(Nog) geen winkel op jachthaven en praten over melkzaal AGENDA Moderne horloges f JAC. MOURIR STREEKNIEUWS I BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" ZIERIKZEE de nieuwe film van bert haanstra Bij de beesten af WAL I Bruinisse krijgt een visfileerbedrijf „F/ifsen" uit het buitenland l Modern zilver I I JAC. MOURER i Interessante punten inzake werkgelegenheid aan de orde Gemeen!f raad Brouwershaven Advertentie iHlIllllllllllliiiiliilllllllliiltliliililliillliliilfilIlllllllllllltllIlllllllillltltillllllllllillllllll BROUWERSHAVEN, 4-G. De raad der gemeente Brouwershaven verga derde maandagavond in het Plaatsenhuis te Dreischor onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouvvenaar. Met kennisgeving waren afwezig de heren J. A. v. d. Bijl en J. K. Goemans. N.a.v. het schrijven van Van 't Hofs Zelfbediening te Brouwershaven inzake exploitatie van een winkel op de nieuwe jachthaven merkte de heer A.C. Dalebout op dat de ingediende aanvrage betrekking heeft op een eventuele vestiging in de toekomst, wat de voorzitter beaamde. Deze deelde de heer Dalebout mede. dat in het bestemmingsplan jachthaven geen winkels zijn gepland. Wellicht wordt dit in de toekomst nog wel eens gewijzigd door de stedebouwkundige. Wethouder P. de Moor drong er op aan als het een maal zover komt dat dan eerst gegadigden uit eigen gemeente de kans moeten krijgen hier een winkel te exploiteren. De voorzitter merkte op dat we niet in de toekomst kunnen kijken. Misschien kan dan ieder ander hier grond kopen. De raad ging akkoord met het ver lenen van eervol ontslag aan de heer R. den Haan als gemeenteambtenaar III zulks wegens het bereiken der pensioensgerechtigde leeftijd per 1 september a.s. Van de heer P. Th. de Veth. melk handelaar te Brouwershaven is het verzoek binnengekomen zijn winkel in plaats van op dinsdagmiddag op woensdagmiddag te mogen sluiten. Er bestaat sinds enkele jaren een regionale regeling volgens welke door de melkhandelaren op woens dagen niet wordt bezorgd, ingevolge de Winkelsluitingswet is de melk handelaar te Dreischor verplicht zijn winkel op woensdagmiddag te slui ten. Van deze regeling nu wenst de heer De Veth ook gebruik te maken. De meerderheid van het college (burg. en wethouder Van Ast) had den geen bezwaar, daar het consu mentenbelang niet in gevaar komt. Ook de Kamer van Koophandel heeft een gunstig advies uitgebracht. Wethouder P. de Moor had tegen deze wijziging bezwaren en wenste zijn minderheidsvoorstel te hand haven. De voorzitter gaf een uitvoe rige toelichting waarin hij memo reerde dat- de sluiting voor Dreischor reeds dateert vanaf 27 juni 1962. Brouwershaven maakte hierop een uitzondering. Het hoofdberoep van de heer De Veth is melkhandelaar en met deze wijziging komt er een re gionale uniformiteit. Zonnemare niet Wehtouder Dé Moor verdedigde zijn standpunt .met de opmerking dat.de heer De Veth reeds elf jaar lang akkoord ging met deze midden standsverordening. Nu hij van een ander systeem gebruik gaat maken, n.l. een winkel aan huis wenst hij zijn sluitingsdag te wijzigen. De heer De Moor had in deze affaire graag een advies gezien van de Midden standsvereniging. ïescKses (Digitaal) ?- WATÉR >RC De heer De Munnik vroeg zich af of dit nu voor alle melkhandelaren geldt daar z.i. te Zonnemaire niet op woensdagmiddag wordt gesloten. Ook vond spreker, dat als men tegen de ene melkhandelaar ..ja" zegt niet tegen de ander „nee" kan zeggen, maar de zaak gelijk moet trekken. De voorzitter stelde nog dat advies had ingewonnen kunnen worden wanneer de gemeente een gemeente lijke middenstandsvereniging zou hebben. Na deze discussie werd het meerderhéïdsvoorstel m.a.s. aange nomen. Verhuur oliesteiger De raad ging tenslotte akkoord met de verhuur van een oliesteiger in de nieuwe- jachthaven te Brou wershaven aan de heer J. van Dijke te Brouwershaven, die momenteel reeds een oliepomp heeft op de ha ven. De huurprijs is berekend aan de hand van de oppervlakte steiger is 49,76 m- x f 12— (boxprijs) is f 598,per jaar. De overeenkomst zal worden uit gevoerd wanneer de heer Van Dijke heeft voldaan aan de eis om het wa ter- en olietappunt uit de Haven Noordzijde te verwijderen, zulks uit het oogpunt van milieu-hygiënische aard. De schepen moeten van olie kunnen worden voorzien vanuit één centraal punt. Van de zijde van de Shell Nederland B.V. waarvan de heer Van Dijke een pomp in gebruik 'heeft, is toegezegd dat alvorens de oliesteiger in gebruik wordt geno men een bedrag ineens van f 10.000.- in de gemeentekas zal worden ge stort. De gemeente mag over dit be drag vrijelijk beschikken. Het be drag zal gestort worden in het fonds Alg. Voorziening Brouwershaven. De besteding zal geregeld worden dooi de raad. De rondvraag Bij de rondvraag drong de heer A. J. Kommer aan op het verwijderen van de grond bi.i de bejaardenwo ningen aan de Renkumstraat te Dreischor. De voorzitter kon dit ge heel onderschrijven daar het hier anders een stortplaats wordt. Tevens wees de heer Kommer op de draina ge tussen Moggestraat en Heshuizen- straat. Hier had z.i. een straatkolk in aangebracht moeten worden, daar de zaak hier zaterdag jl. blank stond. De voorzitter zei dat ter plaatse drainage ligt en van de bewoners geen klachten zijn vernomen. De enorme regenval van 30 mm was een uitschieter. De heer Kommer zag gaarne het hei-stellen van het tegelpad tussen Heshuizenstraat en Moggestraat. De heer Klaasse merkte op de be treffende „grondvraag" reeds l'A jaar geleden te hebben gesteld. Het dempen van de sloot zou volgens ge ZIERIKZEE. Ook met pariikuliere restauraties is Zierikzee op de goede weg. De foto toont een gerestaureerd - of liever gezegd, geheel in stijl herbouwd - pakhuis aan de Bageinestraat. De bouwvakker, de heer W. Maijs, bouwde deze fraaie gevel in zijn vrije uren. Een mooi staaltje van vrijetijdsbeste ding* (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) meentewerken niet kunnen daar het een „overstort" is. De heer A. C. Dalebout zou graag geïnformeerd worden over de bouw van de bejaardenwoningen te Brouwershaven in de Zuiddijkstraat en Poortdijkstraat daar hier nog steeds niets van de grond komt. De voorzitter deelde mede, dat dit een „klein drama" is. Als de bouw- stroom klaar zou zijn te Bruinisse zou de aannemer de volgende stroom te Brouwershaven uitvoeren. Niet tegenstaande is de aannemer na 1001 smoesjes aan de tweede stroom te Bruinisse begonnen en hoewel hij wel op het matje geroepen is maakt hij eerst Bruinisse af. ..Deze bouwe rij is dan ook zeer teleurstellend te noemen", aldus de voorzitter. In op dracht van Gemeentewerken is de reeds gestorte fundering afgebroken. Ernstige kritiek is hier zeker op zijn plaats en het college zal de bouwe rij in beide straten dan ook nauw- - lettend gade moeten slaan. Tenslotte attendeerde de heer P. C. S. van Hattum op de betonning bij Den Osse. daar meerdere schepen hier moeilijkheden hebben en er al één total-loss is geslagen op de dam. De voorzitter deelde mede dat de be tonning opnieuw zal worden gelegd, daar deze thans verkeerd ligt en dat ook het havenkanaal zal worden be tond. Onbekende vrouw dood aangetroffen AMSTERDAM, 5-6. In een kraak pand in de Nieuwe Looiersstraat in Amsterdam is maandagavond laat het lijk van een nog onbekende vrouw aangetroffen. De doodsoor zaak kon nog niet worden vastge steld. zodat sectie zal worden ver richt. De politie vermoedt dat het. om een druggebruikster gaat. De ongeveer 20-jarige vrouw lag in het kamertje van een buitenlan der die wegens bezit van verdovende middelen is aangehouden. Er werd bij hem een doos met drugs, waar onder opium, en enkele spuitjes in beslag genomen. Telefoon (01110) 2770 brengt a.s. vrijdagavond, zaterdagavond en 1e Pinksterdag om 20.00 uur -v •- v >v X" - adviseur prof. dr. g.p. baerends fotografie anton van munster tekst anton koolhaas muziek otto ketting geluid ed pelster jonge kinderen zijn' enkele scenes wellicht «e schokki Geen voorverkoop - Zaal open 19.00 uur Na afloc^vnog even naar onze keldeWoar - vinotheek „DON CHRI^TOBAL" Geopend 21.00—02.00 uur. Aan orgel en Honky Tonk: Cees Hoogesteeger. BRUINISSE Viskotter in thuishaven De viskotter Wolfert-Franke (Bru 12). de enige viskotter tot dusver, die Bruinisse als thuishaven heeft, van de firma Jumelet-Otte-Van Kooten. was voor het eerst in zijn thuishaven, sinds het met de visserij voor genoemde firmanten begon (december 1972). Het flinke schip, dat veel bekijks trekt, ondergaat een grondige op knap- en schoonmaakbeurt. Als wij goed zijn ingelicht zal één dezer dagen opnieuw een Noordzee- viskotter, met als thuishaven Brui nisse, zijn geluk op de tong en schol- visserij gaan beproeven. Watersporters openden het seizoen De Watersportvereniging „Bru" heeft het nieuwe seizoen geopend met een geslaagde barbecue-avond in een unieke omgeving, nl. op de Veermansplaat, het onbewoonde na- tuur-eiland in de Grevelingen. Diefstallen Uit twee op de camping Bru staande auto's werd vorige week 's nachts de benzine afgetapt. Van de woning van de heer S. de Graaft' werd apparatuur dat in verband met centrale verwarming aan de muur was bevestigd los geschroefd en mee genomen van een schuur langs het. Kerkplein. gocoocooccooccoocooccoococ NIEUW I - NIEUW I 4 versneltngenY voetschakeling. S elektronische ontsteking; 9 knipperlicl^ap^accu. enz. enz. n compleetpnjs*/ 1499,— NEMO ZIERIKZEE Weststraat 5 - 7 - Telefoon 2022 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiimimiiiii Na succesvolle besprekingen BRUINISSE, 2-6. In het Dorpshuis te Bruinisse werd een vergadering belegd, door de „Gomavi", het Stel- lendamse visfileerbedrijf, dat ook te Bruinisse een fabriek wil bouwen. Daarvoor was echter de eerste voorwaarde, voldoende personeel om het bedrijf gaande te houden. De op zet is gelukt; de fabriek komt er. Burgemeester G. Hokken sprak een openingswoord, waarna de heer Troost, directeur van het bedrijf, tevens directeur van de Visserij- RIO DE JANEIRO. De gevreesde Braziliaanse „Brigade des doods" - politiemannen die het recht in eigen hand nemen heeft dit weekeinde op- nieuwe vijf mannen „terechtgesteld", zo is uit politie-onderzoek gebleken. STRAATSBURG. De Europese Commissie is bezig met het opstellen van een regeling die beoogt in alle negen landen van de Europese Ge meenschap een grens te stellen aan lawaai en luchtvervuiling door bromfietsen. WEST-BERLIJN. Oosl-Duilsland heeft aangeboden een pijpleiding naar West-Berlijn aan te leggen om deze stad met. Russische olieproduk- len te bevoorraden. SAIGON. Een patrouilleboot van de Zuidvietnamese marine heeft bij na een ton opium opgepikt, die ver pakt in zakjes en dozen in de Golf van Siam dreef. BONN. Koning Olav do Vijfde van Noorwegen is voor een officieel be zoek van vijf dagen aan de Bonds republiek in Bonn aangekomen. school, de aanleiding tot het stichten van het bedrijf en de goede gang van zaken nadien memoreerde. Personeelsgebrek en. uitbreiding van het bedrijf waren aanleiding van de komst naar Bruinisse. Gcede opkomst Er was een verrassende opkomst van ouderen en jongeren, die er meer van wilden weten. Er werden vragen over lonen en arbeidsvoor waarden die door de heer Troost werden beantwoord, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op de hy giëne die in hei bedrijf in acht wordt genomen. In verschillende persoonlijke ge sprekken onderling werd daarna nog naar nadere voorwaarden geïnfor meerd. Voor de heer Troost was een en ander aanleiding, om zaterdag aan de aandeelhouders voor te stellen, de fabriek te Bruinisse te vestigen, omdat hij zich verzekerd achtte vol doende personeel te Bruinisse te kunnen aannemen. Advertentie <SK?:Or P_ naait 't QnveostH* A y. 'ivenpleln 1 Zierikzee «Tel. (01110) 2443 q Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 4-6. In de donderdag 7 juni 1973, te houden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse zullen enkele nogal belangrijke be sluiten worden genomen. Het inrichtingsbesluit van de jachthaven in aanleg is een dergelijk besluit. Daarnaast de aankoop van grond van het industrieterrein des tijds verkocht aan de heer G. Co- mens, de aanleiding tot nog belang rijker besluiten, de verkoop van grond aan de Visindustrie „Gomavi" in. Stellendam, voor het vestigen van een fabriek waar schol en aal wor den gefileerd en voor verzending naar het buitenland gereed gemaakt en de verkoop van grond voor een fabriek aan de Handels en Exploi tatie Mij Booy te Hendrik Ido Am bacht. Deze firma zal er een auto assemblage bedrijf vestigen en wil 4500 m- grond aankopen. Andere punten Andere punten zijn verkoop grond aan de Hageweg, een principe uit spraak in verband met de exploita tie van de in aanleg zijnde jachtha ven. de intrekking van het raadsbe sluit verkoop grond bestemmings plan West fase III, het aanvragen van een krediet tot uitbreiding van de straatverlichting, trottoirs en brandpaden in Grevelingenstraat en Mosselstraat (twee straten in Plan West, waar 18 bejaardenwoningen worden gebouwd). Op de voordracht die aan de raad wordt aangeboden ter benoeming een commissaris N.V. Brugverbin- ding Haringvliet, wegens periodieke aftreding van burgemeester G. Hok ken, komt als no 1 voor burgemees ter G. Hokken en als no 2 wethouder S. A. Jumelet Az. De aankoop van een gedeelte straat aan de Noorddijk, om een aaneensluiten onderhoud te krijgen en de verder voorkomende zaken completeren met de rondvraag de 15 punten tellende agenda. Woensdag 6 juni Zierikzee Chr. Gereformeerde kerk, 19.30 uur, concert gezamenlijke koren. Zaal van de Geref. Kerk, 20.00 uur. Vrouwen verenging. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uur, bij eenkomst N.C.V.B. Donderdag 7 juni Zierikzee Huishoudschool, Janenwekken, 14.00- 16.00 uur, spreekuur consumenten voorlichting. Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees een Ze gen". Vrijdag 8 juni Zierikzee R.S.G. „Prof. Zeeman", Manshuis- straat, 20.00 uur, filmavond „Zie- jook". Zaterdag 9 juni Brouwershaven 11.00 uur officië openning nieuwe jachthaven. Donderdag 14 juni Goes „De Korenbeurs", 14.30 uur, verga dering Vleeskeuringsdienst. Vrijdag 15 juni Zierikzee Excursie Vereniging van Ooudleer- lïngen. Maandag 18 juni Goes 16.00 uur, alg. vergadering aandeel houders N.V. Watermaatschappij „Zeeland" (hoofdkantoor Ant. Fok kerstraat 8). Woensdag 20 juni Goes Prins van Oranje, 14.00 uur. verga dering Z.L.M. DODELIJKE ONGELUKKEN EERGEN. De 24-jarige J. W. G. van den Bosch uit Bergen (N.-H.) is om het leven gekomen bij een ver keersongeluk in zijn woonplaats. BERGEIJK. Het tweejarig jonge tje R. Ham is in zijn woonplaats verongelukt toen hij voor een stil staande personenauto de rijweg wil de oplopen en door een vrachtauto werd gegrepen. BGVENKARSPEL De 24-jarige N. Groen uit het Noordhollandse Bo- venkarspel is in een ziekenhuis te Hoorn oveiieden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. ANDERS Je gaat het al een beetje merken en je kunt het lezen ook, de vakan ties gaan beginnen. Het drukke sei zoen staat voor de deur. Hadden we vrijdag (regendag) te Zierikzee toch een klus vreemd volk over de vloer. Aan de lopende band verschijnen thans ook uutgaafjes, die wijzen op de gevaren van het (verre) buiten land. Het eten is daar (gelukkig) an ders en de mensen zijn en doen an ders en de zon is er toevallig ook een beetje anders. Ooit een eng witte man uit Neder land aangevoerd gezien, die 's mor gens onmiddellijk de zwembroek in dook en - onder de luisterrijke zon van de Cote d' Azur - tussen de mensen de strandoven inging. Bin nen enkele uren was hij al kreeftig en 's avonds ging hij in het oliebad, dat ze daar in ieder hotel hebben klaar staan. Hij moest er - neuspun- tje boven de oliegolf - drie dagen in blijven. Ooit een enthousiaste - ook kers verse - duiker in de Adriatische zee gezien, die mooi in een zee-egel trapte en zijn vakantie verder op krukken sleet in het mooiste land van de wereld. Zonde natuurlijk. Dan zijji er de verleidingen van de wijn, die wel smaakt, maar niet als limonade kan gedronken. In combi natie met (te) veel olijfolie in het voedsel, kan dit leiden tot stoornis sen, die worden ingeleid met donde rende oprispingen en het slot- van hel lied is altijd dat men zich katte rig voelt en met ingewandstoornis sen verder op een uit Nederland meegebracht Mar ia-kaak je, mag sabbelen. Daar gaan dan de artisjok ken, de kikkerbilletjes en de mine- strone-soep, waarin (als 't goed. is) de lepel moet blijven staan. Laten we ook even praten overeen ongeluk. Het hoeft niet eens groot te zijn. Een kleintje maar, maar de Franse politie neemt de mensen wel mooi mee naar een kaal en snikheet bureau, waar - in aanwezigheid van schuldigen en onschuldigen - uitvoe rige processen - verbaal worden op gemaakt. Alles in het Franse natuur lijk en het is wel mooi avond, voor dat de Franse oom agent de stukken uit zijn schrijfmachine draait en ter ondertekening voorlegt. Men moet al verrekt goed Frans kennen, om pre cies te weten hoe het zit. Vakantiès zijn heerlijk, maar ik heb het een keer meegemaakt van 10 uur 's mor gens lot rond 8 uur 's avonds en de tricolore was de enige kleur in dat bedompte hol van de Franse her mandad. En een rijtuig hadden we niet meer en zo zit je wel eens mooi onthand in die heerlijke vakantie en ik denk wel vaak aan de man, die zelden wegging. Als hij het al deed en ze vroegen: „hoe ivas het?" had hij altijd een stereotiep antwoord klaar groetten aérmoe geleë". SCHIEREI LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2