CONCEP CONDOOMS Kombi-Mode ^renóboerin Watergate onderdeel van uitgebreid net geheime acties? „Moeilijke en droeve periode" Hervatting overleg Kissinger-Tho Vrouw kaapt trein Man gooide granaat in Milaan Holty ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 mei 1973 Nr. 21286 Bewering van krant Zondag 20 mei, 20.35, Nederland I: Duys op zondag. Onderwerp van het gesprek is de actrice Conny Stuart. WASHINGTON, 17-5. De Was hington Post schrijft dat het aflui steren in Watergate een onderdeel vormde van een uitvoerige en voort durende campagne van illegale en semi-legale geheime operaties die het bewind van Nixon sedert 1969 uitvoerde. Nixon: WASHINGTON, 17-5. President Nixon heeft zich aan een diner ter ere van keizer Haile Selassie van Ethiopië in Washington, tegenover zijn tafeldame laten ontvallen, dat hij „een van de moeilijkste perio den" van zijn leven doormaakt. De tafeldame, de vrouw van mi nister van binnenlandse zaken Ro gers Morton, vertelde dat de presi dent hieraan had toegevoegd: „het is een periode van grote droefenis". Keizer Haile Selassie, die Nixon voor de derde keer ontmoet, ver klaarde op zijn beurt dat de presi dent hem „fit als altijd, en hartelijk" had toegeschenen. PARIJS, 17-5. President Nixons speciale adviseur Henry Kissinger en de Noordvietnamese regerings vertegenwoordiger Le Due Tho zijn donderdagochtend in een villa van Saint Nom-la-Breteche bij Parijs hun besprekingen begonnen over de toepassing van de Parijse akkoorden inzake Vietnam. Verwacht wordt dat het overleg enkele dagen zal duren. Gelijktijdig werden in een andere voorstad, La-Celle-Saint-Cloud, de besprekingen tussen Zuidvietnamese en Vietccng-afgevaardigden over de politieke toekomst van Zuid-Viet nam hervat Advertentie SANFORD, CALIFORNIE, 17-5. Een moeder van vier kinderen heeft woensdag in het Califomische San- ford een trein van 28 wagons ge kaapt en daarmee een rit van 48 km gemaakt voordat haar vervoer middel op een zijspoor weid ge bracht en ontspoorde. Twee treinen die in botsing dreig- d ente komen met de gekaapte wa gons, werden door een snel reage rende wisselwachter omgeleid toen ..de speciale trein" van de 25-jarige mevrouw Marv Lana Pipkin mei een snelheid van bijna 100 km per uur voorbijraasde. Ëen van de bestuur ders gooide een wissel om waardoor de goederen-combinatie op een zij spoor kwam en een wagon ramde alvorens uit de rails te lopen. Mevrouw Pipkin werd mee een shock maar verder ongedeerd aan getroffen. Zij werd gearresteerd. Zij verklaarde zich niets te heinneven van het incident. De aangerichte schade wordt geraamd op 75.000 gulden. Tot deze acties waarvan vele bij zonderheden nog gehuld zijn in ge heimzinnigheid, behoren: hel ge bruik van de geheime dienst vorig jaar om inlichtingen te krijgen over het particuliere leven van zeker een democratische presidentiële kandi daat, het bezit van vertrouwelijke rapporten over senator Thomas Ëa- gleton: deze waren in handen van John Ehrlichman .adviseur van het. Witte Huis, voordat onthuld werd dat Eagleton gedwongen was zich terug te trekken als kandidaat voor het vice-presidentschap, het huren van personen om geweld aan te moedigen op anti-oorlogsdemonstra ties, het gebruik van speciale com mando's van agenten voor net ple gen van politieke spionage en sabotage. Klandestiene operaties 1-Iet blad, dat hooggeplaatste krin gen citeert, schrijft dat de klandes tiene operaties gericht waren tegen radicale leiders, studentendemon stranten, verslaggevers, democrati sche kandidaten voor het president schap en vice-presidentschap, het congres en zelfs medewerkers van Nixon die verdacht werden van het doen uitlekken van gegevens aan de pers. MILAAN, 17-5. Dertig mensen zijn gewond, van wie twee ernstig, toen een anarchist een handgranaat gooi de naar het hoofdbureau van politie in Milaan, enkele seconden nadat de minister van binnenlandse zaken het gebouw had verlaten. Dit heeft de politie meegedeeld. Een van de gewonden, een jonge vrouw, is donderdag in een zieken huis aan haar verwondingen bezwe ken. Rotterdam wil stop op buitenlandse werknemers ROTTERDAM, 17-5. B. en w. van Rotterdam hebben het gewestelijk arbeidsbureau voorgesteld de wer ving van buitenlandse arbeiders voor het Rijnmondgebied vooiiopig tot 1 januari 1974 volledig te staken In de komende maanden wil men dan een meer definitieve procedure voor de werving van buitenlanders voorbereiden en de belangrijkste knelpunten zoveel mogelijk wegne men. Wanneer het toch nodig blijkt gastarbeiders voor dit gebied aan te trekken, kan dat volgens b. en w. alleen gebeuren, nadat de advies commissie van het gewestelijk ar beidsbureau en het gemeentebestuur zijn geraadpleegd. De stappen van het college zijn een een gevolg van een motie van de PvdA-fractieleider Arie Lems, die tijdens de begrotingsbehandeling in december vorig jaar werd aangeno men. Flitsen uit het buitenland REYKJAVIK. De IJslandse kust wacht heeft donderdag bekendge maakt dat de Britse treilervloot van 40 schepen zich uit de IJslandse visserijzone van 50 mijl terugtrekt omdat de Britse marine geen be scherming verleent. NEW YORK. In New York is een firmant van een effectenbureau voor een federale rechtbank er van beschuldigd, dat hij in strijd met de wet geheime bijdragen had gegeven voor de verkiezingscampagne van dc democratische senator Hubert Hum phrey, toen deze vorig jaar naar het presidentschap dong. KOEWEIT. De Arabische landen Koeweit, Irak, Libië en Algerije wil len hun olieleveranties aan Westerse landen staken. Dit meldt het (Egyp tische) persbureau voor het Midden- Oosten. PAVIA. Twee schilderijen van Italiaanse meesters uit de 16de en 17de eeuw die in maart uit een kerk in de omgeving van Turijn waren gestolen, zijn terecht. Politiemannen die zich voordeden als smokkelaars van kunstwerken, hielden in Pavia een man en een vrouw aan die de kunstwerken te koop aanboden. 'LONDEN. De 49-jarige vrouw Margaret Bushell uit Norwich is tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De jury had zeven uur nodig om zich te beraden over de vreemde zaak: de kinderen van de vrouw wa ren in de afgelopen jaren op onge wone wijze om het levengekomen. De regering gebruikte de geheime dienst, zogenoemde zelfmoordcom mando's van de federale recherche (een term voor agenten die geheime missies moeten ondernemen die, in dien zij worden ontdekt tegenge sproken worden) en ijverige ploegen van beroeps-telefoonaftappers en oud-agenten van de geheime dienst (CIA) en FBI. De activiteit werd voor namelijk uitgevoerd onder di rect toezicht van de oud-medewer kers van 't Witte Huis H. Haldeman, John Ehrlichman en John Dean, oud-minister van justitie John Mit chell en de voormalige plv. minister van justitie generaal Robert Mar- dian. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 10 MEI NED. I: Het accent valt bij de NCRV vanavond op de ontspanning. Om vier uur 's middags voor de jeugd de Kijkkast. Het olifantje Bar bar, de vriendjes Sonny en Ponny Jan en Marina. In de avonduitzen ding om zeven uur de vierde afleve ring van De geheime schatten der zee. De Montfreid neemt het op voor een oude, schatrijke parelvisser, die nogal wat vijanden heeft. Om half acht aandacht voor de sport. De kij- ,ker wordto.a. getrakteerd op een instruktie-filmpje met de Engelse voetballer George Best. De NCRV is de kijkers nog altijd een uitslag schuldig van de laatste aflevering van het spel Waar of niet waar. Tus sen kwart voor acht en acht uur doet Jan van der Waart uit de doeken hoe het allemaal in elkaar zat en wie zich winnaar mag noemen. Na het journaal vijf kwartier voor de finale van Zeskamp Sport. In de Arnhemse Rijnhal gaan de finalisten uit Geleen, Raalte en Zandvoort, met elkaar een sportieve strijd aan om uit te maken wie zich xüteindelijk Zeskamp-kampioen mag noemen. Spel en opdracht staan in het teken van de milieu-vervuiling. Het smeu ïge commentaat komt als van ouds van Barend Barendse. Voor diege nen die het afscheid van Zeskamp- Sport zwaar valt, een lichtpuntje, want volgend seizoen komt dit pro gramma terug. Satire verpakt in sketches en liedjes zit in Farce Ma jeure, om half tien op de buis. De resterende zendtijd ligt meer op het serieuze vlak. Je kunt het geloven of niet, om tien uur. Hieraan wordt meegewerkt door The Trumpets of the Lord o.l.v. Rob r>an Dijk. Ten slotte de rubriek Ander Nieuws, waarin aandacht wordt geschonken aan het nieuwe Liedboek der kerken, dat in Middelbxirg is gepresenteerd. NED. II: Op het tweede net maakt de VARA het zich gemakkelijk van avond. Dat zegt evenwel niets over de kwaliteit van de uitzending. Co ronation Street dient zich om zeven uur aan. De straatbewoners wachten in spanning het rapport van de brouwerij af. Heeft Annie Walker, ja dan nee, de gin verdund. Voorts zijn Len Fairclough en Ray Hudson op zoek naar een huishoudster en Hilda Ogden meent, dat dit wel een baan tje voor haar is. Na het journaal kunnen de kijkers anderhalf uur verwijlen bij Mc Millan en zijn vrouw. In een liefdadigheidsveiling van kostbaar antiek ligt het begin van de ellende, waarmee' commissa ris (Rock Hudson) te maken krijgt. Een bijzondere Egyptische sarcofaag verdwijnt spoorloos, een speurtocht langs kunsthandelaren levert niets op en er wordt een moord gepleegd. Maar Mc Millan slaat zich, zoals men van hem gewend is, kranig door alles heen. Dan om tien voor tien de aktualiteitenrubriek Achter het Nieuws, tevens het laatste program ma-onderdeel van de VARA. ZATERDAG 19 MEI NED. I: 10.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Kijkkast; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De geheime schatten van de Rode Zee; 19.30 Sport; 19.45 Waar of niet waar?; 20.00 Journaal; 20.20 Zeskamp; 21.35 Farce Majeure; 22.00 Je kunt het geloven of niet; 22.25 Ander nieuws; 22.50 Journaal. dag de lucht ingaat. Na voetbaltrai ner Rinus Michels is de actrice Con ny Stuart gast van Willem Duys. Om tien voor tien maakt Simon van Col- lem zijn opwachting voor de 34e Avroskoop. Tenslotte staat de kijker tegen half elf nog een reportage le wachten van de uitreiking van de Televizierring aan Berend Boude- wijn. NED. 11: Op het tweede net gaat de NOS om zeven uur als gebruike lijk van start met de jeugdserie „De geest uit de gieter". Nu gaat het over een vispartijtje van mr. Cobbledick, dat echter in de war wordt gestuurd door de aanwezigheid van de geest. Om half acht nieuws van 't zondags sportgebeuren in Studio Sport 1. Daarnu de rubriek Panoramiek, dat vanavond de schijnwerper richt op een familie in Hongarije. Een klein half uur humor staat de kijker te wachten in „Bemin de buren". Eddie Booth krijgt een bevlieging: nooit heeft hij zich voor de godsdienst ge ïnteresseerd en ineens is hij totaal omgeslagen. Om tien over negen gaat Studio Sport 2 de lucht in. Res teert om half tien de laatste uitzen ding van het programma „Zienswij ze". Het uur zendtijd wordt gevuld met diverse korte onderwerpen. ZONDAG 20 MEI NED. I: 14.45 Nieuws; 14.47 Week- journaal; 15.07 The Partridge Fami ly; 15.32 NOS-kiosk: 16.25 Grand Prix van Zolder; 16.55 Toto; 17.00 Kerkdienst; 1S.20 Teleac; 18.55 Ti-ta- tovenaar; 19.00 AVRO-disk; 19.30 Geheimen der zee: 20.20 'Nieuws; 20.25 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.35 Duys op zondag; 21.50 Avro skoop: 22.25 Gouden Televizier-ring; 22.35 Journaal. NED. 11: 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 De geest uit de gieter: 19.30 Stiudio Sport; 20.20 Pa noramiek; 20:45 Bemin de buren; 21.10 Studio Sport; 21.35 Zienswijze; 22.35 Journaal. MAANDAG 21 MEI NED. I: Maandagavond, AVRO- avond. Om zeven uur dus de weke lijkse Toppop-aflevering, samenge steld door het jeugdige publiek. Vol ledig op de hoogte van de jongste ontwikkelingen in hitland maakt het tv-ptibliek om half acht een over stapje naar de Stripkwis, dat een aanwinst mag heten voor de televi sie. Na hel journaal de verdere lot gevallen in Peyton Place. Het lijkt alsof bij iedere aflevering steeds meer mensen in de misère te zitten. Carolyn denkt over een breuk met haar ouders. Betty probeert Steven uit het Peyton-huis te krijgen. Caro lyns moeder neemt een ingrijpende beslissing omtrent haar verhouding met dokter Rossi. Rodney krijgt van de dokter te horen dat hij nog niet naar huis mag. Privé-deteclive Can non eist in de volgende vijftig minu ten de aandacht van de kijker op. Cannon houdt zich bezig met de dood van een verkoopstertje, wier lichaam bij het strand aanspoelt. De politie verdenkt haar verloofde van moord, maar Cannon heeft zijn twij fels over diens schuld. De boog, kan wat het amusement betneft, niet al tijd gespannen zijn en het is daar om dat de AVRO om tien uur de aandacht aan de aktualiteiten schenkt in Televizier-magazine. NED. II: Met aflevering 44 van de De Familie Ashton maakt de KRO om zeven uur haar opwachting op de buis. Het huwelijk tussen Sheila en David Ashton dreigt nu toch werke lijk op een scheiding uil te lopen. In de komende weken zal de KRO drie programma's uitzenden die geba seerd zijn op het werk van Louis Paul Boon, Pieter Daens. Na het journaal van acht uur wordt het eerste programma op het scherm ge bracht dat als titel meekreeg Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalsi vochten tegen armoede en onrecht". Louis Paul Boon, die de serie zelf zal in leiden, heeft een reeks jaren ge werkt aan het verzamelen van docu mentatie over de sociale strijd in het Advertentie en nooit meer wat van zich liet ho ren. Zal ik u eens wat zeggen? U hebt beiden wraak gezworen, maar meneer Hoogendijk heeft zijn ver blijfplaats lange tijd geheim kunnen houden, anders hadden jullie hem al veel eerder afgetuigd. Een stelletje helden zijn jullie, hoor. om met z'n tweeën iemand in de tang te nemen En dan nog zo laf zijn om het te ontkennen, ondanks alle bewijzen." Jaap van den Hoek, die zich in het nauw gedreven voelt, wordt agres siever van toon. „O ja? Laten we een ogblik aannemen, dat ik inderdaad op die tijd in deze streek was. Op die datum. Wat dan nog? Heeft die Duitse tuut soms ook gezien, dat wij iemand op zijn donder hebben gege ven? Nou? Leest u me dat eens voor. ja? Kom nu, ik ontken en blijf ont kennen. Wat voor belang zou ik erbij hebben om Kees een pak op z'n don der te geven? Nou? Word ik daar wijzer van? Ik ontken en na dit ogenblik zeg ik geen mieter meer, verstaat u? Ik wil eerst een advo- kaat. Wil ik wel eens horen, of de politie me zo maar voor een veron derstelling van boord mag slepen. Alle kans, dat m'n rederij me na dit gijntje een schop onder m'n kont geelt, want ze houden er niet van, dat het personeel van hun schepen met de politie te maken heeft. En wie zorgt er dan voor mijn bikkese- ment? En m'n centen? Jullie zeker! Nou, dan moet ik dan nog eens een keer zien!" De beide marechaussee's begrijpen dat ze hier met een harde te maken hebben. Die ook het een en ander van de wet kent. Hoewel het slacht offer de beide broers als de daders 19e eeuiose Aalst. Om tien over ne gen brengt de KRO de speelfilm op de buis, die wel als het bekendste werkstuk van de Italiaanse regisseur Vittoria de Sica wordt beschouwd, de speelfilm FietsendievenDe Si ca heeft geen beroepsactrices en ac teurs gebruikt maar gewone mensen. Een eenvoudige bouwvakarbeider en een krantenjongen speelden. de hoofdrollen van en vader en een zoon, die een koortsachtige jacht be ginnen op de dief, die de fiets van de vader gestolen heeft. Alles bij el kaar een melo-dramatische rolprent, die borg staat voor anderhalf uur kijkgenot. MAANDAG 21 MEI NED. 1: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 19.30 Strip kwis; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place: 21.10 Cannon; 22.00 Televi- zier; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; IS.55 Nieuws; 19.05 De Familie Ash ton: 20.00 Journaal: 20.20 Pieter Daens: 21.10 Fietsendieven; 22.40 Te- le-zet; 22.45 Journaal; 22.50 Teleac. heeft aangewezen, is dat voor de of ficier nog niet voldoende bewijs. Dat weten ze zelf terdege. De verklaring van Kurt Müller ten spijt. Idem dito de in zijn plunjezak gevonden Deen se revolver. Goed, misschien gaat hij hiervoor wel voor de bijl. En voor het opfen dolkmes, dat hij op zak droeg. Maar of er voorarrest op staat, weten ze niet. Betwijfelen ze bovendien. Tegenwoordig houdt de officier iemand niet zo gauw meer in preventieve hechtenis. Dus bren gen ze hem terug naar zijn cel. En zullen nog één poging wagen bij de broer. Voor de tweede maal zit deze in hel "ongezellige ondervraagver'rek. Ditmaal is het niet de rijkspolitie man, maar een marechaussee. Twee man sterk.. „Roken?" w v Willejai accepteert zwijgend de si garet en het vuur. Dan is er lange tijd een pijnlijk «zwijgen. De arres tant i£ kennelijk zenuwachtig. De oudste marechaussee voelt intuïtief aan, dat er niet veel meer voor nodig zal zijn om deze man door de mand te laten vallen. Zijn stem is rustig en. zakelijk, als hij vertelt, wat het onderzoek tot nog toe heeft opgeleverd. Inclusief de verklaringen van zijn broer Jaap. De revolver wordt getoond en het rapport van opper Visser leest men voor, waarin staat, dat de hofhond van boerin Tollema, waar Kees Hoogendijk werkzaam is, werd doodgeschoten door een dergelijke revolver. De in het dier gevonden kogel past er in. Bovendien zitten er in de revolver twee lege kamers. (wordt vervolgdj Advertentie Aktueel, leuk en eigen idee te kun; U moet ons alles wat u wilt om naar tan met de zomermode. komen kijken. Dam l9,Zierik:ee Een gelukkig adres voor 51 betaalbare Mode. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Coronationstreet; 20.00 Journaal; 20.20 McMillan en vrouw; 21.50 Achter het Nieuws; 22.40 Journaal. ZONDAG 20 MEI NED. 1: NOS en AVRO zorgen er voor, dat de kijkers naar het eerste net vandaag aan hun trekken ko men. Het zondagprogramma heeft ook een aantal aantrekkelijkheden in petto, zoals The Partridge Family, Duys op Zondag en Avroskoop. De NOS begint haar middaguitzending op drie uur met nieuwe avonturen van The Partridge Family. De uit roeping van Shirley tot moeder van het jaar brengt heel wat beweging. Vervolgens kan men zich tegoed doen aan informatie en ontspanning in de NOS-kiosk. Om vijf voor half vijf wordt overgeschakeld naar de Belgische plaats Zolder, waar van middag de grand prix voor formule 1-raceivagens ivordt verreden. Na dat Frits van Turenhout de voetbal uitslagen heeft doorgegeven, komt om vijf uur allereerst de vijfde edi tie van AVRO-disk, waarin Neder landse artiesten voor het voetlicht worden gehaald. De volgende vijftig minuten gaan op aan een nieuwe af levering uit de natuurserie Gehei men der zee. Kapitein Cousteau en zijn medewerkers gaan na hoe de verschillende diersoorten in de Stille Oceaan de afvalstroom van het mensdom doorstaan. Na het journaal heeft Jan Brusse tien minuten tijd voor zijn kroniek „Hier Parijs, hier Jan Brusse". Vervolgens breekt het moment aan, waarop Duys op zon- Goe; Vra( rd door de NVSH om bij uw winkelier Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel.(070) 832900. FEUILLETON DOOR J. L. POSTHUMUS Jaap van den Hoek wordt weer uit zijn cel gehaald. Men laat hem de revolver zien. Gevonden in zijn plunjezak. „Uw eigendom?" Weer ontkent Jaap. De rovolver heeft hij nooit gezien. Nooit zo'n wapen gehad. Hoe die in zijn plunje zak is gekomen, is voor hem een raadsel. Mop misschien van een zij ner collega's. Een rotstreek. De ar restant laat zijn vuisten zien. „Ik heb geen pistool nodig, want ik kan het met m'n handen wel af, als het moet." „Of met het mes," bijt één der po litiemannen hem toe, wijzend op het lange dolkmes, dat men bij hem op zak heeft gevonden. Van den Hoek haalt zijn schouders op. „Elke zeeman heeft zo'n mes op zak. Hebben we aan boord nodig." „Zeker om je brood mee te snij den," is het sarcastische antwoord van een der ondervragers. „Wel, :e kunt bekennen of blijven ontkennen maar we hebben bewijzen genoeg om je aan de officier van justitie over te dragen. Van de doodgeschoten hond op de boerderij van mevrouw Tollema, waar uw vroegere zwager Hoogendijk werkt, is u ook niets be kend. he? Wel toevallig, dat. hij door een kogel ui.t een Deense revolver, kaliber 65 is neergeschoten. Heel toevallig, dat de wagen van uw broer met hem achter het stuur en u ernaast op 30 december, 's avonds omstreeks vijf uur gezien is door een politiebeambte aan de overkant van de grensvliet. Het nummer is door hem genoteerd. U had wat tegen het slachtoffer, nietwaar? Die meneer Hoogendijk. Omdat hij zijn vrouw, uw zuster, in de steek had gelaten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7