Geen bouw van supermarkt op terrein van ex-grasdrogerij BURGEMEESTER OPENT NIEUW A.B.N.-BANKGEBOUW STREEKNIEUWS Topprijs voor antiek zwaard ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 juni 1973 Nr. 21293 Beslissing G.S. Op hoek Noordstraat-Kloosterweg HAAMSTEDE, 29-5. Dinsdagmiddag werd liet nieuwe gebouw, op de hoek Noordstraat-Klooster weg, onderdeel van de Algemene Bank Nederland, geopend in aanwezigheid van burgemeester en mevrouw H. P. Everwijn, de directeur van de bank le Zierikzee de heer J. J. van de Sande en echtgenote, de heer G. C. Strube, directeur van het district Rotterdam en Zee land en tal van aanwezigen die min 0111 meer bij hel bankwezen en de bouw betrokken zijn geweest. Bij aankomst in het gebouw mocht mevr. Everwijn, uit handen van de lieer J. C. Braai, die samen met zijn assistente mej. E. Hillcbrand, de bank te Haamstede zal gaan beheren, een bloemetje in ontvangst nemen- Direc teur J. J. van de Sande opende als gerste spreker deze openingsplechtigheid met alle aanwezigen van harte welkom te heten, in het bijzonder burgemees ter Evcrwyn en echtgenote. Hij zei het prettig te vinden dat de heer Ever- wijn de tyd had gevonden deze opening te verrichten. Het is de derde vestiging van de A.B.N. op Schouwen, sinds twee jaar was de bank onder gebracht in een sta-caravan in de Noordstraat. Dit, nieuwe pand - zo vervolgde hij - is bijzonder centraal gelegen; men had eerder onderhandelingen ge voerd met gemeentebestuur over de panden naast het gemeentehuis, maar deze waren niet te koop, om dat het de bedoeling was deze bij het toen veel te kléine gemeentehuis aan de Ring te betrekken. De heer Strube, directeur district Rotterdam en Zeeland, merkte op dat de A.B.N. in 1824 werd opge richt. maar toch jong bleef, door met de lijd mee te gaan. Er wordt veel aan reizen naar het buitenland ge daan, er kwamen en komen nieuwe ontwikkelingen in financieringen, hypotheken etc. ..Wij zijn al lang verbonden aan Haamstede, door het caravan-park, en later met de sta caravan waar de bank in was onder gebracht Hij bracht dank aan de architekt de heer P. A. van der Hei den, bouwzaken, aannemer fa. L. C. Bom en onderaannemers. De ge meente heeft de aanplant rondom het gebouw prachtig laten verzor gen. Dank hiervoor. „Niet eerste vestiging" Vervolgens gaf hij het woord aan burgemeester Everwijn. Hij zei dat deze bank niet de eer ste vestiging" van de A.B.N. te Haam stede is, sinds jaren hebben wij al liet caravan-park, dat misschien in de toekomst ooit nog eens bunga lowpark wordt. Het is een lange geschiedenis voor de totstandkoming van de bank zo ver was dat men kon gaan bouwen. Wel werd een vergunning verleend voor de sta-caravan. die nu twee jaar zijn diensten aan zijn klanten heeft bewezen. Klooster? ,.Het gebouw werd in 1970 ge kocht. vroeger zou hier ooit in de buurt nog eens een klooster hebben gestaan, vandaar de naam van het toenmalige huis (..Het Klooster"), dat u kocht aldus spreker. Er is over de verbouw van het oude pand gepraat, maar toen is gebleken dat dit bestemmingsplanmatig fout was. De bouwaanvraag op 31 augustus Het gezelschap hijeen in de nieuwe bank; links burgemeester en mevr. Everwijn, rechts de direkteur van de A.B.N. te Zireikzee, de heer J. v. d. Sande en echtgenote. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een presentje voor mevr. Evërwijn- v. d. Bout. 1970 werd dan ook niet .goedgekeurd. In augustus 1972 werd wederom een bouwaanvraag bij de gemeente in gediend die toen is verleend. Er zijn in die tijd verschillende onderhan delingen geweest met de heer C. Geijse. nu scheidend directeur van het district. Het is de bedoeling de kruising Kloosterweg - Serooskerkseweg- Noordstraat-Hoogezoom, in de toe komst te verbreden. Er zullen in- en uitvoegstroken worden aangelegd, waar men thans al mee is begonnen. Weliswaar is deze strook nog maar een noodoplossing. De burgemeester hoopte dat deze vestiging een vesti ging is, waar de bank veel plezier aan mag beleven. En niet alleen de bank maar ook de inwoners van Haamstede en omstreken. De ge meente heeft er al plezier aan gehad, doordat deze hoek, waar eens een oud huis stond, al verfraaid is. Aan het eind van zijn betoog bracht, de burgervader felicitaties uit aan al degenen die tot de totstandkoming van deze bank en de bouw hebben meegewerkt. De heer J. C. Braai overhandigde burgemeester Ever wijn een cheque van mar liefst f 1000,- te gebruiken vcor een goed en zelf te bepalen deel in de gemeente. Mevr. Ever wijn kreeg een gouden tientje aan geboden. Beiden brachten dank voor deze waardevolle cadeaus. Vervolgens werd een toast uitgebracht op het nieuwe gebouw, waarna een druk bezochte receptie van belangstellen den begon, die bijzonder geanimeerd verliep. Zoals burgemeester Ever wijn in zijn speech al opmerkte, een bijzondere verfraaiing van deze hoek, door de bouw van dit fraaie bankgebouw die met al zijn gvoen- aanplant rondom, de entree van Haamstede wel ten goede komt. Vergadering Vleeskeuringsdienst Op donderdag 14 juni wordt in. ..De Korenbeurs"' te Goes een ver gadering gehouden van de Kring- raad der Vleeskeuringsdienst, kring Zeeland benoorden de Westerschelde Stichting Soc. Voorzieningen Gehandicapten in Zeeland Op 13 juni a.s. zal te Middelburg de stichtingsakte worden gepaseerd van de Stichting Sociale Voorzienin gen Gehandicapten in Zeeland. Deze stichting is opgericht door een vijf tal instellingen, die in Zeeland werk zaam zijn op het.-gebied van de zorg voor geestelijk gehandicapten en lichamelijk gehandicapten, waarbij de Stichting Dagverblijven Schou- wen-Duiveland te Zierikzee. Tot de stichting kunnen alle in Zeeland op het gebied van de gehan dicaptenzorg werkzame instellingen toetreden. De stichting heeft ten doel te helpen bevorderen, dat. de voorzieningen der deelnemers goed functioneren in sociaal, methodisch.. sociaal-medisch, administratief en financieel opzicht en het zonodig be vorderen van liet lol standkomen van voorzieningen voor gehandicap ten. Examens steno en machineschrijven Op de te Bergen op Zoom gehou den examens, slaagden onderstaande personen voor het diploma Steno grafie Nederlands: Dreischor: me vrouw v. d. Geer. Nicuwerkerk: me juffrouw Van Dijke. Zierikzee: de dames M. J Langcnbcrg. G. Sleutel, mevrouw Van Dijke. Voor het diploma Machineschrij ven slaagden onderstaande perso nen: Dreischor: dc dames: J. P. v. d. Have. D. M. Klompe, J. L. C. Quist. Haamstede: de dames: M. J. Geleyn- se, G. Jonkheer. D. E. Tuinman. M. L- Walhout; de heren: P. Mes. J. Sla ger. Kerkwervc: de dames: T. v. cl. Velde cn T. C. Viergever: de heren: J. Bil, A. C. Goudzwaard. A. L. Hen- drikse. Nieuwer kerk: mejuffrouw A. van Driel en de heer D, van der Wie len. Noordgouwe: mejuffrouw N. 1'. Man overboord gevallen en verdronken In de nacht van maandag op dins dag is de 38-jarige Gilles Ventevogel te Vlissingen. machinist van het meetvaartiug van Rijkswaterstaat ..De Schenge" overboord gevallen en verdronken. Het ongeluk gebeurde ongeveer half twee, maar door de duisternis duurde het nog even voor men het stoffelijk overschot uit het water had kunnen halen. Het li chaam van de overledene is overge bracht naar het mortuarium in Haamstede. De heer Ventevogel laat vrouw en twee kinderen achter. Benoeming voorzitster Ned. Rode Kruis afdeling Schouwen-Westhoek In de vorige week gehouden ver gadering van het Nederlandse Roode Kruis afdeling ..Schouwen-West hoek" is mej. A. C. Houtman be noemd in de vacature die is ontstaan door het uittreden van de heer G. A. M. Stenger. tot voorzitster van de afdeling. VergïTTKrmgen Hotel VIN 4>I>EN ZIESIIKZEE Onderzoek naar hersenschudding UTRECHT, 31-5. „De mening dat te korte bedrust van patiënten met een hersenschudding ol" een an der schedeiletscl. zou leiden lot lang durige hoofdpijn, is onjuist". Dit stelt de Zeister neuroloog, dr. F. van 't Hooft op grond van onder zoek van 797 patiënten, die hersen schudding of ander schedelletsel hebben opgelopen. Op dit onderzoek is hij. bij promotor dr. A. Kemp ge promoveerd tot doctor in de genees kunde aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Dr. van 't Hooft contateert dat zo wel bij artsen als bij medische le ken uiteenlopende meningen bestaan over het verloop, de gevaren en de beste behandeling van hersenschud ding. Dat wa$ voor hem aanleiding deze ziekte uitvoerig te onderzoeken. ZIERIKZEE. 1-6. Geduputeerde staten van Zeeland hebben burge meester en wethouders van Zierik zee meegedeeld, dat zij hebben be sloten de door b. en \vgevraagde verklaringen als bedoeld in artikel 19 van dc wet op de ruimtelijke or dening en artikel 50 lid S van de >vcningwel inzake de bouw van een supermarkt op het terrein van de voormalige grasdrogerij aan de Ou- deweg niet zullen afgeven. Tegen de voorgenomen bouw zijn planologisch relevante bezwaren in gediend. zo laten GS weten. Zij zijn van oordeel, dat het - gezien de im portantie van de bouwaanvraag en van de daarmee samenhangende konsekwenties - juister is de proce dure tot herziening van hel thans geldende bestemmingsplan te volgen. Daardoor worden ook de beroeps rechten van degenen, die bezwaren hebben ingediend, tot in hoogste in stantie gewaarborgd. In dit stadium onthouden GS zich van een oordeel over de inhoud van die bezwaar schriften. welke afkomstig waren van het Koninklijk Verbond van Ondernemers in Den Haag, de van As. Ouwerkerk: de dames: K. P. Dekker, M. J. Stoutjesdijk. C. M. L. Vijverberg en de heer P. S. Vijver berg. Renesse: mejuffrouw A. Ver- ton. Zierikzee: de dames: mevr. v. d. Berge. C A. Berrevoets, J. A. M. de Bil. M. A. Deurloo. G. A. Kloet. M. A. Meerman. P. J. van Oeveren, J. A. Ravia. J. W. Weekhout. L. C. Sip- man, T. M. Bin. M. L. Dek. M. F. R. van Goethem, H. J. van den Hoek, K. A. Peute. A. L. van Velthoven, mevr. v. d. Welle. C. A. M. van Wes ten. M. P. de Jonge. J. Kloet. J. S. A. van der Linde. J. J. van Vessem: de heren, K. Broekhuizen. G. H. Ensing. J. van der Goot, S. .J. Louwerse. J. B, Schot. J. C. Smaiheer, M. G. F. Ver- seput. A. M. G. Goos. J. J. van Schelven. Zonnemaire: de heren: J. den Boer en J. A. van Sas. Allen werden opgeleid door de heer Koetsdijk, staatsgediplomeerd Ieraa r mach i neschrij ven ZIERIKZEE Gift voor Rode Kruis-kolonne De Rotaryclub Zierikzee heeft - in verband met het recentelijk gevierde vierde lustrum - een belangrijke gift geschonken aan de Rode Kruis- distriktskolonne „Schouwen-Duive- land". Welfare-goederen op Paardenmarkt Woensdag 6 juni zullen de Wel fare vrijwilligsters op de Paarden markt de vele voorhanden zijnde werkstukken verkopen. Deze zijn alle gemaakt door de bejaarden, ge handicapten en zieken. Er zijn vele verschillende hand werken, zodat een grote keuze valt te maken. Brengt daarom allen een bezoek aan het Welfare-kraam ter versterking vande kas. De vraag naar materiaal is groot en de kosten hoog. Helpt dit werk te blijven doen, zo vragen de Welfare-werksters! Diefstal van autowielen Mevr. Van de O. te Zierikzee kwam woensdagavond tot de ont dekking, toen zij haar wagen die op een parkerplaats stond wilde nemen om ergens naar toe te gaan. dat de achterwielen waren verdwenen. Haar auto stond geparkeerd aan het Eerste Weegje nabij de jachthaven. Aan de auto van de heer Z. eveneens te Zierikzee, die zijn wagen op een parkeerplaats had neergezet, werden de wielen gestoord. Drie bouten wa ren losgedraaid. Gelukkig dat de heer Z. het opmerkte, want wanneer hij was gaan rijden waren de gevol gen niet te overzien geweest. Een onderzoek wordt ingesteld. De poli tie wil er nogmaals op attenderen, dat geen waardevolle bezittingen, zoals autopapieren, in een gepar keerde wagen, achter te laten. Een te grote verleiding voor degenen die er op uit zijn dergelijke voorwerpen mee te nemen. Bruinisse van de mossel naar de, vis? Goed, goedals het maar geen mossel Jongetje liep tijdens barbecuen hevige brandwonden op Tijdens het barbecuen met zijn broertje in de tuin achter het huis, liep de 11-jarige R. de B. dusdanige brandwonden op, dat het ventje met spoed naar het ziekenhuis te Zierik zee moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond doordat R. benzi ne op het vuur gooide, zodat dit hoog oplaaide. De brandwonden wa ren grotendeels derde graads aan hoofd, keel en borst. RENESSE Aardgas Het aardgas is in. opmars, want deze week is men begonnen met de aansluitingen op het aardgasnet. De eerste die hiervan profiteerde was de heer J. M. Verboom aan de Hoge Zoom; ter plaatse dus de eerste aardgasgebruiker BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert op maandag 4 juni in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda telt slechts enkele punten o.a. eervol ontslag aan de heer R. den Haan als gemeenteambtenaar III: wijziging verordening Winkel sluitingswet. N.C.V.B. komt bijeen De N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve komt bij een op woensdagavond 6 juni a.s. Deze vergadering zal plaats vinden in de vorm van een gezellige en leerzame fondeu-avond die wordt verzorgd door het Nederlandse Zui- velbureau. Oude m ii ui en-rond,sl MINSK. 1-6. Bij het dorp Kazian- ka in Witrusland hebben twee schooljoiigens van elf jaar achtdui zend antieke geldstukken uit de achtste en negende eeuw met een gezamenlijk gewicht van twintig ki lo gevonden. Volgens hel persagent schap Tass z\jn dc munten geslagen in Bagdad, Samarkand, Bockharn en Merva en werd. een dergelijke vondst- in die omvang nooit eerder in de Sowjet-Unie gedaan- De jongens vonden de munten aan de, boorden van de westelijke Dwina, waar eertijds de kooplieden uil Scandinacië en West-Europa in dc richting van de Zwarte Zee. passeer den. De munten werden dirhams ge noemd en waren dest ijds ook in Wit rusland betaalmiddel. NEW YORK. 1-6. Een Japanse cavaleriezwaard uit de veertiende eeuw heeft.donderdg op een wapen en wapenuitrustingveiling: in New York de reeordprijs van 196.000 gul den opgebracht. Jongen uit boom gevallen BREDA. 31-5. Donderdagmiddag is de 12-jarige B. L. M. van Woensel uit Ulvenhout bij Breda bij het spe len in een boom verongelukt. Om standers hebben getracht de levens geesten op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. Advertentie NUTSSPAARBANK gezinsbank Aan- cn verkoop en bewaameining effecten DREISCHOR: Ring. donderdags van 11.00- .12.00 uur. Coöperatieve G roen voed erdr oger i j Schouwen-Duiveland te Zierikzee en 59 partikulieren, In de brief merken GS nog op. dat burgemeester en wethouders van Zierikzee zich er rekenschap van zullen dienen te geven, dat het even tueel te .maken bestemmingsplan past in de huidige en toekomstige maatschappelijke en economische ontwikkeling van deze gemeente. BURGHSLUIS OOSTERLAND Telefoon op nieuwe leiding Ter ontlasting van de bestaande grondkabel van de telefoon worden momenteel op verschillende plaatsen op het dorp de telefoonaansluitingen overgebracht op de nieuwe leiding, teneinde wat meer ruimte te ver krijgen en de overbelaste lijn wat te verlichten. Dit werk wordt uitge voerd door mannen van het aanne mersbedrijf M. C. van den Dries uit Zierikzee, waaraan de PTT dit heeft uitbesteed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5