frtco Kaas met ster-allures De onveilige weg van huis naar school INGEZONDEN STI KKEN DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuïskerk9.20 en 7.00 uur ds. J. v. cl. Schee; 11.00 uur ds. E. P. Kuin. Apeldoorn. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Van den Berg. Serooslterke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven; 11.30 uur zondags school. Burgh: 10.00 uur da. A. A. van Leeuwen. Haamstede: 10.00 en 7.00 uur ds. G. Huizing, Spijkenisse. ltenesse: 11.00 uur ds. L. de Wit; 9.30 uur zondagsschool. Noordwellc: 9.30 uur ds. De Wit. Scliarendijke: 9.30 uur ds. 'Van den Berg. Brou wershaven: 9.30 uur ds. J. Kroon; 11.45 uur zondagsschool. Zonntmai- re: 11.00 uur ds. J. Kroon; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Mentzel, Dordrecht. Dreischor: 11.00 uur ds. Mentzel, Dordrecht; 9.30 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. J. C. Koppert. Nieuwer- kerk: 10.00 uur ds. H. van den Heu vel. Oosterland: 10.00 uur ds. P. Post, Bruinisse; 6.00 uur ds. G. Wassenaar Haamstede. Sirjansland: 10.00 en 6.30 uu. ds. Roelol'sen, Zeist. Bruinisse: 10.00 uur ds. M. v. d. Linde. Dirks- land; 5.00 uur ds. P. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur de heer S. v. d. Meulen, Rotterdam. OVERDENKING „Want Hij moet o-ls koning heersen (1 Cor. 15 :25) Eén van de meest beangstigende krachten tussen mensen in deze tijd is de macht. Macht hebben over mensen is eigenlijk even beangsti gend als in de macht zijn van men sen. Macht - achter dit woord staat vaak een idee, een ideologie, d.w.z. een stelsel van bepaalde denkbeelden En dan moet ik denken aan manipu latie, het naar de hand zetten van iemand. Dan denk ik aan 't opleggen van denken en voelen en handelen door de machthebbers. Men kan en mag zichzelf niet zijn. Macht - dan denk ik aan woorden als onvejligheid en angst; aan onze kerheid en onderwerping, terwijl er andere woorden in de verhoudingen tussen mensen en volkeren en rassen zouden moeten gelden. Woorden als veiligheid en vertrouwen; aanvaar ding en bevestiging; bevrijding en zekerheid. Macht - Paulus schrijft: „Want Hij (Christus) moet als koning heersent' Wanneer we aan Christus' heersen denken, dan zou ik het woord macht niet willen gebruiken. Het is wel zo, dat Hij macht tegenover zich vindt: de macht van de leer, zich uitend in allerlei wetten en wetjes; de macht van de opstandigheid en de vijand schap tegenover God; de macht van de weerbarstigheid tegen de genade Als ik denk aan het heersen van Jezus als koning tijdens zijn leven, dan is het aantal voorbeelden groot. Ik zou speciaal op iets willen wijzen nl. dat Hij zich -vaak zo opstelt, dut Hij duidelijk maakt, hoe niet alleen zij Hem, maar ook Hij hen nodig heeft. Denkt u meer eens aa nliet verhaal van de Samaritaanse vrouw: „Geef mij te drinken....": aan Za- cheüs: „Heden moet ik in uw huis zijn'"; aan de discipelen: „hebt gij enige toespijs?" Hij gebruikt Zijn heersen niet om iemand a.h.w. dood te slaan, maar door de macht, die Hem als vijand tegemoet treedt, van binnenuit door innerlijke uitholiing en overtuiging te onderwerpen. Zijn macht geeft alles, wat wij zo graag tussen mensen zouden zien: veiligheid en vertrouwen; aanvaar ding en bevestiging; bevrijding en zekerheid. „Hij meet als Koning heersen. Ik heb zo hel idee, dat wanneer zijn eerste vijand, de mens. u en ik, zich aan deze koning gewonnen gaf. dar. het dan met die andere vijanden a's honger en zinloosheid, angst en zelfs met die laatste vijand de dood wol los zou lopen, want dan zouden wij werkelijk opstaan tot een nieuw le ven; een leven, waarin wij veiligheid en zekerheid, vertrouwen en aan vaarding, bevestiging én vrijheid zouden geven, .v. L. Voorzitter Mao had in het Rode Boekje weer maar eens gelijk kame raad, toen hij schreef: „voor echte sleepzuigerkarren moet je in Zierik zee zijn." Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.CO en 6.30 uur ds. Fa- vier. Haamstede: 9.30 uur ds. W. v. d. Kooy; 5.00 uur ds. P. Schraven- deel, Middelharnis. Seharendijkc: 9.30 en 14.30 uur ds. J. E. Visser, Hendrik Ido Ambacht. Brouwersha ven: 10.30 en 3.00 uur ds. P. A. de Bres. Zcnnemaire: 9.00 uur ds. Fa- vier; 3.00 uur ds. Weerstra; Stad a/h Haringvliet. Nieuwcrkerk Ooster land: 10.00 uur em. pred. A. Vreug- denhil, Rotterdam; 5.00 uur drs. W. Speelman, Amsterdam. Bruinisse: 10.00 uur drs. W. Speelman, Amster dam; 5.00 uur ds. A. Vreugclenhil, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven:' 9.00 en 6.30 uur ds Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees- dienst. Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur ds. W. J. Buijs. H.lamstede: 10.00 en 3.00 uur ds. W. J. Maris, Vlissingen. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur leen dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10 00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. T. Elders- Mayer (doop- en gezinsdienst). Leger des Ileils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jèugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. niet vergeten., frico eten Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19,00 uur Eu charistieviering; zondag 10.15 uur Eucharistieviering. Haamslede: Za terdag 19.00 uur Eucharistieviering; zondag 9.00 en 10.30 uur Eucharis tieviering. Jehovah's Getuigen Zierikzee: Bovenzaal R.T.M.-gebouw Grachtweg, 16.00 uur openbare toe spraak; 17.00 uur Wachttoren- en Bijbelbespreking. KERKNIEUWS Ger. Gemeente Zierikzee Dinsdag 15 mei: ds. Van den Berg. Bruinisse, 7.30 uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJsselmuiden: H. Smit te Gouderak; te Onstwedde en te Reeuwijk: W. J. C. van Rennes te Streefkerk; te Heemstede: W. van- der Wolk te Ten Boer: te Lunteren: K. Schipper te Dordrecht. Aangenomen naar Ede D. v. d. Berg te Huizen. Geref. Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: Chr. v. d. Poel te Yerseke; te Zwijndrecht: J. Karens te Opheusden; te Hilversum: J. Mol te Hardinxveld-Giessendam. Bedankt voor Utrecht: Chr. v. d. Poel te Yerseke. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 10-5. Coöp. Veluw- se Eierveiiing. Aanvoer: 2.654.410 stuks, volgens de veiling 1.066.620 stuks. Stemming: vlot. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 11.38-11,54; 55-56 gram 13,88-14.03; 60-61 gram 15,40-15,93; 65-66 gram 16,08-16,34. Eierveiiing; Barneveld. Aanvoer: 1.542.360 stuks. Stemming: vlug. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 51-52 gram 11,96; 56-57 gram 14,20; 61-62 gram 15,50; 66-67 gram 15,91. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer: ca. 2.150.000 stuks. Handel: vlug. Ei eren van 50-58 gram 11,70-14,90 per 100 stuks, kg-prijs f 2,35-2,57; 59-64 gram f 15.20-15.90 per 100 stuks, kg- prijs f 2.58-2,48; 65-69 gram f 16,10- 16.50 per 100 stuks, kg-prijs f 2,48- 2.39; witte eieren 0,25-1.00 per 100 stuks lager. DEN HAAG, 10-5. De helft van alle ongevallen met schoolkinde ren gebeurt onderweg van en naar school. Zestig procent van de basisscholen in ons land heeft een verkeersonveilige omgeving. Bij een kwart van deze scholen ontbreekt een behoorlijk trottoir. Dit zijn enkele resultaten van een enquete die de „Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers" (V.B.V.) heeft gehouden. Nog nooit is volgens de V.B.V. zo duidelijk als in deze enquêteresultaten naar voren gekomen hoe onveilig de weg van en naar school is en waarom het ongevalsrisico voor jeugdige voetgangers bijna nergens zo hoog is als in ons land. De V.B.V. vindt de enquêteresultaten verontrustend. Zij stelt dat de overheid haar taak en verantwoordelijkheid bij de beveiliging van de overstekende leerplichtige jeugd schromelijk verwaarloost. Uit de enquete is gebleken dat bij tachtig proeent van de basis scholen de leerlingen op weg naar school grote verkeersaders, drukke stralen of gevaarlijke kruispunten oversteken. Bij de helft van deze oversteekplaatsen is geen enkele voorziening getroffen om de kinderen te beveiligen. In een toelichting om de enquêteresultaten heeft de verkeers- ingenieur P. Hakkesteegt, bestuurslid van de V.B.V., gezegd dat de overheid moet zorgen voor aanpassing van het verkeersmillieu aan categorieën weggebruikers als voetgangers en fietsers. Er moeten volgens hem veilige routes komen voor de schoolkinderen die te voet of per fiets naar school gaan. Bq het drukker en gevaarlijker wordende verkeer zouden meer volwassen verkeersbrigades ingezet moeten worden om de schoolkinderen bij het oversteken te bevei ligen. De overheid zou de deelnemers aan deze verkeersbrigades een aanmoedigingsvergoeding moeten geven, vindt ir. Hakkesteegt. Kijk op het proef-verkeersplan Mijnheer de redakteur, Het nieuwe pvoefverkecrsplan is wel een rigoreuse ingreep in het da gelijks leven van de burgerij, waar van men kennelijk niet alle facetten en konsekwenties heeft doordacht, nu is dat ook niet ieder gegeven, en zeker niet in een kleine plaats, maar in gezamenlijk overleg' met de bur gerij om een eerder stadium was men zeker tot andere conclusies ge komen. Men heeft alleen maar aan twee componenten gedacht. De voetganger en de auto. Me ar de der de. de fietser, is men totaal vergeten. En als men die niet vergeten is, dan is hij bewust het kind van de reke ning. Ter voorbeeld diene: de be jaarden uit Borrendamrne en anderen uit West, die op de fiets naar de stad willen, moeten nu voortaan van postkantoor tot Concordia lopen vice versa. Voor mensen die slecht ter been zijn en dus gebruik moeten maken van de fiets. :s winkelen in de stad onmogelijk. Moeders d e kleuters of peuters naar school of peuterklasje moeten brengen. Men sen uit Malta die in het postkantoor moeten zijn, moeten lopen van Con cordia v.v. postkantoor. Kinderen uit de stad d:e naar school moeten West of Raamstraat 4 x per dag wandelen. Kinderen van de scholen gemeenschap die van Malta naar Manhuisstraat moeten, idem; om nog niet te spreken van hen die in het loopgebied wonen en werken. Bovendien vraag je je af moet dat 24 uur per dag en 7 dagen per week. Is dat wel nodig, kan men niet vol staan met enkele dagen per week van 10-5 uur. En dan gedurende hoogstens 8 weken in het seizoen. Moet de burgerij gestraft worden en aan de ketting gelegd voor die en kele drukke topdagen. Men zou ook nog kunnen overwe gen de markt te verplaatsen, zodat de verkeersstroom op donderdag vanzelf een andere kant opvloeit. Er zijn nog meer bezwaren op te noemen, maar die gelden alleen voor autobezitters, en die worden wel op een andere plaats te berde gebracht. D. Joppe Publikatie Burgerlijke Standen Geachte Redactie, Met verwondering zien velen uit de gemeente Duiveland dat sommige gemeenten van het eiland maar steeds voort blijven gaan met het publiceren van de gegevens van de Burgerlijke Stand uit hun plaats. Vele inwoners van de gemeente Duiveland vinden het een groot ge mis dat zij verstoken zijn van deze gegevens, nu deze niet meer gepu bliceerd mogen worden. Want vol gens burgemeester De Kam van Duiveland is het door de wet perti nent verboden om genoemde gege vens voortaan te vermelden. Meer malen is op de raadsvergadering van onze gemeente hiernaar gevraagd, laatst nog door de heer Stoutjesdijk, doch het antwoord van de voorzitter luidde meermalen dat het niet meel is toegestaan. Doch waarom hier geen „gelijke monniken, gelijke kap pen"? We zijn toch allemaal Neder landers. en onderdanig aan dezelfde landswetten? Als het voor de ene gemeente verboden is, mag de an dere het niet doen. In het donder dagnummer stond nu b.v. weer de B.S. van Bruinisse, en er zijn meer gemeenten in onze regio die de B.S. regelmatig publiceren. We zouden daarom willen vragen aan ons ge meentebestuur om in het vervolg maar de stoute schoenen aan te trek ken en te beginnen de Burgerlijke Stand van onze gemeente te publi ceren. Dan worden we tenminste weer wat geïnformeerd wat er plaats heeft onder de ingezetenen. Vele inwoners van Duiveland. P.S. Gaarne wilden we weten wat nu in feite de drijfveren zijn om pu blicatie van deze periodieke gege vens van de B.S. wettelijk te ver bieden. Tien jaar „Gast aan tafel Men schrijft ons: Tien jaar geleden kwamen enige Nederlanders op de gedachte de honger in de wereld daadwerkelijk te gaan bestrijden Zij vonden daar- vccr een eenvoudige formule: zij no digden een symbolische gast aan ta fel uit door dagelijks bij één maal tijd f 0,25 in een daarvoor bestemd busje te stoppen. Dat leverde f 7,5'J per maand op. cf f 22.50 per kwartaal, of f 90,- per jaar. In elk geval voldoende om een medemens uit de arme landen dage lijks aan een goede hoeveelheid voedsel te helpen. Let is een zeer simpele methode om de gezondheidstoestand van dor pelingen in Afrika, bewoners van miljoensteden in India, boeren in Geplastificeerde katoen: uitstekend geschikt voor de regen. Het wijde jasje is bedrukt met. kersjes en heeft gebreide manchetten en boorden. De blouson (rechts) is wijdvallend met gerimpelde mouwinzet en drie elastieken banden in de taille. Zuid-Amerika, mannen, vrouwen en kinderen te verbeteren. Mits natuur lijk velen, heel velen, uit onze we reld van overvloed meedoen. Gp 1 januari 1973 deden er alleen in ons land 30.000 mee. Dit aantal kan gemakkelijk tot 100.000 oplopen. Maar dan moet u ook meedoen! Vraag bij de NOVIB, de Neder landse Organisatie voor Internatio nale Onlwikkelingssamenwerkig, Van Blankenburgstraat 6 in Den Haag, een spaarbusje aan. Dat kunt u doen door een or.gefrankeerde briefkaart naar Den Haag te sturen, die u komende week in uw brieven bus zult vinden. U kunt ook meedoen door (zonder spaarbusje) elke maand f 7.50 .of elk kwartaal f 22,50, of elk jaar f 90. over te maken op giro 645.300 t.n.v. NOVIB - Den Haag. Pers, i-adio en televisie hebben de zer dagen al, zoals u ongetwijfeld bemerkt zult hebben, aandacht aan „Gast aan tafel"' geschonken. De daad is nu aan u! Neem ook een gast aan tafel Kost u slechts één kwartje per dag! Het NOVIB-komitee Zierikzee. J. B. ASSENDORP D. DOKMAN C. VAN SLOTEN-BOEKEL L. VAN SLUIS P. J. DE VLIEGER A. C. VOLMER-BREAS. RECHTSZAKEN Sexcliib te Hulst was niet besloten HULST, 10-5. De gemeente Ilulst heeft het leert geding gewonnen dat de eigenaar van een sexboctiek in Hulst tegen deze gemeente heeft aangespannen. Op 7 april jl. lieten b. en w. van Hulst een sexbioscoop annex sexclub sluiten, waar naast films ook live shows vertoond werden. De sexclub, die door de eigenaar omschreven werd als een besloten club, was een doorn in het oog van b. en w. van Hulst. De club zou volgens de gemeente Hulst helemaal niet besloten zijn, want iedereen die een bepaald be drag wilde betalen werd binnenge laten. Enkele politieagenten in bur ger hadden dit een paar keer me. s icces geprobeerd. Pe president van d" rechtbank in 'iddelburg verklaarde woensdag artikel 110 van de .Algemene Politie verordening van Hulst (het plegen van ontucht bij herhaling) verbin- d nd. Daarmee we.d het beroep van de eigenaar van de sexclub om de verordening onverbindend te verkla ren, verworpen. De gemeente Hulst heeft de sexbioscoop terecht geslo ten, volgens de president van de rechtbank, en de sluiting moet ge handhaafd blijven. ONZE PUZZELRUBRIEK Een redelijk aantal inzendingen op de puzzel van vorige week, maar het bleek geen topper te zijn geworden. De „oude getrouwen" zijn wij daar om het meest dankbaar want in eer ste instantie zorgen zij voor de con tinuïteit. van de rubriek. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. Van Dijk- de Wit Keetenstraat 33 ZIERIKZEE De tweede prijs is bestemd voor: De heer J. J. Dorst Korte Weststraat 3 OOSTERLAND Voor 50 jaar - ZIERIKZEE. (Adv.) Verzekert Uiv huis, inboedel en verdere eigendom men tegen bommen- en ander oor logsgevaar bij de Verzekering Maat schappij Rotterdam-Nederland. Vraag pre-miën en conditiën. ZIERIKZEE. Gisteren zijn op het terrein Malta nog een stuk van een bom en enkele scherven gevonden, afkomstig van de neergekomen bom men van Britsche makelij van 30 April. Zij zijn bij den kommandant alhier gedeponeerd. HAAMSTEDE. (Adv.) Kropjes sla planten. 50 cent per 100 benevens Mangel- en Jaapjes-peezaad, bij J. B., Haamstede. ZIERIKZEE. (Adv.) Koekjes van de Lindeboom. Indiaantjes, Nikker tjes, Zoute Duimpjes en Pain d'Amande. NOORDGOUWE. De gewijzigde regeling van de school-uren is dooi den districts-schoolopziener goedge keurd, zodat Maandag a.s. de school tijden zullen zijn van 10 uur tol 1 uur en van 3 tot 5 uur. ELLEMEET. Ook hier is thans de school 's morgens en 's middags een uur later aangevangen in deze week. ZIERIKZEE. Een paard bespannen voor een wagen wenschte heden-na middag in de werkplaats van de heer A. een kijkje te nemen. In plaats van door de deur trachtte het door het raam binnen te komen, wat natuur lijk niet gelukte maar alleen tenge volge had dat een ruit gebroken werd. ZON NF.M AIRE. (Adv.) Publieke Verkooping van het Westelijk deel van hei Oude Armhuis te Zonnemai- re, nadere gegevens te verkrijgen bij den arm-meester, de heer M. L. S. te Zonnemaïre. HAAMSTEDE. (Adv.) Gekuilde bietenblaren met koppen te koop bij W.O.B. te Haamstede. r~ bamboe f* Accountantskantoor af et. assurantiën alle verzeKbmkeiiKJi/tisioenaitviezen. financieringen, hypotheken Lin-tenia an Telefoon O! St O i 7 7 Mhtdelharnis X. -J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7