Van Gemeren's kerkkoor zingt in Geref. kerk te Haamstede T.v.-verslag lancering raket STREEKNIEUWS 615de Staatsloterij VERBETERING WATERKWALITEIT GAAT HANDEN VOL GELD KOSTEN Suiker Unie bereidt bod op C.S.M. voor HAAMSTEDE. 24-5. Aan de zon dagmorgen dienst in de Ger. Kerk te Haamstede zal medewerking wor den verleend door Van Gemerens Familiekcor, een violiste en een trompettist. Hieronder volgen enkele gegevens ever dit merkwaardige kcor. dat overal in het l nd de nodi ge aandacht trekt. Op 21 mei 1890 trouwden Pieter van Gemeren (geb. 3-11-1867) en Jannetje Lodders (geb. 3-3-1866). Zij kregen 11 kinderen, waarvan er 2 op jeugdige leel'tiid zijn overle den en waarvan de overige negen in het jaar 1967 (dus 100 jaar na de ge boorte van Pieter van Gemeren) nog in leven waren. De oudste was in 1967 vijfenzeventig en de jongste zestig jaar. De familie bestond toen uit ca. 250 personen. De familiebanden tussen die negen kinderen, en hun kinderen, was al tijd goed. maar werd nóg sterker tóen in dat. jaar 1967 een familiere ünie werd georganiseerd. Drie maanden later werd een vijf tigjarige bruiloft van één der negen kinderen wéér met de gehele familie gevierd. Besloten werd, dat een veertigtal neven en nichten (dus de VQÓR DE VROÜV Visie op de spijkerbroek „Jeans" beheersen al wat jaartjes het straatbeeld, oolc in Zierikzee. Hier ee\.paar uitspraken van toon aangevende figuren uit de modewe reld. Mary Quant, Londons „first la dy" iaat jonge mode aangaat, ver klaart dat de spijkerbroek de gren zen .der klassenmaatschappij doet verdwijnen. Tegenwoordig kun je zowel de^miljonairsdochler als het winkelmeisje signaleren in dit eigentijds uniform. Een symbool van „vrijheid, gelijkheid en broeder- schap" vindt ook de Franse coutu rier Pierre Cardïn, al ziet hij er wel graag eenpaa.r peperdure laarzen onder, of een. combinatie met cou- lure-onlwerp blouse van pure zijde bijvoorbeeld. Emanuel TJngaro, ook in Parijs gevestigd, filosofeert: Mis schien zoekt men het allersimpelste omdat deze tijd zo gecompliceerd is. Ónze'' eigen Max Heijmans be- loeert: „Ik ilraag zelf dat model al jaren, alleen ook uitgevoerd in beeldschone flanels en andere ma terialen. Twintig jaar geleden, als mijn collecties in de chiqueste hotels ■werden getoond en ik daar in jeans liep, riepen de mensen gechoqueerd: „Max, dat kun je niet doen!" Ik deed het natuurlijk toch! En kijk maar, nu loopt iedere beeldschone chique vrouw, n'importe welk hotel binnen in zo'n ding en daar kijkt niemand meer van op. kinderen van de genoemde negen) een bijdrage op dit feest zouden le veren in de vorm van koorzang. Di rigent en pianist waren ook neven. Dit optreden werd zo'n succes, dat na de bruiloft besloten werd het koor te laten voortbestaan. Toetreding als lid kan alleen, als mezi kind of kleinkind van de eer dergenoemde negen kinderen is. Uiteraard mogen ook de aange trouwde kinderen als lid toetreden. De leden zijn niet alleen woonach tig in Rotterdam, maar komen o.a. u t de provincies, Noord-Holland. Utrecht en Noord-Brabant. Er wordt eenmaal in de veertien dagen gere peteerd en van lijd tot tijd worden DEN KAAG, 23-5. De omslag, die dc Waterschappen sinds 1950 heffen veer de verbetering van de water kwaliteit, bedroeg in 1966 neg maar slechts f 3,5 miljoen gulden, maar in de begrotingen 1973 van de water schappen (waaronder ook begrepen alle zuiveringschappen) is voor deze verbetering een bedrag van f 106,4 miljoen geraamd. Dit staat in het jaarverslag 1972 van de Nederlandse Waterschaps- bank N.V. te 's Gravenhage, dat. ver der opmerkt, dat door de waterver ontreiniging en de water- en grond- verzilting de bemoeiingen van de waterschappen met de bestrijding ervan voortdurend toenemen. Sinds het in werking treden van de wet verontreiniging oppervlaktewateren in december 1970 zijn ook grote zuiveringschappen in het leven ge roepen, die met de zorg voor de waterkwaliteit zijn belast. Dat is de HILVERSUM, 23-5. Wanneer l ij dag 25 mei de lancering van de be mande Saturnusraket naar het ruim- lelaboratorium Skylab doorgang zal vinden, zal de NOS-radio van deze lancering een rechtstreekse reporta ge uitzenden en wel van 13.50 tot 14.05 uur via Hilversum I. Verder zal de NOS-radio aandacht besteden aan het Skylab-project in de weke lijkse rubriek Nieuws uit de ruim te", elke zaterdag van 15.20 tot 15.30 uur op' Hilversum I. Deze rubi-iek blijft de gehele zomer gehandhaafd. bijdragen geleverd in kerkdiensten, welkom-opendeurdiensten e.d. Langzamerhand is de trad t e ge groeid, dat de leden van het koor eenmaal per jaar een weekend met elkaar doorbrengen, waarbij het reisdoel twee jaar geleden zelfs naar Paron in Frankrijk leidde. Hier werd o.a. gezongen in de beroemde 14e eeuwse kathedraal van Sens. Voor volgend jaar Pasen staat een reis op het programma naar Londen met o.a. een optreden in Westminster Abbey. Begin september 1972 werd in het programma Mensen, mensen, mensen van de N.C.R.V. aandacht besteed aan de familie en het koor. reden, dat de omslag, vooral de laatste jaren, steeds toeneemt. De kapitaalbehoefte voor de fi nanciering van zuiveringswerken steeg volgens een door de bank in- Orgelconcert in Oude Tonge Zaterdagavond 26 mei kunt u (na der) kennismaken met een begaafd en ambitieus musikus. Jan Kleinbus- sink, in een concert op het „Frobe- niu's"-orgel van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. Jan Kleinbussink behaalde verle den jaar de hoofdprijs op het Natio naal Improvisatieconcours te Bol- sward. en heeft voor dit jaar een uit nodiging gekregen ons land te verte genwoordigen op 't internationale or gelconcours te Haarlem, 3 t/m 6 juli 1973. Het tijdstip van deze kennisma king is daarom wel bijzonder gun stig. Op het programma staan onder andere de navolgende werken: Prae- ludium und Fuge in E-dur van Vin cent Lübeck. vijf bewerkingen over het koraal „Komm, Heiliger Geist, Iierre Gott", waaronder Fantasia in organo pleno van Joh. Seb. Bach, alsmede twee grote werken van Bach en Max Reger. De organist zal zelf een toelichting geven op de afzonderlijke werken. ZIERIKZEE Nationale trim-zwemdag in „Onderdak" In het kader van de nationale trim-zwemdag bestaat op zaterdag 26 mei a.s. in het bad van sportcen trum „Onderdak" de gelegenheid deel te nemen aan zwem-trimproe- ven. Er kan gezwommen worden op de afstanden 250 of 500 meter, boven dien is het mogelijk om 200 meter met hindernissen te zwemmen. Na afloop zal een tiimspeldje in ont vangst kunnen worden genomen. Ér kan tussen 10.00 en 12.30 uur zaterdag a.s. doorlopend worden ge start. Aktie van duivenmelkers UTRECHT, 23-5. Dc inzamelings- actie die de Nederlandse Postdui ven Organisatie (N'.P.O.) voor de stichting Mensen in Nood voert, heeft tot nu toe een bedrag van 50 mille opgebracht. Voor dit geld wordt 30 ton melkpoeder aangekocht, bestemd voor de hongergebieden in India, zo heeft de N.P.O. woensdag op een persconferentie in Utrecht bekend gemaakt. De actie gaat ove rigens nog door. De N.P.O. zamelt geld in door via haar leden postdui ven aan de man te brengen. Op de girorekening van de stich ting Mensen in Nood staat momen teel in totaal f 325.000. ZIERIKZEE. Vrijdag 25 mei a.s. vindt de feestelijke ingebruikneming plaats van het nieuwe gebouwkom- plex van Delta Elëktronika aan de Vissersdijk. Als gemeld zal de opening worden verricht door prof. dr. ir. R. M. M. Oberman, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Eerste klasse 23 mei 1973 Prijzen van 10,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen' van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van 1.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- De prijs van f 5.000,- De prijs van f 25.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zfjn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevall^n-op nummers eindigende op: zijn geva/en op nummers eindigende op: zijn gevallemop nummers eindigende op: zijn gevallen/op nummers eindigende op: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 1 15 63 202 440 723 796 2338 074593 012292 015295 010124 062823 047054 005586 012864 012864 is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 50.000,— is gevallen in serie L op nummer: en een troostprijs van 1.000,- op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,— is gevallen in serie Y op nummer: 049765 en een troostprijs van 1.000,— op nummer: 049765 van elk van de andere series. BURGH Reisje Vrouwenvereniging „Arbeid Adelt" Gisteren (woensdag) namen 21 da mes plaats in de bus voor het jaar lijkse reisje van de vrouwenvereni ging „Arbeid Adelt". De reis brachi de dames naar Made waar koffie werd gedronken. Daarna een rondrit door de Oisterwijkse vennen waar in een restaurant de lunch werd ge bruikt. Ook werd een beZook ge bracht aan de Beekse Bergen, waar men leeuwen kon bekijken en vele andere dieren, zoals lama's, neus hoorns, jachtluipaarden en kamelen. Bijzonder spijtig was wel dal de apen zich niet lieten zien. Dit natuurpark biedt een bijzonder prachtig natuur schoon. Vervolgens werd een rondrit door het Brabantse land gemaakt waarna men in hotel-rest. ..Buiten- lust" te Breda werd ontvangen voor de maaltijd. Het weer was in de morgenuren niet. zo best, maar latei- kwam zelfs nog een bleek zonnetje door. Om ongeveer kwart voor negen arriveerde men weer in Burgh De chauffeur de heer N. Hage werd dank gebracht voor de uitstekende leiding en goede explcatie. Al met al kan men weer terugzien op een pret tige dag. HAAMSTEDE Opening A.B.N.-bank Dinsdag 29 mei a.s. zal de officiële opening plaats hebben van de Alge mene Bank Nederland, gevestigd Noordstraat 29. Burgemeester H. P. Everwijn van de gemeente Wester- schouwen zal dit nieuwe gebouw dinsdagmiddag om vier uur open stellen. Geslaagd Voor het aan de Kappersschool te Goes gehouden examen ter verkrij ging van het kapster-diploma-be diende, slaagde mej. Ineke Tuinman, werkzaam in kapsalon „Cora" te Noordwelle. BROUWERSHAVEN Fantastisch uitstapje VéGé-klanten De klanten van de VcGè winkelier J. dc Nooijer en Zn. te Brouwers haven hébben, begunstigd door fraai weer liun jaarlijkse reis weer achter de rug. Met een bus van de fa. Van Oeve- ren werd 's morgens 6 uur vertrok ken via Haringvlietbrug, Alblasser- waard. Herwijnen, Haaften, Tuil naar Geldermalsen. waar dc koffie werd gebruikt in hotel De Gouden Leeuw. Vandaar ging het via Rhenen. Veenendaal en Barneveld naar het Uddelermeer waar een pauze werd gehouden. De tocht werd voortgezet door Elspeet en het prachtige Kroon domein naar Vierhouten door het Vierhouterbos en Epe naar bosres- taurant -De Ossestal". prachtig ge legen tussen heide en bossen. Hier werd de koffietafel gebruikt, waar na een boswandeling werd gemaakt. In dit bos kon men van dichtbij aan schouwen welke enorme schade en ravage de laatste storm, vooral on der de dennen heeft teweeg ge bracht. Na de middag ging het via de legerplaats 't Harde naar Harder wijk. Amersfoort naar Utrecht waar werd gewinkeld. In Meerkerk in het bekende restaurant „Sap en Sap" werd genoten van een voortreffelijk diner. Tijdens dc thuisreis droeg mej. Kersbergen een fraai gedicht voor. dat betrekking had op deze unieke reis. Een dankwoord aan het adres der Végé-winkcliers de heren Dc Nooijer en fa. Van Oeveren werd ge sproker door de hcc-r Smalheer. Met ROTTERDAM, 24-5. De Coöpera tieve Vereniging Suiker Unie U.A. in Rotterdam heeft maandag j.l, liet bestuur van dc N.V. Centrale Suiker Maatschappij in Amsterdam, con form het S.E.R.-besIuit fusiegedrag- regels, uitgenodigd voor overleg in zake het voornemen van Suiker Unie een openbaar bod uit le brengen op dc aandelen en certificaten van C.S.M. Dinsdag heeft Suiker Unie een een schat van opgedane indrukken keerde men voldaan huiswaarts. Collecte „Het Hoogeland" De collecte voor „Het Hoogeland" heeft in onze gemeente opgebracht f 92.54. Namens „Het Hoogeland". wat omvat inrichtingen voor lichamelijk en geestelijk onvolwaardïgen van al le gezindten, aan alle geefsters en gevers en zeer zeker ook de collec tanten hartelijk dank. DREISCHOR Concert muziekver. „Mozart" Zaterdag 26 mei a.s. zal de mu ziekvereniging ..Mozart" uit Yerse- ke concerteren in de mobiele tent aan de Ring. Het gezelschap maakt eerst een muzikale rondgang, waar na even gepauzeerd wordt. In deze tijd hoopt de drumband z'n beste beentje voor te zetten. Het concert, dat om ongeveer 8 uur aanvangt, voorziet in de volgende nummers: 1. Imperial Echo's, mars; 2. le Mili taire Mars van Schubert; 3. Brass Band Boogy; 4. Holland Brass, mars; 5. Ouverture voor een taptoe; 6. Ted dy Beer; 7. Semper Fidelis, mars; 8. Great little Army. mars. DUIVELAND Afd. Plattelandsvrouwenbond Op maandag 4 juni wordt in het hervormd verenigingsgebouw te Gosterland. een bijeenkomst gehou den van de afdeling Duiveland van de Ned Bond van Plattelandsvrou wen. Als spreekster treedt op mevr. M. E. Jansen-Glas te Brouwershaven. over het onderwerp: „Wij Zeeuwen en ons Zeeland". BRUINISSE Bruse kotter kreeg vliegtuigbom in viskor Bij het vissen naar mosselzaad in dc Waddenzee kreeg de mosselkotter BRU 40 van de firma v. d. Berg- Jumelet dinsdagmiddag een uit de tweede wereldoorlog afkomstige vliegtuigbom van 500 kg in dc kor. Het oorlogstuig werd opgevist bij de Pollendam in dc nabijheid van Harlingen. Schipper C. Otte van de BRU 14, die in de nabijheid was, voer naai de wal, en waarschuwde de autori teiten, waarna de gevaarlijke lading van de BRU 40 werd overgenomen door de Mijnopruiming's Diens:. FINANCIEN EN ECONOMIE Gerzoii wordt eigendom van personeel UTRECHT, 23-5. Bij dc nu wat in rustiger vaarwater terechtgekomen Gebroeders Gerzon's Modemagazij nen. is een voor Nederlandse begrip pen unieke vorm van cigendoms- verhouding ontworpen. Praktisch alle aandelen van de on derneming zijn in een stichting on dergebracht, die uitsluitend voor het personeel bestemde certificaten uit- geeft.Elk personeelslid dal geduren de een bepaalde tijd bij Ger/on werkzaam is, ontvangt gratis zo'n certificaat, zodat dc feitelijke eigen dom van het bedrijf bij het personeel komt te berustéen, Elk certificaat (bewijs van deelgerechtigheid) geeft recht op een evenredig gedeelte van dc helft van de jaarwinst en op een uitkering bij een vertrek. eerste overleg over dit voornemen met dc vakbonden gevoerd. In verband met nog te voeren be sprekingen kan thans, aldus een me dedeling van Suiker Unie. nog geen indicaties worden gegeven over de inhoud van het bod. Mededelingen hierover zullen uiterlijk dinsdag 29 mei voor beurs worden bekendge maakt. Suiker Unie heeft de com missie voor fusie-aangelegenheden van cle S.E.R. ingelicht. LENINGRAD. Prinses Beatrix en prins Claus bezochten in het kader van hun Ruslandreis ook Leningrad. Een bezoek werd gebracht aan het museum-paleis van Peter I in de „Zomertuin", waar de prinses de oranje-blanje-bleu kleuren herkende op een van de daar bezichtigde zee taferelen. Opdringerig „autowassen" Het wassen van voor de pont Le Zijpe wachtende auto's is voor jon gens. die daar rond hangen nog steeds een lucratieve bezigheid, maar hun brutaliteit kent vaak weinig grenzen. Ze ontzien zich niet voor do auto- wasserij zout water uil de tramha ven te gebruiken. De chauffeur heeft dan wel schone ruiten, maar iiij is zijn geld kwijt en het zoute water is voor de auto natuurlijk echt niet zo best. Voor 40 jaar NIEUWERKERK. Alhier is met aanvankelijk 3S leden, opgericht een Chr. Mannenkoor, onder leiding van de heer M. v. W. ZIERIKZEE. Onder groote be langstelling vierde zuster V. Maan dag haar 12-jarig jubileum als wijk verpleegster. Een stroom van geluk- wenschen en bloemen werden die dug haar deel. OOSTERLAND. De Mondharmo nica-ver eeniging O.K.V. gaf Woens dagavond jl. op ondubbelzinnige wij ze haar vreugde te kennen over het mooie vaandel dat thans de club rijk is. Door het uitstekend slagen der gehouden uitvoeringen en verlo ting is men over kunnen gaan een vaandel aan te kopen. ZIERIKZEE. (Adv.) Naast de Beurs. Altijd iets beter! En voorde liger! Lekker, lekker. Pudding, pud ding. 2,5 cent per pakje, 10 cent per 5 pakjes. NIEUWERKERK. Door de Chr. Meisjesvereeniging „Manha" alhier, werden in het afgelopen jaar 92 kle dingstukken vervaardigd. Deze wer den deze iveek verdeeld en 34 gezin nen van verschillende gezindten werden hiermee gelukkig gemaakt. ZIERIKZEE. (Adv.) Maaglijders! Gebruikt voor Uw ontbijt Alewijnse Zuivere Zeeuwse Roggebloem. IS cent per pakje. Voor reclame bij in zending van 20 verpakkingen een mooie eetlepel cadeau. SCHUDDEBEURS. Op Hemel vaartsdag 25 Mei a.s., wordt te Schuddebeurs een Jeugddag gehou- den, waar verschillende sprekers hel woord zullen voeren, terwijl deze meeting opgeluisterd wordt door muziek en zang. ZIERIKZEE. (Adv.) J. H. Visch- handel. Heden nieuwe Hollandsche Kulmaatjesharing (zeer vet). Nieuwe blanke Hollandsche Zoutevisch. Ook in emmertjes, pannen en schalen. ZIERIKZEE. (Adv.) Een Koewach ter gevraagd. J. C. B., Oudeweg, Zie rikzee. ZIERIKZEE. (Adv.) Trouwpartijen voor 15 ci. per K.M. De W. en van Z. Zierikzee. ROTTERDAM. Bij den gemeente raad van Rotterdam is ingediend een voorstel om in beginsel te be sluiten tot de aanleg van een tunnel onder dc Nieuwe Maas. De kosten zullen ongeveer 24 millioen bedra gen. NIEUWERKERK. (Adv.) Een hoef je uil de eerste hand le koop: Gele gen onder de gemeente Nieuwerkerk, bestaande uil Woonhuis, Schuur, dubbel Varkenshok en Bouwland. Te bevragen H. A. S., Nieuiverkerk. OUWERKERK. Zonda gmidda g stranddd een F.ngelsch jacht op de gronden van de Noordbout. De Do- rus Rijkers" vun Wemeldinge, die hel ongeval al spoedig had zien aan komen. was al uitgevaren, voor hel jacht vast liep. ZIERIKZEE. Dezer dagen vierde de Sl. Josepsh Gezellen-vereenigirig, hier ter slede, feest naar aanleiding van de plechtige vAjdvng van haar vaandel. BROUWERSHAVEN. Vrijdag avond sprak in em vrij goed bezette zaal van hotel „Jacob Cats" alhier, de heer F. S. vuu Rotterdam, Duilsch front sol dn at. iv den oorlog van 1914- 1918, over het onderwerp Vulkeren- vrede en nooit meer oorlog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3