Geld nodig? Het prinselijk bezoek aan Rusland Cholera-gevaar in Indiase gebieden T\\1)\RTS KIEST K A AS Blijvend dalend geboorte-overschot NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK TCKIO, Premier Lee Koean Yew- van Singapore heeft vrijdag gepleit voor de vorming van een gezamen lijke strijdgroep van Amerikaanse, Australische en Europese troepen ter waarborging van de neutraliteit van Zuidoost-Azië. FULDA. Hij ziet er uit als een wat groot uitgevallen polshorloge en wordt aan de linker pols gedragen: de cardiolachometer u'n de Bonds republiek Duitsland. Het apparaat maakt voor hartpatiënten of her stellenden de zelfkontrole van de werking van hun hart mogelijk. Maar ook topsporters kunnen daar- mee bijvoorbeeld bij de ihlervaltrai- ning voortdurend hun hart kontro- TRIPGLI. Dé besprekingen over olieprijzen tussen de organisatie van Mie-exporterende landen (Opec) en delegaties van westerse oliemaat schappijen in Tripoli zijn op een mislukking uitgelopen. WENEN. Libië en Irak zijn van plan drastische maatregelen te ne men om de prijzen van ruwe olie omhoog te krijgen en zullen mis schien eenzijdig wetten uitvaardigen die de westerse oliemaatschappijen dwingen hun prijzen te verhogen. ZWOLLE. De 33-jarige pluimvee- houdster mevr. A. M. B. Kleinhee- renbrink uit Slagharen heeft de ge hele dag en nacht op de stoep van de Rijkslorenflat te Zwolle gezeten .Zij wil vergunning voor uitbreiding van het bedrijf, doch de inspectie van de volksgezondheid heeft bezwaren. Goed poetsende patiëntjes worden door tandarts Ten Hoopen op een bijzondere manier beloond. 'Snoepen', zegt hij, is nergens goed voor. Kindjes met schone tandjes krijgen van mijn assistente na afloop van de controle een stuk kaas uit het vuistje. Dat is goed voor tandenT De mensen van de kaas zullen blij zijn met zo'n uitspraak. (NZB-foto) In een paar dagen kunt u het hebben. Met een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk. zonder onnodige formali teiten. In overleg met u worden het bedrag en de maandelijkse aflossingstermijnen vastgesteld. Een lening van-2 000,- kunt u bijv. terugbetalen in 18 x 129,50 per maand. Of ƒ3 500.- in 24x ƒ171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een woningkrediet, voor vefbetermg en onderhoud van uw huis. leren. Zijn informaties krijgt de harttacho van twee kleine met leuk oplast op de borst bevestigde elek troden, die het ECG opnemen. Een heel klein rood licht boven het aan- wijsblad signaleert iedere hartslag, terwijl een analoogrekenmachine het aantal hartslagen per minuut vast stelt en het resultaat op een schaal overbrengt. Het apparaat wordt ge maakt in Fulda (D.B.R.). ROME. In Rome schijnt de zon in ieder geval veel feller en dat heeft invloed op de temperatuur. Aanlei ding voor de 23-jarige actrice Mari- sa Longo snel naar het dak van haar appartement te vluchten, om daal de nodige zon te vangen. Marisa is ster in de film: „Le Gros Lot", die op het filmfestival in Cannes wordt vertoond. ZUIDHORN. In Zuidhorn (Gr.) is de anderhalf jarige Jan de Boer uit die plaats woensdag in een sloot achter het huis van zijn ouders ver dronken. Het kind was even aan de aandacht van de ouders ontsnapt. APELDOORN. Op de Arnhemse- weg in Beekbergen (gemeente Apel doorn) is woensdag de 23-jarige Apeldoornse taxichauffeur E. J. Vos kuil omgekomen, toen hij met zijn auto tegen een boom reed. Gesprek industriebonden en werkgevers DEN HAAG, 11-5. Vrijdagmorgen omstreeks half elf is in het gebouw van de Sociaal Economische Raad te Den Haag het vierde gesprek begon nen tussen de dagelijkse besturen van de drie industriebonden en een delegatie van de industriële werk gevers. Dit vierde gesprek was op 26 april j.l. in het vooruitzicht gesteld, Omdat in de tussenliggende periode de ach terbannen van de respectieve orga nisaties konden oordelen over de basisafspraak die in het derde ge sprek was overeengekomen. In het vierde gesprek van vrijdag zal onder meer aan de'orde komen de formulering van een opdracht tot bestudering van de werking van het mechanisme van* de p^rijseompensa- MALAGA. Een 20-jarige Span jaard is in ernstige toestand in een ziekenhuis van Malaga opgenomen nadat hij in een gevecht met een politie-agent werd neergeschoten. Dit heeft de politie in deze Spaanse stad bekendgemaakt. MOSKOU, 10-5. Prinses Beatrix en prins Claus hebben dinsdagmiddag - de eerste middag van hun verblijf In de Sowjet-Unie - een langdurig bezoek gebracht aan het Kremlin, oorspronkelijk het verblijf van de Russische tsaren. De oudste delen stammen uit de dertiende eeuw. Met duidelijk enthousiasme beke ken prins en prinses de gerestau reerde wandschilderingen, de talrij ke kunstvoorwerpen en de enorme zaal, waarin de opperste Sovjet - met afgevaardigden van alle Sovjet republieken - enkele malen per jaar vergadert. Een Engelssprekende gids en de Nederlandse ambassadeur zorgden voor toelichtingen. De ka thedralen aan het Rode Plein wer den in de regen - vanaf de buiten kant bekeken. J Adder op brandewijn J AURILLAC10-3. De direc- j leur van hel Bureau voor f x toerisme in Aurillac heeft be- f x kend gemaakt, van een icijn- f J handelaar uit Haarlem het f i verzoek ontvangen te hebben, j j hem het adres te geven van i iemand in Auvergne die adder op brandewijn levert. In de f brief van de Haarlemse wijn- f handelaar aan de directeur j j van hel Bureau voor toerisme f f heet het. dat de wijnhandelaar (1 f enkele jaren geleden een fles i geleverd, kreeg met braiule- wijn. waarin een adcler zal. Die f fles werd verkocht en nu ivil i de Nederlandse handelaar er t f meer van hebben. Men had t i hem verteld, dat het een spe- i t cialiteit uii Auvergne is en een t t een geneesmiddel tegen reu- f i matiek. f Flitsen uit liet buitenland Supersnel reden de grote zwarte auto's na dit bezoek naar de Goe- vernementshuizen op de Lennheuvel, waar prinses Beatrix en prins Claus gedurende hun verblijf in Moskou logeren. Een uur later werden ze al weer verwacht in het staatspoppen- theater van regisseur Sergei Obrat- sov voor de voorstelling „een onge woon concert" een komische pesi- flage op een ,,echt" concert. WASHINGTON. Het Witte Huis heeft donderdag, na de bekendma king van de benoeming van nieuwe functionarissen, gezegd dat presi dent Nixon voornemens is voortaan rechtstreeks in verbinding te treden met leden van het kabinet, zonder tussenkomst van functionarissen van het Witte Huis die zouden willen optreden als schildwachten" voor de ovale kamer van de president. WASHINGTON. Nixons dochter Julie en haar man David Eisenhower hebben hun verhuizing uit het Witte Huis naar een buitenwijk van Was hington tot nader order uitgesteld om in de kritieke dagen van het Wa- tergate-schandaal hun ouders, res pectievelijk schoonouders, ter zijde te staan. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft de periode van kerstmis 1974 tot kerstmis 1975 tot heilig jaar uit geroepen. De geestelijke voorberei dingen hiervoor zullen dit jaar op Pinksterzondag (10 juni) beginnen. WASHINGTON. President Richard Nixon heeft donderdag volgens re geringskringen in Washington, het hoofd van de centrale inlichtingen dienst dr. James Schlesinger, be noemd tot minister van defensie. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich donderdag uitgesproken tegen voort durende beschikbaarstelling van fondsen voor de Amerikaanse bom bardementen op Cambodja. WASHINGTON. Het Amerikaanse leger heeft bestellingen gedaan voor verscheidene duizenden nieuwe atoomgranaten om zijn kernwapen arsenaal in Europa te moderniseren. CLEVELAND. Grote delen van de Amerikaanse staat Ohio zijn donder^ dagavond getroffen door wervelstor men. Volgens de eerste berichten zijn vier mensen om het leven ge komen en meer dan honderd gewond BONN. Nu de Duitse bondsdag op 17 mei de bespreking van de abor- tuspa.agraaf begint, zet het secreta riaat van de Duitse bisschoppencon ferentie alle zeilen bij om op grote schaal affiches en pamfletten te ver spreiden ter bescherming van het ongeboren leven. LONDEN. De Britse minister van luchtvaart, Michael Heseltine, heeft donderdag in het Lagerhuis meege deeld, dat de Britse regering 418 ei sen tot schadevergoeding in verband met proefvluchten van de Concorde met supersone snelheden heeft toe gewezen. Deze proefvluchten waren gemaakt langs de westkust van Schotland. LONDEN- De veiligheidsadviseur van president Nixon. dr. Henry Kis singer. heeft donderdag in Londen met de Britse minister van buiten landse zaken sir Alec Douglas-Home^ van gedachten gewisseld over de blauwdi.uk van Nixons regering voor een nieuw Atlantisch handves*. DACCA. In de provincies Comilla en Feni ten oosten van Dacca in Bangla Desj hebben als gevolg van recente orkanen grote overstromin gen plaatsgehad. Veel landbouwbe drijven zijn weggespoeld, rijstvelden geïnundeerd en duizenden mensen van have en goed beroofd. Ourlewater heeft zijn ooievaar weer OUDEWATER, 10-5. Donderdag morgen is in Oudewaler de ooievaar teruggekeerd. Hel dier is laat, want gewoonlijk komt. hij tussen 11 en 23 april. Men hoopt, dat de ooievaar, die vorig jaar alleen was, dit keer ivel' gezelschap van een vrouwtje zal krijgen. De laatste keer dat er jon gen geboren w'erden was in 1971, toen waren er drie jongen in het n est. AMSTERDAM. Een onbekend ge bleven inbreker, die in de nacht door de 52-jarige nachtwaker B. van der Vliet op het industrieterrein. Noord in Weesp op heterdaad werd betrapt toen hij een deur wilde for ceren, heeft op de vlucht de hem achetervolgende waakhond van de nachtwaker' neergeschoten. SCHEEMDA. De zestienjarige scholier W. Antema uit Scheemda is owensdag in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Hel ongeluk gebeurde toen hij met zijn bromfiets de Rijksweg As sen-Delfzijl overstak en daarbij werd aangereden door een personenauto. HARDINXVELD-GIESSENDAM. Woensdagmiddag, is van het motor schip Alm van schipper Romeijn uit Gorkum het zesjarig zoontje over boord gevallen en verdronken. Het schip lag voor anker op de Merwede. De Rijkspolitie té water heeft het lijkje opgedregd. Kijken hoe het hart klopt ATHENE. Het regeringsgezinde Griekse blad „Eleftheros Kosmos" meldt donderdag, dat de Griekse mi nister van binnenlandse zaken, Adamantios Androetsepoelos, zijn ontslag heeft ingediend. Dit ontslag zou officieel niet aanvaard zijn. ISLAMABAD, Arabische studen ten,, die de Libanese ambassade in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad hadden bezet, hebben het gebouw in brand gestoken toen ze door de poli tie werden verdreven. BRUSSEL. Het DAF-concern is in het Belgische St. Truiden begonnen met de bouw van een nieuwe fabriek waarin 70 miljoen gulden geïnves teerd zal worden en die tenslotte aan 1200 mens werk zal geven. KIEL. De schipper van het Neder landse vissersschip Sandra Petra uit Wieringen is woensdag door een rechtbank in Husum (Sleeswijk-Hol- stein) tot 1000 mark boete veroor deelt voor het vissen binnen de Duitse territoriale wateren. De vis ser moest bovendien 250 pond gar nalen afgeven, die hij op Duits wa ter zou hebben gevangen. TSJIKHLI, INDIA. 9-5. In de door grote droogte getroffen gebieden van de Indiase staat Maharasjtra dreigt gevaar voor een cholera epidemie In een ziekenhuis in de stad Nag- poer worden dagelijks veertig a vijf tig cholera-patiënten opgenomen en tot nu toe zijn er zeker twaalf over leden. Dit heeft de leider van een Indiase hulp-ploeg, Ratantsjand Da- ga, meegedeeld. Daga.zei dat de regering niét had geantwoord op een verzoek, Nagpoer tot noodgebied te verklaren. Het ontbreken van water heeft het ge vaar voor cholera-besmetiing ver hoogd, aldus Daga, die zei dat het aantal slachtoffers als gevolg van zonnesteek onder de boeren in de komende week snel zou toenemen. ■idverteniu DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG, 10-5. De daling van het geboorte-overschot in ons land heeft in de eciste maanden van dit jaar aangehouden. In januari en fe bruari was het geboorte-overschot twintig procent kleiner d.in in de eerste twee maanden van het vorige jaar, zo blijkt uit de jongste CBS- cijfers. Het bedroeg in januari-februari jl. iets meer dan 12.000 tegen iets meer dan 15000 het vorige jaar. Tot deze daling droeg bij het feit. dat er onge veer tien procent minder kinderen werden geboren. In januari-februari jl. waren er 32.700 levendgeborenen tegen verleden jaar 35.800. Het aan tal overlijdensgevallen bleef onge veer gelijk: 20.623 tegen 20.780. Eind februari jl. telde Nederland 13.400.197 inwoners tegen 13.284.930 eind februari 1972, eentoeneming van ruim 115.000 dus in een jaar tijds.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6