Toneelvereniging te Renesse wil best nog mannelijke leden Overlioindblou.se lolty ONZE PUZZELRUBRIEK LAATSTE NIEUWS Jaarvergadering „Op Drift" WOUNDED KNEE. Een jong Indiaans meisje eet haar eerste behoorlijke maaltijd van de laatste weken, zittend op het kofferdeksel van een auto in Wounded Knee. Zij behoorde tot een van de families, die in het gehucht ver bleven tijdens de bezetting in de afgelopen ruim twee maanden door leden ■van de Amerikaanse Indianen Beweging. Grote Móde. En In keus in U moet ons ierjce is dat wij zoveel *e hebben, komen kijken. Dam 19,Zierikzee Een gelukkig adres voor 54 betaalbare Mode. RENESSE, 12-5. De toneelvereni ging ..Op Drift" uit Renesse hield zijn jaarvergadering in de bovenzaal van het Dorpshuis te Renesse. De voorzitter, de heer M. de Hamer kon in zijn openingswoord een groot aantal leden welkom heten. Vervol gens liet hij in het kort de gebeur tenissen van het afgelopen jaar de revue passeren. Hij benadrukte dat door de eens gezindheid en het enthousiasme waarmee de leden zich inzetten voor de vereniging, „Op Drift" een heel goede .naam heelt gekregen op het eiland en ook wel daarbuiten Deze winter heeft „Op Drift'" net minder Voor 10 joor ZIER1KZEE. Voor zover onze le zers den Zomertijd volgen, herinne ren tv ij eraan, dat deze dit jaar aan- vangt op 15 Mei a.s. De overgang ge schiedt in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei. HAAMSTEDE. Bij den hoek aan den ingang der Weststraat is thans een verkeersspiegel geplaatst. Zeker zullen velen dankbaar zijn voor dit verkeers-gerie). NOORDWELLE. (Adv.) Deur waarder J. de R. zal publiek verkoo- pen: 2 stekelharige bruine Ruin- paarden. (Oldenburgsch ras.) Twee arre-sleden. een tonneau op gummi, een tuïgkast, kippehok en 20 kippen. Onkosten 6 procent. DRE1SCHOR Onder enorme be langstelling wérd hier Zondagavond in den Ned. Herv. Kerk herdacht den 400sten geboortedug van den Vader des Vaderlands, Willem den Zwijger. Aan het eind zongen alle aanwezigen uil volle borst hel Wil helmus. Zeer onder den indruk ver liet men het oude kerkgebouw. BROUWERSHAVEN. Een winke lier alluer is door zekere V. P. D. "ran Zierikzee opgelicht voor 20.00. De dader gaf op slinkse wijze voor, onder overleggen van een briefje van zijn gefingeerde patroon, dit be drag te komen leenen voor het her stellen van diens auto. NOORDWELLE. (Adv.) Opneming van de Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken in de gemeente Noord- w'elle, aanvangende op Maandag 15 Mei a.s. BRUINISSE. Opening sportterrein bij de tram-halte. Na het voorlezen van een pittig gedicht van den dorpsdichter dhr. J. Haak Chrz., ver klaarde zijne Edelachtbare het ter rein voor geopend. dan twintig uitvoeringen gegeven op zeer veel plaatsen in de regio. De voorzitter zei dat het moeilijk is als men op zoveel verschillende plaatsen moet spelen om stukken te vinden die overal in de smaak vallen. Hij toonde zich verheugd dat hij kon vaststellen dat men afgelopen win ter een goede reportoire keuze had gedaan blijkens het succes dat men bij de verschillende uitvoeringen had gehad. Mannelijke spelers Een moeilijk punt in de vereniging is het tekort aan mannelijke spelers en de voorzitter wekte dan ook de leden op om te trachten hieraan iets te doen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Bij het verslag van de penning meester konden de leden zelf weer horen hoe het met hard werken en een goede teamgeest ook een kleine vereniging zonder subsidie of loterij en toch het hoofd goed boven water kan houden. De heer M. de Hamer, die als voorzitter aftredend was en zich eigenlijk niet meer herkiesbaar wilde stellen maar zich op aandrin gen van enkele leden toch liet over halen, werd met algemene stemmen herkozen. BRUINISSE Top-hengelwedstrijd Een der ..toppers" van de begin juli te houden Grevelingendagen te Bruinisse, zal weer de grote sport visserswedstrijd zijn, die altijd meer dan 2.000 deelnemers trekt. Er zijn nu al meer dan 1.000 deelnemers in geschreven. De prijzen die te winnen zijn, zijn er dan ook naar: een auto, een pakket woninginrichting t.w.v. f 5.000.en een grote caravan, zijn de drie hoofdprijzen. Nu maar hopen op mooi weer op 7 juli. Aanvraag voor school ingetrokken Het bestuur van de Stichting voor basisonderwijs op Gereformeerde grondslag te Bruinisse, heei't - na nader overleg en intern beraad - de aanvraag betreffende art. 72 L.O.- wet 1920, voor de stichting van een school op Gereformeerde grondslag te Bruinisse, ingetrokken. Afbraak vloot De afbraak van de Bruinissër vloot gaat steeds verder. De Bru 16 van de ..Op Drift" is ook weer lid gewor den van het N.C.A. (Ned. Centrum van het Amateurtoneel) met het oog op deskundige adviezen op het ge bied van decorbouw, geluidseffecten, verlichting, grime enz., om zodoende het peil van de uitvoeringen nog verder omhoog te brengen. Bij de rondvraag kwam en nog di verse kleine verenigingsprobleem- pjes aan de orde. O.m. werd gesteld dat het succes van het laatst ge speelde stuk „Tussen twee vuren" zo enorm groot is geweest dat vele mensen het stuk nog een keer zou den willen zien. Daarom werd besloten het stuk begin oktober nogmaals in Renesse op te voeren voor de bejaarden en andere belangstellenden. Ook zal men het stuk in de maanden oktober en november indien gewenst buiten de eigen gemeente nog enkele keren opvoeren. De vergadering werd afgesloten door'de voorzitter die alle leden har telijk dankte voor de gezellige en geanimeerde vergadering. Ook sprak hij de hoop uit dat alle leden het volgend winterseizoen weer met de zelfde vreugde en plicht hun beste krachten zullen geven aan „Op Drift". fa. H. en Jac. Jumelet vertrok vorige week uit de Bruinissër haven, we gens verkoop aan een sportvissers- bedrijf in Sint Annaland. Over de verkoop van de Bru 67 en de Bru 10, beide^ flink en modern uit geruste mosselkóttersr, wordt nog on derhandeld. Een en ander is het di recte gevolg van de afsluiting van het Brouwershavense Gat en het weg- allen van de mosselcultuur op de Jrevelingen. Collecte Hervormde Gemeente In de maand april werd in de Her- ormde kerk gecollecteerd voor de erkvoogdij f 1751.20 en voor het we- deropbouwfonds, eveneens bij de kerkvoogdij in beheer f 1065.15. DODELIJKE ONGELUKKEN NIEUWLEUSEN- De 73-jarige E. J. Jansen uit Ommen is bij een ver keersongeluk in het Overijsselse Nieuwleusen om het leven gekomen, Het ongeluk gebeurde toen hij met zijn personenauto geen voorrang verleende aan een vrachtauto. Bij het ongeluk raakten verder twee mensen gewond. STAPHORST. De 20-jarige mej. L. Roza uit Gorkum (Z.H.) is om hel leven gekomen bij een verkeersonge luk in de gemeente Staphorst bij een inhaalpoging kwam mej. Roza met twee wielen van haar personenauto in de berm van de weg terecht en sloeg vervolgens over de kop. UTRECHT, Op een met automati sche halve overwegbomen beveilig de overweg tussen Groningen en Zuidhorn is om 13.00 uur een kind onder do trein Groningen-Leeuwar- den gekomen. Het kind was op slag dood. WOERDEN. De 25-jarige S. Osse- voort is in zijn woonplaats Woerden om het leven gekomen, toen de auto waarin hij zat in een bocht op een vrachtauto botste. Zijn 20-jarige zoon, die de wagen bestuurde, werd ernstig gewond. SCHAESBERG. De 23-jarige J. Dekkers uit Schaesberg is in die plaats bij een verkeersongeluk om gekomen. Het ongeluk gebeurde toen zij op haar bromfiets een kruising overstak en daarbij werd aangere den door een vrachtauto. De 78-jarige heer P. Verkerk uit Heerjansdam is om het leven geko men bij een verkeersongeluk op de weg Etten-Breda. Hij reed met zijn auto vanaf een parkeerplaats de weg weer op en werd daarbij aangereden door een vrachtwagen. Twee andere inzittenden van de auto van de heer Verkerk - een be jaard echtpaar uit Rotterdam - lie pen zeer ernstige verwondingen op. DEN HAAG. In Den Haag is in de nacht de 22-jarige E. F. Schwartz uit Wateringen om het leven gekomen. Op de Bezuidenhoutseweg raakte hij met zijn auto in een slip en reed te gen een lichtmast Hij overleed ter plaatse. RHOON. De 20-jarige Jacob Hen drik Lodder uit Poortugaal is in de nacht van zondag op maandag bij een verkeersongeluk in Rhoon om het leven gekomen. Op de Essendijk reed hij met zijn personenauto in een bocht rechtdoor en belanddde in een sloot. De man was op slag dood. MARUM. Bij een autobotsing op Rijksweg 43 zijn zaterdag in het Groningse Marum acht mensen ern stig gewond. Hierbij waren vier kin deren. Zij zijn naar drie ziekenhui zen in Groningen gebracht. GRIJPSKERK. De 75-jarige me vrouw S. Hesselink-Spekman uit Groningen is zaterdag om het leven gekomen toen de door een andere bejaarde vrouw bestuurde auto. waarin zij meereed in een bocht van de Waardweg in Grijpskerk over de kop sloeg. GIESSENBURG. De 37-jarige L. P. Wieriks uit Dordrecht is zaterdag bij een auto-ongeluk in Giessenburg omgekomen. Op een kruispunt van twee provinciale wegen, verzuimde de bestuurder van een andere perso nenauto hem voorrang te geven, waardoor een voor de heer Wieriks fatale botsing ontstond. HOOGERHEIDE. De 30-jarige J. M. R. Perreul uit Dublin is zaterdag legen middernacht op de Scheldeweg in Hoogerheide omgekomen bij een verkeersongeval. Op onverklaarbare wijze raakte hij in een flauwe bocht op de verkeerde weghelft, waardoor hij in botsing kwam met een tegen ligger. WOUW. De 18-jarige fabrieksar beider Wilhelmus M. Sebregts uit het Brabantse Wouwse plantage (gem. Wouw) i s zaterdagavond in zijn woonplaats bij een verkeerson geval omgekomen. Hij reed op zijn bromfiets plotseling te ver naar links, waardoor een hem achterop komende auto hem niet meer kon ontwijken. DEN HAAG. De 24-jarige politie agent H. Wildschut uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag met een politie-auto verongelukt. Even voor drie uur kwam de heer Wildschut op de hoek van de Ley- weg en de Eskamplaan in botsing met de auto van J. M. de G. uit Den Haag, die volgens de politie ver zuimde voorrang te verlenen. VLAARDINGEN. Bij een ver keersongeval op Rijksweg 20 in Vlaardingen is zaterdagavond de 32- jarige telefoonmonteur L. C. Baars uit Maassluis om het leven gekomen. Hij reed op een motorfiets en raakte door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt, waarna hij te gen de vangrail botste. VOOR DE VROUW U kunt niet ALLES weten! INDIEN DE KOPEREN BRANDERS op uw gasfornuis erg vuil en zwart zijn, kunt u ze het beste een uurtje laten roeken in een azijn- badje om ze daarna te poetsen met koperpoets. DOORGELOPEN OVERHEMDEN krijgt u weer goed met alcohol 96 procent. Direkt daarna naspoelen met water. HEBT U RANZIGE BOTER? Ge bruik dan uitsluitend deze boter voor het braden van vlees. Door toevoeging van een klein stukje ui voorkomt u de nare smaak. STALEN MEUBELS bewerkt u met een lapje waarop enige druppels slaolie. DOF GEWORDEN KRISTAL maakt u schoon met blauwselwater. daarna opwrijven. PIANOTOETSEN BLIJVEN WIT, als u ze regelmatig wrijft met spi ritus. HAREN EN STOFJES OP FLUWE LEN KLEDINGSTUKKEN verwij dert u het beste met een reepje schuimplastic. De oplossing van de puzzel is de volgende Horizontaal: 1. Hongaar: 6. essen ce; 12. baas; 14. taps; 15. c.s.; 17. pri vilege: 20. b.i.; 21. ton: 23. devotie: 24. pen; 25. adem: 27. mode; 28. ra dar; 29. lek; 31. Pasen; 32. er: 33. be ton; 35. St.; 36. orkaan; 37. passie; 39. la; 40. Tibet; 42. al: 44. eland; 46. gek; 47. sajet! 49. Gent; 52. loge: 53. eed; 54. kasteel: 58. nek; 59. R.-K.; 60. porselein: 62. L.K.: 63. fooi; 64. Horizontaal: 1. herhaaldelijk sterk gekromde lijn; 6. tin in bladen of dunne platen; 11. wijfjesree; 12. vol tooid: 13. van tijd tot tijd; 14. soort wijnglas; 15. de jongere (afk. Latijn); 17. boom; 19. muzieknoot; 21. zachte fi'isse wind; 24. lange, platte sneeuw- schaats; 26. stift om wonden te pei len; 29. zwemvogel; 30. scheidings lijn; 32. vergoeding voor werk; 33. ondexxleel van een tennispartij; 34. onbepaald hool'dtelwooi-d35. televi- sie( afk.); 37. hectogram; 38. misluk king (figuui-lijk); 39. herbergier; 40. gehoox-orgaan; 42. chemisch symbool; 44. namelijk (afk,); 45. woonschip; 48, dikke vloeistof van pikante smaak; 50. gx-oot van afmeting; 53. roofvis; 54. bepaalde slag bij het tennissen; 56. oogholte; 57. de door ons bewoon de planeet; 58. eerstvolgende (afk.); '60. uiting van kou; 61. boksterm (afk.); 62. afgebi-oken deel; 64. bijna zonder sap en daardoor taai (van vruchten); 65. voorzetsel; 67. metaal; 69. puntig siertoi-entje; 70. groot ter rein met ti-ibunes enz. voor het hou den van sportwedstrijden. Umea; 66. nefriet; 67. swagger. Verticaal: 1. hectax-e: 2. N.B.; 3. Gap; 4. aaid; 5. asiel; 7. steil: 8. sa ge; 9. Epe; 10. N.S.; 11. eminent; 13. violet: 16. soda: 18. v.v.; 19. Lt.: 20. bede: 22. Nederland; 24. postiljon; 26. markant; 27. massaal: 29. lenig: 30. kopek; 33. bat; 34. nat: 38. nege rin: 41. bestek; 43. stekker; 45. leek; 48. egel; 50. larie: 51. leeuw; 54. kooi: 55. s.s.; 56. el; 57. Lima; 60. por: 61. neg; 63. fl'; 65. Ag. Verticaal: 1. vrucht; 2. ti-ekdier; 3. dicht gekruld (van haai"); 4. rivier in Duitsland; 5. onderricht; 6. snavel van een vogel; 7. aaixlig; 8. drager van de wereldbol; 9. bekend spoi*t- evenement (afk.); 10. op geen enkele plaats; 16. kledingstuk; 18. manne lijk beroep; 20. booswicht (bijzon dere stijl); 22. zoogdier; 23. en der gelijke (afk.); 24. de oudere (afk. La tijn); 25. voorzetsel; 27. aardrijks kundige aanduiding (afk.); 28. vreem de-titel; 30. lange, smalle insnijding; 31. kwalijk riekende lucht; 34. zij- rivier van de Rijn; 36. het dalen tót een lager niveau (van water); 40. soort appel; 41. familielid; 43. grap penmaker; 46: strafwerktuig in vroe gere jaren; 47. pijnlijk ongemak; 49. ovei-blijfsel bij vex-branding; 51. schijngestalte van de maan (afk.); 52. Ned. Spoox-wegen (afk.); 53. uit roep; 55. kruisbloemige plant; 57. fijne, kenmei-kende geur; 59. ploeg- snede; 60. metalen staaf; 63. water koud; 64. in het water levend dier; 66. voorzetsel; 68. bolgewas. Dug vnn de Verpleging ZIERIKZEE. I-Iier nog twee beelden xverd gevoerd. Een spannend mo- Kon. Militaire Akademie te Breda, van de Dag van de Verpleging, die ment tijdens één der volleybalwed- zorgde voor een luisterrijk muzikaal vorige week door hel personeel van strijden (boven). slot aan het eind van de dag (onder), het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis Het korps „Prins Bernhard" van de (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6