Blazers Nappa Mode OPLEVERING VAN NIEUWE FRAAIE COMBI-SCHOOL STREEKNIEUWS Dependance voor openbare basisschool fliPï ZIEEtKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 mei 1973 Nr. 21286 Top-aanwinst voor Haamstede-Burgh HAAMSTEDE, 18-5. - Een groots gebeuren in het schoolleven te Haamstede en Burgh vond heden-vrij dag plaats, namelijk de oplevering van de comhiscliool in de nieuwbouw, in aanwezigheid van het college van b. en w. en uitvoerders en natuurlijk de leerkrachten. De school zal voor het eind van het sehooljaar nog in gebruik worden genomen, maar de officiële opening zal plaats hebben in augustus of septem ber. Het complex is voorzien van de modernste snufjes op schoolgebied. De schoolborden kunnen automatisch omhoog en omlaag worden gehaald, zodat ook de allerkleinsten bij de bovenkant van het bord kunnen komen. Een druk op de knop en de zonwering wordt neergelaten. De omgeving van cle school, met als achtergrond de molen „De Graan halm". wezigheid van Zeelands commissaris der koningin mr.» J. van Aartsen. Maar de zesde klassen, die dit jaar de school zullen verlaten kunnen nog even genieten van het nieuwe gebouw, dat na vele onderhandelin gen dan toch nog tot stand is geko men. Advertentie Voor iedete school een eigen in gang zorgt ervoor dat de leerlingen van openbaar en christelijk onder wijs gescheiden blijven. Wel heeft men een gezamenlijke aula, maar ook deze kan in tweeën worden ge deeld door middel van een schuif gordijn. Deze zaal kan geheel ver duisterd worden door de aanbreng van donkere luxaflex. Verschillende spotjes aangebracht in het plafond zorgen voor een uitstekende verlich ting. Ook hier heeft ieder een aparte hoek voor een documentatiecentrum. De architekt heeft veel met hout gewerkt in diverse kleuren bruin. De muren zijn natuurlijk gehouden, zoals dat in vaktermen heet „schoon gemetseld". De kleuren zijn hoofd zakelijk geel, bruin en beige, wat iets sober aandoet, maar door de groene vloerbedekking komen deze kleuren echt tot hun recht. Iedere school heeft een eigen le- rarenkamer, voorzien van een werk tafel en een keukentje met koelkast en een garderobelcast. Christelijk en openbaar zullen gezamenlijk het handenarbeidlokaal delen. Dit is het enigste lokaal in het complex waar geen vloerbedekking ligt, met 't oog op het „kliederen" met verf door de "kinderen. Gemakkelijk schoon te maken. De vloerbedekking is neer- gelégd om' het geluid zoveel moge lijk te dempen. Het onderwijs is in de loop der jaren nogal wat veran derd. de kinderen bewegen zich vrij er in hun klas, zodat dit meer lawaai met zich meebrengt. Tweemaal vijf lokalen Voor iedere school vijf lokalen, met verschuifbare deuren, die tevens kunnen dienen als „prikbord", wor den, wanneer men een handle over haalt, neergelaten. Ook al om het geluid zoveel mogelijk te dempen. Voor de eerste klas is het lokaal groter dan de andere. Er is rekening mee gehouden dat dit een speelleer- klas is. Een voortzetting eigenlijk van de kleuterschool. Markant is wel Een „doorkijk" door de lokalen, mo gelijk gemaakt door de verschuifba re deuren. (Foto's: Zierilczeesche Nieuwsbode) het in ieder lokaal aangebrachte wa terfonteintje. Ook weer een nieuw snufje op schoolgebied. Voor de laagste en de hoogste klassen is een aparte gang met gar derobe. Patio's Vele deuren geven de toegang tot de verschillende patio's, waar de kinderen waarschijnlijk wel zelf een tuintje zullen aanleggen. De eerste aanplant op deze patio's is reeds aangebracht. De christelijke school heeft een prachtig uitzicht op de mo len. De tuinen worden of zijn ge deeltelijk aangelegd met groen dat naar men hoopt een beetje „groen" zal blijven. Op het schoolplein zijn onder de verschillende speelatribu- ten rubbertegels aangelegd, met het oog op het vallen van de kinderen. Langs liet sportpark „Van Zuyen" zal voor de kinderen van Burgh een voetpad worden aangelegd, zodat de ze geen omweg behoeven te maken. Met de aanleg hiervan zal nog een begin moeten worden gemaakt, maar ook hoopt men dat dit op korte ter mijn zal gebeuren. Zoals gezegd zal de officiële ope ning pas begin wigend schooljaar plaats hebben, en dit zal naar alle waarschijnlijkheid gebeuren in aan- NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbauk GIRO met dagafschriften en betaalcheques ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Rekening der provincie over 1971 Het batig slot van de gewone dienst over 1971 van de rekening van inkomsten en uitgaven van de pro vincie Zeeland, bedraagt f 847.755,65. G.S. delen prov. staten mee dat hier bij nog rekening dient te worden ge houden met de nog te verwachten inkomsten over 1971 ad f 616.427,50 en de nog te verwachten uitgaven over 1971 ad f 1.176.194,94. Het reëel batig slot over 1971 bedraagt dus f 287.988.21. De kapitaalsdienst geeft aan in komsten en uitgaven een totaal aan van f 30.252.174,52 en de reserve-, kas- en verrekendienst van f 135.682.549,34. Verbetering weggedeelte Zierikzee-Brouwershaven Ged. Staten stellen prov. staten een wijziging voor van de begroting provinciale wegendienst 1973, n.a.v. het feit dat de verbetering van een gedeelte van de weg Zierikzee-Brou wershaven, secudaire weg nr. 3. in aanmerking komt voor een subsidie van 60 'u. De verbetering houdt in het aanbrengen van een asfaltdek- laag. De kosten van verbetei'ing worden, inclusief de kosten van voorberei ding, toezicht en renteverlies tijdens de uitvoering, geraamd op f 432.098,- „Kunstwandelroute" in Goes De Goese Middenstand Centrale heeft het plan om in de maand juli een ..kunstwandelroute" in de bin nenstad van Goes op -te bouwen. In de etalages van de aangesloten mid denstanders worden kunstvoorwer pen opgenomen: schilderijen, aqua rellen, tekeningen, grafiek, applica ties en plastieken van Zeeuwse beel dende kunstenaars. De werken zul len worden genummerd en vermeld in een catalogus, in de vorm van een krant, die in zeer ruime oplaag ge drukt zal worden. Aan de Zeeuwse kunstenaarsgroep „WEB" is ge vraagd te willen zorgen voor de or ganisatie. Vergadering Statencommissie Onderwijs en Cultuur Op woensdag 23 mei a.s. vergadert ter provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg de Statencommissie voor onderwijs, cultuur, enz. De staten voorstellen die aan de orde komen - te behandelen in de staten vergadering van maandag 25 juni a.s. - betreffen o.a. restauratie mo nument pand Verrenieuwstraat 7, Zierikzee en idem dak en toren Ne- derl. Herv. kerk, Brouwershaven. ZIERIKZEE Jeugddienst in Gasthuiskerk Op zondag 20 mei a.s. zal er in de Gasthuiskerk te Zierikzee weer een jeugddienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst (11 uur) is ds. Wismeyer, uit Breda, die als thema „Geloven vandaag?" voor zijn preek heeft. De dienst zal op het orgel worden begeleid door de heer J. D. Fierloos uit Goes, die bovendien wordt bijge staan door twee kornettisten Paul Izeboud en Rinus de Looze die met hun trompetklanken deze dienst zul len opluisteren. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de vrolijke film van de gendarmes van St. Tropez: „De gendarme op drift". In deze film Louis de Funes in zijn glansrol als de gendarme, die zorgt voor heel wat doldwaze opschudding in de beroemde badplaats St. Tropez. Vergadering verkeerscommissie Dinsdag a.s. zal de verkeerscom missie alhier een aantal suggesties betreffende het verkeersplan, zoals die o.a. naar voren zijn gebracht in de deze week gehouden vergadering van de Ondernemers Centrale, nader bestuderen. Omd:'t in die vergadering dus be langrijke punten in bespreking zul len komen wordt er op gewezen dat de aanvragen om ontheffing (vrij stellingen), in veel gevallen eerst na dinsdag zullen uitgaan, omdat in sommige gevallen het niet ondenk baar is dat de aanleiding, waarop de aanvraag is gegrond, alsnog zou kernen te vervallen In ieder geval zal de „stroom" vrijstellingen dus in elk geval niet vóór dinsdag, maar dus d arna pas goed „loskomen". Vergadering gemeenteraad Zoals reeds aangekondigd komt de gemeenteraad van Zierikzee in openbare vergadering bijeen op woensdagavond 23 mei a.s. in de raadzaal van het stadhuis. B. en w. stellen de raad o.a. voor te voldoen aan twee ingekomen aanvragen om garantie als bedoeld in artikel 63 dei- woningwet. op de betaling van rente en aflossing op de door de eigenaars -bouwers af te sluiten geldleningen. Beide woningen worden gebouwd in West. Een ander voorstel voorziet in het ruilen van een perceel grond ge legen op de hoek Walerpoortstraat- Steiltjesstraat met Mol Schudde- beurs B.V. Door deze grondruil zal het mogelijk zijn de Steiltjesstraat iets te verbreden. Het akkoord van de raad wordt verder gevraagd voor de garantie van een geldlening t.b.v. de stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. Door de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten is aan de Stichting Sport centrum een geldlening aangeboden van f 100.000.af te lossen in 25 Zakelijk^^j^ers Hotel VAN OPPEN ZIERIKZEE De soort nappa m< in nappa zijn. om nu bij ons te konten kijkïfi naar nappa mantels, zij,- en iö9,- het moet ook Mode [enen voor een vrouw f Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor 47 betaalbare Mode. OOSTERLAND. 17-5. Tengevolge van de voortdurende stijging van het aantal leerlingen van de open bare basisschool, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, (thans reeds 104) zag men zich genoodzaakt een depen dance in te stellen. Het lag voor de hand dat er weer teruggegrepen zou moeten worden naar een klaslokaal van de voorma lige lagere school aan de Groene Poort. Dit is thans gebeurd en de tweede klas met haar 14 leerlingen, en als onderwijzeres mevrouw M. Steendijk, heeft hier een onderko men gevonden. Wie weet voor hoe lang. Want naar van hoger hand werd meegedeeld ziet het er voorlo pig nog niet naar uit dat er op korte termijn een krediet beschikbaar zal komen om aan de nieuwe school aan de dokter Schutterstraat een nieuw klaslokaal aan te bouwen. jaarlijkse termijnen van f 4.000, tegen een rente van 7.5 procent per jaar. De gemeente Zierikzee dient echter de terugbetaling en de rente te garanderen. Verder komen een aantal begro tingswijzigingen aan de orde o.a. be treffende het overbrengen van res tant kredieten, kosten bouwrijp ma ken gedeelte bestemmingsplan West VI, plan uitbreiding algemene be graafplaats en kredietverlening voor parkeervoorzieningen. Collecte Astma-fonds De collecte ten bate van het Ast- ma-fonds heeft alhier opgebrapht een bedrag van f 1149,95. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Haamstede van de N.C.V.B. vergaderde voor de laatste maal van dit seizoen. De presidente mevrouw Hack heette in 't bijzonder welkom de heer Timmer van „De Wilde Ganzen" en liet zingen Ps. 65 1, 3, waarna zij voorging in gebed. De heer Timmer vertelde hierna over het werk en ontstaan van „De Wilde Ganzen", dat bekendheid ge niet via de zondagse radio-uitzen dingen. De interesse voor het onder werp bleek uit de vele vragen die gesteld werden. Na de pauze werden een aantal al gemene zaken afgehandeld en hield mevrouw Hack een meditatie over de schepping, waarna zij eindigde met dankgebed. De volgende bijeenkomst zal plaatsvinden op 18 september. On derwerp zal zijn: de bijstandswet. SCHARENDIJKE Geslaagd Aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam, is onze dorpsgenoot de heer H. Kloet geslaagd voor het dok toraal examen Economische Weten schappen. Dammenweg Het viadukt over de Dammenweg de verbinding tussen Ellemeet en Ei kerzee is in gebruik genomen. Het moge wel gezegd worden dat het voor de landbouwers een moeilijk trajekt is geworden. Scherpe boch ten en een zéér smal wegdek. OUWERKERK Een jaar „Nieuw Leven" Hieronder volgt een lijstje van ak- tiviteiten van het muziekgezelschap „Nieuw Leven" in het verenigings jaar 1972/1973. Een veelzeggend lijst je. 30 april: muzikale wandeling te Dreischor en te Ouwerkerk; 's avonds concert te Herkingen, ge volgd door lampionoptocht; 20 mei: concert te Dreischor; 3 juni: mede werking aan de sportmiddag te Dreischor; 10 juni: medewerking aan aan de wandeltocht te Ouwerkerk: 15 juni: inhalen schoolkinderen van hun jaarlijkse reis; 17 juni: concert op de tent te ruinisse: 1 juli: concert op de camping „Het Sluitgat" met aansluitend lampionoptocht; 19 juli: inhalen ouden van dagen van de jaarlijkse reis: 27 juli: concert met lampionoptocht te Scharendijke: 5 augustus: campingconcert „Het Zee- landhuis" met lampionoptocht: 19 augustus: slotconcert te Dreischor; 13 oktober: serenade ter gelegenheid van huwelijk; 27 januari: onderling solistenconcours (dat zeer goed be vallen is); 9 maart: jaarlijkse uitvoe ring (die zeer goed geslaagd is); 30 april: muzikale wandeling te Drei schor en te Ouwerkerk; 5 mei: con cert te Herkingen, gevolgd door lampionoptocht. Als nieuwe leden gaven zich op: Carla Vijverberg, Marja Stoutjes- dijk. Peter Stoutjesdijk, Peter Vij verberg en Jo Hage; bedankt heb ben: Sietje Manni, Leo de Feyter. Lenie van der Marei, J. C. v. d. San- de en A. de Later. OOSTERLAND Ongelukkige val De 71-jarige mevr. L. Stouten-van "t Hoff. wonende in de Burg. Van der Havestraat 12 alhier, had woens dagavond 16 mei het ongeluk met haar fiets ten val te komen. Toen ze bij haar woning op het rijwiel stap pen wilde kwam het zoontje van de fam. D. aangereden, die tegen haar voorwiel opbotste. Mevr. Stouten kwam ten val en kon niet meer op staan. Enige omwonenden droegen haar binnen, en onmiddellijk werd dokter Speelman gewaarschuwd. De ze onderzocht de onfortuinlijke wiel- rijdster en achtte overbrenging naar het. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk. Per ambu lance werd ze hierheen gebracht, en nadat foto's genomen waren bleek dat mevr. Stouten haar heupbeen had gebroken. Herv. pastorie straks bewoond De pastorie van de Ned. Herv. kerk alhier, die geruime tijd leeg stond. zal weer spoedig bewoond worden. Sinds het vertrek van de vorige pastor loci ds. H. Ommering, op 11 november 1971, was het ge bouw onbewoond, en kandidaat M. C. van der Meer. die op woensdag 23 mei a.s. alhier in'het huwelijk treed met mej. I. M. Kik, zullen de nieuwe bewoners worden. Het bejaarde woonhuis, daterend van omstreeks 1860, heeft een grondige verbetering ondergaan voor wat bet interieur betreft. Mede dank zij de vele werk zaamheden o.m. door leden van de kerkeraad van de gemeente is het woonhuis niet meer terug te kennen. Er is o.m. centrale verwarming in aangelegd, wat op zichzelf al een reuze verbetering betekent. Ooster- land heeft weer een mooie en gave Hervormde pastorie gekregen. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouw enbond bracht bezoek aan kasteel ,?()e Haar" ZIERIKZEE, 17-5. Een aantal le den van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen heeft donderdag het jaarlijks reisje gemaakt. Met de bus van fa. Van Ocveren ging het naar kasteel „De Haar" te Haarzuilen, na koffie gedronken te hebben in het gezellige restaurant „De Vier Balken". Het kasteel imponeert al direct door de mooie contouren en de schit terende ligging in een prachtig park, waar helaas de slachtoffers (prach tige, oude bomen) van de laatste storm langs de toegangsweg lagen. Op de ruïnes van het in 1162 ge bouwde kasteel werd het gehele complex herbouwd door de architect P- Cuypers aan het einde van de 19e eeuw. De herbouw, waaraan kosten nog moeiten gespaard zijn. heeft 20 jaar geduurd. In het kasteel zijn kostbare kunst schatten ondergebracht, waaronder prachtige gobelins en veel Japans en Chinees porselein. Bijzonder fraaie kasten sierden de wanden en de pla fonds waren met bladgoud bewerkt. Dit alles kwam bijzonder goed tot zijn recht door de mooie lichtval op deze zonnige dag. Het kasteel dient de eigenaar nog steeds enkele maanden per jaar als zomerverblijf. Utrechts museum Na de lunch in „De Kloosterhoeve'' te Harmeien werd naar Utrecht ge reden, waar een bezoek gebracht werd aan 't Nationaal Museum „Van Speeldoos tot Pierement". De rondleiding begon met een heel subtiel muziekje uit een kleine speeldoos en eindigde met de mach tige tonen van een grote Gaviola en daartussen een breed scala van me chanische muziek uit speeldozen en orgels. Hier hoort men o.a. ook een voor loper van de.stereomuziek, wat be reikt werd door een bepaalde in breng van de rollen. Een heel bij zonder instrument was een pianola met ingebouwde violen en strijkstok. In het vertrek, waar de grote or gels ondergebracht waren, speelde de Gaviola „Sous le ciel de Paris" en als bewijs dat er ook nu nog mu ziekboeken voor deze grote orgels gemaakt worden speelde een Hoog- heydenorgel een Boogie Woogie. On der deze vrolijke klanken werd het museum verlaten en kon ider naar eigen genoegen de tijd doorbrengen tot de tijd van vertrek van de bus. Het gezelschap arriveerde om half zeven weer te Zierikzee, na een ge zellig dagje uit. Wit -r Ook dit Met vee svij nieuwe blazers, kwaliteit en kombinatie. komen kijken. Een gelukkig adres voor betaalbare Mode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5