Bejaardensociëteit Renesse sloot seizoen af STREEKNIEUWS Raad steunt college inzake woonwagens en het „feestgas" I>lij feest voor kleuters van „De Duinkonijntjes" RENESSE, 30-4. In de morgenuren van koninginnedag vierden de leer lingen van de kleuterschool „De Duinkonijntjes" het Oranjefeest. De kleuters werden verkleed en wel, door de ouders, aan de school afgeleverd, waarna een uur lang werd gefeest. Er werd gezongen en de kinderen bewonderden eikaars costuums. Uiteraard werd getrakteerd. Rond tien uur kwamen de fraai uitgedoste kleuters naar buiten om een tocht door het dorp te maken. Jammer dat ook hierbij de regen als spelbreker optrad. Nadien kregen de kleuters op school nog een versierde banaan en dat was dan het kleuter- koninginnefeest. ZIERIKZEE. Het lid van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer'T de heer P. R. Kommer werd - als gemeld - .gehuldigd in verband met zijn vijftig jaar mu zikantschap. Hij ontving de gouden speld, die hem in het kader van een se renade werd opgespeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 's Middags omstreeks kwart voor twee ging een optocht met versierde fietsen en verklede personen van start. In de stromende regen liep de stoet, vooropgegaan door het fanfa- rekcrps Luctor et Emergo, een ver korte rondgang door het dorp. Voor de velen die erg veel tijd en moeite hebben gegeven om aan de optocht mee te doen moet de regen een gro te teleurstelling zijn geweest. Vijf jaar geëist voor diefstal van antiek Tegen twee Rotterdammers, de 40- jarige betonwerker C. A. de K. en de 33-jarige kraanmachinist J. K. is woensdagochtend voor de rechtbank te Leeuwarden vijf jaar gevangenis straf geëist. Hun werd ten laste ge legd dat zij in de afgelopen jaren overal in Nederland tientallen an tiekdiefstallen hebben gepleegd tot een waarde van meer dan f 1 mil joen. Een klein deel is teruggevon den. Zij gingen meestal op pad in opdi'acht van de 35-jarige H. G.. por tier te Rotterdam, die ervoor zorgde, dut de gestolen antieke voorwerpen werden verkocht. Het tweetal pleeg de o.a. een inbraak in de Hervormde kerk te Brouwershaven. De uitspraak is op 16 mei. HAAMSTEDE Opening van hei „Smulpaleis" Alweer een nieuwe aanwinst voor Haamstede, deze keer in de vorm van een „smulpaleis". De officiële opening zal plaats hebben op vrijdag 4 mei a.s. met een receptie voor ge nodigden. zaterdag 5 mei a.s. zal het publiek allei-lei „lekkernijen" kunnen kopen, zoals bijv. de specialiteit van deze zaak „kip aan 't spit". Chr. Nat. School-jeugd naar Brabant Een ware uittocht vorige week donderdag voor de Chr. Nat. School aar. de Burghseweg. De kinderen van de zesde klas vertrokken voor een driedaags kamp naar St. Mi chielsgestel (Br.). Uitgezwaaid door ouders en familieleden, zette de bus zich om negen uur in beweging. Op de eerste avond in het kamp werd een spookverhaal verteld, wat som migen de stuipen op het lijf joeg. Het weer was de vijfentwintig kinderen, drie ondex-wijzers met echtgenotes en onderwijzeres bijzon der goed gezind, zodat deze drie da gen vrijwel buiten, in de bossen, konden worden doorgebi-achf. De laatste avond, de „bonte"' avond werd geheel door de kindex-en ver zorgd. De zaterdagmorgen werd doorgebracht in de olympische sfeex'. Er werd niets anders als sport be oefend. Zaterdagavond ongeveer half negen arriveerde de bus weer bij de school. Monden en handen tekort, want sommigen moesten met de han den gebax*en, omdat de kelen schor waren, om alles aan de wachtende familieleden te vertellen. Tijdens de ze kampdagen konden zelfs de ouders meegenieten van de belevenissen van hun kinderen. Enkele leeidingen belden iedei'e avond op naar de fir ma M. J. Jonker in de Zuidstraat, die alles dan op papier, aan een rol be hang dacht men wel genoeg te heb ben, de belevenissen besdweef en deze in de etalage hing. Zaterdagmiddag had, zoals reeds eerder gemeld, bij de inrit naar het kamphuis gelegen in de Schelphoek, een aanrijding plaats. Drie gewcyn- den werden naar het Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. De fo to toont een beeld van de restanten van de betrokken wagensdie beiden totall loss moesten worden wegge- De geplande ringsteekwedstrijd om de grote wisselbeker van de oranje vereniging en de hindernisrace voor bromfietsen of fietsen en de krui- wagenrace werd in verband met de weersomstandigheden afgelast. Na afloop van de optocht ging men het dorpshuis binnen, waar men tot de jury de prijswihaars had bepaald, gezellig bijeen was met muziek van Luctor et Emergo. Gok burgemeester Everwijn en zijn echtgenote waren hierbij aanwezig. De prijsverdeling Voor de prijsverdeling had de jury de deelnemers ingedeeld in verschil lende categoi'ieën. In de groep wa gens ging de eerste pi-ijs naar Conny en Yvonne van de Hoek en Leo Ver- seput met hun wagen „Oud Schou wen". De tweede prijs was voor Mar tin de Vrieze, Ad de Feiter en Kees Kraayenbrink met Brandweer Pa raat, „Duinkonijntjes" (Van 't Veer) wonnen de dei-de prijs. De wagen van de Frisoweg ontving de vierde px-ijs en de koets van De Bree won de vijfde px-ijs. In de categoi-ie versierde fietsen won Max-greet Verboom en ging de tweede prijs naar Anjo Vei-loo. Bij de greepjes lopende figuren gingen de zusjes Irene, Ellen en Agnes Blom verkleed als dx-ie poezen met de eer ste prijs strijken. Herma Verton en Gabxiëlle van de Nieuwenhof won nen als bloemenmeisjes de tweede prijs. Bij de alleenlopende verklede fi guren werden zeven prijzen uitge reikt. De eerste prijs was voor Sas- lda Wandel als majorette, de tweede voor Wilma Duinhouwer als kat, Rian Hoogerhuid won als rolschaats- rijdster de derde prijs, Harry Kos- tense als Calimero de vierde, bloe- menmeisjé Irene. Kort kreeg de vijf de prijs, Jan Piet van de Hoek won als Zorro dezesde prijs en Robby van der Wiel kreeg de zevende prijs. Met de uitreiking van de prijzen werd het feèstprogx-amma ter gele genheid va nde vex-jaardag van H.M. de Koningin afgeslotèn. SEROOSKERKE Collecten Dé Sakorcollecte bracht alhier op f 68,iO; voor Simavi werd f 119 in gezameld en voor de Ned. Hartstich ting f 150. BROUWERSHAVEN Jaarlijkse wandeltocht De jaarlijkse wandeltocht van de A.S.V. „Brouwershaven" zal gehou den worden op zaterdag 30 juni a.s. Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Bi-ouwers- haven vex-gadert op maandag 7 mei a.s. in het Plaatsenhuis te Dreischor. Cp de agenda staat vaststelling nieu we gemeerxschappelijke x-egeling Beatrixschool; verlenen van eervol ontslag aan de heer W Terpstra als gemeentearts; benoeming van de heer L. A. M. Bruel tot gemeentearts vaststelling instructie voor de ha venmeester; verkoop van grond aan de Schendersweg te Brouwershaven aan de heer J. M. Franke te Brou wershaven voor de 'bouw van een vrijstaande woning; aankoop pand Korenmarkt 3 te Bx-ouwex-shaven en wijziging overeenkomst van huur en verhuur der tennisbaan te Brou wershaven. NOORDGOUWE Reisje Plattelandsvrouwen Op dinsdag 29 mei maken de leden van de afd. Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen het jaarlijkse i'eisje^ dat ditmaal voert naar de Beekse Bei-gen. Een rondi-it wordt gemaakt door het sa faripark. Oranje-plantjes op 5 september (Ingezonden) Zoals al wel velen bekend zal zijn worden er diverse aktiviteiten geor ganiseerd op _5 september in vei-band met het regeringsjubileum van koningin Juliana. Op deze dag zal de kein van het dorp feestelijk versierd woi-den. Hieraan kunnen alle Noord- gouwenaai-s meewerken door nu al oranjekleurige plantjes te zaaien (o.a. goudsbloemen, afrikanen). In potten, emmers en wasteilen kunnen die dan in het dorp weer gezet worden en zal het geheel een vrolijk aanzien geven. Vriendelijk verzoek van de versier- commissie: (o.l.v. Leo Stigter). Doe hier allen aan mee!! Ook hier geldt: vele kleintjes ma ken één gi'ote! (Als u hieraan mee wilt wex-ken graag even een bericht je aan Leo Stigter. telefoon (01112) 597). N1EUWERKERK De algemene leesbibliotheek Evenals andere jaren heeft de al gemene leesbibliotheek kort na Pa_ sen het uitlenen van boeken tijdelijk stop gezet. Ook gedurende dit lees-seizoen is door oud en jong een veelvuldig ge bruik gemaakt van de mogelijkheid om boeken te lenen naar eigen keus en smaak. Een woord van dank is op zijn plaats aan het adres van de dames, die belangeloos hun tijd en hun aan dacht hebben geschonken aan het werk van de bibliotheek. Naar wij hopen, zal de bibliotheek dit najaar weer met een flink aantal nieuwe boeken kunnen starten, hier toe mede in staat gesteld door de subsidie, die de gemeenteraad ver- strekt voor dit .uk cultui'ele arbeid. Uitslagen koninginnefeest Hieronder volgen verschillende uitslagen van het gehouden koning innefeest. Bij de groep kleuters was de eerste prijs voor Anneke Heyboer; 2. Ro- bert Provoost; 3. Joke Dooge; 4. Mar co van Sluis; 5. Andre Verwijs. Klassen 1 en 2: 1. Leen Lindhout, 2. Wilma Dorst, 3. Ilse v. d. Velde, 4. Erwin Schiettekatte. 5. José van Dienst. Klassen 3 en 4: 1. Irma Overbeeke, 2. Willy Slootmaker, 3. Carolien Siesse, 4. Janet Lodewijk, 5. Gerrie Verwijs. Klassen 5 en 6: 1. Rianda Bolijn, 2. Lena ten Brinke, 3. Leo Wandel, 4. Yvonne Lievense, 5. Jaap Hendrikse. De groep van 12-14: 1. Ellen Ren tier, 2. Janneke Hoogerland, 3. Kees Rentier. Om ongeveer 3 uur verschenen maar liefst 42 meisjes aan de start voor hun prestatieloop. Irma Lieven- se wist de eei-ste prijs in de wacht te slepen voor Janet Doeleman (2.) en Marjan Folmer (3.). Bij de groep jongens (15-18) was Joost Folmer de sterkste. Z'n broer Aide Folmer sleepte een zilveren me daille weg en het brons was voor Reinier van Klinken. De prijzen wei-den uitgereikt door Huib de Valk (SKNWK) en Kees Ra- dewalt (SKNWK), die tevens het pu bliek (door middel van de geluids wagens van N. Lievense) op de hoog te hielden van het veiloop van de races. Iedere deelnemer ontving een herinnex-ingsvaantje van SKNWK (de organiserende vei-eniging). Aan de loop namen in totaal 117 belang stellenden deel. Films Na de prestatieloop werden er in „Ons Dox-pshuis" films gedx-aaid met als hoofdfilm (kleur „The bungalow boys". Verder kregen de kinderen (de zaal zat stampvol) Donald Duck en Laurel en Hardy te zien. Aan het einde van het filmprogramma wer den de px-ijzen van de tekenwedstrij den uitgereikt door de heer J. van Sluis. Als slot van het feestprogram ma werd er 's avonds een lampion optocht gehouden. De kinderen weid den voorafgegaan door muziekver eniging en diumband. De vex-eni- gïngsraad kan terugzien op een ge slaagd feest. Vergadering Coöperatieve Vereniging Landbouwwerktuigen De Coöpex-atieve Vereniging tot Exploitatie van Landbouwwerktui gen en machines „Nieuwerkerk G.A." zal op maandag 7 mei a.s. in algeme ne vei-gadeidng bijeenkomen. Op de agenda staat o.a., rekening en balans over boekjaar 1972, be stuursverkiezing, bestuursvoox'stel tot aankoop, verandering en/of ver nieuwing van enkele werktuigen. Na dit huishoudelijke gedeelte zal enige aandacht worden besteed aan het feit dat de vereniging 25 jaar geleden werd opgericht, (april '48). De verga dering wordt gehouden in café „De Meebaal". Opbrengst Sakor-collecte De Sakort-collecte. die op 25 april gehouden is, heeft in Nieuwerkerk opgebracht f 112,60. Dit bedx-ag werd bijeen gebracht door de volgende leexdingen van de O. B. School: Ella Maliepaard, Lianne Theunisse. Cor Quist. Ad lievense. Eis van Driel, In geborg von Eugen. Fx-edex-ik v. d. Zande, Marieke v. Westenbxugge, Janet Doeleman, Willem Helsloot en Jei-oen Kesteloo. OUWERKERK Ernstige botsing Dinsdagmiddag rond half dx-ie reed een bestelwagen op de kxuising Blo- teweg-Vissersweg in de xichting van de Zwanenburgseweg. De auto werd bestuurd door F. J. de W. te Dussen. Uit de Vissers weg naderde richting Rijksweg een pei-sonauto bestuui'd door W. J. S. te Rottexdam. Het bus je wilde x-echtuit de kxuising opx-ij- den, als gevolg waarvan een aanrij ding ontstond. De echtgenote van S. werd bij de botsing vrij ernstig ge wond aan hoofd en ribben. De assis tent van dokter v. d. Zande te Nieu werkerk, vex-leende eerste hulp en achtte overbrenging naar het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis noodzake lijk. De bestuux-der werd licht ge wond: beide auto's wai-exx „total loss". De bestelauto werd uit de sloot getrokken door garage De Jonge te Zierikzee, de personexiauto door Is- tha te Oostei'land. OOSTERLAND Collecte In het tijdvak van 1 januari t/m 28 februari van dit jaar bx-acht de busjescollecte ten bate van het zen dingswerk van de Gcr. Gemeente, die hier ter plaatse gehouden werd door Adx-ie Bierings, Max-ilijn Bolle, Marian Bouwman, Corrie van der Have, Jeanet Stouten, Jan en Max-ja de Vissei-, op de som van f 124,58. Van de Chx-istelijke School kwam er nog bij f 133,13, zodat het totaal be- dx-oeg de som van f 257,71. Waax-voor ëen dankwoord aan diegenen die dit werk voortdurend willen steunen en niet minder aan de leiding en de col lectanten. BRÜINISSE Schade door botsing P. M. van B. uit Rotterdam reed in zijn Peugeot de Camping Bru (in de Lange weg) te Bruinisse af. Het uit zicht werd ter plaatse belemmex-d door een aan de dam geparkeerde wagen, zodat hij de heer A. Ruiten beek die in de Lange weg kwam aan- xijden te laat bemerkte. Een botsing volgde en de beide auto's werden zwaar beschadigd. Val na botsing Op de kruising Lange Weg-Rijks- weg 257 stak mej. J. J. met de brom- fiets over zonder voldoende op het verkeer te letten. Zij bemerkte te laat de op Rijksweg 257 xdjdende Volkswagen van G. van der W. uit Eindhoven op. De achtex-kant van de brommer en de voorkant van de auto werden beschadigd. Mejuffrouw J. smakte tegen het wegdek, maar werd gelukkig slechts licht gewond. Er is een bespreking gehouden met enige omwonenden, en ook met de gedeputeerde van Zeeland de heer Stenvei-t, en met de heren di-s. Hiet- kamp en de Priester van het bux-eau Zeeland van het ministerie van cul tuur. reci-eatie en maatschappelijk werk. Na ampele bespx-ekingen. en omdat het kampterrein niet uitge bloeid kan worden, en er ook geen stukje grond in de omgeving te ko pen of te huren is, leek de beste op lossing om het aantal standplaatsen op het kamp terug te bx-engen van 5 naar 2 wagens. De vi-ijkomende gi-ond zou dan benut kunnen worden als bergruimte voor het schroot, en men zal dan door borden ter plaatse aangeven voor de nieuwkomers dat er maar plaats is voor twee woonwa gens. Het was een suggestie van de heer Stenvei-t. Zoethoudertje Mevr. A. F. van der Zande-Vleu- gels Schutter (VVD) was het hele maal niet eens met dit plan. Ze vond het ronduit gezegd maar een doekje voor het bloeden, een zoethoudertje. En in geen geval een oplossing. Het hele kamp moet weg volgens haar, en geen twee standplaatsen overla ten. De voorzitter was het hiermee niet eens, en hij bestreed de uitdruk king een „zoethoudertje". Z.i. is het de enige oplossing want er is in de buurt geen grond te koop of te huur om een bei-gplaats op te maken voor sdhroot. Mevr. Van der Zande: „U RENESSE, 2-5. Dinsdagiïiiddag 1 mei werd in het dorpshuis van Re- nesse voor de laatste maal dit sei- zcen een by eenkomst gehouden van de bejaardensociëteit van Renesse. De heer W. Lemsom maakte de uit slag bekend van de spelletjes die ge durende het gehele seizoen tijdens de bijeenkomsten waren gespeeld. Bij de dames won mevr. Rosmolen Auto's beschadigd Bij een inhaalmanoeuvx-e uitge voerd door D. N. uit Nieuwe Tonge met een Volkswagen, kwam een te genligger opdagen. N. botste toen ge lukkig niet op de tegenligger, maar raakte wel de Mercedes auto waarin J. G. C. B. uit Harderwijk, die hij juist gepasseerd was. Een en ander gebeurde op de pa- x-allelweg van de Gx-evelingendam. Beide auto's werden beschadigd. PARIJS. President Nixon en de Franse pi'esident, Geox-ges Pompidou, zullen elkaar binnenkort op IJsland ontmoeten, zo is donderdag in Parijs uit bevoegde kringen vernomen. Een datum is niet genoemd, officieus zou het 31 mei of 1 juni worden. weet toch wel wat ze intussen weer uitgehaald hebben bij het kampje, toen ze met een paar oude auto's aan het crossen gegaan zijn en de hele zwik daar rotgereden hebben, en zo is het telkens wat anders". Mevrouw hield het erbij: „het hele kamp op ruimen. ..We zitten hier om de be langen van de gemeente te beharti gen en daarom moet het woonwa genkamp opgeruimd worden", was haar slotopmerking. De heer Bakker (PvdA) vroeg hoe ver het staat met het x-egionaal kamp dat te Zierikzee zou wox-den gecre- eex'd. Het kampje in Nieuwerkerk zou maar een tussen fase zijn. Dat was ook de mening van de heren Hiet- lcamp en Stenvert. Tenslotte stem den drie raadsleden tegen het voor stel van b. en w. namelijk mevr. Van der Zande, en de beide SGP-i-aadsle- den, de heren A. van Klinken en K. L. van der Werf. Aldus wei'd het voorstel met S tegen 3 stemmen aan genomen. Verder viel het besluit, zonder tegenkanting, om de heer P. C. Vreeke te benoemen in vaste dienst als onderwijzer aan de open- bax-e basisschool te Ouwerkerk. Hij is reeds als tijdelijke ki-acht werk zaam aan deze school sedert het ver trek van de onderwijzeres, mevr. J. H. van Damme-Hazelbach. Steun aan burgemeester In de rondvraag informeerde de heer Bakker naar de verwikkelingen hQt sjoelen zowel als het kegelen, en deze beide spelen' werden bij de he- ■ren gewonnen door de heex; L de Fei ter. Het knikkerspel werd bij de da mes door mevr. Jhnse Slager gewon nen en bij de heren door de heer W. Janse. Er werd'en verschillende traktaties rondgedeeld en cle bejaarden moch ten 'een prijsje uitzoeken. De volg orde hiervoor werd bepaald door het behaalde punten aantal bij het sjoe len. Tussen de uitslag van de ver schillende spelen door werd opge treden door de voordrachtskunste naar uit Goes de heer Berrevoets. De aanwezigen beleefden veel plezier aan de voor het grootste deel in het Zeeuws vertelde verhalen. Zuster Maas werd door de heer Lemsom bedankt voor de fijne ma nier waarop zij de bejaarden gym nastiek geeft. Als stoffelijk blijk van dank ontving de zuster eerx klein kadootje. De heer Lemsom spi-ak de hoop uit dat er volgend jaar nog meer bejaarden aan de gymnastiek zullen deelnemen. De zuster onder streepte deze woorden. Tenslotte kreeg de heer Lemsom zelf een fraaie fruitmand aangebo den orhdat hij gedurende het hele seizoen de ox-ganisatie van de spel letjes op zich had genomen, zodat hij zelf al is hij ook bejaai'de, nooit mee kan doexx en dus ook geen prijs- je kan winnen. in de verenigingsraad te Nieuwer kerk, want uit de pex-s had hij verno men dat de burgemeester geweigex-d had een vergunning te verlenen, die de verenigingsraad nodig had voor het aanschaffen van waterstofgas, benodigd om ballonnen te vullen bij het Koninginnefeest in Nieuwerkerk. De verenigingsraad was door dit be sluit nogal gebeld, en weigex-de aan vankelijk het feest door te laten gaan. Ten slotte heeft men ander gas aan laten rukken, en kon één en an der toch doorgaan. De voorzitter deelde mede dat hij de vergunning geweigerd had omdat waterstofgas gevaarlijk is naar hij had vernomen, en ook de brandweer was deze gedachte toegedaan. O.m. in Hulst had men minder prettige ervaringen met dit gas opgedaan. Een wethouder van deze gemeente had brandwonden opgelopen en ook de burgemeester was er niet zonder kleurscheuren afgekomen. De burgemeester wilde helemaal geen roet in het eten werpen, voor wat betreft de feestelijkheden in Nieuwerkerk, maar hij kon moeilijk de verantwoordelijkheid dragen wanneer er eventuele kalamiteiten zouden kunnen ontstaan. Nu het z.o ligt vond de heer Bakker de beslis sing van het hool'd van de gemeente zeer verstandig, en hij vindt het mis plaatst van de verenigingsraad in Nieuwerkerk om zich laatdunkend over dit besluit uit te laten. De heer Romeijn (VVD) ging nog een stapje verder en hij vond het „onfatsoen lijk"' om zo direct met de botte bijl te werken door de verenigingsiuad. Tenslotte stond de hele raad achter de burgemeester, en betuigde adhesie aan zijn besluit. De voorzitter dankte de raadsleden hiervoor, en dit bete kende dan ook het einde van deze kortdurende raadsvergadering. Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 1-5. „Kort maar krachtig' kan de raadsvergadering van Duiveland worden gekwalificeerd, die plaats had op dinsdagavond 1 mei in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter opende de ver gadering met het ambtsgebed en een woord van welkom. Het is wel geen spoedeisende vergadering deze avond, maar de perikelen rond het woon wagenkamp in Nieuwerkerk moeten onder ogen gezien worden. De omwo nenden van het kamp hadden een brief geschreven aan het gemeentebestuur, vol klachten over de rommel in de omgeving van het kamp, zo zelfs dat de weg soms versperd is. sleept. (Foto: Ziex-ikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6