<3renóboerin Uit vissershaven van Bruinisse vertrek weer nieuwe kotter Politiehonden-demonstratie te Ouwerkerk Nationaal geschenk voor koningin Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION ijzersterk! Verton's Schoenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 juni 1973 Nr. 21295 Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren Ik zou het verschrikkelijk vinden, maar dan scheiden we als goede vrienden en gaan we na vanavond ieder weer onze eigen weg. Op geen andere basis wil ik met jou in het huwelijk treden. In dit opzicht moe ten er geen misverstanden zijn. Zo, ik heb het gezegd. Ik ben gek op je, dat weet je. Maar ik ben niet van plan om te zijner tijd als gigolo op te treden op Stiekema Borg. Als je kwaad bent om wat ik gezegd heb, zal ik het kunnen begrijpen, Je mag me de wagen uit smijten.ik kom wel lopende thuis. M'n benen willen al weer heel aardig naar mijn wil luisteren Want ik heb nu ook ,en wil. En een héél goeie. Het is enige tijd stil in de wagen. Dan slaat ze haar armen om zijn hals en perst haar lippen op de zijne. „Boer, aanstaande heer en meester van Stiekema Borg, ik ben trots op je. Want zó wil ik je zien ver roest, nu zeg ik het toch weer.... nu ,a, ik ben nog niet getrouwd, zullen we maar denken. Ach. het is echt waar: zó wil ik je hebben, fijne jongen van me. Geen slappeling, maar een kerel, die weet, wat hij wil. Daar heb ik al die jaren naar uitgezien en nooit gevonden. Tot ik jou ontmoette. En nu weet ik, dat ik een goeie keus heb gedaan. De beste keus, die maar mogelijk was. Ik hou van je, jongen, ik hou verschrikke lijk veel van je, nu meer dan ooit. Samen runnen wij het. Jij zult de leider zijn. die een grote boerderij als de onze nodig heeft. Vader mag dankbaar zijn met zo'n opvolger!" 22 Op veertien april vindt het huwe lijk plaats van Christina Buitendam, weduwe va n Tijmen Tollema, en Kurt Müller. In het kleine dorpsge- meentehuisje. Heel eenvoudig, want dat willen ze beiden, Kurt en Chris- tien. Ze ziet er stralend uit in haar modieuze mantelpakje, waarin haar figuur uitstekend naar voren komt. En Kurt in zijn nieuwe kostuum en kleurig overhemd eveneens. Er zijn maar enkele mensen: fa milieleden van Kurt uit velschillen de delen van Duitsland, een paar vroegere collega's, enkele leden van de Koninklijke Marechaussee van deze kant der grens. Els en Kees. En Vasen. Hij is een eigenaardige kerel, maar zijn verlies vat hij sportief op en komt met een grote bos voor jaarsbloemen aandragen. De plechtigheid duurt niet lang. Daarna is er eeri korte receptie, wordt er wat gedronken en gegeten, maar om twee uur rijdt Kurt het dorp uit, met zijn vrouw naast zich, naar een vakantieverblijf, ergens in Nederland Het is een verrassing voor Christien. Alle gasten doen het pa ai- uitgeleide en nemen dan van elkaar afscheid Els rijdt Kees terug naar de boer derij, die nu niet meer van Christien Tollema is. De beide zonen van Tol lema hebben een tocht naar de grens gemaakt, het hele bedrijf bekeken en af en toe goedkeurend geknikt. Want ze kunnen desnoods alle moge lijke kwaad van hun stiefmoeder naar voren brengen, één ding moe ten ze haar toegeven: ze heeft de boerderij al die jaren goed beheerd. Heel goed zelfs. Kees heeft kennis gemaakt met de broers. En zijn- positie op dit bedrijf bekend gemaakt. Evert vraagt hem uit.,Van nature is hij erg wantrou wend. De vorige knecht heeft hij na tuurlijk gekend: Leendert, want die werkte hier al, toen ze zelf nog op de boerderij woonden. Met hun ou ders. „Hoe lang werk je hier al? Bijna twee jaar? O, wat deed je voor lie tijd? Van alles. Ben je boerenzoon? Waar is het bedrijf van je vader? Zitten er nu twee broers op? In Goudswaard? Nooit van gehoord. Op de Zuidhollandse eilanden? Een eind weg. Zeker alles klei daar? Veel koeien? Hoeveel bunder land. Kees beantwoordt geduldig alle vragen. En het is tenslotte Peter, die knikkend vaststelt: „Je kunt wel zien, da jij boerenzoon bent. Hoogen- dijk; je hebt dit bedrijf prima in or de. Ik maak je m'n compliment." En bij deze lof begint Kees lichte lijk te kleuren. Er wordt besloten, dat Kees voor lopig het bedrijf zal blijven beheren na Christien's verrtek. „Maar niet lang", zegt Kees, als hij zegt het te accepteren. „Ik heb namelijk trouw plannen, ziet u?" „Zo? Ja, je zult de leeftijd wel hebben. Wie is de gelukkige? Voor wat ons betreft, kun je hier wel in- trouwen. Misschien zijn er moge lijkheden om dit bedrijf aan je te verpachten", oppert Evert. (wordt vervolgd) Op de brug weer het uitgebreide instrumentarium dat. tot de uitrus ting van een Noordzeeviskotter be hoort. Instrumentarium Een Dacca Radar navigator, een Decca plotter, een automatische pi loot van Radio Holland, met een intercom van I.N.A.. de echoloden van I.N.A. De firma C. Bal, BruinisSe zorgde voor de uiterst fraaie betimmering, de firma Saman en Deurloo, Zierik- zee bracht de centrale- verwarming aan, terwijl Gerrie'Bal te Bruinisse voor de stoffering zorgde. Metselaar aannemer J. van Oeveren, Bruinisse bracht de ballast aan en verfraaide het interieur als „tegelzetter". De firma Westhoeve uit Ouddorp is een bekend vakman op het gebied van electrische voorzieningen, spe ciaal op schepen, terwijl de Urker Stores, zorgden voor touwwerk en want. Cornelisse en Van Luijk uit Vlissingen verzorgden het buiten schilderwerk en de gritbestraling, voor het binnenschilderwerk heeft de firma Padmos een eigen ploeg in dienst. OUWERKERK, 31-5. Als gemeld werd te Ouwerkerk een demonstra tie gegeven door de politie-honden vereniging Schouwen-Duiveland. De belangstelling was groot en het weer redelijk. De eerste punten van het pro gramma waren het volgende: met commando's links en rechts. Het af leggen 3 min. terwijl geleider zich verwijderde. De heer Van Aken tevens voorzit ter van de vereniging gaf een expli catie van de programmapunten. Hij wees op de voordelen van het bezit ten van een afgerichte hond. De be scherming die deze dieren kunnen verschaffen is belangrijk hoewel het z.i. wel enige persoonlijkheid vereist om dergelijke dieren onder te hou den. Het programma toonde verder nog punten zoals het weigeren van aan geboden voedsel (mogelijk giftig). Het opspeuren van voorwerpen, waarbij de reukzin der dieren tref fend naar voren kwam. De nu volgende punten waren voor het. publiek interessanter om te zien. n.l. transport van de „boef". De pakwerker De boef in kwestie was de „pak werker", een in een groete hoeveel heid leer en jute verpakt persoon. Deze pakwerker, dhr. v. d. Branden uit -Steenbergen gaf met veel verve gestalte aan de boef. Hij werd ver voerd naar de politie, en moest trachten te ontsnappen, maar verder d?n trachten kwam hij niet, want hij werd bij de eerste verdachte be weging gegrepen door de hond, die pas losliet wanneer hij zich weer ge willig verder liet voeren. Een humoristisch nootje werd nog gebracht door de heer Melsen. Als vrouw verkleed reed hij met een antieke kinderwagen het veld over en wWd „aangerand" door de boef, maar als een duiveltje uit. zijn doos je'sprong de hond Bruno ui{ de wa gen. die onmiddellijk zijn tanden in de aanvaller groef Bij de test stok, schot en. werp, rij wiel stelen, waren alle honden voor treffelijk goed. Een treffend staaltje van dressuur gaf de heer Bal met Bruno. De hond werd afgestuurd op de boef maar kreeg halverwege het commando terugkeren. Wat hij dan ook feilloos deed, DEN HAAG, 4-6. Bij de viering van het zilveren regeringsjubileum zal aan koningin Juliana een „natio naal geschenk" worden aangeboden in de vorm van een bedrag in geld dat za) worden bestemd voor kinde ren die in nood verkeren. Het nationaal geschenk krijgt deze bestemming op verzoek van de ko ningin. Het nationaal comité „zilve ren regeringsjubileum koningin Ju liana" in Den Haag. dat hiervoor het gironummer 25073 heeft geopend, heeft besloten slechts een klein ge deelte van de opbrengst te bestem men voor een persoonlijk geschenk aan de koningin als herinnering aan hei jubileum. De rest zal gestoken worden in projecten voor het „kind in nood, waar ook ter wereld". Amerikaanse verliezen buiten het slagveld WASHINGTON, 4-6. In de periode van 1961 tot. 1973 zij ntijdens de oor- lo gin Vietnam nog ruim 10.000 Ame rikanen om het leven gekomen maar niet bij gevechtshandelingen. Dit blijkt uit e enrapport van het Ame rikaanse ministerie van defensie dat maandag in Washoington is gepu bliceerd. Het document is naar senator Ro bert Byrd gezonden, die had ge vraagd om een onderzoek in deze zaak, In het tijdvak van 1 januari 1961 tot 31 maart 1973 zijn 45.958 Ameri kaanse militairen bij gevechtshande lingen om het leven gekomen. Maar 10.300 Amerikanen zijn in Vietnam op andere wijze om het leven geko men. 3.060 Amerikanen stierven bij ongelukken met vliegtuigen of heli kopters, 975 bij auto-ongelukken, 1172 door zelfmoord of door onge lukken met vuurwapens, 1.163 door dooslag en 102 door misbruik van verdovende middelen. Advertentie J. L. POSTHUMUS 71 BRUINISSE, 4-6. Uit de vissers haven te Bruinisse vertrok deze week de vïskotter Prins Willem Alexander, N.K. 31, een motorkotter gebouwd voor de heer E. Kramer uit Urk, onder meer bekend dcor de televisieserie „Brood uit het water", liet schip werd voorrekening van de firma L. Padmos en Zoon te Bruinis se, gebouwd op de werf Fiklcers te Foxhol, naar een ontwerp van scheepswerf Velthuijs te Zuidbroek. In het schip met de afmetingen 33.50 x 7.50 x 4.10 meter werd een 1100 pk Deutz diesel motor geplaatst (380 toeren) waarachter een Kuij- pers keerlcoppeling met een reductie van 1 2,07. De hulpmotoren bestaan uit een z.g. Samova Generator sett. De vislier is een viertrommelige electrisiche pneumatische Ridderink- hof vislier (fabrikaat Ridderinkihoi' Hattum) met Sempress bediening vanuit de brug. Promac (voorheen Seffle) leverde niet alleen de stuur- machine, maar ook de koelinstallatie de scherfij'smach'ine en de waterom- zet installatie. Deze Noordzeeviskotter is name lijk de meest moderne van de gehe le Nederlandse vloot, juist door deze machine-installatie, die van zout water, zoetwater kan distilleren. Een Hodi kortstraalbuis met een middellijn van ruim 2Vz meter zorgt er voor dat de voortstuwingscapaci teit van de Van Voordens bronzen schroef, nog kan worden opgevoerd: ook deze schroef heeft een diameter van 2Vi> m Twee K. en R. (Kuil en Rotting huis) ballastpompen hebben een ca paciteit van 80 ton per uur. Van deze firma is ook de Hydra- phoor installatie voor stromend warm en koud water. De ankerlier is een „Padmos" an kerlier. Een kijkje in het interieur van Dol- firodam, het dolfinarium dat van Rotterdam naar Scharendijke ver huisde en zaterdag officieel werd geopend. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos vei'lijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen begTazem_QuBnej3lek in goot repa- rereny<Lek lpalkonMichten. Latten tegenfcnuur hechtem Nu gemakkelijker)èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGENj/TJITVLAKKEN, PLEIS- TERENr^TTTAMURKNEN HER STELLEN' met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasfla met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glasl Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 30,50 Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 6 JUNI NED. I: Traditiegetrouw wordt het middagprogramma begonnen met Kijkkast. Het avondprogramma van de NOS begint om. zeven uur met Van gewest tot gewest. Voor het journaal ook toeristische tips en de Stichting Socutera. Er na volgen de politieke zendtijd (GPV), de uitslag van de Staatsloterij en de eerste af levering, de serie Lijf in beweging We drinken, eten en zitten te veel. En dat alles is niet best voor de ge zondheid. Aflevering één gaat over Wandelen in de Kalverstraat. Om negen uur de speelfilm Otley, een in 1969 gemaakte film over een wat on handige nietsnut die tegen zijn wil van het ene in het andere mysterie verzeild raakt. Een van de mede speelsters is Romy Schneider. De kijker kan verzekerd zijn van ander half uur topspanning. Andere koek is het jnogramma Dames gaan voor. Vraag dieaan de orde komt is wat men verstaat onder vrouweneman cipatie en wat groepen als Dolle Mi na in dit kader doen. Tenslotte komt nog het parlementaire programma Den Haag vandaag op het scherm. NED. II: Een flinke hoeveelheid muziek is bij de NCRV op het twee de net te verwachten. Om zeven uur begint de uitzending met het popu laire Eddy ready go, de parade van toppers, blijvertjes en smartlappen. Eddy Becker ontvangt in zijn pro gramma onder meer Les Humphries Singers, Bonnie St. Clair, Mouth and McNeal, Elton John en The Bee Advertentie gezondheids SANDALEN en de ontwikkeling van de tekenfilm aan bod. Blijven er voor de VPRO nog maar vijftig minuten over en die gaan op aan een nieuwe afleve ring uit de reeks shows van de Ame rikaanse tv-presentator Dick Cavett. Zijn gesprekspartners zijn vanavond Sidney Portier en Harry Belafonte, twee negers die beroemd zijn gexvor- den door hun aktivileiten in de ar tiestenwereld. Om tien uur moet de VPRO plaats maken voor de E.O. die haar vijf kwartier zendtijd in drie stukken heeft verdeeld. Aller eerst ..De wind blaast waarheen hij ivil", xvuarin men zich bezig houdt met mysticisme en occultisme. Klas sieke muziek is, daarna te verwach ten in de rubriek „Horen en Zien". Het laatste half uur wordt besteed aan de rubriek „Kerk en Theologie". Ondenverp xmn gesprek is hierin' de heersende verontrusting in de- Ge reformeerde Kerk. NED. II: Twee programma's slechts bij de KRO op deze avond. Voor het journaal staat de kijker een aflevering van Daktari te wachten. Een conflict dat ontstaat tussen de leeuw Clarence in een inheemse man, die beide een soort proefkonijn van dokter Tracy zijn, zorgt hierin voor de nodige spanning. Onder de titel „Effi Briest" schreef de Duitse dichter en romanschrijver uil de vorige eeuw Theodor Fonlana, zijn bekendste roman. Op deze roman is het tv-spel gebaseerd dat tussen tien voor half negen en half elf door de KRO wordt uitgezonden. Met zijn roman „Effie Briest" heeft Theodor Fontana bedoeld zijn tijdgenoten een spiegel voor te houden, waarin men het starre fatsoenbesef van de Pruis- sische maatschappij moet herkennen. Effie Briest is een speelse jonge vrouw die onder druk van haar ou ders trouwt met een oudere baron. Ze vindt bij hem geen geluk. Ze heeft eeVi vluchtige verhouding met een majoor. Als haar man daar jaren later achterkomt, resulteert dal in een nog grotere eenzaamheid voor Effi. Tot slot van de avond kan men dan nog terecht bij Den Haag van daag. DONDERDAG 7 JUNI NED. I: 1S.45 Kiri de clown: 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud: 19.45 Popeye: 20.00 Journaal: 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.35 Beeldje voor beeld je; 21.10 Dick Cavetl-show; 22.00 De wind blaast ivaarheen hij wil; 22.15 Horen en zien; 22.45 Kerk. en theolo gie: 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Daktari; 20.00 Jour naal; 20.20 Effi Briest: 22.20 Den Haag vandaag; 22.30 Journaal. Donderdag 7 juni, 20.35, Nederland I: Beeldje voor beeldje. In deze serie over tekenfilms zullen we ook weer mr. Magoo terugzien. Gees. Alles bij elkaar niet mis. En alsof dat nog niet genoeg is volgt dan na het journaal van acht uur een programma van drie kwartier dal geicijd is aan de vaderlandse popgroep Ekseption, die met name haar bekendheid te danken heeft aan haar interpretatie van klassieke composities. Van de groep van Rick xian der Linden werd een gefilmd portret gemaakt door Rita en Jan Huyskens. Onlangs zijn er in Eksep tion wat nieuwe gezichten gekomen. De popgroep, die ook in het buiten land erg populair is, is te horen in nummers als The FifthRondo, Air, Concerto, For my son en Sabre dan ce. Resteren nog vijf kwartier in het NCRV-programma en die gaan hele maal op aan het eerste rechtstreekse uitzending ucm tie serie Spel zonder grenzên. Motto van het spel is: reis om de wereld in tachtig minuten. De nationale vêrtegenwoordiging Rn alt e moet het opnemen tegen ploegen uit België, West-Duitsland, Zwitserland, Engeland, Italië en Frankrijk. De eerste wedstrijd heeft in Italië plaats. Ongetwijfeld wordt dit weer een spektakelstuk van de eerste or de, met opdrachten zo gek als men het maar kan bedenken. Als besluit van de avond komt het 1KOR tegen half elf nog met de informatieru briek Kenmerk. WOENSDAG 6 JUNI NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Kijkkast; 18.45 Kiri de clown; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.45 Toeristische Ups; 19.50 Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Poli tieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Lijf in beweging; 21.00 Otley; 22.30 Dames gaan voor: 22.55 Den Haag vandaag; 23.05 Journaal. NED. II: 1S.45 Kiri de clown: 18.55 Nieuws; 19.05 Eddy ready go; 19.50 Meeleven; 20.00 Journaal; 20.20 Ek seption; 21.05 Spel zonder grenzen: 22.20 Kenmerk; 23.05 Journaal. DONDERDAG 7 JUNI NED. 1: Beertje Colargol, Zwijgen is goud en Popeye. De regelmatige tv-kijker weet nu hoe laat het is. Tijd voor de VPRO, die vanavond tol tien uur op het eerste net uitzendt. Na het lichte amusement tussen ze ven en acht uur na het journaal zet de VPRO haar programma voort met Berichten uit de Samenleving. In de volgende vijf-en-dertig minuten wordt deel één uitgezonden van een serie van vijf programma's over de tekenfilm, en een aantal vermaarde beoefenaars van dit genre, een se rie, die naar men mag aannemen, een groot deel van het kijkerspu bliek zal aanspreken. In de eerste afle-vering komen eerst het ontstaan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7