J aarver "ader ill" afdeling Bruinisse van het Rode Kruis Betekenis VVY-wezen scherp geanalyseerd Geslaagde derde Sclielphoekwandeltoeht STREEKNIEUWS Mosselvloot gaat weer zoeken naar zaad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE jumin 7 mei 1973 Nr. 21279 BRUINISSE, 5-5. In het Dorps huis te Bruinisse hield de afdeling Bruinissé van de vereniging Het Ro de Kruis, de jaarvergadering. Op deze avond werden tevens de 15 di ploma's uitgereikt van de geslaag den voor de E.II.B.O. cursus. Van deze taak kweet zich burgemeester Hokken, die dankbaar was dat in Bruinisse nog zo'n groot aantal men sen bereid werd gevonden veel vrije tijd te geven voor het behalen van het diploma. In deze dank werd na tuurlijk ook de heer A. Lock betrok ken, die als instructeur de cursus had geleid, en een deel van de lessen had gegeven. Penningmeester L. E. van Pope- ring moest als gevolg van vele ak- tiviteiten door de vereniging ont plooid, zijn kas afsluiten met een te kort van f 600. Gelukkig gaven zich staande de vergadering 13 collectan ten op, die door middel van een huis aan huis collecte dit tekort weg te werken en om te zetten in een over schot. Voor het eerst was ook een ver slag ter vergadering betreffende hel welfare werk in het bejaardenhuis „In "t Opper". Mevrouw C. van den Berge-Hoogerheide doet met dit werk in het bejaardentehuis werk waarvoor zij met haar medewerk sters dank verdient, die dan ook ter vergadering werd gebracht. Verkoop van de Welfare artikelen gaf een batigsaldo van ruim f 1000.-. De secretaris de heer W. van den Ouden, had zijn jaarverslag in dicht vorm samengesteld. Natuurlijk was ook hij tevreden over de aktiviteiten van de vereniging in 1972, al be treurde hij het dat het bestuur dik wijls verstek laat gaan, wat betreft de belangstelling voor E.H.B.O. en ander cursuswerk. De Rode Kruishelpers en helpsters met hun bekende tassen zijn een be grip geworden bij brand, wielerron de, wandeltochten. Uitreiking diploma's Voorzitter burgemeester G. Hok ken huldigde nadat hij de E.H.B.O. diploma's en dito speldjes had uitge reikt de heer A. T. H. Lock voor het taaie doorzettingsvermogen en de goede zorgen aan de dit jaar gehou den E.H.B.O.-cusus besteed. Een reiskoffer en voor mevrouw Lock- van de Velde een mooie'plant ver tolkten deze dank op zichtbare wij ze. De jongst geslaagde kandidaat Henk Ho.ogerwerf reikte deze uit na mens de cursisten, maar ook het be stuur liet zich niet onbetuigd en liet zijn waardering blijken door het aanbieden van een verrekijker. De heer Lock verbond aan zijn dankwoord enkele wensen. Hij zal graag doorgaan met les geven maar verzocht voor enkele lessen wel as sistentie van dokter De Bruin. Dank baar was hij dat hij de cursus in structeur had kunnen volgen. Hij verzocht aan de afgevaardigde van hel hoofdbestuur, zijn erkentelijk heid te betuigen. Met het vertonen van de film „500 jaar Bru'' werd de avond afgesloten al bleef men na het korte slotwoord van voorzitter Hokken, nog enige tijd bycen. Vergadering te Vlissingen VLISSINGEN, 5-5. Op de jaar vergadering van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Vlissingen gehou den heeft de heer J. Vet, directeur Provinciale V.V.V. Gelderland en V.V.V. Arnhem, tevens voorzitter van de A.N.V.V. werkvergadering van provinciale en grote stads V.V.V. directeuren, een causerie gehouden over het onderwerp „V.V.V. nieuwe stijl, oppassen en aanpassen". Waar denkt men aan, aldus de in leiding van de heer Vet, aan de twee miljard deviezen, die het toerisme jaarlijks voor ons land oplevert, of aan de dikke 2 miljard gulden, die eigen inwoners jaarlijks aan hun va kantie besteden of aan de miljarden die door de detailhandel in de cen trumgemeenten worden geïnvesteerd of aan de drie miljard die de „dag jesmensen" achterlaten, als men spreekt over V.V.V. Enorm verschijnsel Want met zijn 10 mihard gulden per jaar is het „vreemdelingen ver- keer*' een enorm economisch ver schijnsel. Een welzij nsfacet, een zin volle vrijetijdsbesteding, recreatie schappen, infrastrukturen. allemaal begrippen, die te maken hebben met V.V.V., bij alle is de V.V.V. betrok ken. Horeca, horecaf, consumentenbon den, A.N.W.B., K.N.A.C., reisvere- nigingen zijn alle werkzaam in of Zierikzeese straatnamen KORAALSTRAAT. De naam Koraalstraat herinnert aan de koraalschool, .waar kerkzangers werden opgeleid. In later tijd ook Baljuwstraat, vermoedelijk naar een aldaar gewoond hebbende baljuw en nog to eer later als Pousstraat. (Naar mr. Cornells Pous.) bezig met zaken, waarmee ook V.V.V. bezig is. Dat is de sterkte van de V.V.V. V.V.V. geeft 75 °/'o van zyn geld uit aan welzijnsbevordering en voorlich ting, maar ze kunnen niet by C.R.M. aankloppen, zy vallen vanwege de grote economische betrokkenheid bij diverse taken, onder economische zaken. Het is ongeveer 90 jaar geleden, dat in Valkenburg de eerste V.V.V. werd opgericht. Een voorbeeld dat enkele maanden later werd gevolgd door Apeldoorn. Nu zijn er 450 V.V.V.'s, autonomische organisaties, chauvinistische organisaties ook dik wijls, die worden geleid door ..lief hebbers", w-aarvan de vraag geldt, of ze als een eenheid kunnen optreden. Wie als antwoord op deze vraag „neen" zegt, moet de democratie aan de kant zetten. Want de voorbeel den dat het wel ging zijn er. Spreker meende dat een synthese zal moeten worden gevonden tussen de oprukkende industrie en de ak- tiegroepen die zich tegen mlllieu- verontreiniging verzetten. De daar door steeds groter wordende polari satie die deze strijd kenmerkt is niet bevorderlijk voor een gezonde ont wikkeling van ons volksleven Doeltreffende struktuur Dankbaar was spreker voor de struktuur van de V.V.V.'s, een an dere dan in de ons omringende lan den, maar zeker doeltreffender wat bereikte resultaten betreft. Logies- informatiedienst, registratie druk- centrale drukwerk, cursuswerk V.V.V. informatrices, een aantal za ken die door de A.N.V.V. van de grond zijn gebracht en worden ge stimuleerd. Ook de eenheid in de symbolen (aanduiding in reisgidsen etc.) was een winstpunt. Hoe dit alles tot stand komt en hoe alles in de top wordt doorge sproken werd door de heer Vet naar voren gebracht. In de werkvergadering van 30 top mensen, die het gehele gebied verte genwoordigen worden richtlijnen op gesteld en zonodig beslissingen ge nomen. Het Nationaal Bureau voor Toe risme in 1969 opgericht, had voor de heer Vet overigens niet gebracht wat ervan verwacht werd. Bij de oprichting bleef de A.N.V.V. eigenlijk wat „verweesd" achter. Toegegeven werd dat de instelling van het bureau het gevolg was van bepaalde ontwikkelingen in het re creatieve vlak, maar het is toch wel een misser geweest, dat men niet zelf de zaak in handen heeft gehou den. Enkele vragen, onder meer over dit Nationaal Bureau voor Toerisme en de beantweprding daarvan rond den de vergadering af. Een groepje jongelui opgewekt aan de wa.nd.-el. SEROOSKERKE, 6-5. Zaterdag middag werd te Serooskerke de 3e Schelphoekwandcltocht gehouden, georganiseerd door de Sportvereni ging „Velocitas". Omstreeks 14.00 uur vertrokken de ruim 300 deelne mers, vooraf gegaan door de muziek vereniging „Luctor et Emergo'' uit Renesse, vanaf het Dorpshuis. De te lopen afstanden bedroegen 8, 15 en 25 km. Het grootste aantal deelnemers nam deel aan de 8 km tocht. Alle routes waren zowel voor de heen-' als de terugweg uitgezet door het natuurreservaat ..De Schelp- hoek". De wisselbeker werd door de jury', bestaande uit de dames mevr. Ever van 12-15 jaar. Dat kamp wordt ge houden op de C.J.V.-camping van de Zierikzeese C.J.V. in Renesse. In dit kamp wacht ook een scala van akti viteiten op de deelnemers, die overi gens, aldus de folder, mede het pro gramma kunnen bepalen. De folders zijn aan te vragen bij de werkgroep zomerkampen van C.J.V. Zeeland, Weidezicht 16 in Goes. De kampen dragen een open karakter, dat wil zeggen dat men geen lid hoeft te zijn van een bij het C.J.V. aangesloten klub, groep of soos om deel te kunnen nemen. Ook de sleep-in in Renesse, die gerund wordt door de Stichting Kerk en Recreatie en het C.J.V.-Zeeland, zal gedurende acht weken weer opengesteld zijn voor rondtrekkende jongeren. De inmiddels tot stichting gewor den werkgroep heeft voor die tyd twee beroepskrachten aangesteld die samen met een aantal vrijwilligers het projekt zullen verzorgen. wijn-v. d. Bout, mevr. Van Lange- veïde Latho en mej. Meijer, voor de 3e achtereenvolgende maal toegekent aan de leerlingen van de Chr. Nat. school te Scharendijke. De beker werd na afloop door mevr. Everwijn als eigendom uitgereikt aan het hoofd der school de heer M. A. de Vries. In de loop van de avond werd op het terrein van Velocitas een dames voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen, uit Haamstede en Bruinisse. De Haamsteedse dames wisten deze wedstrijd glansrijk te winnen. Na afloop werden beide elftallen door het bestuur van Velocitas in het Dorpshuis ontvangen. Alle dames kregen door de voorzitter van Velo citas een bloemetje aangeboden. BURGH Slachtoffer ongeluk gevonden Het stoffelijk overschot van het slachtoffer van het opzienbarende ongeluk dat 24 januari jl. op de Zee- landbrug plaats had, en waarbij de bestuurder, de 43-jarige A. v. d. Plas die met een vrachtwagencombinatie door de railing van de brug schoot, als vermist werd opgegeven, is zon dagmorgen om ongeveer acht uur gevonden. Bij Burghsluis ter hoogte van de boerderij van de heer Van Zuyen, werd door een inwoner iets „vreemds" aan de dijk gezien. Toen hij ging kijken, ontdekte hij dat het een lijk was. De politie werd geal armeerd. die na een onderzoek te hebben ingesteld, constateerde dat het de vermiste vrachtwagenchauf feur, afkomstig uit Delft was. De man liet een vrouw en twee kinde ren na. Lezingen Humanistisch Verbond In de „Koe-bel" te Burgh kwamen de leden vgn het Humanistisch Ver bond gewest Zeeland bijeen. Zater dagavond werd een lezing gehouden door Harriet Freezer, bekend als schrijfster van de boeken „De man van onderop" en „Hou je nog een beetje van mij", en spreekster voor radio ën tv. over het onderwerp „Mannetje en vrouwtje spelen". Zij gaf een geheel eigen visie over de verhouding man-vrouw. Een vrouw moet mooi en lief zijn, een man daarentegen moet zich waarmaken in de samenleving. Na deze zeer in teressante lezing werden de 46 leden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. Zondagmorgen werd door Kees Schrijver, docent ..Dramatische Ekspressie" een lezing over dat vak gehouden gevolgd door diskuss'e. In de middaguren werd een wandeling gemaakt door de omgeving, waarna allen huiswaarts keerden. ELLEMEET Luctor et Emergo" verleende muzikale medewerking aan de Schelphoek- wandeltocht. (Foto's: Zierik/.eesclie Nieuwsbode) ZIERIKZEE Crote belangstelling voor antiek-veiling Zaterdagmiddag was er een enorm grote belangstelling voor de in de Concertzaal gehouden kunst- en an tiekveiling uit de nalatenschap van wijlen antiquair J. Kosters te Zie- rikzee. De Concertzaal was vrijwel de gehele middag tot de laatste plaats bezet, in het begin moesten vele belangstellenden zelfs genoegen nemen met een staanplaatsje. Onder visie van notaris mr. D. van Eek werden door veilingmeester A. I. Verhage uit Groede bij aanbod vele tientallen voorwerpen geveild. Er werden over het algemeen flinke prijzen geboden. Op deze eerste vei lingmiddag kwamen vele uiteenlo pende, meest kleinere goederen, als koperwerk, haardplaten, tin, porce- lein. glas en kristal, onder hamer. De grootste belangstelling voor de nalatenschap van de bekende Zie rikzeese antiquair wordt echter he den (maandag)-middag verwacht. Op deze tweede zitting komen de meest waardevolle goederen aan bod: o.a. kaarten, prenten, schilde rijen. meubilair en klokken. C.J.V.-zomerkampen in Zeeland ZIERIKZEE, 5-5. Het Christelijk Jongeren Verbond in Zeeland publi ceerde deze week middels een aantal folders haar kampprogramma voor het komende zomerseizoen. In de eerste week van juli is er een kampweek voor kinderen van 8- 11 jaar. Dat kamp wordt gehouden in het vakantie- en weekendcéntrum van het provinciale C.J.V- „De Hon- te' in Oudelande op Zuid-Beveland. Op het programma staan diverse ak tiviteiten als speurtochten, spelen, dagje-uit. varen enz. Na het succes van vorig jaar wordt er ook weer een schipkamp georga niseerd. Dal gebeurt in samenwer king met de C.J.V. uit Zierikzee en wel in de tweede week van juli. In Zierikzee steekt men van wal om te varen in de richting van Amsterdam. Eventueel wordt doorgevaren naar Friesland. Het schipkamp is bedoeld voor jongelui van 16 jaar en ouder. C.J.V.-kamp Renesse De derde kampweek, van 4-11 au gustus. is voor tieners in de leeftijd ZIERIKZEE BRUINISSE, 5-5. De Zeeuwse mosselkwekersvloot houdt zich weer gereed, om op dinsdag 8 mei te beginnen aan de mosselz;iad- visserij, voorlopig tot vrydag 25 mei op het Friese Wad. Door het ontbreken van mossel- zaadval in de laatste jaren is de stemming pessimistisch onder de be trokken kwekers en de verwachting van de resultaten zeer miniem. Natuurlijk wordt altijd tevoren al eens hier en daar een pi-oef geno men. om te zien of op bepaalde plaatsen zaad ligt. De slechte uit komsten van die proeven geven voedsel aan de slechte verwachtin gen. Maar de Waddenzee is groot en wijd. Wellicht dat wanneer intensief wordt gezocht, toch nog wel restan ten van vorige jaren worden gevon den. Op veel jong mosselzaad, be hoeft men zeker niet te rekenen, dit is voorhands wel duidelijk. Geslaagd Aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam is bevorderd tot accoun tant de heer W. A. van den Andel te Ellemeet. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over april Geboren: 17. Bianca Adriana. d. v. J. L. Fonteine en M. M. A. Boonman. Overleden: 14. Leonardus Cornells Adrianus Lepelaars, 66 jr. e. v. J. Verzijden. Gehuwd: 19. Cornelis Leendert Botbijl. 22 jr. (Brouwershaven) en Lena Smalheer. 20 jr. (Brouwersha ven); 20. Cornelis van de Vaate, 22 jr. (Middenschouwen) en Pieternella Adriana de Vlieger, 17 jr. (Brouwers haven). MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- Schouwen komt in openbare verga dering bijeen op dinsdagavond 8 mei a.s. in het gemeentehuis te Scharen dijke. De raad wordt o.a. voorge steld over te gaan tot vaststelling van het bestemmingsplan „Zomer- huizenterrein Baken". Een ander voorstel voorziet in de verkoop van bouwgrond te Kerkwerve aan de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen", voor de bouw van 21 woningwetwo ningen. Aan de orde komt ook de benoeming van een tijdelijke wet houder en een voorstel tot het aan gaan van een nieuwe gemeenschap pelijke regeling voor de Beatrix- school te Zierikzee. OUWERKERK Collectes De in de Ned. Herv. kerk gehou den Paascollecte heeft opgebracht f 230.—. De collecte voor de stichting „Het Hoogeland' wordt alhier gehouden in de week van 14 tot 20 mei. VéGé-reis Op woensdag 16 en dinsdag 22 mei wordt de Vègé-reis 1973 gemaakt richting Midden-Veluwe. De geza menlijke start vindt plaats vanaf de Grevelingendam om half 7. In Gel- dermalsen is er koffiepauze; even eens aan het Uddelermeer. De kof- Fetafel is in het restaurant „De Os- sestal" te Epe. In Utrecht zal wor den gewinkeld en in ..Sap en Sap" te Meerkerk wordt het diner opge diend. KORTE BERICHTEN UIT ÏIET BINNENUAND ROTTERDAM. Op de Ramlehweg in Rotterdam heeft de politie de 17- jarige loswerkman J. P. W. G. uit de Maasstad in de kraag gevat. De jon geman had even tevoren met een gesloten wagen zeven daar gepar keerde personenauto's geramd. DEN HAAG. Het plan bestaat om in de eerste helft van 1974. waar schijnlijk in het „bouwcentrum" in Rotterdam, een tentoonstelling met permanent karakter in te richten over de door de „Club van Rome" gesignaleerde problematiek. AMSTERDAM. De Amsterdamse kinderpolitie heeft vijf jongens in de leeftijd van 13 tot 16 jaar aangehou den, die ervan worden verdacht in de afgelopen vier maanden in Am sterdam en Amstelveen dertig tot veertig automaten in telefooncellen te hebben gekraakt. Hun bezit be droeg ongeveer f 7.500. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft ingestemd met het regerings voorstel wettelijke regelingen te treffen voor de huurkoop van wo ningen. Dergelijke aparte regelingen bestaan nog niet; alleen in het bur gerlijk wetboek komen bepalingen hierover voor. OLDENZAAL. De machinefabriek Oldenzaal heeft van de Koninklijke Marine een order van enige miljoe nen guldens ontvangen voor de le vering van deuren en luiken voor de twee in aanbouw zijnde fregatten Tromp en De Ruyter. BREDA. Het Hoogheemraadschap „De Brabantse Bandijk" heeft de mi nister van verkeer en waterstaat ge vraagd de Oosterschelde wel af te sluiten. DEN HAAG, Minister Stuyt (volks gezondheid en milieuhygiëne) heeft de vier experimentele verpleegsters opleidingen in Eindhoven, Leeuwar den, Rotterdam en Hoogeveen een subsidie toegezegd voor twee jaar gangen. NIJMEGEN. Op de Canadese oor logsbegraafplaats Groesbeek, ten zuidoosten van Nijmegen, vindt he den (maandag) een officiële herden king plaats van de zesduizend Ca nadezen. die op de militaire kerkho ven in Holten, Bergen op Zoom en Groesbeek zijn begraven. (Advertentie) NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank RINGEN BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardstraat. dinsdags van 11.00-12.30 uur. UTRECHT. Met acht stemmen voor en zes tegen heeft de Tweede Kamerfractie van de A.R.P. in Utrecht na drie en een half uur ver gaderen het groene licht gegeven voor deelneming van de twee anti revolutionaire kandidaat-ministers Boersma en De Gaay Fortman sr aan het kabinet Den Uyl. EDE. De jongerenorganisatie Vrij heid* en Democratie vindt dat de „progressieve drie'' door akkoord te gaan met het programma voor het kabinet Den Uyl kiezersbedrog heb ben gepleegd. AMSTERDAM. Ter ere van de in 1944 door de Duitsers gefusilleerde beeldhouwer Gerrit van der Veen en het kunstenaarsverzet is vrijdagmid dag in het plantsoen aan de Plantage Westermanlaan in Amsterdam een bronzen gedenkteken onthuld. DEN HAAG. Minister-president Biesheuvel heeft in de vergadering van de ministerraad - in de gedachte dat volgende week het kabinet-Den Uyl tot stand komt - woorden van afscheid gesproken tot zyn collega ministers. In het kort releveerde de premier de werkzaamheden van het kabinet-Biesheuvel. UTRECHT. De spoorwegen hebben zaterdagmiddag te kampen gehad met kleine storingen doordat op di verse plaatsen voorwerpen op de rails waren gelegd of naar treinen werden gegooid. Deltasport met vijf ploegen in atletiekcompetitio LEIDEN, 5-5. Met wedstrijden j.I. zaterdag 5 mei in Leiden en op 28 april in Den Haag zyn de atletiekcompctitiewedstrijdcn weer van start gegaan. Met in totaal vyf juniorploegcn neemt s.v. Delta-Sport deel aan deze uit drie wedstrijden bestaande competitie van het district West II der K.N.A.U. In Leiden kwamen zowel een jongens- als een mcisjcsploeg aan de start. B-meisjes. In deze eersté wed strijd eindigden de meisjes op een 6e plaats tussen 15 ploegen. In het geheel genomen was deze prestatie van de meisjesploeg, die vorig jaar als 3e eindigde, wat teleurstellend. De ploeg bestaande uit: Joleen Doe- leman (Nieuwerkerk), Joke Geluk (Ellemeet), Thea Kaaysteker, Marja Kouijzer en Fya van Schelven (Brou wershaven) kwamen uit op 5155- pun ten. Voor de grootste puntenwinst in deze eilandelij ke ploeg zoi'gden: Marja Kouijzer met een overwin ning op het hoogspringen (een fraaie 1.60 m!) en. Thea Kaaysteker met 23.98 m met discus en 13.5 sec. op de 100 m. De stand in deze groep luidt: 1. Olympia '48, Den Haag 6080 pnt,; 2. Sparto, Den Haag 6061 pnt.; 3. A.A.V. '36C, Alphen a./'d. Rijn 5657 pnt.; 4. Schelde Sport. Terneuzen 5581 pnt.; 5. Sparta II. 5190 pnt.; 6. Delta Sport Zierikzee 5155 pnt; 7. Parthenon, Dordrecht 5037 pnt.; 8. Sp.club Reeu- wijk, 4845 pnt.; 9. A.V. Holland. 4773 pnt.; 10. Spirit 4743 pnt.: 11. Spark 4680 pnt.; 12. A.V. Leiden 4453 pnt.; 13. Holland II 4294 pnt.; 14. Olympia II 4215 pnt.; 15. Bataven 4155 pnt. B-Jongens. Zeer goed deden de B- jongens van Delta Sport het in Lei den. De ploeg bestaande uit: Ad Fluyt, I-Ians Bool, Jos Geluk (Elle meet), Leo en Cor de Pee uit Mid- delharnis eindigden verrassend op een 3e plaats. Zeer goed deed Leo de Pee het mét 53.12 op het nummer speerwerpen, weer een verbetering van zijn persoonlijke prestatie en met deze afstand staat hij voor dit seizoen gelijk op een eerste plaats op de nationale ranglijst voor wat be treft zijn leeftijdsgroep, Ook Ad Fluyt won een nummer en wel het kogelstolen met 10.84 m. Cor de Pee sprong met nog 2 jongens hel hoogst n.l. 1.70 m, zijn beste persoonlijke prestatie op een buitenbaan. De stand in de B-jongensgroep; 1. V. en L. - T.C., Den Haag 6571 pnt. 2. Sparta, 6145 pnt.; 3. Delta Sport, 5432 pnt.; 4. A.V. '56, Goes 5363 pnt.: 5. A.V. '47, Boskoop 5141 pnt.; 6. Metro, Rotterdam 5097 pnt,; 8. A.V. Holland, 4939 pnt.: 7. Sparta II, 5097 pnt.; 9. V. en L.-T.C. II 959 pnt. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas vond alleen de ontmoeting tussen Sluis en Meeuwen II door gang. Sluis schoot hierbij geweldig uit haar slof door met maar liefst Schomven-Duivelandse Sportspiegel Sluis won met grote cyfcrs van Meeuwen II Brouwershaven behield kleine kans op promotie na overwinning op MEVO Oost- kapelle kan nog altijd eindigen met puntje voorsprong op Brou wershaven. VIERLINGSBEEK. De 12-jarige Jan' Willems uit Groeningen (gem. Vierlingsbeek) is op weg naar school met zijn fiets geschept door een per sonenauto en ter plaatse overleden aan de gevolgen. 6-0 te winnen. Nieuwland 24 14 6 4 29-17 34 Z aamslag 24 13 5 6 42-22 31 Wemeldinge 24 12 5 7 45-35 29 Nieuwdórp 24 9 8 7 48-40 26 WIK 23 12 1 10 37-25 25 Colpl. Éoys 24 9 7 8 34-38 25 Heinkenszand 24 8 S 8 34-28 24 Arnemuïden II 23 7 8 8 31-29 22 Sluis 24 9 5 10 46-39 23 Veere 24 S 6 10 37-41 22 's H.-Arendsk. 24 5 9 10 44-55 19 Waarde 24 5 6 13 30-47 16 Meeuwen 11 24 5 4 15 34-62 14 behouden door haar laatste wed strijd, tegen MEVO in een 5-0 over- lcinning om te zetten. .4!s enige con current van Brouwershaven is nu Oostkapelle over gebleven. Oostka pelle dat nog twee wedstrijden moet spelen, Serooskerke uit (a.s. zater dag) en VCK II uil, kan nog altijd met een puntje voorsprong op Brou- icershaven eindigen. In de 2e klas A heeft Brouwersha- •c/i haar kleine kans op promotie Arnemuiden 111 Brouwershaven Middelburg VI Bevelanders Oostkapelle Duivelend SKNWK Serooskerke Bruse Boys MEVO Cortgene VCK 11 22 13 7 22 12 4 22 12 3 22 9 S 20 11 3 22 10 3 21 7 4 4 2 45-22 33 52-43 2$ 39-31 27 3G-27 26 58-32 25 40-48 23 46-39 21 29-36 20 49-36 20 43-40 18 24-77 10 21 -:,i 7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5