AGENDA De P.T.T. en de brieven LAATSTE NIEUWS R.K.-ZIEKENHUISPERSONEEL VIERT VERPEEGINGSDAG VANDAAG BEGINT RUSSISCHE REIS PRINSELIJK PAAR MAN SCHIET IN WROK VERKEERDE KROONGETUIGE NEE Haarlem en Kielce Bezetting posten van de onderministers Werktuigendag Liempde geopend door mr. P. van Vollenlioven Donderdag 10 mei Zierikzce Hew. Verenigingsgebouw, 20.00 uur Herv. Vrouwengroep ,,Wees een Ze gen". Vrijdag 11 mei Zïerik'/.ee Concertzaal, 20.00 uur, Zeeuws Or kest en trio Louis van Dijk Aula R.S.G. „Pr'of. Zeeman". Ziejook. Haamstede Recreatiezaal Geref. kerk, 20.00 uur ledenvergadering Chr. Nat. Onder wijs. Burgh Kantine sportpark „Van Zuyen", 19.15 uur,, film. Maandag 14 mei Zievikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den, (U.V.V.). Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, bejaardenbijeenkomst U.V.V. Woensdag 16 mei Zierïkzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B, Herv. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.- afdeling,7.45 uur. BEN HAAG, 9-5. Ongeveer 95 pro cent van alle binnenlandse brieven kernen o-p de werkdag na de terpost- bezerging bij de geadresseerden, heeft de PTT verklaard op basis van. onlangs gehouden steekproeven Enkele malen per jaer verzendt postbedrijf aan duizenden adressen proefbrieven om het aantal „té laat" bestelde aan de weet te kómen. Het onderzoek dient vooral om vast te stellen, waar precies een kink in. de verzendketen komt. De uitkomst van het PTT-onder- zoek is aanmerkelijk gunstiger dan als regel door het publiek wordt aangenomen, zo zegt het, PTT-blad „Aangetekend". Even wachten, toch krijgen LONDEN. 9-5 Vijftig jaar lang wachtte de 70-jarige Brit William Todd op de grote prijs in de Engelse voetbalpool. Toen het zover was, merkte hij het door de voetbalsensa tie niet. Pas 36 uur nadat „zijn" elftal Sunderland de favoriet Leeds had uitgeschakeld, vernam T'odd dat hij 385.544 pond sterling rijker gewor den was. Woensdag haalde Todd zijn cheque en bestelde meteen voor drie pond sterling biefstuk - die hij van de ze nuwen niet weg kon krijgen. Wéér hoofd gerold in Watergate-affaire WASHINGTON. 9-5. Het Water- gate-schandaal heeft woensdag een nieuw slachtoffer geëist. Het is on der-minister van verkeer Egil, ..Bud", Krogh die zijn ontslag heeft ingediend nadat hij eerder had toe gegeven als medewerker van het Witte Huis in de zomer van 1971 de mannen te hebben gehoord die in het kantoor van de psychiater heb ben ingebroken van dr. Daniël Ells- berg, de man die de „Pentagon pa pers" openbaar maakte. Broer en zus verdronken HAAKSBERGEN, 10-5. De 19- jarige Aneta Klein Rot en haar 15- jarige broer Fons uit Buurse (gem. Haaksbergen) zijn in de Buurserbeek verdronken. Samen met een 13-jarig zusje maakten zij een wandeling langs de beek. De jongen gleed op een zeker moment uit en viel in het water, dicht achter een stuw waar een ster ke stroom stond. Aneta, de niet kon zwemmen, sprong haar broer na. Toen het 13-jarig zusje haar broei en zuster niet meer boven zag ko men, is zij hulp gaan halen in een café dat een kilometer verderop lag. Enige mannen zijn met haar mee gegaan en in het enkele meters diepe water gesprongen. Aneta werd direct gevonden, maar bleek al te zijn ver dronken. Later werd ook het stoffe lijk overschot van de jongen gevon den. Beide kinderen behoorden tot een gezin met tien kinderen. Zware brand in Zaandam ZAANDAM, 10-5. Omstreeks don derdagochtend half 11 is een zware brand uitgebroken bij N.V. Konin klijke Houthandel William Pont. De houthandel is gevestigd op een ei land ïn de Voorzaan. Het twee verdiepingen tellende ge bouw staat geheel in lichterlaaie. De bovenverdiepng is al ingestort. De brand gaat met een enorme rookont wikkeling gepaard. Volgens de eer ste berichten zouden 20, van de en kele honderden werknemers die het bedrijf telt, zijn ingesloten in de fietsenstalling van het bedrijf. Tijdens de brand deed zich een ex plosie voor waarbij, volgens de po litie, enige personen gewond zijn ge- •aa'kt. Ondanks slecht weer laris. Zij zullen posten bezetten op respectievelijk economische zaken, defensie en op onderwijs. Eerder derwijs) en zijn collega-kamerlid J. SCHIPHOL, 10-5. Prinses Beatrix en prins Claus vertrekken (vandaag) donderdag vanuit Nederland voor een vijftiendaagse reis door de Sovv- jet-Unïe. Ze zullen daar Moskou, Irkoetsk en Novosibirsk (Siberië), Tasjkent, Samarkand en Boechara (Oezbekistan), Kiev (Oekraïne) en Leningrad bezoeken en in totaal ruim 17.000 kilometer afleggen. De prinses en de prins zijn uitge nodigd .door de Opperste Sovjet. Het plan voor de reis is geboren toen de Russische minister van buiten landse zaken, Gromyko, vorig jaar Nederland bezocht. Hij praatte ook met prinses Beatrix over zijn land en daarna zijn de details via de ge bruikelijke diplomatieke kanalen verder uitgewerkt. Geen staatsbezoek Er is geen sprake van een officieel staatsbezoek, prinses Beatrix en haar echtgenoot gaan een „toeristische trip" maken. Volgens de chef proto col van 'het ministerie van buiten landse zaken, jhr. mr. G. Beelaerts van Blokland, die ook Nederlands ambassadeur in Moskou is geweest, moet deze reis op één lijn worden gesteld met de oriëntatiebezoelcen die prinses Beatrix als toekomstige koningin van Nederland aan bijvoor beeld Pakistan, India, de Phi lippij nen en Japan heeft gebracht. Overigens worden de prinses en haar man ook niet als „gewone" toeristen beschouwd. Dat blijkt wel uit het feit dat ze in Moskou zullen logeren in de regeringshuizen op de Leninheuveis (bestemd voor hoge staaasgasten) en uit de kennisma king met het presidium van de Op perste Sovjet al direkt na hun aan komst. Drama le Breda BREDA, 9-5. De 47-jarige N. G. uit Breda heeft woensdagavond in kcelen bloede een man doodgescho ten, die hij ten onrechte aanzag vcor de kroongetuige in een proces vcor de Bredase rechtbank in 1967, waardoor hij voor twee jaar de ge vangenis inging. Vanaf zijn veroordeling in 1967 heeft G. een steeds grotere wrok ge kregen tegen de kroogetuige. I-Iij be sloot toen al de man te vermoorden. Na zijn vrijlating in 1969 heeft hij hem echter nooi tmeer gezien enkele dagen geleden 'dacht hij zijn slacht offer gevonden te hebben in een ho tel in Breda, waar de man als ober zou werken. Woensdagavond ging G. naar het hotel' en sprak de pijplasser aan, die aan het biljarten was, met wie hij Schaefer (PvdA - volkshuisvesting), die beiden ook bereid bleken tot het team van staatssecretarissen toe Le treden. De NKV -voorzitter P. J. J. Mer- tens (KVP sociale zaken) - die na terugkeer uit Boedapest ook door de formateurs werd ontvangen - heeft een benoeming: tot staatssecretaris „in overweging", zo is officieel mee gedeeld. in 1967 de inbraken had gepleegd, waarvoor G. was veroordeeld. De man zei nergens van te weten. G. vroeg' daarop zijn paspoort en kreeg dit. Het eerste dat hij zag was de plaatsnaam Vlissingen. De gezochte kroongetuige kwam uit Vlissingen. Schoten G. schoot de man in het hotel en kele keren in borst en buik. Het slachtoffer vluchtte naar buiten en kon nog" enkele honderden meters voortstrompelen. Toen zakte hij in een en werd achterhaald door G. De ze gaf hem nog vijf of zes schoten en verdween, maar werd binnen en kele minuten in de buurt ingerekend door de gealarmeerde politie. In het begin van het onderzoek bleek dat G. de verkeerde om het leven heeft gebracht. Een onderzoek van de vingerafdrukken van het slachtoffer en van de kroongetuige wees dit uit, JERUZALEM. 9-5. De voorzitter van dë Commissie voor binnenlandse zaken van het Israëlische parlement, Mordechai Surlcis, heeft een tele gram gezonden aan de burgemeester van Haarlem, waarin hij verzoekt het verdrag waardoor de Poolse stad Kielce een „zusterstad" wordt niet te ondertekenen. ■'Sui-kis herinnert er aan dat Kielce de enige Europese stad is waar po groms tegen de Joodse bevolking zijn georganiseerd na de Tweede We reldoorlog. jj Merel vlijt onbeloond J i EMMELOORD, 9-5. -Een me- 4 i rel in Emméloord heelt last i 4 gehacl van een soort fïatneu- f 4 rose. Het bedrijvige beestje i bouwde op de binnenplaats j) van een huis in Emméloord, i waar de muren met betonnen decoratietegels zijn versierd, niet minder dan 23 nesten, Vermoedelijk in de war ge- i bracht door cle volkomen identieke, van gaten voorziene tegels bouwde hij dan hier, f dan daar. Hel vogeltje was steeds zeer zenuwachtig in de weer, aldus de bewoners. Helaas voor niets: het ten slotte uitgekozen nest - zeker niet 'iet mooiste - waar de moedervogel op vier eieren zat Le broeden, werd 's morgens vroeg overvallen door een kat of een ander roofdier. Toen de bewoners door hei kabaal wat de ouders maalden gewekt ■werden en gingen kijken was hel nest verfomfaaid en de 'merels weg. De vogels zijn niet teruggekomen. Politie zoekt moeder van vondelinge ZUTPHEN, 9-5. De Rijkspolitie in Apeldoorn zcelct al éën week lang naar dc moeder van een nu twee weken cude baby, die vorige week te Vondeling werd gelegd in een dorpje bij Zutphen. Het kindje werd in de nacht van 1 op 2 mei in een kartonnen doos op de stoep van een woning gezet, Een bewoner van dat huis ontdekte de doos, nadat er was aangebeld. Bij het volgens de politie goed ver zorgde jongetje lag een briefje mei de vraag of de vinder de baby goed wil verzorgen. Momenteel heeft een ander gezin het kindje zolang onder zijn hoede genomen. RAPID CITY. Carter Camp (m.) leider van de militante Indianen van Wounded Kneè én Leonard Crow Dos; geestelijk leider en medicijnman, wor den hier - zwaar geboeid - het gerechtsgebouw van Rapid City binnenge voerd, nadat zij zich aan de federale autont.eiten hadden overgegeven. De kabinetsformatie DEN HAAG, 9-5. Het vraagstuk van de „bezetting" van de verschil lende posten van onder-minister in het kabiet-Den Uyl is ook woensdag niet tot een oplossing gekomen. Deze zaak is „volop in beweging", zo is woensdagavond laat meegedeeld. Het vraagstuk spitst zich tee cp de kandidaat-staatssecretarissen mei. mr. A. A. M. Goudsmit (D'66) en op drs. Marcel van Dam (PvdA), die in aanmerking zouden komen voor pos ten op justitie en voor C.R.M. of eventueel verkeer. De formateurs ontvingen in de loop van woensdag de KVP-kandi- daten Th. Hazelcamp, mr. J. A. Mom- mersteeg en mr. dr. A. Veerman (ARP), die alle akkoord zijn gegaan met een benoeming tot staatssecre- ZIERIKZEE, 10-5. Het persneel van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis viert vandaag (donderdag) de Dag van de verpleging. Feitelijke datum is zaterdag 3 2 me, „maar kom", dachten de verpleegiiieiisen, „dat gaan we 1111 eens mooi vandaag doen". Er wordt ge-volley- bald in de soppende regen en - als alles goed gat - komt vanavond het tamboers- en trompet terskorps van de Kon. Militaire Akademie te Breda. niet, direkt medicinale vloeistoffen, maar toch geaccepteerd onder het toeziend ook van de heren medici, die trouwens zelfs de korte broek aan moeten en zich in het strijdperk werpen. Met één programmapunt zit men in de maag, of liever helaas niét, te weten een rijsttafel, die in de open lucht genuttigd zou worden. Dat bui- tengebeuren kan .men wel afschrij ven, anders lopen alle vérpleegsters morgen danig te hoesten. Dat Dag van de Verpleging-etentjè zal plaats hebben in de rekreatiezaal. ONGELUKKEN VENLO. In het Limburgse Seve- num (bij Venlo) is de 87-jarige H. Buys uit Sevenum om het leven ge komen. toen hij zonder om te kijken of richting aan te geven op zijn fiets linksaf sloeg en werd gegrepen door een personenauto. ECHT. De 24-jarige Maurice Jo seph Munnieh uit Baarlo is woens dagmorgen in een ziekenhuis te Roermond overleden, na een aanrij ding in de nacht van dinsdag op woensdag op de Rijksweg Roermond -Sittard. Hij kwam met zijn auto te recht onder een trekker met opleg ger, aan wie hij geen voorrang ver leende. WASHINGTON. In het Capitol heeft senator Sam J. Erving, voorzitter van de „Watergate"-senaatscommis sie (l.) bekend gemaakt, dat de com missie zich heeft uitgesproken voor het verlenen van beperkte onschend baarheid aan oud-presidentsadviseur John W. Dean, die een verhoor on der ede moet ondergaan door de commissie inzake de Watergate-af faire. Rechts: senator Howard Ba ker, lid van de commissie. De omstandigheden leidden „dus"' tot de viering vandaag en acht vol leybalteams zullen - in hevige, maar vochtige strijd - uitmaken wie zich- de kampioen van de dag mag noe men. De personeelsleden zijn kennelijk voor vochtiger karweien geplaatst, want- ondanks het on-meise weer doet mee: dokter, verpleegsters, ver plegers, keukenper.soneel en schoon- maakters. Volgens een. strak schema laat zo nu en dan een team het af weten. want natuurlijk moet het werk in het ziekenhuis gewoon doorgaan, zij het dat de dienst op het zondagspitje is gedraaid. Met de akkomodatie zit het wel goed, want vier legertenten zijn op het aehterterrein van het ziekenhuis opgezet. Eventjes geleend van het leger en in die tenten is het droog, warm(er) en gezellig. Advertentie „Tribunes" In de. middelste twee tenten zijn „tribunes" ingericht voor de toe schouwers en andere tenten doen dienst als verkleedhok en kantine. Cm een beetje warm te blijven wordt veel koffie en thee gedronken, En vanavond dan het korps „Prins Bern-hard" uit Breda, de mooie blaas- en trommelmannen met de mooie schootsvellen voor. Maar men houdt nu nog wel even de adem in, want als het weer zo slecht blijf en ze denken in Breda „toch maar niet". „Die van het ziekenhuis" wilden daar althans vanmorgen aan die mogelijkheid nog niet denken. LIEMPDE, 9-5. Mr. Pielcr van Vcüenheven heelt woensdagmorgen in gezelschap van prinses Margriet in Liempde (N.B.) de 25ste „Werklui- gendageii" voor land- en tuinbouw van de Neordbrabsntse Christelijke Boerenbond geopend. Na 'hun aankomst per trein op het speciaal voor deze werktuigendagen ingerichte stationnetje werden de vorstelijke gasten en hun gezelschap, onder wie de commissaris der ko ningin in Noord-Brabant, mr. dr. C. N. M, Kortmann, 'en diens echtgeno te, met drie oud-Brabantse boeren- - karren naar de tent gebracht, waai de opening zou geschieden. Koetsier- zijn openingsrede op, dat de boer-die noodgedwongen in "een grootschalig produktieproces is' terecht gekomen. nu met zijn sterk gemechaniseerde bedrijfsvoering in een kritieke fase is beland. Achteraf hebben boer- en burger kunnen constateren, hoe in grijpend de veranderingen in die be drijfsvoering waren voor het milieu. (Voor de daardoor ontstane vraag stukken zal in .samenspel tussen agrariërs en niet-agrariërs een op lossing moeten worden gevonden. Mr. Van Vollenhoven merkte in van de eerste wagen met de prin ses en haar echtgenoot was de heer P. Dobbelsteen, voorzitter van het organiserend comité. DODELIJKE DEN HAAG. Op; wereld-milieudag 5 juni, zal op het Lange Voorhout in Dén Haag een milieumanifestatie worden-gehóuden, waaraan zal wor den meegewerkt door milieugroepe ringen, het ministerie van CRM, de provincie Zuid-Holland, de gemeen te Den Haag, de ambassades van tien landen, het residéntie-órkest en Tweede Kamerleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2