Activiteiten Groene Kruis Ouwerkerk Reuze slang „old timers" voor het raadhuis te Haamstede STREEKNIEUWS Sleepvlet JOKO III gleed van de helling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 juni 1973 Nr. 21294 NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbanlc VERHUUR KLUISLOKETTEN .j., ,.o van 9:00-16.00 '>aiUy r.T„T..„. 1, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. van de o.b.s. ..Prinses Irene' te Kerkwerve naar „De Efteling" ge weest. Om half acht vertrok de bus via Willemstad richting Kaatsheuvel. Daar aangekomen werd eerst een uitgebreid bezoek gebracht aan „De Efteling", wat voor kinderen, zowel groot en klein, een lustoord bij uit stek is. Een stoomtreintje zorgde voor een alleraardigste rondrit. Van „De Efteling" ging het naai de Drunense duinen waar de kinde ren enige tijd konden spelen. Ver volgens zette de bus koers naar de speeltuin in Bergen op Zoom, waar ook frites genuttigd werden. Daarna werd de terugreis via de Zeelandbrug aanvaard. Om 19.30 uur was de bus weer terug in Kerkwerve en kon iedereen terugzien op een zeer geslaagde (en zonnige) dag. Feestplanne voor 5 september De Oranjevereniging te Kerkwer ve heeft een vergadering belegd op donderdagavond in het verenigings gebouw te Kerkwerve. waarop de plannen voor het feest op 5 septem ber a.s. besproken zullen worden. Naast vertegenwoordigers van ver enigingen wordt speciaal de jeugd verwacht, zodat met hun wensen en plannen rekening gehouden kan worden. NIEUWERKEKK Ophalen oud papier Dinsdag a.s. zal weer oud papier worden opgehaald ten bate van de zending. Gaarne gebundeld klaar zetten. OUWERKERK. 30-5. In zaal Vijverberg vergaderden de leden van de Groene Kruisvereniging Ouwerkerk. Het jaarverslag zegt, dat in het afgelopen jaar drie maal een bestuurs vergadering en één maal een algemene, ledenvergadering plaats had. De districtsvergadering werd door de voorzitter en de secretaris bijgewoond: hier werd de wijziging van de subsidieregeling besproken. De bijdrage aan de provinciale Groene Kruis-vereniging zal op hoger niveau komen te liggen. in verband hiermede was er voor het bestuur aanleiding over te gaan tot contributieverhoging van f 20, tot f 24.over 1973. Door zuster v. d. Berg en waarnemend zuster Van Mourik zijn bij. 62 personen 1509 ver- pieegbezoeken afgelegd. Verder 1247 voor dagelijkse beurten. 1130 bad- beurten. 117 injecties, 370 verbindin gen. 222 zuigelingenbezoek, 88 kleu- terbezoek. 42 zuigelingenbureau, 30 vormend muziekonderwijs 15 leerlin gen, voor piano 8. voor altfluit 1. voor blokfuit 1. voor orgel 2, voor accor dion 4. voor cello 1 en voor klarinet 2. Deze 34 leerlingen komen aan een totaal lesuuréénheid van 590. De bij dragen per lesuuréénheïd door de gemeente wordt voor dit cursusjaar geraamd op f 12,60 of voor 590 een heden. in totaal f 7434.-. De bijdra gen der ouders voor dit cursusjaar zal neer komen op ongeveer f 13.- per lesuuréénheid, of in totaal voor 590 lesuuréénheden op f 7670.-. kleuterbureau. 43 kankerbestrijding, 4 uilzendingen, 9 bejaardenmiddagen en 2 bejaardenreizen. Het ledental Het ledental, dat per 1 januari 1972 136 bedroeg, is vermeerderd met vijf en verminderd met twee (afge voerde leden), zodat per 31 december j.l. totaal 139 leden waren ingeschre ven. De totale ontvangsten bedragen f 34.223.60; hierin is begrepen een post over het dienstjaar 1971: afre kening badhuis ad f 1.364.08. De uit gaven zijn f 30.611,80- Hierbij moet worden aangetekend, dat nog be taald moet worden aan het G-A.K. f 1.589.70 aan salaris L" 1.077.08 en aan autovergoeding f 500, Vervolgens werden de aftredende bestuursleden, voorzitter M. J. van Damme en mevrouw Vijverberg-van Oeveren m.a.s. herkozen. In de rondvraag kwam nog naar voren de overtollige artikelen in het Greene Kruis-gebouw. t.w- negen slopen, zes lakens en twee wollen dekens. De vereniging wil dit aan het Rode Kruis schenken. Opening dolfinarium Ie Scharendijke „Schichten" in Westhoek HAAMSTEDE, 1-6. Haamstede was vrijdag getuige van een spectaculair autogebeuren. Een dertigtal „old timers" op doortocht verzamelden zich voor het raadhuis, waar burgemeester H. P. Everwijn het gezelschap welkom heette. De Pionier Automobielen Club, zo'n 165 leden tellend, waarvan een Burgemeester en mevrouw Ever wijn namen even plaats in één van de pronkstukken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) over hét algemeen vrij individueel gereden, daar hel gezelschap wegens zijn weinig eigentijdse snelheid an- Minister over Schelphoek-tracé De minister van verkeer en water staat heeft de navolgende antwoor den gegeven op destijds door het Kamerlid mr. K. A. Keuning (DS'70) gestelde vragen in verband met de aanleg van de Dammenweg door het natuurgebied Schelphoek. De (thans oud)-minister zegt hier over het volgende: 1 Het vastgestelde tracé van Rijks weg 57 voert door de noordweste lijke punt van het natuur- en recre atiegebied „De Schelphoek". de op pervlakte van het afgesneden gedeel te is ongeveer een tiende van het geheel. 2. De begroeiing van het terrein heeft zich, mede dank zij de bemoei ingen van het Staatsbosbeheer, in de periode van twintig jaar sinds het ontstaan zodanig ontwikkeld, dat het voor bezoekers een aantrekkelijk ge bied is geworden. 3. Het streekplan kent aan dit ge bied inderdaad de functie toe die in de vraag is begrepen. 4. Bij de tracévaststellingsprocedu- re is „De Schelphoek" erkend als een belangrijk natuur- en recreatiege bied. Besloten werd nader te onder zoeken. of het mogelijk zou zijn door grondruil het door Rijksweg 57 af te snijden gebied te compenseren. Indien dit onderzoek geen positief resultaat oplevert, zal" eèn nieuw tra cé worden overwogen. 5. Over de meerkosten, die een eventuele tracéwijziging als gesug gereerd in vraag 4 zou meebrengen is nog geen inzicht verkregen." Projekt-subsidies Naar aanleiding van de voordracht van gedeputeerde staten van Zee land voor rijksbijdragen ten behoe ve van de openluchtrecreatie ten al geméne nutte 1972, heeft de minis ter van C.R.M. aan de belangheb benden subsidies toegezegd tot een bedrag van 1' 1.634.095,—. Afgezien van de subsidietoezeg gingen heeft de minister een bedrag uitgetrokken van f 136.800. voor hel ai'valonderzoek Grevelingen. Staatsbosbeheer heeft toezegging van subsidie ontvangen tot een bedrag van f 24.000,voor het krekenge- bied Ouwerkerk en van f 15.000. voor Schelphoek. ZIER IK ZEE Negen koren gaven zangavond Woensdagavond 6 uni a.s. zullen negen zangkoren van Schouwen- Duiveland te beluisteren zijn tijdens een gezamenlijke korenavond in de Chr. Gcrcf. kerk te Zierikzec. ders voor verkeersopstoppingen zorgt. Het was dan ook een belevenis de voertuigen zich filevormig te zien voortbewegen. De gezellige ont vangst op het stadhuis werd besloten met een dronk op de vehikels uit een weliswaar gemotoriseerd maar min der haastig tijdperk. De „korenavond Zierikzee" wordt georganiseerd door een speciale werkgroep uit het Comité Koorzang Schoüwen-Duiveland. Deze werk groep bestaat uit de heren J. P. Knop. Bruinisse, J. van Iwaarden, Scharendijke en mevrouw D. Hanse- Blom, Renesse. De achtergrond van de gezamen lijke zangavond is de gedachte dat ei- toch wel erg weinig onderling contact is, ondanks het feit dat er op Schouwen-Duiveland heel wat koren actief zijn. Natuurlijk is de komende uitvoe ring ook bedoeld als propaganda voor de koorzang. Reeds tweemaal werd dan ook met succes te Drei- schor een dergelijke zangavond ge houden. De toegang is gratis. Aan het programma werken de volgende koren mee: Herv. kerk koor Bruinisse, Herv. kerkkoor Re- nesse. kerkkoor Haamstede. „Zingt met aandachtBruinisse. ..Eén Naam is onze hope". Nieuwei-kerk. „Sja- loom". Zierikzee. Herv. kerkkoor Dreischor, Chr. Geref. koor. Zierik zee en „Sursum Corda' Scharen dijke De aanvang van deze bijzondere zangavond is 19.30 uur en niet - zo als enige malen foutief in de Agenda werd vermeld - om 20.00 uur. WESTERSCHOUWEN Diploma-uitreiking brandweerlieden In hotel Bom te Haamstede vond onder belangstelling van vele leden de diploma-uitreiking plaats van de behaalde diploma's brandwacht 2de klas en persluchtmaskerdrager. Daar de burgemeester H. P. Ever wijn verhinderd was, werden de di ploma's uitgereikt door wethouder L. C. Hoogerhuis. De heer Hoogerhuis verklaarde dat het hem als oud brandweerman ple zier deed dat hem deze taak was op gedragen. Verder roerde hij nog" eens even aan hoe het vroeger was bij de brandweer. Hij feliciteerde alle le den met het behaalde resultaat en dankte voor alle opoffering en vrije tijd die men gegeven had om dit resultaat te behalen. Commandant Sluyters dankte wet houder Hoogerhuis voor het verrich ten van de uitreiking en feliciteerde de leden met het bereikte resultaat. Voor het diploma brandwacht 2de klas slaagden de heren C. Kooman, C. L. Beije, P. J. Louwerens en PI. J. de Vos, één was er afgewezen. Voor het diploma persluchtmaskerdrager slaagden de heren C. J. van Hoek, J. v. d. Zande. C. Verloo, W. O. Hoo gerhuis en P. Quaak. NOORIWELLK/SEEOOSKERKE Fijn uitstapje leerlingen o.b.-school Vorige week maakten de leerlin gen van de openbare basisschool van Noordwelle en van Serooskerke hun jaarlijkse schoolreis. De tocht voerde via de Volkeraksluizen en Tilburg naar de „Beekse Bergen" bij Hilva- renbeek. Hier werd ondermeer een rondrit gemaakt door het Safaripark. De kinderen konden de verschillende dieren, zoals leeuwen, zebra's, jacht luipaarden van zeer nabij bewonde ren. In de namiddag werd een be zoek gebracht aan hel bekende bos- bad „Hoeven". Er werd volop geno ten van het zwembad, de roeivijver en de speeltuin. Ook hier vloog de tijd om en veel te gauw moest de thuisreis weer aanvaard worden. Mede door het bijzonder mooie weer was het een zeer geslaagd uitstapje. KERKWERVE Reis openbare basisschool Vorige week zijn de leerlingen Israël-jeugddienst Zondagmiddag werd in de Geref. kerk aan de Ooststraat een jeugd dienst gehouden met als voorganger ds. H. v. d. Heuvel (Ned. Herv. kerk). Begonnen werd met het ten gehore brengen van een plaatopname van 'Psalm 133, in het Hebreeuws gezon gen door Estrongo Nachama, voor zanger in de synagoge van Berlijn. Na stil gebed en votum en groet, las Kees van Putten de geloofsbelijde nis (de Joodse geloofsbelijdenis), waarna men Gezang 7 zong. De dienst stond in het teken van de staat Israël, dat dit jaar 25 jaar bestaat. De eerste schriftlezingen waren gedeelten uit Exodus 14. (Doortocht door de Schelfzee), die door Joost Folmer werd voorgelezen. Na het lied van Mozes en Mirjam las Koos van der Male gedeelten uit Je- saja 19 en Marja de Valk las de der de schriftlezing (gedeelten uit Ro meinen 10). De tekst voor de preek was: ..Ik heb een droom oen droom van vrede, vrede over Israël en de volken (Jes. 19 24-25: Rom. 11 26). Jeruzalem, o stad van goud", werd na de preek gezongen, waarna ds. v. d. Heuvel voorging in gebed, dat wérd besloten met het gezamen lijk opzeggen van het Onze Vader. Na de inzameling der gaven, werd het slotlied gezongen t.w. „Door de wereld gaat een woord". Na afloop van ^fle dienst werd er met de jon geren in Rehoboth gegeten en wat nagepraat. OUWERKERK Schooljeugd naar „Beekse Bergen" De midden- en hoogste klassen van de openbare lagere school hebben de jaarlijkse schoolreis gemaakt, met als reisdoel het recreatie-oord „Beek- se Bergen" bij Tilburg. De start vond plaats om hall' acht met een bus van garage Van Oeveren (chauf feur de heer Van Aken) en vele ou ders waren daarbij present. Via de Grevelingendam waren de reizigers om half tien „ter plekke". Zij genoten van de vele attracties, alsmede van een busrit door het Sa fari-park. Omstreeks acht uur arriveerde men weer op het dorp, waar het harmoniekorps „Nieuw Leven" klaar stond om de kinderen muzikaal te verwelkomen. Plet hool'd der school gaf een kort overzicht van deze dag' en hij bracht dank aan allen, die de reis hadden mogelijk gemaakt, mede aan „Nieuw Leven" voor het altijd prettig en vrolijk sluitstuk van de schoolreis. Collecte De collecte voor de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen heeft op gebracht 1' 66. „La Renaissance" wordt opgegeven Naar wij uil betrouwbare bron vernemen zal hel juweliershuis ..La Renaissance" a.d. Hoge Kerkstraat 2 alhier, met ingang van 1 juni worden opgeheven. Meningsverschillen van de firmanten schijnt hiervan de oor zaak te zijn. De hoofdvestiging in Bruinisse onder leiding van de heer In 't Veld blijft echter op dezelfde actieve wijze daar werkzaam. Voor Nieuwerkerk kan zonder twijfel worden gezegd, dat het slui ten van deze mooie zaak een verlies is. De eigenaar van het pand de heer D. B. M. Hendriks heeft opdracht gegeven aan de makelaar Edelschaap te Oosterland, het pand te verkopen. DUIVELAND Leerlingental muziek-school In het verslag van de begrotings commissie van de gemeente Duive- land wilde genoemde commissie ge- informeerd worden over het huidige aantal leerlingen uit Duiveland, dat momenteel de Zeeuwse muziekschool bezoekt. Het antwoord was dat er op het ogenblik 34 leerlingen zijn, verdeeld als volgt: voor algemeen Gedeputeerde A. L. van Geesbergen tijdens zijn toespraak bij gelegenheid van de opening non Dolfirodam De flipperszorgden even later voor een verrassing. Ze jlipten de Zeeuwse vlag omhoog. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) gedeelte in het gelukkige bezit van een karretje van voor 1930, maakte zijn jaarlijkse toertje en trok naar men begrijpen kan de nodige belangstelling. Gestart in Oud Beijcrland trok men via Roosendaal naar Haamstede, om via Renesse, Rockanje als uiteindelijk doel te kiezen. Topstukken uit dit rijdend museum waren wel een Lijon Peugeot uit 1906, het oudste exemplaar uit de verzameling en een Renault van het zelfde'bouwjaar van een van de drie Engelse' deelnemers aan deze rit. Verder was er een schitterende Mors uit 1911, die onderweg was. gedoopt met champagne. Het was namelijk voor het eerst na de restauratie dat deze oudbakken nieuweling weer op de weg „zat". Er was in ieder geval met succes gesleuteld want het „ou- wetje" deed het nog best. Overigens wordt goedkeuring door de club pas gegeven als de auto aan alle eisen van authenticiteit voldoet. Zware eisen waaraan bij deze was voldaan. „Schichten" Burgemeester H. P. Everwijn achtte zich gelukkig de verzameling „schichten" in zijn gemeente te mo gen begroeten, en besteedde verder aandacht aan de recreatieve groei van zijn gemeente. Met 4400 inwoners biedt men tij dens tepdagen en in het drukste ge deelte van de vakantietijd plaats aan zo'n 50 a 60.000 mensen, waarvan een groot gedeelte in tent of caravan op de campings bivakkeert. Voorzitter van de club, de heer A. Martini dankte hartelijk voor de vriendelijke ontvangst ten stadhuize en prees het Schouwse groen. Na de jaarlijkse tochten verschillende ma len in de omgeving van het IJssel- meer te hebben georganiseerd, bleek het landschap van de Westhoek een welkome afwisseling. De route wordt Advertentie DELFZIJL. Drie opvarenden van het Roemeense tankschip I'rahove zijn zaterdag bij een ontploffing aan boord van het schip om het leven ge komen. Twee opvarenden liepen zware verwondingen op- BRUINISSE, 30-5. Van dc scheeps werf firma D. van Duivendijk en Zonen had dc le waterlating plaats van de sleepvlet „Joko III". door dc firma P. van Duivendijk en Zonen tc Bruinisse gebouwd voor rekening van de heer G. W. van Leeuwen te Zierikzee. Het bijzondere van dit scheepje is. dal het niet alleen gebouwd werd door genoemde firma, maar dat het ook door de firmanten L. en M. sa men met de firmanten van de jacht werf Van Duivendijk (D. en Jac. van Duivendijk Lz.) werd ontworpen. De motörvlet, meel 14 Vi x 4,35 x 1,9(1 meter. Op hel water loonde het, wat ook reeds op het droge al was le zien, dat de telgen uit het geslacht Van Duivendijk hun vak uitstekend verstaan en de heer Van Leeuwen was dan ook terecht trots op zijn nieuw schip. Dc uitrusting Door de firma P. Maaskant en Zo nen werd in de vlet een 230 pk. Sca nia Vabis dieselmotor geplaatst. Pro- mac-Seffle uit Zaltbommel leverde dc hydraulische stuurmachine, ter wijl een Veruna radar, een echolood, en een mariofoon. alles van Radio Holland, de nautische uitrusting vol tooien. De firma Vogelenzang De Jong uit Krimpen a d IJssel zorgde voor de elektriciteitsvoorziening. De heer I,. de Graaff uit. Bruinisse, voor een vakkundige betimmering. De heer Van Leeuwen zal de nieu we sleepvlet weer inzetten bij de Deltawerken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5