EEN SOLO-ROL VOOR EX-P.C.G.-LID M. C. BOLIER 1 YAMAHA 1 BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" ZIERIKZEE de nieuwe film van bert haanstra Bij de beesten af SSploégstoffen gordijnstoffen meu&efstoffen tapijten TUINMAN AGENDA Rovers halen kluis leeg bij juwelier era eon t o ra a «1 Bi'ii in i ss< Advertentie jjiiiiiiiiiiiiiiiiii it ii minimi in ii minimin ii ui mum mum mil mil minimi iiiiiuiiMi BRUINISSE, 7-6. „Vanaf <lit moment spreek ik niet langer namens de S.G.P., lielgeen inhoudt dat ik ook niet meer de Prot. Clir. Groepering vertegenwoor dig". Aldus sprak de heer M. C. Bolier terstond na het ambtsgebed lot de voltallige gemeenteraad van Brui nisse, onder voorzitterschap van burgemeester G. Hokken. De heer Bolier. die destijds als vertegenwoordiger in een algemene leden vergadering van de S.G.P. was aangewezen, wenste zich hiervan kenne lijk los te maken en in het vervolg zelfstandig op te treden. Na deze opzienbarende bekendmaking kwam aan de orde punt 4 van de 15 punten tellende agenda, waarvoor speciaal de heren De Jager en Sparre- tak ter toelichting waren gekomen. Door b. en w. werd goedkeuring gevraagd aan het inrichtingsbestek van de in aanleg zijnde jachthaven. In een verslag over de aktiviteiten die gaande zijn bij de jachthaven vertelde de heer De Jager dat het werk volgens schema verloopt. De verhardingen worden binnenkort aangelegd. Boven verwachting gaat ook de aanleg van het strandje. Verder wordt de golfslag goed gebroken door de aanwezige stenen op de dammen. Na dit verslag kwam ter sprake het ingekomen stuk van het gemeente bestuur van Reimerswaal inzake een kustmatige mosselwaterplaats in de Oostersc-helde. De voorzitter adviseerde het ad vies van de plaatselijke visserver eniging af te wachten, die volgende week in een leden vergadering bij een komt. Daarna zal dit in een vol gende raadsvergadering ter sprake worden gebracht. De raad hechtte verder goedkeu ring aan de overdracht om niet als mede het onderhoud van een gedeel te van de straat aan de Noorddijk 20 tot aan het viadukt van de Staat (Inspectie der Domeinen) aan de ge meente Bruinisse. Dit leek wense lijk ten einde een goed beheer en een juiste administratieve verwerking te kunnen waarborgen. Overigens had den zowel de heer Verspoor als de heer M. J. v. d. Velde aanmerkingen op de destijds uitgevoerde herbestra- ïing en de aanleg van een nieuw stuk trottoir op het betreffende stuk grond. De voorzitter wees er echter op dat het onderhoud altijd al voor rekening van de gemeente is geweest De voorzitter heeft in het college van commissarissen van de N.Y. Brugverbinding „Haringvliet" is als aftredend lid weer door de gemeen teraad voorgedragen aan de algeme ne vergadering van aandeelhouders. Als tweede man bij de voordracht fungeert wethouder S. A. Jumelet. Perceel industriegrond Een perceel bouwrijpe industrie- grond dat in 1969 aan de heer G. Oomes was verkocht, wordt door de gemeente weer teruggekocht. Des tijds was de opzet van de heer Advertent le iHuuiimiiiiiimiiimimiimmimiiimiii first £lass quality E 750 cc .E HEMO first class qi van 51) ttt 7; ÏMO - ZIE ERIKZEE j= Weststraat 5-7 iTiimiiiiiiiiiifiiimimimiimiiimiiiiiirn Oomens de bouw van een bolenber- ging e.d.. doch daar hij het betref fende perceel nog onaangeroerd heeft gelaten is hij weer tot verkoop bereid. De kostprijs bedroeg in 1969 f 12,80 per ca: d.i. f 28.800,- voor hel gehele perceel. Als compensatie voor renteverliezen, grond-, straat-, dijk en poiderlasten over de jaren 1970, 1971. 1972 en het eerste halfjaar van 1973 wordt f 3.000.- vergoed, zodat de definitieve aankoopprijs voor de gemeente f 31.300.- bedraagt. Een zeer aannemelijke prijs daar de grondprijs inmiddels is gestegen tot f 25,- per m2, excl. b.t.w. Het ligt in de bedoeling dit per ceel als onderdeel van plm. 4500 m2 industriegrond voor f 112.500.- excl. b.t.w. te verkopen aan de Handels- en Exploitatiemaatschappij Booi B.V. te Hendrik Ido Ambacht, die aldaar een carrosseriebedrijf wil gaan ves tigen. Het betekent voor de gemeen te Bruinisse een verruiming vari de werkgelegenheid daar men onge veer 20 werknemers, denkt nodig te hebben. Het is zelfs mogelijk flat dit be drijf in de toekomst nog gaat uit breiden, daar het de gemeente heelt verzocht om bij een verdere uitleg van het industrieterrein, aan haar de eerste keus te laten v.w.b. de aankoop van gronden. Ten einde een en ander te realiseren diende de raad om niet 'n overeenkomst van paeht- ontbinding met Mevr. C. de Jonge- de Koning te sluiten. Bovendien werd het principe-be sluit genomen dat bij een noodzake lijk gebleken eerdere oplevering een uitkering wordt gedaan voor de ge leden gewassenschade. Dit wordt be paald aan de hand van landelijk geldende normen. liet bedrijf Gomavi Voorts werd ook de tweede aan vraag besproken van het bedrijf Go mavi die zich/ eveneens op het in dustrieterrein wil gaan vestigen. Dit visfileerbedrijf had de keus op Brui nisse laten vallen, doch had eerst een voorlichtingsavond gehouden teneinde een overzicht te kunnen krijgen over de belangstelling die er in Bruinisse heerste. Dit was zeer noodzakelijk daar men 60 a 70 werk nemers denkt ncdig te hebben, die voor het merendeel"uit deze omstre UTRECHT. Bij de Rijksmunt te Utrecht is een begin gemaakt met het slaan van de zilveren tien guldenstukken, die zullen worden uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana op 4 september 1973. Op de foto stelt de staatssecretaris van financiën, de heer A. de Goede, de muntmachine in werking. Onder: de nieuwe munten. ken moeten komen. 1-Iet bezoekers aantal was bijzonder meegevallen, hetgeen aanleiding gaf voor de aan deelhouders zich in Bruinisse te ves tigen. Een en ander vergt een in vestering van f 1.300.000,-. De brief van Gomavi aan het gemeentebe stuur omtrent mogelijke vestiging bevatte nogal veel eisen, vond mevr A. J. van Leeuwen-Sieling. Op haar vraag omtrent verkoop of erfpacht, antwoordde de voorzitter dat dit fin- nancieël voor de gemeente niets uit maakte. De stank, waarvoor hij zo gevreesd had, was hem erg meegevallen.. Het leek hem een zindelijk geheel, met stromend water op het werk aan de lopende band. Ook de heer Bolier vond dat het hygiënisch was. De heer van der Velde die overigens alle waardering had voor de aktivi teiten om meer industrie aan te trek ken, wilde meer zekerheid. Hij vond dat Gomavi te veel eisen stelde te genover zeer weinig verplichtingen. De voorzitter wees er echter op dat dit eisen waren over voorzieningen die men moet hebben om goed te kunnen draaien. Bovendien vond hij het reëel dat Gomavi de zaken eerst goed wilde onderzoeken alvorens tot definitieve vestiging over te gaan. De heer Gröeneveld wilde toch meer zekerheid van dit bedrijf voordat men een krediet ter beschikking ging stellen van f 15.000,- excl. b.t.w. voor plankosten voor het gehele projekt van beide bedrijven. Tenslotte be sloot de raad de gevraagde grond in erfpacht te geven aan Gomavi en het gevraagde krediet ter beschik king te stellen. Verder werden 9 kleine kavels grond verkocht voor f 13.407,57 aan Mugoma voorde bouw van garages. Trottoirs en verlichting Ook gaf de raad toestemming tot het uitvoeren van de aanleg van trottoirs en het aanbrengen van de openbare straatverlichting' bij de 18 in aanbouw zijnde bejaardenwonin- gen aan de Mosselstraat en de Gre- velingenstraat. Een definitieve kost prijs is nog niet ontvangen, doch wegens het urgente karakter is vast goedkeuring verleend aan het kre diet volgens de begroting die de Technische Dienst voor de uitvoe ring hiervan heeft geraamd. De heer Bolier zag gaarne dat de verlichting s nachts bleef branden, aangezien de bewoners ouden van dagen zijn. De voorzitter achtte dit gezien het verliehtingsplan noodza kelijk. Het probleem woonwagen kamp Zijpe kwam wederom ter sprake. Gevraagd werd een krediet van f 5.722,- voor uitvoering van noodzakelijke werkzaamheden. Het Waterschap Schouwen - Duiveland wilde haar medewerking verlenen, doch dan moet de gemeente het aan wezige materiaal op een door haar aangewezen plaats deponeren, het geen een tegenvaller is van f 4.400,- incl. b.t.w. Mevr. van Leeuwen-Sië- ling had maar weinig vertrouwen over een eerder gedane uitspraak dat de méér dan 5 aanwezige woon wagens verwijderd kunnen worden. De voorzitter kon dit niet over ne men, al stelde hij wel dat dit des noods met de „sterke arm" kon ge beuren, indien er een officieel kamp aanwezig is. De heer Van Gilst kon dit beves tigen en wilde daarom ook dat zo gauw mogelijk de noodzakelijke voorzieningen werden getroffen. De burgemeesterswoning krijgt een zgn. telefoonbeantwoorder, dit op advies van de Commissaris van de Koningin. Voorts worden twee kavels grond verkocht aan Plano- bouw voor de bouw van woningen. Gezien de stiehtingskosten komen deze niet voor premie in aanmerking zodat de bouw hierdoor niet zal wor den vertraagd. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg mevrouw Van Leeuwen-Sieling om het aan brengen van verkeersstrepen bij de kruising Molenweg-Parallelweg.' De voorzitter zegde toe dat er contact opgenomen zal worden het Water schap S-D teneinde deze zaak te on derzoeken. De heer van der Velde informeerde wanner het fiets- en wandelpaadje van de havenmeester wordt herbestraat. In antwoord hier op zei wethouder van Gilst dat de heer Pikaard hiervoor reeds een plan heeft en dit t.z.t. ten uitvoer zal brengen. Ook vroeg hij naar het rapport van do P.Z.E.M. over de door hem destijds gevraagde plaat sing van een lichtmast aan de Wil- helminalaan. De heer van Gilst antwoordde dat in dat rapport stond dat geadviseerd werd cm 6 lichtmasten aan te bren gen. Ook de heer Bolier vond dat het 's avonds erg donker is door de aan wezige bomen die een goede ver lichting belemmeren. In een volgen de laadsvergadering zal hierop na der worden teruggekomen. Verder wide hij weten in hoeverre de onderhandelingen stonden met de P.T.T. over eventuele bezetting van het pand Kerkplein 12 dat onlangs door de gemeente is aangekocht. De voorzitter zei dat deze goed verlie pen en dat bovendien nog een ander bedrijf interesse heeft voor vestiging De heer Verspoor informeerde over het plan Cosl-Bruinisse. In ant woord hierop zei de voorzitter dat dit nog niet was bekeken. De heer Bolier meldde dat in de Dr. de Cock- styaat enige kolken door zand ver stopt waren, hetgeen een waterover - last veroorzaakte op de toch al niet >.0 best bestrate weg. Autowrakken Verder vroeg hij weer de aan dacht voor zijn autowrakken-pro bleem Deze keer signaleerde hij een auto boven op de dijk bij de werf van de Gebr. van Duivendijk. Dit temeer omdat hier kinderen in speelden, zodat het gevaar bestond dat de auto van de dijk af kon rij- Telefoon (01110) 2770 brengt a.s. vrijdagavond, zaterdagavond en 1e Pinksterdag om 20.00 uur s -v.- V adviseur prof. dr. g.p. baerends fotografie anton van munster tekst anton koolhaas muziek otto ketting geluid ed pelster r jongs kindoren zijn enkele scenes wellicht te schokk< Geen voorverkoop - Zaal open 19.00 uur nog even naar erbar - viriotheek Na aflj onze „DON CHjlSTOBAL" Geopend 21.00—02.00 uur. Aan orgel en Honky Tonk: Cees Hoogesteeger. Illtllllllllllllllllllllllllllllllil li lilllllllllllllllllilltlllillllltlllllllllllllllllllilllllll lllllllll den. Daar de grond in eigendom is van de heer D. v. d. Berge, zal met hem contact worden opgenomen ten einde hieraan een einde te maken. Ook kwam de reddingsboei, van de Boomdijk nog tersprake. die enige tijd geleden vermist werd. Namens de Reddingsbrigade zegde wethou der van Gilst toe, dat er wederom een reddingsboei zal worden ge plaatst, doch nu beter zichtbaar, zo als de heer Verspoor had verzocht. Wethouder van Gilst haalde het gesprek nog aan met de buitendienst van de gemeente en was vol lof over de uitstekende staat van onderhoud van het graf, plantsoenen e.d. die door deze. in vergelijking met 1970 schier gehalveerde afdeling van het gemeentepersoneel, wordt bijgehou den. Advertentie Mol 17-19, Zierikzee Tel. 2887 WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 9, zendag lo en maandag 11 juni 1973 Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor dokter Van Geer en dokter Bontkes. De weekeindedïenst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00 uur. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115)—1861, neemt waar voor dokter Bruel en dokter Simons. Spreekuren zaterdag, zondag en maandag: 11.30- 12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Dokter J. N. T. de Bruin. Bruinisse. tel. (01113) 1280 neemt waar voor dokter Speelman. De artsen-dienst OOSTERLAND BRUINISSE gaat in dp vrijdagavond 19.00 uur. Zaterdag en zondag heeft dienst dokter E. E. Vleugel Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780. Maandag, tweede pinksterdag heeft dienst dokter L. J. v. d. Zande, Nieu- vverkerk, tel. (01114) 1388. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele- foon(01U2)-341, heeft dienst voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts J. Minderlioud. Middel, harnis, tel. (01870) 2397 heeft dienst voor Sehcuwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee. GRONINGEN. Drie verpleegden uit de Van Mesdagkliniek te Gro ningen blijken een ontsnappingspo ging te hebben ondernomen. E Vrijdag 8 juni E Zierikzee E R.S.G. „Prof. Zeeman", Manshuis- E straat, 20.00 uur, filmavond „Zie- E jook". E Concertzaal. 20.00 uur. filmvoorstel- E ling. E Zaterdag 9 juni Zierikzee s: Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel- 1 ling. Brouwershaven 11.00 uur officie openning nieuwe E jachthaven. r: Ouwerkerk Sportveld, 14.00 uur, start jaarlijkse E wandeltocht S.V.O.W.K. E Bruinisse E Concert Apollo". Goedereede. E Zondag 10 juni E Zierikzee E Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstèl- E ling. Hervormde kerk, 19.00 uur, optreden van vocaal en instrumentaal ensem ble „Musica Antiqua" uit Bad Kreuz- bach. Donderdag 14 juni Goes „De Korenbeurs", 14.30 uur, verga dering Vleeskeuringsdienst. Vrijdag 15 juni Zierikzee Excursie Vereniging van Ooudleer- ïïhgen. Maandag 18 juni Goes 16.00 uur, alg. vergadering aandeel houders N.V. Watermaatschappij „Zeeland" (hoofdkantoor Ant. Fok kerstraat 8). Woensdag 20 juni Goes Prins van Oranje, 14.00 uur, verga dering Z.L.M. Twee doden in het verkeer MAASTRICHT. 7-6. De 47-jarige J. G. W. Soons en de 49-jarige A. G. Pellemans, beiden uit Valkenburg, zijn donderdag bij een verkeersonge luk in Ulestraten bij Maastricht om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de auto waarin zij za ten vermoedelijk dooi- te hoge snel heid tegen de bebakening van de rijstrookafzetting reed en enkele malen over de kop sloeg. Een derde inzittende raakte licht gewond. AHSTERDAM, 7-6. Kort voor sluitingstijd is donderdagavond op de juwelierszaak van Hermrn Schip per aan het Rokin 9 in Amsterdam een overval gepleegd. Daarbij werden drie in de zaak aanwezige winkel bedienden door vermoedelijk vier overvallers met touwen gekneveld. Een van hen kon zich al spoedig bevrijden en waar schuwde telefonisch de politie. Vol gens de slachtoffers waren de daders „zuidelijke types". Het was zes uur toen de bedrijfs leider, de heer G. Kleibrink met zijn assistente mejuffrouw Witteman de winkel wilde sluiten. Ook was aan wezig de verloofde van mejuffrouw Witteman, Hennus. Op dat moment slipte nog juist een man de winkel binnen die niet weg wilde gaan, hoewel hem werd gezegd dat er niets meer zou wor den verkocht. Hij haaalde plotseling een pistool tevoorschijn en gelastte het drietal achter de toonbank te gaan staan. Daarna kwamen nog eens twee mannen in de winkel. oOk zij waren gewapend met pistolen. Zij gelasten het drietal achter de toonbank op de grond te gaan lig gen en bonden hen de handen met louwen op de rug. Hierna kwam volgens verklaringen van de heer Kleibrink nog een vier de overvaller de wankel binnen waarna d. ie van hen alle plateaus met juwelen, die in de winkel aan wezig waren, leeg begonnen te halen Intussen hield de vierde de drie op de grond liggende mensen onder schot. Dit alles speelde zich in enkele minuten af. Toen de plateaus waren leeggehaald werd de bedrijfsleider omhoog gesjord. Hij rroesl de sleu tel van de kluis afgeven. Onder be dreiging van een pistool voldeed hij aan deze eis. De mannen haalden uit de geopende kluis vele tienduizenden guldens. WARÏVINKEL Hel is altijd, een hele warwinkel en als er een vrij dagje in de buurt komt, lijkt het of het erger wordt. Het heeft tweeërlei oorzaken; er komt een accent op de mogelijkhe den van zo'n dag en die dag (Pink steren) is (ook) een markatiepunt in de lijd: de mensen willen nog van alles afmaken en ze gebruiken er graag tedakties voor. Vandaar vanmorgen, die vriende lijke meneer aan de lijn, die maar aanhield: „kom nou toch eens in de Flevohof kijken". Nu. de Flevohof zal best mooi zijn, interessant, op wekkend, ontspannend, maar het is zo ongehoord fijn als men zich tot pinksteren al cloor het jaar heeft gesjouwd en dan ineens naar de Flevohof en moe thuis komen en een „stuklcie" maken. Je ziet dat dan niet zo. Trouwens publikaties van heden morgen orgelen dat Ierland zo „in" raakt bij Nederlanders. Dat zal best zijn, want met een huifkar door hel wijde, mysterieuse Ierse land rei zen, in dorpscafé's naar balladen luisteren en builen vis braden in de buurt van de Shannon, zeg maar buiten de wallen van Limerick City, dat is van het hele goede werk. Maai er is geen tijd voor en ik wil best naar het graafschap Kildare om de Ierse Derby in Curragh te zien, maar eerst moet Ulster maar eens rustig worden en duizend gulden zal het ook allemaal wel kosten. Doe iets (vragen ze) aan: „Neem een gast aan tafel". De giro (Novib) ■is 64.53.00 en men doet al iets met f 7,50 per jaar. Toe mensen, een pils je minder per week en het is al zo ver. Hebben ze toch een raar boek uit gegeven in Ridderkerk: een uittrek sel uit het (beruchte) „Signaal", zo als dat in het Nederlands v-erscheen tijdens de bezetting. Alle verrichtingen van de Wehr- macht staan er luidkeels in en het is allemaal dokumentatlef bedoeld, maar is het niet een beetje vlug! Enfin snel even gevraagd hoe het stond met de armenzorg (heel) vroe ger. Zierikzee kende toen de Heilige Geestmeesters en allerlei gasthuizen (O.L. Vr. gasthuis. Gasthuis v. d. Heilig Drievuldigheid, Gesticht Poppe Hayman, Catharijnegasthuis, een leprozenhuis en een pesthuis. En ik aldoor maar denken, hoe dat ge-' weest is in die huizen: gekalkte gan gen en heel zwijgzame nonnen met royaal geconstrueerde kappen en lijders en kermers, want toen in de 15e eeuw de knapste proffen van de Sorbonne de hoofden bijeen staken, wisten ze niet dat de onhygiene iets te maken had met de verspreiding van ziekten. Zo zie je maar. Voor de rest rustig rijden met de pinksterdagen en fris thuis komen. Daar gaat het ook wel om! SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2