GEOPENG BISTRO HORSE SHOE Natuur- en Vogelwacht werkt mee aan Europese broedatlas Bejaarden van Brouwershaven voeren over Grevelingenmeer STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 juni 1973 Nr. 21296 rHOOGENBOOMLAAN 3 RENESSEx DTEtHBfc ARK VOOR PINftSTERRBSERVERING bB(. dllWl626 bijvpoiyeeld half dozijn Escargots Entrecöt poivre v3 soorten Franse kaas^ 22,50 all in. gasten en ambtenaar van de burger- lijke stand. Vergezeld van fraaie gedichten kreeg „juf" kadootjes aangeboden en de kinderen wei-den verrast met een fijne traktatie en een beker li monade. Nadat de kinderen ook nog een opvoering hadden gegeven van het bekende Catootje die naar de boter markt ging, werd het feest besloten met een spannend poppenkastver- haal. Bijzondere dienst in de hervormde kerk Op eerste Pinksterdag, zondag 10 juni wordt 's avonds om 7 uur in de Nederlands Hervormde kerk van Re- nesse een bijzondere dienst gehou den. Er zal worden opgetreden door het bekende instrumentaal en vocaal ensemble Musica Antiqua uit Bad- Kreuznach in Duitsland. Het ensem ble treedt regelmatig op in Duitsland en ook daarbuiten. Grammofoonpla ten van hen worden geregeld voor de radio gedraaid. Tijdens de Pinkster dagen logeren zij op een camping te Renesse en zij bleken gaarne bereid van de gelegenheid gebruik te ma ken om een optreden in de kerk te geven. Het ensemble wordt door twee beroepsmusici geleid en be staat verder uit een 13-tal goede amateurs. Behalve de verschillende instrumenten speelt ook de mense lijke stem, een tenor, een belangrijke rol bij het optreden. Het ensemble brengt een afwisselend programma, waarin meestal 8 musicanten tegelijk musiceren. Het grootste deel van de dienst zal bestaan uit het optreden van het Duitse gezelschap. Er is ech ter ook ruimte voor een korte medi tatie en samenzang. De toegang tot deze bijzondere dienst is vrij. HAAMSTEDE Jeugdkoor „Sjaloom" in kerkdienst Ger. kerk Aan de dienst op Eerste Pinkster dag, 's avonds om 7.00 uur in de Ge reformeerde kerk te Haamstede, zal medewerking worden verleend door het jeugdkoor „Sjaloom", van de Chr. Geref. kerk te Zierikzee, onder leiding van de heer C. Groenleer. BRUINISSE Collecte voor „Zonnehuis" In de week van 11 tot 17 juni 1973 zal te Bruinisse de jaarlijkse koliek- te gehouden worden voor de vere niging „Het Zonnehuis" de christe lijke vereniging tot verpleging van langdurige zieken. Deze vereniging beheert thans vijf „Zonnehuizen" namelijk te Beekber gen, Doorn. Vlaardingen, Zuidhorn en Zwolle, in deze huizen worden 700 zieken, invaliden en gehandi capten verpleegd van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Het „Zonnehuis" heeft plannen voor het stichten van tehuizen te Amstelveen (297 bedden) en te Doorn 165 bedden, (nu 55) welke reeds in uitvoering zijn. Verwacht wordt dat beide huiizen in 1974 ge reed zullen komen. De koliekten, moeten ervoor zor gen, dat men bezig kan blijven, de achterstand in de bouw van ver pleegtehuizen voor de z.g. vergeten groep van langdurige zieken en in validen, wordt nu wel snel ingelopen maar het „Zonnehuis" ontfermt zich nu ook over geestelijk licht ge stoorde bejaarden en op dit gebied licht nog een heel terrein braak. Geef daarom mild in de volgende week b'ij u langs komende kollekte. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U went welwpm bij uw Nuteroiarbank voor SAUARIS of PENSIOEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. Programma toeristendagen Evenals vorige jaren organiseert V.V.V.-Zierikzee ook dit jaar weer de bekende Toeristendag, onder het motto „Binsdag-Zierikzee Toeristen - dag". Deze tocristendag 1973 zullen geheuden worden op 3, 10, 17, 24 en 31 juli, en 7 augustus. Tijdens élke toeristendag zal van 10.00-17.00 uur weer kunst- en an tiekmarkt gehouden worden op en nabij de Vismarkt, met medewer king van een glasblazer, klompen maker, pottenbakker en vele ande ren. Net als op andere jaren zal ook nu weer om 10.00 uur de RTM-rond- vaartboot vertrekken van de Nieuwe Haven, voor het ophalen van de zee meermin. Om 11.30 uur meert de boot weer af en wordt de zeemeer min naar de Vismarkt gebracht, waar zij vocaal zal optreden: zang met gitaarbegeleiding. In de middag, van 13.30-15.30 uur, wordt in de beurs (Havenplein) een speciaal kinderprogramma gebracht door Hans Borghart met zijn pop pentheater. Ook zijn er diverse acti viteiten in de Lichtboei. Om 15.00 uur volgt de klederdrachtshow, dit maal tegen de achtergrond van de gerestaureerde St. Lievens Monster toren. (Deze shows zullen alleen te zien zijn op 10 en 24 juli en 7 augus tus). Gp 3, 17 en 31 juli zijn erzwem- activiteiten. Bovendien elke toeris tendag om 16.00 uur: kinderfilm ïn de Concertzaal en om 20.00 uur, eveneens in de Concertzaal: een hoofdfilm. Verder avondactiviteiten worden noch nader bekendgemaakt. Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" Geslaagd voor het eindexamen gymnasium A: mej. F. A. M. H. van Geffen. Voor het examen gymnasium B: de heer L. C. van de Klippe, Er werden geen kandidaten afge wezen. Prijs voor „Kunst en Eer" in ere-afdeling Op het zaterdag j.l. gehouden mu ziekconcours gehouden te Oostka- pelle, georganiseerd door de 75-jari- ge muziekvereniging „Crescendo", onder auspiciën van de K.N.F. be haalde de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" een fraaie tweede prijs met 273 punten in de Ere-afde ling met het verplicht werk „Choral Fantasy'' van Karei van Dijck en het keuze-nummer „An Original Suite" van Gordon Jacob. RENESSE „Luctor et Emergo" geeft concert in de tent Zaterdag 9 juni geeft het fanfare korps Luetor et Emergo uit Renesse o.l.v. de heer J. H. Blom haar eerste concert op de muziektent van Renes se. ter opening van het toeristensei zoen. Het concert begint om half acht. Het programma wordt geopend met de mars Dixie Revel van Harold L. Walters. Als tweede nummer wordt de wals Wiener Biirger van C. M. Ziehrer in een arrangement van Gosling Mol gespeeld. Vervolgens zal een selectie uit de bekende musical „Hairvan Rado-Ragni-McDermott in een arrangement van W. Hautvast ten gehore worden gebracht, gevolgd door To a wild rose van MacDowell- De Rooy met op de trompet de heer C. Hoogerhuis. Daarna wordt het programma ver volgd met Kalinka in een arrange ment van R. Beck, Ode an die Freu- de van Ludwig van Beethoven in een arrangement van W. Hautvast en Lastima van Malando in een arrange ment van K. Vlak. Daarna gaat het programma verder met Nightfall in Camp van D. A. Pope met op cornet de heren J. Moerland en P. Priemis. Kozakkenpatrouille van L,. Knipper in een arrangement van J. Molenaar is het negende nummer van het pro gramma en het concert wordt afge sloten met A. Banda van De Hollan- da in een arrangement van Pi Schef- fer. Oude school in gebruik Gedurende de maand juli komen een twintigtal jongeren o.l.v. de heer D. J. Bijleer uit Rotterdam in de oude school achter de kerk bivakkeren. Er wordt nu reeds hard gewerkt om de school schoon te maken. De groep jongeren heeft de bedoeling te pro beren direct evangelisatiewerk te verrichten. Door middel van lied en gesprek zullen zij, voornamelijk op strand, pi-oberen de boodschap van Christus rechtstreeks bij de jongefen te krijgen. Als hc-t hen gelukt is con tact te leggen zullen zij de belang stellenden uitnodigen voor een ver der gesprek. Als ontmoetingsruimte voor deze gesprekken wordt een van de lokalen van de oude school inge richt. De andere twee lokalen zullen dienen als onderdak voor de twintig jongeren. De stichting Kerk en Recreatie draagt de verantwoording voor dit project. „Huwelijksfeestje" op kleuterschool Dinsdagmiddag werd op de open bare kleuterschool „De Duinkonijn tjes" te Renesse feest gevierd. Aan leiding tot het feest was het feit dat de heofdleidster van de school mej. Tineke van Rooijen vrijdag 8 juni in het huwelijk treedt met de heer Jos Kleiss. Omstreeks kwart over een ston den de kleutörs allen voorzien van een papieren bloem op de borst in een erehaag met versierde hoepels en confetti klaar om het bruidspaar te verwelkomen. Toen het bruids paar en de kleuters allemaal gezeten waren in de feestelijk versierde klas zongen de kinderen een lied voor hun „juffrouw Tineke en haar Jos". Daarna werd door fraai uitgedoste kleuters een bruiloft opgevoerd compleet met bruid, bruidegom, Advertentie SCHARENDJKE. Aan de weg Ellemeet-Scharendijke verrees een z.g.n. V.H.F.-radiopeiler (Verry High Frequenty). Met andere peilers, schept de Scharendijkse een oriëntatiemogelijkheid voor de aanvliegroute van Schip hol, in combinatie mei radar. De peiler past in het geijkte systeem en heeft dus niets te maken met een vooruitlopen op de - nog niet bekende - situering van een tweede Nationale Luchthaven. Schoiiweii-Duivelaud verdeeld in „vakken" De Stichting Ornithologisch Veld onderzoek Nederland (SOVON) heeft het plan cpgevat mede te werken aan het door de European Ornitho logical Atlas Committee (EOAC) ge organiseerde project: het samenstel len van een atlas over de versprei ding van broedvogels in Europese landen, aldus Sterna het blad van de Natuur- en Vogelwacht. Het doel van het samenstellen van een ornithologische atlas is het ver krijgen van nauwkeurige informatie over de verspreiding van broedvo- gels. Men streeft ernaar deze atlas voor Nederland binnen 5 jaar ge reed te hebben. 1973 is het eerste van deze 5 jaren. Voor de praktische uitvoering van dit project, dat het atlas-project ge noemd wordt, is Nederland verdeeld in 18 districten, waarvan Zeeland district 14 is. De natuur- en vogel wacht Schouwen-Duiveland heeft zich bereid verklaard de inventari satie van ons eiland op zich te ne- .men. Schouwen-Duiveland is ver deeld in 15 vakken van 5x5 km. In deze vakken dient het aantal soorten broedvogels te worden vastgesteld. 5x5 km De belangrijkste taak van het at las-project is, vast te stellen of een bepaalde soort in een 5x5 km vag als broedvogel voorkomt. Daarnaast echter is er een mogelijkheid open gelaten om het aantal van een be paalde soort te vermelden; daar dit echter een nog tijdrovender taak is, speelt de kwantitatieve inventarisa tie een ondergeschikte rol. Wat tijdens de inventarisatie is komen vast te staan, dient met be paalde codes te worden vermeld in één of meer van de vijf kolommen, waarin de inventarisatielijst is on derverdeeld. Deze zijn: A. de soort is aanwezig. B. mogelijke broedvo- gelsoort. C. waarschijnlijke broed- vogelsoort. D. zekere broed vogel soort. E. aantal broedparen. Gezelschap zag koeien grazen op zandplaat BROUWERSHAVEN, 6-6. De be jaarden van de gemeente Brouwers haven (p!m. 140 personen) uit de kernen Brouwershaven, Zonnemaire Dreischor en Noordgouwe hebben dinsdagmiddag met het m.s. „Stad Zierikzee" een prachtige vaartocht gemaakt over het Grevelingenmeer. Behalve de plaatselijke bejaarden- commité's werd de tocht ook mee gemaakt door burgemeester A. P. Schouwenaar, wethouder P. de Moor de gemeentesekretaris de heer A. Witte, ds. Kroon, ds. Geers, beiden met echtgenote, mevr. De Bres-van Houdt en de wijkverpleegster zr. Kunst. Bij de aanvang van de vaartocht vanaf de loswal te Brouwershaven werden allen hartelijk verwelkomd door de presidente mevr. Schouwe- naar-Lindenbergh hoewel staande op de „Stad Zierikzee", maar toch op het grondgebied van Brouwers haven. „Het is een wat ongewone plaats voor mij om een begroetingswoord te spreken en voor u om dit aan te horen. Uit de bijzonder grote deel name uit alle kernen, wat juist zo fijn te noemen is, blijkt dat u het een aardig idee vindt om deze mid dag samen te varen. U hebt de Gre- velingen misschien al zo vaak gezien vanaf de landzijde; het moet dan ook wel vreemd aandoen nu vanaf het water tegen de dijken aan te kijken. Dat wij hier varen is voor een klein gedeelte te danken aan de gift, welke mijn man vorig jaar ontving bij de opening van de Raiffeisenbank in Brouwershaven en die door ons voor dit doel is beschikbaar gesteld," al dus mevr. Schouwenaar. Richting Ouddorp De tocht werd gemaakt naar Scha- Samen varen, ja gezéllig. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) rendïjke en vandaar richting Gud- dorp, waarbij burgemeester Schou wenaar een explicatie gaf bij diver se markante punten. Zo was het voor vele, vooral oud-landarbeiders onder het gezelschap een vreemde gewaarwording thans koeien te zien grazen op de zandplaat, welke vroe ger tweemaal per dag bij vloed on der water stond. Na twee uren volop te hebben genoten en geen enkele bejaarde last van zeeziekte had ge- „Dag van de Gedeputeerden" op de ZLM-tentoonstelling Zaterdag 23 juni a s. zal het in de stand van de provincie Zeeland op de ZLM-tentoonstelilng Delta 1973 de „dag van de gedeputeerden" zijn. Vanaf tien uur 's morgens tot het einde van de middag zullen voort durend één of meer leden van het college van gedeputeerde staten aan wezig zijnom de bezoekers en be zoeksters te ontvangen en eventuele vragen over allerlei Zeeuwse zaken te beantwoorden, een doorlopend „spreekuur" zogezegd. ZIERIKZEE Walcherentrip bewoners „Irene" en „Ons Huis" Voor bewoners, personeel en een aantal bestuursleden van de rust huizen „Irene" en „Ons Huis", was maandagmiddag jl. het moment aangebroken voor het eerste geza menlijke reisje. Met twee touring cars van garage Van Oeveren, ging het allereerst via de Zeelandbrug op Noord-Beveland aan. De tocht voer de verder door Veere en via het ccn- toond, (het was dan ook voortreffe lijk weer) werd weer voet aan land gezet. Alvorens afscheid te nemen van elkaar sprak mevr. Schouwe naar nog een algemeen dankwoord en deelde voor de bejaarden van de kern Brouwershaven mede, dat de sluitingsbijeenkomst van de soos zal plaats vinden op woensdag 13 juni a.s. des middags vier uur. Er is dan een gezamenlijke koffiemaaltijd en een feestavond. trum van Middelburg naar Vlissin- gen, waar op de Boulevard thee werd gedronken. Vervolgens werd opdeze zonnige middag een rondrit over Walcheren gehouden. Via Zoutelande, Westka- pelle en Domburg reed men naar Koudekerke. waar in „Hotel Walche ren" werd gedineerd. De heerlijke maaltijd kreeg nog extra fleur, door verschillende spre kers en spreeksters, die zonder uit zondering en vaak op humorvolle wijze uitinig gaven aan hun vreugde over en dankbaarheid voor deze ui terst geslaagde middag. Voor de oud-landbouwei*s onder de bewoners was het een uitgezochte gelegenheid de stand van de gewas sen op Noord-Beveland en Walche ren onder de loep te nemen. Via het Sloegebied ging het huis toe. Om 9 uur was men voldaan weer in Zierikzee terug. Een bijzonder woord van dank werd terecht gericht tot de chauf feurs, de heren Dekker en Tuinman voor de prettige manier waarop zij de reizigers van informatie voorza gen. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is geslaagd voor het tandarts examen de heer J. A. Wessels Boer te Zierkizee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5