Pantalons Vrijdag 18 mei oplevering nieuwe school te Haamstede STREEKNIEUWS alty Holty ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 mei 1973 Nr. 21283 Om één ding met name te noemen: Een zwembad voor de jongens op ..De Beele". Een droom.... die nu nog niet werkelijkheid is, maar mis schien door uw financiële hulp met tertijd verwezenlijkt zou kunnen worden. Wanneer deze week een kollek- tant(e) bij u een lijst of bus aanbiedt hopen wij dat u met milde hand zult geven voor het bovenstaande werk. R.K.-schooljeugd naar „De Efteling" Vrijdag 11 mei j.l„ maakte de klas sen één, twee en drie van de R.K. Basisschool te Zierikzee hun jaar lijks schoolreisje. Onder goede weersgesteldheid vertrokken de leer lingen in uitgelaten stemming met een bus van de firma Van Oeveren met aan het stuur de vertrouwde fi guur van de chauffeur, de heer Van Aken. Het doel was ditmaal „De Ef- teling". Om half tien arriveerde de bus in Tilburg. In het sprookjesbos werden alle evenementen bekeken en genoten de leerlingen van al het mooie en griezelige wat dit park te bieden heeft. Ook een voorstelling met het wa terorgel werd bijgewoond. Dat de stoomcaroussel met enthousiasme werd bestormd valt niet te ontken nen. Na in het middaguur op een sneel- weide de boterhammen te hebben verorberd was de speeltuin aan de beurt, want zonder dat is toch geen schoolreisje compleet. In de late na middag werd weer koers gezet naar Zierikzee, na onderweg nog een tijd je werd gestopt om nog wat te drin ken en uit te hollen. Om zeven uur reed de bus Zierik zee binnen waar de ouders de kin deren. vermoeid, vuil, maar tevre den weer mee naar huis toe namen. Ook dit jaar weer een geslaagd r'eis- je. dank zij de goede begeleiding van leerkrachten, leden van het Ouder comité en enkele moeders. Botsing Op de kruising Kraayesteinseweg- Weeldeweg-Meeldijk had vrijdag morgen een ongeluk plaals. A. J. P. te Rotterdam verleende aan P. J. D. geen voorrang- Het overzicht op deze kruising is momenteel slecht, door dat de firma Hak bezig is met werk zaamheden aan de riolering. De schade bepei'kte zich tot de auto's, die beiden zwaar gehavend werden weggesleept. HAAMSTEDE Inbraak In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de kamp winkel van de heer Van Dijke aan de Klooslerweg. Van de schuur die ingericht als winkel is een deur losgeschroefd. Sigaretten en wat klein geld werden meegenomen. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. De politie stelt een onderzoek in. Bermbrandje Zondagmiddag werden de brand weerkorpsen van Haamstede en Re- nesse gealarmeerd voor een berm brandje aan de Vroonweg. Dit is de weg tussen Haamstede en Renesse. In tijd van enkele minuten kon het brand.,e worden geblust. Vele toe schouwers hielpen de brandweer bij de blussingswerkzaamheden. BURGHSLUIS Vergeefs tochtje reddingsvlet Zondagmiddag omstreeks drie uur kreeg de bemanning van de redding- vlet „De Grind", de opdracht uit te NUTSSPAARBAJN'K Uw illeaJti geziusbank tsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. varen, omdat volgens de berichten twee vissers op de Oosterschelde met hun bootje waren omgeslagen. Toen de reddingvlet onderweg was werd aan de bemanning doorgege ven dal zij konden terugkeren, om dat de vissers zwemmend de kant hadden kunnen bereiken. Eveneens hadden zij nog kans gezien hun boot mee te slepen. BROUWERSHAVEN Leerlingenavond openbare basisschool Op vrijdag 18 mei a.s. verzorgen de leerlingen der openbare basis school te Brouwershaven hun jaar lijkse toneel- en afscheidsavond. Op gevoerd zal worden het uit drie be drijven bestaande amusante en spannende toneelstuk „Grammetje". In de pauze zal weer een grote verlo ting worden gehouden met vele fraaie prijzen. NOORDGOIJWE Geslaagd Na een vierdaagse cursus voor in- s-trukteur Rode Kruis behaalde onze dorpsgenoot, de heer H. B. Lokerse het certifikaat Praktijkinstrukteur Rode Kruis. De heer Lokerse is lid van de kolonne Zierikzee. OUWERKERK Vergadering „Nieuw Leven" Dinsdagavond 15 mei vergaderen de leden van het muziekgezelschap „Nieuw Leven" in café Vijverberg. De agenda is als volgt: opening: no tulen; jaarverslag secretaris; jaar verslag pennningmeester; bestuurs verkiezing (altredend en herkiesbaar de heren J. Smits en D. Sies); ver kiezing kascommissie (aftredend en niet hérkiesbaar de heer J. Boot); voorstel contributieverhoging; vast stelling zomerprogramma; verkoop oude instrumenten hoge stemming; rondvraag en sluiting. Bustocht bejaarden De bezoekers van de bejaardenso ciëteit maken op 15 mei a.s. een bus tocht. De reis zal gaan in de richting Beekbergen. Trip Vrouwenvereniging Op 19 juni a.s. hoopt de vrouwen vereniging een trip te maken naar België. TIEL. De driejarige Abel Huisenga is in zijn woonplaats Tiel plotseling de weg overgestoken en door een auto gegrepen. Het kind was op slag dood. ZIERIKZEE. Ilct echtpaar L. Ver- loo-Berrevoets (Scheldeslraat 4) her dacht zondag jl. de UO-jarige huwe lijksdag. een feest dat met kinderen en kleinkinderen in dankbaarheid werd gevierd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Concert Zeeuws Orkest niet Trio Louis van Dijk Een (vrijdag) muziekavond in de Concertzaal, met vele hoogtepunten, had als tegenvaller de pech van een duidelijk onderbezette zaal en dat was heel spijtig, want in het kader van het traditionele voorjaarstoerncc speelde het Zeeuws Orkest, onder leiding van de vaste dirigent Jan Out. samen ditmaal met het inmid dels zeer gerenommeerde Trio Louis van Dijk, die zich zelf ook hier toonde als de verrassende pianovir tuoos, mei een geheid gevoel voor de improvisatie. Bij elkaar eigenlijk best een uniek muzikaal experiment voor de pro vincie en - behalve enkele weinig storende tempi-frikties - liep het al lemaal op rolletjes, al klinkt dit veel tee gewoon voor deze stijlvolle en indringende muziekavond, waarop minstens ook de jeugd had moeten reageren. Er was wel jeugd, maar toch te weinig. Die originele invoeg van hel Trio - het kon niet uitblijven - trok uiter aard een duidelijke geprononceerde belangstelling, maar het „grote woord" was in eerste instantie voor het orkest, met o.m. een heel afge wogen Suite nr. 3 in D dur van J. S. Bach, met centraal de (melodieus be kende) Gavottes I en II, heel prach tig en duidelijk Bach en door het Zeeuws Orkest met veel gevoel voor de geladen devotie van de componist gereproduceerd. Het Trio - bestaande uit Louis van Dijk (piano). Jacques Schols (bas) en John Engels (slagwerk) - haakte im proviserend grandioos in op themala van deze suite; een tonenwerveling toch nog binnen de polen van de compositie en van een verbluffende homogeniteit, ook in samenspel met het orkest. Louis van Dijk als uiterst, geroutineerde musicus verrast door zijn ongelooflijke pianistiek; de bas sist zorgde feilloos voor de donkere ondertoon en een pluim hier voor drummer John Engels, op zijn beurt een meester in het vak. dat ritmisch zulke hoge eisen stelt. Het orkest koos als opener Syn- fonia in G dur van Tommasso Albi- noni, 18e eeuw Venetïaans schrijver van opera's, maar vooral ook be kend door instrumentale werken. Pleidooi voor de routine van het orkest, vormt de trefzekerheid van zo'n openingsstuk, met - in dit geval - een teer descriptief adagio en een forser allegro, waarmede dirigent en musici een willig geaccepteerde in- troduklïe kregen bij het publiek. Na de pauze werd het Trio ver sterkt met Herman Sehoonderwall (saxofoon) en Charles Green (trom pet). Samen met het orkest werd ge bracht Concertino voor orkest en Jazzkwintet van O. Ketting, ooit (dertiger jaren) ervaren als ,.a mass of sound" („een heleboel geluid"), maar in de driftige interpretalie- Louis van Dijk. vol overtuigende ef- fekten en ook hier weer in goed sa menspel met het orkest, hetgeen mede lof inhoudt voor Jan Out. wiens intenties goed overkwamen en die - zo-ibleek - het experiment niet schuwde. Een ouverture was het slotstuk (or kest, t.w. Cyrano de Bergerac van John Wagenaar de op toon gezette ridderlijke liefdesgeschiedenis van de 17e eeuwse Gasconse soldenier. In goed samenspel tussen blazers en strijkers toonde het orkest met dit. werk de muzikale energie nog niet te hebben verbruikt en het is wel zeker dat een periode van intense studie aan dit alles vooraf is gegaan. Een zeer hartelijk applaus - dat ook het Trio ten deel viel - bewees dat het Zeeuws Orkest het ook dit maal voortreffelijk heeft gedaan. Ons inziens (een slotopmerking) verdient het overweging, zo'n pro gramma in te voegen in het ZVU- abonnement. De wel gehoorde be wering dat het „amateurstatus" dit niet gedoogt, lijkt minstens vreemd. Orkest - en uiteraard in dit geval ook het Trio - is zo professioneel, dat het argument al is ondergraven voor het is gebruikt. Voordeel in ZVU-verband zou zijn een vol(lere) zaal. B.d.v. VATIKAANSTAD. Een twee man sterke delegatie van de voorlopige revolutionaire regering in Zuid-Viei- nam is zaterdagmorgen door paus Paulus in particuliere audiëntie ont vangen. zegde toe dat het inderdaad zal ge beuren. Voor de kinderen uit Burgh zal een voetpad worden aangelegd van uit de Leliëndaleweg naar de school, zodat deze kinderen niet hoeven om te rijden. Ds. Van der Kooij eindigde deze avond met dankzegging, waarna de voorzitter allen een wel thuis toe wenste. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op woensdag 23 mei wordt ten stadhuize een vergadering van de gemeenteraad gehouden, onder voor zitterschap van burgemeester Th. H. Meester. Gouden AVRO-broche voor stadgenote Op 10 mei jl. werd het feit her dacht dat mevrouw C. H. van der Vliet-Ten Haaf te Zierikzee 25 jaar lid was van het gewestelijk bestuur AVRO Zeeland. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" te Goes werd haar door het Zeeuwse lid van het algemeen bestuur van de AVRO. de heer C. Hordijk te Middelburg, de gouden AVRO-broche opgespeld. Ook mr. J. Moolenburgh te Mid delburg en de heer J. v. d. Meulen- Bosma te Kapelle, beiden oud be stuursleden van de AVRO, spraken de jubilaresse toe en haalden aai-dige herinneringen op. Van de bestuurs leden van Zeeland mocht mevrouw Van der Vliet nog een blijvend ge schenk in ontvangst nemen. N.C.V.B.-afdeling Op 16 mei wordt in het Hervormd verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. Als spreker treedt op de heer M. C. Capelle te Nieuwendijk met het on derwerp: „Vrouwenleven in de Mos limwereld". Examens Rode Kruis-helpster Op de gehouden helpsters-examens van het Rode Kruis te Goes slaagden jl. zaterdag 12 mei op loffelijke wijze alle tien kursisten van de kolonne Zierikzee, t.w. negen dames als help ster derde klasse en één als helpster eerste klasse. De geslaagde dames werden opge leid door mevr. L. v. d. Sluis-Bij de Vaate (ziektenleer) en mevr. M. N. Kuijper-V ijyerberg( (ziekenverzor ging). De namen der geslaagden zijn: mevr. A. J. Klumber-v. Luin, E. v. d. Kreeke-v. Ravenzwaay, mej. J. Quist, mevr. J. F. Leijdekkers-v. d. Vate. C. P. Stoutjesdijk-Berrevoets. M. C. Verbeek-Stoutjesdijk, G. M. Willemse-Wessels te Zierikzee; M. v. d. Berge-de Vos en mevr. A. J. de Bruijne-Goudswaard, als helpster derde klasse. Mevr. T. C. Stoutjes- dijk-Wilbrink te Ouwerkerk wordt helpster eerste klasse. Kollekte voor de stichting „Het Hoogeland" In de week van 14-19 mei a.s. wordt hier ter plaatse door de Stich ting „Het Hoogeland" een kollekte gehouden. Wellicht haalt u wat geïrriteerd de schouders op. doordat u dat gebe del beu is. Dat kan en men wordt niet eens boos. Neemt u echter even de moeite om verder te lezen. Nu reeds 80 jaar lang heeft „Het Hoogeland" gezorgd voor mensen, die het in deze samenleving niet al leen kunnen redden. In 1892 strekte de zorg zich uit over bijna 50 mannen, in 1973 over bijna 500 eenzamen, geestelijk- en lichamelijk minder validen, jongens die geen thuis hebben. In die 80 jaar is veel veranderd, verbeterd, maar is één ding hetzelfde gebleven, centraal blijven staan: „De zorg voor de medemens, die hulp nodig' heeft". In de verplegings- en verzorgings tarieven zijn mogelijkheden inge bouwd om in de recreatieve sector wat te doen. Deze moelijkheden zijn beperkt. Zij laten weinig ruimte om iets extra's te doen. En daar gaat het juist om. Clir. schoolbestuur „zit" mei oud gebouw HAAMSTEDE, 11-5. Vrijdagavond werd de jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs gehouden in de recreatiezaal van de Geref. Kerk. De belangstelling van de zijde van de ouders was niet bijzonder groot, hoewel zo'n ledenvergadering toch uiterst belangrijk is. De voorzitter de heer C. A. van Oord opende dc vergadering met alle aanwezigen welkom te lieten, en ging daarna voor in gebed en las een bijbelgedeelte. Een bijzonder welkom werden de heer Kloet, oud bestuurslid en ds. Van der Kooij toegeroepen. De gang van zaken omtrent de oude school werd uitvoerig bespro ken. Diskussie ontstond over het punt of het alleen zakelijk moet worden verkocht of met een com mercieel doel. Enkele suggesties werden gedaan om hier een jeugdcentrum te stichten of een medisch centrum. Ook bestond interesse van een meubelzaak. Maar nog steeds is de bestemming van de school aan de Burghseweg niet be kend. Er zijn wel contacten met het gemeentebestuur, maar het bestuur wenste wel dat de leden ook in spraak krijgen in de gang van zaken. Zodra er iets beslist moet worden, zal eerst een ledenvergadering wor den belegd. Ook de taxatie van het gebouw en het aangebouwde huis zijn nog niet bekend. Een blik in het verleden was het volgende agendapunt voor de pauze. De heren Van Oord. Boogerd en Van Vonderen lazen een verslag over de verbouwingen en de onderhandelin gen over een nieuwe school. Uit het verslag van de penning meester, de heer M. den Boer, bleek dat het jaar 1972 kon worden, afge sloten met éen overschot groot f 2813,43. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren C. A. van Oord en J. J. Krijger. Als tegenkandidaten werden gesteld de heren C. Jonker en P. Mes. Na de stemming bleek dat de heien Van Oord en Krijger met een meerderheid aan stemmen werden herkozen. De heer J. C. van Vonderen, hoofd van de school, liet het afgelopen jaar de revue nog eens passeren. Het begin van het school jaar werd gestart met 115 leerlingen. In de loop van het jaar vertrokken drie leerlingen naar elders en kwa men er twee bij, zodat het leerlin gental momenteel 114 is- Voor het nieuwe schooljaar hebben 14'leeiv lingen zich aangemeld. De band met de ouders werd verstevigd c^oor l^et organiseren van klasseavonden, openbare lessen, groepsdiskussie en een praatje onderling. Ook de school krant is een middel van beter kon- takt tussen de ouders. Het is gewoon noodzakelijk dat een goed overleg met de ouders kan plaatshebben, het zijn tenslotte hun kinderen waar al les om draait. Nieuwe school De nieuwe school, waarvan de op levering 18 mei a.s. zal plaats heb ben. zal een eigen naam krijgen, zo dat de openbare school ook voor een eigen naam zal moeten zorgen. De heer Van Vonderen zal graag enige suggesties horen voor deze naam. Tijdens de rondvraag kwamen nog enkele punten aan de orde. zoals de toegang tot de school. De hoofdin gang is momenteel een grote, mod derpoel. Gevraagd werd of daar nog iets aan wordt gedaan. De voorzitter „Hel mosseloproer" BRUINISSE, 12-5. In Brui- nisse wordt momenteel al druk gerepeteerd voor de op voering van het stuk „Het Mosseloproer", dat men wil brengen op het feest van hel 25-jarig regeringsjubileum van II. M. Koningin Juliana. Het stuk iverd in de vijftiger jaren door enkele Bruinisse- nareti, die hun slof ontleenden aan historische gegevens, die in de boeken op het gemeente huis bewaard waren. Het werd opgevoerd op en kele „mosselfeesten" indertijd le Bruinisse gehouden, maar ook in Tholen, Yerseke en Re- nesse. Het speelt in 1773. Brouwershaven venvacht Suitcase Theater uit de V. S. Advertentie Suitcase Theater. afkomstig uit Lansing, Michigan (Verenigde Staten van Amerika) beslaat uit ongeveer 35 jongens en meisjes in de leeftijd van 16-20 jaar. Het omvat o.a. etnische groepen zoals negers, Mexicanen, Portorica- nen enz. en zal van dinsdag 19 juni tot maandag' 26 juni in de gemeente Brouwershaven verblijven. Het koor zal op vrijdag 22 juni in de Sint Nicolaaskerk le Brouwers haven en op zondag' 24 juni in de kerk te Drei'schor optreden. Getracht zal worden om in de ko mende weken met hulp van de leden van de jeugdsoos Zenith deze Ame rikaanse jongens en meisjes bij pleegouders onder te brengen. De daverende suc'céssen. die deze jeugdgroep vorig jaar in Zuid-Beve land en Walcheren geoogst heeft, be looft een top-evenement te worden in de regio. En dan mag u denken ajan mopie stoffen, strepen, ruilen, prachtige lijnJperfeMe pas. Ook in de i grotere maten. U mept g£s beloven te komen kijken. Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode. BROUWERSHAVEN, 12-5. De evenementenccmmissie van de VVV te Brouwershaven is begonnen aan de voorbereidingen voor de ont vangst van het Suitcase Theater. Hei HAAMSTEDE, 13-5. Bij hel overste ken van de kruising Kraayesteinse- iveg-Serooskerkseweg richting Bouwmansweg reed een personen auto bestuurd door G. B. te Dor drecht, rechtdoor, waardoor de auto door een schrikhek vloog en vervol gens in de sloot terechtkwam. De bestuurder en de twee mede-inzit tenden, de eveneens uil Dordrecht afkomstige P. J„ J. O. en A. J. R. moesten in hei Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden op genomen. Dokter Stenger jr. ver leende eerste hulp. De auto werd zwaar beschadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Dam 19, Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Mode. Leuke vlotte Battledrcss style. in Liquette en 79,50 en 109,-.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5