Sterke groei bij Rabo-bank te Renesse STREEKNIEUWS SMIT-BOLNES-MOTOREN VOOR CHINA-SLEEPZUIGERS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 mei 1973 Nr. 21282 Bernharddat een muzikale show ten beste gaf op het ziekenhuister rein en even later zich ook nog even in de stad vertoonde. (Foto's: Zierik/.eesehe Nieuwsbode) RENESSE. 9-5. Woensdagavond hield de Coöperatieve Raiffeisen- bank ..Schouwen" in hmet ..Dorps huis" te Renesse de algemene leden vergadering. De vergadering werd geopend door de heer K J. K. v. d. Slikke. di ealle leden hartelijk wel kom heette. De voorzitter memoreer de in zijn openingswoord enige be langrijke zaken in 1972, waaronder uiteraard de gunstige bedrijfsuit- komslen in de landbouw. De direkleur, de heer E. Hop. gaf een toelichting op het aan de leden week weer gestopt met bet uitlenen van boekwerken, nu het wintersei zoen weer geëindigd is.. In het tijdvak van 13 oktober tot 7 mei van dit jaar zijn niet minder dan .1791 romans en 2046 jeugdboe ken in het leesseizoen uitgeleend, in totaal 3837 exemplaren. Wel .een be wijs dat deze boekerij bij het lees grage publiek goed aanslaat en in een behoefte voorziet. Knappe monteur ALMELO. 10-5. Naaimctchi- nemonteur P. J. Bosch van het finishbedrijf van de Konin klijke Textielfabrieken Ny- verdal-Teh Cgte heeft voor een serie ideeën een beloning van f 10.000 belastingvrij ont vangen. Voor Nijver dal- Ten Cate is dit de grootste belo ning die ooit is uitgereikt. De ideeën hadden betrek king op een produkiielijn. icaardoor de efficiency kon worden verhoogd en een aan zienlijke kostenbesparing op trad. aldus Nijverdal-Ten Ca- toegezonden verslag over 1972. Hij noemde het verheugend dat de toe name van spaargelden en rekening courant gelden in het verslagjaar zo groot is geweest. Mede daardoor heeft de bank de vele financierings- aanvragen kunnen toezeggen. De ba lans en winst en verliesrekening werden goedgekeurd, terwijl het winstsaldo overeenkomstig het voor stel aan de statutaire reserve werd toegevoegd. Periodiek aftredend en herkies baar waren de heer J. P. C. Boot en mr. A. Gast. die beiden met dank aan de leden voor het in hen gestel de vertrouwen, hun herbenoeming aannamen. In verband met de fusie van de beide Centrale Banken te Utrecht en Eindhoven is een wijziging van de statuten en het huishoudelijk regle ment noodzakelijk. De voorzitter gaf óp de wijzigingsvoorstellen een toe lichting. Er kon echter niet tot een wijziging worden besloten omdat de vergadering niet werd bijgewoond door ten minste driekwart van het aantal leden. Er zal nu een tweede vergadering worden gehouden, waarin de dan aanwezige leden de nieuwe statuten en het nieuwe huis houdelijk reglement kunnen goed keuren. Na het officiële gedeelte van de vergadering gaf de heer M. P. Moel- ker aan de hand van prachtige kleu rendia's reisindrukken weer van een reis in Frankrijk. Dit gedeelte van de vergadering bleek bij de aanwe zigen bijzonder in de smaak te val len. Hotel V>V OPPEN ZIERIKZEE Geslaagde ouderavond Vakantieplannen pupillen Dagverblijf „Brugzicht" ZIERIKZEE, 9-5. Woensdag wer den de ouders van de pupillen van het kinderdagverblijf „Brugzicht" verwelkomd door hel hoofd van hel dagverblijf de lieer J. A. v. Bleijs- wijk. Mede aanwezig waren de leid sters van het kinderdagverblijf en de leden van het deskundigen team. Door de leiding werd o.a. medede ling gedaan over de binnenkort te organiseren vakantieweek te Renesse Uitgebreid werd gediscussieerd door ouders en staf over de te gebruiken materialen, alsmede over de metho des die binnen het dagverblijf wor den gevolgd. Onderling werd er o.a. van gedachten gewisseld over de opvoedkundige problemen van de gehandicapte kinderen. Het hoofd van het dagverblijf dankte de ouders aan het eind van de avond voor de positieve inbreng. kerk, woens- uur. Bejaarden Kerkwerve maakten uitstapje naar Tholen DtIIVELAND Dag van de Verpleging NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank Aan- en verkoop KERKWERVE, 10-5. De bejaarden Terug naar 1938 Plattelandsvrouwen Op reis ven Kerkwerve sleten hét seizoen af met een uitstapje naar Tholen. Om één uur vertrok men vanuit het Verenigingsgebouw met een touring car van de firma Van Oevcren te Zierikzee. Na de Volkerak gepas seerd te zijn werd in Willemstad een kopje thee gedronken. Toen richting Tholen waar de koekfabriek „De Waal en Zn." werd bezichtigd. Na de rondleiding dooi de fabriek, werden de bejaarden in de kantine van 't bedrijf ontvangen en kregen een kopje koffie aangebo den. Tevens mocht ieder een pakje koekjes in ontvangst nemen. Om ongeveer half zes arriveerde men te St. Anna!and. waaraan de jachtha ven in een café-restaurant de warme maaltijd wachtte. Gasten aan tafel waren mevr. Francke-Van Nes uit Valkenisse en de heer en mevr. Baas oud-burgemeester van Kerkwerve. Ds. V?n den Berg te Scharend ij ke sprak een welkomstwoord tot deze gasten. ZIERIKZEE Coöp. Raiffeisenbank Op maandag 14 mei. wordt in het Huis van Nassau de algemene ver gadering gehouden van de Coöp. Raiffeisenbank „Zierikzee en omge ving". Aan de orde komen de ba lans en de winst- en verliesrekening 1972. In verband met aftreden van de heer D. Deist te Zonncmaire. als lid van het bestuur is verkiezing noodzakelijk. Een tweetal is opge maakt bestaande uit de heren D. Deist en R. J. v. d. Wekken. Idem voor een lid van de Raad van Toe zicht. Aftredend is de heer L. J. Da lebout te Noordgouwe. Het tweetal bestaat uit de heren L. J. Dalebout en P. M. Vis. De heer Baas memoreerde dat het allereerste uitstapje van de bejaar den' van Kerkwerve plaats had in 1938, en dat.de reis toen ging naar het strand te Renesse. De heer A. Kloet haakte daar op in en wist ook nog wat uit de oude doos te vertel len. Mejuffrouw J. Fondse dank te de dames van het comité en mevr. Kristalijn-Meulmeester over handigde daarbij aan elk een bloemstukje. namens de bejaarden. Na de maaltijd werd de terugreis aanvaard en toen de bus in de om geving van Kerkwerve kwam. dank te mevr. Francke de bejaardensoos voor de prettige middag en hoopte dat nog vele gezellige middagen mo gen volgen. Belangrijk is dat de sa menwerking onderling uitstekend is. De chauffeur, de heer Willemse werd dank geb.acht voor de goede reis en nodige toelichting. Half negen werd Kerkwerve bereikt en de bejaarden keerden voldaan huiswaarts na deze zo bijzonder goed geslaagde middag. Een herhaling waard, zou men den ken. spreker treedt °P de heer I-I. J Tim mer. met als onderwerp: ..Wilde ganzen vliegen." Algemene voorjaarsvergadering v.v.v. Op woensdag 16 mei a.s zal de al gemene voorjaarsvergadering plaats hebben van V.V.V. Euigh-Haam- stede. De agenda vermeldt een zestal ponten: opening, notulen van de al gemene najaarsvergadering, mede delingen van het bestuur. Dit punt is weer onderverdeeld in een zestal punten zoals uil gaven Prcv. Zeeuw se VVV. de streeks-WV en Prov. Zeeuwse VVV, samenwerking niet VVV „Renesse Vooruil", kampkaar- ten. De natuur in Haamstede en onze VVV en een autorally voor leden. Voorts pp de agenda nog de exploitatierekening 1972 en verslag kascommisste, rondvraag en sluiting. Een verrassing was de komst van het tamboer- en trompetterkorps van de Kon. Militaire Akadem ie „Prihs koffie aangeboden. Vervolgens werd de bus weer opgezocht, om via Vlis- singen en Westkapelle, waar nog even gepauzeerd werd, huiswaarts te keren. Mevrouw Op 't Hof dankte dc chauffeur, de heer Dekker, voor zijn uitleg over de bijzonderheden langs de gehele route. De gasten werden dank gebracht voor hun belangstel ling en medewerking om deze tocht zo succesvol te laten verlopen OOSTERLAND De voormalige N.V. Smits-gebouwen Naar wij vernamen 'via het make laarskantoor van de heer Edelschaap alhier, zijn de panden van het voor malige bedrijf Smits N.V., alhier, zo mede het woonhuis aan de Sint Joostdijk, die vorige week door no taris Karsten uit Zierikzee publiek verkocht werden, nu geheel eigen dom van de Beheers- en Exploitatie Maatschappij „Zeeland" te Renesse. Vorige week had de genoemde maatschappij alleen de bedrijfspan den aan de Korte Achterweg ge kocht. Thans is ook het woonhuis Sint Joostdijk 4 van de maatschap pij „Zeeland". Vergadering Oranjevereniging Op maandagavond 14 mei a.s, houdt de plaatselijke Oranjevereni ging de jaarlijkse ledenvergadering in het cafetaria „Neffen 'd Eule" van. de heer Adr. Dorst aan de Sint- Joostdijk-hoek Markt. Onder leiding vande voorzitter, de heer Matth Steenpoorte Lz. Behalve enige huis houdelijke zaken zal de feestviering op 5 september e.k. ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van H. M. de Koningin, ter sprake gebracht worden. Stichting „Het Hogeland" In de week van 14 t m 20 mei a.s. hoopt mel ook hier ter plaatse weer de jaarlijkse collecte voor de Stich ting ..Hel Hoogeland" te .houden. Deze stichting te Beekbergen, die in 1892 werd opgericht zorgde toen voor ongeveer 50 mensen die zich alleen niet konden redden. En nu. in 1973, ruim 80 jaar later, verpleegt men ongeveer 500 eenzame, geestelijk en lichamelijk minder validen. Een aanbeveling voor deze collecte is verder wel overbodig voor het nutti ge en nodige werk van deze inrich tingen. Bibliotheek Hervormde Gemeente De bibliotheek uitgaande van de Hervormde gemeente alhier, die we kelijks gehouden werd in de consis torie van de Hervormde kerk, is deze Werk voor Zierikzee ZIERIKZEE, 10-5. Enkele maan den geleden gaf de China National Machinery Import and Export Cor poration in Peking aan IHC Holland de opdracht voor de bouw van twee. sleepzuigers, waarbij Smit Bolnes de opdracht ontving voor de levering van 4 motoren type 306 HEK, elk 2700 pk. Deze opdracht is zojuist, zoals reeds g'emeld, aangevuld met nog twee sleepzuigers, die gebouwd zul len worden in de overdekte „sche- penfabriek" vin IHC Smit in Kin derdijk. Deze aanvullende opdracht bete kent ook, dat Smit Bolnes - deel uitmakende van de IHC Holland groep - nog eens vier 6 cilinder HDK dieselmotoren van elk 2700 pk voor de voortstuwing' gaat bouwen. Deze opdracht volgde direkt op een nieuwe order voor de bouw van een 7 cilinder Smit-Bolnes motor van het type 307 HDK voor Scheepswerf v h De Groot Van Vliet. Slikker veer. Deze motor is bestemd voor de voortstuwing van een vrachtschip voor Deense rekening'. In totaal zijn thans 26 motoren van het nieuwe type HDK geboekt, met een totaal vermogen van ca. 90.000 pk. Enkele van deze motoren zijn reeds in bedrijf op moderne containerschepen en baggervaartui- gen. Op woensdag 9 mei jl. maakte de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, on der leiding van chauffeur de heer Dekker van de firma Van Oeveren uit Zierikzee het jaarlijks reisje, dit maal naar Middelburg. Via de Zeelandbrug, Noord-Beve land en het Zeeuwsche Meer werd Middelburg bereikt, waar eerst in het „Nederlands Koffiehuis" een kopje koffie genuttigd werd. Van daar werd. het mooie stadhuis van Middelburg bezocht. Op zeer 1 des kundige wijze werd met de verschil lende fasen van bouw. verwoesting en restauratie op de hoogte ge bracht. De burgerzaal, raadszaal, trouwzaal en verschillende andere gedeelten van dit mooie stadhuis, werden met hun vele kostbaarheden, waaronder de prachtige gobeiins. bewonderd. Het eigenlijke doel van deze dag was de N.V. Provineiale Energie Maatschappij, waar om 12 uur de dames verwelkomt werden en een zeèr verzorgde koffietafel aangeboden. Op aanschouwelijk en boeiende wijze werd het één en an der verteld over hel veilig-, en doel matig gebruik van gas en elektrici teit. Een demonstratie werd gegeven hoe. zowel in de oven als op de kookplaat, een heerlijk gebak kan worden verkregen. In de toonzaal stonden allerlei gas- en elektrische ZIERIKZEE. Het personeel van het Rode Kruis ziekenhuis vierde don derdag de Dag van de Verpleging, apparaten opgesteld, ie KUSl en te keur. Tegen 5 uur ging het weer op huis aan, ditmaal langs Oost- en West-Souburg, de boulevards in Vlissingen, het Sloegebied. en Zuid- Beveland. Al met al was het een ge zellige maar zeker ook een zeer leer zame en interessante dag geweest. mei o.m. volleybal-wedstrijden, die standigheden werden gespeeld. Later 's morgens onder slechte weersom- werd het weer iets beter. Oud papier Op zaterdag 12 mei a.s. hoopt men weer oud papier op te halen ten bate van de Mbuma-zending bij de inge zetenen hier ter plaatse. Öm negen uur vangt de ophaaldienst aan, en komt men met tractor en wagen over het dorp. Graag wilde men het op te ruimen papier etc. gebundeld in ontvangst nemen. HAAMSTEDE N.C.V.B.-afdeling Op .15 mei a.s. houdt de N.C.V.B.- afdeling een bijéénkomst in de re creatiezaal van de Geref. kerk. Als SEROOSKEEKE Bejaardenreis De bejaardenreis Serposkerke, 4 juni a.s. gaat naar het Dolfinarium ie Brugge. Belangstellenden van 60 jaar en ouder kunnen zich tot 19 mei opgeven bij het bejaardencomité en wol' bij de dames Koopman en Lan- gevelde. De kosten voor deze reis zijn f 20,- per persoon. BROUWERSHAVEN Jaarlijkse feis bejaarden De bejaardensociëteit te Brou wershaven organiseert op vrijdag 18 mei a.s. haar jaarlijkse reis waar voor alle bejaarden zich kunnen opgeven. Het vertrek is bepaald op 10 uur voorsmiddags vanaf de Markt en de tocht zal gaan naar het prach tige dierenpark in Wassenaar. De terugtocht zal gaan door het West- land. Ei- is tevens een koffietafel aan verbonden. Om plm. 6.30 uur :s avonds worden de bejaarden weer terugverwacht in de Smalstad. Men kan zich voor deelname opgeven bij mevr. Jonker-de Moor; mevr. Schou- wenaar-Lindenbergh; mevr. Claris- se-Klaasse. Vrouwenvereniging en bejaarden op excursie De Vrouwenvereniging en cle be jaarden van Sirjansland gingen een dezer dagen op excursie niet als hoofddoel een bezoek aan de PZEM te Middelburg. Het vertrek was om half tien vanuit Sirjansland en van daar naar Bruinisse, om daar enkele gasten op te .pikken". Via de Oos- lerscheldebrug, Colijn en het Veerse Meer naar restaurant „Kamper duin". voor de koffie. Dit is dan meestal het begin van de opbouw van een prettige ongedwongen sfeer, kenmerkend voor dergelijke tocht jes. Nadat de koffie genuttigd was, ging het richting Middelburg, voor het eigenlijke doel van deze excur sie. Vastgesteld kon worden dat de PZEM een voortreffelijke „gast vrouw" is. want de ontvangst was bijzonder hartelijk en de koffietafel voortreffelijk. De voorlichting, en de mogelijkheden, maar ook de gevaren van het gebruik van gas en elek triciteit werden duidelijk uiteenge zet. Gelegenheid tot het stellen van vragen werd gegeven, waar dan ook druk gebruik van., werd gemaakt. Het geheel was uitermate interes sant en leerzaam. Na deze uiteenzetting kregen de belangstellenden wederom een kop

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5