Kombi-Mode Nappa Mode DUREND OFFICIEEL TOEZICHT OP PAND KERKPLEIN 12 STREEKNIEUWS Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION Holty Holty Oosterland bezint zich op viering regeringsjubileum H.M. de Koningin ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 mei 1973 Nr. 21284 Gemeenteraad Bruinisse BRUIN LSSE, 14-5. Onder voorzitterschap van burge meester G. Hokken werkte de voltallige gemeenteraad Bruinisse in vlot tempo de veertien punten tellende agenda af. Wat als belangrijkste punt was aange merkt: de aanvraag tot bet stichten van een school van de Stichting tot het verstrekken van Gereformeerd onderwijs, kwam niet aan de orde. Dit omdat de ge noemde Stichting een andere procedure wenste te vol gen en daardoor de aanvraag introk. Na goedkeuring der notulen van de vergaderingen van 30 maart en 26 april j.l. werden de ingekomen stukken en mededelingen behandeld. Op een brief van de Vereniging „Het Gesproken Weekblad'' te Goes, werd een subsidicverhoging toegekend van f 23,50 tot f 30,per in de gemeente woonachtige lezer van deze instelling die zich voor lektuurvoorzicning aan blinden beijvert. Verder hadden Gedeputeerde Staten van Zeeland het raadsbesluit goedge keurd tot de instelling van een woonwagenstandplaats. Hierdoor is slechts vestiging mogelijk voor ten hoogste vijf woonwagenbewoners, zodat meer dere- verwijderd mogen worden, desnoods met harde middelen. Aan de orde kwam verder het voorstel van b. en w. tot aankoop van de bakkerij met woonhuis en erf Kerkplein 12 door de gemeente voor f 29.000,—. Het college vermeldt hierbij dat het pand gelegen is op één van de gevoeligste punten in de dorpskern in de onmiddellijke nabijheid van het Nederlands Hervormd Kerkgebouw en de muziektent. Een selectief gebruik van dit leeg staande pand voor de gemeenschap is zeer gewenst. Bij overdracht en gebruik als ontspanningsgelegenheid kan het n.l. de omgeving veel af breuk doen en veel overlast veroor zaken. Bovendien had men de interesse van de P.T.T. opgewekt om zich daar eventueel te vestigen. De heer Van der Velde had vóór de vergade ring konkreet gevraagd waaruit die belangstelling bestond. In antwoord hierop zei de voorzitter dat er ge sprekken zijn gevoerd met vertegen woordigers met als resultaat dat zij zich achter het plan scharen, indien het gebouw aan de voor hen gelden de eisen voldoet. De heer Van der Velde vond dit te vaag en te onzeker en wilde daar om geen aankoop. Hij vond dat men f 29ToOO,— uit gaat geven voor een pand dat misschien wel gesloopt moet worden om aan P.T.T.-eisen te voldoen. Alternatieve mogelijkheid Wethouder Van Gilst stelde vast, dat bij het niet bereid zijn van de P.T.T. naar een ander onderkomen voor deze instantie zal worden ge zocht, waarna het pand verhuurd kan worden, echter met dié restric tie, dat de gemeente voldoende toe zicht kan uitoefenen op de te gaan verren aktivitelten. Tenslotte werd het voorstel unaniem aangenomen. De Christelijke School aan de Burg. Hagelaan krijgt iets aan zijn inven taris toegevoegd. Het zijn vijf kasten voor het bergen van leermiddelen, een zandwatertafel en een bandre corder p- platenspeler. Een wat lijvige bezoldigingsveror dening 1973-1 kon de raad voltallig overnemen, al zag de heer Van dei- Velde één. der personeelsleden van het gemeentehus gaarne wat beter gehonoreerd. De voorzitter zegde toe dit in een besloten zitting nader te bespreken. Voorts werden de pre sentiegelden voor het bijwonen van raadsvergaderingen en commissie vergaderingen verhoogd. Dit met te rugwerkende kracht van 1 januari 1973. Het bedrag voor een dagver gadering (aanvangende vóór 19.00 uur op een werkdag) werd gesteld van f 30,— op f 40,— per vergade ring. Het tarief voor een avondvergade ring werd verhoogd van f 25,tot f 35,—. De heer Van der Velde wilde we ten of deze tariefregeling ook voor de notulist gold, doch de voorzitter zei, dat deze per uur wordt betaald. ..Nog beter', aldus de heer van dei- Velde. Verder kwam aan de orde de af rekening per lokaal kleuterschool in beheer bij de Vereniging Kleuter school Bruinisse. Deze bestond uit een afrekening over de jaren 1970, 1971 en 1972. Op een beschikking van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen bleek dat respectie velijk f540,-f f 639,-f f 216, te weinig was betaald, zodat de af dracht hiervan alsnog zal plaatsvin den. Op een schrijven van het dagelijks bestuur van de Beatrixschool te Zie- rikzee werd een nieuwe regeling vastgesteld, waarbij o.m. het alge meen en dagelijks bestuur werden gebundeld in één bestuur. Als ver tegenwoordiger voor Bruinisse werd burgemeester Hokken aangewezen; als plaatsvervanger fungeert wet houder S. A. Jumelet. Het Algemeen Ambtenarenregle ment werd op advies van het Cen traal Bureau inzake Gemeenschap pelijke Behandeling van Personeels aangelegenheden te 's-Gravenhage met één zinsnede gewijzigd,, zulks met goedkeuring van de raad. Voorts werd een verordening voor het gebruik van het woonwagencen trum vastgesteld; dit ingevolge het bepaalde'in artikel 9 van de Woon- wagenwet. Dit houdt in dat een dooi de gemeente aan te wijzen persoon verantwoordelijk is voor de gang van zaken op het betreffende ter rein. Overigens zijn de woonwagen bewoners gehouden om aanwijzingen van deze centrumbeheerder inzake orde, veiligheid en zindelijkheid op eerste aanzegging direkt op té vol gen. Op de bepalingen in de veror dening, die ervoor (kunnen) zorgen dat het geheel een ordelijk, doelma tig en veilig gebruik gaat krijgen, is bij overtreding of niet-nakoming een maximum geldboete gesteld van 600 gulden of anders hechtenis (maxi mum drie maanden). Verder werd een krediet ter be schikking gesteld voor de tweede fase van de nieuwe jachthaven. Dit betreft een inrichtingsbestek met toeleidingsopritten, nutsvoorzienin gen e.d. De heer v. d. Velde wilde hieraan zijn fiat geven, hoewel hij geen tijd had gehad om dit (nageko men) stuk te bestuderen. „Ik heb wel zoveel vertrouwen in het financieel beleid van de gemeente, dat zij dit krediet doelmatig en verantwoord zal gebruiken", aldus de heer v. d. Velde. De rondvraag Bij de rondvraag zei de heer Ver spoor dat de reddingsgordel aan de loods van de de heer v. d. Berge is gestolen. Deze krijgt nu een andere plaats, temeer omdat deze slecht zichtbaar is bij eventuele noodsitua ties. Verder informeerde hij of het nieuwe woonhuis aan de Langeweg door de schoonheidscommissie was bekeken, i.v.m. de verwerkte stenen. Dit bleek in orde te zijn. aangezien de bouwvergunning was verleend. Ook vroeg hij naar de verkoop van de zomerwoningen. Burgemeester Hokken zei dat de huidige afwikke ling hem niet was tegengevallen en zich daarom gunstig laat aanzien. De heer v. d. Velde zou gaarne zien dat de grond van de C.B.T.B. aan de Dorpsweg wat beter onder houden werd. Mevr. A. J. van Leeuwen-Sieling informeerde of er al een definitief besluit was genornen op de brief van mevr Van Doorn, hetgeen de voor zitter moest ontkennen, daar het nog op advies wacht van een andere overheidsinstantie. Vergadering Staten van Zeeland Op vrijdag 18 mei vergaderen in de Statenzaal te Middelburg, de pro vinciale staten, onder voorzitterschap van mr. J. van Aartsen. Tracé Dammenweg De Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap heeft zich in de mei-vergadering uitge sproken voor handhaving van het reeds vastgestelde tracé voor het tweede gedeelte van de Dammenweg op Schouwen-Duiveland, daar er, mede gezien de kwaliteit van de gronden rond het gebied van Schelp- hoek. voldoende compensatiemoge- lijkheden aanwezig zijn. voor even tuele uitbreiding van het natuurge bied. ZIERIKZEE De Avondvierdaagse Op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag 18, 19, 20 en 21 juni wordt weer de jaarlijkse Zierikzeese Avondvierdaagse gehouden. Heropening zaak Hemo Special - eigenaar de heer A. van Hese - heropent op donder dag 17 mei de zaak in fietsen, brom fietsen en motoren in het pand West straat 5-7. Vergadering C.P.B. De eerstvolgende vergadering van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond. afdeling Schouwen-Duiveland zal gehouden worden op woensdagavond 23 mei a.s., in het Herv. Verenigings gebouw. Op deze avond zal mej. C. G. Rezelman van de Stichting Huis houdelijke Voorlichting ten Platte- lande, voorlichting geven over het bereiden en gebruik van champig nons, paprika's en aubergines. ZIERIKZEE, 14-5. Mevr. H. van D. uit Ouwerkerk kwam maandag met hoar auto in de sloot langs de Julia na-straat terecht. Rijdend met een vaart van 25 km per uur raakte zij bij het gas geven in een slip en verloor de macht over het stuur. Mevr. H. van D. werd licht gewond. De auto werd aan de voorzijde be schadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het jaarlijks reisje van tie £fdeling zal gehouden worden 'op woensdag 20 juni a.s. Er zal een bezoek worden gebracht aan de glasfabriek „Leer dam" te Leerdam, met daaraan ver bonden een bezoek aan het glasmu seum. 's Middags wordt een bezoek gebracht aan een moderne kaasma kerij Schoolkrant „Het Hoge Molentje" In „Het Hoge Molentje", het nieuwste nummer van de R.K.-scho lenkrant, wordt de ouders een in zicht gegeven in de nieuwste toege paste leesmethode, welke wordt uit gevoerd met behulp van een test. Op deze wijze worden door de hele school hen leerlingen (lees)-groepen bij elkaar gebracht. Voor het verdere (overgrootste) deel bestaat de krant ook ditmaal weer uit leuke bijdragen van de leer lingen en vele tekeningen. Uit de mededelingen blijkt dat de dagen in „De Koebel" te Burgh dit jaar be ginnen op zaterdag 26 mei a.s. De tocht zal weer worden gemaakt per fiets. De jeugd komt terug op woensdag 30 mei. Het jaarlijkse schoolfeest voor de kleuters zal plaats vinden op 7 juni a.s. Jaarverslag '72 „RABO"-bank In 1972 lag de groei van de spaar gelden op een iets hoger niveau dan in 1971. In de eerste helft van het verslagjaar hadden de slechte resul taten in de landbouw een negatieve invloed op de besparingen. De tweede helft gaf echter een gunstiger beeld te zien, aldus wordt meegedeeld in het jaarverslag 1972 van de RABO-bank, (Coöp. Raiffei- senbank' „Zierikzee en omgeving". De verstrekkingen van nieuwe le ningen lagen in het verslagjaar op een aanmerkelijk hoger niveau dan het voorgaande jaar. De krediet- vraag van de agrarische bedrijven was lager, maar de vraag naar wo- nngbouwfinanciering nam sterk toe. Het balanstotaal 1972 is f 27.747.013.- (1971: f 25.191.838,-), met een winst saldo ad f 88.755,- over 1972 (1971: f 70.803,-). Algemene reserve '72: f 764.815.-. '71: f 657.592.-. Nog enige cijfers van' de RABO-Bank Zierik zee: aantal leden 900, spaarrekenin gen 5699; leningen 589. rekeningen courant 1888. Op de maandagavond gehouden vergadering werden de jaarstukken goedgekeurd. SEROOSKEKKE Natuurwandelingen door Schelphoekgebied (Ingezonden) Om alle belangstellenden van Schouwen-Duiveland en daarbuiten te laten zien hoe mooi het natuur reservaat „Schelphoek" nu is en welke schade eventueel de Dammen weg daar zou veroorzaken, organi seert de Natuur- en Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" een drietal excursies. Op zaterdag 19 mei. 14.30 uur; woensdag 23 mei, 19.00 uur; zondag 27 mei, 14.30 uur kan het publiek in kleine groepen onder leiding van een natuurgids op verkenning. (Vrijdag, 18 mei. 19.00 beginnen ook weer de excursies naar de zil vermeeuwen). Aan de wandelingen, die ongeveer twee uur duren, zijn geen kosten verbonden. Wel kan men het Schelp- hoek-nummer van Sterna kopen, evenals een fraaie milieu-affiche. De gidsen hopen duidelijk te ma ken dat de natuurbescherming op Schouwen met de rug tegen de muur vecht voor de laatste resten groen. Ter compensatie van de door de Ramp verloren natuurterreinen werd „Schelphoek" bestemd tot natuur reservaat. Hetis dus wei een prin cipiële «aak. dat ..men' daar nu al weer op terug wil komen. De Vogelwéchi biedt de deelne mers een exclusieve herinnering aan, die mede de aktie tot behoud van „Schelphoek" ondersteunt. T"e:::mclnlaats is het parkeerter rein bij restaurant „Schelphoek". B. ZONNEMAIRE Op het zaterdag j.l. gehouden Delta-solistenconcours wist de heer A. Hagens te Oosterbeek, oud diri gent van de plaatselijke muziekvere niging in de ere-afdeling met IO6V2 Piutl eerste prijs te behalen. NIEUVVERKERK Kollekte „Het Hoogeland" Van 14 mei tot 2o mei a.s. wordt te Nieuwerkerk door de Stichting „Het Hoogeland" een kollekte ge houden. Wellicht, haalt u wat geïrriteerd de schouders op, daardat u dat ge bedel beu is. Dat kan en men wordt niet eens boos. Neemt u echter even de moeite om verder te lezen. Nu reeds 80 jaar lang heeft „Het Hoogeland" gezorgd voor mensen die het in deze samenleving niet alleen kunnen redden. In 1892 strekte de zorg zich uit over bijr.a 50 mannen, in 1973 over bijna 500 eenzamen, geestelijk- en lichamelijk minder validen, jongens die geen thuis hebben. In die 80 jaar is er veel veranderd verbeterd, maar is één ding hetzelf de gebleven, centraal blijven staan: „De zorg voor de medemens, die hulp nodig heeft". In de verplegings- en verzorgings tarieven zijn mogelijkheden inge bouwd om in de recreatieve sector wat te doen. Deze mogelijkheden zijn beperkt. Zij laten weinig ruim te om iets extra's te doen. En daar gaat het juist om. Cm één ding met name te noemen Een zwembad voor de jongens op „De Beele". Een droom. die nu nog niet werkelijkheid is. maar mis schien door uw financiële hulp met tertijd verwezenlijkt zou kunnen worden. Wanneer deze week een kollek- tant(e) bij u een lijst of bus aan biedt, hopen wij dat u met milde hard zult geven voor het boven staande werk. L. WANDEL-DE LATER BRUINISSE W.S.V. „Bru" heeft clubschip In de jachthaven in de werkhaven te Bruinisse arriveerde een groot schip, dat dienst zal doen als club schip voor de Watersportvereniging OOSTERLAND, 14-5. Onder voor zitterschap van de heer Matth. Steenpoorte Lz. vergaderde de plaat selijke Oranjevereniging maandag avond in cafetaria: „Neffen d'Eule". De belangstelling was niet bijsten groot. De voorzitter sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen. Hy deelde mede dat de vergadering was belegd om te spreken over de feest viering, ter gelegenheid van het 25- jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin, op woensdag 5 september a.s. Hij wees op het feit dat er een suggestie geweest is om een geza- melijke feestviering te beleggen met alle vier de dorpen van de gemeente Duiveland. Omdat er echter niet meer over wordt gesproken heeft de Oranjevereniging Oosterland ge meend een feestviering op touw te zetten in eigen beheer. Programma Na ampele besprekingen werd een schema opgesteld voor de feestvie ring op 5 september. Enige leden van de muziekvereniging: „Ooster- lands Fanfare" zullen, aanvangende 8 uur in de morgen, met; tromgerof fel en signaalblazen het feest aan kondigen bij de burgerij. Verder is er een korte kerkdienst gepland. SCHARENDIJKE. Nog een plaatje van het uit Rotterdam naar Scha- rendijke overgebrachte Dolj'oridam, dat via de Grevelingensluis naar hier werd aangevaren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklamel Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels-J^attholaat naadloos verlïjmen. JfTeyterlaag repareren op muur of scloorstaen. Opnieuw voegen. Dakpa&Naswetten. Stop verf bijwerkte. Betoenen ramen beglazen. Dun na plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker-en vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme bechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 „Bru" te Bruinisse. Het stichten van een clubgebouw was niet gemakke lijk te verwezenlijken; daarom is deze oplossing gevonden. waama kinderspelen. Er komt een waterspel voor de jeugd, getracht zal worden voor de schoolkinderen weel een filmvertoning in het leven te roepen. Verder een wielerwedstrijd voor jongens en een behendigheids- wedstrijd voor meisjes tegelijk. Na een avondpauze komt er nog een lampionoptocht en vuurwerk, ver moedelijk in de nieuwbouw op een terrein. Mogelijk een optocht Verder werd de mogelijkheid on der ogen gezien een optocht te for meren, een commissie van vier per sonen zal trachten dit uit te wer ken. Ook wil het trachten de gymnas- tieafdeling van de S.V. Duiveland in te schakelen om een demonstratie te geven. Besloten werd later nog rwder bijeen tekomen. wanneer er meer gegevens gewonnen zijn, om een nader programma samen te kun nen stellen. Door middel van een stencil zullen de ingezetenen kennis kunnen nemen wat er op 5 septem ber staat te gebeuren. Tot slot werd besloten de jaarlijkse contributie, die nog steeds staat op f 1,per persoon, te verhogen tot f 2,50. Mo menteel zijn er 120 leden in de vere niging. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Aktueel, leuk en jd^dfë: aljJ^s wVt u wilt om naar eigen idee le kunneij^pelen ita:l de zomermode. U moet ons belo^en^e kffiien kijken. Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor 51 betaalbare Mode. Advertentie De soori nappa moet mooi züifTfin hel moet ook Mód< in nappa zijn. Twee Hflenel voor een vrouw 0111 nu bij ons te kc^n^KykiiH naar nappa mantels, 22y.- en 269,-. Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor 47 betaalbare Mode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5