PAP tamif# Dames: Delia Sport-Olympus II 18-3 Ajax-Juventus Haal ook goedkoper uw rijbewijs Bon Uniek succes voor NOAD: vijf teams behaalden kampioenschap Hengel wedstrijd H.S.V. „Oostersehelde" Streekconcours van landelijke ruiters zaterdag 5 mei te Schuddebeurs Een aanval van Delta Sport op het doel van Olympus. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VOETBAL WTK—Zaamslag 0—3 Een verdiende maar wel wat ge flatteerde overwinning voor de Zeeuwsvlamingen. Zaamslag had over het geheel genomen hel beste van het spel. Mede doordat, het plaat sen bij de bezoekers veel beter was verzorgd hadden hun combinaties veel meer inhoud. Bij WIK was het duidelijk merkbaar dat men reeds met de training is gestopt. Ondanks de drie doelpunten welke tegen haar werden geseoord was de verdediging nog het beste deel van de ploeg. Aanvallend kwam men totaal niet uit de verf. Doelman van den Ende in het Zaamslag doel had een bijzon- KORFBAt. NO AD U-Lik lor II 17-2 De reserves van NOAD maakten zaterdagmiddag korte metten met hekkesluiter Luctor II uit Terneuzen. Tekenend voor deze wedstrijd was het wel dat NOAD ondanks de ze ventien doelpunten die er werden gescoord nog een behoorlijk aantal kansen onbenut liet. Praktisch gedu-' rende de gehele wedstrijd speelde NOAD een dominerende rol waarbij Dit succes is uiteraard niet van zelf gekomen. Wat echter in vele plaatsen een wensdroom is, bleek mogelijk te Dreischor Hier im mers waren mensen te vinden die zich daadwerkelijk hebben ingezet om de jeugd uit het dorp de onont beerlijke steun te geven. Dat betekende leiding op trai ningsavonden en begeleiding van de teams naar de sporthal te Zierikzee en Oude Tonge. Zonder diploma's maar in de eerste plaats met goede wil kwam NOAD een heel stuk ver der op de goede weg. Uiteraard niet alléén met goede wil. maar zeker ook met speltechnisch inzicht, kon den dus te Dreischor belangrijke successen, worden geboekt. Iedere vrijdagavond werden de pupillen door mevr. Verburg en mevr. Nieuwenhuijzen onder handen genomen. De beloning bleef niet uit. daar het pupillenteam al de acht ge speelde wedstrijden in een overwin ning wist om te zetten, met 36 ge scoorde doelpunten en maar 2 goal- Ij es tegen. Paul Bodbijl verzorgde de training van de adspiranten wat ook niet zon der resultaat bleef. Van de tien ge speelde wedstrijden werden er negen gewonnen, en één gelijkgespeeld met een doelsaldo van 38 doelpunten vóór, en maar vijf tegen. Dat het bij NOAD niet aan jeugd ontbreekt mo- der rustige middag dit in tegenstel ling met doelman Bastiaanse aan de andere zijde die doorlopend aan het werk werd gehouden. Misschien had de wedstrijd nog een ander verlohp kunnen krijgen als Wim Berrevoets na een half uur spelen op enkele meters vrij voor doelman v. d. Eitde niet had over geknald. Nu kon Zaamslag met een fortuinlijk doel punt, een schot van 30 meter van Cor Bakker dat door de gladheid yan het terrein onder Bastiaanse dooV jn het doel ging, in de 43e minuut de leiding nemen 0-1. Na een kwartier spelen in de 2e helft op vrij goedkope wijze aan een strafschop. Het wel goed in de hoek geplaatste maar hiel harde schot wist Bastiaanse keurig te stoppen. Ondanks deze tegenvaller bleef Zaamslag toch het beste, van het spel behouden. ïn de 35e rmnuut werd een door Buise genomenvrije trap door Timmers. volgens de WIK verdedigers met de handen, in het doel gewerkt 0-2. In de laatste mi nuut profiteerde A-junior Jan Nêes nog van een misverstand in de WDK verdediging wat 0-3 betekende. Luctor zich in hoofdzaak moest be palen tot verdedigen. Reeds in de le speelhelft wist NOAD een beslissen de 8-1 voorsprong te nemen waar na de thee'nog eens negen treffers .aan werdetT toegevoegd. Niet minder-dan acht spelers(sters) zorgden voor de record score. De doelpunten van NOAD werden gemaakt door: Ria v. d. Weijde-Smits (3 maal), Judie v. d. Linde-Waasdorp (3 maal), Simon de Vlieger (3 maal). Peter v. d. Linde 'té ifiaal), Silvia de Waay (2 maal). 'Geleen v. d. Linde (2 maal). Joop v. d.jVelge (2 maal) en Ad v. d. Linde. ge blijken uit het feil dat men bij de adspiranten de beschikking had over twee vrijwel gelijkwaardige teams, welke om beurt speelden. Bij de junioren ontbrak het aan een vas te trainer, waardoor het op de trai ningsavonden wat minder geregeld toe ging. Vandaar waarschijnlijk ook hel feit dat men met enige ups en downs kreeg af te rekenen. Wel had dit team als vaste begeleider steeds Kees Kommer aan zijn zijde, die er mede toe bij droeg dat na een span nende strijd met Ventura Sport en Good Luck op de kampioenstitel beslag kon worden gelegd. De senioren De senioren werkten met een zelf gemaakt trainingsschema waarmee afwisselend werd gewerkt. De reser ves van NOAD werden ongeslagen, zonder een enkel verlïespuntje, kampioen. In de acht gespeelde wed strijden werden 38 doelpunten ge scoord en kreeg het er 20 tegen. Het eerste achttal van NOAD zet te de kroon op het werk na een bij zonder spannende strijd met DFS uit Burgh-Haamstede. Nadat beide teams gelijk waren geëindigd slaag de NOAD er via de beslissingswed strijd toch nog in ook dit kampioen schap binnen te halen. In de elf gespeelde wedstrijden ZURICH. 28-4. De finale van hc-t toernooi om Europacup I. tussen Ajax cn Juventus, zal geleid worden door een Zuidslavische scheidsrech ter. De Europese voetbalunie hèei't vrijdag die scheidsrechters aangewe zen voor de vier wedstrijden die in mei. als finale van de verschillende Europese bekertoernooien worden gespeeld. Milivoje Gugulovie fluit het duel tussen Juventus en Ajax. dat op 30. mei zal worden gespeeld in het stadion van Rode Ster te Belgrado. ATLETIEK Delta Sport-junioren werpen speer erg ver PAFENDAL, 28-4. De Delta Sport - atleten Isaline Hage en Leo de Pee zijn tijdens specialiteitswedstrijden op Papendal tot verrassende pres taties gekomen op het nummer speerwerpen. Leo de Pee wierp de speer (800 gram) voor de eerste keer over de 50 meter-grens. Hij is daarmee levens de eerste Zeeuw;se junior die dat ooit heeft gepresteerd. Z'n beste worp uit een serie van boven de 50 meter be droeg 50.56 meter. Isaline Hage deed het ook uitste kend; ze verbeterde haar beste pres tatie met 1.50 meter en kwam nu tot 32,78 meter: een prima afstand voor een A-juniore. Beide atleten hadden hun uitnodi ging voor deze wedstrijd te danken aan het feit dat ze lid zijn van de centrale speerwerptraining. VELDHANDBAL Heren: D.S.—Olympus II 19-19 Olympus had voer die wedstrijd de twee sterkste spelers uit het eerste opgesteld. Dit is reglementair moge lijk. omdat het eerste team niet aan de veldcompetitie deelneemt, kunnen de eerste teamspelers naar willekeur in een van de lagere teams worden opgesteld. Een vervelende toestand, omdat het zondermeer van invloed op de loop van de competitie is. In ieder geval ontstond ei- een bijzonder spannende wedstrijd, met Delta Sport iets sterker. Tot 4-4 waren de ploegen gelijkwaardig. Toen liep Delta Sport uit tot 6-4. Via 6-5 en 7-5 werd de ruststand 9-6 in het voordeel van Delta Sport. Na de rust bleef Delta Sport aan vankelijk de voorsprong behouden. Bij 11-12 kwam Olympus voor het eerst en ook voor het laatst op een voorsprong. Delta Sport liep uit tot 14-12. Delta Sport bleef sterker tot de stand 18-15. Olympus liep in tot 18-17. Weer wist Delta Sport te sco ren 19-17. Er waren tol nog slechts enkele minuten te spelen. In plaats van op balbezit te spelen, werd er onnodig en zonder redelijke kans op een doelpunt op doel geschoten. In de laatste minuten wist Olympus dan ook nog een gelijkspel uit het vuur te slepen 19-19. Voor Delta Sport scoorde Piet van Dalen 5 x. Jaap Consemulder 4 x, Hui'b van Dalen 3 x. Jan de Kok 3 x. Hanr, van Urk 3 x en Theo de Looze 1 x. D.S. Il-Olympus II 13-13 Tegen de Delta Sport reserves heeft Olympus dezelfde grap uilge haald. Nu deden dezelfde eerste teamspelers, die tegen de heren I se lectie van Delta Sport hadden mee gedaan weer mee. Dit weerhield Del ta Sport, met Joop Goedhart voor de geblesseerde Frits Sieperda, als uit stekende keeper in het doel, er niet van om keihard in de aanval te gaan. kwam NOAD tot een score van 50 doelpunten voor, en 36 tegen. Zoals wij in het begin reeds aanhaalden is het allerminst aan toevallige om standigheden te wijten dat de club van voorzitter Leen Steendijk op maar liefst vijf kampioenstitels be slag heeft weten te leggen. Nog al tijd geldt de regel dat als men iets wil presteren (ook in de sport) men hier dan ook iets tegenover moet stellen. Zonder training en inzet is het onmogelijk zich tot een behoor lijk peil op te werken. Hoewel voor een amateur het deelnemen altijd belangrijker is dan het winnen, is het toch ook weer zo dat men meer vreugde hieraan be leeft. als men de tak van sport welke men beoefent behoorlijk onder de knie heeft. Animo Aan animo heeft het bij NOAD zeker niet ontbroken. Toen n.l. het gymnastieklokaal wegens een ver bouwing niet beschikbaar was slaag de: men er in een ander onderkomen te vinden. Dat was de schuur van de heer De Jager, die zo bereidwillig was dit gebouw voor de training ge schikt te maken. Aan medewerking heeft het. NOAD zeer beslist dan ook niet ontbroken. Wij denken hierbij onder meer aan een aantal mensen die er steeds voor hebben gezorgd dat het vervoer naar de sporthallen gewaarborgd was. Ook deze perso nen hebben in een niet onbelangrijke mate aan de successen van de vere niging een bijdrage geleverd. Dreischor heeft getoond hoe het meet en hoe het kan: niet passief blijven maar de handen uit de mou wen steken om de jeugd in gelegen heid te stellen op verantwoorde wij ze ontspanning te bieden, waarmee lichaam en geest is gediend. Nadat Olympus voor 0-1 had ge zorgd. liep Delta Sport uit tot 6-1. Olympus kwam echter sterk terug en met de rust was de stand 8-5 in het voordeel van Delta Sport, Na de rust bleef Olympus drukken. Het werd 8-7. Delta Sport bleef ech ter goed volgen via 9-8 werd het 10 -10. Het werd een bijzonder span nende fase in de wedstrijd, Telkens wist Delta Sport een voorsprong te nemen, maar Olympus kwam steeds terjig 12-12. Het werd enkele minu ten voor het einde zelfs 12-13 voor Olympus. In de laatste minuut echter wisten de Zierikzeeënaren een alles zins verdiend gelijkspel te behalen 13-13. Voor Delta Sport scoorde Chiel van Luyk 3 x. Anton Nuyens 3 x. 'roo te Horst 2 x, Piet Copoolse 2 x, Han de Jonge 2 x en Kees Uirerlinoen 1 x. Heren-junioren: D.S.-Olympus 7-13 De Deita Sport junioren hebben ondanks de nederlaag een uitsteken de wedstrijd gespeeld. Het werd de beste wedstrijd tot nu t°e van de Zierikzeese formatie, die Bert de Jonge en Bauke Vleeshouwer moes ten missen. Keeper Rinus Bergsma, aanvoerder, weerde zich in hel doel voortreffelijk. Tot de stand 3-2 wis ten de Zierikzeeënaren een voor sprong te behouden. Daarna ging het mis in de Zierikzeese verdediging, en Olympus liep tot de rust uit tol 3-8. Wie gedacht had dat na de rust Delta Sport tegen de veel forsere Vlissingse junioren weggespeeld zou •worden, kwam bedrogen uit. Het werd 4-8 en 5-9. Het einde kwam met de stand 7-13. De Delta Sport-treffers werden ge maakt door: Leen Schot 3 x. Peter Berrevoets 2 x, Kees Bolier 1 x en Teunes Dokter 1 x. Grote deelname - Veel vis ZIERIKZEE, 28-4. Tachtig deelne mers, waren afgelopen zaterdag middag aanwezig, voor de derde competitiewedstrijd van de H.S.V. „Oostersehelde". De wedstrijd vond plaats in de kleine kreek van Ouwer- kerk, de vangst was zeer goed want er werd in totaal 29 kg forel gevan gen.- Voor de deelnemers liepen de vangsten echter zeer uiteen van bui tengewoon goed tot slecht, zodat er deze middag grote verschillen ont stonden. De grootste vangst kwam op naam van junior Krijn van Klin ken, met ruim twee kilo vis. De uit slag van deze wedstrijd luidt als volgt: senioren 1. G. T. Bakker, 2313 pnt.: 2. C. Boogert, 1851 pnt.; 3. L. v. Mourik, 1530 pnt.. 4. P. v. d. Werf. 1455 pnt.; 5. D. Sies. 1244 pnt.: 6. A. L. Mol, 993 pnt.; 7. E. Smit. 968 pnt.; 8. J. Reyniers, 923 pnt.; 9. K. Rossen, 868 pnt.: 10. A. P. Kort, 819 pnt.; 11. W. Meerdink 783 pnt.: 12. F. Saman. 677 pnt.; 13. C. P. v. d. Werve. 667 pnt.; 14. C. Bolle, 627 pnt.: 15. B. de Jonge. 595 pnt.: 16. A. Hanson. 592 pnt.; 17. R. Hage. 582 pnt.: 18- Storms, 585 pnt.: 19. C. Sijbel. 577 pnt.: en 20. G. Thijs. 577 pnt. Junioren: 1. K. v. Klinken. 2324 pnt.; 2. A. de Koster. 1154 pnt.; 3. H. v. d. Werf. 532 pnt.; 4. R. Timmer man, 472 pnt.; en 5. R. Timmerman. 351 pnt. Op zaterdag 5 mei ,a.s. organiseert het streekverband Schomven-Duive- land, aangesloten bij de Gewestelijke Bond van Landelijke Rijverenigingen in Zeeland, een streekconcours op het oefenterrein van de Schouwse Ruiters aan de Klooster weg te Schuddebeurs. Bij dit streekconcours fungeren als juryleden; mevr. A. den Exler en de heer Jac. de Feiter te Axel en de heer J. J. Hokke te Kloosterzande. Het morgenprogramma Begint te De Delta Sport dames waren op permachtig. Olympus was op alle fronten de mindere van de - Zierik zeese dames; met niet minder dan 18- 3 werd er gewonnen. Met: flitsend; aanvalspel werd de Vlissingse verde diging uit elkaar gespeeld. De Zie rikzeese aanvallers konden er lustig op los knallen. In de verdediging was Delta Sport te sterk, terwijl de Vlis singse schoten op het doel vakkun dig werden gestopt door keepster Ria van Strien. De rust ging in met een 9-0 stand in het voordeel van Delta Sport. Na' de rust ging Delta Sport het Stand competitie Door deze uitslag is vooral bij de senioren de stand van de competitie totaal veranderd en ziet er thans als volgt uit: 1. G. T. Bakker, 2562 pnt.: 2. D. Sies, 2272 pnt.; 3. K. Rossen. 1901 pnt.: 4. C. Boogert. 1851 pnt.: 5. M. v. d. Wekken. 1777 pnt.; 6. W, Meerdink. 1711 pnt.: 7. C. P. v. cl. Werve. 1677 pnt.; 8. A. P. Kort, 1646 pnt.; 9. C. Sijbel, 1616 pnt.; 10. L. v. Mourik, 1530 pnt.; 11. P. v. d. Werf, 1525 pnt.: 12. A. Mol. 1490 pnt.; 13. A. Bouman, 1467 pnt.; 14. E. Smit. 1433 pnt.: en 15. C. v. Schelven, 1432 pnt. De stand bij de junioren luidt: 1. K. v. Klinken, 3466 pnt,; 2, I-I. de Koster, 1312 pnt.; 3. R. Timmerman, 1299 pnt.; 4. J. Bolle. 944 pnt.; en 5. R. Coppoolse, 748 pnt. De volgende wedstrijd zal plaats vinden op 12 mei. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Doornik. 121 km. cp 22 april. De duiven 160 in aantal werden gelost te 8 uur. De eerste prijs 9.43. de laatste 10.02 uur. Schiettekatte-Stoutjesdijk 1. 8. 18; C. Groenleer 2. 7, 17, 39; Felius-Wes- tenbrugge 3. 4, 5. 9. 12. 38. M. Wes- dorp 6. 32; W. Blom 10, 26. 33; J. v Almkerk 11, 16. 28. 31. 40; Jac. Dek- 9.30 uur en omval de afdelingsdres- suur voor acht- en viertallen klasse L.. individuele dressuur voor paar den en ponny's. Klasse B 1, B 2 en L 1, caprille-springproef voor paar den en ponny's en springen voor paarden en ponny's klasse B en L, Het middagprogramma bestaat uil verschillende mooie nummers met als slot de parade. Dit eerste streek concours 1973 belooft voor vele lief hebbers van de ruitersport weer een interessante dag te worden. duidelijk kalm aan doen. Desondanks wist Delta Sport zonder dat Olympus een enkel doclpuntje wist te maken, uit te lopen tot 16-0. Toen pas wis ten de Vlissingse dames tegen te scoren 16-1. Nadat Delta Sport de stand op 17-1. wist Olympus op 17-2 en 17-3 te brengen. De laatste aan val was voor Delta Sport dat de eindstand op 18-3 bracht. De Zierikzeese treffers werden gemaakt door Ria Schaalje, Ona Simmers, Els van Zwieten, Connv van Dalen, Marja Vos, Wil van Luyk en Nel Verhey, ker 13. 34, 35, 36: H. v. d. Linde 14. 27: C. Verwest 15, 22, 24; L. Fonteine 19; M. Gieskes 20, 2!; H. Merle 23. 25: A. Schults 29; W. den Boer 30: J. Blom 37. Hoofdprijs gewonnen door Schiet - tekatte-Stouljesdijk. Inkorven vrijdag 4 mei van 18.15 tot 19.00 uur. Losplaats Beaumetz, 179 km. Dit in verband met het te rugsturen van de duiven wegens het slechte weer. Postduivenvereniging Rniveland Wedvlucht van SI. Ghislain d.cl. 28 april, afstand ongeveer 135 km. Ge lost 12.00 uur. in concours 208 duiven. Aankomst eerste duif 15.50 uur. laat ste prijswinnende duif 19.50 uur. Zeer slecht verloop wegens regen achtig en nevelig weer. De uitslag is: W. Dalebout 1, 8, 11, 13, 18. 19. 23, 26, 35, 48; H. P. van Noorden 2. 6, 16, 27, 28, 32. 41. 43, 51, 52; J. Folrner 3, 22, 31, 39, 40, 42; T. M. Dalebout 4. 21, 24, 29. 34. 45: C. Bal 5. 10; C. Zan- dijk 7. 17. 20; L. J. de Bruine .9, 15, 25. 30. 33, 36. 47. 49; P. Dooge 12, 38: C. J. Krijger 14, 37. 44; J. W. van Dijke 46: L. Smalheer 50. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Barneveld: P. KbHjn te Kootwijk: te Oosterbeek-Wolfhe- ze: N. K. J. B. Boomer te Domburg; te Meerkerk: G. Voordijk te Olde- broek: te Balk: M. B. Nieuwkoop: kand. te Utrecht; te Schiermonnik oog: J. J. Burger, kand. tc Leeuwar den: te Ede: D. van den Berg te Hui zen (N.H.): te Baarn. Bruchem en Kerkwijk, Herkingen en Sommds- dïjk. Krimpen aan den IJssel. Lopik: Noordeloos. Oudewater. Sprang en Zalk en Veecaten: B. Oosterom, v.h. missionairl predikant, wonende te Waddinxveen. Aangenomen naar Nieuwiand en Oosterwijk (Z.H.); R. A. Grisnigt, kandidaat te Gouda. Bedankt voor Nieuw Loosdrecht: 1'. Poot te Groningen; voor Sprang: J. Vroegindeweij te Emmcloord: voor Rijssen: J. C. Schuurman te Putten; voor Driebergen: J. Vroegindewey te Emmeloord. Beroepbaarstelling: M. Brummel- man kand., Ringweg Randenbroek 37c te Amersfoort. J. Hazeleger, kand. Bergpad la le Wageningen. M. de Heer, kand., Treubstraal 24 te Katwijk aan Zee, Geref. Kerken Beroepen te Uithoorn: G. van den Berg te Groningen-Zuid. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Schildwolde: J. v. d. Haar te Leiden. Bedankt voor Den Haag Zuid- Loosduinen: T. Dekker tc- Capelle a d IJssel. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Doesburg: D. Biesma jr. tc Veenendaal; te Rotterdam-Cen- trum met bijz. opdracht als landelijk dovenpastor: P. J. Madern te Rotter dam, welke het beroep aangenomen heeft. Aangenomen naar De Krim: C. J. P. H. Sobering te Rotterdam-Char- lois. Bedankt voor Zeist: R. van Beek te IJmuiden; voor Urk: P. Beekhuis te Noordeloos. Geref. Gemeenten Beroepen te Poortvliet: C. de Rid der H$tynspeet. Aangenomen naar Middelharnis: Th. van Stuy ven berg te Rotterdam- Zuidwijk. die bedankte voor Ridder kerk. Bedankt voor Wageningen- J. C. Weststrate te Meliskerke. Hervormde Gemeente - Oosterland In de maand maart werd het vol gende gecollecteerd in de Ned. Herv. kerk hier ter plaatse: voor de kerk voogdij f 882,19; voor de diaconie f 294.06: voor de Centrale Verwar ming f 156.11terwijl de voorjaars- zendïngscollccte opbracht de som van f 410,92. Advertentie Dat kan. Want cr is een nieuwe manier, om sneller en zekerder - dus goedkoper - uw rijbewijs te halen. Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatisch. Met DAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuur mij snel uw boekje „De nieuwe manier van slagen". IP"^ -SJk Kü* Opsturen in envelop, H zonder postzegel, aan DAF, Antwoordnummer 2000, Eindhoven Eén van de vele aanvallen van NOAD. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Sport te Dreischor: zaak van tie hele gemeenschap (Van onze sportmedewerker) DREISCHOR, 30-4. In de gemeenschap van Dreischor beoefenen vier sportclubs drie soorten sport; daarbij neemt de s.v. NOAD - Nooit Opgeven Altijd Doorgaan - figuurlijk gesproken een plaats in als een „schaap met vijf poten". Dit NOAD nam met vijf teams deel aan de onlangs afgesloten microkorfbalcompètitïe afdeling Zuid West. Het mag zonder meer uniek werden genoemd dat al deze vijf teams er in slaagden te eindigen als kam pioen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3