VOORZICHTIG OPTIMISME IN LIBANON OVER STRJD deze week bij 4891 MOEDERDAG, BOEMENDAG B. G. Wichgers MAATREGELEN WIJZIGEN STADSVERKEER ZIERIKZEE V;- Gewonden na schietpartij te Amsterdam patisserie MOESSON KOMT IN INDIA [L^j jL [J li» ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 mei 1973 129ste jaargang Nr. 21281 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per maand 5,per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! '4 °/o B.T.W. m dit nummer: Dag van de Verpleging te Zierikzee Het Midden-Oosten BEIROET, 10-5. In de Libanese hoofdstad heerst een voorzichtig optimisme. Donderdagochtend vroeg werd hier en daar nog geschoten, doch over het algemeen onthielden beide partijen zich van gevechtshande lingen. De gemengde Palestyns-Libanese commissie die al enkele dagen in de Egyptische ambassade in Beiroet besprekingen voert is tot overeenstemming gekomen dat beide partijen hun tegen elkaar gerichte propagandacampagnes zullen staken. Riad van de Arabische Liga als hoofdbemiddelaar over. De religieuse leider van de Liba nese Mohammedanen heeft president Franjieh verzocht de aanvallen op de Palestijnen te staken. Hij heeft de president gewezen op het belang van „het bewaren van de nationale eenheid". Libanese vliegtuigen hebben woensdag Palestijnse strijdkrachten in bergachtig terrein bij de Syrische grens aangevallen, zo is uit betrouw bare bron in Beiroet vernomen. voorgebakken, diepvries kilozak spaar mee voor 6gevel kop en schotels f8,95 +35 sterretjes Dè commissie besloot voorts een hoge officier van het Libanese leger en een Palestijnse leider te sturen naar plaatsen waar zich nog inciden ten voordoen om de strijdende par tijen tot naleving van het bestand te manen. De militaire autoriteiten hebben voor donderdag het uitgaansvei-bod gedurende drie uur opgeheven. Om levensmiddelen te kopen mogen de burgers tussen 7 en 10 uur 's och tends op straat. Samenscholingen en demonstraties zijn streng verboden. Uit Tripoli wordt gemeld dat Libië besloten heeft alles te doen om de Palestijnen in hun huidige conflict met de Libanese regering te steunen. De bemiddelaars President Sadat van Egypte heeft zijn afgezant Hassan Sabry el Choly opdracht gegeven onmiddellijk uit Beiroet naar Damascus te vertrek ken, zo heeft het persbureau voor het midden-oosten bekendgemaakt. Daardoor verblijven in Beiroet twee bemiddelaars uit Irak en Marokko en secretaris-generaal Mahmoud Komt u eens kijken in onze gemodercnseerde zaak. Bloemsierkunst Havenpark 12 - Zierikzee Telefoon (01110) 2834 Mes in het verkeer ZIERIKZEE, 9-5. Te Zierikzee wordt liet mes in het verkeer gezet. De een zal het fors noemen, de ander minder fors, maar de tijd bleek in ieder geval duide lijk rijp 0111 maatregelen te nemen die bepalend zijn voor het stadsverkeer in de naaste toekomst. De maatregelen zijn vierderlei. In de eerste plaats wordt de idee van loopstraten doorgezet. Verder komen de wijzigingen neer op: inrijverboden, stopverboden en parkeerverboden. Het zal duidelijk zijn dat alle vier de maatregelen konsekwenties hebben voor het verkeerspatroon. De ene plaats zal ontlast, de andere drukker worden. zemarijnstraat en de Pieterseliestraat vanaf de Rozemarijnstraat. De Ravestraat vanaf de Houwers- weg. De Weststraat vanaf de Laan van St. Hilaire. (Deze maatregel geldt niet voor autobussen). De Kromme Elleboog vanaf Bedde- weeg. De Mindei'broederstraat. vanaf het Slabberswerf. De Kinderstraat vanaf de Zeven getij straat,. De Verrenieuwstraat tussen Bed- deweeg en de Watermolen vanaf de Beddeweeg. De St. Anthoniesdam vanaf de Wa termolen. Stopverboden Er komen stopverboden in de vol gende straten: De Lange St. Janstraat tussen de Krepelstraat en het terrein van de voormalige openbare lagere school (westzijde). Het Korte Groendal (Oostzijde). Het Jannewekken tussen de Lange Nobelslraat en het wijkgebouw (zuidzuide). St. Anthoniesdam (beide zijden). Verrenieuwstraat (Westzijde). Parkeerverboden Er komen parkeerverboden in de volgende straten: •Het Jannewekken (noordzijde). Watermolen (beide zijden). Zuidwellestraat tussen pand Zuid- wellestraat 8 en Lammermarkt (westzijde). Ravestraat (oostzijde). Nieuwe Bogerdstraat (kestzijde). Manhuisstraat (westzijde) m.u.v. het gedeelte langs het Prof. Zeeman lyceum. mC .3'. r v;- r?i a "V t f V b INa bankoverval LONDEN. Ruim 30 Palestijnse studenten hebben woensdagmiddag het gebouw van de Arabische Liga in Londen bezet. Zij hebben laten weten dat zij daar „tot nader order" zullen blijven. AMSTERDAM, 9-5. Een spectacu laire klopjacht op drie bankoverval lers in Amsterdam heeft woensdag morgen tot hevige schietpartij geleid bij en in het Hiltonhotel. Een hotelgast en een van de daders raakten tijdens een caotisch vuurge vecht ernstig gewond. Een politie- ma nwerd licht gewond toen hij bij de schietpartij voor het hotel kwam te vallen. Aan de noord- en zuidzijde van het Havenplein en het Havenpark mag nu het hele jaar door niet meer worden geparkeerd. Voor de Poststraat tussen Raam straat en de Manhuisstraat en voor de Manhuisstraat vanaf de Post straat komt een inrij verbod voor mo torvoertuigen op meer dan twee wie len, die met inbegrip van de lading een grotere lengte hebben dan 8V2 meter. Behalve enkele vroeger genomen besluiten, die door de nieuwe maat regelen vanzelfsprekend moesten vervallen, blijven alle bestaande re gelingen van kracht. In 1966 werdn alle geldende ver- keersbesluiten voor Zierikzee inge trokken. In plaats daarvan kwam er een verkeersplan dal de verkeers stroom in geheel andere bannen leid de. Aanvankelijk zijn er wat moei lijkheden geweest, maar na enkele kleine wijzigingen kon iedereen zich min of meer met de situatie vereni gen. Sinds 1966 is de toeristenstroom naar Zierikzee dusdanig toegenomen dat steeds dringender de behoefte is ontstaan het maken van een voet gangersgebied in de binnenstad. In overleg met de verkeersdeskun- dige voor Zierikzee werden plannen gemaakt om enukcle loopstraten te vormen. Dit had echter tot gevolg, dat de verkeersstroom niet langer de bestaande routes zou kunnen volgen. Daardoor werd het noodzakelijk wijzigingen aan te brengen in het vigerende verkeersplan van 1966. Na veel overleg in de verkeerscom- missie en met de verkeersdeskundige kwamen burgemeester en wethou ders to de volgende besluiten: Als loopstraten worden aangewe zen: 1. Melkmarkt; 2. Appelmarkt;; 3. Meelstraat tussen Dam en Klok- straat: 4. Korte St. Janstraat; 5. Poststraat tussen Manhuisstraat en Appelmarkt; 6. Dam. In deze-straten vervalt vanzelf sprekend de z.g. ..blauwe zone". Aan de ..blauwe zóne" wordt de Lange Nobelstraat toegevoegd. Inrijverboden Verfder komen er inrijverboden voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen bij de volgende straten: De Regenboogstraat tussen de Pie terseliestraat en de Raamstraat van af de Pieterseliestraat. De Pietex-seliestraat vanaf de Fon- teine. De Fonteine vanaf de St. Domus- straat. De St. Domusstraat vanaf het Korte Groendal. Het Korte' Groendal vanaf het Kraanplein. De Wevershoek vanaf het Kerk hof Z.Z. De Manhuisstraat vanaf de Pieter seliestraat. De Lange St. Janstraat vanaf de Krepelstraat. De Rozemarijnstraat vanaf de Breedstraat. Het Gal. van Westen tussen de Ro- De gewonde hotelgast is de 23-ja rige veiligheidsagent J. Etak uit Is raël. De man werd door een kogel in de lies getroffen. De bankroof woensdagmorgen in Amsterdam is gepleegd door drie Fransen, te weten de 29-jarige met selaar Guiseppe P. P., de 34-jarige tegelzetter Adrien A. uit Marseille en de 35-jarige Pierre F. F. uit Cor sica." Adriëri A. ligt in het ziekenhuis met een schotwond vlak onder het hart. De overval is in Marseille door Guiseppe en Adrien beraamd. In Pa rijs voegde Pierre zich bij het gezel schap. Het drietal kocht er drie pi stolen en arriveerden op 3 mei in Rotterdam per trein. Een dag latei- kwamen zij naar Amsterdam. romige maïssoep gabakken forel met amandelen kip-kerryragout pêche melba a 17,50 ZIERIKZEE. De Rode Kruis-kolonne te Zierikzee heeft - als andere afde lingen in het land - de beschikking gekregen over een handig materia- lenwagentje, waarin gemakkelijk de mee te voeren „spullen" van de kolonne kunnen worden vertran- sporteerd. Het wagentje kan achter een auto worden gekoppeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's 7 i Op de bodem van alle onder- i zoek ligt een vraagteken. f NIEUW DELHI, 9-5. De moesson- regens, waaraan in het door droogte getroffen India een wanhopige be hoefte bestaat, zullen de noodlijden de gebieden 10 dagen a één week eerder bereiken dan normaal. Vol gens weer-experts zal de moesson, die nu in het gebied van Sri Lanka (Ceylon) is, tussen 22 en 25 mei de zuidelijke Indiase staat Kerala be reiken, en ongeveer een week later Maharasjtra. de staat die het meest deer de ongewone droogte is getrof fen. Ongeveer 200 miljoen mensen hebben te ljjden onder de wijdver breide abnormale droogte. Het te kort aan water is een nog ernstiger probleem dan het voedselprobleem. Indianen beëindigen bezetting Wounded Knee WOUNDED KNEE, 9-5. Militante Indianen die het in de Amerikaanse staat Zuid-Dakota gelegen gehucht Wounded Knee zeventig dagen bezet hebben gehouden gaven zich dinsdag over aan de autoriteiten nadat hun leiders een overeenkomst met de re gering hadden getroffen. Een flink aantal van hen zal zich voor de jus titie moeten verantwoorden in ver band met eij aantal beschuldigingen die tegen hen zijn ingebracht. WAT UtT 01 BILT Verwachting tot vrijdagavond: Opklaringen Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien; minimumtemperaturen omstreeks 6 graden, maxima morgen rond 12 graden; matige tot krachtige wind tussen west en noordwest. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max.-temperaturen: 1 tot 6 graden ■onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei. Zon op 4.53, onder 20.21 Maan op 14.20, onder 2.22 Volle maan: 17 mei (5.58). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee: Hoogwater Laagwater 11 mei 10.32 22.57 3.52 16.39 Doodtij: 11 mei. HET WEEROVERZICHT DE BIT. 10-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Een diepe depressie trok het afgelopen etmaal van IJsland in zuid-oostelijke richting en is donder dagmorgen in het noordelijke ge deelte van de Noordzee aangekomen. Het bijbehorende koufront veroor zaak een groot deel van de donder dag in het gehele land flinke hoe veelheden regen. Aan de achterzijde van het front voeren noordwestelij ke winden opnieuw van de Noorde lijke IJszeeën afkomstige luchtmas- sa's naar West-Europa. Deze koude en onstabiele lucht laat geen hogere middagtemperaturen toe dan 10 a 11 graden en dat is zo n - graden bene den de normale waarde voor deze tijd van het jaar. Ook elders in Eu ropa zijn de temperaturen de afge lopen dagen geleidelijk verder naar beneden gegaan en op een wat te laag nivo gekomen. Een uitzondering vormen de landen rond de Middel landse Zee. waar bij droog en zon nig weer de maximumtemperaturen rond 20 graden schommelen. Ook de komende dagen blijft het weer bij ons te koud en te nat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1