vrouwen pje(rs)oren L y f m in hun CHIQUE BOETIQUE IN HET VOORMALIG GEMEENTEHUIS I BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" I f ZIERIKZEE „Sex-winkels in Zeeuws-Vlaanderen doen denken aan de goldrush" fi AMIN EN ISRAËL Sadat aan de lijn AGENDA Haamstede al beetje slacl" Advertentie m 11111111111111111111111111111111111111 i f 111111111111111111111 li 1111111111111111111111111111111111 i 111 in telefoon 0111Ó-2670 brengt u a.s. zaterdagavond 20.00 uur: Doris Arden Astrid Boner Renate Kasche Uitgebracht door City Hm verhuur mij, nx Toeg Geen Kassa open 19.00 ng 18 jaar. voorverkoop. iur|- zaal open 19.30 uur. Na afloop van de film is ®nze vinotheek (onder de Concertzaal) tot 2.00 uur geopend voor een gezel lig drankje, een hapje en een dansje. Aan piano en orgel Ceës Hoogesteeger. iiiitiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin mi i imti iiiiiiini iiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Rechtbank Michlelburc t 'Boutique és fa v: I 'll De buitenmuur opvallend door stijlvolle eenvoud. - (Foto:. Ziei'ikzeeschë-Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 3-5. Sinds enkele weken kan de jeiigd van Haamstede en omstreken voor hun kleding terecht in de in het voormalig geineenteruis gevestigde boutique. Deze „boutique de la ville" eigenaresse mevrouw L. J. Moerdijk, dankt haar naam aan het voormalige gemeentehuis. De Franse naam voor gemeentehuis of eigenlijk stadhuis is „hotel de la ville". Een vooruitdenkende naam dus, er is inmiddels rekening mee gehouden dat Haamstede ooit in de toekomst nog eens een stad gaat worden. Het. interieur, van deze boutique is bijzonder geraffineerd uitgevoerd. De kleuren, yan muren, plafond en vloer zijn geheel aangepast aan/deze tijd. Vooral zacht geel en donker bruin vormen de hoofdkleuren en dóen het bijzónder goed. Wat voor heen voor het gemeentehuis als „kluis" doorging, zijn thans paska mers geworden. Een „veilige" ge dachte dus tijdens het passen. In de voormalige trouwzaal, waar- vele Boodschap Nixon over internationale economische beleid WASHINGTON, 4-5. Economische conflicten kunnen de vrede en de stabiliteit in gevaar brengen waar naar in wereldverband wordt ge streefd. Dat heeft president Nixon van de Verenigde Staten donderdag verklaard in zijn jaarlijkse bood schap aan het congres over het bui tenlandse beleid. Dergelijke conflic ten veroorzaken politieke spannin gen, verzwakken de veiligheidsban den, ondermijnen het vertrouwen in de valuta's, ontwrichten de handel en verscheuren de samenwerking waarop de Wereldorde is gebaseerd, zo meent de Amerikaanse president. ZIERIKZEE. Binnenkort verschijnt het boek: „Kent U ze nog de Zierikzeeënaars?", een fraai werk met o.m. ruim tachtig oude foto's van Zierikzee, waarop de mens van toen centraal staal. Als iworproefje van de unieke fotoserie in het boek hier een geslaagde plaat yan het Geuzen- feest in 1922. De Eerste Zierikzeesche Mondharmonikaclub „D.O.K." mar cheert van de Schuithaven naar de Dam. echtparen hun „boterbriefje" haal- .den, zal binnenkort ingericht wor den als ruimte voor de lederwaren. Want niet 'alleen kleding zal. worden verkocht. Mevr. Moerdijk, voorheen eigenaresse van de Schouwse mane ge in de Adriaan v. d. Weijdeweg. heeft nog'steeds'een „zwak" voor de ruitersport. Zij zal dan ook trachten alles op het paardengebied te gaan verkopen, niet alleen kleding voor de ruiter of amazone, maar ook alles voor het „mooi" maken van het paard. Op de zolder zijn de privé- vertrekken ingericht, die een prach tig uitzicht bieden over Haamstede. Jonge modebewuste vrouw De kleding die in de boutique zal verkocht worden is vooral afgestemd op de modebewuste (jonge) vrouw. Zowel avondkleding, als vrijetijds- kleding is hier nüMe krijgen. Voor heen moest men of naar Zierikzee of wat vele jongeren ook erg trok, Rot terdam. De samenvoeging van da meskleding en ruitersportartikelen, een vreemde combinatie weliswaar, is bijzonder goed gekozen In de Westhoek wordt over het algemeen veel aan ruitersport gedaan, zodat men snel even een kijkje gaat nemen en tevens de kleding kan bewonderen Aparte kleding zoals gezegd, maar wat de prijzen betreft bijzonder attractief voor de jongeren. Zelfs creaties van modeontwerper Dick Holthaus zijn hier te verkrijgen, wel ïn de iets duurdere prijsklasse na tuurlijk Het exterieur van de zaak is eenvoudig maar valt juist doo deze eenvoud op. De muren zijn ge wit en naast het bordes zijn oranje pilaren aangebracht. Twee etalages geven de klanten een indruk van dé kleding die binnen te koop en na tuurlijk te zien is. In de toekomst is het ook de be doeling herenconfectie te gaan ver kopen en accessoires zoals centuurs. tassen enz. Een unieke zaak voor de West hoek. de eerste boutiek in de omge ving. die het beslist „goed" zal gaan doen. TEL AVIV. 3-5. Premier Golda Meïr van Israël heeft donderdag ver klaard, dat president Idi Amin van Oeganda de diplomatieke betrekkin gen met Israël had verbroken nadat hij Isracl om Phatom-straaljagers had verzocht cm Tanzanië aan te vallen en om een bedrag van tien miljoen pond sterling (ongeveer ze ventig miljoen gulden), hetgeen hem beide door Israël werd geweigerd. Mevrouw Meir verklaarde dit tegen een groep leerlingen van middelbare schelen, die haar vragen gesteld hadden over Israël betrekkingen met Afrikaanse landen. Trage reactie op vermissing diamanten LONDEN, 4-5. Diamanten ter waar de van een kwart miljoen pond ster ling- (ruim 1,75 miljoen gulden), die door de Britse luchtvaartmaatschap pij „British European Airways" (BEA) twee weken geleden van Lon den naar Tel Aviv vervoerd zouden werden blijken spoorloos verdwenen te zyn. Donderdag kondigde de BEA aan, dat een onderzoek zal worden inge steld in verband met het feit, dat geen naspeuringen zijn gedaan hoe wel het verlies op 18 april werd op gegeven. Een woordvoerder van de maatschappij heeft meegedeeld, dat iemand op 18 april van de vermis sing op de hoogte was gesteld, maar dat blijkbaar sindsdien „niéts ge beurd" is. Vrouwen in militaire dienst in Brazilië RIO DE JANEIRO. 3-5. Vanaf volgend jaar moéten in Brazilië ook vrouwen en priesters in militaire dienst. Hiertoe heeft het opperbevel van de Braziliaanse strijdkrachten woensdag besloten. De nieuwe dienstplichtigen wor den niet in een gewoon legeronder deel opgenomen, maar worden inge zet in speciale diensten, die volgens de legertop noodzakelijk zijn voor de veiligheid van het land en die vallen onder het toezicht van het leger. CAIRO, 3-5. President Anoear Sadat van Egypte heeft donderdag avond zyn collega van Libanon, Franjieh, opgebeld, om zijn „grote bezorgdheid'1 over de toestand in Beiroet uit te spreken, zo deelde Ra dio Cairo mee. Sadat sprak in de loop van het ge sprek de hoop uit dat de botsingen tussen het Libanese leger en de Pa lestijnse guerrillastrijders geen ern stige gevolgen zouden hebben, „om dat alleen de vijanden van de Arabi sche landen daar profijt van zouden hebben". De Egyptische president heeft ook gebeld met de premier van Syrië, Elayycièbi. President El-Assad was er niet.. Wraakmoord in Israëlische gevangenis TEL AVIV. 3-5. Twee tot respec tievelijk levenslang en 15 jaar ver oordeelde Arabieren zijn in de nacht van woensdag op donderdag in de gevangenis van het Israëlische Asj- kelon door celgenoten vermoord. Volgens een politie woordvoerder is het tweetal door vijf, eveneens wegens ..terreuracties'' veroordeelde Arabieren met ijzeren stangen door stoken ..uit wraak voor hun samen werking met de gevangenis-autori teiten". MIDDELBURG, 3-5. „De explosie ve ontwikkeling in.Zeeuws-Vlaande- ren op het gebied van exploitatie van sexwinkels doet denken aan de goldrush uit de vorige eeuw. De plaatselijke gemeenschap stelt deze activiteiten niet op prijs". Grotere aardgasleveranties DEN HAAG, 3-5. De aardgasleve ranties van de Nederlandse Gasunie zijn in het eerste kwartaal van dit jaar ongeveer een kwart groter ge weest dan in de eerste di'ie maanden van het vorig jaar. In het eerste kwartaal van 1973 heeft de Gasunie 20,2 miljard kubie ke meter gas geleverd. Dit was 24 °/o meer dan de 16,25 miljard kubieke meter, die in het eerste kwartaal van 1972 werd afgegeven. Aanbesteding wegvalt Kort even—Rilland-Ba tb DEN BOSCH. 3-5. Negentien we genbouwbedrijven hebben ingeschre ven op de openbare aanbesteding van het wegvak Korteven-Rilland- Bath, door de Rijkswaterstaat in Den Bosch gehouden. De hoogste inschrijver was het be drijf J. C. Suijkerbuijk uit Hoogeiv heide in West-Brabant, met f 12.700.000,Laagste Bos en Kalis uit Papendrecht. die inschreef met Augus van Dijck-Petit te Bergen op Zoom voor f 8.897.200, Prins Bernhard reiki onderscheidingen uit DEN HAAG, 3-5. Prins Bernhard heeft donderdagmiddag tijdens een plechtigheid op paleis Soestdijk de onderscheidingstekens uitgei*eikt aan 13 vooraanstaanden op het gebied van natuurbescherming en natuur behoud. die zijn benoemd in de orde van de Gouden Ark. In totaal werden twintig personen benoemd. In de an dere zeven gevallen reikten de Ne derlandse ambassadeurs in de landen van inwoning de versierselen uit. Overleg over verhoging van de benzineprijs DEN HAAG, 4-5. Het ministerie van economische zaken overlegt mo menteel met de olieindustrie over een verhoging van de benzineprijs, waai voor de olieiudustrie toestem ming heeft gevraagd. Een woordvoerder van het minis terie van economische zaken zei don derdag, dat spoedig een beslissing van de minister is te verwachten. Aldus mr. J. L. van der Weel uit Middelburg, woordvoerder van de gemeente Hulst tijdens het kort ge ding, dat donderdag diende voor de president van de rechtbank in Mid delburg Het was aangespannen dooi de 26-jarige sèxclubeigenaar Fred B. uit Rotterdam tegen de gemeente Hulst, De burgemeester van Hulst heeft indertijd de sexclub van de heer B. op grond van artikel 110 van de algemene strafverordening laten sluiten. De raadsman van de heer B„ mr. P. Zieleman uit Den Haag eiste tij dens het geding, dat de president de sluiting ongedaan maakt. Volgens de raadsman had de gemeente niet het recht tot sluiting over te gaan. „De overheid heeft dit gebaar onrecht matig gemaak," aldus mr. Zieleman. Momenteel woedt in Zeeuws- Vlaanderen een soort koude oorlog tussen exploitanten van sexclubs en de gemeentebesturen en bevolking. Woensdag nog gaf de burgemeester van Sluis bevel tot een inval in een sexclub. nadat enkele uren eerder politie in burger de besloten voor stelling van de club had bijgewoond. WEEKEINDE. ARTSENDIENST Zaterdag 5 en zondag 6 mei Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112)480, neemt waar voor dokter Van Geer en dokter Bontkes. De weekeinddienst gaat in: zaterdag morgen, de weekeinddienst eindigt: maandagmorgen 8.00 uur. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor dokter Stenger en doktei Terp stra. De weekeinddienst gaat in: zater dagmorgen, de weekeinddienst ein digt maandagmorgen 8.00 uur. Dokter II. Speelman. Oosterland. (01114) 1280. neemt waar voor voor dokter De Bruin. De artsendienst OOSTERAND- BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk. tel. (01114)-1388. neemt waar voor dokter Vleugels -Schutter en dokter Visser. DIERENARTS Dierenarts J. Minderhoud, Middel, harnis. tel. (01870) 2897 heeft dienst voor Schc.uwen-Duive- land en Gperee-Over 11 akkee BEIROET. Het Libanese ministe rie van defensie heeft bekendge- mvakt dat de schermutselingen met Palestijnse verzetsstrijders aan twaalf seldaten het leven hebben gekost. Zaterdag 5 mei Zerikzee Concertzaal-foyer, 14.00 uur, open bare antiekveiling bij opbod. "Concertzaal. 20.00 uur, filmvoorstel ling. Serooskerke Dorpshuis. 14.00 uur. start Schelp- hoek-wandeltocht over 8. 15 en 25 km. Maandag 7 mei Zierikzee Concertzaal-foyer, 14.00 uur, open bare antiekveiling bij opbod. Dreisehor Plaatsenhuis, 19.30 uur, gemeente raad Brouwershaven. Nieuwerkerk Café „De Meebaal", 19.30 uur, ver gadering C.V.E.L. Dinsdag 8 mei Zierikzee Huis van Nassau. 10 uur, kontaktdag Vrouwenkontakt in de P.v.d.A., ge west Zeeland. Vrijdag 11 mei Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur. Zeeuws Or kest en trio Louis van Dijk Burgh Kantine sportpark „Van Zuyen", 19.15 uur. film. Maandag 14 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den. (U.V.V.). Woensdag 16 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Prijs voor Moeder Teresa LONDEN, 3—5. Prins Philips van Edinburgh heeft in Londen aan de bekende zuster moeder Teresa uit Calcutta de prijs van de Templeton- stichting voor religieuze verdiensten voor' de mensheid uitgereikt. Deze prijs, ongeveer 250.000 gulden groot, werd voor de eerste maal uitgereikt en is door de Templeton-stichting' bedoeld als een soort „religieuze Nobelprijs". De prijs werd aan moe der Teresa verleend vanwege haar enorme inzet voor de daklozen en stervenden in de achterbuurten van Calcutta en andere grote steden van India, alsmede voor haar werk ten behoeve van de slachtoffers van het Bengalen-conflict. ENGELSEN Met deze week een Zierikzee vol Etigelsen, kwam - zelfs officieel - hel stuntje van Mïchiel Adriaans- zoon de Ruyter ter sprake, die ooit een over de Theems gespannen ket ting kapot voer op zijn tocht naar Chattam. Nu was er een Nederlands marine schip, zo werd - tijdens een der vele speechjes - het volk bericht in de oorlog een Nederlands marineschip, dat - ook in de Theems - aanvoer te gen de stalen netten, onderwater ge spannen in de rivier, uit vrees voor Duitse duikboten. Uiteraard onmid dellijk alarm. Op een Engels Navlj- schip flitst dan een seinlamp aan en uit, met de prachtige historische ge laden vraag: „What Again?", m.a.w. weer een soort de Ruyter, die de grap van toen herhaalt. Ongelofelijk staal tje van ad rem zijn en van historisch op de hoogte. Intussen zat ik bij de „waterzooi" in het stadhuis, aan al die dingen te denken en aan andere ook. In Ulster worden de Britse soldaten beschoten en het. liefst vermoord en hier sleu telt men verder aan vriendschaps banden, die gelukkig al erg goed zijn. Komt de zaak daardoor in even wicht? Is er toch een soort myste rieuze balans, waardoor de wereld blijft doordraaien? Ik dacht trouwens ook aan de vrouxuen van India, diein het poeier- zand van hun dorp naar ivater zitten te zoeken. Ongelofelijke tegenstel lingen hier en daar. De stadhuisbode had vanmorgen het ongerief dat de snelbinder van zijn vóór-bagagedrager tussen de spaken van zijn brommer kwam. Een gemeenschappelijk Engelse-Neder landse hulpexpeditie schoot toe om in te grijpen. Met succes. Enig ver taalbaar mopje in het Engels bleek deze week over de man. die een ba naan in zijn oor had. Vraagt andere man: „waarom heeft U een banaan in Uw oor?". Zegt de man: „sorry, ik kan U niet verstaan, ik heb een banaan in mijn oor." Wis tien woor den Engels kent, kan dit flauwe grapje in het Angelsaksisch vertalen en succes is gegarandeerd. Allerlei praatjes nog bij de bus vanmorgen en handjes schudden en kusjes geven en koffertjes inladen en weg wezen naar Hoek van Holland, het Kanaal over op weg naar Hat field, waar al heel veel mensen wo nen voor wie Zierikzee een begrip is. Toch aardig om te weten in deze vreemde wereld. Laten de mensen er wederzijds maar blij en gelukkig mee zijn. Geluk immers kun je niet kopen, je moet het voelen. SCHIEREI LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2