Cafetaria-friteshal „De Wig" vrijdag open DELEGATIE UIT SINDELFINGEN BEZOEKT ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Nappana Jasjes HoÈV I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 mei 1973 Nr. 21285 wershaven een bijdrage toe te ken nen van f 51.258,(10 procent) in de op f 512.578.geraamde subsidiabe le restauratiekosten van dak en to ren van de Hervormde kerk te Brouwershaven. Woensdag 23 mei Afd. Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 23 mei wordt in „De Schelphoek" een bijeenkomst gehou den van de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Op zaterdag 16 juni wordt een excursie gemaakt naar het streekmuseum te Heinenoord. ZONNEMAIRE Oud papier ophalen Zaterdagmorgen a.s. halen leden van de Harmonievereniging „Nut en Uitspanning" weer oud papier op in de dorpskern van het dorp. Het ge bundeld neerzetten wordt op prijs gesteld! Café-cafetaria in andere handen Het café-bedrijf van de heer J. M. van Aknkerk is met ingang van dinsdag jl. overgegaan in handen van de firma Seppel uit Rotterdam. Ter gelegenheid van dit feit werd dinsdagavond een receptie gehouden, zodat de bevolking van Zonnemaire kennis kon maken met de nieuwe eigenaars. De receptie waarvoor veel belangstelling bestond, werd om 8 uur door Harmonievereniging „Nut en Uitspanning" op muzikale wijze luister bijgezet. OOSTERLAND Bejaardenreis Vrijdag 18 mei a.s. hopen de be- NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U beijryclfÉwn by uw klU^spa^rhank voor SALARIS of PENSIOEN DKEISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. jaardensoosbezoekers(sters) uit Ocs- terland hun jaarlijkse reis te on dernemen per autobus. Ditmaal o.m. met een bezoek aan de mooie Oisler- wijkse vennen. Om half negen wordt, gestart vanaf het dorp. Behalve de bejaarden zijn ook het damescomité van de partij, benevens de organistes en serveersters van de sociëteit. Iiei ligt in de bedoeling ditmaal, om door België terug te keren. Wanneer de weersgesteldheid goed zal zijn -staan onze ouden van dagen een prettige reis te wachten. Geslaagd Onze dorpsgenote, mevr. Annie J. de Bruine-Goudzwaard slaagde vori ge week zaterdag te Goes voor het examen „Helpster derde klas" bij het Rode Kruis. Ze is lid van de Ro de Kruiscolonne te Zierikzee. De examens werden afgenomen doro de heren M. J. Janssens en K. P. Geleijnse. Alle geslaagden werden opgeleid door dokter H. Simons te Renesse en mevr. Van der Haven- Eikelenboom. De geslaagden zijn de dames: A. Boot. J M. Meddeler. J. E. van het Hoofd, Van het Hoofd-van Sluis, De Jong-Philipse, Hendrikse-Bouwman en Jansse-Baart. De heren: J. G. Boot, L. L. avn de Panne. A. N. W. Oosterling. M. H. Bliek, M. C. Vos, A. L. akker. P. Duson en N. P. Zorge. Een prachtig resultaat voor de af deling en te hopen is dat ook vol gend jaar weer vele leden zich zul len opgeven voor deze cursus. Bejaarden naar Vlaanderen Op donderdag 7 juni maken de bejaarden van Haamstede de jaar lijkse reis. die ditmaal naar Vlaan deren leidt. Met een tweetal autobussen van de fa. Van Oeveren te Zierikzee ver trekt het gezelschap om 8 uur via Willemstad, Bergen op Zoom, waar een eerste stop wordt gehouden. Via Putten gaat het dan op de Sinjoren stad aan. De stad wordt bezichtigd en te St. Niklaas wordt bet astrono misch uurwerk in ogenschouw geno men. Via Lokeren komen de bejaar dei].,'te Gent en Brugge en daar is zo veel te zien. dat een groot deel van de tijd wel verbruikt zal zijn. De te rugreis gaat via Zeeuws Vlaanderen. Te Sluis zal men een warme maal tijd gebruiken en nadien gaat de tocht naar Breskens en Vlissingen op huis aan. Een veelbelovend Vlaams dagje, waarvoor de voorbereidingen reeds vrijwel gereed zijn. Vliegclub Haamstede Talrijke leden van de vliegclub Haamstede hebben in de afgelopen weken hard gezwoegd om de door dc 2-april-storm vernielde hangar weer op te bouwen. Het gebouw is thans onderdak en de deuren zijn geplaatst. De vloer moet nog opge knapt worden, zodat met het week einde van 26 mei de toestellen in de hangar weer een plaatsje zullen kunnen krijgen. RENESSE Collecte Voor de onlangs gehouden collecte ten bate van het Astma fonds werd door de bevolking van Renesse een bedrag bijeengebracht van f 435.08. Dit bedrag ligt belangrijk hoger dan vorig jaar. Toeristenmarkt Woensdag 16 mei werd voor het eerst dit seizoen weer seizoenmarkt gehouden te Renesse. Gedurende de zomermaanden zal er tot en met de eerste week in september iedere woensdagmorgen in Renesse weel een toeristenmarkt worden gehou den. Deze eerste keer was het nog niet zo erg druk omdat er nog niet veel toeristen zijn, maar dat zaï over enkele weken wel anders worden. SCHARENDIJKE Peuterklas ontvangt gift Het Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht, heeft besloten een subsidie te verlenen aan de peuterklas ie Scharendijke. Dankzij deze subsidie zal het voor de peuterklas mogelijk zijn nieuw spel- en ontwikkelingsmateriaal aan te schaffen. Het Nationaal Jeugd Fonds, met Jantje Beton als symboolfiguurtje, tracht door het stimuleren van ex perimentele projecten en het finan cieel steunen van jeugd- en jonge renwerk in nood, de leef- en speelruimte van de jeugd waar mogelijk te verbeteren. BROUWERSHAVEN Wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" De jaarlijkse wandeltocht van de A.S.V. „Eiouwershaven" zal gehou den worden op zaterdag 30 juni a.s. De kerk-restauratie Ged. Staten van Zeeland stellen prov. staten voor aan de kerkvoogdij van de Hervormde gemeente Emu Aanwinst voor Renesse RENESSE, 16-5. Ongeveer drie maanden n.'.dat met de bouw werd gestart is het nieuwe café-cafét.-ria annex friteshal „De Wig" van de heer Verboom zo ver dat het in ge bruik kan worden genomen. Dins dagavond stelde de familie vele genodigden in de gelegenheid de a in de Hoge Zoom gelegen nieuwe zaak te bezichtigen. Ook burgemeester H. P. Everwijn, wethouder L. Hoogerhuis en ge- ten een bezoek aan de nieuwe zaak. ten e enbezoek aan de nieuwe zaak. Verder ontving de fam. Verboom vele blijken van belangstelling in de vorm van bloemen, hetgeen het geheel een feestelijk aanzicht gaf. De zaak heeft een fraai, gezellig interieur, waarin veel is gewerkt met de kleuren oranje en groen. De oppervlakte zonder, de friteshal en de keuken is ongeveer 80 m- en er is aan de tafeltjes plaats voor onge veer 50 mensen. Aan de bar staan dan nog 14 krukken en aan de zijde van de Hoge Zoom is een gezellig terras ingericht. Het is de bedoeling dat de zaak vrijdag 19 mei opengaat voor het publiek. Opnieuw fraaie successen voor leden „Kunst en Eer" op solistenconcours te Stellendam ZIERIKZEE, 12-5. Op het te Stel lendam gehouden Delta-solisten concours wisten enkele leden van de Kon. Harm. ..Kunst en Eer" weer mooie resultaten te behalen. De heer A. E. dc Lcoff behaalde in de vaandel-afdeling cp zyn bariton met dc vertolking van Mozart's hocrnconcert Nr 4 met 212 punten een eerste prijs met lof van de jury. De dirigent, de heer E. A. de Looff behaalde in de vaandel-afdeling met de vertolking van Sonate in D van C. Ph. E. Bach met 111 punten een eerste prijs. De heer H. A. M. Koper wist in de le afd. met B-Bass met het nummer „The men of Harlech" van H. Round met 98 punten een tweede prijs en in de afd. uitmun tendheid op zijn bariton met her, nummer „O lovely Night" van de zelfde componist met 106 punten een eerste prijs te behalen. Bij de Zierikzeese solisten was de piano begeleiding weer in de deskundige handen van mevrouw H. de Regt-de Rijke te Zierikzee. Als jury-leden waren aanwezig de heren J. P. Laro en Ed. Philipse. Een gelukkig adres voor betaalbare Mode. Gevolg van een contact (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) bezoek brengen aan Zierikzee. Op het drie-daagse programma staan natuurlijk de bezichtiging van de Sociale Werkplaats Zierikzee en de werkplaats in Dordrecht, waar ook de nodige vragen gesteld kunnen worden. Verder een bezoek aan de Delta-werken en woensdag 13 juni een ontvangst door het Zierikzee's gemeentebestuur. Een 50-tal gegadigden voor een telefoonaansluiting heeft enige tijd op aansluiting moeten wachten, om dat de centrale geheel bezet was. Behalve in enkele gevallen waar voor de kabelverbinding nog ont breekt, kan PTT aan verzoeken om een telefoonaansluiting te Zierikzee voldoen. Koorzang te Zierikzee De Chr. Gemengde Zangvereniging „Zingt met aandacht", te Bruinisse gal' dinsdagavond 15 mei. een uitvoe ring in het bejaardentehuis „Irene- Ons Huis" te Zierikzee, onder lei ding van de dirigent de heer Groen- leer. Na een hartelijk welkomst woord van de directrice van Ons Huis, werd een viertal nummers ten gehore gebracht en na de uitstekend smakende koffie, nogmaals vier nummers. Op verzoek van een der verpleeg den (de heer Bij de Vaate), werd nog een extra nummer ten gehore gebracht, dat door allen kon worden meegezongen en als zodanig werd Gez. 280 1 gekozen ('k Wil U o God mijn dank betalen). De directrice was in haar dankwoord aller tolk, want de nummers werden zeer goed uitgevoerd. Bezoek „J. Henri Dunant" Wu vernemen van Rode Kruis- zijde dat het hospitaalschip, de „J. Henri Dunant" op dinsdag 19 juni a.s. een bezoek aan Zierikzee zal brengen. Het Jannewekken en het parkeerverbod In verband met het ingestelde parkeerverbod in het Jannewekken wordt bezoekers met auto van Drukkerij Lakenman Ochtman en of de Zierikzeesche Nieuwsbode, aangeraden gebruik te maken van de inrit naar de zaak, in het ver lengde waarvan ruime parkeerge legenheid is te vinden. Het bejaardenreisje Het comité „Uitstapje Bejaarden"; thans bestaande uit de dames mevr, L. de Kok, mevr. A. d. Weduwen- Steendijk. mevr. N. J. v. d. Doel-Ge- leynse, mevr. J. van Aken-van Aken en mevr. L. v. d. Lelie-Fokker en de heren J. J. v. d. Berg en A. G. J. v. d. Eynde, heeft zich tot de burgerij van Zierikzee gericht, met de vraag om enige steun voor de ook thans weer in voorbereiding zijnde be jaardenreis. Reisjes worden uiter aard ook durder. Meer dan de helft betalen de bejaarden zelf. maar he lemaal zonder steun van de burgerij zal het niet gelukken. Vandaar het huis-aan-huis-schrijven, waarin thuisbezoek door de leden van het comité wordt aangekondigd, met de vraag om een bijdrage. HAAMSTEDE Geslaagden Rode Kruis-examens Bij de te Goes afgenomen examens van het Ned. Rode Kruis afdeling Haamstede slaagden 15 leden voor helper(sert) derde klas, t..w 7 dames en 8 heren. RENESSE. Het slot Moermandin volle glorie. Nieuwe bestemming voor het gebouw is conferentieoord en opleidingscentrum van de havens van Amsterdam en Rotterdam. De officiële opening vindt plaats op za terdag 26 mei door Zeeland's com missaris mr. J. van Aa risen. En dan mag u denken prachtige grotere maten. U toffen. strepen, ruilen, f is. Ook in de te komen kijken. Holty Dam 19, Zierikzee ZIERIKZEE, 16-5. Vorig jaar legde de heer D. Dok- man, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, tijdens een kamp van de padvindersgroep „Mr. Bak ker", in Sindelfingen (Duitsland) vriendschapsbanden die voor Zierkzee „een staartje" blijken te hebben. De heer Dokman, o.a. werkzaam als voorzitter van de afd. Zierikzee, Zorgenkind, kwam in contact met de heer Hansen, voorzitter van de Ost- vereinigung-Sindelfingen Levenshulp voor geestelijk gehandicapten. Het wederzijds interesse in werk voor gehandicapten is aanleiding geworden tot een komend bezoek van leden van deze vereniging en verschillende gemeen te-functionarissen van de stad Sindefingen. Genoemde vereniging heeft plan nen voor het opzetten van een nieu we werkplaats voor gehandicapten en de Sociale Werkplaats Zierikzee zou eventueel als model hiervoor kunnen fungeren. Daar in Nederland deze werkplaatsen opgenomen zijn in het sociale voorzieningen-pakket moet in Duitsland dit soort initia tieven van partikuliere zijde wor den genomen, weliswaar met ge meentelijke medewerking. De delegatie Op 12 juni zal een Duitse afge vaardiging bestaande uit Oberbür- germeister Gruber. burgemeester Reuff, districts-functionaris Maurer, bouwfunctionarissen Kusch en Oel- schlager, directeur van de werk plaats Sindelfingen Diederich, pers referendaris van de vereniging Le- bens Hilfe Hollander en de voorzit ter van deze vereniging Hansen, een „Kopje" Tot onze spijt is boven het in het dinsdagnummer opgenomen cursief het „kopje" weggevallen. Het liet zich overigens wel raden: Mei. RED. ZIERIKZEE Subsidie restauratie pand Verrenieuwstr-hoek Beddeweeg Ged. Staten stellen provinciale staten voor aan de heer J. R. te Zie rikzee eet) bijdrage te verlenen van ten hoogste f 12.756,(10 procent van f 30.000.en 5 procent -van f 195.120,—) in de op f 225.12Q.-5- ge raamde subsidiabele restauratiekos ten van het pand Verrenieüwsfcraal 7 te Zierikzee. De restauratie betreft het pand aan de Verrenieuwstraat hoek Beddeweeg. De minister van c. r.m„ aldus delen G.S. mee, heeft meegedeeld dat een rijksbijdrage zal worden verlend van 30 procent in de op f 225.120,geraamde subsidiabele kosten. Dit komt neer op een rijks subsidie van f 67.536.Het gemeen tebestuur van Zierikzee verleent in de onderhavige restauratiekosten een bijdrage van 30 procent. Waterschap Schouwen-Duiveland p vrijdag 1 juni wordt een alge mene vergadering' van het bestuur van het waterschap Schouwen- Duiveland gehouden in 's Landska- mer. Na afloop van de vergadeung, wordt een excursie gemaakt de or het waterschapsgebied. Uitbreiding telefooncentrale Vandaag (donderdag 17 mei) wordt de capaciteit van de telefooncentrale te Zierikzee met 400 nummers uit gebreid. Ouwerkerse bejaarden bezochten Safari-park Dinsdag 15 dezer, maakten de be- jaardensociëteits-leden van Ouwer- kerk en genodigden hun jaarlijks reisje met als doel het Safari-park.' Om 10 uur konden 31 deelnemers de bus van firma Van Oeveren instap pen. Uit „In 't Opper" te Bruinisse voegden zich er nog 5 oud-leden bij. zodat met 36 personen de reis werd voortgezet. In het restaurant „Groot Speyk" liet'het warme maal zich uitstekend smaken. Het was een groot gebeu ren, de wilde dieren zo vlak voor zich te zien. Tot grote spijt moest men de sensatie van de aapjes mis sen, want die waren over de hoge afrastering geklommen en kozen de vrije natuur in de bossen. Op de terugreis smaakte de koffie in Oudenbo'sch weer best. Na Oud- Gastel nam mevr. Bolijn het woord en zij dankte mevr. Zoeter en de comité-leden voor de goede zorgen en speciaal twee leden, die zich zo bijzonder hiervoor hadden ingezet, benevens de chauffeur, de heer Lentsen voor zijn keurig rijden en speciale uitleg. Zij stelde voor, sa men te zingen: „Sikkels blinken, sik kels klinken". Na een algemeen dankwoord van mevr. Zoeter waren de reizigers om half 7 weer op Ouwerkerk terug. Met veel genoegen en dank kan op een zeer geslaagd „dagje uit" wor den teruggezien. Leuke vlotte modellen in vendeuren in Liquette en Battledress style. Leujcë*prijsjes 79,50 en 109,-. Dam 19. Zierikzee Een gelukkig adres voor - betaalbare Mode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5