STREEKNIEUWS AFDELING SCHOUWEN-WESTHOEK NED. RODE KRUIS Heden (dinsdag) officiële opening nieuw A.B.N.-gebouw Brandw eerwedstrijden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 mei 1973 Nr. 21292 MTSSPAARBANK Uw ideale geziiisbauk l hpi^w^Jkrmi bij uw Nutasjjjjjrrbanfe PERSOONLIJKE LENINGEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. jeugd, (niet na de middag); 10.00 tot 12.00 Examenzwemmen; 13.00 tot 21.00 Vrijzwemmen; 21.00 tot 22.00 Les volwassenen. Donderdag 31 mei. Zondagdienst. Vrijdag 1 juni: 7.00 tot 8.30 vrij zwemmen: 8.30 tot 10.00 Zwemles jeugd; 10.00 tot 12.00 Proefzwemmen voor examen op 9 juni, (ook voor personen die niet op les zijn); 13.00 tot 19.30 Vrij zwemmen. Zaterdag 2 juni als normaal. Zondag 10 juni le Pinksterdag ge sloten. Maandag 11 juni 2e Pinksterdag als op zondagen. Dinsdag 12 juni en woensdag 13 juni, als boven vermeld op 30 mei. inplaats van 10.00 tot 12.00 uur exa men zwemmen, nu vrij zwemmen. WESTERSCHOUWEN Gevonden en verloren In de maand mei werden aan het groepsbureau der rijkspolitie te Haamstede de volgende gevonden en verloren voorwerpen aangegeven en deze zijn aldaar te bevragen, uitslui tend tussen 8 en 18.00 uur. Gevonden: Plastic zak, inhoudende kinder-gymnastiekschoentjes en 1 blauw gympakje; 4 losse briefjes van f 25,hengel; chroom herenhorlo ge; Mercedes-autosleutel in bruin etui; armbandhorloge met lichtbruin leren band; geel etui met leesbril. Verloren: Jongens horloge met groen-rood gevlochten bandje; bank biljet van f 10,gele regenbroek; portefeuille inh. wat los geld, rijbe wijs en vliegbrevet: verzekeringsbe wijs; jongenshorloge „Tenax", zil verkleurig, bruin leren bandje; blau we fietstas en 1 pen; plastic licht beige tafelkleed met bloemrandje; gouden armband met 9 stenen; gou den schakelarmband een zgn. „clo- sed-for-ever"; polshorloge. merk Ponliac, met leren zwarte band; don kerblauwe lederen schoenen; toeris- tenkaart; groene sjaal (binnenzijde geplastificeerd); donkerblauwe por tefeuille, inh. rijbewijs, paspoort, geld e.d.; bruine portefeuille, inh. f 15.en wat klein geld: nieuw bankbiljet van f 10,en bankbiljet van f 5.tweedelige zwarte porte- monnaie, inh. circa f 70,foto; gou den gevlochten armband, 18 karaats; lichtgroene tas met schoolboeken. BüRGH Opening Supermarkt Dinsdagavond 5 juni a.s. zal de officiële opening plaats hebben van de supermarkt Bouwman-Kloet aan de Burghsering, voorheen hotel ,,Het wapen van Burgh". De opening zal verricht worden door mevr. M. Beh- rend-Lever.hu ij sen. Voordien kunnen genodigden een kijkje komen nemen in deze nieuwe supermarkt vanaf half zeven. Hierin is ook onder ge bracht de zuivelhandel van de heer D. van de Wekken. 5EROOSKERKE Ingebruikneming vuilverwerkingsplaats Op vrijdag 22 juni a.s. vindt de officiële ingebruikneming plaats van de nieuwe vuilverwerkingsplaats voor Schouwen-Duiveland aan de Hoosjesweg te Serooskerke. Aanrijding Op de Hoosjesweg te Serooskerke had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's bestuurd door resp. J. C. te Rotterdam en J. B. te Serooskerke. C. kwam achteruitge reden door de berm om een land bouwtrekker te laten passeren. Hier na reed hij achteruit de Hoosjesweg op. waar hij in botsing kwam met de personenauto van J. B. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel ontstond enige schade aan beide auto s. Paard contra auto Drie losgebroken paarden van de heer C. G. te Noordwelle veroorzaak ten zondagmiddag op de Provinciale weg Zierkizee-Serooskerke ter hoog te van Hoosjesweg een aanrijding. Een van de paarden had een heK opengeduwd van de wei waarin zij stonden. Zij renden de weg op. waar bij één paard in aanraking kwam met een auto. Het paard was op slag dood en is overgebracht naar Ooster- land waar slager Stouten een nood- slachting verrichtte. De di-ie inzitten den van de auto werden gewond, de bestuurder moest met een hersen schudding in het Rode Kruis zieken huis te Zierikzee worden opgenomen de twee anderen konden na behan deling naar huis terugkeren. De auto werd zeer zwaar beschadigd. SCHARENDIJKE Collecte De collecte ten bate van „Zonne- vanck" en „Zonnegloren" bracht te Scharendijke e.o. op het bedrag van f 186,35. Advertentie „Energie en Water" Binnenkort verschijnt een nieuw voorlichtingsblad op energie- en wa tergebied. Het blad heeft als naam „Energie en water". De N.V. Pro vinciale Zeeuwse Energie Maat schappij (PZEM) en de N.V. Water maatschappij „Zeeland" (WMZ) ver zorgen gezamenlijk de nieuwe con- sumentenuitgave. Energie en Water zal in heel Zeeland en de vijf West- Brabantse gemeenten die tot het verzorgingsgebied van de WMZ be horen, verspreid worden. De oplage bedraagt meer dan 100.000 exempla ren. Het voorlichtingsblad zal een maal per kwartaal gaan verschijnen. Als gevolg van het nieuwe huis- aan-huis-blad zal het voorlichtings blad „Energie", dat tot nu toe alleen door de PZEM verspreid werd, ver dwijnen. ZIERIKZEE Geslaagd Voor het te Utrecht gehouden ex amen ter verkrijging van het diplo ma Vakbekwaamheid Kantoorboek handel, slaagde onze stadgenoot de heer R. W. J. Ochtman. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Friese taal- en letterkunde, onze oud-stadgenote mevr. H. Borsje- Hïllebrand. Zij is hiermede de twee de te Utrecht en de zesde in Neder land' die dit diploma behaalde Wijziging zwemtijden De zwemtijden tijdens de vakantie met Hemelvaartsdag en Pinksteren van sportcentrum „Onderdak" zijn als volgt vastgesteld: Woensdag 30 mei a.s.: 7.00 tot 8.30 vrijzwemmen; 8.30 tot 10.00 zwemles Er komt „bloeclplasiiia-avond" HAAMSTEDE, 25-5. In Hotel Bom had vrijdagavond een bijzonder korte algemene ledenvergadering plaats van het Nederlandse Rode Kruis afdeling „Schouwen-Westhoek". De vice-voorzitter .jonkheer A. van Citers opende dc vergadering met alle aanwezigen welkom te heten. De belangstelling was niet groot. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Kring Zeeland waarin werd meegedeeld dat de Bloedplasma-avond zal plaats heb ben op 13 november a.s. De avond zal geschieden in overleg met het Centraal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst te Amsterdam. De campagne zal in combinatie worden gehouden met de afdeling Brouwers haven. De vergadering over de or ganisatie en de nadere uitwerking van de Bloedplasma-campagne zal gehouden worden op 15 augustus a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw 't Vrije le Zierikzee. De instructie avond met kolonne-leden en bestuur is vastgesteld op 11 september. Waai de bloedafname-avond zal plaats vinden is nog niet bekend. Om donors Er zullen huis aan huis .folders" worden verspreid om op deze manier meer bloeddonors te krijgen. Ook was een schrijven van jonker Kraay- enhof. voorzitter en directeur de heer Van Emden. waarin zij een oox-- konde toekenden aan de afdeling .Schouwen-Westhoek". Deze afde ling bezet namelijk de tweede plaats in de Kring Zeeland van het Ned. Rode Kruis. De Kring Zeeland is landelijk het hoogst met 43,9 cent per inwoner. De vice-voorziter wees verder op de jaarlijkse campagne "73 die zal gehouden worden van maan dag 28 mei (gisteren) tot en met 9 juni. In de Westhoek zullen dan de vlaggen van hel Rode Kruis uithan gen. De bedoeling van deze campag ne is de mensen er op te wijzen wat een belangrijke taak het Rode Kruis heeft. De balans, rekening 1972 en begroting 1973 werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing was aftre dend. mevr. Kolff wegens vertrek naar elders. Voorgesteld werd mevr. Van Haeringen-van de Muckhof in haar plaats te benoemen. Zij werd bij akklamatie gekozen. Rondvraag Bij de rondvraag werd gevraagd waarom na het aftreden van dokter G. A. M. Stenger als voorzitter, nog niemand in zijn plaats werd be noemd. De heer Van Citters ant woordde hierop dat men nog steeds zoekt naar iemand die deze funktie wil overnemen. Op de scholen in Haamstede wordt momenteel jeugd E.H.B.O. gegeven, zowel theoretisch als praktisch. De vice-voorzitter sloot hierna de vergadering met de weini ge leden, die waren gekomen, dank te zeggen voor hun belangstelling. Hierna ging men nog in besloten vergadering verder. Geslaagde driedaagse reis ..Pomona" naar Luxemburg CC75 C HAAMSTEDE. 26-5. Na het grote succes, vorig jaar opgedaan met de reis naar Altenahr, maakte de vere niging van Oud-leerlingen ..Pomona" in samenwerking met de Vereniging tot Bevordering van Tuinbouwon- derwys op Schouwen-Duiveland een driedaags uitstapje naar Luxemburg. In de vroege morgen van 22 mei verliet de bus van het touringcarbe- drijf Van Oeveren te Zierikzee met aan het stuur de heer Willemse het schiereiland om via Goes, Putte. Antwerpen naar Zandhoven te rij den waar onder het genot van mu ziek van een „robot'-band de koffie werd gebruikt. Vandaar naar Eupen. Malmedy, Weismanbach naar de krachtcentrale van Vianden. In Was- serbillig werd hotel Hengen opge zocht om de nacht door te brengen. De tweede dag begon met een be zoek aan de boerderij van de heer D. Ras die vijf jaar geleden met twee zoons uit Den Bommel naar Luxemburg vertrok om in Canach in het z.g. Bon Pays (Goedland) een nieuw bestaan te zoeken en te vin den. Verbouw koren Hoofdmoot bestaat uit de verbouw van koren. 40 ha verder 10 ha aard appelen, 10 ha bieten, 6 ha silomais, 6 ha erwten en 20 ha weiland. Op de hoeve is een grote veestapel aanwe zig, hoofdzakelijk mestvee met veel stieren. Nog nooit zagen de Schou wenaars zoveel paardebloemen in de weiden. Rond de hoeve wat fruitteelt en de mensen noemen de appels „brandewijn"-appels omdat ze er zelf brandewijn van stoken met een alkoholgehalte van 52-56" De da mes van de excursie-deelnemers bezochten ook het enorme huis. waarvan slechts twee van de drie verdiepingen gebruikt werden. Po mona's voorzitter, de heer J. C. de Feiter dankte de heer Ras voor het beschikbaar stellen van zijn bedrijf voor deze excursie en bood hem een aandenken aan. Het deed de aanwe zigen toch wel goed om hier in dit vreemde land een nog Hollands spre kende familie te mogen bezoeken en iets van hun bestaansmogelijkheden te mogen aanschouwen. De middag werd doorgebracht in de stad Lu xemburg. Stad Luxemburg Via het Mullerthal werd weer naar Wasserbillig gereden om de avond met muziek en de nacht met veel onderlinge lol door te brengen. De derde dag viel in een stromende re gen. Ondanks deze handicap werd een bezoek gebracht aan Clervaux, de watervallen van Coo en de stad Luik werd doorkruist. Een bezoek werd gebracht aan het astronomisch uurwerk in St. Truiden. In Baarle-Nassau volgde het af scheidsdiner waarna kort bij huis dc heer De Feiter een dankwoord sprak, speciaal tot de chauffeur de heer Willemse, die Luxemburg net zo goed kent als Schouwen-Duiveland. Aanwinst voor Westhoek HAAMSTEDE, 29-5. Waar eens een klooster stond, staat nu een ui- tra-modern bankgebouw. Wel een hele verandering van klooster naar bank. Heden (dinsdag) middag vier uur zal in aanwezigheid van burge meester II. P. Everwijn de officiële opening plaats hebben van de Alge mene Bank Nederland, gevestigd op de hoek Noordstraat-Kloosterweg. Dit bankfiliaal was voorheen twee jaar gevestigd in een sta-caravan, eveneens in de Noordstraat. Het in terieur is simpel gehouden, donkere vloeren en witte muren. Het plafond is met hout betimmerd. De loketten aan de balie zijn van kogelvrij-glas, zoals in zovele banken. Natuurlijk ontbreekt ook een op vernuftige wijze aangebracht alarmsysteem niet. Achter de balie en onder de ba lie zijn verschillende kastjes inge bouwd. om „folders" en andere pa pieren in te bewaren. Twee perso neelsleden, de heer J. C. Braber en mej. E. Hillebrand zullen deze bank gaan beheren. De bank is onderdeel van de Algemene Bank Nederland le Zierikzee. Een keukentje is aange bouwd. In de hoek van het kantoor is een nachtkluis aangebracht. Het metsel en schilderwerk is van de firma Bom te Burgh, sanitair fa. Saman. verwarming fa. Korporaal, elektriciteit fa. Westende te Middel burg. aanleg van de balie fa. Bouw- pas te Eindhoven, kluizen Lips Dord recht. beplanting rondom het ge bouw fa. Braber te Renesse, vitrage fa. Joh. den Boer B.V., kantoorin richting fa. Blikman Sartorius N.V. Een spreekkamer, geeft de clienten Het exterieur van het gebouw. de gelegenheid rustig met één van de personeelsleden over bankzaken te praten. Voor de Algemene Bank betekent het nieuwe gebouw een hele verbe tering. na twee jaar in een sta-cara van, de bankzaken te hebben moeten behandelen. Een ruim vertrek biedt een uitstekend comfort aan de klan ten en natuurlijk het personeel. Kijkje op de loketten van het kan toor uit. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE. Hoe het rookte en jlkte tijdens de ffrvndwoèrwedslrijden te Scharendijke. Uitstekend was de inzet van de brandweerlieden. Kerkwerve ging mei de hoogste eer strijken. De ploeg van Bruinisse hier in aktie. (Foto's; Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5