KAVERO OPTREDEN NEGEN KOREN VAN SCHOUWEN-DUIVELAND STREEKNÏEUWS 1 Jeugdproeven K.N.G.V. te Oosterland Goede resultaten voor KAVERO-renners Zangavond in Clir. Geref. kerk ZIERIKZEE, 6-6. Onder grote belangstelling werd gisteravond in de Chr. Ger. kerk een zangavond ge houden waaraan negen koren van Schouwen-Duive- land hun medewerking verleenden. Het Comité Koorzang organiseerde deze avond voor de vierde maal en een speciale werkgroep, bestaande uil leden van dit comité, de heren J. P. Knop, Bruinisse, J. van Iwaarden, Scharendijke en mevrouw D. Hanse-Blom uit Renesse, zorgde ervoor dat weliswaar niet alle, maar toch een respectabel aantal van de koren uit de regio deelnamen aan deze muzikale ontmoeting. Maar liefst driehonderd koorleden verzamelen zich, om onder leiding van hun dirigenten een staaltje van hun kunnen weg te geven. Na een welkom van de heer J. van Iwaarden, voorzitter van de werkgroep werd de avond geopend met een samenzang van Psalm 9G 1-3. Het Hervormd Kerkkoor Bruinisse dat wegens het verhinderd zijn, van eigen dirigent, de heer J. van de Berge werd gedirigeerd door de heer. C. Groenleer zong het Ambrosiaans Lobgesang, ..This is the World" en „Waarom toch?". Dat de heer C. Groenleer een be langrijk aandeel in deze avond had mag blijken uit het feit dat hij het gedeelte begeleiding op zich nam en vijf koren dirigeerde. Zo ook het Hérvprmd Kerkkoor Renesse met een goed gezongen Sja- lom' voor Israël en „Eens komt de grote zomer". Tot slot „Lente jubel". Het onder dirgentschap van de heer Schouls staande kerkkoor Haamste de vertolkte „Dank U o Heer", een zuiver ..De man van Nazareth" en „Heer wees mijn gids". „Zingt met aandacht" uit Bruinisse weer onder leiding van de heer Groenleer zong een ontroerend „Gebed" en „Heer in de hemel", waarop een motet volg de. Onder dirigentschap van de heer Wessels zong „Een naam is onze hope" uit Nieuwerkerk: ..Bemoedi ging". „Vreugde in God" en een moeilijk Paas-halleluja! Jeugdkoor Na de pauze, waarin koffie werd gedronken kwam het jeugdkoor jnit Zierikzee aan bod. „Sjaloom' kan te meten aan het voorafgaand applaus bogen op een goede ï-eputatie. Ook deze keer liet het koor zich onder leiding en met begeleiding van de heer C. Gi'oenleer van zijn beste zijde horen. Gezongen werden „In het grote stadskwartier", „Wat geeft het", en een sprankelend „Glox-y, glox-y, hallelujah". Het Hervormd Kerkkoor uit Dreischor vertolkte on- ZeiIer: „ik ga wel mooi met mijn Trintella een beetje Cats-wijsheid in de Smalstad halen". der waarnemend dirigentschap van de heer Schouls het eerste en derde deel uit de „Deutsche Messe" van Schubert en het lied „Ik zou zo graag als Maria". Het Chr. Gei". Koor uit Ziei'ikzee bracht een uitstekend „Jezus, bron van licht en leven'", „O God, mijn Koning en mijn Heer", en Ja God leeft nog". Tot slot bracht .Sursum Cox-da" een „lek seg adieu", ..U en ik" en „Intochtskooi"'. Een fijne repertoire en heel goed gezon gen, onder leiding van alweer de heer Schouls. De heer J. van Iwaax-- heer Schouls. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De NAVO „hoopt vurig" dat zich de komende dagen in de kabel,jauwoorlog een ontwik keling zal voordoen die het mogelijk maakt dat de twee NAVO-landen Groet Brïttannië en IJsland, die nu als twee kemphanen tegenover el kaar staan, weer over het visserij- vraagstuk gaan praten. OSLO. De Nedex-landse minister van buitenlandse zaken Max van dei- Stoel heeft de Noorse en de Deense regering gevraagd hem te steunen bij zijn poging de agenda van de ko mende NAVO-vergadering van mi nisters van buitenlandse zaken aan te vullen met een debat over de Por- tugese politiek in de Afrikaanse ko- lonieën. JERUZALEM. In Israël is een opinieonderzoek gehouden over het bezoek dat de Westduitse bondskan selier Willy Brandt met ingang van heden donderdag aan dit land zal brengen. Het resultaat van het door een officieel bui-eau uitgevoerd on derzoek is dat 66 procent positief staat tegenover de komst van Brandt Kerkkoor Haamstede in aktie onder leiding van de heer Schouls. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Van Iwaax-den dankte voor de medewerking van alle deelnemers aan deze avond en de getoonde grote belangstelling. Hierna werd samen nog gezongen ,,'k Wil U o God mijn dank betalen' waarmee deze ge slaagde avond werd afgesloten. LAGOS, Twee mannen die de barman van een hotel van 50 gulden hadden beroofd zijn in Lagos ten overstaan van een menigte van vijf duizend mensen doodgeschoteix door een vuurpeloton van het leger. WASHINGTON. President Nixon heeft woensdag toegestemd de se naatscommissie van onderzoek naar het Watergate-schandaal de Wïtte- Huis-notulen te verschaffen betref fende bijeenkomsten die hij begin dit jaar met zijn voormalige advi seur John Dean had. REYKJAVIK. De Navo bemiddelt in het visserij geschil tussen IJsland en Engeland, heeft de IJslandse mi nister van buitenlandse zaken woensdagavond voor de radio ver klaard. Bidden hielp NOTTINGHAM, 6-6. Eer- ujaarde John Treadgold in het Engelse Nottingham heeft maandag aan zijn kerk een brief opgehangen waarin hij het bidden van gemeente raadslid John Caroll „niets minder dan godslastering" noemt. Carroll zag tijdens de ver gadering van een commissie van de gemeenteraad dat hij in de minderheid zou zijn. Hij begon toen gebeden op te zeggen, ivaaronder het „Onze Vader", net zolang tot er vol doende leden van de Labour- parlij waren gearriveerd om hem een meerderheid van een stem te geven. „Ik geef toe dat het een fi libuster urns. Maar de zaak waar hel om ging was de aan leg van een autoweg midden door het gebied dat ik verte genwoordig. En dat beschouw de ik als een zaak voor gebed", aldus Carroll. Hel plan voor de aanleg is verworpen. DEN HAAG. Negen leden van de Tweede Kamer en vier Eei-ste Ka merleden zullen in de tweede helft van augustus een bezoek aaix de Volksi-epubliek China biengen. Advertentie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMI NIEUWNIEUW! 1 FLANDRIAN 3 v/\ 999,— FLANDRIA - U( 1239,— EE FLANDRIA h- 41 vNo/ 1299,— met toexpnteller EE I HEMO - ZIERIKZEE 1 Weststraat 5 - 7 - Telet. 2022 5 ïïllllll Mill II III Mill I III! Mill Mill NU I lilt liT Gezin verhuist naar koeienstallen LEIDEN, 6-6. Hel uit zes personen bestaande gezin van veehouder J. van Vliet aan de Kerkweg in hel Zuidhollandse ter Aar woont sinds woensdag in twee koeienstallen ach ter het woonhuis. Dit huis slaat na melijk op instorten. De Dienst bouw- en woningtoe zicht van de gemeente adviseerde dinsdag het gezin om het huis te ver laten in verband met de vele scheu ren die de laatste dagen zichtbaar icorden. Het wachten is nu op een nieuwe woning, met de bouw ivaar- van binnenkort wordt begonnen. Eer de koe:en weer op stal moeten - rond november - hoopt de heer Van Vliet dat hel nieuwe huis klaar is. Is dat niet liet geval, dan zal een ander toe vluchtsoord moeten icorden gevon den. De gemeente heeft alle mede werking toegezegd. Schoolartsendienst gaat logopodist aanstellen De schoolai-tsendienst Zeeland bo ven de Westei-schelde gaat een logo pedist aanstellen, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan. Een nader onderzoek heeft uitge wezen. dat er veel meer kinderen spraakmoeilijkheden hebben dan werd vermoed, zodat een specialist op dit gebied zeker goed werk zal kunnen doen en het niet verant woord is, langer met de aansteling te wachten. Aanstelling van een logo pedist kost de gemeenten 39 cent per inwoner. SEROOSKERKE Bejaarden maakten Brugge-reis Bejaarden theeschenkstex-s van de sociëteit maakten eeix reis naar Bel- gie (Brugge). Uitgeleide gedaan door bui-gemeester H. P. Evex-wijn ver trok het gezelschap per bus onder fraaie weei-somstandigheden via de Zeelandbrug naar Noord-Beveland, waarin restaurant „Kampei-duin" een koffiestop werd gemaakt. Daarna werd de tocht voortgezet door het i-ustige landschap van Walchei-en. De ovei-tocht van Vlissingen naar Bi-es- kens vormde de nautische noot van de reis en door het West-Zeeuws- vlaamse land bereikte men Sluis, waar de maaltijd werd gebruikt bij „Sanders de Pauw". Na de middagpauze reed men Bel gië en en het Boudewijnpai'k te Bxiigge wei-d (men x-aad het niet zo) het Dolfinax-ium bezocht. Nadien volgde een r-ondrit door de Vlaamse kunststad met zijn fx-aaie gebouwen, gevels en bruggen. Eenmaal weer met de boot over, werd de reis voortgezet met een laatste stop te Goes. Dank werd ge bracht aan de busondernemer, de fa. Van Mourik, voor de vooi-treffelijke dag. Een dankwoord kreeg pok het bestuur en de begeleidstei-, mevr. Van der Have. De bejaarden zien tex-ug op een verrukkelijke dag. Man neergeschoten HOORN, 7-6. Voor het station van Hoorn is woensdagavond een man neex-geschoten. De achtex-grond van de schietpartij is volgens de politie een „liefdesaffaire". De neergescho ten man liep schotwonden op aan het hoofd. Het omstx-eden meisje zou in de auto zitten van de voortvluchtige schutter. De politie in Hoox-n houdt er rekening mee dat het meisje tegen haar wil is meegenomen. Voor 35 jaar ST.-PHILIPSLAND. (Adv.) Voor een betere permanent wave of On- didatie is nog steeds het adres Mai- son Koper.' Bespreekt vooral vroeg tijdig! ZIERIKZEE. Ziekenfonds Schou wen-Duiv eland. Dat de stichting van deze instilling in een behoefte vol doet, blijkt wel uit het feit. dat het aantal leden gestaag groeit. Het aan tal leden is naar wij vernomen heb ben de 1000 reeds gepasseerd. ST.-PHILIPSLAND. Alleen bleek- water Bee Bee stelt de huisvrouw tevree. Dus ook U! Gratis bij iedere flesch een stuk huishoudzeep naar keuze. Koopt dus lieden bij Uw Win kelier! Grossierderij De Eendracht. HAA?/ISTEDE. Met het KLM-toe- stel „De Koetilang", gezagvoerder de heer Chr. B. te Zierikzee, dal Woens dagavond om half zeven van 't vlieg veld Haamstedevertrok naar Vlis singenis de 30.000ste passagier ver voerd. ZIERIKZEE. (Adv.) Schilletje.' Een der meest gevraagden! 75 cent per flesch! De Dageraad. WESTENSCHOUWEN. De hier goed bekende Belgische kunstschil der Alfons Blomme houdt in de Abeelen een tentoonstelling van zijn etsen en schilderijen. Critieken: Zijn kunstbeeld groeit zangerig en grootsch in volle rythmen en ivaar- heid. Hij vleit nook het grondvlak- kig of vluchtig kijkend oog. Zijn kunst is de meest oorsronke.lijke. IM OOSTERLAND. <1-6. In het ge meentelijk sportgebouw aan de Van den Abeelestraat alhier, werden ender toezicht van een gedelegeerde van de Zceuwsch-Brabantse Turn kring van het Koninklijk Ned. Gymnastiekveibond. de jaarlijkse terugkerende jeugdturnproeven af genomen. Nanxcns het bestuur wer den de aanwezigen, waaronder ver schillende ouders, welkom gehelen en werd de deelnemers veel succes toegewenst. Er wérd in drie moei lijkheidsgraden gewerkt, n.l- A, B en C, met in totaal 69 deelnemers. Aan deze proeven werden traditiege trouw weer de onderlinge wedstrij den voor de jeugd verbonden. Voor elke catagorie - zowel voor de jongens als voor de meisjes - was er een eerste en tweede prijs in de vorm van een medaille beschikbaar, terwijl voor de drie in totaal klasse ment hoogstgeplaatsten drie ext>-a pi-ijzen en de wisselbeker beschik baar waren. Voor de juryleden bleek het geen eenvoudige zaak. omdat de veschillen in de onderlingen presta ties soms eig gering waren. Per onderdeel beoordeelden twee jury leden tot in tienden van punten de prestaties. De A-proef Voor het afleggen van de A-proef waren 17 deelnemers, waarvan 10 meisjes en 7 jongens. Bij de meisjes was de eerste prijs voor Greta Ca- pelle (28.10) punten, en de tweede prijs voor Wieneke Stouten (27.30 punten). Bij de jongens was de eer ste prijs voor Michel Delfgaauw en de tweede prijs voor Izaak van den Berge. Voor de B-proef waren 31 kandidaten, waarvan 13 meisjes en 18 jongens. Bij de meisjes behaalde Tonry-Lia Stouten en Ineke de Rij- WIELRENNEN ke (uit Ouwerkerk) beiden met 28.20 punten, een eerste plaats en Chris tina van der I-Iulle de tweede prijs met 28.15 punten. Bij de jongens we.d de eerste prijs behaald door Win-, ten Klooster (29.00 punten) en de tweede door Frans Schoof met 28.65 punten. Voor de moeilijkste catagorie, de C-proef. waren in to taal 21 gegadigden, t.w. 14 meisjes en 7 jongens. Bij de meisjes ging de eerste prijs naar Ria Bakker (29.00 punten) en was de tweede prijs voor Ina van den Bei-ge (28.85 punten). Bij de jongens ging Tonny Bominaar (28.25 punten) met de eerste prijs strijken en behaalde Ronald Waas dorp met 27.90 punten de tweede prijs. Allen geslaagd De kringgedelegeerde deelde met de prijsuitreiking mee dat alle kan didaten geslaagd waren en daarvoor het diploma van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond krijgen. Nadat deze wedstrijden per groep waren beëin digd en alle punten waren geteld, steeg de spanning ten top want de bekendmakmg van de drie hoogst- g.-;Taatsten voor het verenigings kampioenschap moest neg plaats vinden. Na enige tijd van spanning deelde de voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz. mede dat Ria Bak ker en Wim ten Klooster zich als dc besten hadden gekwalificeerd en daarmee jeugdkampioen 1973 waren geworden. Op de tweede plaats ein- d gde Ina van den Berge, terwijl de derde plaats voor Frans Schoof was. Nadat ze zich op het erepodium hadden geplaatst hing de voorzitter de medailles om en overhandigde hij de ..eugdkampioenen 1973 tezamen de beker. Omdat er slechts één wis selbeker is, zal ieder deze beker een half jaar in zijn bezit mogen houden Tot slot dankte de voorzitter de Krir-ggedelegeerde, de heer Van Bleiswijk, de juryleden, de telcorn- missie en de leidsters en leiders met hun assistenten voor hun werk. Ad van Overveld en Adrie Deu- sing, die beide deel uitmaken van de KAVERO-wielerploeg. hebben voor enige uitstekende resultaten gezorgd. In Woensdrecht reed Ad van Over veld vox-ige week een bijzonder ster ke wedstrijd. Met nog vijf andere renners slaagde hij er in deze wed strijd in te ontsnappen waarbij het zestal er in slaagde de andei-e deel nemers op een ronde achterstand te fietsen. Ad van Ovex-veld ondernam hierna een solo welke hij met een voorsprong van 2.44 min. op de Lim burger Mathieu Dohmen tot een goed einde bi-acht. Op de 3e plaats ein digde de winnaar van de Ronde van Burgh-Haamstede van het vox-ige jaar Piet Maas. 4e Kees van Dongen en 5e Henk Stander. Adrie Deusing slaagde er in de Ronde van 's I-Ieerenhoek te winnen. Met nog 10 km te rijden viel in deze wedstrijd de beslissing toen Wim de Waal. Jan Raas, Toine v. d. Bundei-, Wim Westdorp. Tonnie van Huizen, Jan Zuidweg. Henk Stander. Ad v. d. Steen en Adrie Deusing zich van de rest van het rennei-sveld wisten los te maken. In de eindspi-int toon de Deusing zich over deze i-ennex-s de sterkste. Uitslagen De uitslag: 1. Adi'ie Deusing. de 100 km in 2.17.12; 2. Wim de Waal; 3. Henk Stander; 4. Toine v- d. Bun der: 5. Jan Raas: 6. Toine Huizen; 7. Jan Zuidweg: 8. Ad v. d. Steen: 9. Wim Westdorp: 10. Kees van Don gen. Adrie Deusing. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op 15, 16 en 17 juni a.s. zullen een drietal leden van de Kavero-wieler ploeg gaan deelnemen aan een drie daagse wedstrijd in Zweden waar van de start en finish te Oslo is. De ze drie renners zijn Ad van Over veld. Joost Voesenek en Wim de Wilde. Advertentie 615de Staatsloterij Derde klasse 6 juni 1973 Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 1* 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 31* 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op. 59 50,— zijn gevallen op numpaets eindigende op: 58 50,— zijn gpv^ilen opaitmxmersjeindigende op: 23 100,— zijn<gevallen opMxummersr eindigende op: 10 200,— "zijn gevallen op ntmwwers eindigende op: 211* 400,— zijn qevauen op nummers eindigende op. 070 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 419 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op. 9665 5.000,— is gevallen op het nummer: 097330 5.000,— is gevallen op het nummer: 049667 5.000,— is gevallen op hel nummer: 013660 5.000,— is gevallen op het nummer: 059620 5.000,— is gevallen op het nummer: 018948 10.000,— is gevallen op het nummer: 085953 De prijs van 25.000,— is gevallen op het nummer: 047848 De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: 028500 De prijs van ƒ100.000,— is gevallen op het nummer: 043242 Een extra prijs van 250.000,— is gevallen in serie F op nummer 036353 en een troostprijs van 4.000,— op nummer 036353 van elk van de andere series. Een extra prijs van j 500.000,— is gevallen in serie C op nummer 074411 en een troostprijs van 5.000,— op nummer 074411 van elk van de andere series. ATTENTIE! Op een met een gemerkt nummer is tevens een van de lagere prijzen gevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7