Diskussie op ouderavond dagverblijf „Brugzicht" Zierikzee Een gelukkig adres voor betaalbare Meisies Mode. STREEKNIEUWS EERSTE STEEN VOOR NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL GELEGD OP BOUWTERREIN PLAN WEST IN ZIERIKZEE RIJKSPOLITIE GAAT MET NIEUWE GELUIDSMETER CONTROLE OEFENEN OP LAWAAIERIGE BROMFIETSEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 april 1973 Nr. 21267 Puilt: doorstroming naar Sociale Werkplaats ZIERIKZEE. 10-4. Deze week waren staf-, teamleden en ouders van de in het dagverblijf opgenomen pupillen bij elkaar in het gebouw aan de Delta straat te Zierikzee. Na een welkomstwoord door het hoofd van het dagverblijf, de heer J. A. van Bleijswyk, werden diverse mededelingen gedaan, o.a. over de deze zomer te organiseren vakantieweek met de pupillen. De ouders konden zich vere nigen met de plannen van de staf een vakantieweek door te brengen in een vakantiebungalow te Oostkapielle. Deze avond was onder meer be legd om als staf, team en ouders over bepaalde problemen van gedachten te wisselen. Druk werd er gediskus- sieerd door de ouders met de staf leden, Van Bleijswijk en mej. Pad mos, met de psychologe mevr. Y. T. Botterweg-Span en met de pedagoog de heer W. B. van Leeuwen. De heer H. J. Ensing, physio-therapeut en de heer G. Holleman, maatschappelijk werker, beiden eveneens lid van het deskundigenteam waren eveneens aanwezig om vragen van de ouders te beantwoorden. Vragen Na de algemene diskussie werden de ouders in groepjes ingedeeld om in onderling overleg vragen te for muleren welke konden worden voor gelegd aan staf- en teamleden. Naar aanleiding van gestelde vra gen werd o.a. gesproken over het zwemmen met de pupillen. Hierbij kwam naar voren dat het voor som mige van hen zeker haalbaar is om te leren zwemmen. Ook het soms moeilijk spreken van de pupillen kwam ter sprake. De diskussieleider kon meedelen dat een plan wordt opgesteld om in de toekomst in de behoefte van logopedie te kunnen voorzien. Doorstroming De doorstroming van dagverblij ven voor oudere pupilleji naar o.a. sociale werkplaatsen werd ter spra ke gebracht. Volgens het team is de mogelijkheid van doorstroming aan wezig. waarbij aangetekend zij dat om geplaatst te kunnen worden in een sociale werkplaats aan bepaalde normen moet worden voldaan. De vragen over bewegingstherapie en sport werden beantwoord door de physio-therapeut. Het hoofd van het dagverblijf kon na afloop de aanwezigen danken voor de inbreng op deze avond. Hij was blij te kunnen vaststellen dat op zo ongedwonge wijze de aanwezigen van gedachten konden wisselen. j moet ons beloven regelmatig te komen kijken. Alleen aanpak zieke meidoorns op Sch.-Duiveland ZIERIKZEE Afd. „Philatelica" Op maandag 16 april vergadering in Mondragon van de afdeling Schou- wen-Duiveland van „Philatelica". Optreden Engels jeugdorkest Zoals reeds eerder werd aangekon digd zal op dinsdagavond 17 april a.s. in de Chr. Geref. kerk alhier, on der auspiciën van de afdeling Zierik zee van de Zeeuwse Muziekschool, een concert worden gegeven door het Jeugdorkest van Solihull, voorstad van Birmingham, Engeland. Het or kest bestaat uit vijftig muzikanten in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Op het programma staan de volgende wer ken: Ouverture „Oberon" van We ber. Symfonie ..The Clock" van Haydn en Suit for Orchestra van Vaughan Williams. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Maandagavond hield de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen de maande lijkse bijeenkomst. Na het welkomst woord door de presidente, mevrouw Van Putte-Verspnue, voigüen enige mededelingen. Getracht zal worden in juni een middagexcursie te orga niseren naar het streekmuseum te Heinenoord. In verband met ziekte van de aan gekondigde spreekster werd in deze bijeenkomst een ander programma afgewerkt. Voor de pauze werd een kwis gehouden, waarin de dames op hun parate kennis werden getest. Na de pauze hield de heer Van Sluis een praatje over reewild in het algemeen en in de Schouwse West hoek. Met het tonen van verschillen de soorten geweien werden de dames het verschil duidelijk gemaakt tussen de soorten reeën. Vervolgens sprak de heer Van Sluis over de jacht op reeën. Door Fauna-beheer wordt de biothoop vastgesteld, dat wil zeggen hoeveel reeën er per ha mogen zijn. Dit is secuur werk. Wat er te veel is wordt r.a selectie afgeschoten omdat er anders te weinig eten is voor de dieren. De leeftijd kan worden vast gesteld door de geweien, maar aan de hand van het gebit wordt de pre- ciese leeftijd bepaald. Ter afsluiting van dit praatje werden dia's ver toond van jacht °P wilde zwijnen in de Harz in Duitsland, waarna de pre sidente de heer Van Sluis dank bracht voor zijn onverwachte mede werking. De volgende bijeenkomst zal plaatsvinden op 8 mei. HAAMSTEDE Gespreksavond over „Gezinsplanning" Morgenavond (vrijdag 13 april) wordt in de rekreatiezaal van de Geref. kerk in Haamstede een ge spreksavond gehouden over „gezins planning". met drs. A. J. v. d. Hoorn, direkleur Zweedse Rode Kruis zie kenhuis en ds. Boerma (verbonden aan de t.v. in Hilversum). Het initia tief tot een dergelijke avond is uitge gaan van gespreksgroepen van de hervormde en gereformeerde kerk te Haamstede. DEN HAAG, 11-4. In zekere delen van Schouwen-Duïveland, Wicringen en rond Den Helder zullen niet alle meidoorns werden afgezaagd. De be strijding van het perevuur blijft be perkt tot het vernietigen van infec tiehaarden. Dit o.m. blijkt uit het antwoord van de minister van landbouw en visserij, drs. J. Boersma, mede na mens de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. de heer H. J. L. Vonhoff. op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid mevrouw De Boois. Uitschakeling van infectiebronnen Deze avond is vooral belegd met het oog op de jonge gezinnen, waar bij niet alleen maar gedacht wordt aan diegenen die in Haamslede of Renesse wonen, maar aan iedereen in de wijde omgeving die hiervoor belangstelling heeft. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Haamstede van de N.C.V.B. komt in vergadering bijeen op dinsdagavond 17 april a.s. in de recreatiezaal van de Geref. kerk. De avond zal met declamatie worden verzorgd door mevr. J. J. Karels- Meeuwse uit Breskens. Voltooiing Slotrestauratie Van de zijde van de Raad van Commissarissen van Landgoed Slot Haamstede B.V. wordt medegedeeld dat de restauratie van Slot Haamste de in mei a.s. geheel voltooid zal zijn. Met een op 23 mei a.s. te hou den bijeenkomst, zal dit feit worden herdacht. De restauratie van het slot heeft tien jaar in beslag genomen. RENESSE Wijziging telefooncentrale Op 13 april a.s. te 24.00 uur zullen de telefoonnummers van het net Re- nesse die uit 3 cijfers bestaan, wor den gewijzigd in telefoonnummers van 4 cijfers door voor de bestaande nummers het cijfer 1 te plaatsen. Omdat voor deze nummerwijziging de aansluitingen korte tijd worden onderbroken, worden de werkzaam heden 's nachts uitgevoerd, het on- betekent alleen afzagen en vernie tigen van aangetaste en verdachte planten. Van deze methode mag - in dien dit zorgvuldig en tijdig kan ge- beuien - een bevredigend resultaat worden verwacht. Uil zuiver oog punt var. gewasbescherming is wel in overweging geweest, in bedoelde gebieden alle meidoorns ai' te zagen, maar nadat o.m. vertegenwoordigers van de bevolking ter plaatse waren gehoord hebben landschappelijke overwegingen de doorslag gegeven en is besloten ook voor dit jaar het in 1972 gevoerde beleid voort te zet ten. gerief voor de abonnees blijft daar door tot een minimum beperkt. Abonnees die na 13 april nog de oude nummers kiezen worden voor zoveel Is mogelijk door middel van een berichtenautomaat over de nummerwyziging ingelicht. SCHARENDIJKE Vergadering ZSC'62 Vrijdag 13 april a.s. zal i.v.m. het aftreden van de penningmeesteresse een buitengewone algemene leden vergadering worden gehouden in hel clubhuis op het sportterrein te Scha- rendijke. Tevens zal op deze avond besproken worden, verhoging con tributie samengepakt, in de nieuwe vorm van een all in-contributie. Met het oog op deze twee zeer belangrijke punten hoopt het bestuur op een uit verkocht clubhuis. Wandeltocht ZSC '62 Het bestuur van ZSC'62 heeft be sloten de jaarlijkse wandeltocht op 2 juni te houden. Verder vestigen zij gelijk hiermee de aandacht op de andere verenigingen betreffende de ze datum. Gaarne richten zij hel ver zoek tot de verenigingen met deze datum rekening te houden i.v.m. het organiseren van andere evenemen ten, BEIROET. De Libanese premier, Saeb Salarn, heeft het ontslag van zijn regering aan president Soelei- man Franjieh aangeboden. Dit heeft de minister van voorlichting, Babi- kian, meegedeeld. Wij ivillen hier gaan zingen „Wij, kleuters van de kleuterschool, we willen hier gaan zingen we willen hier gaan springen, we willen hier maken heel veel jool. maar ach, hier staat toch nog geen kleuterschool". ZIERIKZEE, 11-4. Op de feestelijke melodie van „Wij zijn de jongens van plezier, zong een achttal, warm voor de gure wind ingepakte kleuters dit lied van ver langen, op een nog kaal en grotendeels leeg bouwter rein in Zierikzee's nieuwste uitbreidingsplan-West, gelegen aan de Kabbelaarsbank. Als alles meezit, en daar ziet het volgens de planning zeker wel naar uit, staat op dit terrein eind van de zomer, omstreeks augustus, een ui terst moderne kleuterschool van de Chr. Kleuterschoolvereniging „Reho- both". Een kleuterschool die voor alle jenge ouders in het nieuwe stadsdeel West ongetwijfeld in een grote be hoefte zal gaan voorzien want - zo werd bij de eerste steenlegging op het bouwterrein dinsdagmiddag na drukkelijk gesteld - Zierikzees' nieuwste kleuterschool zal voor rlle kleuters gastvrij open staan. De school die nu gebouwd gaat worden is uitdrukkelijk een christelijke, maar in afwachting van de totstand koming van een openbare kleuter school, eveneens in West, zal van de tweeklassige school één lokaal ter beschikking worden gesteld van het openbare kleuteronderwijs. .Het was een kleutertje uit West, Cindy Renger - zij hoopt in augustus de jongste kleuter te zijn die de nieuwe school gaat bezoeken - die heel spontaan en bepaald niet onder de indruk van het aanwezige wereld je van volwassenen, de eerste steen in dè metselspecie plaatste en daar voor van secretaris J. Luijendijk van liet bestuur van de schoolvereniging eèn. doós „bouwstenen" in ontvangst mocht nemen, om thuis het metselen verder te beoefenen. Bovendien kreeg -Cindy een pop van het aan nemingsbedrijf firma Mans te Me lissant en mocht ze het troffeltje, voor de gelegenheid voorzien van een herinneringsinscriptie, behouden Mevrouw Renger kreeg namens het schoolbestuur een boeket bloemen aangeboden. Stenen erbij De aanwezige* kleuters leverden hun vocale bijdrage onder leiding van de hoofdkleuterleidster van de ,.Rehoboth"-school, mevrouw M. de Bx-ee-Verhage. „Een, twee, drie, vier, een steen erbij, een steen erbij; vijf, zes, zeven, acht, het zijn er nu al acht", zongen de kandidaatjes voor de nieuwe school en daarbij voegde elke kleuter een steen aan de reeds aanwezige voorraad toe. Op de eerste steen staat vermeld: „Eerste steen gelegd op 10.-4-1973 door Cindy Renger, ge boren 5-8-1969". Op het bouwterrein verwelkomde de heer Luijendijk (de voorzitter van het schoolbestuur was verhinderd aanwezig te zijn) in het bijzonder de heer H. Asma, wethouder van On derwijs en gemeentesecretaris R. van. Ommeren. De heer Luijendijk herinnerde er aan dat de plannen v.oór de bouw van een nieuwe chr. kleuterschool reeds dateren van 1969. In Malta ge noot het christelijk kleuteronderwijs geruime tijd gastvrijheid in de open bare kleuterschool toen nog niet kon worden beschikt over een eigen school. De secretaris dankte de gemeente Zierikzee voor de verleende mede werking bij de administratieve af wikkeling van de bouwvoorbereiding Namens het schoolbestuur overhan digde de heer Luijendijk het perso neel van de aannemer een enveloppe met inhoud. Samenwerking In een bijeenkomst in restaurant Concordia, na afloop van met vrij koude buitengebeuren, herinnerde wethouder Asma met vreugde aan de samenwerking openbaar en chris telijk kleuteronderwijs, zoals die tot uiting is gekomen bij het gebruik van de kleuterschool in Malta. De historie herhaalt zich straks dus ret andersom: in West zal het openbare kleuteronderwijs gebruik mogen maken van de christelijke school. In Malta werden de kleuters van het chr. onderwijs ongeveer drie jaar lang ontvangen in de openbare school. „Ik hoop aan de ene kant niet, m ar aan de andere kant eigenlijk wel dat het eventueel net zo lang gaat duren. Immers, dc „openbare" Gadegeslagen door volop meeleven de belangstellenden roert Cindy met een troffeltje in het speciebakje, als inleiding op hel leggen van de eerste steen voor de nieuwe kleuterschool in plan West. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en de „christelijke" kleuters worden door dezelfde deur ontvangen en ge bruiken dezelfde inrichting. Waar om zou er dan niet een stapje verder kunnen worden gedaan op het punt van dé samenwerking. Misschien zijn we daarvoor eind van dit jaar wel rijp", zo veronderstelde wethou der Asma. die wenste dat meer men sen zich hierover zullen bezinnen en de gedachte van een vergaande sa menwerking niet zonder meer zullen afwijzen. „Er komt nu een kans een poging in die richting te wagen", al dus de wethouder. Ilij wenste het schoolbestuur geluk met de eerste steenlegging, en ook de ouders in West met de komst van een nieuwe kleuterschool. Een. gelukwens namens de Provin ciale Schoolraad Regio Zeeland sprak de heer J. C. Spaans. Hij hoop te dat er in het nieuwe gebouw straks fijn en goed gewerkt zal kun nen warden. Op gastvrijheid rekenen Drs. A. J. van den Hoorn, voor zitter van de Chr. Kleuterschoolver eniging. die inmiddels tijd had ge vonden zich te presenteren, zei met nadruk dat straks alle kleuters met grote vreugde in de nieuwe school zullen worden ontvangen. Hij achtte samenwerking een goede zaak, maar wees erop dat chr. onderwijs uiteraard uitgangspunt blijft van de schoolvereniging. Niettemin meende dis. Van den Hoorn dat het goed en modern is om de samenwerking zover mogelijk door te voeren. „De ouders en kleu ters zullen cp onze gastvrijheid kun nen rekenen", aldus de voorzitter de gemeente dankend voor de onder vonden medewerking en architect en aannemer een voorspoedige bouw toewensend. Een dankwoord voor de verleende opdracht sprak de architect de heer J. Jobse te Vlissingen, mede namens aannemer Mans. De architect meeif- de dat „het er wel in zit", gezien de planning, dat de nieuwe school bij de start van het nieuwe schooljaar, in augustus aanstaande, gereed zal zijn. „Toontje lager brommen" op Schouwen-Duiveland op een afstand van vijftig centimeter van de uitlaat van de brommer. Hel gaat dus om een stilstaande controle, waarbij wordt nagegaan of het ge produceerde geluid al dan niet bin nen de grens van de maximaal toe gestane 102 decibel blijft. Het is de bedoeling met de nieuwe geluidsmeter overal op Schouwen- Duiveland regelmatig te controleren en op die manier de meest lawaaieri ge brommers op te sporen en dan ui teraard een „toontje lager te laten brommen". Op deze wijze wordt er door de politie aan meegewerkt de geluidshinder zoveel mogelijk te be perken. Proef met de geluidsmeier \e Zierik zee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 11-4. Het wordt oppassen en „luiste ren" voor de berijders en berijdsters van lawaaierige brommers in Zierikzee en eigenlijk op heel Sclionwen- Duiveland. Deze week namelijk heeft de ver keerspolitie in Zeeland de beschik king gekregen over een geluidsmeter. Met dit apparaat kan het uitlaatge- luid van bromfietsen op eenvoudige wijze worden gemeten. Op Schou- wen-Duiveland wordt de geluidsme ter toegepast door de Rijkspolitie Zierikzee, in samenwerking met de Verkeersgroep Middelburg Gisteren (woensdag)-morgen werd het nieuwe apparaat te Zierikzee voor de eerste maal uitgeprobeerd. Geluidsproeven werden genomen in het Jannewekken. kruising Wande- ling-Touwbaan. Passerende brom fietsberijders verleenden hieraan op verzoek van de politie bereidwillig medewerking. Stilstaande controle De eigenlijke geluidsproef is vrij simpel. Het apparaat wordt 20 cen timeter van de grond af gehouden,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5