Opzoek naar h?ge rente?i U krijgt tot 7% bü de postspaarbank o .Ui PRINSELIJK PAAR SPRAK TWEE UUR MET PODGORNY altijd safe FELKE AANBOUWKEUKENS EU LR AM A m K Den Uyl houdt het wel uit FRANSE JONGEMAN KOMT OM - ACHT MENSEN GEWOND Ljt) vLLmirut! y ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 mei 1973 12.9ste jaargang Nr. 21283 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) J 2,75. Vraagi onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie) 4 0 o B.T.W. In dit nummer: Oplevering nieuwe combi-school Haamstede Ontmoeting liep lang uit MOSKOU, 12-5. Prinses Beatrix en prins Claus heb ben zaterdag lang met president Podgorny gesproken. Het bezoek aan de voorzitter van het presidium van de Opperste Sowjet duurde bijna twee uur, in plaats van het voorziene kwartiertje. Volgens Sovjet-Russische functionarissen is dat uitzonderlijk lang voor dit soort bezoeken. De Russische ambassadeur in Nederland, de heer Alex ander Romanov, die het bezoek ook bijwoonde zei dat er zeer boeiende dis cussies zyn gevoerd over tal van zaken. De pers was alleen aanwezig bij de begroeting van het prinselijk paar door de heer Podgorny. Dat gebeurde in de ontvangstzaal van het presidium van de opperste Sovjet in het Kremlin. De prinses en de prins en de heer Podgorny stap ten precies tegelijk door twee ver schillende deuren naar binnen en precies in het midden van de zaal schudden zij elkaar langdurig de hand. In een aangrenzende wat klei nere kamer zette het gezelschap zich ZIERIKZEE. Vrijdag beleefde Zie rikzee een heel bijzondere muzikale avond door het optreden van het Zeeuws Orkest, o.l.v. Jan Out, samen met het Trio Louis van Dijk, dat men hier op het toneel van de Concert zaal aan het werk ziet. Voor de re censie zie men elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode.) aan een ronde tafel, die beladen was met schalen fruit, koekjes en bon bons. Veiligheidsmaatregelen De visite was met strenge veilig heidsmaatregelen omgeven. De pers moest bijna een uur van te voren aanwezig zijn, de overjassen moesten in de auto blijven liggen en per foto graaf en filmer was slechts één ca mera („duidelijk zichtbaar voor het lichaam hangend") toegestaan, ge luidsapparatuur mocht niet mee naar binnen. j Begeleid door veiligheidsfunctio narissen werden de journalisten naar de ontvangstzaal gebracht, waar de chef van het protocol een uitvoerige toelichting gaf op het in terieur: wanden, stoelbekleding en gordijnen van ivoorkleurige moree zijde, tafel en deuren van kareliseh berkenhout en muurstijlen van don kerrode stukjes rodoniet, een half edelsteen uit de Oeral. De heer Podgorny is tweemaal on derscheiden als „held van de ar beid", de hoogste niet-militaire on derscheiding in de Sovjetunie. Hij droeg de twee gouden sterren van deze onderscheiding tijdens het be zoek van het prinselijk paar. Meer partijen, één partij Prinses Beatrix en prins Claus hebben zaterdag van president Pod gorny gehoord dat Nederland een nieuwe regering heeft. Op de am bassade was daarover nog geen telex binnengekomen. De president vertel de verder dat het nieuwe kabinet uit verschillende partijen is samenge steld. Dat was uiteraard minder groot nieuws, maar het gaf Beatrix en Claus wel aanleiding tot een uiteen zetting van de manier waarop in Ne derland de pluriforme samenleving in parlement en regering wordt weerspiegeld. De heer Podgorny verklaarde dat volgens de opvattingen in de Sowjet Unie één partij het best de belangen De postspaarbank is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2500 postkantoren kunt u terecht. bij Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Met geweld kan men paleizen i t verwoesten, maar nog geen varkensstaI opbouwen. Greulich t Hoge Kerkstraat 12, Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1265 \dAT BILT tS- van het volk kan dienen. Maar, zo voegde hij daar vriendelijk aan toe, „dat is een kwestie van smaak". Het prinselijk paar verzekerde hem dat ook bij een meer partijensysteem de belangen van het volk worden be hartigd, aangezien partijen die dat niet doen, tijdens verkiezingen ver liezen. Het gesprek van de prinses en de prins met de president heeft twee uur geduurd. Daaruit blijkt wel dat het in een bijzonder prettige con structieve en ontspannen sfeer is ge voerd, aldus de Nederlandse ambas sadeur in Moskou, rar. A. R. Tam- menoms Bakker, die zaterdagavond op de ambassade verslag uitbracht over het onderhoud. Overstromingen teisteren Bangla Desj DACCA, 13-5. Tot nu toe zijn der tig mensen omgekomen door over stromingen, waardoor een. kwart deel van Bangla Desj blank staat en on geveer de helft van de rijstoogst ver loren is gegaan. Na vier dagen van overvloedige regenval zijn zes rivieren sterk ge zwollen. De rivier de Goemti heeft grote rijstgebieden in drie oostelijke districten onder water gezet en be dreigt de stad Comïlla. HILVERSUM, 14-5. De oud-minis ter van binnenlandse zaken mr. Beerninlt heeft zondag in Avro's Radiojournaal de mening uit gespro ken. dat de regering Den Uyl een langer leven beschoren is dan me nigeen denkt. Er is, de eerste tijd althans geen enkel ander alternatief, zei hij. Moskou wil verdragen strikt nakomen BERLIJN, 13-5. De Russische par tijleider, Leonid Brezjnew, heeft zondag in Oost-Berlijn, de vastbeslo tenheid van de Sovvjet-Unie beves tigd, de in de afgelopen jaren geslo ten verdragen „strikt en volkomen" uit te voeren. „Dezelfde houding ver wachten wij ook van onze verdrags partners", zei hij bij het overhandi gen van de versierselen van de Le- nin-orde aan partijleider Honecker tot besluit van het tweedaags be zoek aan de D.D.R. Brezjnew zei dat een „eerlijke en zakelijke samenwer king" anders niet mogelijk zou zijn. Zonnige perioden Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer; vannacht wei nig wind en minimumtemperaturen van 7 tot 3 graden; morgen overdag zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen en maximumtempe raturen van 12 graden aan zee tot 16 graden in het zuidoosten van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-tempera turen: van ongeveer normaal tot 4 graden onder nor maal. Max.-temperaturen: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 15 mei. Zon op 4.47. onder 20.27. •Maan op 19.09, onder 3.29. Volle maan: 17 mei (5.58). (Zie vervolg pag. 2, kolom 5) Zwaar ongeluk onder Nieuwerkerk ZIERIKZEE, 12-5. Opnieuw is onder Nieuwerkerk een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat zich voegt in tie rij van zware verkeersongevallen, die Schonwen-Dni- veland de laatste jaren helaas frekwenter noteert. De hotsing, die zaterdagmiddag plaats vond, eiste hel leven van de Franse jongeman M. R. J. Viot te Vlis- singen, en acht personen werden min of meer ernstig gewond. Op Ryksweg 18 reed mevrouw M. T. de J.-S. te Zierikzee, een file tege moet, waaruit zich plotseling een witte Simca losmaakte, die op het midden van de wég ging rijden. Door de manoeuvre van de uittredende Simca, werd mevrouw De J. in verwarring gebracht. Zij verloor de macht over het stuur en schoot naar de linkerzijde van de weg. De eerste drie auto's van de file genoemde M. R. J. V. Hij werd - waren toen al gepasseerd, maar zwaar gewond - overgebracht naar 'I mevr. De J. botste tegen de vierde Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam, wagen, een Simca bestuurd door de maar overleed onderweg. In de auto van mevr. Dé J. zaten drie passagiers, t.w. mevr. M. van M. te Hellevoetsluis, met haar zesjarig dochtertje C. C. A. van M. en een baby van de familie O. te Ooster- land. Mevr. De J. werd vrij ernstig gewond overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, evenals twee lichtgewonden uit deze auto. alleen de baby bleef ongedeerd. Gewonden De inzittende van de Franse auto, mej. M. J. te Middelburg werd zwaar gewond en de Fransman G. C. L. te Vlissingen werd eveneens zwaar gewond. Ook de vijfde inzit tende M. C. M. te Vlissingen liep ernstig letsel op. De mede-inzittende mej. M. E. M. te Oostkapelle, kon na behandeling, naar huis terug ke ren. Beide auto's 'waren total loss. Het ongeluk gaf de nodige opstop pingen; de politie nam uitgebreide maatregelen en stelde een onderzoek in, met name naar de uit de file ko mende Simca. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1