SMUL PA LEIS „Lisiduna" te Haamstede wordt een ruitercentrum-pension ONTVANGST RAAD VAN HATFIELD IN DE VIERSCHAAR STREEKNIEUWS Geslaagde eerste zeilwedstrijden vanuit nieuwe haven te Brouwershaven INWONERS VAN HAAMSTEDE EN OMGEVING!! Grandioze opening van het KIP VAN 'T SPIT EN SALADES Half inoi kan ingreep gereed zijn Engelse gasten gearriveerd Kijkje op de omgeving vanuit het pension (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 27-4. Het zeer bekende huis „Lisi duna", gebouwd in 1906 aan de Hogeweg te Haam stede, is sinds enkele weken omgebouwd tot ruiter centrum-pension. Beheerder van dit groots opgezette projekt is de heer J. C. van Prooyen en wordt geëxploiteerd door de exploitatiemaatschappij Wes- terscliouwen. De heer Van Prooyen een bekend persoon in de paardenwereld, had voorheen in Dubbeldam een paardenfokkerij, waar hij dertig jaar werk zaam was. Op verschillende kampioenschappen behaalde hij eerste prijzen, met zijn gefokte paarden. Om deze stoeterij aan de Hogeweg rendabel te maken zullen in de naast de stallen gelegen manege rijlessen worden gege ven. en eveneens buitenritten, door de Domaniale bossen en strand zullen plaatshebben. Voor de zomermaanden zal een instructrice worden aangetrokken, die deze lessen zal gaan verzorgen. Dit complex biedt aan twee-en-der- tig personen logies en heeft een stal- ruimte voor ongeveer zestig paarden Het geheel is nog niet voltooid, maar ongeveer half mei, hoopt men met de bouw klaar te zijn. De boxen in de stallen zijn zo gemaakt, dat wan neer in de zomermaanden de aan vraag groot is, deze boxen in stands kunnen onderverdeeld worden. Voor Voor 40 jaar Z1ERIKZEEHet klodderen met kalk op de stralen ter aanbeveling van een aantal politieke partijen, heeft ook hier zijn entree gemaakt. Deze minder fraaie vorm van aanbe veling zullen wij maar op de koop toenemen. Nog een paar dagen en de stemming is over. ZIERIKZEE. (Adv.). Gegadigden voor het huren van verversehings- tent en standplaats voor den verkoop van koek en suikerwerken en voor het huren van diverse vermakelijk heden op het a.s. bonds-concours op 2den Pinksterdag kunnen terecht Donderdag 29 April a.s. des avonds 8 uur. ZIERIKZEE. (Adv.). Kamercandi- daat H. A. van D. De eenige die de waarheid kent van onzen lijd en er naar handelt, staat onder 8 van lijst 35. ZIERIKZEE. Zwaarbeproefde Ko ning Kiezer, houd het nog een tijdje vol, Want ik moet het eerlijk zeggen, i wordt ook wel een beetje dol, Drie- en-vijftig lijsten werden, voor de stemming ingediend, En er zijn maar honderd zetels, dat wordt dus een puzzle vriend. NIEUWERKERK. De verkoop van Emma-bloempjes heeft alhier opge bracht de som van 35,70. BROUWERSHAVEN. De muziek- vereeniging „Apollo" heeft zich voorgenomen het beschadigde mar meren plaatje van de eerste steen legging aan de muziektent te laten vervangen. Dit als dank jegens de ingezetenen voor het succes van de bazar j.l. zomer. ZIERIKZEE. (Adv.). Tachtig- Dui zend- Kilometer rijden met een auto met zes ton's aanhangwagen en dan komen verklarenSteeds Burgers- Auto-Olie gebruikt en niet de min ste aanmerking. ZIERIKZEE. Ongelezen Couranten te koop, thans 5 ets. per KG! Bij 25 KG. of meer 2,/ó ets. per KG. aan het Bureau van dit Blad. de buiteni'itten zal een bijzondere selectie plaats hebben, zodat alleen de ervaren ruiters deze ritten, uiter aard onder begeleiding kunnen mee maken. De bebossing rondom dit huis is in handen gegeven van Staatsbosbeheer, zodat het land- schapsschoon hier geen schade van zal ondervinden. Verbetering Ook het huis heeft een grondige verbetering ondergaan. De beneden verdieping bestaat uit een lounge, een woonkamer, voor het echtpaar Van Prooyen. een grote keuken, was- lokaliteiten voor de gasten, linnen kamer wat levens als opslagruimte zal dienen. Buiten aan het huis zal een kennel voor honden worden ge bouwd, zodat de gasten hun huis dier mee op vakantie kunnen nemen De bovenverdieping en zolder be- staan uit slaapvertrekken. De mensen die hier met eigen paarden komen, zullen zich aan het stalreglement moeten houden, en in dit reglement staat onder andere dat de paarden van twaalf tot twee uur rusten. En hiermee bedoelt de heer Van Prooyen dat niemand zich in of bij de stallen mag bevinden. Dit enorme complex zal waarschijnlijk volgend jaar verrijkt worden met een hotel of motel, dat is nog niet bekend, wat reeds in het bestemmingsplan is op genomen. De buitenmuur van huize „Lisi duna" zal in oude stijl worden her steld. De luikjes aan de ramen zijn weer aangebracht. Dit prachtig gelegen ruitercentrum zal in de zomermaanden vooral, aan vele mensen een unieke vakantie bieden. Want uniek is dit bedrijf wel in de naaste omgeving is geen rui tercentrum dat zowel aan paarden als aan ruiters onderdak biedt. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Het betrof hier wedstrijden in de K 470 klasse, georganiseerd door de Royal Yacht Club de Belgique uit Antwerpen. Zag het er zaterdag maar somber uit met het windstil weer, zondag kwam hierin verandering daar er een mooie bries stond, wat prima zeilweer betekende. Enige bootjes hadden met pech te kampen toen ze omsloegen en zelfs werd er nog een boot vermist, zodat de politie op speurtocht uitging. Gelukkig bleek dit een loos alarm te zijn. Uniek zeilgebïed De voorzitter van de Belgische Jachtclub Dr. Peraerdt noemde het Grevelingenmeer in zijn toespraak tijdens de prijsuitreiking in restau rant Jacob Cats een zeilgebied met een unieke betekenis. Hij stelde dat het Veerse Meer voor grote wedstrijden te klein is, in ZIERIKZEE, 30-4. Flonkering van eclit kaarslicht maandagavond in de Vierschaar van liet stadhuis, waar de eerste ontvangst plaats vond van de vertegen woordigers van de Hatfieldse gemeenteraad met hun dames, die tot 4 mei a.s. Schouwen-Duiveland in het algemeen en Zierikzee in het hijzonder „doen", in het kader van uitwisselingshezoeken tussen de heide zus tersteden Zierikzee en Hatfield. Een ongedwongen eerste ontmoeting in aanwezigheid van gastvrouwen en gastheren, die zich een kleine week over de Engelse vrienden ontfermen en gisteravond al dadelijk druk in de weer waren hun school-engels zo fraai mogelijk op te poetsen. ZIERIKZEE Huldiging P. R. Kommer In het kader van de morgenpro gramma van koninginnedag is de heer P. R. Kommer gehuldigd dooi de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", wegens zijn 50-jarige muzikale akti- viteit. Behalve de muzikale hulde ontving de jubilaris de gouden speld, die bij dergelijke jubilea wordt uit gereikt. Vierde lustrum Rotary-club Met een feestelijke bijeenkomst in de Concertzaal-foyer vierde zater dagavond de Rotary-club Zierikzee, het vierde lustrum. Talrijke gasten waren hierbij aan wezig, w.o. vertegenwoordigers(sters) van andere service-clubs als Soropti- misten, Lions International en Round Table. Verder waren de gast- clubs van Zierikzee vertegenwoor digd: Rotterdam-noord en Dender- monde (B) en enkele naburige clubs. De feestrede werd uitgesproken door de voorzitter 1972/1973, de heer M. J. Bij de Vaate, die herinnerde aan de charteruitreiking ia 1953, de diverse jubilea en de talrijke akti- viteiten gedurende de afgelopen twintig jaar. Geschenken Namens de club Dendermonde werd een fraai boekwerk over Vlaamse kunst aangeboden. Felicita ties werden verder uitgebracht dooi de club van Rotterdam, Middelburg en Goeree. Notaris D. Karsten sprak namens de andere service-clubs op Schouwen-Duiveland en overhandig de een enveloppe met inhoud, be stemd voor het service-werk. De da mes van de leden boden een fraai servies aan, met op elk stuk het Rotary-vignet (het wiel met de zes spaken). Tijdens en na het koud buffet, werd de dansmuziek ver zorgd door het combo Bruynes te Zierikzee. OOSTERLAND Auto vernield Toen P. S. te Brufnisse in de rich ting Zierikzee reed, kwam uit de Breedeweg. die daar bij de Blauwe Keet, uit Sirjansland op Rijksweg 18 uitkomt, reed A. S. uit Maasdam met zijn DAF de Rijksweg op. P. kon de Daf niet meer ontwijken, de bot sing die volgde met de Mercedes van P. had tot gevolg dat de Daf geheel vernield werd. De heer S. bekwam daarbij een beenbreuk, de beide an dere inzittenden werden licht ge wond. Na in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te zijn behandeld kon echter ook S. naar Maasdam terugkeren. Het laatste is wel nodig, indachtig de klassieke vergissing met de zin: „there is a big stove in the room" („er staal een grote kachel in de ka mer"), ooit vertaald met: „er is een big gestorven in de kamer". Die „grote kachel" overigens had er best bij gekund, want nergens was het behagelijk op deze verregende ko ninginnedag, die echter op de om schreven wijze binnen de muren van het stadhuis, toch nog bijzondere glans kreeg. Wel komst woord Een welkomstwoord werd gespro ken door burgemeester De Meester, die de thematiek van de wederzijdse vriendschap aanroerde en er zijn spijt over uitsprak, dat de aankomst van de Hatfieldse raadsleden niet kon plaats vinden op het Haven plein, waar normaliter op koningin nedag het feestelijk avondgebeuren zich manifesteert. De burgemeester bracht daarop een toast uit op ko ningin Elisabeth van Engeland. Toast op jarige vorstin De toespraak werd beantwoord door de huidige burgemeester van Hatfield, mr. W. A. Storey, een be baarde magistraat, die uiting gaf aan zijn vreugde hier te zijn, met de le den van de „municipality" (gemeen teraad). Hij bracht een dronk uit op de jarige koningin Juliana. In een hoek van de Vierschaar was een klein wijn- en kaashoekje ingericht, waar de gasten een drink- BRUINISSE Woonwagen uitgebrand Maandagavond ongeveer half tien meldde de brandsirene zich in Brui- nisse. Opnieuw bleek op Zijpe een woonwagen in brand te staan, name lijk de wagen van het gezin Wouters (man, vrouw en kind), die juist maandagavond na zes uur, ter plaat se was gearriveerd. Terwijl men bij vrienden was gaan kaarten, had men in de wagen een brandende kaars als verlichting, ach ter gelaten. Door nog onopgehelderde oorzaak waarschijnlijk door hel omvallen van de kaars, brak brand uit, die zo snel om zich heen greep dat de snel gearriveerde brandweer niets meer kon redden en zich moest beperken tot het blussen van de restanten vail de wagen. Bij familieleden die even eens op Zijpe stonden, werd het ge zin voor de nacht onder gebracht. Jeugd aktief op Koninginnedag Ook te Bruinisse werd koninginne dag gevierd, maar dan alleen door de schooljeugd, die jnet allerlei spel letjes in een feestelijke stemming werd gebracht, ook al was het dan bij de kerk nogal koud. Maar in de luwte van de kerk was het uit te houden en er was nogal wat publiek om de verrichtingen van de jeugd te volgen; Totdat de regen kwam en een eind maakte aan de pret. Geluk kig kon die 's middags weer worden voortgezet in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw, waar een serie teken films werden vertoond. Zo had de jeugd toch een prettige vrije dag, met als beloning een tegoedbon voor een ijsje, terwijl nog enkele kleine prijs jes te verdienen waren. Maar de grote prijzen bewaart men voor het grote feest op 5 september. en 'of eetbare versnapering konden gebruiken. Zo werd het al dadelijk gezellig, maar de gasten hadden de verre reis achter de rug en al te laat werd het niet gemaakt. De „afhalers" namen hun gasten op sleeptouw om weer fit te zijn voor vandaag. Bezoeken aan stadhuis, museum en Monstertoren zijn geprogrammeerd en hedenavond vindt een bijzondere raadsvergadering plaats. waarop over de Zierikzee-Hatfield-relatie wel het nodige zal worden gezegd. NIEUWERKERK Geslaagd Koninginnnefeest Het Koninginncfeest in Nieuwer- kerk kan zonder meer geslaagd wor den genoemd. Ondanks de matige weersomstandigheden hadden zich 's morgens rond half negen al vele mensen verzameld bij het gemeente huis, alwaar door de muziekvereni ging „Oefening en Uitspanning" ko- raalmuzick ten gehore werd ge bracht. Om half tien werden de ballonnen uitgereikt voor de ballonwedstrijd. De labels hadden de kinderen via de scholen ontvangen en de labels wa ren dus door de kinderen ingevuld. De ballonnen werden gevuld in de garage van Y. T. Wandel. Voorafge gaan door „Oefening en Uitspan ning" en de drumband „De Vierban nen" werden dè kinderen met hun ballonnen naar het sportveld ge bracht. Op het sportveld werden zo n 350 ballonnen opgelaten, hetgeen een prachtig zicht was. Hierna volgde op de Ring de prestatieloop, georga niseerd door S.K.N.W.K.. voor de jongens l m 10 jaar en jongens van 11 t/m 14 jaar. Bij de eerste groep toonde Leo Wandel zich duidelijk de snelste. Sam Dorst werd tweede, Eric Verboom derde, Rene v. d. Zande vierde. Er waren bij deze groep 29 deelnemers. Zesentwintig jongens namen het hierna tegen el kaar op, waarvan Rien Hage eerste werd voor Jan van Maurik (2e) en Kees Rentier (3e). De heer J. A. Schiettekatte (voor zitter Ver.raad) won bij de „oudjes" juist voor de heer J. v. Sluis (onder wijzer), N. Lievense (Electro Lieven- se) legde beslag op een eervolle der plaats. De straattekenwedstrijd werd we gens de slechte weersomstandighe den niet op het Dorpsplein gehou den, maar in een van de schuren van v. d. Have (graszaden) in de Delta straat. Er waren vele leuke en grap pige tekeningn bij. BROUWERSHAVEN, 30-4. De eerste zeilwedstrijden vanuit de nieuwe jachthaven in aanleg te Brouwershaven op internationaal niveau zijn afge lopen zaterdag en zondag een groot sukses geworden. vergelijking met dit gigantische wa tergebied. De Belgische voorzitter roemde vooral de ondervonden gastvrijheid zowel van de zijde van het gemeen tebestuur als van de bevolking, waar diverse deelnemers waren onderge bracht. Burgemeester Schouwenaar, die de prijsuitreiking verrichtte zei dat het gemeentebestuur gaarne als gastheer was opgetreden. Door deze wedstrijden op interna tionaal niveau krijgt het Grevelin genmeer en de Gouden Delta inter nationale bekendheid, vooral in de dichtbevolkte gebieden bij onze buurlanden zoals o.a. het Ruhrge- bied. De prijswinnaars waren als no. 1 de heer H. Pagee en 2. de heer W. Molenaar, beiden Nederlanders. De derde prijs was voor de Belg, de heer D. Gemberling. Zaterdag 5 mei a.s. 14.00 AAN DE ZUIDSTRAAT 9 Onze specialiteiten: Ter kennismaking: frites en appelmoes gratis bij uw kip zaterdag 5 mei Verder natuurlijk een enorm assortiment van diverse lekkernijen om mee te nemen. BEZOEKT OOK ONS PETIT RESTAURANT Beleefd aanbevelend, FAMILIE VOS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6