SEIN GROEN TRACE DAMMENWEG DOOR SCHELPHOEK poch maxi hems special l STREEKNIEUWS Nieuw eelhuisje annex viszaak aan de Ring te Haamstede Vrolijke avond Clir. school Scliarendijke Afscheid onderwijzeres mevr. v. Damme basisschool Ouwcrkerk ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 13 april 1973 Nr. 21267 Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 12-4. Op de donderdagavond gehou den vergadering van de gemeenteraad, onder voorzit terschap van burgemeester H. P. Everwijn, is de zgn. Dammenweg door het natuurgebied „Scheelhoek" Ier sprake gekomen, zulks in verband met een schrijven van de Federatie van de P.v.d.A., 0.111. aan alle ge meenteraden in de regio, waarin stelling wordt ge nomen tegen de plannen lot doorkruising van het na tuurgebied. Het schrijven keert zich inhoudelijk tegen de doorsnijding. B. en w. daar entegen wilde het schrijven voor kennisgeving aangenomen zien en moti veerde zulks met verwijzing naar het overleg met belanghebbenden, dat enkele jaren geleden hierover heeft plaats gehad, waaruit het thans inge tekende tracé is geresulteerd. Het college meent dat een ander tracé weer andere bezwaren met zich mee zal brengen. Een vondst zou zijn een tracée dat én het natuurgebied én de landbouwgrond zou sparen. Zo'n tracé zou het college welkom zijn, maar niet wordt onderschreven, dat het natuur gebied door deze weg persé niet geschaad mag worden, gelet op de belangen van anderen. Het verst in zijn kritiek op het schrijven van de PvdA ging de heer B. Kloosterman, die meende dat het telkens terug komen op eerder ge nomen besluiten, „waar cle P.v.d.A. een handje van heei't" de bestuur baarheid van de gemeente nadelig beïnvloedt. Reeds heeft inspraak over het tracée plaats gehad, inclu sief een „hearing" te Renesse over het voorlopig streekplan. De heer Kloosterman wilde af stand nemen van de vraag, welke oplossing de beste is. maar wilde wel zijn verbazing uitspreken over de door de Vogelwacht gevolgde proce dure. Onkundig van deze procedure moesten belanghebbenden (landbou- de beste, vlotste wers| uit de pers vernemen, wat men wilde. Kreekwater Er zijn punten in de Vogelwacht overweging, waarmede de heer Kloosterman kon instemmen, maar met andere niet. o.m. de „bijzondere eigenschappen van het kreekwater". Die eigenschappen - zo zei hij - zijn er wel. maar blijven bestaan als men plm. 6 procent dempt van het tota le wateroppervlakte. Kwelwater- en zuurstofarme 'dieptelagen-motieven slaan juist op het gedeelte Kreek water. dat onaangetast blijft. Ge noemde orchideeënsoorten komen niet voor in de hoek, waar het tra- cee ligt. Het principe van de grote weten schappelijke waarde van plankton en raderdieren, wordt niet aangetast, omdat 94 procent water overblijft. Agrarisch landschap De heer Kloosterman wees verder op de- recreatieve waarde van het „gewone agrarische landschap". Pleitend voor een ander tracee dient bedacht, dat door verplaatsing weer andere (broed)-vogels klem komen te zitten, dan in het reservaat. De heer Kloosterman wees op de konsekwentie van tracee-verplaat- sing, nl. een meer dan 70 m brede autosnelweg door het hart van de agrarische en toeristische gemeente. die zeer aanzicht-storend zal werken, omdat de ruimte met achtergrond- werking wordt vernield. Mevr. Friederichs-Landegent voel de wel voor een nieuw onderzoek, als het daarbij mogelijk zou zijn schadelijke snijdingen in de verka veling te voorkomen, De heer J. v. d. Berg drong er op aan dat men bij de aanleg er voor zal zorgen dat er geen gevaarlijke verkeerskruisingen zullen komen. De heer Dalebout betreurde het dat men vaak veel meer „drukte" maakt over natuurschoon, dan om de bestaansmogelijkheden van de mens. De heer Lustig wilde stemming over het standpunt van b. en w. Met zes tegén vier stemmen werd beslo ten de motie van de P.v.d.A inzalce het tracee Dammenweg voor kennis geving aan te r\emen. ZIERIKZEE Ouderavond R.S.G. Prof. Zeeman Deze week vond in de aula van de school aan de Manhuisstraat een ou deravond plaats georganiseerd dooi de Oudercommissie van de Rijks scholengemeenschap „Professor Zee man", Voor de pauze werd een aan tal punten in groepen besproken: communicatie ouders-leraren-leer- lingen; politiek op school: taak van de schoolvereniging: godsdienston derwijs en kennis van het geestelijk levenhet roken van leerlingen. Ver volgens kwamen de conclusies van alle groepen in een nabespreking aan de orde. Afd. N.C.V.B. Op woensdag 18 april wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw weel een vergadering gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. Als spreekster treedt op mevr. M. E. Janse-Glas te Brouwershaven, met het onderwerp: „Wij Zeeuwen en ons Zeeland" (een eeuw Zeeuwse - klederdrachten met dia-toelichting). Kringvergadering Geref. Vrouwenverenigingen De Kring Schouwen-Duiveland van de Gerei". Vrouwenverenigingen houdt a.s. dinsdag 17 april haar kringvergadering in de bovenzaal van de Gereformeerde kerk te Zie- rikzee. Als spreekster zal mej. J. v. d. Bijl te Ellemeet een lezing houden over haar verblijf in Cameroen. ,,'t Seepaerdje" officieel door burgemeester geopend HAAMSTEDE, 12-4. Haamstede kreeg donderdagavond een nieuwe aan winst in de vorm van een eethuisje annex viswinkel. Aan de Ring te Haamstede werd deze zaak, genaamd ,,'t Seepaerdje", eigenaar de heer J. O. Reehorst, geopend door burgemeester rl. P. Everwijn. Het dochtertje van de familie Reehorst bood de burgemeester een mandje aan, waarin de sleutel van het nieuwe gebouw zat verstopt. Op hetzelfde moment dat de burge meester de deur opende gingen de lichten branden. In de aanwezigheid van vele be langstellenden feliciteerde de bur gervader de familie met deze zo unieke zaak „In onze. recreatiege meente komen veel nieuwe en ver bouwde zaken, welke steeds meer service gaan verlenen aan de bewo ners en recreanten U hebt er goed aan gedaan dit pand te kopen, om dat in de zomertijd de stroom pu bliek veel in de Ring en de Noord- straat komt, en de Zuidstraat (vroeger was daar de zaak van de heer Reehorst gevestigd) was min'der belangrijk," aldus de burgemeester. De grond waarop spreker zich be vond, was erg bekend, omdat voor heen een deel van hel gemeentehuis hier was ondergebracht. „Uw zaak als „Scheveningse Vis handel" was in alle kernen van de gemeente bekend, en niet alleen de zaak, maar ook uw viswagen Ik heb het plan voor verbouw van het pand op een prent gezien, maar daarop ziet men niet alles, het is bijzonder goed geslaagd. Mijn complimenten aan de ontwerper en verbouwer", zo zei spreker Burgemeester Everwijn wenste de familie Reehorst veel succes met de exploitatie van de zaak en hoopte dat het veel resulta ten zal afwerpen niet alleen voor henzelf, maar ook voor de gemeente. Tot slot dankte 'de heer Reehorst burgemeester Everwijn voor zijn waarderende woorden en allen die hebben meegewerkt de zaak op te bouwen, voor de vele bloemen en be langstellenden voor hun komst Klassieke stijl Het pand aan de Zuidstraat zal worden gehouden als opslagplaats voor de goederen en woonhuis van de familie Reehorst. Het interieur van ..'t Seepaerdje'1 werd ontworpen ZIERIKZEE, 11-4. Een aanrijding had plaats op de hoek Meelstraat- Klokslraat tussen een personenauto en een auto van de Rijkspolitie te Zïerikzee. Het ongeval beperkte zich gelukkigalleen tot materiële scha de. tiet onderzoek is in handen van de verkeersgroep uil MicLdelburg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en verzorgd door de firma Fierens te Wijnegem (België), elektriciteit firma Dijleman en gas firma Kik, laatstgenoemden te Haamstede. Dit alles is een beetje in de klasieke stijl gehouden, een unieke zaak overigens w ant het is de enige in Zeeland met air-condition. Men zal hier niet al leen vis kunnen halen, maar ook frites en broodjes, met een geweldige assortiment salades. Tegen de wand zijn eettableaus bevestigd, zodat de klanten hun broodje of zakje-frites niet buiten hoeven te nuttigen. Bo ven de frituur is een soort schouw aangebracht bedekt met leitjes. In het plafond zijn eikenhouten balken verwerkt en eveneens de toegans- deur tot het dagverblijf voor "t per soneel is van eikenhout. Op de vloer liggen roodgekleurde tegels, wat het geheel opfleurt. De toonbank is in aparte vakken verdeeld, één voor vis. één voor slades, één voor kaas. Dit alles werd tijdens de opening nog eens extra opgefleurd door de veie bloemen en bloemstukken. Een ge weldige aanwinst voor Haamstede en omstreken en zeker een verbetering voor de Ring, want een leegstaand pand is ook niet alles. De toonbank met het grote assorti ment t/is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vergadering C.P.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. houdt op donderdag 19 april, in het Hervormd vereni gingsgebouw een bijeenkomst, waar op het u-oord zal worden gevoerd door mevr. A. Vermet-de Ruiter te Haarlem, met het onderwerp: „Reis indrukken uit Suriname". Ouderavond Chr. Nat. Scholen Op vrijdag 27 april wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw de ouderavond gehouden van de Chr. Nat. Scholen. BROUWERSHAVEN Opbrengst collecte De te Brouwershaven gehouden collecte voor de Ned. Hartstichting heeft opgebracht f 261,80. OUWERKEKK „Kinderzorg" Aan de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg is opgezonden 1" 58,90. Opgehaald werd door Diana en Erna Bakker 14,15. Hans Boogerd en Jonny de Jonge f i7.38, Ineke de Rij ke f 19.71 en door Cora en Janet Kenters 1' 7,66. Schoolreisje Momenteel circuleert onder de in gezetenen de jaarlijkse intekenlijst ten behoeve van het aanstaande schoolreisje van de kinderen dei- openbare lagere school. Herplaatsing kruis op kerk Op de stormmaandag werd het kruis van de Hervormde kerk afge rukt. De mogelijkheid wordt nu on derzocht, om het weer op zijn oude plaats te krijgen. NIEUWERKERK Auto in sloot na slip Donderdagmorgen reed C. J. F, de G. te Heemskerk met z'n personen auto op de hoofdrijbaan van Rijks weg 18 nabij de Rampertsedijk rich ting Zierikzee toen hij boven op de Rampertsedijk een voor hem rijden de vrachtauto wilde inhalen. Tijdens de ir.haalmanoevre zag De G. een tegenligger komen, komende uit de richting Zierikzee De G. ging hard remmen, teneinde een ongeluk te voorkomen, hij remde echter zo hard dat de auto in een slip geraakte. De auto schoot over de rechter paral lelweg de sloot in. De G. en nog twee passagiers liepen geen verw ondingen op. De personenauto werd door fa. Isla total loss weggebracht. BRUINISSE Ongeluk Bij het verplaatsen van ijzeren platen kreeg in machinefabriek P. Maaskant en Zonen, de heer H. Goe- degebuure, werknemer bij deze fir ma. een ijzeren plaat °P een zijner benen. Met een gebroken been moest hij in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden opgenomen. De zategelden Het kohier voor de zategelden in de gemeente Bruinisse is vastgesteld op een totaal van f 25.094.62. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. De Israëlische autori teiten hebben een onbekend aantal op de Westelijke oever van de Jor- daan wonende Arabieren gearres teerd. Hun namen kwamen voor op de geheime lijsten die de Israëlische commando's dinsdag bij hun raid op Beiroet hebben buitgemaakt. PARIJS. Onder strenge veilig heidsmaatregelen is donderdag op de Parijse luchthaven Le Bourget Chi nese kunst die nooit eerder in het buitenland is getoond, aangekomen. De ongeveer 400 stukken uit de Han. Ming en andere oude Chinese dy nastieën. w-aren voor hun overbren ging per Brits transportvliegtuig verzekerd voor 20 miljoen pond ster ling. NEW YORK. Libanon heeft een protest ingediend bij de Veiligheids raad van de Verenigde Naties tegen de Israëlische commando-actie in Beiroet en Sidon. Hél noemde deze actie een „duidelijke daad van agres- MILAAN. Bij een botsing tussen demonstrerende studenten en de po litie zijn in de staatsuniversiteit te Milaan drie studenten en twee poli tiemannen gewond, zo is van gezag hebbende zijde vernomen. JERUZALEM. In Birzel in bezel Jordaans gebied is een romvstoet ge vormd en een mis gelezen ter nage dachtenis van Kamal Nasser, de woordvoerder van de Palestij nen die maandagavond in Beiroet is ge dood en die afkomstig was uit Bil zet. BEIROET. De Palestijnse verzets beweging heeft drie personen gear resteerd die betrokken zouden zijn geweest bij de Israëlische comman do-overval op Beiroet op dinsdag, dit heeft het dagblad Al-Moharrer in de Libanese hoofdstad donderdag bekendgemaakt. LONDEN. De politie in Londen zoekt twee ongeïdentificeerde man nen die een kleine benzinebom naar het kantoor van de Israëlische lucht vaartmaatschappij El Al hebben ge gooid. De bom verbrijzelde een ruit en viel daarop naar buiten. Volgens de politie vluchtten beide mannen in een gestolen auto die later leeg bui ten de stad werd aangetroffen. WASHINGTON. President Nixon heeft Noord-Vietnam opgeroepen zijn troepen uit Cambodja terug te trek ken en de bestandsovereenkomst van Parijs na te komen. Gevarieerd leerlingen-programma Koi^<Qtfels Hotel VaI>T OPPEN ZIERIKZEE SCHARENDE!KE. 10-4. In het Ge ref. Jeugdgebouw werd een ouder avond gehouden van de Chr. Nat. School. Er zy'n twee avonden ge houden i.v.m. de plaatsruimte. De leerlingen zorgden voor een drie en een half uur durende show. Onder leiding van de heer Letteboer begon een groepje leerlingen met het zin gen van enkele geestelijke liederen. Hierna werd de avond geopend dooi de heer M. A. de Vries, hoofd dei- school. Hij was verheugd over de grote belangstelling van de ouders voor de school en sprak zijn dank uit over het vele werk door de oudercommis sie verzet. In het bijzonder werd welkom geheten de heer J- P. Boot, wethouder van de gemeente Midden- schouwen. Klas één. opende daarna het pro gramma met een waar boerenfeest. Enkele kinderliedjes, zoals „Boer wat zeg je van mijn kippen" werden op een vrolijke en aardige manier uitgebeeld. Mevr. Hack uit Haamste de kreeg dan ook met haar leerlin gen een hartelijk applaus. Dc ..Toverspiegel van klas 4wee o.l.v. de heer Boer. was eveneens zeer geslaagd. Twee mensen probeer den de mensen te veranoeien, van goede en van vrolijke, in nare boze. Vooral Jan de Jonge en Astrid de Jong. vielen op door hun fantastisch spel. Adrie Hillebrand zorgde daar na. al klepperend met twee lepels voor een instrumentaal nummer. Jan van Dongen bleef niet achter met zijn zang. Uitgedost als een Mexicaan vroeg hij zich af. waarom wij niet naar verre, vreemde, warme landen vertrekken. Dia's Voor de pauze werden verder nog enige dia's vertoond over de wandel tochten. St.-Nicolaasfeest en Ko ninginnedag. Dit viel zowel bij de ouders als bij de kinderen erg in de smaak. Onder leiding van de heer Lette boer brachten klas drie en vier „Naar het Museum". Een zang-dans spel waar om twaalf uur, midder nacht, schilderijen tot leven kwa men -Men zag Russische soldalen, klederdrachten, e.a„ en voortreffe lijke dansen. Tijdens de pauze werden er loten verkocht ten bate van het Ouder fonds De totale opbrengst van twee avonden was ruim f 600.—. Na de pauze brachten klas 5 en 6 o.l.v. de heer De Vries de musical „Het koffertje van meneer Van Da len". De heer Van Dalen wandelde jarenlang met een geheimzinnig kof fertje, waar achteraf niets in blijkt te zitten. Hij woont in het land „Spraysilië". waar voor alles een spuitbus bestaat. Een aktiegroep pro beert dat tegen te gaan en men komt lot de slotsom dat zij allen sa men hier op aarde er iets van moe ten maken. Glansrollen o.a. van Jac- eo v. d. Berge, als koning; Mary v. d. Linde, als koningin: Cees Padmos als meneer Van Dalen: en bovendien Gerard de Voogd als Willem O' Dil- lem en Jan van Dongen als ambte naar. De heer J. v. d. Panne, voorzitter van de C.N.S. sloot de avond. Hij bracht o.a. dank utt aan het onder wijzend personeel en de oudercom- nussie. Dé programmapunten werden op voortreffelijke wijze door Addy Min- nik, verkleed als nar. aangekondigd- OUWFUKiTK, 12-4. In één der lokalen de-- openbare lagere school werd ifschcid genomen van mevr. Van Pa mme ais onderwijzeres et ei eugde be' hoofd der s hooi om op deze bijeenkomst naast haar echtgenoot en dc leerlingen dei- school te mogen begroeten de burge meester, de wethouder van onder- wits on cv secretaris van de gemeen te r.-n.cia.-d. c'e e en De Kam, Overbeeke en Steketee, de afgevaar digde vi-n da Oude.commissie, mevr. d. Linde en enkele personeelsleden wSarivee mev r. V-n Da ir.e heeu handwerken mevr. Hage, het hoofd van de kleuterschool, mevr. De La ter en de heer-P. C. Vreeke. welke na de késtvakantie als onderwijzer in dienst is gekomen, en dominee Koppert. Dankwoorden De burgemeester richtte enkele dankwoorden aan het adres van de scheidende onderwijzeres; namens het gemeentebestuur bood hij een boekehon aan. Vervolgens voerde wethouder Overbeeke het woord; hij bracht zijn dank voor alles, wat de s. h» identic onderwijzeres voor hei onderwijs heeft gedaan. Mevr. v. d. Linde bood eveneens een boekebon aan namens de oudercommissie. Het hoofd der school, de heer J. Barrevoets onderstreepte de woon den var de sprekers en dankte mevr. Van Damme voor de goede verstand houding. onder aanbieding vcn een persoonlijke attentie. Na hrt zingen van een afscheids lied door de kinderen bracht mevr. Van Damme dank aan allen. Een traclatïc vormde liet sluitstuk Ten huize van de scheidende leerkracht werd nog een uurtje „na-gekaart".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5