vrouwen Mrs) oren in hun VERBETERING REGELING HUURKOOP VAN WONINGEN I BIOSCOOP „BE CONCERTZAAL" ZIERIKZEE Aucties te Zierikzee en Oosterland Rust keert weer in Beiroet Hongerstaking in Jeruzalem AGENDA LAATSTE NIEUWS Belgen zijn niet bang voor afsluiting van Oosterschelde Zomer-avondcompetitie weer van start TWEEDE KAMER DEN HAAG, 2-5. Het Tweede-Kamerdebat over de tijdelijke regeling voor de huurkoop van woningen, heeft woensdagmiddag geleid tot een verdere bescher ming van de huurkoper dan aanvankelijk was voor gesteld. Minister Van Agt van justitie, die het regeringsvoorstel verdedigde, ver zette zich niet tegen het van de K.V.P.-er Du Chatinïer afkomstige amende ment om in de regeling op te nemen, dat alvorens de notariële acte over de huurkooptransaetie wordt opgemaakt een makelaar een taxatierapport moet opmaken, waarin ook de onderhoudstoestand van de vyoning beoordeeld wordt. Advertentie m 111111111111111111 i 111111111111111111111111111111111111 i 1111 ii i i 11111111111111111111111111111111111111 u telefoon 01110-2670 brengt u a.s. zaterdagavond 20.00 uur: Doris Arden Astrid Boner Rènate Kasche Utoeb'iiclH door Ci;y Film yrynuur tin; n v Toegang 18 jaar. Geen voorverkoop. Kassa open 19.00 uur - zaal open 19.30 uur. Na afloop van de film is onze vinotheek (onder de Concertzaal) tot 2.00 uur geopend voor een gezel lig drankje, een hapje en een dansje. Aan piano en orgel Cees Hoogesteeger. 1111II1111i1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111II1111 i 1111111111111111111111111111 Verkoop Smits N.V. Een kamermeerderheid steunde het amendement. „Het berust op de overweging, dat een goede preven tieve bescherming van de huurkoper nodig is. Door het taxatierapport krijgt de adspirant-koper een globaal beeld van de waarde en van de on derhoudstoestand van het pand. dat hij wil kopenaldus de heer Du Chatinïer in de toelichting bij zijn amendement. „De huurkoper", aldus minister Van Agt. „gaat voor een langere ter mijn financiële verplichtingen aan. Daarom is het goed als hij zich re kenschap kan geven van de kwali teit van de woning". Deze reden was voor de bewindsman de door slag om zich welwillend tegenover het wijzigingsvoorstel van de KVP- er op tc stellen. Onoverkomenlijke bezwaren had minister Van Agt tegen een ander amendement-Du Chatinier, omdat daarin werd voorgesteld de huurko per te verplichten tot een eerste aan betaling van vijf procent van de to tale koopsom. „Als we deze bepaling invoeren dan moet de huurkoper mis schien wel geld lenen om de vijf pro cent te kunnen betalen. Hij haalt zich dan nog meer financiële lasten op de hals", zei minister Van Agt. Met het oog op deze bedenkingen trok Du Chatinier zijn amendement in.' BEIROET, 3-5. Libanese soldaten en Palestijnse guerrillastrijders heb ben woensdag hun ernstigste gevecht sinds hun omvangrijke schermutse lingen van 1969 geleverd. Het Liba nese opperbevel kondigde voor de hoofdstad een avondklok af en maakte hekend dat een ieder die in het bezit van een vuurwapen op de openbare weg zou worden aangetrof fen. zou worden doodgeschoten. BRUSSEL, 2-5. België zal Neder land niet verzoeken om over te gaan tot opschorting van de afsluitwerken voor de Oosterschelde. Alle besprekingen over de Ooster schelde tussen Nederland en België zijn lang geleden beëindigd. Dat heeft de Belgische staatssecretaris voor de havens, Fayat, woensdag ge antwoord op een schriftelijke vraag van Nelly Maes, kamerlid van de Volksunie. Nelly Maes had er op gewezen dat de afsluiting van de Oosterschelde „in Nederland grote beroering wekt" RENESSE, 2-5. De toneelvereni ging; „Op Drift" te Renesse bracht in het dorpshuis te Renesse voor een gced gevulde zaal het toneelspel „Tussen twee vuren", van de schrij ver Martin van Spaandonk. De avond werd geopend door de voorzitter van „Op Driftde heer M. de Hamer. Hij verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder mevr. Vlinkevleugel, die oorspronkelijk een rol in het stuk had. maar die door ziekte deze rol had moeten overge ven aan mevr. v. d. Wiel. Ten gevol ge van het uitvallen van mevr. Vlin kevleugel was de uitvoering ook 14 dagen later dan men eerst had voor genomen. Het stuk. dat een ernstige inhoud Nadat de kamer eerder op de mid dag wat de algemene lijnen van het regeringsvoorstel betreft haar in stemming had betuigd, zei minister Van Agt in zijn antwoord dal de nu voorgestelde regeling voor de be scherming van huurkopers spoedig in veilige haven moet komen. „Noodverband" „Doordat er thans geen wettelijke regeling is, verkeert de huurkoper nog in een ongunstige positie", aldus de bewindsman. Aangezien huurkoop van woningen meer en meer voor komt. zijn bepalingen dringend nood zakelijk. Twee doden bij schietpartij in V.S. EAST BRUNSWICK, 2-5. De poli tie van de Amerikaanse staat New Jersey heeft woensdag een vrouwe lijk lid van het militante zwarte be vrijdingsleger neergeschoten en ge arresteerd. De vrouw, een 24-jarige negerin die zwaar gewond raakte, werd gezocht in verband met de moord op twee politiemannen, nu zestien maanden geleden. Voor de arrestatie kwam het tot een schietpartij waarbij een metgezel van de vrouw en een politieman om het leven kwamen.. Duivenlioiider liet 20 duiven verhongeren ARNHEM,2-5. Tegen een duiven- houder in Huissen (Gld.) is proces verbaal wegens dierenmishandeling opgemaakt, omdat hij twintig duiven heeft, laten verhongeren. Het hok, waarin een tien centimeter dikke laag mest lag, was afgesloten, zodat de duiven niet. naar buiten konden. De man is ook op staande voet door zijn duivenvereniging als lid gero yeerd. V Ze had gevraagd welke de weerslag van de afsluiting zou zijn op de stromingen langs de Vlaamse kust. Fayat zegt in zijn antwoord dat er geen noemenswaardige veranderin gen in de geüjstromingen in de Wes- terschelde te verwachten zijn. Zelfs bij stormvloed en giertij zouden de waterstanden niet meer dan tien centimeter hoger worden. De gevolgen van de afsluiting zullen veor de Nederlandse kusl heel wat gevoeliger zijn dan voor de Vlaamse kust, aldus Fayat. heer, maar toch ook zo nu en dan "t publiek aan het lachen bracht werd erg goed gespeeld. Het verhaal speelt zich af op een eeuwenoude boerderij en door het zeer fraai gebouwde de cor, antieke spulletjes en de dracht van de spelers was men er uitstekend in geslaagd de juiste sfeer te schep pen. Het publiek, dat zeer sterk mee leefde, toonde zijn waardering dooi de spelers en speelsters een staande ovatie te brengen. „Op Drift" hoopt het stL,k dit na jaar ook buiten Renesse te spelen. De heer Hogerhuis, wethouder van Westerschouwen, dankte na afloop de spelers voor hun goede spel. De avond werd besloten door een gezellig bal op muziek van Wim Schell en zijn Varianten". De regeling, zoals deze in de ka mer ter sprake kwam. is een tijdelij ke regeling. Een commissie, onder voorzitterschap van prof. Stein. werkt aan een definitieve wettelijke regeling. Daarop vooruitlopend is thans een „noodverband" voorgesteld aldus mi nister Van Agt. „Daarmee wordt de huurkoper voorlopig; voldoende be- scheimd tegen reëele bedreiging van gevaren". De bewindsman zei. dat hij in de naaste toekomst niet- zal aarzelen om de tijdelijke regeling aan te vullen, als in de praktijk blijkt dat er sto rende leemten zijn. Mannen hielden kinderen in gijzeling PEORIA, 2-5. In Peoria in de Amerikaanse staat Illinois hebben drie gewapende mannen ongeveer twee uur 200 dodelijk verschrikte schoolkinderen tussen de 10 en 14 jaar in gijzeling gehouden. Zij lieten hen ongedeerd gaan. Vervolgens kwam het tot een schietpartij met de politie waarbij een der mannen werd doodgeschoten toen hij probeerde te ontkomen. De andere twee gaven zich over nadat familieleden daar op hadden aangedrongen. Gelijke monniken" ASSEN, 2-5, Een kapelaan (39) uit Emmen is woensdag door de politie rechter in Assen tot twee weken ge vangenis veroordeeld voor autorijden onder invloed van sterke drank. De eis was twee weken voorwaardelijk en een boete van f 200,-. „Gelijke monniken, gelijke kap pen", zo verklaarde de politierechter Hij sprak daarom de in Assen ge bruikelijke twee weken cel als von nis uit. De kapelaan raakt boven dien acht maanden zijn rijbewijs kwijt. Motorkruiser door brand verwoest? LELYSTAD, 2-5, Woensdagmiddag- is op het IJsselmeer een twaalf me ter lange motorkruiser met een waarde van ongeveer f 100.000, volledig door brand verwoest. De boot was eigendom van een 37-jarige Duitser, die met een Duitse passa gier in een rubberbootje aan de vuurzee wist te ontsnappen. Jeugdige inbrekers ZEVENAAR, 2-5. De Rijkspolitie te Zevênaar heeft met. de aanhou ding van twee jongens van 16 en 17 jaar een reeks van ruim 50 inbra ken en insluipingen tot klaarheid gebracht. De Knapen hebben sedert medio vorig jaar voor duizenden guldens aan geld en sieraden buit gemaakt onder meer in scholen, bouwketen, cantines enz. De juiste omvang van de buit is nog niet be kend. Het onderzoek duurt nog voort Van de buit is alleen een horloge te ruggevonden. Men verwacht nog meer arrestaties. Arrestatie kanaal-moordzaak SCHIJNDEL. 3-5. In de zaak Willy Liffman, de twintigjarige jongeman die vorige week in de Zuidwillems vaart ondéV de Noord-Brabantse ge meente Den Dungen op mysterieuze wijze dood werd aangetroffen, is op last van de officier van justitie in Den Bosch. mr. P. Duijx, woensdag middag in Schijndel een arrestatie verricht. Hiertoe is overgegaan om dat uit het intens gehouden onder zoek is gebleken dat er aanwijzingen zijn die tot deze arrestatie moesten leiden. Mr. Duijx wenste de naam van de arrestant nog niet prijs te ge ven, omdat hel hier volgens hem een uiterst delicate zaak betreft. Dodenherdenking op t.v. DEN HAAG, 2-5. Een reportage van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte, de film „De klas" en een herdenkingsconcert door het Radio Filharmonisch Orkest vormen het herdenkingsprogramma van de NOS-televisie op vrijdag 4 mei. De film „De klas'' gaat over het klasje dat staat op een schoolfoto uit 1935: het kleuterklasje van juf frouw Baldal aan de openbare Mon tessorischool in de Nierstraat in Amsterdam. KORTE BERICHTEN ITT HET BINNENLAND DEN HAAG. Na een daling van ongeveer vier procent in 1972 zullen de investeringen in vaste activa in de nijverheid in ons land in 1973 met ongeveer elf procent stijgen tot 10,5 miljard gulden. Dit is gebleken uit een steekproefönderzoek van het C.B.S. DEN HAAG. Op maandag 14 mei cm 18.30 uur Ned. tijd begint een vclgend hoofdstuk in de geschiede nis van de Amerikaanse ruimtevaart Van Kaap Kennedy wordt dan het eerste Amerikaanse ruimtestation. „Skylab" genaamd, gelanceerd, om de vruchten te plukken van het Apollo-programma. OOSTERLAND, 2-5. Nadat dins dagmiddag 1 mei onder goede be langstelling de bezichtiging plaats had van de te verkopen roerende goederen in de gewezen pakhuizen en werkplaatsen van de vroegere firma Smits N.V. alhier aan de Kcrte Ach terweg, was de belangstelling de volgende morgen weer vrij groot toen de verkoping plaats vond door notaris Karsten uit Zierikzee in de loodsen alhier. De talrijke geparkeerde personen auto's wezen op het feit dat er iets ongewoons aan de gang was. In de uitgebreide loodsen waar de ver schillende werktuigen stonden op gesteld, zoals verschillende prior he- teluchtkachels, afstaartmachine, ui- ensorteerders, beluchtingsrekken, bunker met onderiosser. ventilatoren allerlei auto-onderdelen, twee nieuwe versnellingsbakken voor Daf vracht wagens, een vijftal vrachtauto's met open en gesloten kap en een Merce des bestelauto. In ongeveer drie uren was het losse goed en de auto's aan de man gebracht. Zierikzee In de middaguren van woensdag had op de bovenzaal van het Huis van Nassau te Ziei-ikzee de verko ping plaats, eveneens door notaris Karsten. van de onroerende goederen Nieuwe shirts voor „Velocitas" Voor de aanvang; van haar eerste wedstrijd voor de zomeravondvoet bal competitie kreeg de sportvereni ging Velocitas dinsdagavond van de Beheer- en Exploitatie Mij Zeeland te Renesse nieuwe shirts aangeboden De voorzitter van Velocitas de heer A Koppenhol sprak voor de aanvang van de wedstrijden hartelijke woor den van dank tot de directeur van de Mij. Zeeland, de heer P. U. B. v. d. Veer. De heer Koppenhol merkte hierbij op dat een kleine vereniging steeds veer hoge kosten zit waarbij dit ge schenk bijzonder welkom is. De heer v. d. Veer zegde nog toe dat de spelers ook nog in het bezit zouden worden gesteld van broekjes. De voorzitter van het Bedrijfs- en zo meravondvoetbal rayon Zierikzee de heer C. I. Jumelet, die met de secre taris de heer A. C. M. v. d. Schelde aanwezig was, vestigde er nog eens de aandacht op dat het zomeravond voetbal in de eerste plaats moet worden gezien als een aangename en verantwoorde vrijetijds besteding van oudere voetballers waarbij spor tiviteit op de eerste plaats staat. Ve locitas had in haar wedstrijd tegen de Kon. Zeelandia een bijzonder gcede start in de competitie. Uit een voorzet van Toon Jonker kopte Huib Eouman de club uit Seroosker- ke naar een 1-0 voorsprong. Uit een doorbraak liet Toon Jonker hierna nummer twee aantekenen waarna Joop Iianse de ruststand op 3-0 be paalde. Na de rust was er voor Ve- nl. het woonhuis Sint Joostdijk 4 met grote garage, waarvan de hoogste bieder was de heer D, Timmer te Nieuwe Tonge, voor de prijs van f 46.000,—. Het complex loodsen aan de Korte Achterweg bracht f 31.000 op. Hoogste bieder hiervoor was de Maatschappij „Zeeland B.V." te Re nesse. beheer en exploitatie maat schappij. Een en ander werd nog niet gegund. Er bestond voor de verkoop van deze onroerende goe deren te Zierikzee weinig belang stelling. JERUZALEM. 2-5. Een vijfender tigtal emigranten uit de Sowjet Unie is aan de Klaagmuur in Jeruzalem in Israël een hongerstaking van twee dagen begonnen bij wijze van protest tegen de „detentie van joden in Rus sische gevangenissen en arbeidskam pen". De betogers dragen borden met portretten van Joodse gevangenen in de Sowjet-Unie en de leus ..Let my people go". locitas geen vuiltje meer in de weg toen Toon de Blonde met een schui ver in de hoek de voorsprong tot 4-0 opvoerde. Door Kees Krello wist de Kon. Zeelandia de eer te redden 4-1. In de laatste seconden van dt wedstrijd liet Cor Kloet nog een strafschop voor de Kon. Zeelandia onbenut. DAMESVOETBAL S.K.N.W.K.-dames versloegen D.F.S. De thuisclub was de gehele wed strijd de betere en verdiende deze overwinning dan ook volkomen. In de 14de minuut scoorde Janny Fol- mer vanaf rechts met een hard schot het eerste doelpunt. Daarvoor had den Gerda de Winter en Lia Folmer ook al een mogelijkheid gehad om de score te openen, maar de nodige se cuurheid ontbrak. Acht minuten voor de rust kreeg SKNWK een vrije schop te nemen op de rand van het strafschopgebied. Aanvoerdster Adrie de Looff-Folmer schoot de vrije schop beheerst in de linker beneden hoek 2-0. Met deze stand brak tevens de rust aa"' Twee minuten na de rust maakte Saar Folmer er met een geweldig schot 3-0 van. Vlak hierna kwam DFS terug tot 3-1. Eén der aanval- sters profiteerde van een misver stand in de blauw zwarte verdedi ging. SKNWK bleef sterker, kreeg nog enkele kansen, maar kwam niet meer tot scoren, zodat het bij 3-1 bleef. Dinsdag 1 mei Zierikzee R.K.-centrum (Mosselstraat), 19.30 uur, U.V.V.-afdeling. Huis van Nassau. 20.00 uur. afdeling P.v.d.A. Stadhuis. 20.30 uur, bijzondere raads vergadering (Hatfield). Woensdag 2 mei Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. 14.30 uur. bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Geref. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Geref. Vrouwenvereniging. Huis van Nassau, 15.00 uur, publieke verkoping bedrijfscomplex en huis St. Joostdijk. Oosterland. Zaterdag 5 mei Zerikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling. Serooskerke Dorpshuis. 14.00 uur, start Schelp- hoek-wandeltochl over 8, 15 en 25 km. Maandag 7 mei Drcischor Plaatsenhuis, 19.30 uur, gemeente raad Brouwershaven. Niemverkerk Café „De Meebaal". 19.30 uur, ver gadering C.V.E.L. Vrijdag 11 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Zeeuws Or kest en trio Louis van Dijk Concertzaal, 20.00 uur, Zeeuws Or kest - Trio Louis van Dijk. Burgh Kantine sportpark „Van Zuyen", 19.15 uur, film. Maandag 14 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den. (U.V.V.). Landbouwschap over landbouwprijzen voor 1973-1974 DEN HAAG, 2-5. Het dagetyks be stuur van het Landbouwschap heeft er zijn voldoening over uitgesproken de de EEG-ministerraad overeen stemming bereikt heeft over de nieuwe landbouwprijzen, waardoor in elk geval-een ernstige crisis in de gemeenschappelijke markt is voor komen. Het dagelijks bestuur is niettemin van mening dat de prijs maatregelen, als gevolg van de mo netaire moeilijkheden, voor een aan tal produkten een nog ingewikkel der karakter hebben gekregen. Het is niet mogelijk gebleken om zelfs maar ten dele terug te keren tot één gemeenschappelijke markt. Het Landbouwschap spreekt de wens uit dat de monetaire autoritei ten binnen korte tijd orde op zaken stellen in de EEG en dat een terug keer naar één gemeenschappelijke markt mogelijk wordt. DODELIJKE ONGELUKKEN LOCHEM. De 21-jarige K. Klein Velthuis uit Borculo is op de weg Borculo-Lochem om het leven geko men, toen zij met haar auto in de rechter berm terecht kwam, vervol gens in een slip raakte en tegen een boom botste. Zij overleed ter plaatse aan haar verwondingen. HAGESTEIN. De 64-jarige S. P. Kuiper uit Den Burg (Texel) is op Rijksweg 2 in de gemeente Hagestein om het leven gekomen, toen hij met zijn auto op een uitrijstrook tegen de achterzijde van een trekker met op legger reed. Het slachtoffer overleed ter plaatse. DRACHTEN. De 71-jarige G. de Jong uit Bergum in Friesland is in Oostermeer om het leven gekomen. Hij sloeg met zijn fiets plotseling linksaf en werd overreden door een auto. BEDUM. De 15-jarige Louis de Blecourt uit het Groninger Gnder- dendam (gem. Bedum) is woensdag avond in zijn woonplaats verdron ken. De jongen fietste met een vriendje op de provinciale weg langs het Boterdiep met gekruiste armen over het stuur. Brand op Griekse veerboot NICOSIA, 3-5. In de nacht van woensdag op donderdag is op volle zee brand uitgebroken op de Griekse veerboot Knossos. Tot dusver zijn 212 passagiers en bemanningsleden gered. Ongeveer 50 mensen moeten" neg aan boord van het schip zijn. Zo heeft een Britse militaire woord voerder in Nicosia meegedeeld. Later werd gemeld dat de 186 pas sagiers en 80 bemanningsleden zijn gered door het Italiaanse passagiers schip Selvia, dal met reeds 1000 man aan boord een pleziertocht maakt door de Middellandse Zee. In de loep van de nacht is men het vuur meester geworden. Het schip zal naar de Griekse haven Paphos wor den gesleept. Scène uit: „Tussen twee vuren". ,.0p Drift" te Renesse bracht „Tussen twee vuren"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2