ERIC DE NOORMAN Gunnar de gevreesde CAP ONZE PUZZELRUBRIEK ^c^mboer Centrale verwarming en zelfbouw offerte DEURLOO Sint Domusstraat 43 - Zierikzee Telefoon 32G0 18. Aanvankelijk kunnen Eric en Halfra het pad volgen, doch na een wijl buigt het spoor af. het bos in en het voortgaan wordt moei lijker. Stapvoets rijden zij voort, terwijl de Noorman hier en daar een twijg knakt of een kap in een stam geeft om de krijgers die volgen zullen, de weg te wijzen. „Mijn waarde Halfra", vangt Eric na een kort stilzwijgen bedachtzaam aan. „De ge beurtenissen van de laatste dagen moeten wel een verwarde indruk bij u achtergelaten heb ben. Hot is allemaal begonnen met dat jong mens, die Gunnar, die op zulke zonderlinge manier de rover uithing, dat ik mij, door nieuwsgierigheid gedreven, bij hem aansloot. Vrij onschuldig, nietwaar? Doch het geraamte in Gnuba's kerker was niet zo onschuldig en de tik die deze edelman u op het hoofd ver kocht. evenmin!" „Bij mijn zwaard, dal was een gemene streek!" snuift Halfra, eensklaps vol gram schap. „Nu blijkt heer Gnuba evenwel zelf het slachtoffer van een overval geworden te zijn", herneemt Eric onverstoorbaar, „en ter wijl men hem ontvoert, wordt alweer» een tweede overval gepleegd op een achtenswaar dig edelman. Eerst is er sprake van tenminste drie rovers, daarna vertoont er zich slechts één. Wat maakt gij daaruit op, heer Halfra?" „Ik? Ahemahemstottert, de zwie rige edelman, in het nauw gebracht door dit plotselinge beroep op zijn scherpzinnigheid. „Wel, het is nogal duidelijk, hehehe.ahem, datleh. „Dat er hier verschillende roversbenden druk bezig zijn elkaar vliegjes af te vangen", beantwoordt de Noorman zijn eigen vraag. „Wel waarachtig, het lag mij op de tong hetzelfde op te merken", valt Halfra zonder blikken of blozen in. „En dat snode knaapje heeft zonder twijfel zijn deel gehad in de duistere bedrijvigheden". De Noorman knikt. Het ziet er inderdaad naar uit dat de jonge Gunnar niet zo onschul dig en onbeholpen is. als hij op het eerste ge zicht leek. Wel, eens te meer een bewijs hoe vaak schijn bedriegt. Ook wat betreft Gnuba, wiens gehele voorkoifien een afstotende in druk maakte, maar toch blijkbaar. Met een ruk houdt Eric zijn paard in, ter wijl hij Halfra beduidt stilte in acht te nemen. Gespannen luistert hij.Zijn scherp gehoor heeft hem ook ditmaal niet bedrogen. Flauw klinkt het gesnuif van paarden door het stille bos. „Stijg af en volg mij", fluistert de Noorman gedempt tot zijn metgezel, „doch wees op uw hoede!" ji Een kort puzzelweekje ditmaal, maar dat waren (voor één keer) de omstandigheden. Het mocht kenne lijk de puzzelpret niet drukken, want er kwamen nog heel wal - doorgaans goede - oplossingen binnen. De eerste prijs is bestemd voor: De heer J. A. Bil King 5 KEKKWERVE DC tweede prijs gaat naar: De heer J. Wisse G. Terborchstraat 140 ROOSENDAAL De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kronkel; (3. bladtin; 11. reegeit; 12. af; 13. soms: 14. kelk; 15. Jr.; 17. es: 19. fa; 21. bries; 24. ski 26. sonde: 29. eend: 30. grens: 32. Icon; 33. set; 34. al;.35. TV; 37. ons; 38." echec; 39. waard; 40. oor; 42. Ru; 44. nl.; 45. ark: 48. soja; 50 flink: 53. haai; 54. smash; 56. kas; 57. aarde; 58. e.v.; 60. br; 61. K.O.: 62. brok; 64. voos; 65. op; 67. iridium; 69. pin akel; 70. stadion. Verticaal: 1. klapbes; 2. os: 3. kroes; 4. IJems; 5. les; 6. bek; 7. lief; 8. Atlas; 9. T.T.; 10. nergens; 16. Winterjas 18. ijker; 20. snoodaard: 22. ree; 23. e.d 24. sr.; 25. in; 27. O.L. 28. don; 30. gleuf; 31 stank; 34. Ahr; 36. val: 40. ossekop; 41. oom; 43. pias 46. rad; 47. kiespijn; 49. as; 51 L.K.; 52. N.S.; 53. ha; 55. herik; 57. aroma; 59. vore; 60. bout; 63. kil; 64. ris; 66. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt; Horizontaal: 1. vistuig; 6. strafba re handeling; 12. schaapkameel zon der vetbult; 14. vrucht waaruit men olie perst; 15. bekend sportevene ment (afk.)17. lekkernij; 20. de jongere (afk. Latijn); 21. uitroep; 23. knaagdier; 24. gomachtige stol'; 25. Ned. munt; 27. verworpeling (fig.); 28. zonderling; 29. op deze dag; 31. niet wild; 32. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 33. bezieldheid, vuur; 35. matig koud; 36. hevige stormwind; 37. nauwsluitende huza- renbuïs; 39. hieltje v.e. ham; 41. dap per, onverschrokken; 43. plan"; 45. meisjesspeelgoed: 47. midden (La tijn); 49. biersoort; 50. gedaante van bovenmenselijke grootte; 52. wreed aard (figuurlijk); 53. hulzen van ge dorste korenaren; 54. kaartspel 56. historisch strafwerktuig; 57. over blijfsel bij verbranding; 58. wratme loen; 60. namelijk (afk.); 61. roofvis: 62 wa.s van laagheid; 64. plezicrei ziger; 65. sierlijk, gracieus. Verticaal: 1. laagste rang der di plomatieke ambtenaren; 2. laatstle den (afk.); 3. vrijstaande overdek king (b.v. van een station); 4. god der liefde (mythologie); 5. genees middel; 7. ketting zonder eind waar aan bakjes zijn bevestigd; 8. rode kleur v.h. gezicht; 9. vermogend; 10 klaar, gereed; 11. knaagdier; 13. rad met tanden aan het bovenvlak, 16. drank; 18. vochtig aanvoelend en enigszins plakkend; 19. lichaamsdeel 20. tijdruimte van 12 maanden; 22. telwoord: 24. bewoner v.h. hoge noorden; 26. iedere keer: 28. Euro peaan 30. voorzetsel; 32. zuil. pilaar; 34. houten drinkkom; 35. bereider van spijzen;'38. buffet in een her berg; 40. onzin: 42. ongelukkig lot dat iemand treft; 44. snoer waaraan brieven worden geregen; 45. over zet vaartuig; 46. Europeaan; 48. deel van Azië; 50. vissersmandje; 51. stad in Korea; 54. oud bevaren ma troos. belast met het afgeven van sommige scheepsbenodigdheden; 55. toespraak; 58. voertuig; 59. houten pin of spie om een opening te vullen 61. chemisch symbool; 63. schuifdak Atys, 17-5 Honolulu naar Miri Diloma. 27-5 P. G. verwacht Dione. 18-5 Rotterdam verwacht Krebsia, 17-5 Hamburg Vivipara. 16-5 Rh. Isl. naar Umm Zaid Vlieland. 16-5 Sto Torna de Castilla naar Willemstad Bloemisten willen volle glazen UTRECHT. 10-5. Nederlandse bloemisten willen Nederland nog ra dicaler in de bloemetjes zetten dan het doorgaans - althans met het bui tenland vergeleken - al staat. De ko mende vijf maanden gaan ze een re clamecampagne voeren, die beoogt dat iedereen alle in huis op te snor ren vazen en vaasachtige of vaas- vervangende voorwerpen met bloe men vult. Het mogen bijvoorbeeld best ongebruikte melkkannen, merk waardige bierpullen of ouderwetse ketels zijn en de clientele hoeft zich, als de bloemisten het mogen zeggen, ook helemaal niet tot de eerste wo ning te beperken: ze zullen zich zelfs zeer verplicht voelen als men in zo merhuisjes of caravan met een en ander in lege jampotjes of sapflessen laat groeien en bloeien. En dat is daar toch gedrang van Schouwer.-Duivelanders in het safa ripark te Beekbergen. De kindertjes van Duiveland lopen op tegen de be jaarden van de Westhoek en straks komen de plaltelandsvrcuiven nog. Advertentie STRAATSBURG. De assemblee van de Raad van Europa heeft in beginsel besloten een onderzoek in te stellen naar het martelen van ge vangenen en andere schendingen van de rechten van de mens in Turkije. Evang. Lutherse Kerk Bedankt voor H?ta riem: A. Burg hoorn. Apeldoorn."- INGEZONDEN STUKKEN Ku r sus „Geestelijke vorming" Medio augustus 1973 start weer esn nieuwe kufsus „Geestelijke Vorming". De Ru r slis wordt eenmaal per week, op donderdagavond, te Goes gegeven. Elders in ons Tand zijn deze kur- susspn sinds jaar*en dag een begrip geworden bij mensen uit verschil lende kerken. In Zeeland bestaat deze kursus sinds 1967. die, war do centen en kursisten betreft, van meet aan interkerkelijk was en wat opzet betreft nóg.steeds meer wil gaan worden. Het geheel is bedoeld als een bij belse en theologische oriëntatie voor gemeenteleden, ambtsdragers, Uer- kewerkers en allen die interesse hebben voor theologische onder werpen. Daarop is vooral de eerste helft' van de kursus gericht, die na twee jaar afgesloten léap worden met het behalen van het diploma Geestelijke Vorming. Hiervoor is geen speciale vooropleiding vareist. De kursusRan daarna nog twee jaar voortgezet Wórden met een bo venbouw en is dan een complete op leiding tot <kategeet. Vooropleiding hiervoor is 'oïinstens Mavo. anders een examen algejnene ontwikkeling, welk tijdens de kursus afgelegd kan worden. Wie het Testimonium-Kategeet heeft behaald-Js benoembaar in de bediening van k£$t4geet, terwijl het testimonium tévens geldt als onder wijsbevoegdheid tot het geven van godsdienstonderwijs op de basis scholen, MavbS^LTS- en vakscholen Het kursusgejds bedraagt f 150,- per jaar. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de wnd.kursuslei- der: ds. C. Haas, Hervormde pastorie Nieuwdorp^ of mevr. M. W. Kaas hoek-Peters, secretaresse van de Prov. Kat. 'Kom., Pa tij n wég 24. Goes. Ds. C. HAAS Eigen parkeerterrein HEERLEN, 17<-5. Directeur- generaal ir. J. -- van de Kerk van Rijkswaterstaat vindt dat bij hei opstellen van een ste delijk parkeerplan ook aan dacht. móet worden besteed aan het gebj-uik: van parkeer plaatsen oj). V eigen terrein. Hiervoor zou ivojgens hem het markt m echanism e kunnen worden ingevoerd. „Men zou zijn werkgever niet dankbaar zijn als h{j hoge gelden van zijn werknemers gaat vragen maar het is mogelijk de netto opbrengsten van het parkeer terrein jaarlijks bij wijze van bonus onder hei personeel te verdelen", aldus ir. Van de Kerk. Donderdag in Heerlen tijdens de algemene vergade ring van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, clie gewijd was aan het onderwerp „Verkeer en ruimte". DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkvverve: 10.00 en 6.00 uur ds. W. J. Buijs. Haamstede: 10.00 Van Leeuwen. Haamstede: 10.00 en .-en 3.00 uur prof. dr. B. J. Oosterhol', 7.00 uur ds. Wassenaar. Renesse: 9.30 (bed. H.A. en Dankzegging), uur ds. De Wit. Noordwelle:. 11.0(1 uur ds. De Wit. Scharendijke: 11.Oü Gereformeerde Gemeenten uur ds. v. d. Berg. Brouwershaven: Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees- 11.00 uur ds. J. Kroon; 11.45 au; dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3.00 uur zondagsschool. Zonnemaire: 9.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00. 2.30 en ds. J. Kroon; 11.00 uur zondags- 6.30 uur leesdienst. school. Noordgouwe: 11.00 uur wika Hiensch, Kloetinge. Dreischor: 9.30 Gereformeerde Gemeenten uur wika Hiensch, Kloetinge. Ou- in Nederland werkerk: 10.00 uur ds. Koppen. zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees- Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Van den dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur Heuvel. Oosterland: 10.00 en 6.00 uu> leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 ds. C. L. van den Broeck, Wester- uur ds. A. van den Berg. haar. Sirjansland: 11.00 uur ds. Van den Heuvel; 6.30 uur ds. Post. Arne- Oud-Gereformeerde Kerken muiden. Bruinisse: 10.00 uur ds. oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. Post; 5.00 uur oec. jeugddienst, (de Van der Meel. Bruinjsse; 10.00 en heer Sipke van der Land). 5 M uur leesdienst Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds Assendorp; 11.00 uur ds. C. Wismey- er, Breda (jeugddienst); 7.00 uur ds. Ven der Schee. Kerkwerve: 9.30 uur ds. v. d. Berg. Serooskerke: 10.00 uur, ds. Jansen Schoonhoven; 11.30 uwr zondagsschool. Burgh: 10.00 uur da. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.30 uur ds. J. Nierop, Schiedam. Haamstede: 9.30 en 5.00 uur ds. Van der Kooij. Scha rendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. J. E. Visser. Hendrik Ido Ambacht. Brou wershaven: 10.30 en 3.00 uur de heer Blokland, Roosendaal. Zonnemaire: 10.00 uur (bed. H.A.) en 3.00 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk Oosterland: 9.30 uur ds. Rienstra; 5.00 uur ds. A. J. P. Dondorp, Grijpskerke. Brui nisse: 10.45 uur ds. Rienstra; 5.00 «.uur oec. jeugddienst, (de heer Sipke v. d. Land). t* OVERDENKING Bijna alle mensen zitten wel eens met hun gelof in de knoop. En dan vaak zo, dat je helemaal geen oplos sing ziet. Waarbij je het beroerde gevoel hebt. dat je in een kring rond draait. Dat kan door allerlei dingen komen: verhoudingen tussen men sen, die stuk zijn. door het leven in een sfeer die ziek is; het kan komen door problemen thuis, het gevoel dat je langzaam van elkaar vervreemdt; of door problemen in jezelf, dat "Je bang bent of jaloers of je schuldig voelt door iets wat onherroepelijk, gebeurd is. Houd het dan maar eens vol om te geloven,*'geloven in God, die God, waarvan je leest: Ik ben bij je, je bent bij Mij geborgen. Het is dan, alsof er een lijn loopt, die je leven in twee stukken deelt. Die niet met elkaar te maken hebben. Het geloof en de praktijk. God én de wereld. Jezus én ik. Je vraagt je af: wat kan ik eigen lijk nog met Jezus in mijn leven? In Johannes 15 zegt Hij: Ik ben de wijnstok, jullie zijn de ranken. Met dat beeld maakt Jezus ons duidelijk, hoe ons leven werkelijk is. Niet hoè- het zou moeten zijn, maar hoe het is. Jezus de wijnstok, wij de ranken. Er is geen sprake van twee stukken (geloof en praktijk). Maar dit is werkelijk de grond van ons be staan, dat wij allen gegroeid zijn uit Hem. En wij groeien verder, stukje voor stukje, dankzij de stam, die het leven opzuigt uit de grond en door geeft aan de takken. Het is Jezus, die mijn geluk, het geluk van de wereld- is. -Jezus, die mijn binnenste voedt. Die mijn leven is. Welke kant i kook groei,, ik groei door Hem. Er. dat zal mijn leven moeten bepalen. Doet het dat niet, leeft een rank niet uit Jezus, dan verdort hij op den duur en valt van óe stok. Leeft hij wel uit Hem. dan wordt hij s'arr^en met anderen, een pracht van e,en struik. Een genot om naar te kijken. Dat zal wel met pijn gaan, als de wijnbouwer (God) af en toe met z'n snoeimes Jkomt. Om verkeerd groei ende takken bij te werken, die tak te snoeien die het licht voor een an der weg neemt, .dorre punten weg te knippen. Dat doet God niet om te plagen, maar ervoor te zorgen, dat wij als ranken tot onze bestemming komen. De bestemming van een rank is: vrucht dragen, veel vrucht. H. F. Remonstrants Ger. Gemeente Scmmelsdük: 10.00 uur ds. Vergragl van Mervennée, Den Haag. Leger des Hcils Zierikzee: Poststraat 37, 10,00 uur heiligingsdie.ist, 1*2.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur Eu charistieviering; zondag 10.15 uur Eucharistieviering. Haamstede: Za terdag 19.00 uur Eucharistieviering; zondag 9.00 en 10.30 uur Eucharis tieviering. Jehovah's Getuigen Zierikzee: Bovenzaal R.T.M.-gebouw Grachtweg', 16.00 uur openbare toe spraak; 17.00 uur Wachttoren- en Bijbelbespreking. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Steenwijkerwold (toez.): A. J. de Bue, Yerseke; te Giesendam-Nederhardinxveld (toez.) J. C. Schuurman, Putten. Aangenomen naar streekgemeente Brunssum-Hoensbroek-Treebeek: G. H. Verhaere, kand. te Kolham; naar Oudewater: drs. B. Oosterom, voor heen miss. predikant, wonende te Waddinxveen die bedankte voor Baarn, Benschop, Bodegraven. Bru- chem en Kerkwijk, Goedereede, Her- kingen en Sommelsdijk, Hoevelaken, Hoogblokland, Krimpen aan de IJs- sel, Lopik, Noordeloos, Sprang, Zalk en Veecaten. Benoemd als voorganger te Drie dorp: J. D. Heykamp, Veenendaal, die deze benoeming heeft aangeno men. Geref. Kerk Beroepen te Vlissingeri als zieken huispredikant: P. Joosse, Rotterdam; te Bodegraven: R. Hassefras, Mus- selkanaal; te Beverwijk-Heemskerk: C. Warner, Noordwijk aan Zee. Aangenomen naar De Lier: T. S. van Leeuwen, Dokkum. Bedankt voor Nijeveen: drs. J. Renkema, kand. te Kampen. Oud Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Utrecht: M. A. Mier as, Krimpen aan de ÏJssel. OWflWHtW VOETBAL Zierikzee IHansweertse Boys I Zóndag a.s. ontvangen Zierikzee I eri II op sportpark Bannink resp. Hansweertse Boys I en II voor vriendschappelijke voetbalwed strijden; De opstëTling van Zierikzee I is als volgt: A. Stoutjesdijk d.: J. H. Verkaart. C. Struyk. C. Stoutjesdijk, C. Lodewijk a.; A. van Tiggelhoven, J. Voets. A. Koster in.; J. Berre- voets. J. Krips. C. Verkaart v. Wis selspelers: A. v. d. Hulle, P. Goede- gebure. Zierikzee IIHansweertse Boys II De opstelling van Zierikzee II is als volgt: L. Jonker d..; C. Wilten- burg, Th. van Aken. J. Schiettekatte, B. Wijsman a.; A. Winkelman, Jac. Willem.se, A. Willemse, R. Duyn, H. Vermeule, R. Pieters. Reserves: J. A. Berrevoets, Chr. van Sprundel. Zierikzee krijgt mede door over gang van A Junioren voor het a.s; seizoen de beschikking over een dusdanig aantal spelers, dat wel met 4 senioren voor de competities kan worden ingeschreven, er is ruime se lectiemogelijkheid. Organisatorisch komt hier nogal wat voor kijken, want er dient ook begeleiding aan wezig te zijn. SCHEEPVAART Area; lé-5 te Hong Kong verwacht, jtfrebsia, 15-5 van Liverpool naar Hamburg. Abida. 15-5 te Gibraltar. Dione, 14-5 180 m. NO Madeira naar Rotterdam. Abida, 16-5 Gibraltar verwacht Acmaea, 16-5 te Shellhaven A ccountantskantoor administratie en belastingzaken economisch advies en begeleiding Lindenlaan 3 - Telefoon 01870-3477 - Middelbands

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3