GEMEENTERAAD VERPACHT DE NIEUWE JACHTHAVEN AAN DE WATERSPORTVERENIGING „BROUWERSHAVEN" Hervormde vrouwengroep „Wees een Zegen" vierde jubileum „Dolfirodam" komt in week van 10-17 mei naar de haven in Westrepart voor Wonderlijk vulmiddel 1 an en gezin Afscheid mevrouw Francke-van Nes bejaardensociëteit van Kerkwerve ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 april 1973 Nr. 21275 Benoeming havenmeester uit vele sollicitanten NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U ^raxitAv^lkom bij uw /Nutsspaarbank BROUWERSHAVEN, 26-4. - De raad der gemeente Bi •ouwersliaven heeft donderdagavond besloten de nieuwe jachthaven te Brouwershaven te verpachten aan de Watersportvereniging „Brouwershaven", voor het jaar 1973 tegen de prijs van 12,— per m2. I)e verpachting voor 1973 is in de voorwaarden opge nomen en niet een bepaalde clausule van verpachting van jaar tot jaar. In één van de najaarsvergaderingen van de raad zullen voorstellen worden gedaan inzake de verpachting voor 1974 en volgende jaren. Aansluitend hierop volgde de benoeming van een nieuwe havenmeester. Het college van b. en w. deelden in een uitvoerige toelichting aan de raad mede, dat de nieuwe jachthaven zal plaats bieden aan plm. 285 schepen. informeerde of dit ook geldt voor de strook tussen de Oude Schouwse Dijk en Schendersweg. Burgemees ter Schouwenaar deelde mede, dat een particulier plannen heeft een woning te bouwen op het stuk grond naast de garage van de burgemees terswoning. (Schendersweg). Aan de bewoners van de Voorburglaan is een schets voorgelegd voor verbouw hetwelk wel uniform zal dienen te gebeuren. Uit de bewoners is een commissie van 5 personen gevormd, welke contact houdt tussen de be woners en b. en w. SAFARIS of PENSIOEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. Ambtswoning secretaris STREEKNIEUWS Omstreeks 1 juni a.s. zal de haven klaar zijn waardoor het aantal lig plaatsen in beide havens tezamen 450 zal bedragen. Momenteel- is er een havenmeester in dienst, de heer C. J. Jonker* die belast is met toezicht en dergelijke op de huidige binnenha ven en de buitenhaven (loswal). Betrokkene is destijds benoemd (tij delijk) wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Daar de werkzaamheden zullen toenemen kan de heer Jonker dit werk niet blijven doen. De havenmeester, de he'er Jonker is bereid gevonden om het seizoen 1973 als waarnemend havenmeester te assisteren. Uit de 171 sollicitanten hadden b. en w. de volgende aanbe veling gedaan: 1. de heer W. Bijl te Ovezande. 2. de heer J. Jiskoot te Rotterdam. 3. de heer L. J. v. d. Wielen, Brou wershaven. De bezoldiging aan de betrekking verbonden werd vastgesteld op f 1566— (minimum) oplopende tot f 1836,(maximum) per maand in 6 jaarlijkse periodieke vei'hogingen. Veel sollicitanten De heer J. A. v. d. Bijl (P.C.G.) zei de veelheid van sollicitaties een moeilijke zaak te vinden. Zijn fractie had vooral de grote groep van 50- jarigen en ouder bestudeei'd, maar zou gaarne nader geïnformeerd wor- den in een besloten vergadering. Na hei-opening werd gestemd, waaruit bleek dat de heer Bijl was benoemd met 8 stemmen. De heer v. d. Wielen kreeg 2 stemmen. Vastgesteld werd het voorberei- dingsbesluit Brouwershaven-West in welk bestemmingsplan nog enkele bouwpercelen liggen, welke op basis van het betreffende plan niet be bouwd kunnen worden. Voor deze percelen bestaat van particuliere zijde belangstelling. Te vens doet zich de behoefte gevoelen bij de bewoners van de Voorburg laan om de woningen te vergroten. Met de bewoners van de bespreking gaande om tot een goede oplossing te komen. De algehele herziening van het bestemmingsplan wordt thans 'bij de stedebouwkundige be handeld. Bestemmingsplan De heer C. de Munnik (P.v.d.A.) De raad wei'd een krediet gevraagd voor verbouw van de ambtswoning Slingerbos 3 (voor de gemeentesecre taris) ten bedrage van f 15.950.De keuken is klein en moeilijk bruik baar, teiwijl er geen warmwater installatie is in de woning, De schoorsteen kan door aanleg cv omgebouwd worden tot open haard, aldus de toelichting van b. en w, De heer C. de Munnik stelde dat hij x-eeds bij de aanwijzing der woning tot ambtswoning de vx-ees had geuit dat er veel kosten aan verbonden zouden zijn. „Het is voor onze frac tie een moeilijk te verteren zaak 'en het zal wel niet bij f 16.000,blij ven. Dit zijn geen kleine vei'anderin- gen meer te noemen", aldus de heer de Munnik", maar een complete ver bouwing". De heer J. A. v. d. Bijl zei niet zo veel moeite met deze zaak te hebben als de P.v.d.A.-fractie. Er zullen vex-- nieuwingen moeten komen en gezien de stijging van de huurprijs is dit te billijken. Nu de woning tot ambts woning is bestemd zit er ook een fox-se huui-verhoging in zodat voor ons deze vernieuwing wel accepta bel is. Ook de heer P. v. Hattum (V.V.D.) vond dat bij deze nieuwe huur men er ook wel iets goeds voor mag ver wachten. Hij vond het niet onbillijk. Bui-gemeester Schouwenaar bena drukte nog dat het college stelt dat aan een ambtswoning eisen gesteld mogen worden. Bezien we deze af- faix-e op zijn financiële merites, dan blijkt dat de gemeente quitte speelt. In stemming gebi-acht werd het voorstel met zeven stemmen voor en dx-ie tegen (C. de Munnik, J. Klomp en A. Kommer P.v.d.A.) aangenomen. Aan het slot der vergadering deel de de raadsvoorzitter nog mede,' dat de eerstvolgende vergadering ^al worden gehouden op maandag 7 xnei a.s. Bij de aanvang der vergadering deelde de heer Schouwenaar mede, dat het raadslid de heer F. Dooge wegens opneming in het ziekenhuis niet aanwezig kon zijn. Namens de raad zal hem een attentie worden gestuurd. Feest te Zierikzee ZIERIKZEE, 26-4. Donderdagavond werd door de Hervormde Vrouwen groep „Wees een Zegen" op feestelijke wijze gejubileerd. Gezeten aan een welvoorziene dis lieten leden en genodigden het jubileum-programma de revue passeren. Nadat de presidente mevrouw G. C. Schot-de Regt iedereen hartelijk welkom had geheten hield dominee J. van der Schee een inleiding waarvoor hij als toepasselijk thema psalm 138 had gekozen. Veertig jaar notulen is nogal wat, zodat deze in gedeelten werden voorgelezen door me vrouw P. Flikweert-Sies. Er werd het nodige vernomen over de verschillende „ups and downs" in de groep. Onder leiding van voornamelijk dominees-vx-ouwen, in eex-ste instan tie mevrouw Gerritsen, de opricht ster van de gx-oep, die vex-gezeld van haar man ook aanwezig was, be landde de vex-eniging vanuit het vroegere zaaltje in de Poststraat, in een tijdsbestek van 40 jaar aan de jubileumtafel in het verenigingsge bouw in het Vrije. Dat *n die tussen tijd het nodige gebeurd en veran derd is ligt voor de hand. De werkzaamheden van de vereni ging varieerden van het breien van kleren voor militairen tijdens de mo bilisatie, tot het maken van Kerst pakketten voor behoeftige gezinnen. Huldiging Hier te lande, in deze tijd, geluk kig vi-ijwel ovei-bodige taken. Wat niet wil zeggen dat de vereniging nu met- de handen in de schoot zit, zij is aktief op het teri-ein van bejaai'den- en ziekenzox-g, en vei'zorgt o.a. een verjaardagsfonds. Deze en andere aktiviteiten op verschillend gebied, kwamen tot uiting in een declamatie van mevrouw Wandel-van Klinken. Gehuldigd werden diegenen die vanaf de oprichting lid van de vei-- eniging zijn geweest, te weten de da mes Steendam, Pistorius, Schippers, De Vlieger en Botvliet. Zij kregen een bloemstuk aangeboden. Mevrouw Van Vessem had de lachers op haar hand met een voordracht in het Zeeuws. Na een samen gezongen en zelfgemaakt lied op de groep was er gelegenheid tot felicitatie waar ondermeer door andere vrouwenver enigingen druk gebruik van werd gemaakt. Ds. Gerritsen vertelde nog wat anekdotes uit zijn Zierilczeese loopbaan. Mevrouw Moermond droeg het „Vereniging-A.B.C. voor. Hierna volgde nog het lied „Wees een zegen" 40 jaar, waarop besloten werd met de samenzang Gez. 280 1. De 48 tellende groep en het bestuur kun nen terugzien op een zeer verzorgd en geslaagd jubileum-festijn. De presidente mevr. Schot-de Regt tijdens een speechje, na de bloemen hulde van de „dames van het eerste uur". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE Vergadering U.V.V. Op dinsdag 1 mei wordt in het R.K.-centrum (Mosselstraat) weer een vex-gadering gehouden van de U.V.V.-afdeling. Op deze vei'gadei'ing komt o.m. aan d/2 orde de bespreking- van het bejaardenx-eisje van de so ciëteit. De mededeling wordt gedaan, dat op maandag 14 mei weer een ontspanningsavond voor bejaarden zal worden gehouden m.m.v. de Kon. Harmonie „Kunst, en Eer". De Kinder-modeshow Uitgetild uit het programma van koninginnedag, vestigen wij nog eens de speciale aandacht op de Kinder- modeshow (14-15 uur) op het Ha- venpleïn Een enorme kans voor de kinderen van de le. 2e en 3e klas van de basisscholen: een dito kans ook voor moeders en oma's de kleinen te verwennen met „vreselijke leuke spullen" uit de oude kledingdoos- of koffer. Gedacht is aan tv-artiesten en spookjesfiguren. Enfin met al die spullen uit de oude doos valt heel wat tevoorschijn te toveren. 1-mei-viering P.v.d.A. Gp l mei vindt in het Huis van Nassau, uitgaande van de afdeling Zierikzee van de P.v.d.A., de 1 mei- viering plaats. Enkele films zullen worden vertoond, na de opening door de vooi*zitter. De mei-rede wordt uitgespx-oken door mevr. Nel Barendregt, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. Het gezel lig samenzijn - na afloop - wordt verzorgd door „De Leo's". Orgelconcert in Middelharnis Op Koninginnedag zal Charles de Wolff een concei't geven op het oi~- gel van de Grote kerk in Middelhar- nis. De werken die gespeeld zullen worden stammen uit twee stijlpei'io- den van de muziek t.w. de barok en de romantiek, die worden vertegen woordigd door hun grootmeesters. Johann Sebastiaan Bach en César Auguste Franck. Het progx-amma vermeldt van Bach o.a. het koraal- voorspel „Schmücke dich. o liebe Seele", en Preludium en Fuga in Es dur, een onderdeel van de zgn. Grote Orgelmis. Het px-eludiuxn is een ro- buust-uitbundig stuk, terwijl in de fuga drie thema's worden uitgewerkt, eerst afzonderlijk, daarna gecombi neerd. tot een machtig polyfoon werk. Van Franck o.a. „Ti-oisième Choral", waarvan de toccata-achtige opening aan Bach doet denken, en v.Prélude, Fugue et Vax-iations", een compositie, die Fi'anck na aan het hart lag. RENESSE Koninklijke onderscheiding In het kader van de. „lintjesregen" in verband met de jaardag van H.M. de Koningin, is de ere-medaille in brens, behorend bij de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan de heer K. R. Janse te Renesse. De on derscheidene is vijftig jaar lid ge weest van de muziekvereniging „Luctor et Emergo". Heden (vrijdag) avond zal op een in het Dorpshuis te houden bijeenkomst, de medaille aan betrokkene worden uitgereikt. DREISCHOR Harmonie „Crescendo" en „Nieuw Leven" naar Flakkee De plaatselijke hai-monie „Cres cendo" en „Nieuw Leven" uit Ouwerkex-k maken op maandagmoi-- gen 30 april gezamenlijk een muzi kale rondgang door het dorp ter ge legenheid van Koninginnedag. Daar de Oranjevereniging het zwaartepunt der festiviteiten op 5 september ge legd heeft, is dit het enige muzikale optreden ter plaatse. Evenals vorig jaar heeft men besloten gevolg te ge ven aan een uitnodiging van de Oranjevereniging uit het Flakkeese Herkingen het avondprogramma al daar te komen verzox-gen. Allereerst stax't men om 7 uur vanaf het haven plateau met een rondgang door de gemeente. Hierna volgen diverse volksspelen. De avond wordt met een gx-ote lampionoptocht besloten. En Duiveland in 1972 maar f 10.000 betalen voor door de lieverdjesaange richte vernielingen. Hoe gaat dat in 1973? Het blijft tol oktober '74 ZIERIKZEE, 26-4. In de week van 10 tot 17 mei zal het dolfina rium „Dolfirodam'' vanuit Rotter dam naar de haven in Westrepart, werkhaven van Rijkswaterstaat in Scharendijke aan het Grevelingen- meer, worden overgebracht. Het krijgt daar een tijdelijke ligplaats. Twee zomerseizoenen, dat wil zeg gen tot uiterlijk 1 oktober 1974, mag het dolfinarium hier blijven. „Dolfirodam" B.V. zal, zo is de af spraak, zo spoedig mogelijk onder zoeken, welke mogelijkheden er zijn voor een ander^ ligplaats in het Gre- velingenbekken of daarbuiten. Daar bij zal de overheid behulpzaam zijn. In een kleine werkgroep met verte- genwoox-digers van Rijkswaterstaat, C.R.M., de provincies Zuid-Holland en Zeeland en Dolfirodam B.V. zul len de mogelijkheden in de twee provincies worden geïnventariseex'd. Bij dit onderzoek zal ook worden nagegaan of het dolfinarium in een groter verband van recreatieve voorzieningen kan worden opgeno men. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Recentelijke causerie: „Heeft de kerk nog toekomst?" vergaderde de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van mevi\ Van der Spek-de Waal. Nadat gezongen was Gezang 34 1 en 6 las de presidente Joh. 19 17-24 en hield daarover een meditatie. In de tweede helft van de verga dering hield ds. G. P. Post te Arne- muiden een referaat over het onder werp „Heeft de kerk nog toekomst?" Het gaat niet zo goed met de kerk concludeerde spreker aan het begin van zijn causerie, het kerkbezoek gaat overal achteruit. Jongeren die vroeger verplicht werden door hun ouders om naar de kerk te gaan, gaan dikwijls niet meer als ze op eigen benen komen te staan. Jonge- i-en van nu, gaan ook niet meer zo gemakkelijk op het gezag van hun ouders als vroeger. Maar dat bete kent nog niet dat er geen godsdienst meer is. In ieder mens is er een drang om een God, c.q. een hogere macht te dienen, al is het dan vaak een afgod. Maar de kerk is iets an- ders dan „godsdienst". De kerk is. zo leert de bijbel ons „Het lichaam van Christus". Wil de kerk nog toekomst hebben, dan moeten we terug naar het Woord Gods en de zuivere ver kondiging daai'van. Ook zou het.kun- nen zijn, dat de kerk in de westerse wereld achteruit gaat, maar dat el ders in de wex-eld God zijn Kerk tot bloei brengt. We zien dat ondermeer aan de grote vraag naar bijbels in de landen buiten Europa, voornamelijk in Afi'ika en Azië, onder meer ook in Japan, dat lange tijd doof bleef voor de boodschap van het Evangelie. De Kerk heeft nodig dat we bidden om de Heilige Geest, want die is het die de Kerk toekomst geeft. We hebben de belofte, de poorten der hel zullen de Kerk niet overweldigen. God zelf houdt haar in stand. Dit moet be moedigen en troosten. Ds. Post be antwoordde tot slot verschillende vragen, waarna het bondslied wei'd gezongen en ds. Post met dankge bed sloot. Casco kotter in haven In de industriehaven te Bruinisse arx'iveerde het casco van een Noordzeeviskottei', door de firma P. Maaskant en Zonen te leveren aan een Schotse firma, Gebrs. Manson te Mallaig in Schotland. Het schip krijgt het nummer B.O. 145 en is van het zelfde type als de Schotse viskotter B.F. 150 die op 6 september 1972 wei'd afgeleverd. Het casco is gebouwd bij de scheepswerf De Amstel te Ouderkerk aan de Amstel. Het schip wordt uit gerust met een Lister Blackstone motor van 900 p.k. en 750 toeren. Om een idee te geven: Houtrofc herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvkildcdir-tot "nul" zonder afbrokkelingADat zag u op de TV- reklame/Vajf dik/tot ragdun pla muren. wegwis zetten op hout of spaanplaatotbetfiaemaxlle of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen... Pleisterlaag repareren op muur of sqfuoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muxir hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glasl Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenveriies. 1/2 kg ƒ4,95 1 kg 8,75 2 kg 5 kg ƒ15,60 ƒ30,50 HÖteM AN OPPEN ZIERIKZEE KERKWERVE, 25-4. De bejaar densociëteit van Kerkwerve hield dezer dagen een byeenkomst in het teken van het Paasfeest. In deze bij eenkomst waren mede aanwezig da mes van de Hervormde Vrouwen vereniging De dames Verton, Fondse en Van Asperen hadden de leiding bij een paasliturgie, afgewisseld met samenzang en declamatie. De over denking was van ds Van den Berg te Scharendijke. In de pauze wei'd thee gedronken, waarna nog enige dames gedichten lazen. Het progi'amma van de vrou wenvereniging werd afgesloten met een kwis, waaraan door vijf dames en vijf heren werd deelgenomen. Winnaars met een halve punt voor sprong wei-den de heren, die met een kleine attentie werden beloond. Afscheid mevr. Francke Hierna werd afscheid genomen van mevr. Francke-van Nes. Me vrouw Mattheijse-van der Weele dankte mevrouw Francke en bood haar nairxens de bejaarden een fraaie lederen tas aan. Voor de fijne ontvangst tijdens vele bezoeken van de bejaai'den uit Noordgouwe werd mevrouw Francke dank gebi'acht door mevrouw Kort-v. d. Panne uit Noox-dgouwe. Zij bood een bonbon schaaltje aan. Mevrouw v. d. Hoek-van Leeuwen bedankte mevrouw Francke voor het vele werk voor de sociëteit geduren- 1 de vele jax-en gedaan. Dank in dicht vorm wei-d gebracht door mevrouw Berrevoets-de Looze. Mevrouw Francke dankte op haar beurt voor alle gesproken woorden en kadoos en hoopte in de toekomst npg eens op bezoek te komen om de vriendschapsbanden aan te houden. Hiex-na werd gezongen „Wat de toe komst brengen moge". Ds. v. d. Berg sloot de middag af met dankgebed, waarna nog koffie en koek werd ge presenteerd. Mevrouw Francke nam persoonlijk afscheid van alle aanwe zigen. Op 8 mei hopen de bejaarden een bezoek te brengen aan Tholen, waar het gezelschap zal worden i'ondgeleid door de heer Baas, oud-burgemeester van Kerkwei've. Zondag koffiedrinken Jdü Telemann. zondag uur in de Op het programma staan werken van Telemann, Villa-Lobos, De Roos en Corelli. Toegangsprijs: 3,-; houders C.J.P.: f 2,-. U bent vanaf •11.30 uur welkom voor een gratis kopje koffie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5