ralstons Wie heeft z'n eerste salaris verbrast? SCHAKEND SCHOUWEN-DUIVELAND VIERDE 100-JARIG BESTAAN KONINKLIJKE NEDERLANDSE SCHAAKBOND ZIERIKZEESCI1E NIEUWSBODE Dondertlas 24 mei 1972. Nr. 21289 Advertentie Die eerste weken bij je eerste baas zijn lastig genoeg geweest. Dus wil je er nu wel even van genieten. Je hebt 't tenslotte wel verdiend. Even al die toestanden van je afzetten. Tegenwoordig kun je tenminste met je eerste salaris wat extra's doen. (En dat was vroeger wel anders.) Bovendien heb je alles piekfijn geregeld. «Je ontvangt je salaris op je rekening bij de Amro Bank. Zo gaat dat tegenwoordig. Daarmee kun je bijvoorbeeld auto matisch gaan sparen, met de Zilver vloot misschien. Trouwens, zie je je al rijden op je nieuwe brommer? Je bromfietsverzekering heb je ook van de Amro Bank. Je haalt er vreemd geld voor je vakantie en je sluit er een reisverzekering. Nee, die jeugd van tegenwoordig bekijkt het niet zo slecht. 't Is een heel probleem minder, als de Amro Bank je geldzaken verzorgt. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 25 MEI NED. I: Twee programma's zijn van de TROS in de vooravond, tus sen zeven en acht uur te verwach ten: eerst voor de jeugd Calimero en daarna voor hun vaders „Wereld op Wielen". Hierin wordt onder meer ingegaan op de diverse facetten van hel openbaar vervoer, terwijl als testaulo geloond wordt de Austin maxi 1750. Na het journaal beleven de kijkers de slotaflevering van de serie over het leven van Leonardo da Vinei, een serie waarmee de TROS goed werk heeft gedaan. Hel laatste' deel toont Da Vinei allereerst in zijn vertrek naar Milaan - in 1506 - met in zijn bagage het vermaarde schil derij Mona Lisa, dat nu in het Louvre te Parijs te bewonderen valt. Het volgende half uurtje TROS zendtijd, is ingeruimd voor de vader landse zanger Ben Cramer, die, zeker tegen zijn eigen verivachlingen in, zo laag scoorde op het laatste Euro visiesongfestival. Tot zijn gasten be hoort de Spaanse groep Mocedades. Het laatste drie kwartier gaan bij de TROS op aan de sport. NED. II: Met een lach en een traan zullen vanavond vele Neder landers naar „Met liedjes het land IAcrylaatmuurreifjüüiten. Verfbeits vo»/WJtwerk buiten. T^raVverfJ voor steen en beton. GESCHENKENHUIS L. C. HOOGERHUIS Renesse - Tel. (01116) 1343 GENEVE. Vrijwel de gehele Ne derlandse bevolking denkt zeer po sitief over het werk van het Rode Kruis. Dat is gebleken uit een on derzoek dat de Nederlandse Stich ting voor Statistiek twee maanden geleden onder 107G personen heeft gedaan. Spannende koppelwedstrijden te Zierikzee ZIERIKZEE, 23-5. Maandagavond 21 mei vierde schakend Schouwen-Oui- veland het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. In het „Huis van Nassau' te Zierikzee werden door de schaakverenigingen „Zierikzee" en „Tot Ons Genoegen" uit Bruinisse koppelwedstrijden georga niseerd. De voorzitter van de schaakvere niging „Zierikzee", de heer J. J. van den Ende, kon tegen achten in zijn openingswoord 33 schakers verwel komen. Dat de K.N.S.B. nog spring levend is, bleek ondermeer uit de vele jeugdleden die aanwezig waren. Ook verwelkomde hij de dammer J. de Jonge en drie scholieren. Wed strijdleider C. J. M. Nolet legde ver volgens de spelregels uit. Het was de bedoeling dat met paren gespeeld diende te worden. Er moest om de beurt gezet worden, elk koppel had 7 minuten bedenktijd. Verder werd er volgens de regeis van het snel schaken gespeeld. Twee «roepen De koppels werden verdeeld m 2 Proef met telebus BRUSSEL, 21-5. In het Belgische Waterloo, op enige afstand van Brussel, zal men begin 1975 een nieuw experimenteel openbaar ver voermiddel, de zogeheten „telebus" in gebruik gaan nemen. Hel is een bus die een bepaald vast traject van ongeveer zeven kilometer zal rijden en die onderweg passagiers bij hun huis zal opnemen, zonder dal daar voor extra voor moet worden be taald. De chauffeur van de bus zal een radioverbinding krijgen met een centrum waarheen klanten voor de bus kunnen telefoneren. De bus, zo is de bedoeling, zal rijden van 's och tends zes uur tol 's avonds half twaalf. Hij zal ook vaste haltes aan doen. In Waterloo, dat ongeveer 20.000 inwoners heeft maar dat kan uitgroeien tot' een bevolking van 50.000 mensen, wil men een niet-ver vuilend voertuig voor deze „tele- bus"-diérist gaan gebruiken. Ge dacht wordt aan een elektrisch voortgedreven wagen die zijn eind punt zal hebben bij het station. groepen. In groep A zag- het er aan vankelijk naar uit dat Van den En- de en De Jonge zouden gaan zege vieren. Op het eind liet dit koppel echter twee steekjes vallen, wat hun twee nullen, bezorgde. Zij kwamen gelijk te staan met de koppels Tak- Van den Berge en Van der Made- Van Unen. Deze drie koppels speel den elk nog een keer tegen elkaar. Toen de „rook" opgetrokken was bleek het koppel Tak-Van den Berge als winaar uit de strijd te zijn ge komen. Op de tweede plaats eindig den Van der Made en Van Unen. In groep B ging het er niet minder spannend aan toe. Het koppel Van der Westen jr.-Verton leek aanvan kelijk recht op de finale af te gaan. Zij moesten echter onverwachts te gen Overbeeke en H. Reurich kapi- tuleren. De uiteindelijke beslissing moest- vallen in de laatste ronde. Van der Westen jr.-Verton stonden op dat moment in punten gelijk met het koppel Krijger-Uil. Dit laatste kop pel viel met een zgn. dubbele fian- chetto de witte stelling geducht aan. Van der Westen jr. en Verton pro beerden nog wat tegen te sputteren. maar kwamen al spoedig op achev- stand. Aanvankelijk zag Verion ze'fs een schaak over het hoofd maar het feit dat de klok nog niet ingedrukt was redde hem. Toen een tweede keer hetzelfde dreigde werd er als nog geblunderd en kon Martin Krij ger de witte koning nemen. Een staaltje van schaaksportiviteit bleek in de partij tussen de koppels Ho- gerheijde-De Ronde en Ovcrbecke- H. Reurig. De heer Högerheijde al- tendeerde zijn tegenstanders op het feit dat zijn eigen vlag reeds was gevallen. Overigens bleek later dat het hier een pijnlijke vergissing be trof. In deze groep B moesten er ook enkele beslissingspartijen wórden gespeeld. Onder het motto „pik in. 't is winter" nam het koppel Hcu- kamp-Wiebols vele vijandelijke stukken van het bord. Zij eindigden tenslotte zegevierend in hun groep op de derde plaats. Geen enkele remise Bij het opmaken van de eindstand bleek dat er flink gestreden was. Er bleek geen enkele remise voorgeko men te zijn in de 49 partijen. Ook in de finale zouden er geen remises voorvallen. In deze finale moesten de nrs. 1 e.v. van de twee groepen het nu tegen elkaar opnemen. De nrs. 1Tak-Van den Berge namen het op tegen Krijger-Uil. Opnieuw pastte het met zwart, spelende kop pel Krijger-Uil hun plan „F" loe, de dubbele fianchetto, en wederom met succes. Zij kwamen enigzfns in het voordeel en hadden reecis èMg materiaal veroverd toen.... eeh onvergefelijke blunder werd ge maakt. Een van de spelers van het jeugdige koppel Krijger-Uil. we zul len zijn naam maar niet noemen, gaf een volle dame cadeau. De „ouwe- tjes" namen geen risiko's meer en trapten zeli's niet in een patnet. Hoe wel ze op tijd achter stonden haal den ze glorieus de eindstreep. Van de nrs. 2 won het koppel Van der- Made en Van Unen. Op de vijfde plaats eindigde het koppel Houkamp en Wïebols waar de winter kennelijk nog steeds niet afgelopen was. Geen enkele remise De gedetailleerde eindstand: 1. P. C. Tak-A. van den Berge: 2. Martin Krijger-Huib Uil: 3. J. A. J. van der Made-Van Unen; 4. A. M. van cier Westen jr.-A. Verton: 5. P. Wiebols- Houkamp; 6. J. J. van den Ende-J. de Jonge; 7. H. Koster-P. van der Velde; 8. A. van der Westen sr.-J. Versendaal; 9. A. Kamp-A. van W^e- zel; 10. J. P. Overbeeke-H. Reurich; 11. R. P. Hogerheijde-T. de Ronde; 12. A. J. Scheele-J. Reurich, 13. J. Cverweel-T. Muller: 14. C. J. M. No- 1 et-Jan Koster; 15. J. I-loogsuaie-A. Versendaal. De spelers konden hierna eon keu ze maken uit enkele prijzen beschik baar gesteld door de Koninklijke Zeelandia. Bovendien had de heer P. C. Tak een zaksehaakspelletje beschikbaar gesteld. De schakers konden terugzien op een geslaagde en gezellige schaak avond. In principe werd besloten op vrijdagavond 15 juni een zelfde fes tijn te organiseren in Bruinisse. Vrijdag 25 mei, 21.35, Nederland 1: Ben Cramer. Een goedlachse Ben Cramer ontvangt een aantal gasten, die hij reeds kent van het Eurosongfestival. in" kijken, mag men aannemen. Met liedjes het land in komt nooit meer terug. Om zeven uur begint de NC RV haar uitzending met een afleve ring van „De geheime schatten der zee", ofwel de avonturen van de Fransman Henri de Monfreid. Ook de laatste aflevering van „Met liedjes het land in" is in tivee delen gesplitst. Voor achten als opwarmer tje een optreden van o.a. Bob Schol- te, De Shepherds en Eddy Christiani. Na het journaal dun optredens van Willy Alberti, Johnnie Meier, Gert en Hermien, en het Lowland Trio. Tussen half tien en half elf brengt de NCRV de Engelse speelfilm „Een dagje uit" op het scherm. De film houdt het midden tussen een vrolijke comedie en 'n serieuze reportage. Hel verhaal gaat over een fietsclub anno 1911 die een dagje uit gaat. Als het jeugdkoor van de christelijke basis school Westpunt vervolgens een kwartiertje geestelijke liederen ge zongen heeft, zit het er voor de NC RV op. Van de NOS kan men dan nog de rubriek Uil de Kunst tege moet zien en les 9 van de serie Kunst als kritiek. VRIJDAG 25 MEI NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 1S.45 Ti-la-lovenaar; 13.55 Nieuws; 19.05 Calimero: 19.10 Wereld op Wielen; 20.00 Journaal20.20 Leonard da Vinei21.35 Ben Cramer; 22.05 Sport: 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar: IS.55 Nieuws; 19.05 De geheime schatten van de Rode Zee; 19.30 Met liedjes het land in; 20.00 Journaal: 20.20 Met liedjes het land in; 21.35 Een dagje uil: 22.25 jeugdkoor Chris telijke bassischool Westpunt; 22.40 Uit de Kunst; 23.05 Openbaar Kunst bezit; 23.10 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 11