CONCERT „SOLIHULL YOUTH ORCHESTRA" - ZIERIKZEE STREEKNIEUWS De Zevibel-vergadering te Bruinisse Gevarieerd voorjaarsprogramma gereed Paasviering bejaarden te Brouwershaven Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION GEMEENTERAAD HATFIELD MET DAMES NAAR ZIERIKZE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 april 1973 Nr. 21271 ZIERIKZEE, 18-4. Het jeugdorkest uit het Engelse Solihull, dat deze week een aantal concerten gaf in Zeeland, concerteerde dinsdagavond in de Chr. Geref. kerk te Zierikzee. Helaas was de publieke belangstel ling voor het ongetwijfeld sympa thieke en enthousiaste optreden van de muzikale Engelse gasten niet al te groot. Dit deed overigens weinig afbreuk aan de spontane inzet van het uit bijna vijftig meisjes en jon gens bestaande orkest, dat onder leiding van Michael Stuart een vier tal ccncertwerken ten gehore bracht. Dat betekende ruim een uur muziek genot, beloond met een warm ap plaus en een „echte Hollandse tulp" na afloop voor de jeugdige orkest leden. Dit concert te Zierikzee, waarvoor vooral ook veel jongeren belangstel ling toonden, kwam tot stand onder auspiciën van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool. Mej. E. Jense. directrice van de af deling Zierikzee, verwelkomde het gezelschap bij de aanvang van het concert, dat werd ingezet met een fraaie orkestbewerking van een ge deelte van het Wilhelmus, gevolgd door het Engelse volkslied. Alle concertbezoekers kregen een programma van het „Solihull Youth Orchestra", speciaal samengesteld bij gelegenheid van „The Visit to The Netherlands" - 14-21 april - en uit dit programma blijkt dat pre mier Edward Heath een bijzondere bewonderaar van het jeugdorkest moet zijn Hij gaf het orkest een boodschap mee in de vorm van een wens dat het concertbezoek zal mo gen bijdragen aan de versteviging van de banden tussen Nederland en Engeland, dit mede gelet op de toe treding van Engeland tot de E.E.G. „Ik ben er zeker van dat uw bezoek aan Nederland een groot succes zal worden", aldus premier Heath. Gevarieerd programma Op het programma stond de Ou verture Öberon van Weber waarna de Party Piece for Piano and Or chestra van Richard Rodney Ben nett werd vertolkt Hierin excelleerde de 15-jarige soliste Jacqueline Cole. De jonge pianiste studeert aan de bekende Yehudi Menuhin School en zij zal in de toekomst zeker nog van zich laten horen De daaropvolgende symfonie in vier delen „The Clock" van Haydn vormde een hoogtepunt in het pro gramma. Tot besluit werd het stuk Koanga van Delius gespeeld. Dirigent Gill en het orkest bereiden zich voor op het concert te Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Uitstekende prestaties Onder dirigentschap van Michael Stuart bracht het orkest het tot uit stekende prestaties. De jeugdige leeftijd van de muzikanten in aan merking genomen hebben ze nogal heel wat in hun mars. Na een staande ovatie werd het publiek verrast met een toegift van de componist Bennett. De vrouwe lijke leden van het gezelschap kre gen na afloop tulpen aangeboden. ZIERIKZEE Vereniging „Stad en Lande Op woensdag 25 april wordt in de Concertzaal-foyer de ledenvergade ring gehouden van de Ver. Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Veertigjarig jubileum Hervormde Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereniging herdenkt donderdagavond 26 april a.s. met een bijeenkomst voor leden en genodigden in het Hervormd Ver enigingsgebouw het veertigjarig be staan. Vereniging „Stad en Lande" Op woensdag 25 april wordt in de Concertzaal-foyer de ledenvergade- BRUINISSE, 18-4. In de te Brui nisse gehouden vergadering van Ze- vibel heeft loco-burgemeester S. A. Jumelet de leden welkom geheten in Bruinisse. Hij constateerde dat in Nederland, in zijn strijd tegen het water de vis serman dikwijls het veld moet rui men als weer een „overwinning" op de zee is behaald Dat was ook zo op de Grevelingen. toen de Brouwers- dam, Brouwershavense Gat en Gre velingen van de zee afsloot. De mos selkwekers. die eeuwenlang op de Grevelingen hun kweekgronden had den. werden buitenspel gezet Hij voorzag dat de heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van Zevïbel, strijder voor een open Oosterschelde als geen ander daarvoor gehoond en beledigd, de laatste slag zal gaan winnen nu zich het laatste jaar, een mentaliteitsverandering voltrekt, die eigenlijk niemand meer had ver wacht. Vissen op de Noordzee Hij hoopte dat het voorbeeld van de firma Van Kooten-Jumelet-Otte om een Noordzeekotter uit te rusten en daarmee op de Noordzee te gaan vissen door meerderen zal worden gevolgd; zodat Bruinisse visserij plaats zal blijven tot in lengte van dagen. Ook de mosselvloot zou blij ven als de mosselverwatering in Zeeland kan blijven. Hij deed een beroep op Zevibcl en op andere vissers-mensen in de zaal cm Bruinisse levensruimte te gun nen, ook op het gebied van de mos selvisserij en de strijdbijl te begra ven. Men probeert wel eens, ook voor zitter Okkerse had dat geconstateerd Bruinisse het kind van de rekening te laten worden, omdat de Grevelin gen eerst is afgesloten. Hij bepleitte daarentegen dat men gezamenlijk zal optrekken om de Zeeuwse visserij te verdedigen. Het gaat soms anders Het gaat in de mosselvisserij dik wijls anders dan de mensen die het willen regelen hebben voorzien. Voorbeelden daarvan noemde spre ker het voorkomen van mosselzaad in het Grevelingenmeer, twee jaar na de afsluiting en de uitzonderlijke hoge opbrengst van de mosselperce len in Waddenzee en Zeeuwse stro men in het afgelopen seizoen Een en ander was voor hem aan leiding de congresserende leden een tot weerziens in Bruinisse toe te roe pen. ring gehouden van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duive land. Bestuursverkiezing is noodza kelijk i.v.m. het aftreden van de he ren mr. A. Gast, W. P. de Vrieze en N. H. Lysen. In de vakature ontstaan door vertrek van de heer F. J. Vos jr., wordt kandidaat gesteld mevr. M. E. Jansen-Glas. Ter vergadering wordt een lezing gehouden door de heer F. Beekman, over het onderwerp: „Renaissance bouwkunst en de stoeppalen uit die periode in Nederland en België" (o.m. ook in Zierikzee). Hulpactie voor getroffen middenstand Te Renesse is een comité gevormd dat zich als doel heeft gesteld een hulpactie te voeren voor het door de storm van maandag 2 april ernstig in de uitoefening van zijn bedrijf ge troffen heer R. v. d. Have. Het strandpaviljoen „De loze visser" van de heer Van der Have werd namelijk totaal door de storm verwoest en door de zee weggespoeld. Het hulpcomité heeft thans een rondschrijven gericht aan collega middenstanders en horeca-bedrijven met de bedoeling om de heer Van der Have in staat te stellen vóór het seizoen zijn bedrijf weer te hervatten Het comité is samengesteld met in stemming van het bestuur van de Horecaf Schouwen-Duiveland en be staat uit de heren H F. v. d. Bersse- laar, J. Berrevoets en N. van Broek hoven. Aan het Rampenfonds werd gevraagd hulp te verlenen. Deze hulp is toegezegd maar zal onvol doende blijken om de heer Van dei- Have in voldoende mate weer in het zadel te helpen De schade bedraagt plm. f 18.000,-. Verzekeringsmaat schappijen verzekeren geen strand paviljoens. Giften, onder het motto „De loze vissers", kunnen worden gestort op zowel de Ned. Middenstandsbank als de Rabo-bank Paasos Slager J. de Koning te Burgh slachtte een dezer dagen een paasos. Het beest, een Charlerois en gefokt door de heer Muste te Haamstede, woog niet minder dan 530 kg. Een behoorlijke „kluif" dus. HAAMSTEDE H.S.V. „De Krabbe" De H.S.V. ,.De Krabbe" organiseer de op 15 april jl. een wedstrijd aan de Plompetorenweg. waaraan 26 se nioren en 8 junioren deelnamen. On danks het slechte weer, kon de opkomst toch goed genoemd worden. Gevangen werd 40 bovenmaatse en 12 ondermaatse vissen. Uitslag: 1. W. de Jonge 1404 pnt: 2. A. v. d. Zande 1121 pnt.: 3. P. M. de Jonge 845 pnt.; 4. P. de Rijke 610 pnt.; 5. J. van Hoft 515 pnt.; 6. L. J. Steketee 485 pnt.; 7. P. Quaak 470 pnt.; 8. Chr. de Graaf 467 pnt.; 9. M. Wessels 447 pnt.; 10. A. P. Deurloo 410 pnt.: 11. H. Boekestein 369 pnt.; 12. C. H. Makkus 365 pnt. Junioren: 1. Cor Quaak 480 pnt.; 2. Daan Blom 450 pnt.; 3. Jos Provoost 250 pnt. Expositie „Van schaap tot bijbel" In de Gereformeerde Kerk te Haamstede zal van 20 april tot 1 mei een expositie van wandkleden wor den gehouden. Mevr. J. v. d. Broek- de Gooyer heeft van echt schapen wol wandkleden gemaakt geïnspi reerd door allerlei bijbelse motieven. De expositie draagt dan ook de titel „Van schaap tot bijbel". Behalve op zondagen is deze expositie voor ie dereen toegankelijk van 's morgens tien uur tot 's middags vijf uur. BRUINISSE Vergadering Chr. Besturenbond Onder leiding van de heer A. Kik hield de Christelijke Besturenbond te Bruinisse een vergadering. Op deze vergadering werd aan de bouwvakkers Domus van den Berge en Arie Vaane het gouden C.N.V. speldje uitgereikt, wegens 25-jarig lidmaatschap. De heer W. van Gïlst die zich van deze taak kweet, herin nerde aan de tijd toen hij zelf nog schouder aan schouder stond met de toen nog jonge leden in de C.N.V. bonden, in de tijd toen Nedexland zich hei-stelde van de in de oorlog opgelopen wonden. Het was toen Arie Vaane, be kwaam houtsnijder, die een voorzit tershamer voor de bond vervaardig de. De heer Domus van den Berg zocht het meer in het bestuurlijke vlak. Hij volgde „cux-sussen" en bijeenkomsten en is nu nog (reeds 12Vs jaar) lid van de bondsi-aad. Hoofdbestuurders als oud-minister Roolvink en anderen leerde hij daar persoonlijk kennen. Na het opspelden van het goud, nam de bondsbestuurder de heer C. Pinxsteren uit Middelbux-g het woord, districtsbestuui-der voor Zeeland van het CNV Hij dankte eveneens de leden die hun zilveren jubileum vierden en ging verder in. op verschillende aspekten van het vakverbondsleven in de jaren zeven tig. De noodzakelijkheid, dat het CNV thans ook aan zijn mensen het sta kingsparool geeft en waarom dat gebeui-t, de noodzakelijkheid om een stukje struktuurverandering in onze maatschappij af te dwingen via het stakingswapen wei-den uitvoerig uit eengezet, mede omdat het niet alle aanwezigen, de nu al zeven weken durende stakingsaktie, bleken te waax-deren. „Zenith" aktief BROUWERSHAVEN, 16-4. Na het tamelijk succesvolle winterseizoen, (men denke o.a. aan de karnavals- avond. aan de diverse spelavonden, gespreksavonden en discoavonden o.m. met gastdiscjockeys, enz.) begint jeugdsoos „Zenith" aan het zeer ge varieerde voorjaarsprogramma. Zaterdag 21 april wordt dit inge luid door de disco drive in disco theek „Nomennescio" Zij zullen deze avond verzorgen met hun eigen in stallatie, die borg staat voor een goede geluidskwaliteit en zij brengen daarnaast tevens een lichtshow Dit alles begint om ongeveer half 8 en rond half 12 wordt het opti-eden be ëindigd Al met al liggen de vex-wach- tingen hoog en hoopt men ook op veel publiek van buiten Brouwers haven. Op 30 april (Koninginnedag) orga niseert de soos voor de jongeren een fietsenralley, die behalve door Bx-ou- wershaven ook door Zonnemaire leidt. Het plan is d.m.v. foto's van bekende punten van bovenstaande gemeentes de route van de fietsralley uit te stippelen. Dezelfde middag staan diverse spelen op het gemeentelijk sportpark op het programma. Voor de maand mei of andex-s begin juni staat alvast het optreden gepland van een be kende Nederlandse popgroep. Het is nog niet zeker welke groep gekozen wordt; dus suggesties worden zeer gewaardeerd. Behalve voornoemde avonden, wox-den ook nog diverse gespreks avonden geoi'ganiseerd, o.m. met een fotograaf. Verder wordt gewerkt aan wat meer aktieve ontspanning: men kan nu o.a. tafeltennissen; er wacht een wisselbeker op de winnaar van de reeds vex-gevoi-derde tafeltenniscom- petitie. De aanvulling van het programma beti-effende mei en juni zal spoedig bekend gemaakt wox-den. Het is nog altijd mogelijk zich als lid of donateur op te geven bij één van de bestuursleden a 1' 10,- per jaar. KERKDIENSTEN voor Goede Vrijdag Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskelk: 7.00 uur ds. Assendorp, (H.A.); Hex-v. vereni gingsgebouw: 7.30 uur ds. Van dei- Schee. Kerkvverve: 6.45 uur ds. Van den Berg (viering H.A.). Serooskerke 7.00 uur ds. Jansen Schoonhoven, (viei-ing H.A.). Burgh: 7.30 uur da. Van Leeuwen, (dienst van Woox-d en Tafel). Haamstede: 7.30 uur ds. Was senaar, (viering H.A.). Renesse: 7.30 uur Dienst van Schrift en Tafel. Noordwelle: 6.15 uur Dienst van Schrift en Tafel. Scharendijke: 8.10 uur ds. Van den Bex-g, (viering H.A.). Brouwershaven: 8.00 uur ds. Kroon (H.A.). Zonnemaire: 6.30 uur ds. Kroon, (H.A.). Noordgouwe: 6.30 uur ds. Geers, (H.A.). Dreischor: 8.00 uur ds. Geers, (H.A.). Ouwerkerk: 7.00 uur ds. Koppert, (viering H.A.). Nieuwerkerk: 7.30 uur ds. Van den Heuvel, (viering H.A.). Oosterland: 7.00 uur ds. Westexhof (bed. H.A.). Sirjansland: 7.00 uur kand. v. d. Heijden. Rottex-dam. Bruinisse: 7.30 uur ds. Post, (viering H.A.). Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 7.30 uur ds. Faviex-. Haam stede: 7.30 uur ds. Van der Kooy. Scharendijke: 8.00 uur ds. De Bres. Brouwershaven: 7.00 uur gez. dienst in de Bostonpl.kei-k (ds. De Bres). Zonnemaix-e: 7.00 uur gez. dienst met Br.'haven te Brouwershaven, Bos- tonplkerk, (ds. De Bres). Nieuwer kerk Oosterlaxid: 7.00 uur ds. Rien- stra. Bruinisse: 8.15 uur ds. Rien- stra. Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 6.30 uur ds. Ux'ban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 7.30 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 7.30 uur ds. Buijs. Haamstede: 7.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten BROUWERSHAVEN, 18-4. In het Hervormd Verenigingsgebouw heeft de bejaardensociëteit van Brouwers haven op stijlvolle wijze het Paas feest gevierd. Na een kort welkomstwoord door de presidente mevr. Schouwenaax-- Lindenbex-gh wex-d gezongen „Daar juicht een toon". Hierna volgde op treden door het dameskoor o.l.v. mevr. Van Liere, dat op uitnemende wijze een tweetal liederen vertolkte. De ovei-denking van het Paas- evangelie wex-d gehouden door ds. Ki-oon waarna samenzang en koor zang elkaar afwisselden. In de pauze wax-en er behalve koffie tractaties van de dames De Moor-Dekker. Clax-isse-Klaasse en fam. v. d. Linde. SEROOSKERKEVoonütlopend op mogelijke gebeurtenissen, die een verandering in de situalie zouden kunnen brengen, hier nog een plaatje van het natuurgebied „Schelphoek"dat - als andere ge bieden - ivacht op de zomer. Na de pauze volgde declamatie dooi de dames Kwaak en Bos. Een prach tig paasvex-haal werd verteld door mej. C. bij de Vaate. Nadat men nog diverse liederen had gezongen en het dameskoor een tweede optreden had verzorgd werd deze feestelijke bij eenkomst gesloten door ds. P. A. de Bres. Namens de bejaarden werd een woord van dank gesproken door de heer W. Janse, waax-na mevr. Schouwenaar de families Bos-de Vos en v. d. Linde hartelijk feliciteerde met hun huwelijksfeesten. Blij was de presidente dat de oud ste soosbezoekster, mevr. Vlaander- v. d. Velde na ziekte weer aanwezig was. De gehouden collecte bx-acht het mooie bedrag op van f 91,66. Er was bovendien nog een extra gift van f 25,-. Het dameskoor kreeg een be drag van f 10,- aangeboden. Na een algemeen dankwoox-d door de presidente keerden de bejaarden huiswaarts, nadat elk een chocolade paasei en een sinaasappel in ont vangst had genomen. Haamstede: 7.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 7.30 uur leesdienst. Oosterland: 7.30 uur ds. W. Hage. Geref. Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 7.00 uur leesdienst. Bruinisse: 7.30 uur ds. Van den Berg Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 7.30 uur ds. A. van der Meer. Remonstrants Ger. Gemeente Semmelsdijk: 7.00 uur Goede Vrij dag-Avondmaal. (mevr. ds. T. El- dex-s-Mayei-). R.K. Kerk Zierikzee, H. Willibx-orduskerk: Goe de vrijdag, 20 apx-il: diensten om 15.00 en 19.00 uur. Paaszatei-dag, 21 apx-il: dienst om 20.00 uur. Paaszon dag. 22 april: diensten om 8.00 en 10.15 uur. Paasmaandag, 23 april: 10.15 uur Euchax-istieviering. Haamstede, Toex-istenkerk O.L.Vr. op Zee: Paaszatex-dag, 21 april: dienst om 21.30 uur. Paaszondag, 22 april: diensten om 9.00, 10.30 en 19.00 uux'. Paasmaandag, 23 april: 9.00 uur Eucharistieviex-ing. Renesse, Toeristenkex-k De Ark: Paaszaterdag, 21 april: dienst om 20.00 uux". Paaszondag, 22 april: 9.30 uur Eucharistieviex-ing. Om een idee te geven: Houtrot hex-stellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklamadyan ragdun pla muren/ Treela/zetten op hout of spaanplq^nf betenemaille of over oude tegclsi Spaanplaat naadloos verlijmen. BlAigipflaag repareren op muuKöf' schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nn gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN. PLEIS TEREN, PLAMUREN EN EER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-on-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor do han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg ƒ4,95 1 kg 8,75 2 kg ƒ15,60 5 kg 30,50 ARNHEM. Een ongeveer 23-jax-ige jongeman heeft tijdens een gewa pende roofovex-val op het postagent schap in Arnhem f 1000 buitgemaaKt De man vluchtte op een bromfiets en is nog spoorloos. Aankomst op Koninginnedag ZIERIKZEE. 18-4. - Voor een vierdaags bezoek aan Zierikzee en Schouwen-Duiveland, arriveert op 30 april - de jaardag van koningin Juliana - de gemeente raad van de Engelse stad Hatfield, binnen het kader van de traditionele uitwisselingsbezoeken. Het Engels gezelschap arriveert in de late middag te Hock van Holland en hoopt zo tijdig te Zierikzee te zijn, dat men op het Havenpleïn de avond- sliow kan meemaken, die wordt ge-organïsccrd door de Z.O.V. Gelijk bekend is voor die avond o.m. de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" geprogrammeerd. Na afloop gaat het gezelschap naar het stadhuis, waar zij worden afgehaald door dc respektievelyke gastheren en gastvrouwen. Dinsdagmorgen komen de gasten andermaal bijeen in het stadhuis en wordt o.m. een bezoek gebracht aan het museum. Verder wordt de St. Lievensmonstertoren bezieh tigd. evenals het zwembad en het mari tiem museum. In de avondui-en vindt een bui tengewone x-aadsvergadering plaats, in aanwezigheid van <le Engelse delegatie-leden. Excursie Schouwen-Duiveland Woensdag (2 mei) wordt een ex cursie over Schouwen-Duiveland gemaakt, met een bezoek aan de Deltawerken erx slot „Moex-mond" te Renesse Een groep Engelse jongeren zal in het komend zomerseizoen hier logei-en. Donderdag is een „vrije dag", die besloten wox-dt met een etentje in het stadhuis. Vrijdagmox-gen (half negen) vertrekken de leden van de raad met hun dames weer naar En geland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5