X Ifl POETRlÜ ERIC DE NOORMAN Gunnar dc gevreesde M.E.V.O.-Brouwershaven 0-5 Zeeland-Dordrechl 2-1 SUCCESJES HAKEN en KNOPEN Plastic regenjassen „HET NAAICENTRUM" f VOETBAL 'iv VOÖTBAL KNVB Cluzona-DFS 5-3. AFDELING ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE le klasse: Luetor-RIA-W. 0-1. Reserve le klasse: Noormannen II -Vogelwaarde II 3-1. 2e klasse B: Üreischor-Zeelaiidia III 4-1, beslissingswedstrijd; Zon- nemaire-Lewed. Boys II 5-2. ZATERDAG COMPETITIE le klasse: Sluis-Meeuwen II 6-0. 2e klasse A: MEVO-Brouwersha- veri 0-2. Promotiecompetitie A-junioren: Hontenisse A I-Bruse Boys A I 1-2. ZOMERAVONDCOMPETITIE Rayon Zierikzee Die Gouwe-Velocitas 0-2; V.A.B.- Kon. Zeelandia 2-3. KORFBAL AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: Alias-All Ready 6-10. 3e klasse B: All Ready II-TOP 0-4. Adspiranten. 3e klasse B: Blauw Wit II-All Ready III 1-1. HANDBAL NHV AFDELING ZEELAND 2e klasse (heren): Delta Sport - Fortuna II 14-12. Damesjunioren C: Delta Sport- Operatie'71 3-1. 3e klasse B (heren): Delta Sport III-Haringman. II 5-35. SPORTTOTO DEN HAAG, 6-5. De cijfers van sportfoto 44 van 4 en 5 mei 1973 lui den: Aantal deelnemers 516.869; inleg f 1.190.172.-; prijzenbedrag' 1' 503.442,- le, 2e, 3e prijs en premie elk f 125.860,-. Er hebben zich zondag avond '50 deelnemers voor de le prijs gemeld. FC Utrecht-PSV X NEC-Go Ahead Eagles X Feyenoord-FC Amst.d. X FC Groningen-Haarl. X NAC-AZ'67 X Telstar-MVV X - A jax-Sparta X Den Bosch-Den Haag X PEC Zwolle-Heracles X Roda JC-Fortuna VI. X SC Cambuur-Veend. X FC VVV-Vitesse X Helm. Sport-Eindhov. X Kees Slager middenheeft een aanval van de thuisclub afgeslagen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het door een aantal invallers nog al verzwakte MEVO heeft van Brou wershaven een zware nederlaag te slikken gekregen. In de le helft kon de thuisclub nog aardig gelijke tred met de bezoekers houden maar na de thee moesten zij definitief afha ken. Voor de rust speelde de strijd zich voor het grootste gedeelte af op het middenveld waardoor de beide doel verdedigers Jan v. d. Linde (Me- vo) en Kees Bodbijl (Brouwersha ven) niet veel moeilijk werk kregen te verrichten. Met een hoge inzet, waarbij Jan v. d. Linde door de zon werd gehinderd, wist Adrie Lievense in de 20e minuut Brouwershaven de leiding te geven 0-1. Door gebrek aan conditie kwamen na de rust bij Het Zeeuws zaterdagafdelmgselftal dat met 2-1 van Dordrecht wist te ivin- nen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HENGELSPORT Hengelwedstrijd H.S.V. „Oostersclielde" Aanstaande zaterdag 12 mei zal voor de leden van de «H.S.V. „Gos- terschelde" de, volgende competitie wedstrijd plaats vinden. Om'8.00 uur 's morgens vertrekt men vanaf de Balie naar een nog nader te bepalen visstek. Tijdens deze wedstrijd be staat tevens de gelegenheid om zich op te geven voor de internationale zeehengel wedstrijd van de H.S.V. „De Krabbe". Het bestuur rekent voor deze wedstrijd weer op de vol ledige medewerking van de leden. BEN HAAG. Alle kandidaat-mi nisters van het kabinet Ben Uyl heb ben de formateurs Burger en Rup- pert meegedeeld dat de voorzitters van hun geestverwante fracties in de Tweede Kamer hen niet hebben ontraden tot het kabinet toe te tre den. Bit heeft de Rijksvoorlichtings dienst zondag meegedeeld. In een uitstekend gespeelde wed strijd is het vertegenwoordigend za terdagelftal van de afdeling Zeeland er zaterdagmiddag te s-Gravenpol- der in geslaagd met 2-1 van hun col lega's van de afdeling Dordrecht te winnen. Gezien de krachtsverhou ding in het veld mag de kleine over winning geslist verdiend worden ge noemd. Met uitzondering van de eerste 5 minuten hadden de Zeeu wen in de le helft het beste van het spel. Mede doordat Rinus Zegers en Gilles Maranus verdedigend nogal eens een steekje lieten vallen ont stonden er toch nog een aantal ge vaarlijke mofnenten voor het Zeeuwse doel. Al in de 2e minuut kon Dordrecht door Johan Merks de leiding nemen 0-1. Na de eerste vijf minuten kwamen de Zeeuwen er be ter in. Piet Goedbloed, deze middag niet erg op dreef, liet enige kansen onbenut en ook Hans Vercouteren liet een uitstekende kans liggen om de balans in evenwicht te brengen. De Zeeuwen bleven druk uitoefenen op het doel van Dordrecht dat enige malen ternauwernood aan een door boring ontsnapte. Toch kwam de ge lijkmaker nog op fortuinlijke wijze tot stand. Doelman Eerdewijk liet een niet eens zo hard schot van Piet Goedbloed door zijn vingers glippen, waarna Hans Vercouteren maar voor het inschieten had 1-1. Na de Mevo de zwakke plekken, vooral in de defensie, aan het licht. Na een kwartier spelen kon Marcel van Grunsven ongehinderd met een solo door de verdediging wandelen en de voorsprong tot 2-0 opvoeren. Tv.ee minuten later kreeg MEVO defini tief de genadeslag te verwerken toen Marco Schouwenaar met een fraai schot uit een voorzet van Jaap Ever wijn nummer drie liet aantekenen 0-3. Brouwershaven speelde hierna een gewonnen wedstrijd. Na een half uur spelen voerde Marco Schouwe naar de voorsprong nog op tot 4-0. waarna twee minuten later Jaap Everwijn nog door de MEVO verde diging wist te breken en de eind stand op 0-5 bepaalde. Met rubber vlot oceaan over BRUSSEL, 3-5. Een 35-jarige Belg uit Kalmlhout, Alfons Oerïemans (gehuwd en vader van twee kinderen) zul binnen twee lot .drie weken een po ging doen om met een vlot de Atlantische Oceaan over te steken. Oerïemans gaal de oversteek ivagen 'in een spe ciaal voor hem gemaalfl, deels overdekt, rubber vlot van 3,50 meter bij vier meter. Dat vlot is speciaal voor dit doel in het Nederlandse Zwartsluis ge maakt. Het weegt 250 kg en het heip/t een draagvermogen van 1000 kg. Oerïemans gaat de reis waarschijnlijk maken in gezelschap van Omcr Vercou teren uit Antwerpen. De beide vlotreizigers willen tijdens hun tocht leven van wat de oceaan „opbrengt". Daarom gaal er onder meer een harpoengeweer mee. Voor alle zekerheid echter nemende vlotreizigers ook noodrantsoe nen mee die ter beschikking gesteld zijn door de Belgische zeemacht. rust bleef hel Zeeuwse team over wegend het beste van het spel be houden. waarbij er evenwel niet veel gevaar van de voorhoede uitging. Jan Thiery (SKNWK) die na de rust was opgesteld speelde op het mid denveld een nuttige partij. Nadat Vercouteren in de 20 minuut een zeer fraaie kans onbenut had gelaten herstelde zijn fout na een half uur spelen door de winnende treffer te scoren 2-1. Cluzona—D.F.S. 5—3 In een uitstekend gespeelde wed strijd is DFS er niet in geslaagd de nieuwe 2e klassers van de winst af te houden. Van Wezel gaf de club uit Wouw de leiding 1-0 waarna Jan van Klooster de balans weer in evenwicht bracht 1-1. Cluzona nam het spel hierna in handen wat zij in treffers van Broos en Steenpaal tot uitdrukking wisten te brengen 3-1. DFS kwam hierna voortreffelijk te rug. Toon Rijnberg bracht de ach terstand terug tot 3-2, waarna Joop Roos de ruststand op 3-3 bepaalde. Ook na de rust bleef DFS de thuis club voortreffelijk partij geven. Toch konden de oranjehemden niet voorkomen dat de volle winst bij Cluzona terecht kwam waarvoor Coppéns en Matthijsse ieder met een treffer 5-3 zorgden. fout na de rust in de Delta Sport verdediging bracht Operatie dicht bij de Zierikzeeënaartjes 2-1. .Delta Sport bleef echter de betere ploeg en het was opnieuw Simone Copool- se die Delta Sport op een ruimere marge bracht 3-1. Een verdiende overwinning vcor de Zierikzeese ju nioren. Delta-Sport III-Haringman II 5-34 Tegen het sterke Goese team, kre gen de Zierikzeeëna.en geen schijn van kans. De ervaring ontbreekt nog Cp de snelle break-outs had Delia Sport geen antwoord. Te langzaam trok men terug in de verdediging. Ook aanvallend kwam men niet uit de verf: Nadat de rust was ingegaan met een 3-15 stand, werd het uit eindelijk 5-34 in het voordeel van Haringman. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Bert Gilden 2x, Peter de Graaf lx, Henk Hillebrand lx en Rinus Nuvens lx. Heren D.-S. I-Fortuna II 14-12 De heren van Delta Sport en For- tuna hebben voor een bijzonder spannende wedstrijd gezorgd. Jam mer genoeg was de weersgesteldheid niet van dien aard dat er ook sprake was van een mooie wedstrijd. Dooi de vele regen was het sportpark Bannink zee.- glad. hetgeen veel valpartijen lot gevolg had. Door het slechte weer kwam ook veel balver lies voor. Alles werd echter gecom penseerd door de spanning. Delta Sport met Juop Goedhart als zeer goede keeper in het doel, zowel kee per Koos van Zwieten als Frits Sie- perda zijn geblesseerd, begon over rompelend. Zij namen een 5-2 voor sprong. Fortune liet hel er echter niet bij zitten en kwam terug tol 5-4 Delta Sport liep opnieuw verder weg 8-4. Bij de rust was-de stand 9-6 in het voordeel van de Zjerikzeese for matie. Na de rust kwam Delta Sport nadat Fortuna voor 9-7 had gezorgd zeer sterk naar voren en liep uit tot 12-7. Fortuna liet het er echter niet bijzitten en kwam dicht bij de Zie- rikzeeënaren 12-11. Delta Sport zag het gevaar tijdig in, gooide er een schepje boven op en liep uit tot 14-11 De tijd was toen nog tekort om in gevaar te komen. Nog een keer wist Fortuna te scoren 14-12. Een ver diende Zierikzeese overwinning. Vcor Delta Sport scoorde Hans van Urk 5x; Kees de Vos 3x: Jan de Kok 3x; Jaap Cousemulder 2x en Theo de Looze lx. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENKANT) AMSTERDAM. De Wereldbond van Bijbelgenootschappen van de Roemeens Orthodoxe Kerk het ver zoek ontvangen bijbeldrukpapier te sturen voor 100.000 bijbels. Hel druk ken zal geschieden op de nieuwe drukpersen van de 300 jaar oude drukkerij van het patriarchaal. MIDDELBURG. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben bezwaar aangetekend tegen het plan om meer ongezuiverd afvalwater uit West- Brabant in de Westerschelde te laten lopen. Het gaat om afvalwater van Shell Chemie bij Moerdijk en van enkele gemeenten. DEN HAAG. CHU-voorzitter, mr. Baron van Versehuer meent dat het terwille van de christen-democrati sche samenwerking beter zou zijn geweest als de CHU een inbreng in het toekomstige kabinet had gele verd. DUIVENSPORT PA'. „Zierick" - Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. „Zierick" van uit Novon, op 5 mei jl. Afstand 239 km. Gelost 10.30; le duif: 12.07; laatste duif 12.27. Snelheid 2453 m p. m. In concours 185 duiven. Uitslag: P. Flikweert 1. 12. 14, 15, 22. 38; L. Heyboer 2: J. Krijger 3, 5, 7. 18. 24; Jan Wesdorp 4, 13; J. den Hengst 6. 17. 31; A. J. Stoutjesdijk 8. 29. 33. 37. 43: Jac. Verwijs 9. 39, 40; H. v. d. Maas 10; M. Krijger 11. 20, 21. 45; J. v. d. Sande 16. 35; J. Snij ders 19, 25, 28; A. C.. Stoutjesdijk 23; I. L. v d Maas 26, 41*. 44: Joop C. Wesdorp 27, 36: B. Visser 30; H. Merle 32. 34, 42; F. Mays 46. 47. Donderdag a.s. inkorven voor Compiègne. vanaf 18.30 uur. „Be Reisduif", Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif", Brou wershaven op 28 april jl. vanaf St. Chislain, afstand 143 km. Joh. Flikweert 1; G. Flikweert 2, 3, 11, 12; A. J. Flikweert 4. 9; comb. Wesdorp 5, 10; H. Krabbe 6, 7. 13; J. M. Kloet 8. VELDHANDBAL Dames junioren Delta-SportOperatie 3-1 De sterke verdediging van de Oostburgse junioren zorgde ervoor dat Delta Sport geen grotere over winning wist te behalen. Ook in deze wedstrijd was het gladde veld de grote tegenstander van de snelle Zie rikzeese junioren. Door het uitblij ven van doelpunten werd er nogal eens te snel op doel geschoten, waar door onnodig veel aanvallen verlo ren gingen. Simone Copoolse zorgde -er voor dat Delta Sport met een 2-0 voorsprong ging rusten. Een grove Delta Sport in de aanval. - (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Te koop Koelstra l*hyUrwagcn, kleur aubergine: nieuw. Burg. Hagelaan 6, Bruinisse. Wegens aarythaf c.v.: keu- kengaskachojr en gaskachel, open haard model. J. F. v. d. Ven. Schui44faven ,'*6, Zierik zee. Tel. (01110) 3407. 2 Boxen meb elk 4 speakers (stereo) vooi/f»75,per stuk en. of een efc/trische sologi taar, z.g.a.n. IPrijs f 175, Telefoon (01W4) 1488. Te huur Garage, De Jqpgestraat 16. - T.b.v.: L. ftöant, Lammer markt 22, jaeriikzee. Telef. (01110) 317L Huisdieren Sophia-Ver. tot Bescherming van Dieren zoolefgoed tehuis voor: Goudspapiel, 1 \'z jaar (reu); 3 bast./steenbrakken, 6 weken (tc^pes); Dalma- tische hond. 1 jr. (reu); bast. Schotse Collie, 2 jaar (reu); bast. hond, lVz jaar (reu). In lichtingen: Esdoornstraat 33. Nieuwerkerk. Telef. 1583. Diversen Opheffingsuiiya-koop! Nog enkele Gerqr- lepelrekken. cassettes, theelepeltjes, taart vorkjes etc. yfTT'Vn korting. J. F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zierikzee. De Reu. De Reu caravans be tekenen voor de kenner nog altijd een prima wegligging en afwerk in/Bij een gewone prijs; Bovendhén kunt u ver zekerd zij/ dvan een goede service. Uy^j/nt De Reu cara vans vrijblijvend komen be kijken op ons bedrijf. Off.- dealer voor Zeeland: Cam ping Oranjezon B.V., Vrou wenpolder. Tel. (01189) 1549, b.g.g. (01181) 280. Inruil en financiering mogelijk. Fol ders op aanvraag. Occasions. Door inruil op De Reu. Willerb&^en Vacotour hebben wij \rerjtregen1 as tral met voortent, 2 De Reu Casbah's mety voortent, 1 Tabbert met voortent. 1 ba gagewagentje. Inruil en fi nanciering mogelijk. Cam ping Oranjezon B.V.. Vrou wenpolder. Tel. (01189) 1549. b.g.g. (01181) 280. Italiaanse .presenteerbladen, houten slMumken en noten bakjes. - /Gesenenkenhuis R. den Boer. Dam 11. Zierikzee. Opheffingsiüt\J?rkoop! 20 "/o korting op/k/stallen drink- serviezen. J.'F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zierikzee. Paradiso dekbedden met als pluspunt: z^raenvoudig te wassen. Uy vamraad lever baar. - Tuinman. Zierikzee, Mol 17-19. Telefoon 2887. Ophef fingsu# «^koop! Nog enkele tafmsdïviezen, 15 "o korting. jy v. d. Ven, Schuithaven 6. Zierikzee. „Royal Al- otels, gebak- Geschenken- Dam 11, Is uw radio, Ly» of antenne stuk? Bel vo(6fcgeheel Schou- wen-Duivi^iRfl (01117) 594. 2 maanden schriftelijke ga rantie. Weekend service. Voor betere tapijten en eer lijk advies nëaftöeurloo Zie rikzee. Tel.»(01110) 2825. Papieren zakkga en rollen inpakpapieiu \fm7 alle bran ched worde^i donderdags bij u thuisbejpoi^jlg als u ze 's woensdags voor 15.00 uur besteld bij Weststrate en Zo nen, Middelburg. Tel. (01180) 8453. Golfplaten, plastic, tuinslang, sproeiers, hegg|9riiaar (ook elektrisch), tprüun stokken. - Grote sorte/i/y tuingereed schappen <^n (ié meest ideale houten tuinafzetting; hout, ook poorten, diverse breedtes. Tuinbouwhuis „SLuys Zn", Hoogezoom 44 te Haamstede. Telefoon 1437. Willerby. Willerby stacara vans zijn standaard uitgerust met. gasverlichting, gasver-* warming, alc^fc-ische bedra ding, aparifc slaapkamers en 2 buitendeuren. De vormge ving is modern en de ge bruikte materialen zijn van prima kwaliteit. De afwer king is praktisch en degelijk. U kunt vrijblijvend komen kijken op ons bedrijf en bij de heer C. Boot, Kloosterweg 85. Haamstede. Tel. (01115) 1245. Off. dealer van Zee land: Camping Oranjezon B.V., Vrouwenpolder. Telef. (01189) 1549, b.g.g. (01181) 280. Inruil en financiering moge lijk. Folders op aanvraag. 11. Juist als Gnuba op het punt staat zijn slachtoffer naar beneden te rollen, hoort hij achter zich een flauw gerucht. Hij wil zich omwenden, maar twee ijzeren^ armen om knellen hem en trekken hem achterover het trapje af. .Voor de man beseft wat er mgt hem gebeurt, is hij door een dreunende vuist slag buiten geveclit gesteld. „Zo", mompelt Eric, „die doet voorlopig geen kwaad meer". Hij luistert even, doch geen enkel geluid verraadt dat iemand de korte strijd gehoord heeft. Dan neemt hij de man het zwaard af. Nog even wacht hij voor het geval dat Gnuba mocht bijkomen, maai de burchtheer verroert zich niet. Snel verlaat hij zijn muffe gevangenis en draait met een grimmig lachje de kerkerdeur achter zich op slot. Heer Gnuba kan thans zelf ondervinden hoe onaangenaam een verblijf in heer Gnuba's kerker is. Terwijl Eric de sleutel bij zich steekt, buigt hij zich over de liggende ge stalte en tot zijn schrik ontdekt hij dat het niemand anders dan Halfra is. Een vluchtig onderzoek wijst echter uil, dat de edelman alleen maar bewusteloos is. Eric's volgende werk is Gunnar te bevrij den. Nauwelijks heeft hij diens cel geopend, of de jongen treedt hem opgewonden tegemoet. ..Zeg hédie burchtheer is...." „Stil!" bijt Eric hem toe. „Praten is te ge- vaarlijk nu. Wij hebben bovendien geen tijd te verliezen. Neem die man op en volg mij!" Met een trek' van opperste verbazing staart Gunner van Halfra naar Eric, maar deze heeft nu geen tijd voor uitleg. Hij maakt een kort, ongeduldig gebaar en zwijgend tilt Gunnar het zware lichaam op zijn schouder. „Die knaap is sterker dan ik dacht", stelt Eric met enige bewondering vast. Dan klemt hij het zwaard stevig in zijn hand en behoed zaam sluipen zij door de duistere gangen. Volop Vóoi" Imhiówotyen; nikkeien gekleurd a 1,25 per stuk J. Rentier - Verrenieuwstr. 7 - Zierikzee. Tel. 2750

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3