Pantalons Internationaal hengelconeours H.S.V. „De Krabbe" Nappana Jasjes Holty STREEKNIEUWS Holty PLATTELANDSVROUWEN AFD. NOORDWELLE E.O. OP REIS ZIERIKZEFSCIIE NIEUWSBODE o Maandag 21 mei 1973 Nr. 21287 Goede vangst bij Schelplioek BURGH, -9-5. Niet minder dan 270 deelnemers startten zaterdagmiddag voor het internationaal hengelconcours. georganiseerd door H.S.V. „De Krabbe". Men vertrok om half één naar de Schelphoek. waar het parcours was uitgezet. De vangst was bijzonder goed. de wedstrijdleiders hadden het dan ook niet gemakkelijk niet het tellen van de vis en de punten. Aan de dijk was het een drukte van jewelste. Er werd drie uur gevist. Leuke vlotte modellen in Battledress style. Le|ykJ luren in Liquette en f 79,50 en 109,-. Daml9,Zierik:ee Een gelukkig adres voor ^5 betaalbare Mode. Het weer was bijzonder gunstig, het was niet koud. alleen het zonnet je verdween achter de wolken en 7.0 nu en dan viel er een regendruppel. Maar dat is voor de ..echte" vissers geen probleem. Prijsuitreiking Voor de prijsuitreiking kwam men bijeen in café-bar ,.De Westhoek". Daar er, zoals eerder gemeld, nogal veel werd gevangen, duurde het even voor de uitslag bekend was, maar dat was voor velen geen pro bleem. De stemming was bijzonder goed. alleen de warmte en de overvolle zaal. maakte dal ve len even buten een luchtje gingen scheppen. De eerste prijs was een En-es vaatwasmachine, tweede prijs een stofzuiger en derde prijs een draagbare radio. Ook werd een ver- ZIERIKZEE Zilveren jubileum Op donderdag 14 juni a.s. her denkt drs. J. H. Motmans' zijn zil veren jubileum als bestuurslid van het Algemeen Ziekenfonds „Schou- wen-DuivelandTer gelegenheid hiervan wordt een feestelijke bij eenkomst gehouden in ..Mondragon" waar ook gelegenheid zal bestaan de jubilaris te feliciteren. Vergadering „Philatelica" De eerstvolgende bijeenkomst van „Philatelica" vindt plaats op heden (maandag)-avond in „Mondragon". Behalve afwerking van de gebrui kelijke agendapunten zal een aan trekkelijke verloting worden gehou den. RENESSE. 19-5. Vorige week heb ben 37 leden van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen afd. „Noordwelle e.o." deelgenomen aan een door de V.V.V. van Breda geor ganiseerde „Touwslagerstocht". Om 10 uur werd vanuit Renesse vertrokken naar Breda waar zich een hostess van V.V.V.-Breda bij het gezelschap voegde. Vervolgens werd naar Dorst gereden waar in het res taurant van recreatieoord „Surae" een koffietafel werd gebruikt. Na de maaltijd werd koers gezet naar Made waar een bezoek werd gebracht aan de molenaar en touwslager. De mo lenaar vertelde wat van de 103 jaar oude molen die nog steeds in bedrijf is- In de tuin rond de molen stonden oude gereedschappen opgesteld, waarmee touw werd gemaakt, ook hierover werden de dames nader ge in formeerd. Vervolgens bracht men een bezoek aan de pottenbakkerij in loting gehouden met bijzonder mooie prijzen, hoofdprijs hiervan was. naar gelang. een dames- of herenfiets. De voorzitter van H.S.V. ,.De Krabbe", de heer M. Wessels heette alle aanwezigen welkom en dankte ile controleurs en wedstrijdleiders voor het vele werk dat zij hebben verricht. Een tweetal dames kregen bloemen aangeboden. Vervolgens ging men over tot de prijsuitreiking. Mevrouw Schij venaar van de „Zeester" ving de meeste vis, name lijk twaalf stuks. Zij ontving uit handen van de voorzitter een beker. Met het korpsvissen behaalde de „Zeester" het meest aantal punten namelijk 4945. Tweede werd „Oos- terschelde" met 4580. Derde. „De Krabbe" 3300 pnt. Vierde H.V.K.K. 2500 pnt., vijfde Reimerswaal 2180 „Kunst en Eer" op de beeldbuis Naar wij vernemen zal de lang verwachte uitzending van de filmop namen der Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee aan staande zondag 27 mei "s middags in het programma NOS-Kiosk worden uitgezonden. Zoals bekend werden deze winter opnamen, gemaakt tij dens de repetitie, het zaalconcours in Middelburg en een mars door Zie rikzee. SEROOSKERKE Laatste middag bejaarden sociëteit van dit seizoen Donderdag hield de bejaardenso- ciöteit van Serooskerke de laatste soosmiddag van het seizoen. Deze middag had een feestelijk karakter want er werden kleurendia's ver toond en bovendien werd er als exlra attractie een wedstrijd hallen- gooien gehouden. Het enthousiasme de Paulusabdij te Oosterhout. De broedei-s lieten zien hoe het potten bakken in zijn werk gaat en men kon ook de resultaten, waarondpr schitterende serviezen, bekijken. Er was ook de gelegenheid iets te ko pen, een gelegenheid waarvan door verschillende dames gebruik ge maakt werd. Terug in Breda werd eerst een kopje koffie gedronken waarna men doorreed naar Boerderij-restaurant „De Ruytenborgh in Etten-Leur. In deze in een nieuwe wijk gelegen oude boerderij, waarvan de schuur verbouwd is tot een zeer gezellig restaurant, werd de dag besloten met een bijzonder smakelijk fondue. Na de maaltijd restte nog slechts de thuisreis. Met deze zeer geslaagde reis is het seizoen afgesloten. In september hoopt men weer van start te gaan met een modeshow in „De Ark" te Renesse. Een overzicht van het gehouden hengelconcours aan de zeedijk tus sen de Schelphoek en de Plompe To ren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) pnt, zesde Heemse Molen Vissers 2160 pnt. Uitslagen De heer A. van Dongen van H.S.V. „De Zeester" behaalde de eerste prijs de vaatwasmachine. met 1605 pnt. Tweede tot en met tiende prijs gin gen achtereenvolgens naar A, Bou- man („Oosterschelde") 1320 pnt.; W. v. d. Heijden („Zeester") 1180 pnt.; A. Schijvenaar („Zeester") 1020 pnt.; C. Biesheuvel („Edelkarper") 980 pnt.; J. Lepoeter (H.V.K.K.) 975 pnt.; C. H. van Schelven („Oosterschelde 935 pnt.; M. van Dijke („Zeebaars") 930 pnt.; E. Smit („Oosterschelde") 845 pnt.; en A. van Dam („Water geus") 835 pnt. De H.S.V. „De Krabbe" kan terug zien op een zeer geslaagd hengelcon cours waar ook door enkele Belgi sche vissers aan werd deelgenomen. werd nog verhoogd, omdat hierbij prijsjes konden worden gewonnen. Met veel dank en lof werd af scheid genomen van mevrouw N de Rijke-Geluk. die vanaf de oprichting in 1961 aan de soos verbonden is ge weest. Namens de soos werd haar een vaas niet bloemen aangeboden. Mevrouw De Rijke werd verder dank gebracht door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Everwijn-v. d. Bout. In deze bijeenkomst werd me vrouw M. de B!onde-den Boer wel kom geheten als nieuw bestuurslid Het einde van deze gezellige middag kwam tnet een kopje koffie en het uito^erien van diverse spelen. - BURGH Bemiddeling politie Zaterdagmiddag trad de politie van het rayon Haamstede bemiddelend op tussen de deelnemers aan het ge houden hengelconcours en enkele andere vissers die hel noodzakelijk achtten met hun netten lussen de deelnemers van de viswedstrijd te gaan vissen. Hierdoor ontstond enige ruzie, zodat de politie werd gealar meerd. Na bemiddeling vertrokken de vissers met hun netten naar el ders. HAAMSTEDE Bekneld met arm in lift Zondagmiddag raakte de heer B„ beheerder van het R.T.M.-hotel „Vliegveld" met zijn arm bekneld, in een lift, waarmee etenswaren naar een hoger gelegen verdieping worden getransporteerd. De heer B. werd dusdanig gewond, dat men het noodzakelijk achtte hem naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee te vervoeren. Na behande ling kon de ongelukkige naar huis terugkeren. Vernieling aan vlaggestok Enkele jeugdige Rotterdammers, vernielden in de nacht van zaterdag op zondag een vlaggestok van café restaurant „De Zeemeermin" in de Noordstraat. De betreffende perso nen werden door de politie te Haam stede opgepikt. NIEUWERKERK Diskussie-avond jongeren Op zondagavond 27 mei a.s. in Rehobofch zal er weer een diskussie- avond zijr. voor jongeren van 16 jaar en ouder. Onderwerp van he. gesprek is. liefde, huwelijk en sexualiteit. Een uitgebreid onder werp. zinnig om er eens serieus over te praten. Woning verkocht Onder goede belangstelling werd vrijdagmiddag jl. in hotel „De Mee- baal" de woning geveild van wijlen de heer P. Th. de Boer. Koper van het pand (Zeeasterstraat 9). werd de heer Sieremant te Rotterdam, voor de prijs van f 39.000.—. Van het makelaarskantoor J. L. ROUTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDEN. In verband met de „moeilijke bedrijfssituatie" moeten 100 van de 125 personeelsleden van Machinefabriek de Jong in Hazers- woude (bij Leiden) afvloeien. Zo is aan het personeel meegedeeld. Over een en ander is overleg met de vak bonden gaande. LUNTEREN. Een legertje veeart sen is in de Gelderse Vallei begon nen aan een massale inenting van varkens die zijn aangetast door de besmettelijke varkenspest. Er wordt gewerkt met een nieuw serum, waannee reeds in het verleden suc ces is geboekt in Japan. DOESBURG. Een deel van de Gie terij Doesburg BV in Doesburg is door brand verwoest. Daarbij ging een groot gedeelte van het kostbare machinepark van de kernmakerij verloren. VELSEN. Partijen bij de collectie ve arbeidsovereenkomst voor Hoog ovens hebben vrijdagavond een principeovereenstemming bereikt over de c.a.o. voor 1973, die aan de leden van de vakorganisaties nog ter goedkeuring moet worden voorge legd. HAARLEM. Ruim honderd naza ten van Kenau Simonsdochter Has- selaer, hebben in Haarlem het feit herdacht, dal Haarlem vier eeuwen geleden belegerd werd. Met hun fa milie waren zij door de commissie „Herdenking beleg van Haarlem" voor de festiviteiten uitgenodigd. DEN HAAG. Het beheer van de Nederlandse deelneming in de alge mene rekening van het Internatio nale monetaire fonds wordt met in gang van heden (maandag 21 mei) door de staat overgedragen aan de Nederlandsche Bank. UTRECHT. Het totale ledental van de bij het NVV aangesloten vakbon den is het eerste kwartaal van dit jaar bijna 20.000 gegroeid tot 652.000. een recordwinst, aldus het NVV in het verbondsblad „De vakbeweging". In vijf jaar groeide het NVV met honderdduizend leden. SCHIPHOL. Na een onderbreking van bijna 34 jaar wordt heden (maandag) een begin gemaakt met een nieuwe geregelde rechtstreekse luchtverbinding tussen West-Berlijn (vliegveld Tempelhof) en Schiphol. Edelschaap werd vernomen dat de woning weer is door verkocht aan de familie A. Voorbi.jtel-Dalebout. Deze zullen het huis blijvend in gebruik nemen. Fusie zuivelzaken Vanaf 1 juli 1973 zullen de zuivel zaken van de heer M. A. Kik en de heer G. Lindhout worden samenge voegd. De heer Kik blijft Nieuwer- kerk bedienen, terwijl de heer Lind hout. zich te Kapelle-Biezelinge ves tigt. Aan het makelaarskantoor J. L. Edelschaap te Oosterland is opdracht verleend om het woonhuis met stof fering en bijgebouwen aan de Oost straat 31 te Nieuwerkerk te verko pen onder voorwaarde van het zoge naamde concurrentiebeding. Zui- velprodukten en levensmiddelen zul len derhalve in dit bedrijfspand niet meer kunnen worden verkocht. BRUINISSE Ongelukkige stap De heer C. van der Maas. werk zaam bij het aannemersbedrijf Van de Velde te Bruinisse. momenteel werkzaam bij het herstellen van de straat rond de Hervormde kerk en voor de muziektent, te Bruinisse, brak een been, toen hij bij het werk een verkeerde stap deed. waardoor hij ongelukkig terecht kwam. Dokter De Bruin verleende eerste hulp. In het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee werd het been gezet en van een gipsverband voorzien. 1 Advertentie) NUTSSPAARBANK Uw idifal» gezinsbank U bent/wJlWom bij uw N'irt«paarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE BI'RGH-H AAMSTEDE: .Julianastraat Bet nhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Berend Boudewijn kreeg Televizierring AMSTERDAM, 19-5. Berend Bou dewijn heeft zaterdagmiddag in het Okurahotel in Amsterdam de Tcle- vizier-ring 1973 gekregen, een onder scheiding voor het. naar het oordeel van Televizierlezers beste tv-pro- grarnma van het afgelopen seizoen. Berend Boudewijn ontving de gouden ring (ontwerp van Jaap de Vries) uit handen van de winnares van vorig jaar. Mies Bouwman. Nieuwe jas voor NOS-journaal HILVERSUM. 19-5. Het NOS- journaal krijgt met ingang van van daag (maandag) een aanmerkelijk betere, zij het ook nog tijdelijke huisvesting. Tot dusver was het journaal met de zestig man tellende staf uiterst gebrekkig gehuisvest in een barak aan de Emmastraat in Hilversum Vandaag gaat de jour- naaldienst echter naar het omroep- kwartier, waar het in het studio complex onderdak heeft gekregen. Men zal er aanmerkelijk efficiënter en beter uitgerust kunnen werken. BROUWERSHAVEN, 21-5. I11 het Hervormd Verenigingsgebouw^ te Brouwershaven had de jaarlijkse to neel-afscheidsavond plaats door de kinderen van de 5e en 6e klas der openbare basisschool. De vele aanwezigen werden harte lijk verwelkomd door de voorzitter van de oudercommissie, de heer M. v. Vulpen, die eveneens in hei bij zonder verwelkomde de heren Ph. van Ast en P. de Moor, wethouders, dominee Kroon, de beide kleuter leidsters en vertegenwoordigers var. V.O.O. Opgevoerd werd door de kindeven het toneelstuk in drie bedrijver- getiteld „Grommetje" van Ben Pij pers. Het stuk speelt voor het hotel „II Paradiso" ergens in een stadje in Spanje, tijdens de voorjaarskevmis. De kinderen hebben onder leiding van het onderwijzend personeel1' het stuk prima voor het voetlicht ge bracht en het getuigde van een ge degen studie. Mede door de prach tige decors, welke vervaardigd wa ren door de heren Hanse. Van Dienst SCHEEPVAART Laarderkerk. 16-5 van Dammen naar Bahrein Abida, 18-5 te Genua Atys, 16-5 te Honolulu Abida, 18-5 venv. Genua Acila. 19-5 Curagao naai' Rotterdam Acmaea. 18-5 Shellhaven naar Rot terdam Area. 21-5 te Bukom verw. Atys. 31-5 te Miri verw. Calamares. 18-5 van Helsingborg naar Vlissïngen Camitia, 27-5 te Curagao verwacht Diloma, 28-5 P. G. verwacht Dione, 18-5 Rotterdam Ganvmedes. 19-5 vertr. I-Jmuiden naar Rotterdam Krebsia. 19-5 Hamburg Mei excuus van de jj t treinbestuurder f t HILVERSUM. 17-5. Een J t aantal treinreizigers met be- f t stemming Hollandsche Rading t keek donderdagochtend f vreemd op toen de trein met f i onverminderde snelheid langs t f deze plaats reed. Noodge- t dwongen moesten deze reizi- gers, forensen en militairen J van het Marine opleidings- f kamp bij Hollandsche Rading. f f mee tot Hilversum. De trein- f bestuurder bleek vergeten te f zijn dat hij op een stoptrein f zat. Toen hij Hollandsche Ra- 4 ding voorbij was merkte hij a 4 zijn vergissing. Via de om- J f roepinstallatie bood hjj zijn a 5 verontschuldigingen aan. De j f vertraging van de betrokken a f passagiers varieerde van een 1 i kwartier tot een half uur. a t 4 VLAARDINGEN. Een felle, uit slaande brand heeft voor miljoenen guldens schade aangericht bij de Stijlmeubelfabriek Oud-Vlaardingen. voorheen A. Spril. in Vlaardingen. De bovenste verdiepingen van het uit de vorige eeuw daterende pand brandden geheel uit. Snippenburg en De Jonge en een zeer goed grimewerk door de neer Ph, van Ast werd het stuk een ecla tant succes. De kinderen mochten dan ook voor hun werk c-en gul ap plaus in ontvangst nemen. Verloting In de pauze was er een grote ver loting waarvoor vele prijzen be schikbaar waren gesteld. Aan het slot-dankte de heer Van Vulpen de kinderen voor het gebodene en do grimeur de heer Van Ast. Onderwij zer de heer v. d. Sloot en onderwij zeres mevr. Hellendoorn-Heoger- vorst mochten een ruiker in ont vangst nemen. De scheidende kin deren hadden voor het schooihoofd. de heer R. van Snippenburg nog een prachtig kado in petto, ter hevmne- ring aan hun schooltijd n.l. een mist lamp. De leerlinge Evelien Boom droeg een lettergedicht voor, wal bijzonder in de smaak viel. De jeug dige tonelisten werden getooid met een corsage. Al met al een zeer geslaagde avond als afsluiting van het oude schooljaar. En dan mag u denken aan prachtige lijn, perft b\éstefcfen, strepen, ruiten, Sok in dc grotere maten. U moet ons be^ivcn li komen kijken. Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode. Toneel-afscheidsavond openbare basisschool te Brouwershaven SEROOSKERKE. Vooral om de aandacht nog eens exlra te vestigen op het natuurgebied ..De Schelphoek", organiseerde de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland een ivandeltocht. Op de foto - bij het begin van de za terdag gehouden tocht - (r.) de heer F. Janssen, de nieuwe voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5