Prinses Irene pleit voor sociale revolutie in Spanje Het klimaat in 1972 Koningin legde eerste krans bij het monument op de Dam in Amsterdam STREEKNIEUWS VONDSTEN Nederland herdacht zijn doden met stille tochten en bijeenkomsten AGENDA Programmatische punten kabinet Den Uyl ESTELLA, 6-5. Prinses Irene heeft zondag op de jaarlijkse bijeenkomst van de Carlistische beweging op de Montejurra in de Spaanse provincie Na var ra gepleit voor een „sociale revolutie in Spanje teneinde een wijziging te brengen in het onrecht vaardige bewind en het totalitaire stelsel en de onaanvaardbare econo mische structuren te vernietigen". De prinses was zaterdag illegaal Spanje binnengekomen voor de tra ditionele toogdag. Op de 850 meter hoge berg waren 8.000 Carlisten bij eengekomen. De Montejurra is de plaats waar de Carlisten in de vorige eeuw in een royalistische oorlog een overwinning behaalden. De berg wordt ook be schouwd als een monument voor de duizenden Carlisten die in de Spaan se burgeroorlog (1937-1939) sneuvel den toen zij aan de kant van Franco streden. De laatste jaren zijn de Carlisten echter duidelijk tegenover Franco komen te staan. De leden van de Carlistische koninklijke familie zijn uit Spanje verbannen. Geen politie De gouverneur van Navarra heeft de laatste jaren wel vergunning ge geven voor de godsdienstige kant van de bijeenkomst, maar hij ver bood alle politieke manifestaties. Evenals vorige jaren stoorden de Carlisten zich niet daaraan. Er was echter geen politie te zien toen de aanhangers van prins Carel Hugo van Bourbon van Parma met hun traditionele rode baretten de berg bestegen. Vergadering van Diabetes Vereniging Nederland ZIERIKZEE, 4-5. „Suikerzieken zijn geen zieken, doch volwaardige mensen". Dit was één van de woor den die de heer B. Noltus, voorlich- tingsfunktionaris bij de D.V.N. op de gehouden contactavond in zijn te Zierikzee gehouden lezing naar vo ren bracht. Een rijbewijs was vroe ger niet mogelijk, nu wel wanneer de patint goed is geregeld. De naam D.V.N. (diabetes Vereniging Neder land) moet meer bekendheid krijgen. Verder noemde hij enkele voor beelden die de aandacht hadden. Wanneer een patiënt moet spuiten met insuline moet hij zelf de spuit en naald betalen, wij eisen dat dit in het ziekenfondspakket wordt aan vaard. Aftrek bijzondere lasten zijn gewijzigd, doch het moet mogelijk zijn voor hen f 350,— aftrekbaar te stellen, proefprocessen zijn hierover gaande. Men moet zo'n patiënt niet extra straffen. Alle suikervrije arti kelen kosten meestal hef dubbele van normaal en niet te spreken wanneer men in een hotel of restau rant komt het woord dieet laat vallen. Wanneer men zo?n geval meemaakt geef het direkt door niet naam en adres van dit hotel of res taurant. Het is een grievende zaak voor volksziekte 4 en hard op weg 3 te worden, dat de DVN niet in het Nationale Collecteplan is opgeno men. Tachtig kinderen staan nog op de wachtlijst en financiële steun van de overheid blijft uit. Voor oudere patiënten is geen opvangcentrum. Verder werden twee nieuwe be stuursleden gekozen te weten de he ren Smallegange, Renesse en Van Elooys, Nieuwkerk. De heer C. M. Record-prijzen voor impressionisten NEW YORK, 3-5. Op de veiling van Sotheby-Parke-Bernet in New York zijn recordprijzen betaald voor werken van de impressionistische schilders Cezanne, Manet en Degas. Cezanne's „vaas met tulpen" ging voor 1,4 miljoen dollar naar een ano nieme koper die telefonisch bood. Tot dusver was 800.000 dollar het hoogste bedrag dat ooit voor een ce- zanne is betaald. Ook 1,4 miljoen dollar leverde het „Stilleven met vis" van Manet op, dat werd verkocht door de Wilden- stein Gallery in Neio York. In het verleden is nooit meer dan 450.000 dollar' neergeteld voor een werk van Manet. Een Balletrepetitievan De- gas ging voor 780.000 dollar naar de Marlborough Gallery in New York. Padmos, Dreischor werd als nieuwe voorzitter benoemd. Meer provin ciaal contact is er gelegd en voor de komende tijd werden plannen geop perd voor een kookcursus en meer bezoek aan bejaardentehuizen.- ^-.ederland hebben op het trace van j in aanbouw zijnde provinciale /eg Wadenoyen-Geldermalsen een jj*groot aantal Romeinse voorwerpen gevonden. Daaronder waren dakpanfragmen ten, afvalputten, kogelpotten, een (I) GENËVE, 5-5. Vorig jaar heeft de wereld een van de meest bui tenissige klimaatswijzigingen gekend die ooit zijn waargenomen. Er waren periodes van droogte, regenval en temperatuursverschillen zoals die in honderd jaar niet waren voorgekomen, aldus de meteo rologische wereldorganisatie in haar jaarverslag, dat in Genève is uitgegeven. In Zweden was de winter nooit eerder zo warm, Groot-Brittannië had de koudste zomer sinds 1916, terwijl Finland en de Sowjetunie hondsdagen hadden met temperaturen die 4 a 5 graden hoger lagen dan een voorgaand record. Het was in de Sowjet-Unie buitenge woon droog, de rivier de Don bereikte het laagste peil sinds 90 jaar. In Madrid daarentegen viel 700 millimeter regen, een evenaring van het record van 1859. Ook in Hongarije viel meer, de regenval in Finland was in juli en augustus hoger dan in honderd jaar was voorgekomen. Het meest spectaculaire record kwam in Tsjecho- slowakije, waar op 16 en 19 mei zoveel regen viel dat de rivier de Slana een peil bereikte dat in vyf eeuwen niet was voorgekomen. Door de Rijn bij Bazel stroomde op 20 oktober 360 kubieke meter water per seconde, een laagterecord sinds 25 jaar. Een maand later stroomde er tien maal zoveel: 3590 kubieke meter per seconde, wat slechts vier maal in 60 jaar was gebeurd. Europa werd ook geteisterd door een van de zwaarste stormen in de geschiedenis van de meteorologie. Op 23 januari werd in Broeken (Oost-Duitsland) een uitschieter van 244 km per uur ge meten. Frans dodenstadje MAZAMET, 3-5. Mazamel, een stadje in het zuiden van Frankrijk met een inwonertal pan 16.610, weggerukt uit de wereld der levenden: de bewo ners van Mazamet zijn begra ven in de straten van de stad onbeweeglijk, stil. dood. Fictie maar ook werkelijkheid: het i>erkeer op de Franse wegen heeft 27i 1972 hel leven gekost van het juiste inwonertal van Mazamet in 1972. De dodenstad Mazamet vormt de illustratie voor de Franse televisie van het bloed bad dat zich elk weekeinde herhaalt en dat op Tweede Paasdag en 1 mei culmineerde in een totaal van meer dan 350 doden. De film van de Franse televisie die op 17 mei in pre mière gaat wordt voorafgegaan door in scene gezette ongeluk ken, uitgevoerd door stuntrij ders. AMSTERDAM, 5-5. Koningin Ju liana heeft vrijdagmiddag om vijf over vier in Amsterdam de eerste krans bij het Nationaal Monument op de Dam gelegd ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. Op de Palestijnse Rode Kruis raagt hulp DAMASCUS, 5-5. Het Palestijnse Rode Kruis, de Rode Halve Maan. heeft vrijdag aan het internationale Rode Kruis en andere soortgelijke hulporganisaties, gevraagd om hulp voor de Palestijnse vluchtelingen in kampen in Libanon. De hulp zou op spoedbasis moeten worden geleverd, aangezien zich door recente gevechten tussen het Libane se leger en Palestijnse verzetsstrij ders, vele honderden gewonden „on der de meest barre omstandigheden" in de kampen bevinden, aldus Halve Maan. BRUINISSE Examen Schipper voor de Binnenvaart Op initiatief van de mosselkwe- kersvereniging Algemeen Vissersbe- lang te Bruinisse werd ih de winter '1972/73 een „spoedcursus" gehouden voor het diploma examën Schipper voor de Binnenvaart, zoals die wor den verstrekt, door de Stichting Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Bij de in de afgelopen weken slaagden voor het gehele diploma de heren Jan de Ruiter, B. W. Schot, W. K.z., L. de Keizer en O. Kostense te Bruinisse en J. Schot Chrz., J. Schot B.W.z., B. W. Schot S.L.z. en W. K. Schot S.L.z. Voor een deel van het examen, met de mogelijkehid bin nenkort voor het tweede deel her examen te doen, slaagden Jan Ju- melet. Jan de Koning, Hans Muller, Stoffel en Jan de Waal. Bovendien slaagden voor een deel van het examen: Adrie Hoek en Kees Lodewijk, maar zij kregen geen gelegenheid herexamen te doen. Zeven personen trokken zich te rug of waren te jong, terwijl de ove rige negen personen werden afge wezen. 32 personen namen aan de cursus deel. Weer zien door hoornvlies van hond CARACAS, 6-5. Een Venezolaanse oogarts heeft een 21-jarige man die blind geboren ivas, het gezichtsver mogen gegeven door een transplan tatie van het hoornvlies van een hond. Opblaasbare autogordel c DETROIT, 3-5. Automotive Products Devision, een Ameri kaanse onderneming die is be trokken bij de ontwikkeling van luchtzakken die automobi listen bij een auto-ongeluk op hun plaats moeten houden, heeft thans een alternatief ge toond, Het is een driepunts autogordel, waarvan twee ban den hol zijn. Bij een plotseling grote vertraging (botsing) wor den deze banden tot kussens opgeblazen. Het voordeel bo ven de normale autogordel is volgens de atitofabrikant het grotere vlak waarmee het li chaam van de passagier wordt opgevangen. Bovendien werkt de gordel ook wanneer het op- blaassysteem niet zou functio neren. Tenslotte meent de fa brikant, dat de luchtzak bij het over de kop slaan van de auto nog bescherming kan bie den. wrijfschaal en veel aardewerk. Ook werd een verzande kreek blootge legd, met er onder een bedding van klei, waarin zoetwatermosselen en allerlei scherven lagen. Volgens de provinciale archeoloog van Gelder land, drs. R, S. Hulst, dateren deze scherven uit de periode 2000 tot 2400 jaar voor Christus. Voorts werd een aantal benen schaatsen, daterend uit de ijzertijd, gevonden. bedwongen korte plechtigheid volgde een tweede kranslegging door enkele nabestaan den namens de burgerij van Am sterdam. Enkele duizenden sloegen deze ceremonies in de stralende zon in stilte gade. Nederlandse Joden vierden Israels zilveren jubileum AMSTERDAM, 6-5. „Lechaim Is raël", (Leve Israël) galmde zondag avond uit dé kelen van bijna 3.000 Joden, afkomstig uit ruim honderd steden en dorpen van Nederland, die naar het RAI-gebouw in Amster dam waren gekomen om daar de 25ste verjaardag van Israël als soe vereine staat te vieren. De landelijke manifestatie, die door het Comité 25 jaar Israël van de Nederlandse Zio nistenbond was georganiseerd, vormde de grootste samenkomst van Joodse Nederlanders na de Tweede Wereldoorlog. Het was tevens voor het eerst sinds jaren dat Joden uit alle delen van ons land elkaar weer ontmoetten. Restauratie Hotel „De Wereld" W AGEN1N GEN. 5-5. Op 5 mei 1975 zal het gerestaureerde hotel „De Wereld" te Wageningen, waar in 1945 de Duitse capitulatie werd ge tekend, officieel worden heropend. Op die dag is het namelijk dertig jaar geleden dat ons land werd be vrijd en bovendien is 1975 het monu mentenjaar. DODELIJKE ONGELUKKEN BOXMEER. De 18-jarige M. Ach ten uit Vierlingsbeek is in een zie kenhuis te Boxmeer overleden. En kele uren daarvoor was zijn broer met zijn auto, waarin de jongeman meereed, in Vierlingsbeek tegen een boom gevlogen. PURMEREND. De 71-jarige C. Frikkee uit de Purmer is in het stadsziekenhuis van Purmerend overleden na een aanrijding, donder dagavond. De man werd op zijn fiets gegrepen door een tegemoetkomende personenwagen toen hij om voor rang te geven teveel naar links was uitgeweken. Mount Everest AMSTERDAM, 5-5. Op vele plaat sen in ons land hebben vrijdagavond plechtige bijeenkomsten en stille tochten plaats gevonden ter herden king van de gevallenen uit de Twee de Wereldoorlog. In Amsterdam hebben enkele dui zenden mensen deelgenomen aan de herdenking bij het nationaal monu ment óp de Dam. Na de twee minu ten stilte werd muziek ten gehore gebracht door de Amsterdamse Po- litiekapel en een herdenkingsrede uitgesproken door burgemeester Samkalden. Aan de herdenking op de Dam ging een stille tocht dwars door de stad vooraf, die leidde langs verschillen de fusilladeplaatsen, waar bloemen werden neergelegd. Talrijken namen aan deze stille tocht deel. Rotterdam en Den Haag In Rotterdam werden de doden herdacht tijdens een korte plechtig heid in de St. Laurenskerk. Na een delamatie door Hans Tiemeyer en orgelspel van Johann Th. Lemckert gingen de aanwezigen te voet naar het stadhuisplein. Bij het monument voor de gevallenen werden bloemen en kransen gelegd. Op de Erehof van de algemene be graafplaats „Crooswijk' werd na mens het korps mariniers een krans gelegd. „Flifsea" uit het buitenland PARIJS. In Parijs heeft de politie zondag de deelnemers aan een pro testdemonstratie tegen de voortzet ting van de Franse kernproeven uit eengeslagen. WASHINGTON. President Nixon van de Verenigde Staten en presi dent Pompidou van Frankrijk zullen op 31 mei en I juni op IJsland be sprekingen voeren, zo is in Washing ton bekendgemaakt. PUEBLA. Volgens een bij de justi tie ingediende klacht werd een 18- jarige Mexicaanse lyceïst in het cen trum van Puebla door politieman nen doodgeslagen. MOSKOU. Het Centrale Comité van de Sowjetrussische Communis tische Partij en de ministerraad van de S.Ü. hebben de in het arbeidspro ces opgenomen Russen volgens radio Moskou gemobiliseerd voor het bin nenhalen van de oogst van 1973. BRUSSEL. Een van de grootste Britse warenhuisgiganten. ..Marks and Spencer", heeft bij het stadsbe stuur van Brussel vergunning ge vraagd voor de bouw van een waren huis dat in het hart van Brussel, de Nieuwstraat, moet komen. WASHINGTON. Nixons speciale adviseur Henry Kissinger heeft in Washington aangedrongen op een grondig onderzoek van de „strategi sche keuzen" van de NAVO dat tot resultaat zou moeten hebben dat de bondgenoten van de VS in de NAVO zich in de toekomst minder op de strategische kernwapens van Ame rika verlaten dan tot nu toe. TEL AVIV. Het is onjuist de hui dige situatie in het Midden-Oosten te omschrijven als een van noch oor log noch vrede, verklaarde premier Golda Meir van Israël aan een par tijdiner ter gelegenheid van haar 75- ste verjaardag. BRUSSEL. In Belgisch West- Vlaanderen hebben zware onweers buien en een windhoos donderdag avond grote schade aangericht aan voornamelijk boerderijen. Twee mensen liepen verwondingen op. Ook vee werd gewond door instortende muren van stallen. GENEVE. De Wereldraad van Kerken in Genève heeft bekendge maakt dat hij solidair is met het protest van de Nieuwzeelandse re gering tegen de Franse kernproeven in het Stille Zuidzeegebied. BRUSSEL. Ir. H. Vredeling (soc.), lid van het Europees parlement, heeft de Europese Commissie in Brussel gevraagd of het de Russen is toegestaan de 200.000 ton boter (die ze tegen ongeveer een kwartje per pak van de EEG koopt) door te verkopen of niet. PARIJS. De 41-jarige Franse in genieur Dimitri Volochoff, is tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het verstrekken van militaire cn industriële inlichtingen aan Russische agenten en zulks ge durende twaalf jaar. In Den Haag zijn vrijdagavond drie stille tochten gehouden, enkele dui zenden mensen liepen naar de fusil ladeplaats op de Waalsdorpervlakte. waar het erepeloton Waalsdorp de wacht had betrokken. NEW YORK. Een federale rechter in New York heeft een arrestatie bevel uitgevaardigd tegen de Ame rikaanse financier Robert Vesco. Hij besloot daartoe omdat Vesco niet is verschenen voor een federale „grand jury". De „grand jury" on derzoekt of Vesco geheime bijdra gen heeft gestort in het verkie zingsfonds voor president Nixon in ruil voor een speciale begunstiging door de regering. DACCA. Gevreesd wordt dat za terdag 250 mensen verdronken zijn door een aanvaring tussen twee bo ten op een zijrivier van de Brahma- poetrc bij Dacca, de hoofdstad van Bangla Desj. ANKARA. Uit een opslagplaats van kunstwerken bij Konva in mid den Turkije is een Romeinse copie in miniatuur van het Afroditebeeld van de Griek Praxiteles gestolen. Volgens de directie is het 31 centi meter hoge marmeren beeldje onge veer 1.500.000 Turkse lira waard. Het werd vorig jaar gevonden door arbeiders die een nieuwe verkeers weg aanlegden. RIO DE JANEIRO. Bij een bus ongeluk in Brazilië zijn 41 mensen, onder wie 15 kinderen, om het leven gekomën. De bus die op weg was van Maceiro in de staat Alagoas naar Sao Paulo reed woensdagnacht bij een uitwijkmanoeuvre op een vrachtauto. KINSJASA. De regering van Zaire - het voormalige Kongo-Kinsjasa - heeft een onderzoek bevolen naar de dood van 30 gevangenen. De lijken werden vrijdag aangetroffen in een cel van een gevangenis in Kins- jasa. VATIKAANSTAD. Paus Paulus VI heeft een speciale commissie in het leven geroepen met als opdracht de plaats van de vrouw in de maat schappij en in de kerk te bestuderen. Tot voorzitter is benoemd mgr. Enri co Bartoletti, secretaris-generaal dei- Italiaanse bisschoppenconferentie. LONDEN. Vqlgens een enquete door het Londense blad Evening Star en het Opinion Research Center, is het Britse politiekorps het open bare lichaam dat bij de bevolking het meeste vertrouwen inboezemt. PHNOMPENH. Minstens twintig mensen zijn om het leven gekomen eg veertig gewond toen vrijdag een Amerikaanse jachtbommenwerper van het type A-7 buiten de landings baan doorschoot en zich in een Carn- bodjaans legerkamp boorde. BEIROET. Twee vliegtuigen en twee helicopters van de Libanese luchtmacht hebben stellingen be stookt van Palestijnse commando's in de vluchtelingenkampen Sabra en Boerjbrajneh, ten zuiden van Bei roet. De luchtmacht gebruikte raket ten en mitrailleur-geschut. SEOEL. In een mijn in de buurt van de Zuidkoréaanse hoofdstad Seoel zijn zaterdag achttien mijn werkers gedood en zeventien gewond toen een reeks liftkooien losliet en naar beneden stortte. Veel gewonden verkeren volgens de politie in le vensgevaar. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft krachtige maatregelen bekendge maakt om zich dit jaar een goede graanoogst te garanderen. PARIJS. In Parijs zijn 65 schilde rijen van hedendaagse Sowjetrussi sche schilders geveild voor een to taal bedrag van 120.170 francs. Voor het eerst zijn op deze manier werken van het Sowjet-realisme in het bui tenland verspreid. Aanslag op politiepost te Vlissingen VLISSINGEN, 6-5. Een of twee onbekenden hebben zaterdag met twee molotov-cocktails een aanslag gepleegd op een politiepost in Oost- Souburg (bij Vlissingen). Een van de cocktails richtte schade aan in het gebouw, dat op dat moment niet was bezet. De andere ontplofte tegen de gevel. Het gezin dat boven de post woont merkte niets. De politie heeft nog geen spoor van de d iders. Maandag 7 mei Zierikzee Concertzaal-foyer, 14.00 uur, open bare antiekveiling bij opbod. Plaatsenhuis, 19.30 uur. gemeente raad Brouwershaven. Nieuwer kerk Café „De Meebaal", 19.30 uur, ver gadering C.V.E.L. Dinsdag 8 mei Zierikzee Huis van Nassau, 10 uur, kontaktdag Vrouwenkontakt in de P.v.d.A., ge west Zeeland. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad Middenschoiiwen. Donderdag 10 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur Herv. Vrouwengroep „Wees een Ze gen". Vrijdag 11 mei Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, Zeeuws Or kest en trio Louis van Dijk Burgh Kantine sportpark „Van Zuyen", 19.15 uur, film. Maandag 14 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den, (U.V.V.). Woensdag 16 mei Zierikzee i Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. KATMANDOE. Twee leden van een Italiaanse expeditie hebben za terdag de 8848 meter hoge top van de Mount Everest weten te beklim men. Het is de zesde maal dat de hoog- ste berg ter wereld is bedwongen. De eerste die hierin slaagde was de Nieuwzeelander sir Edmund Perci- val Hillary, die op 29 mei 1953 sa men met de Sherpa-gids Tenzing Norgay de top bereikte. Na hen wis ten expedities uit Zwitserland, de Ver. Staten, India en Japan de berg te bedwingen. DEN HAAG, 5-5. Grondslag van het beleid van een kabinet-Den Uyl zal zijn Keerpunt '72 van de P.v.d.A., P.P.R. en D'66 en de „Schets van be leid" van K.V.P., A.R.P, en C.H.U., beide geactualiseerd in begin febru ari. Aldus de eerste conclusie van de Nieuwe kotter na aanvaring gezonken STAVEREN, 5-5. Vrijdagochtend is op het IJsselmeer vier kilometer buiten Staveren de splinter nieuwe kotter „Staveren 1" gezonken na de aanvaring mét de vissersboot UK 15. De drie opvarenden van het twee dagen oude schip werden gered. Dennenterrein verloren gegaan bij brand ROERMOND, 5-5. In de bossen rondom het Limburgse Roggel (bij Roermond) is zaterdag bij een bos brand ongeveer 25 ha dennen verlo ren gegaan. De oorzaak van de brand die door de vrijwillige brandweer korpsen van Roggel, Heijthuysen en Helden werd bestreden is onbekend. Ambonezen vochten vete uit VOORTHUIZEN. Zaterdagavond omstreeks negen uur heeft een grote groep Ambonezen, die naar Voort huizen gekomen was om onenighe den uit te vechten, daar een deel van de inventaris en bijna alle ruiten vernield van het kerkelijke vereni gingsgebouw Pro Rege. Ook tien auto's werden beschadigd. Jongetje verdronken GRONINGEN, 6-5. De bijna twee jaar oude Richard Wapsenkamp uit het Groningse Noorderhoogebrug (gemeente Bedum) is zondagmiddag tijdens het spelen bij de woonwagen van zijn ouders in een sloot geval len en verdronken. Twee doden bij botsing op Zeelandroute WOENSDRECHT, 6-5. Op de Zee landroute Bergen op Zoom-Goes in Woensdrecht is zondagavond een be jaard echtpaar uit Middelburg bij een verkeersongeluk omgekomen. De slachtoffers zijn de 77-jarige C. P. F. van Oost en zijn 75-jarige echt genote mevr. Van Oost-Rijken. De auto waarin zij zaten kwam frontaal in botsing met een andere auto, die uit een file kwam. Verdachte Brabantse „kanaal"-moord bekend DEN BOSCII, 6-5. De verdachte van de „Brabantse kanaalmoord", de 48-jarige fabrieksarbeider Berend B. uit Schijndel, heeft bekend dat hij Willy Liffmann (20) uit Amsterdam om het leven heeft gebracht. Dit ver klaarde zondag officier van justitie mr. Duyx te Den Bosch. bespreking van de kandidaat-be windslieden voor een kabinet-Den Uyl. In het aan de betrokken fracties verstrekte overzicht staan 14 pro grammatische punten. Het vermeldt ook dat het kabinet ten aanzien van het stellen van de kabinetskwestie „grote terughoudendheid" zal be trachten. Blik uit vuil DEVENTER, 3-5. Blikfabri- kant Thomassen en Drijver- Verblifa studeert op het ogen blik, samen met de overheid, op de mogelijkheid gebruikte blikverpakkingen uil het huis vuil te sorteren. Bijna al het gebruikte blik komt namelijk via de vuilnisbak terecht in het huisvuil, dat op centrale plaat sen wordt verzameld. Blik heeft een eigenschap die het, anders dan grondstoffen als papier, glas, aluminium, bij zonder geschikt maakt voor „recycling"het is magnetisch.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2