninger Wad, waar de laatste veertien dagen werd gevist. Zoals bekend, moet daar gevist worden op hoog gelegen banken. Een gedeelte van de vloot, met ZONNEMAIRE, 7-6. Van 8 juni tot 29 juni exposeren in g lerïc Mo- kum in Amsterdam Joost van Kem pen en Bigna Sinke. Digna's schilderijtjes zijn vaak ge ïnspireerd op het Zeeuwse landschap of hebben dit als achtergrond Mees tal wordt het niet precies naar de werkelijkheid weergegeven, ma r minitieus geschilderd zoals het in tl.- herinnering blijft, weer terug in Am sterdam waar Digna nu woont Het Loo In Arnhem kregen de dames ge legenheid om te winkelen, een be zigheid waarvan men niet spoedig genoeg krijgt, maar die toch na 1 1 2 uur werd gestopt om naar „Het Loo" te vertrekken, waar de Koninklijke stallen een keur van rij- en voertui gen te zien geven, die men elders vergeefs zal zoeken. Behoord heb bend aan het Koninklijk huis was dc expositie, herinnering oproepend aan een nabij en toch al weer ver achter ons liggend verleden, zeer in- terressant. De Koningin Julianalorcn in Apel doorn biedt, boven een fraai uitzicht van de gelegenheid dat men er te vens de lunch kon gebruiken of de meegebrachte boterhammen op eten werd gretig gebruik gemaakt. Het laatste kopje koffie van deze reis werd gebruikt in de Alberts- corner te Maarsbergen. Tussen half tien en tien uur was men weer op het uit gangspunt terug. Standbeeld van „Dik Trom" HOOFDDORP, 7-6. Het standbeeld „Dik Trom omgekeerd op een ezel" zal 21 juni in Hoofddorp worden onthuld door de 46-jarige tandarts C. Joh. Kieviet, kleinzoon en naam genoot van de schrijver van de reeks Dik Trom-boeken. De schrijver heeft in hoofddorp enkele jaren les gege ven op de lagere school. Het geld voor het beeld - f 50000 - is voor een deel bijeengebracht dooi de Lions in de Haarlemmermeer. Duizend schoolkinderen, de Haar lemse bloemenmeisjes en .Bromsnor' (uit „Swiebertje") zullen bij de ont hulling aanwezig zijn. nODEUIJKE ONGELUKKEN HILVARENBEEK. De 67-jaiïRe Abraham Westveer uit Esbeek bij Hilvarenbeek, is donderdag om het leven gekomen toen hij met zijn fiets een voorrangsweg bij zijn woon plaats overstak. Hij werd gegrepen door een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto had, volgens dq politie, geen schuld. ALMELO. Naar eerst donderdag bekend is geworden is dinsdag de 55-jarige J. G. uit Almelo gearres teerd. Hij heeft bekend in een bos bij Almelo een negenjarig meisje te hebben aangerand en verkracht. Het meisje was samen met haar elfjarig broertje aan het vissen. VENLO. De 41-jarige verzeke ringsinspecteur G. Slijpen uit Venlo is donderdagmiddag in een zieken huis te Venlb overleden, na dinsdag avond op de Napoleonsweg onder Kessel met zijn auto frontaal tegen een boom te zijn gebotst. weinig mogelijkheden in Zeeland (het geviste mosselzaad c.q. het half was of de consumptiemosselen moch ten alleen in Zeeland worden uitge zaaid), had er spoedig genoeg van. Anderen, die over percelen beschik ten, slaagden er wel in om in veer tien dagen vier keer de reis heen en terug naar het Groninger Wad te maken. De meegebrachte mosselen waren 'voor het merendeel niet van die kwaliteit die men graag zou hebben gehad. Men bracht mee wal men vissen kon, waarbij niet op kwali teit kon worden gelet. Het duidelijkst is dit te zien in „Man met zak aardappels", „wat vroeger de zeedijk was". De grote schoonmaak", „Wachten op de veer pont Vlissïngen-Breskens", „De ver- jaa;dag van prins Willem Alexan der". en „Frambozenlijd". Digna Sinke is geboren in 1949 te Zonne- maire, en heeft daarna in Anna Ja- cobapolder. Middelburg en Utrecht gvwoiid. Ze heeft in Amsterdam de filmakademie doorlopen cn maakt nu in haar vrije tijd schilderijtjes. Aanwinst Maritiem museum Iets nieuws bij Nobelpoort ZIERIKZEE, 7-6. In de „schaduw van het in restauratie zijnde Nobclpoort- gebouw is een Peugeot-showroom van het Automobielbedrijf Mol te Schud- debeurs geopend. Het pand, van oorsprong boerderij, en onder Monumenten zorg vallend, is zo oorspronkelijk mogelijk gerestaureerd en biedt thans een aanblik die bij beëindiging van dc werkzaamheden aan de Nobelpoort niet uit dc toon zal vallen. Digna Sinke - Zonneniaire - exposeert in Amsterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5