PIMPELBURGER BITTER VASTSTELLING PLAN „ZOMERHUIZENTERREIN BAKEN' Schipper redt sportvissers in nood op het Grevelingenmeer Bejaardenreis Nieuwerkerk veelbelovend Goede stand van zaken bij Rode Kruis-kolonne te Zierikzee (Gemeenteraad Middeiisehoiiwen SCHARENDIJKE, 8-5. De raad van Middenscliouweii kwam dinsdagavond jl. in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van de loco-burgemeester, weihouder J. Boot. Onder de ingekomen stukken bevond zich hel besluit van gedeputeerde staten, waarbij de presentiegelden voor de leden van dè raad en voor de leden van raadscommissies, werden vastgesteld op 1' 40,respektievelijk 1' 20,'per lid per bijgewoonde vergadering. Verder was o.m. nog ingekomen een brief van de beer S. Francke, oud- burgemeester van Middcnschouwen, waarbij mede namens zijn echtgenote dank gebracht werd voor de betoonde sympathie bij zijn afscheid. Burgemeester en wethouders hebben een voorstel aan de raad gedaan tol vaststelling van het bestemmingsplan „Zomerhuizenterrein Baken". De heer M. Boot verklaarde uit. het voorstel te hetTben opgemerkt, dat hel onderhoud van de beplanting op hel zomerhuizenterrein op de ge meente komt te rusten. Spreker vroeg of dit gebruikelijk is. Het kwam hem \oor, dat de ge meente niet zal uitkomen met de bij drage. welke per m- bouwterrein ontvangen wordt van de exploitant van het terrein. De voorzitter lichtte toe, dat her onderhoud van de wegen en beplan ting met exploitant is overeengeko men. ofschoon de exploitatie-over eenkomst nog niet getekend is en in ds volgende vergadering zal" worden behandeld. De heer M. Boot drong er op aan het onderhoud van straten en be planting bij de exploitant te laten. De heer Hart zag dan het gevaar ontstaan, dat het onderhoud van wegen eventueel niet zal worden verzoigd. Dc heer M. Boot erkende dit bezwaar, hoewel hij van mening bleef, dat de kosten van onderhoud zwaar cp de gemeente zullen druk ken. De voorzitter stelde voor de ex ploitatie van het terrein de volgende vergadering te bezien. Thans was alleen de vaststelling van het be stemmingsplan aan de orde. Zomerhuizenterrein Baken De raad besloot met algemene stemmen, tot vaststelling van het be stemmingsplan „Zomerhuizenterrein Egken", Besloten werd aan de firma R. T. Louwerse en Zn. te Scharendijke te verkepen een perceel bouwgrond aan de Kuijerdamseweg te Ellemeet, groot 1090- legen een prijs van f 25.per m- of in totaal 1 27.250, Aan de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee zal wor den overgedragen een oppervlakte bouwgrond in het bestemmingsplan ..Kerkwerve-West" ter grootte van 3900 m- tegen een bedrag van f 83.370,— plus B.T.W. voor het bouwen van 21 woningwetwoningen. Overeenkomstig het voorstel van b. en w, besloot de raad een gedeelte van de Kuijerdamseweg tussen Scha rendijke en Ellemeet ter lengte van 415 m aan het openbaar verkeer te onttrekkert. Een gedeelte hiervan zal worden verkocht aan de Staat der Nederlan den (ministerie van verkeer en wa terstaat) tegen een bedrag van f 1,-. Bouw te Kerkwerve In verband met het bouwen van 21 woningen te Kerkwerve door de woningbouwvereniging „Beter Wo nen' te Zierikzee zal een rekening- courantovereenkomst met deze wo ningbouwvereniging worden aange gaan. De raad besloot tot het vaststellen van een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de Beatrix-school te Zierikzee. B. en w. hadden de raad voorgesteld over te gaan tot het be noemen van een tijdelijke wethou der, zolang de vakature van burge meester voortduurt. Deze benoeming van een tijdelijke wethouder was ook daarom noodzakelijk omdat de loco-burgemeester binnenkort voor familiebezoek zes Weken naar Cana da zal vertrekken. De heer M. Boot wferd met G stem men benoemd tot tijdelijk wethouder Op de heer I. C. Padmes werd 1 stem uitgebracht. De heer M. Boot verklaarde desgevraagd zijn benoe ming aan te nemen onder dankzeg ging voor het in liem gestelde ver trouwen. In verband met de burgemeesters- yakature werd de aanwijzing van vertegenwoordigers in verschillende besturen nader geregeld voor de tijd van de vakature. Besloten werd de subsidie voor de bibliotheek van de C.J.V. te Scha rendijke te verhogen van f 25,- lot 1' 125.- per jaar. Per 16 april 1973 werd eervol ont slag verleend aan de heer S. Francke als ambtenaar van de burgerlijke stand. Per 1 mei 1973 werd eervol ont slag verleend aan de heer W. Terp stra als gemeentegeneesheer, tevens gemeentelijk lijkschouwer. Als zoda nig werd per 1 mei 1973 benoemd de heer L. A. M. Bruël te Brouwersha ven. De rondvraag Tijdens He rondvraag informeerde de heer I. C. Padmos naar het uit breiden van de openbare verlichting a,an de haven Kloosternol te Scha rendijke. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor binnenkort; een voor stel zal worden gedaan. De heer Hart verklaarde te-hebben vernomen, dat in de riolering te Scharendijke door een campinghou der fécaliën zouden zijn gestort met toestemming van de gemeente. Spre ker had hierover klachten vernomen daar het storten precies op de mid dag zou geschieden tegen etenstijd, zodat de stank bepaald onaange naam overkwam. De voorzitter zeg de toe. dat voor het storten een an dere tijd gekozen zal worden. De heer Padmos informeerde ver der naar de mogèlijkheid tot het heffen van vermakelijkheidsbelas ting i,v.m. Dolfirodam. Toegezegd werd door de voorzitter 'dat de volgende vergadering een verordening tot het - heffen van een vermakelijkheidsbelasting ter vast stelling zal worden aangeboden. Avontuur tegenover Den Osse DEN OSSE, 7-5. De lieer J. .1. Drinkwaard uit Bruinisse, lag met zijn spertvisbeot Liza, op (le Greve- Iingen te vissen, teen een onweersbui vergezeld van een hevige windvlaag overtrok. De meeste sportvissers aan boord van de „Liza" waren juist naar beneden gegaan om wat te eten maar de schipper zelf was boven gebleven. Toen hij achter zich keek zag hij, dat een ijzeren sportvissersboot, waarin drie vissers op de Gre.velin- gen, door de harde wind was volge- slagen en de opvarenden gebaren maakten, waaruit bleek dat zij hulp nodig hadden, ongeveer IV2 km uit de wal in de buurt van Den Osse. Zonder het anker op te halen, daar voor was geen tijd, zette Drinkwaard koers naar de in nood verkerende KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND UTRECHT. Het C.N.V. vindt dat de nieuwe regering met spoed moet beslissen wat er gaat gebeuren met het wetsontwerp tot regeling van het stakingsrecht, dal al vier jaar in de parlementaire ijskast ligt. DEN HAAG. De „Stichting Kur- haus Seheveningen" gaat op maan dag 14 mei met een „Avond Kur- haus Ahoy" 'een handtekeningen- aktie starten voor het behoud van het Kurhaus. En daar gingen dan de mooie spul len naar overig Nederland". ..Echt een antiek stadje dat Zierikzee, dachten ze ginds, en gelijk hadden vissers en juist toen men de drie mannen aan boord had gehesen, kapseisde de boot. Luchtkastcn Deze was uitgerust met luchtkas- ten, waarvan er echter één lek was. Op de ene luchtkast bleef de boot. waaruit alles (buitenboordmotor, visgerei en andere voorwerpen) ver dwenen naar de bodem van de Gre- velingen, drijven zij het in omgesla gen staat. Schipepr Drinkwaard wist ook de boot te pikken en vast te maken en naar Den Osse haven te slepen, waar de boto op de loswal werd gezet. Door de consternatie, werd vergeten DEN HAAG. Prinses Beatrix en prins Claus zullen zaterdag 2 juni in Vlissingen het geleide-wapenfregat „Tromp" dopen, dat daar op de werf van de maatschappij „De Schelde" in anabouw is. De doop was voor een eerdere datum gepland, 'mHar moest door omstandigheden worden uitge steld. UTRECHT. De Utrechtse recher che heeft met de arrestatie van drie in de Domstad wonende Surinamers, de 18-jarige J. C. N., de 20-jarige R. R. V. en de 20-jarige H. E. Z., een grote serie diefstallen en berovingen opgelost. De waarde van de buit (geld en goederen) wordt geschat op tienduizenden guldens. AMSTERDAM. Minister dis. B. J. Udink van Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft in Am sterdam het 8ste congres van „The nternational Association of Ports and Harbours" geopend. Ruim 500 ■havenautoriteiten uit 57 landen ne men aan het congres, dat tot vrijdag zal duren, deel. de naam van de onfortuinlijke vis sers te vragen, zodat hij niet weet, welke personen die zeker zouden zijn verdronken, als hij niet op tijd ter plaatse was geweest, hij heeft gered. GROESBEEK. Op de Canadese erebegraafplaats le Groesbeek bij Nijmegen is een dodenherdenking gehouden, waarbij onder anderen de Canadese ambassadeur in ons land, de heer T. Carter, een krans legde namens zijn land. UTRECHT. De drie partijbijeen komsten van KVP, ARP en CHU - uitgeschreven voor 19 mei - over de vormgeving van de christen demo cratische samenwerking zijn uitge steld. DEN HAAG. De toestand van een deel van de Westerscheldedfjlc in Zeeuws-Vlaanderen is gevaarlijk. Minister Udink van verkeer en wa terstaat moet daarom op korte ter mijn maatregelen ter verbetering ne men. vind het Tweede-Kamerlid Roels (PvdA). DOETINCHEM. Ongeveer 500 Berlijnse kinderen afkomstig uit so ciaal zwakke gezinnen brengen in juli en augustus hun zomervakantie door in Nederland. Zij worden on dergebracht bij particulieren in Oost-Gelderland. Rotterdam. Den Haag en omgeving. AMSTERDAM. Het Amsterdamse gemeenteraadslid Wim Wessels (D '66) maakt zich zorgen over de reeds nu omvangrijke schade, die in het Amstelpark- (Floriade 72) sinds de openstelling in april jl. is aangericht door vernielingen en diefstal van gewassen. Datum: 14 juni NIEUWERKERK, 9-5. Omtrent de „Zomerreis" voor de bejaarden van Nieuwerkerk, kan worden gemeld dat liet programma gereed is. De reis wordt gehouden op donderdag 14 juni a.s, (7.30). De koffiepauze zal. na een tocht door de Alblasserwaard, te Gorkum worden gehouden. Vandaar gaat het op Arnhem aan. De direc trice van „Open het Dorp'' heeft toestemming gegeven, deze stichting te bezchtigen. Gehandicapte mensen van alle ge zindten ,er woont ook een oud-inwo ner uit Nieuwerkerk) vinden daal de mogelijkheid een zelfstandig be staan te leiden. Het bijzonder fraai gelegen centrum, opgebouwd in aan gepast terrein, waarvoor indertijd onder leiding van dokter Klapwijk en mevrouw Bouwman, tijdens en na een marathon-t.v.-uitzendïng, door het Nederlandse volk vele mil joenen werden bijeengebracht, is van uitzonderlijke betekenis voor de al daar gehuisvesten en ëen bezoek overwaard. In het aldaar aanwézige restaurant wordt gedineerd. Rijn tochtje De autobussen brengen daarna de mensen in Arnhem naar een fraaie salonboot waarmee een tochtje over de Rijn wordt gemaakt, die zal af meren aan de „Westerbouwing" al waar de bussen dan gereed staan om de deelnemers op deze hoog ge legen ontspaningsplaats te brengen, waar de theepauze wordt gehouden. Vervolgens zal bij het monument en de begraafplaats van Hollandse mi litairen op de Grebbeberg worden gestopt met een rondwandeling al daar. Via Rhenen, Amerongen, Drieber gen, Zeist en Utrecht koerst men naar Haastercht, waar de laatste consumptie wordt genuttigd. De Man verkrachte studente NIJMEGEN, 9-5. Woensdagmorgen in alle vroegte is een tot nu toe on bekende man binnengedrongen in de kamer van een 20-jarige studente in Nijmegen die op de eerste verdie ping van de studentenflat aan de Groenewoudseweg woont. Onder be dreiging met een mes heeft de man het meisje verkracht. Toen de man het openstaande raam binnenstapte lag de studente le slapen. Na zijn daad verdween de man door hetzelfde raam. Tijdens een worsteling liep de studente lich te snij wonden op. mensen die deze tocht in elkaar zet ten zijn er van overtuigd, dat het weer een prachttocht gaat worden. Zelfs al zou het-minder goed weer zijn, kan alles toch wel worden uit gevoerd. Uiteraard hoopt men maar op mooi weer. Nogmaals, zij het ten overvloede, wordt opgemerkt, dat de reis bedoeld is voor alle bejaarden, Laten zij die tot nü toe wat afzijdig stonden over de drempel stappen en in algehele eensgezindheid, als be jaarden met bejaarden, deze veel belovende dag meemaken. Vanaf he den kan men zich opgeven bij de he ren A. P. Slootmaker, M. Stoutjes- dijk Wzn en D. Rentier. Mede door de gestegen buskosten en de ingelaste boottocht zal de kost prijs wat hoger liggen dan vorig jaar. Deze overigens binnen ieders bereik blijvende kosten zullen voor 10 juni a.s. wórden ge-ind. „Voor hen die minder goed ter been zijn worden plaatsen gereserveerd. Zij kunnen desgewenst thuis worden ge haald en gebracht. Flitsen uit het buitenland STRAATSBURG. De E.E.G.-mi- nisterraad ziet geen kans, de afschaf fing van de groenekaartcontrole aan de binnengrenzen van de gemeen schappelijke markt nog voor het be gin van het komende vakantiesei zoen af te schaffen. Dit heeft de Bel gische minister van buitenlandse za ken Van Elslande, als voorzitter van de raad, dinsdag in het Europese parlement verklaard. WYTON. (Hampshire). De zes be manningsleden van een „Victor" van de Britse luchtmacht zijn donder dagochtend om het leven gekomen. Hun toestel verongelukte bij het landen op de luchtmachtbasis Wy- ton. DÜSSELDORF, „Het gaat nu niet meer om de vissen, maar om de mens". Met deze woorden karakte riseerde de Internationale commissie van Rijnwaterleidingbedrijv;en (IA- VVR) de noodsituatie, waarin de drinkwatervoorziening van 20.000.000 mensen in Duitsland en Nederland verkeert. LICHTENVOORDE. De 63-jarige mevrouw M. H. A. G. Berendsen- Beutings uit het Gelderse Lichten voorde is bij een verkeersongeluk in haar woonplaats om het leven ge komen. De vrouw werd door een vrachtwagen gegrepen toen zij een voorrangswëg opreed. JERUZALEM. Vrouwelijke militai ren van de Israëlische strijdkrachten poetsen hun Uzzi-pistool mitrailleurs in het kamp, dat in Jeruzalem was ingericht tijdens de parade, bij ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de Joodse slaat. Bier in zakken DEN HAAG, 9-5. Een Engelse brouwerij gaal een proef nemen met de verkoop van bier in pïyester zak ken, ontwikkeld door Imperial Che mical Industries, meldt de Neder lands Britse kamer van Koophandel. De brouwerij zelf vindt de verpak king anavaardbaar en gaat nu zien hoe zij door het publiek zal worden ontvangen. De verpakking is be stemd voor het bier, dat men in huis haalt en de bierzakken zullen bin nenkort in de winkels verkrijgbaar zijn. LC.l, zal de bierzakken aanvan kelijk op beperkte schaal vervaar digen, maar zij heeft al'zovéél ver trouwen in. dit niéuwe verpakkings middel, dat reeds aanzienlijkmeer dan achtmiljoen guldén is uitge trokken voor verdere ontwikkeling van produlctiefacilUeilen. I.C.I, toil de.bierzakken in heel' Europa dan de man brengen. Tekenwedstrijd voor scholieren De Nederlandse Vereniging voor de Verenigde Naties heeft in samenwerking met de stichting Verpakking en Milieu ter gelegenheid van de Wereldmilieudag (5 juni) een tekeningen- en affichewed strijd georganiseerd voor de leerlingen van de zesde klas sen van alle Nederlandse ba- sischolen. Hun opdracht is: houd het milieu schoon, doe er zelf wat aan. De winnaars zullen 26 mei in een jeugdprogramma voor de televisie worden be kendgemaakt. In beide catego rieën (tekeningen, individueel en affiches, collectief te ma ken) zijn er aantrekkelijke prijzen, zoals reizen naar het buitenland, fototoestellen en casetterecorders. In de jury hebben naast deskundigen ook enkele scholieren zitting. Cursisten (21) kregen EHBO-diploma's ZIERIKZEE, 8-5. Dinsdagavond werd in het hervormd verenigings gebouw, de jaarvergadering gehou den van de Zierikzeese afdeling van het Rode Kruis. Op de agenda ston- van het afgelopen jaar, een be stuursverkiezing - waarbij het oud- bestuur volledig herkiesbaar bleek te zijn - en de uitreiking van E.H.B.O.-diploma's aan geslaagden. Het betrof hier een vergadering be legd deor de kolonne-leden, het deel van de afdeling dat in geval van nood paraat is. Kclonne-voorzitter de heer D. van don Doel heette de loden welkom en dankte voor hun inzet het afgelopen jaar. Secretaresse mevrouw P. W. J. Alofsen-Hillebrand las het jaarver slag voor. Hieruit bleek dat de ko- lohh.e niet stilgezeten heeft. Op 12 april '72 ging de nareosedienst van start. Er werden E.H.B.O. cursussen gegeven, postzelgelakties gevoerd, en de talisman werd geïntroduceerd. Deze talisman kan' in geval van nood uttige gegevens verstrekken over het slachtoffer daor hij naam, adres en bloedgroep van de drager vermeldt. Verder werkten kolonne-leden samen met leden van het Jeugd- Rode Kruis o.l.v. de heer J. Joppe aan boord va het hospitaalschip, de „J. Henry Dunant". Blaren prikkend was rnen ook aanwezig bij de vier daagse. Mevrouw L. van der Sluis- Bij de Vaate gaf een kolonne-A.B.C. ten beste, wat naar de lach-salvo's te beoordelen de nodige zinspelingen op grappige situaties bevatte. Diploma-uitreiking Penning-meesteresse mevr. A. Flikweert-Bolijn gaf een overzicht van de financiële gang van zaken, waarna de diploma's door kolone- arts, de heer K. va Hoorn aan maar liefst 21 cursisten werden uitgereikt. Namen van deze cursisten werden al eerder in dit blac^ermeld. Kring- I 'T EERSTE GLAASJE IS secretaris van Zeeland, de heer J. J. Marlijn dankte voor de uitnodiging en herinnerde er aan dat 8 mei, de geboorte-datum va de stichter van het Rode Kruis, J. Henry Dunant is. Verder merkte hij op dat de Ro- tery-Club Zierikzee een bedrag be schikbaar heeft gesteld voor het werk van de kolonne. Er volgde een korte pauze, waar in koffie werd gedronken, waarna het lesrooster voor 1973-'74 uit de doeken werd gedaan. De heer Don vroeg om belangstelling bij de jeugd voor de instruktie-opleiding, daar er ook voor de toekomst "mogelijkheden moeten zijn de opleidingen voort te zetten. Hierna werd met algemene stemmen besloten het huidige be stuur te handhaven. Men zou wer kelijk wensen dat alle verkiezingen zo eensgezind en snel afgehandeld werden. Na een rondvraag waarin o.a. aandacht werd besteed aan de collecte van 4 lot en met 9 juni a.s. sloot de voorzitter de vergadering. CHENKVAN DE KUYPER I "puur" of als "tic" in een frisdrank of vruchtensap of met een paar blokjes ijs ("on the rocks")

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6