apart STREEKNIEUWS Koiitaktavond Chr. Nijverheidsschool meisjes te Bruinisse MODERNISERING SUPERMARKT QUIST TE ZIERIKZEE Welfare-verkoopmiddag te Bruinisse in „In 't Opper" werd groot succes ZIERIKZEE, 5-4. Quist super markt-slagerij aan het Havenplein te Zierikzee is belangrijk gemoder niseerd. Gisteren (donderdag)-mor- gen werden de deuren van de ver nieuwde zaak weer geopend om het publiek in de gelegenheid te stellen een ktfkje te komen nemen. In ver band met de wijzigingen in de su permarkt en de afdeling slagerij was de za.ak drie dagen gesloten. De mo dernisering van de zaak kon mede door de gedegen samenwerking met het groothandelscentrum Cok B.V. te Kapelle, waarmee de heer Quist in' organisatieverband samenwerkt, op een zo korte termijn gerealiseerd worden. De modernisering van supermarkt Quist komt vooral tot uiting in liet feit dat de presentatièoppervlakte van de produkten belangrijk vergroot kon worden door toepassing van de nieuwste presentatiemethoden, zoals bijvoorbeeld 'blijkt, uit de verdubbe ling' van. de koel- en diepvriesinstal laties. Er is bij dit alles -vooral naar gestreefd om bet „alledaagse" win kelen tot een gezellige gebeurtenis te maken. Van het simpele boodschap pen doen iets prettigs maken, was het uitgangspunt bij de uitgevoerde modernisering van supermarkt Quist. Het assortiment- Met deze gedachte werd ook reke ning' gehouden bij de samenstelling van het assortiment, De keuze van de artikelen is zodanig gedaan dat de allernieuwste produkten zijn verte genwoordigd en dat betekent dat er in feite vier zaken onder één dak werden bijeengebracht: de afdeling zuivelprodukten, de afdeling groen ten en fruit, de moderne slagerij en uiteraard de 'afdeling levensmiddelen In de slagerij worden naast vlees en vleeswaren ook specialitei ten gepresenteerd, zoals salades, fon due-artikelen en paté's. G.G.-deal er Supermarkt Quist is een zg. „groeiend geld-dealer", dat,wil zeg gen dat voor de buisvrouwen de mo gelijkheid bestaat bij het winkelen g.g.-zegeltjes te sparen. De drie spaarmogelijkheden van g.g. zijn contant geld f 30,- gespaard is f 37,50 waardde rentespaarbrief: f 30,- ge spaard wordt f 50,- waard en verder keus uit meer dan 300 spaarartikelen Met deze methode is het spaarsy- Opening uitleencentrum beeldende kunst Het uitleencentrum voor beeldende kunst in het museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes zal heden (vrijdag)avond worden geopend dooi de heer A. L. van Geesbergen, lid van gedeputeerde staten van Zee land. Statenlid bezoekt Waterschap Sch.-Duiveland Op vrijdag 4 mei a.s. zal door le den van de Staten van Zeeland een Een kijkje in de afdeling groenten en fruit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) steem één van de grootste van het land. Hotel VMNUOPPEIN ZIERIKZEE bezoek worden gebracht aan het Waterschap Schouwen-Duiveland te Zierikzee. De Statenleden zullen bij die gelegenheden door het Water schapsbestuur worden voorgelicht over de problemen waarvoor men zich in het Waterschap gesteld ziet. Advertentie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 6 april 1973 Nr. 21264 NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank en be waarneming effecten RENESSE: bij bar „De Luifel", woensd van 9.00-10.30 uur. Vergadering Prov. Staten De eerstvolgende vergadering van provinciale staten van Zeeland zal plaatsvinden op maandag 16 april a.s. in de Statenzaal van de Abdij te Middelburg. ZIERIKZEE Filmavond „Ziejook" Heden (vrijdag)avond organiseert de filmkring Zierikzee „Ziejook" een filmavond in de R.S.G, „Prof. Zee man". Als voorfilm zal worden ver toond „De rode ballon", een fraai „filmgedicht" over een Pari j se schooljongen en zijn rode ballon. De hoofdfilm is de thriller „To catch a thief" van Hitchcock, een film gete kend door grote spanning en ironi sche humor. Hoofdrolspelers: Grace Kelly en Gary Grant. HAAMSTEDE Ver. van Huisvrouwen Op donderdagavond 12 april komt de Ver. van Huisvrouwen bijeen in een zaal van de Geref. kerk te Haamstede. Deze avond zal worden verzorgd door de voordrachtskunste naar G. van Stoutenburg. Gevonden- en verloren voorwerpen In de maand maart werden aan het groepsbüreau der rijkspolitie te Haamstede de volgende gevonden en verloren voorwerpen aangegeven en zijn aldaar te bevragen, uitsluitend tussen 8 en 18 uur. Gevonden: shagdoosje. gele regen broek, zwarte handtas (ledig), bruine lcnipportemonnaie met, inhoud, VW- sleutels met VW-sleutelhanger en andere sleutels aan een bos, kinder driewieler, sleutelbosje in etui, trouwring, gele regenbroek, bruin tasje inh.: broodtrommel, thermos fles, shag, snoep en appel. Verloren: bruine portemonnaie met inhoud; paarlen ketting met gouden slot; etui met schaartje, pen nen, stiften enz.; blauwe ring met zes sleutels. RENESSE Mensen in nood Voor de onlangs gehouden kle- dingaktie „Mensen in Nood" bracht de bevolking van Renesse 500 kilo gram tweedehands kleding bijeen. BROUWERSHAVEN De Rode Kruis-wandeltochten In aanvulling op de reeds aange kondigde wandeltocht, te organise ren door de afdeling Brouwershaven van het Ned. Rode Kruis op zaterdag 14 april a.s., wordt medegedeeld, dat ingeschreven kan worden tot 10 april a.s. voor f 1.50. Men kan in schrijven door storting van het be drag op gironummer 46 33 85 t.n.v. penningmeester Rode Kruis, afdeling Brouwershaven. Opgaven zijn ook mogelijk bij de hoofden van de ba sisscholen. Het inschrijfgeld na 10 april bedraagt f 2.De afstanden die gelopen worden zijn 8 en 15 km. Burgerlijke stand over maart Overleden: 5. Johannes Antonius Posthumus, 67 jr., e.v. J. Dekkers (Roosendaal en Nispen); 20. Paulina Geleijnse, 77 jr.. w.v. M. Nuijens. Gehuwd: 23. Adrianus Lambertus de Graaf (Cldenbroek) en Mar ja Klip (Zierikzee). ZONNEMAIRE Opbrengst kledingaktie De opbrengst van de onlangs ge houden kledingaktie ten bate van Caritas Neerlandica, een katholieke nationale stichting voor bijzondere noden en vluchtelingenzorg heeft in Zonnemaire een totaal van 500 kilo kleding opgebracht. De totale op brengst op Schouwen-Duiveland was 10.000 kilo. Namens de stichting- wordt een ieder die aan deze aktie heeft meegewerkt vriendelijk dank gezegd, hopende dat een volgende aktie een even groot succes zal blij ken te zijn. KERKWERVE Diamiddag voor de bejaarden Dinsdagmiddag 10 april aanstaan de wordt een bijeenkomst gehouden van de bejaardensociëleit te Kerk- werve in het Verenigingsgebouw. Deze middag zal worden verzorgd door de heer Van der Linde t.e Scha- rendijke, die een dia-serie zal verto nen over de sluiting van het Brou- wershavense Gat. ANNA-J ACOBAPOLDER Kinderen hebben ouders en grootouders Over het onderwerp „Kinderen hebben ouders en grootouders", sprak mevr. Roose uit Dinteloord voor de N.C.V.B., afdeling Anna Ja- cobapolder, in „Ons Dorpshuis". De ze bijeenkomst stond onder leiding van mevr. J. W. C. van Strien. In de laatste helft van de 18e eeuw hadden de grootmoeders het nog voor het zeggen. Dit is zelfs in het noorden van ons land nu nog het ge val. Toch vond spreekster dit geen ideale toestand. Óver het algemeen zijn de grootmoeders de schuld van de snoeplust der kinderen. Ook heb ben tegenwoordig de ouders niet dat ontzag dat men vroeger had. Ook vond spreekster de seksuele voor lichting onnodig. Met dit onderwerp werd dit ver gaderseizoen afgesloten. Het zal weer aanvangen in september. Op 22 mei is de landdag in Breda. Veranderingen in het onderwijs BRUINISSE, 5-4. Woensdagavond hield de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse de jaarlijkse kontaktnvend met de ouders. Daar voor bestond een zeer grote belang stelling. De avond werd door de heer J. op 't Hof, met het lezen van een gedeelte van Efeze 4 gecpend. Hij heette de aanwezigen welkom en memoreerde de veranderingen® die in het afgelopen jaar in het be stuur waren gekomen. Het hoofd der school, de heer A. Ouweneel, ging op die veranderingen verder in. Namens de ouders hebben thans zitting in het bestuur de heren Heijboer uit Oude Tong'e en D. Geu ze te Nieuwerkerk, een vorm van inspraak van de ouders die men voorheen niet kende.. Terwijl de be stuursleden uit Anna Jacobapolder 'St. Philipsland) niet meer aanwezig zijn, was als nieuw bestuurslid ook mevr. lianse (Bruinisse) in het be stuur gekomen. Allé bestuursleden werden vervolgens aan de vergade ring voorgesteld, evenals later de leraren en leraressen De heer Cuweneel zag de con tactavonden als de „brug over een kloof", aan de ene kant de ouders aan de andere kant de school met het personeel. Deze kloof moet verdwijnen, er moet een betere communicatie (sa menwerking) komen en zeker meer dan tot dusver, om de school meer te laten betekenen. Daarvoor waren door hem aan de keerzijde van de agenda ook een aantal vragen opgesteld, die hij ver zocht in de pauze met elkaar te be spreken. Na de pauze zou dan het antwoord van de gespreksgroepen mee kunnen helpen, tot het beoogde doel, het" meerdere en betere contact. Vernieuwing De heer C. J. Hendrik-se, één dei- drie leraren die aan de school een volledige dagtaak hebben, bracht daarna het onderwerp: „Mijn leren is spelen(d) verwerken", een onderwerp dat geheel geënt was op de onder wijsvernieuwing, die in en na de vijftiger jaren op gang kwam. Vroeger de grote klassen, waar de leraar les gaf, waarbij iedere leer ling maar moest zien, hoeveel hij ervan kon of wilde op pikken. Achterblijvers werden wat bijge schaafd en zo doorliep men klas na klas. Tegenwoordig zoekt men hel veel meer in aktiviteit bij de leer lingen, die zelf moeten luisteren, maar ook veel moeten ontdekken. Meer zelfwerkzaamheid in groeps verband, met loslaten van het klasse verband. Het opgeven van taken vervangt het strakke lesschema, meer aan dacht voor de lichamelijke ontwik keling, voor de gevoelontwikkeling en voor de karakterontwikkeling, met taal als centraal vak. De gemiddelde huishoudschool leerling levert matige prestaties, al- dus de conclusie van de heer Hen- drikse, die meende te moeten consta teren, dat veelal de huishoudschool de minder begaafde leerlingen krijgt omdat de ouders vaak redeneren, eerst de HAVO. dan de Mavo en in dien beide niet haalbaar zijn, dan mijn dochter maar naar de huis houdschool. Met dit gegeven moet men als leraar aan een huishoud school rekening houden. Men moet die methode kiezen, die bij de leerling past en dan in be paalde groepen indelen, waarbij men wel moet oppassen voor het vormen van „domme klassen" en „pientere klassen", zoals dat vroeger wel ge beurde. Wel krijgen de niveau groe pen aangepaste taken, maar de .uit komst na een jaar zal toch zódanig zijn, dat men veel heeft geleerd. Zelfwerkzaamheid Zelfwerkzaamheid werd ook ge vraagd. bij het gebruik van het do cumentatie centrum, dat aan de ou ders werd getoond. De bedoeling van het documentatiecentrum werd uit een gezet. De ouders kregen door een en an- cler^ wel een helder beeld, van wat er allemaal verandert in het onderwijs. Ook de heer Ouweneel gaf daarop ndg toelichting. In de pauze werden de resultaten van de naaldvakken door de ouders bezichtigd en was er koffie met ge bak en soep, om niet alleen in theo rie maar ook in de praktijk kennis te maken, met wat op school wordt gepresteerd. Nadat als resultaat van de behan deling van de door de heer Ouweneel opgestelde vragen, was geconstateerd dat eenmaal per jaar een contact- avond genoeg was, werd daarop toch later (zeer naar de zin van de heer Ouweneel) en na een argumentatie van het bestuurslid Heiboer toch te ruggekomen en zal vaker een con- lactavond worden gehouden, terwijl het contact ouders-school ook door middel van de „Schoolkrant" nog zal worden geëntameerd. Het hoofd der school moest in zijn beantwoording van de conclusies van de gespreksgroepen nog wel enkele keren wijzen op het feit, dat de school maar een kleine school is, waar wel een aantal personen les geven, maar dat vaalt moet worden aangepast aan de dagen dat een be paalde leraar nog vrij is een bepaald vak in de school op Bruinisse te ge ven Bij een school met full time krachten gaat alles gemakkelijker. Geprotesteerd werd tegen het feit, dat de zorgvakken minder aandacht kregen, dan werd verwacht en dat vroeger ook het geval was. Een verschijnsel van de tijd, die een verschuiving ook in het lesroos ter van de huishoudschool noodzake lijk maakt omdat het bindend wordt voorgeschreven. Men ziet de huis houdschool anders dan vroeger. Gewezen werd op het christelijk karakter van de school een argu ment dat moei worden gebezigd om leerlingen op de school te krijgen, van ouders die daarmee ook ernst maken waar het Mavo-onderwijs of basisonderwijs betreft De heer Ou weneel sloot de vergadering met gebed. BROUWERSHAVENZoals gemeld werd „Limburg Antiek", een bekend antiquariaat te Rotterdam overgeplaatst naar Brouwershaven, Hel is geves tigd in het pand Haven Zuidzijde 14. Beide foto's geven een indruk van de stijlvolle inrichting van deze antiek zaak, die als een aanwinst voor de regio mag beschouwd. Het huis beschikt over verschillende uiterst fraaie stukken. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 5-4. De verkoopmid dag van de door bewoners van het verzorgingstehuis „In 't Opper" op welfarecursussen gemaakte werk stukjes is een groot succes geworden. Een keur van kleedjes, poppen, kleertjes, beertjes, spreien, kussens en andere handwerken ging vlot van de. hand. Alles was daartoe uitgestald in de recreatiezaal. Ook de mannelijke bevolking had zich geweerd. Er waren schilderijen en er was handsnijwerk, vooral de boerenwagen van oud timmerman aannemer Boogerd uit Oosterland bleek een pronkstuk, waarvoor de loten grif werden verkocht. De verkoopmiddag werd geopend door mevrouw Hokken, echtgenote van de burgemeester, die wees op het goede doel en die blij was. dat men op die nuttige en aangename manier, het overschot aan vrije tijd, dat het verblijf in ''Het Opper" mee brengt, ten nutte kan maken. Geraden kon worden de naam van een pop en het aantal erwten in een fles, en er waren ook mogelijkheden om in het bezit te komen van een sprei. Onder de verlote voorwerpjes was ook een reiswekkertje. De mid denstand liet zich van een goede kant zien zodat ook financieel deze ANTIEK TE BROUWERSHAVEN welfaremiddag een uitstekend resul taat opleverde. Advertentie BUENOS AIRES Een kolonel van het Argentijnse leger ïs omgekomen na verzei tegen een poging hem in de stad Cordoba te ontvoeren. Ben gelukkig adres voor )58 betaalbare Mode. Soms in nappa, soms jersey. de konfbinatie! kijken!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5