Blazers Cd P.v.d.A,-staten bezochten Grevelingen Vergadering N.C.V.B.-afdeling Zierikzee Schoolreis Chr. Basisschool Oosterland GESLAAGD STREEKCONCOURS „SCHOUWSE RUITERS" STREEKNIEUWS Holty ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE s Dinsdag 22 mei 1973 Nr. 21288 Been gebroken op zeilboot Zaterdagavond had de 41-jarige garagehouder L. I.. tijdens een zeil tochtje op het Grevelingenmeer. het ongeluk uit te glijden waarbij hij ten val kwam en zijn been brak. Terug te Oosterland verleende dokter H. Speelman eerste hulp, waarna de heer I. werd overgebracht naar het ziekenhuis te Zierikzee. De jaarlijkse bejaardenreis Op woensdag 20 juni a.s. zal weel de jaarlijkse bejaardenreis plaats hebben die als vanouds georgani seerd wordt door het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging. Om streeks acht uur in de morgen ver trekt de autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee. ditmaal via de Zeelandbrug naar de Belgische grens bij Putte, dan de grens over naar Bobbejaansland te Lichtaart in België, om dan via Baarle-Nassau over Breda en Willemstad naar huis terug te keren. In Oosterhout wordt gedineerd. Deelnemers en deelneem sters worden verzocht de broodmaal tijd zelf mee te brengen zoals ge woonlijk. Gegadigden voor deze mooie tocht kunnen zich vanaf he den opgeven bij de bestuursleden van de Oranjevereniging, t.w. bij de heren Math. Steenpoorte Lz.. Zee dijk: J. A. Bei.ie. Van den Abeele- straat: J. P. Boogert. Lange Dreef: Mach. Dalebout. Groenendaal en bij C. J. de Later. Sint Joostdijk. BRUINISSE N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Bruinisse organiseert, dit keer haar maandelijkse vergadering niet op donderdag maar wel op maandag 28 mei. dit keer in samenwerking met het Produktschap voor Groenten en Fruit uit Den Haag. Het belooft wer kelijk een bijzondere avond te wor den, want niet alleen zal een voe dingsdeskundige voorlichting geven over groenten en fruit (met dia's) en kleurengeluidsfilms met onder ande re Riek Schagen en Bernard Droog over „Het zorgen voor het maal van morgen", men zal er ook een groen- tensnack kunnen proeven, of deel nemen aan een gratis verloting van zakjes fruit. Collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor het Astmafonds bracht f 576,75 op. Dank aan collectanten en gevers. Met de Noorderzon vertrokken In de donkere dagen voor Kerst mis arriveerde op een camping te Bruinisse een Duitse man en vrouw, twee jonge mensen, die beweerden een echtpaar te zijn, met een (op af betaling gekochte caravan) waarvan ze beweerden, dat deze hun eigen dom was. De man zei op een zieken huis opneming te wachten. De beide jonge mensen, wekten vertrouwen want zij betaalden contant. Tot op ëen bepaalde tijd. toen men op kre diet ging kopen, met verwijzing naai de bankrekening. Het meisje ging ondertussen in Bruinisse in een win kel werken, de man bleef beweren, dat hij de zoon van een dokter was. Nu ongeveer vier weken geleden, gingen zij op vakantie, maar ze keerden daarvan niet terug, terwijl bij de Rijkspolitie de klachten over oplichting elders in het land ge pleegd, begonnen binnen testromen. Men had kennelijk hun adres ont dekt, ook nu weet niemand waar zij gebleven zijn, wel dat zij enkele we ken in april in een hotel in Texel hebben gelogeerd, waarzij eveneens zijn vertrokken zonder te betalen. Diefstal Er schijnen 's nachts te Bruinisse nog steeds personen de ronde te doen. die lopen te speuren of zij niets van hun gading kunnen meenemen. De heer D. van Duivendijk deed aangifte van de vermissing van twee snijbranders, de firma Gebrs. IJzelenberg miste twee autobanden. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank 13 benVwvdRbm bij uw Nufasoaarbank Buitenlands geld Reischeques RENF.SSE: bij bar ..De Luifel". woensdags van 9.00-10.30 uur BROUWERSHAVEN. 21-5. Zater dag bracht de Statenfractie van de Partij van de Arbeid der provincie Zuid-Holland met o.a. de beide ge deputeerden mr. Den Engelsman en Van Praag een bezoek aan de Gre velingen. Met het schip van het provinciaal bestuur in Zuid-Holland bezochten zij vanuit Brouwershaven enkele eilanden, ontstaan na de sluiting van de Brouwersdam. Aan boord bevond zich ook de burgemeester van Brouwershaven de heer A. P. Schouwenaar (evenals mr. Den Engelsman lid der stuur groep Grevelingen bekken) alsmede de fractievoorzitter van de P.v.d.A. der Zeeuwse Staten de heer W. Don en de leden der Zeeuwse Staten de heren A. v. Overbeke en N. Filius. Zowel gedeputeerde Den Engels man als burgemeester Schouwenaar gaven een explicatie omtrent datge ne wat tot dusver is gedaan en eventuele plannen voor de nabije toekomst. Belangrijk in de discussie was de toekomstige bestuursvorm. De stuur groep is thans bezig met de voorbe reiding van een gemeenschappelijke regeling en zal daarover op 30 mei a.s. in haar vergadering spreken. Een speciaal accent kreeg bij de besprekingen het behoud van de na tuur in dit machtige gebied. SLOT HAAMSTEDE ZIERIKZEE, 21-5. De N.C.V.B.- afdeling Zierikzee vergaderde vori ge week onder leiding van de presi dente mej. zuster E. C. de Ruijler. Zij verwelkomde in het bijzonder de spreker van deze avond, de heer Capelle uit Nieuwendijk. Na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend deelde de presidente mee de .bond als presidente te verla ten wegens vertrek naar Breda. Hierna "werd het woord gegeven aan de heer Capelle, die een boei ende lezing hield over vrouwen in de Moslimwereld. Volgens dit cultuur patroon nog geheel ondergeschikt aan de man. worden ze vaak nog door hun ouders uitgehuwelijkt: de man betaalt meestal een flinke bruidschat. Volgens de koran mag men vier vrouwen bezitten, maar dit is meestal slechts weggelegd voor de rijke moslim. Is een vrouw na drie jaar nog kinderloos dan wordt ze zonder pardon naar haar familie te ruggestuurd. Na de pauze werden nog wat dia's over dit onderwerp vertoond, waarbij o.a. beelden van het knopen van Perzische tapijten, juist de kleine meisjes zijn hierin vaak zeer bedreven. Na het zingen van Gezang 132 vers 5 besloot de heer Capelle de avond met een dankgebed. OOSTERLAND. 21-5. Donderdag maakten de leerlingen van de eerste, tweede en derde klas van de Chr. Basisschool alhier hun schoolreis per autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauffeur de heer Dekker. Behalve de kinderen maakte het personeel van de school, zomede een bestuurslid, de trip mee. Om kwart over acht uit het dorp vertrokken, ging het eerst linia recta naar de bekende miniatuurstad „Maduro- dam" te Den Haag, waar de kinde ren vol bewondering waren voor rij dende treinen, vliegtuigen, hier in het klein aanwezig, terwijl een bran dende tanker die men aan het blus sen was, wel in het bijzonder de aan dacht trok. Ook een echt klokken spel in een miniatuurkerktoren von den allen prachtig. Hierna vertrok men naar de bekende badplaats Scheveningen waar een strandwan deling gemaakt werd. terug langs de boulevard. Voor Den Haag reed men vervolgens langs het Vredespaleis, Binnenhof en Gevangenpoort naai de bekende speeltuin: „Drievliet" bij Rijswijk, waar de kinderen intens genoten van een treintje en botsau tootjes, een bijzondere sensatie was hier het rijden op een echt ezeltje. Op de terugweg ging het via Rot terdam door de voetgangerstunnel. De grote roltrap, die hier genomen werd, was voor sommige kleintjes wel een enigszins angstige belevenis. Ongeveer zes uur was het gezelschap weer op het dorp terug, en allen wa ren opgetogen over deze goed ge slaagde reis. die begunstigd werd door zeldzaam mooi voorjaarsweer. Chauffeur Dekker kwam een dank woord toe voor de leuke uitleg tij dens de reis door hem gedaan, waar door alles veel beter kon worden begrepen. I-I AAMSTEDE. Woensdag wordt - gelijk gemeld - een officieel lintje gegeven aan het feit dat de ingrijpende restauratie van hel Slot Haamstede, is vol tooid. De foto loont de st ijlvolle 'gang in hel woongecleele, met aan de muren de fraaie wapenschilden. Ook dit jaar ttangen wij nieuwe blazers. Met veel gevoel voor M«le; Awllitcit en kombinatie. U moet ons beMfvSTN^jqnnen kijken. Holty Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode. Het wapenschild Anno 1737 met de namen van beroemde families, die in cn rond het Slot een historische rol hebben gespeeld. L. springen pony's: 1. J. van Sab- ben, Ursus, Weelr., 4 fout, 52 sec.; 2. Jan v. d. Velde, Pi-escot, Sch.R., 4 f., 56 sec. L. springen paarden: 1. B. Gouds waard, Cupido, Sch.R.. 0 f.. 53.5 sec.: 2. A. Vermue. Tornado. Weelr., 4 f., 52 sec.; 3. L. Vermue, Walter, Weelr. 4 f.. 55 sec.; 4. A. J. Hanse, Jordan. Sch.R., 7 f. Equipespringen: 1. groep Weelrui- ters, 21 hindernissen. A. Vermue, A. de Jonge en L. Vermue; 2. groep Schouwse Ruiters, 17 hindernissen, C. Stouten, A. J. Hanse en B. Gouds waard. De heer A. J. Hanse met Jordan. KERKWERVE SCHUDDEBEURS, 21-5. Op het fraai gelegen oefen terrein aan de Kloosterweg te Schuddebeurs organi seerde de landelijke rij vereniging „De Scliouwse Ruiters" zaterdagmiddag haar eerste streekconcours in dit seizoen. In zijn geheel genomen mag dit eerste optreden van „De Schouwse Ruiters" in het nieuwe seizoen bijzonder geslaagd worden genoemd. Even zag het bij de aanvang van het concours nog naar uit dat de regen weer ads spelbreker zou gaan optreden. Gelukkig bleef het ondanks de dreiging by een licht buitje dat net voldoende was om te voorkomen dat de toeschouwers last van opvliegend stof zouden krijgen. Het concours werd geopend met een welkomstwoord door de voorzitter van „De Schouwse Rui ters" de heer P. Klompe. C. Schouten. Nelson, Sch.R., 100,5 pnt.; 6. mevr. I. Krabbe, Bianca, Sch.R., 100 pnt. Individuele dressuur pony's klasse L: 1. J. v. d. Velde, Prescot, Sch.R., 100 pnt.; 2. J. Flikweert, Flash, Sch. R., 96.5 pnt.; 3. J. v. d. Velde, Smo- key, Sch.R., 95.5 pnt.; 4. M. de Klerk Silvera, Weelr., 94.5 pnt.: 5. E. van Oeveren, Silvera, Sch.R., 92 pnt. B. dressuur voor pony's en paar den: 1. A. Bakker, Gaico, West. Sch. B2, 7.4 pnt.; 2. N. v. d. Bijl, Solon, Sch.R., B2, 6.1 pnt.; 3. I. v. d. Walle, Fury, Weelr., BI, 5.8 pnt; 4. G. Flik weert, Pride, Sch.R., B2. Caprille proef voor paarden: 1. mevr. I. Krabbe, Bianca, Sch.R., 92 pnt. Klavei-tje drie: 1. groep bruinen, paarden, Sch.R., Leo Klompe. Bram Bevelander en Jan v. d. Bijl; 2. groep vossen, paarden, Sch.R.. mevr. I. Krabbe, mevr. De Vlieger en J. Bevelander; 3. groep bruinen, pony's Sch.R., Gree Flikweert, Ella van Oe veren en Jan v. d. Velde. Collecte De door de heer en mevrouw Steenpoorte gehouden collecte ten behoeve van Sonnevanck en Zonne gloren heeft te Kerkwérve opge bracht f 137,71, waarvoor ciank wordt gebracht aan gevers en geef sters. OOSTERLAND Collecte Ten bate van de stichting ..Het Hoogeland" te Beekbergen werd hier ter plaatse weer een huis-aan-huis- collecte gehouden door de jongeda mes: Lianne Bolle, Ida en Klazina Dooge en Marjan de Jonge, onder leiding van mevr. C. van Dijke-Bol- le. De opbrengst bedroeg de som van f 202,80, waarvoor de milde geefsters en gevers, en niet minder de leiding en de collectanten een dankwoord toekomen. Wielrijdster aangereden De 42-jarige mevrouw J. M.-van D. werd zaterdagavond per rijwiel aangereden door een passerende au tomobilist uit Bruinisse. Mevrouw M. kwam ten val. Dokter Speelman constateerde een enkelfractuur. Na dat in het ziekenhuis te Zierikzee geneeskundige hulp was verleend kon mevr. M. weer naar huis terug keren. Herbestrating van de Lange Dreef De Lange Dreef, een doodlopende weg, uitkomende op de Nieuwstraat. die vroeger de „Nieuweweg" heette, en 180 meter lang is, ondergaat mo menteel een flinke verbetering. Door het Aannemings- en Wegenbouwbe drijf firma A. W. Wandel te Nieu- werkerk is het oude wegdek van de ze straat verwijderd, dat bestond uit waalklinker, en is vervolgens de grond hieronder 40 cm uitgegraven en een nieuw zand'bed van die dikte aangebracht, terwijl de weg ook enigszins breder gemaakt wordt. Het nieuwe wegdek wordt gelegd van bredere betonklinkerstenen, die minder de neiging hebben om te verzakken als het. waalformaat, wat een grote verbetering betekent om dat er nogal een druk verkeer in de Lange Dreef plaats heeft van vrij zware vrachtauto's, die naar het be drijf van de heer J. P. Boogert moe ten. Omdat de toegang voor tijdelijk naar dit drukke bedrijf omgelegd kon worden via de dreef langs het boerderijtje van de heer Johan van der Have Jaz. kan er in de Lange Dreef ongestoord gewerkt worden, wat met het oog op de vrij grote ma chines. een groot winstpunt bete kent. Na gereedkoming zal deze dreef bijzonder opknappen want reeds vele jaren tobt men hier met gaten in het wegdek, en bij nat weer met wateroverlast. In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot de juryleden mevr. M. van Doorn-Dielëman mevr. J. van Gorsel-Ermerins en de heer J. J. Hokke. De heer Klompe sprak zijn bewondering uit voor deze mensen die al de gehele morgen in touw wa ren geweest om op de streekwed- strijd te Kattendijke te jureren. De heer Klompe zei het belangrijk te vinden dat er gelukkig nog steeds mensen te vinden zijn die hun vrije tijd willen besteden om de ruiter sport op deze wijze te dienen wat hij bijzonder op prijs stelde. Verder heette hij de gasten van deze middag de L.R. Weelruiters uit Heinkenszand alsmede alle officiële personen die belast waren met di- verse werkzaamheden op dit streek concours hartelijk welkom. Na het openingswoord werd er een aanvang gemaakt met de dressuur wedstrij den waarbij de toeschouwers met volle teugen konden genieten van de mooie ruitersport en de prestaties welke door de ruiters en de amazo nes werden geleverd. Na de dres- suurwedstrijden volgde het indivi duele springen voor paarden en pony's en het equipespringen. Parade Het concours werd afgesloten met de parade welke onder leiding stond van de heer A. J. Hanse en welke werd afgenomen door de wethouder van Brouwershaven de heer P. de Moor mevr. M. van Doorn-Dieleman en de heer P. Klompe. Na het spelen van het Wilhelmus vond de prijsuit reiking plaats. Aan het slot sprak de heer P. Klompe een woord van dank tot allen die hun belangstelling voor dit concours hadden getoond. In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot wethouder P. de Moor voor zijn be toonde belangstelling de juryleden voor hun komst naar Schuddebeurs en het beoordelen der verrichtingen waarbij de heer Hokke ook nog de taak van microfonist op zich nam. Verder bracht hij dank aan, de schrijfsters, de ringmeesters de he ren J. W. van Oeveren, J. R. Bakker en A. Goudswaard, de E.H.B.O., de parcoursbouwers de heer J. J. de Wilde en zijn assistenten en mevr. Hanse-Verburg die alleen de reken- Advertentie kamer voor haar rekening had ge nomen. Uitslagen Acht- en viertallen paarden en pony's klasse L handicap: 1. Achttal „Schouwse Ruiters" 6.08 pnt.; 2. viertal „Schouwse Ruiters" pony's 6.06 pnt. Individuele dressuur paarden klas se L: 1. A. J. Hanse, Jordan, Seh.R„ 104 pnt.; 2. B. Goudswaard, Cupido, Sch.R-; 103,5 pnt.; 3. J. Bevelander. Bento, Sch.R., 103 pnt.; 4. A. Vermue Tornado, Weelr., 101 pnt.; 5. I. van IJzeren, Varia, Weelr., 100,5 pnt. en Mevrouw I. Krabbe met Bianca. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) De soort nappa in nappa om nu bij ons te En het moet ook Mocic voor een vrouw naar nappa mantels, Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5