rrico ^De ^renóboerin Is een vrouw een cent minder dan haar man? STREEKNIEUWS Kaas met ster-allures Advertentie 't Is tegenwoordig wel even anders dan vroeger. De vrouw is niet alleen maar keukenprinses, de man niet alleen maar baas over het geld. En dat is maar goed ook. Waarom zou alleen manlief beslissen over dingen waar je als vrouw dagelijks mee te maken hebt. Over je huishouden bijvoorbeeld. En over de kinderen. En over het geld. Zoiets doe je tegenwoordig samen. Het salaris komt elke maand op een Amro Privérekening bij de Amro Bank in de buurt. Zo kun je ook als vrouw over betaalcheques beschikken (dan hoef je tenminste geen groot geld in huis te hebben). Je hebt er als vrouw je eigen spaarrekening. Waarom ook niet? Je man spaart toch óók? Je kinderen hebben toch óók een spaarboekje? Je hebt er je kostbaarheden verzekerd, omdat je bij de Amro Bank alle verzekeringen kunt afsluiten. Je regelt er veel zaken als je met vakantie gaat: je vreemd geld, je reisverzekering, enz. Als je samen met je man besloten hebt dat er misschien geld belegd gaat worden, of dat je geld wilt lenen, of dat je hypotheek wilt voor een huis, wel dan weet je dat je bij de Amro Bank aan kunt kloppen. Voorde man geen problemen, voor de vrouw geen probleem: geldzaken regel je via de Amro Bank. SEROOSKERKE Aanrijding Zondag, eerste paasdag, had op de provinciale weg te Serooskerke, een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. De auto van J. B. L. uit Rotterdam, werd aan de achter zijde aangereden door A C. M. M. te Roosendaal, waardoor blikschade ontstond. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert op donderdag 26 april a.s. 's avonds in het Plaatsen- huis te Dreisohor. De agenda ver meldt: verpachten nieuwe jachtha ven te Brouwershaven aan de water sportvereniging Brouwershaven; be noeming havenmeester; vaststelling voorbereidingsbesluit Brouwersha ven-West; vaststelling 9e wijziging der gemeentebegroting 1973. SCHUDDEBEURS Na aarzeling toch aanrijding Tweede paasdag had 's middags om ongeveer vier uur een aanrijding plaats tussen dpie auto's. Op de Kloosterweg te Schuddebeurs reed J. v. D. richting Zierikzee, en wilde links af slaan in de Verbrandemans- weg, toen J. M. W. F. te Nieuwerkerk aan kwam rijden en enige aarzeling ontstond betreffende de voorrangs verlening. Toen J. v. D. na enige ogenblikken doorreed, verleende hij geen voorrang aan een derde perso nenauto, waardoor de drie auto's elkaar raakten. Twee bestuurders liepen lichte verwondingen op. Be treffende auto's werden beschadigd. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad Donderdag 26 april wordt te Brui- nisse een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad gehouden Het enige agendapunt is de benoeming van een onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare basisschool. De eerste volgende vergadering van de raad waar meerdere agenda punten worden behandeld is uitge schreven tegen vrijdag 11 mei. Het aardgas Per 16 april bedroeg het aantal aansluitingen op het aardgasnet te Bruinisse 665. In februari jl. was dit nog 627. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 25 APRIL NED. I: De filmliefhebbers zullen het wel jammer vinden, voorzover zij geen sympathie koesteren boor het bruine monster, dat er vanavond weer op Europacup-niveau gevoet bald wordt. Veertien dagen na het prachtige spel op de grasmat van het Amsterdamse Olympische Stadion en de veldslag in het stadion van Bo- russia Mönchen Gladbach, staan Ajax en F.C. Twenthe vanavond voor de relurnwedstrijd in het Euro- pacup-resp. UEF A-cup-toernooi. Beide clubs moeten heel wat in hun mars hebben willen ze na tweeynaal drie kwartier voetballen kunnen zeggen, dat ze in de finale zitten. Ajax staat er iets beter voor dan F.C. Twenthe, maar met een 2-1 achter stand wordt het vanavond een uiterst zware kluif in de Spaanse hoofdstad om Real Madrid uit de fi nale te houden. Het kinderprogram ma om vijf uur wordt door de TROS verzorgd. In de vooravond tussen zeven en acht, worden de rubriek Van gewest tot gewest en een film pje van de Stichting Socutera uitge zonden. Na het journaal een uitzen ding van de Politieke Partijen. NED. II: De TROS, die vanavond het tweede net bezit, begint om ze ven uur aan de uitzending van hei programma „Sjoko", dat door kinde ren wordt samengesteld. Een be ruchte Amerikaanse misdadiger uit de dertiger jaren was John Dïllinger. De man, die Amerika's eerste staats vijand nummer één was, is in 1934 bij een vluchtpoging doodgeschoten. Na het journaal van acht uur zendt de TROS een film uit, die gewijd is aan de laatste levensdagen van John Dillinger, de bankrover met de slangeogen en de scheve glimlach. In de documentaire komt ook een ge sprek voor met de vader van John Dillinger. Een koekje van heel ander deeg is het hierna volgende program ma „The Goodies", met de beleve nissen van de Engelse tv-liomieken. Voordat het IKOR om tien uur het programma overneemt met de in formatierubriek Kenmerk, komt de TROS tenslotte nog met de rubriek Op uw gezondheid, dat vanavond in formatie geeft die vooral nuttig is voor gezinnen met kleine kinderen. WOENSDAG 25 APRIL NED. I: 17.00 Flipper; 18.45 Ti-ta- tovenaar18.55 Nieuws: 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke Par tijen; 20.30 De kus van het gevaar 22.15 Studio Sport; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Sjoko; 20.00 Journaal; 20.20 De laatste dagen van John Dil linger; 21.10 The Goodies; 21.40 Op uw gezondheid: 22.05 Kenmerk; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 26 APRIL NED. I: Tot tien uur VPRO, daar na Evangelische Omroep. Het beertje Colargol luidt vanavond om zeven uur het V PRO-programma in. Voorts bieden daarna tot acht uur nog de serie „Zwijgen is goud" (met stomme films) en een avontuur van Popeye vrolijk amusement. Na de gebruike lijke Berichten uit de Samenleving wordt een nieuwe Dick Cavett show op het scherm gebracht. De pro gramma's van deze Amerikaanse tv- prèsentator zijn altijd het aanzien meer dan waard, omdat hij steevast een boeiend persoon interviewt. Van avond is de acteur, regisseur en schrijver John Huston de gespreks partner van Cavett. De VPRO zendt voordat zij het roer overdraagt aan de E.O. de documentaire „Goud koorts" onder de Moerdijk" uit. Dit programma van Bob Ris laat het licht schijnen over de historie van het industrieterrein in Moerdijk. Van de E.O. zijn twee programma's te verwachten. Allereerst Kerk en Advertentie niet vergeten .Frico eten Theologie, met een herhaling van een gesprek over de zendingsconfe rentie. „Uptight" is de titel van het tweede en laatste programma, dat verhaalt van een Duitse immigrant die geheel eigen ideeën heeft over de opvoeding van zijn kinderen. NED. II: Vier programma's zijn tussen zeven uur en half elf van de AVRO op het tweede net te ver wachten, elk met een eigen karakter. Daar is om te beginnen de derde uit zending van Jonge mensen op weg naar het concertpodium. Vanavond zijn dat leerlingen van het Weens conservatorium. De kleine politie man Colombo stapt na het journaal Opnieuw schakelt ze in de achter uit, want als het ook een man is, gaat ze als de wind terug! Ze laat even de felle lamp van haar wagen schijnen. Dan slaakt ze een diepe zucht van verlichting: het is een maréchaussée: grenspolitie op pa trouille, begrijpt ze. Nu dimt Els het licht van haar wagen, zet de motor stil en stapt uit. De maréchaussée en de boerendoch ter zijn gelijktijdig bij het licaam, dat nog altijd roerloos op het weg dek ligt. „Hallo," begroet hij, „wat is hier (Je hand?" „Ik weet het niet", antwoord ze. „Ik kwam aanrijden en zag die wa gen staan. Ik vertrouwde het niet helemaal. Even later zag ik deze man hier liggen. Ik beschouwde het als een tx-uc De maréchaussée wendde zich tot zijn collega, die nog in de auto zat. „Joop, kom eens met een zaklamp; er ligt hier iemand!" Als beide mannen enkele ogen blikken later zich over de man bui gen, zien ze, dat hij uit verschillen de wonden aan gezicht en handen bloedt. „Allemachtig!" roept een der po litiemannen verschrikt uil- ..die man is aangereden. Waar is de bestuurder va ndeze wagen?" Hij wendt zich tot het meisje. „Hebt u geen tweede man gezien?" Ze schudt haar hoofd. „Niemand. Behalve hem dan." Ze wijst op het slachtoffer. De maréchaussée kijkt in het rond. Maar het is nu volslagen donker en de mist wordt dikker. „Joop, zet je knipperlicht in werking en roept de het tv—scherm op. Hij krijgt te ma ken met een merkwaardige moord zaak, die zich afspeelt in rugbykrin- gen. De man die van de moord ver dacht wordt, schijnt een ijzersterk alibi te hebben. „Niets om aan te trekken". Een kreet die menige vrouw slaakt als ze een avondje uit moet. Het is ook de titel van een pro gramma waarin het vaderlandse vrouwvolk op de hoogte wordt ge bracht van de nieuwste voorjaars mode. Onder een andere aardige ti tel „Is het nou uit met dat lawaai" brengt de AVRO tenslotte nog een programma dat gewijd is aan de ge luidshinder die de omwonenden van het vliegveld Schiphol ondervinden. centrale op. Vertel, wat we gevonden hebben en laten ze een dokter sturen En een ambulance. Ik heb zo de idee, dat hij zwaar gewond is." De man ligt schuin voorover op de weg. Zijn gezicht is ten dele zicht baar. De maréchaussée belicht zijn hoofd en vraagt aan het meisje: „Kent u hem?" Even bekijkt ze zijn gehavende gezicht. „Geen idee," antwoordt ze. De man belicht daarna de num merplaat van de wagen: 43-20 EZ leest hij. Het is een Ford Cortina. 'Waarschijnlijk groen. Maar dat kan hij in het halfduister niet goed zien. Hij kent de wagen evenmin. De man kijkt door het geopende portier naar binnen. Er staat een kistje met fles jes bier in en nog een doos, uitpui lende met boodschappen. In het handschoenenvakje vindt hij het kentekenbewijs. Bij het licht van de zaklamp leest hij de naam: C. Tollema. Hij kent de boerin. Ze woont een kilometer vei- der, een eind van de grensweg af. Zou zij deze man aangereden heb ben en in paniek zijn gevlucht? Het begint er op te lijken. Vrouwen rea geren in zulke gevallen gewoonlijk anders als mannen. In de politiewagen heeft de als als Joop genoemde maréchaussée verbinding met de centrale post in Nieuwe Schans. Men hoort hem aan en neemt maatregelen. De dichtstbij zijnde dokter wordt gebeld. Die moet er eerst maar eens heenrijden. Als het nodig is, kunnen ze alsnog een ambulance sturen. „We zullen hem alvast bellen en zeggen, dat hij klaar moet staan om dadelijk uit te rijden. DONDERDAG 26 APRIL NED. I: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de Sa menleving; 20.35 Dick Cavett show; 21.20 Goudkoorts onder de Moerdijk; 22.00 Kerk en Theologie; 22.45 Up tight; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Jonge mensen op weg naar het concertpodium; 20.00 Jour naal; 20.20 Columbo; 21.35 Niets om aan te trekken; 22.05 Is het nou uit met dat lawaai?; 22.30 Journaal; 22.35 Teleac. FEUILLETON DOOR J. L. POSTHUMUS Meer kunnen we voorlopig nog niet doen." De andere maréchaussée heeft een paar dekens uit de auto gehaald en legt die nu over de man ..Het vriest nog altijd zo'n graad of zes. De man zou doodvriezen." Joop komt ook naderbij .„Er komt een dokter," zegt hij. „En een am bulance wordt gereed gehouden." Zijn collega knikt. „Goed. Blijft kontakt houden met de centrale." Als deze terugloopt naar de met geel licht knipperende politiewagen wendt de ander zich tot het meisje. „Wie bent u?" „Els Stiekema. Van Stiekema Borg." De man kent de kapitale boerderij en de boer zelf ook: een tamelijk ou de man, die met een veel jongere vrouw is getrouwd. Dit is dus zijn dochter. Hij heeft haar enkele dagen geleden nog op het ijs gezien. „U was zeker op weg naar huis?" „Ja. Ik heb boodschappen gedaan in het dorp." Hij wijst op de andere wagen. „Die is van mevrouw Tollema. Waar schijnlijk heeft zij dit ongeluk ver oorzaakt en is er in paniek vandoor „Dat is strafbaar, niet?" De politieman haalt zijn schouders op. „Kun je in dit geval van opzet telijk een mens in nood in de steek laten? Ik weet het niet. De vraag is: wie had er schuld? Er is hier een bocht en de weg is smal. Als de man niet voldoende aan de kapt van de weg heeft gelopen. Je bent niet ver dacht op een wandelaar, als je op deze weg rijdt. Ik weet het zelf." (wordt vervolgd) 49

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6