Speciale financiering van tweede boot De Groene Kruis-vergadering STREEKNIEUWS Een gelukkig adres voor betaalbare Meisje: Vergadering raad van Brouwershaven Nieuwe jeugdsoos „De Pul'' te Bruinisse Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION De sportvisseïij in Nederland z.v.u. Paul van Vliet's „one-man show" „Noord-west" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 april 1973 Nr. 21263 W. S .V. „Brouwershaven9' BUIIGH/HAAMSTEDE/ SEROOSKERKE BROUWERSHAVEN, 2-4. Op de jongste vergadering van de W.S.V. „Brou wershaven" stelde - gelijk gemeld - de heer J. C. A. Kosters voor te komen tot aanschaf van een tweede instruktieboot d.m.v. een te vormen botenfonds. De voorzitter haakte hierop in met de mededeling dat het bestuur niet achter dit voorstel kan staan, daar het h.i. moeilijkheden zal opleveren in finan ciële zin. Het bestuur stelt voor de huidige instruktieboot intensiever te gaan gebruiken. De heer Koster gaf daarop een goed gedocumenteerd voorstel, waarin hij opmerkte dat één boot te weinig is, daar voor een goede continuïteit er een en ander zal moeten veranderen. De opzet is de jeugdleden (kader) bij het zeilen in te schakelen als zeilin- strukteur. Er is gedacht aan een boot van f 3500,De ouders der deelne mende kinderen zijn bereid gevon den d.m.v. renteloze aandelen een bedrag bij elkaar te brengen van f 2500,Het bestuur wordt ge vraagd de f 1000,afschrijving van de huidige boot óók in het boten fonds te storten, zodat het niets hoeft te kosten en de zaak rond is. De aan delen zullen in een tijdvak van drie jaar worden uitgeloot. - Tweede boot De vergadering stelde zich achter de heer Koster op en ging er mee akkoord dat er op deze manier een tweede boot bijkomt. Ondanks het negatieve bestuursvoorstel werd de heer Koster op sportieve wijze door voorzitter Kesteloo gelukgewenst met zijn behaald succes. Tot leden van een te vormen eve nementencommissie werden benoemd de heren R. van Snippenburg, P. H. J. Everwijn en W. Bakker. Aan het slot van de vergadering noemde burgemeester Schouwenaar de transactie inzake de verhuur van de nieuwe haven een heel goede zaak, waarbij mogelijkheden worden geboden de basis van de watersport vereniging te vergroten. Alle vereni gingen zullen betrokken worden bij de feestelijke opening op 9 juni a.s. Haven Den Osse De burgemeester deelde mede, ver vooruitlopend op de toekomst, dal binnenkort een vergadering wordt gehouden waarin de plannen worden besproken om ook de haven in Den Osse in te richten voor de water- Vragen aan Ged. Staten inzake massale vogelsterfte Het Zeeuwse Statenlid J. Rooden- burg (D'66) heeft Gedeputeerde Sta ten van Zeeland de volgende vragen gestejd inzake massale vogelsterfte in Zeeland 1. Hebben Ged. Staten kennis ge nomen van de berichten over massale vogelsterfte in Zeeland tengevolge van het gebruik van het rattenverdelgingsmiddel cum- marine? 2. Deelt het college de mening dat het gebruik van cummarine de oorzaak kan zijn van deze vogel sterfte? 3. Is het juist dat de Zeeuwse wa terschappen op grote schaal van dit rattenbestrijdingsmiddel ge bruik maken? 4. Welke andere middelen en me thoden zijn beschikbaar voor rat tenbestrijding? 5. Zijn Ged. Staten bereid er bij de waterschappen op aan te dringen dat het gebruik van cummarine zoveel mogelijk wordt vermeden en dat gebruik gemaakt wordt van andere bestrijdingsmiddelen? sport. Brouwershaven is door de rrjksovèrheid aangemerkt als water sportcentrum. De heer Schouwenaar prees verder de nauwe en goede re latie die er bestaat tussen het ge meentebestuur en de watersportver eniging De voorzitter, de heer Kesteloo, zei verheugd te zijn dat Brouwers haven een burgemeester heeft die zich nauw verwant voelt aan en zich danig inspant voor de watersport. ZIERIKZEE Alg. ledenvergadering Zierikzeese Oranjevereniging Op maandagavond 9 april aan staande wordt in hotel Van Oppen een algemene ledenvergadering ge houden van de Zierikzeese Oranje vereniging. In deze vergadering zul len de jaarverslagen worden uitge bracht. Voor de te houden bestuurs verkiezing zijn aftredend de heren E P. J. Krips en H. Schot. Het be stuur stelt voor als bestuursleden te benoemen, mevrouw M. J. de Lange-Nieuwenhuyse en de heren H. van Hemert en mr. D. van Eek. Als nieuwe voorzitter wordt door het bestuur voorgedragen de heer Van Eek In bespreking komt verder het programma voor de a.s. Koninginne dag. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdagavond wordt in de Zie rikzeese Concertzaal vertoond,, Vrie zen we dood dan vriezen we dood", met in de hoofdrol de Franse ster van het vrolijke genre Louis de Funès. Deze nieuwe Funès is onge twijfeld een voltreffer, met de meest onmogelijke situaties waarbij het moeilijk valt om er „koud" onder te blijven. Gemeente-avond Ger. Kerk Op dinsdag 10 april wordt in het vergaderlokaal van de kerk, een ledenvergadering gehouden van de Ger. Kerk. Jeugddienst Op zondag 8 april a.s.. s morgens, is er weer een jeugddienst in de Gasthuiskerk. De heer M. Allewijn uit Middelburg zal deze dienst leiden met als thema: „Was jij er bij?" Or ganist in deze dienst is de heer J. D. Fierloos uit Goes. Zang en declama tie wordt verzorgd door enkele jon geren uit Zierikzee. Verwacht wordt dat velen zowel jong als oud deze jeugddienst zullen bijwonen. Papier-aktie „Kunst en Eer" De Kon. Harmonie „Kunst en Êer" start zaterdag weer met een oud papier aktie. Om de burgerij te in formeren is een huis-aan-huis- schrijven verspreid, waarin het hoe en wat wordt vermeld. U moet ons beloven i40^regelmatig te komen kijken. Op maandag 9 april a.s. s avonds half acht vergadert de raad der ge meente Brouwershaven in het Plaat- senhuis te Dreischor. De agenda vermeldt o.m. de vast stelling van een verordening rege lende de verdeling der werkzaamhe den tussen de ambtenaren van de burgerlijke stand: vaststelling derde wijziging Bezoldigingsverordening 1971-11; De raad wordt voorgesteld aan te kopen een perceel grond van de heer D. v. d. Schelde, hetwelk gelegen is aan de Oude Schouwsedijk voor de uitvoering van het toekomstig be stemmingsplan „Delingsdijk". Ter plaatse zal een weg worden aange legd. Het per-ceel is groot plm. 2300 m- en de koopsom zal bedragen f 7475,—. Wanneer de raad er mee akkoord gaat zal aan de heer P. van 't Hof te Brouwershaven worden verkocht een perceel grond van 750 m- tegen de prijs van f 15.000,gelegen aan de Jan Verhoeffstraat te Brouwers haven voor de bouw van een bunga low. Adoptie getroffen plaats in Vietnam Tenslotte krijgt de raad een voor stel tot medewerking inzake adoptie van de plaats Hon Gai in Vietnam. B. en w. merken in hun toelichting op dat het verzoek is binnengekomen van het initiatiefcomité „Vrede voor Vietnam". Hon Gai is een plaats van plm 30.000 inwoners en op 10 km afstand gelegen van Haiphong. Het is een belangrijke steenkolenhaven, ge legen aan de delta van de Rode en de Zwarte rivier. Dit gebied is in de jaren 1964 tot 1968 voortdurend ge bombardeerd. Ook tussen 1968 en 1972 tot aan het eind van dat jaar is er met ongekende hevigheid gebom bardeerd. In dit gebied zijn tal van vitale dijken getroffen of onder mijnd door hevige bombardementen. Zeer veel mensen zijn gedood of ge wond. B. en w. wijzen er op dat Schou- wen-Duiveland, men kan wel zeggen Zeeland weet wat een overstroming betekent. Daarom vinden zij het een goede zaak dat een getroffen gebied geholpen kan worden. Het college stelt dan ook voor in principe te besluiten medewerking tot adoptie te verlenen. Ten onrechte werd eerder vermeld m.b.t. de Groene Kruis-vergadering op 6 april te Haamstede, dat het echtpaar Lysen-Kist een leerop dracht had van de „medische fakul- teit'. Juist is dat zij een leeropdracht hadden aan de Armeende universi teit te Beiroet. RENESSE Geslaagd Aan de Rijks Middelbare Tuin bouwschool te Boskoop slaagde deze week de heer H. J. D. Priemis, te Renesse. BROUWERSHAVEN Wandeltochten Rode Kruis De afdeling Brouwershaven van het Nederlandse Rode Kruis organi seert ook dit jaar weer een wandel tocht en wel op zaterdag 14 april aanstaande. Vertrokken zal worden bijhotel „Floris V' aan de Markt te Brouwershaven. Er kan worden in geschreven voor de 8 km- en 15 km- tocht. Iedere deelnemer, die de tocht binnen de gestelde tijd volbrengt, ontvangt een fraai herinnerings vaantje. Bovendien worden voor groepen ook herinneringsvaantjes beschikbaar gesteld. SCHARENDIJKE Bejaarden op reis De bejaarden van Scharendijke en omgeving, maken op 30 mei a.s. een reis naar Haarlem en omstreken De heenreis wordt gemaakt via Gorin- chem, de Zaanse schans tot Wijk aan Zee. De terugweg voert langs Heem stede en Vogelenzang. Te Rijswijk wordt de warme maaltijd gebruikt. Gemeenteraad Middenschouwen In het jongste verslag van de ge meenteraad van Middenschouwen is een storende fout bij ven staan, die wij hierbij rektificeren. De betref fende passage luidt: „De heer Hart merkte verder op, dat de gemeente begroting niet ter inzage kon worden gegeven, toen enkele personen hier naar vroegen ter gemeentesecretarie De secretaris antwoordde des ge vraagd, dat dit niet denkbaar is" Door ons werd abusievelijk ge schreven: „dat dit niet doenbaar is". Red. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over maart Geboren: 18. Adriana Janneke, d.v. P. Jasperse en F. van der Linde (Kerkwerve). Overleden: 30. Cornelis de Voogd, 72 jaar (Scharendijke). KERKWERVE Verkoopmiddag Herv. Vrouwenvereniging In een lokaal van de Hervormde kerk te Kerkwerve wordt zaterdag middag 7 april aanstaande een ver koopmiddag gehouden van gemaakte handwerken door de Herv. Vrou- wenvereniging „Samen Eén". NIEUWERKERK Causerie over „Youth for Christ" Dinsdag werd in „Rehoboth" aan de Ooststraat een slotavond gehou den voor de hervormde catechisan ten van Nieuwerkerk en de Geref. catechisanten van Bruinisse en Nieuwerkerk. Er waren op deze avond zc'n vijftig catechisanten aan wezig. Aan het begin van deze avond heette ds. A. S. Rienstra ieder van harte welkom, in het bijzonder me juffrouw Elly Gideonse. stafmede werkster van de jeugdbeweging „Youth for Christ". Aan de hand van prachtige dia's vertelde zij over het werk en het doel van „Youth for Christ". „Het werk van „Youth for Christ", zo ver telde zij, „is eenzijdig, maar dat is zeer bewust gekozen. „Youth for Christ" (jeugd voor Christus) heeft één doel, het evangelie brengen aan de jeugd, hetgeen door de jeugd ge beurt. Na het vertonen van de dia's volgde een pauze, waarna mejuf frouw Gideonse uitgebreid verder vertelde over „Youth for Christ", dat in 1946 in Amerika tot stand is ge komen en dat door de Amerikanen naar ons land overgebracht is. Te vens reikte zij aan een ieder de Youth for Christ Paper uit en het kwartaalkrantje „Inhoud". Er werd nog wat gediscussieerd, waarna ds. H. v. d. Heuvel mejuffrouw Gideonse bedankte voor haar komst en tot slot voorging in dankgebed. OOSTERLAND Heiwerk voor woningbouw Dezer dagen is weer het geluid van de heimachine te vernemen in het dorp. Dit is de eerste voorbereiding van de bouw van nog eens 31 wo ningwetwoningen in hei plan Stou ten, die vermoedelijk voorjaar 1974 gereed zullen kunnen komen. Omdat de eerste zes hiervan op een plaats worden gebouwd waar drassige grond is geconstateerd, acht men hel nodig om hier een aantal heipalen van ongeveer 12 meter lang de grond in te drijven om eventuele verzak kingen te voorkomen. Deze 31 wo ningen, die van hetzelfde type zijn als de onlangs gereed gekomen 22 stuks, zullen weer gebouwd worden door de firma F de Hartog en Zoon s Bouw- en Aannemingsbedrijf R.V. te 's Gravendeel-Zierikzee, Vele van de 22 woningen zijn reeds bewoond, terwijl er nog enige leeg staan waar van de toekomstigè bewoners straks naar 'hier komen. In hoofdzaak zijn het wel mensen van buiten het dorp die deze woningen hebben gehuurd, waaronder ook forenzen. Nieuwe trainer gymnastiekvereniging Op de gehouden bestuursvergade ring van de Nieuwerkerkse gymna stiekvereniging werd besloten dat de heer K. Knuist te Zierikzee voortaan als trainer van de gymnastiekvere niging zal fungeren in plaats van de heer J. Kosters te Zierikzee. Verder werden de nieuwe trainïngstijden bekendgemaakt. Maandagavond van 7 tot 8 uur komen de meisjes van 8- 14 jaar bijeen, waarna van 8-9 uur de dames oefenen. Tot slot (van 9-10 uur) oefenen de heren, waarbij de animo niet zo erg groot is als bij andere groepen het geval is. Nieuwe leden zijn daarom van harte welkom Afscheid werd genomen var. de heer S. Jille, die naar Goes vertrekt. Mevr Overbeeke-Tanis werd gekozen tot nieuwe penningmeester(es). Voor de jongensgroep wordt nog druk ge zocht naar een trainer. De gymna stieklessen worden gegeven in de gymzaal aan de Weststraat. Inbraak in pand Electro Lievense In de nacht van zondag op maan dag werd omstreeks half drie in het pand van Electro Lievense een in braak gepleegd. Er werden drie kleurentelevisietoestellen ontvreemd Eén uit het winkelpand.- merk Phi lips en uit het magazijn 2 Erres kleu rentelevisies. De dader(s) werden in hun pogingen gestoort toen de heer Lievense iets vreemds hoorde. Op het moment dat hij beneden kwam. Maar de daders waren hem al ge smeerd. Vanuit de slaapkamerruit had de heer N. Lievense twee perso nen zien lopen. Behalve de drie kleurentoestellen werd de kassa meegenomen, waarin echter geen geld zat. De politie stelt een onder zoek in. BRUINISSE Palingvisserij lijdt schade in Grevelingen Grote schade, zij het niet' direct waarneembaar is door de storm van 2 april toegebracht aan de paling visserij in de Grevelingen. De palen, waaraan de netten waren uitgezet (men was juist enkele weken geleden Idaar gekomen met zetten, nadat op 8 maart de visserij was geopend) zijn veelal als lucifers afgeknapt. Men zal weer opnieuw moeten be ginnen, voor zover de netten nog aanwezig zijn, kunnen ze misschien nog worden gebruikt, maar ander zijds zijn op veel plaatsen, palen en netten gelijk verdwenen. Het verkeer over de Grevelingendam Het aantal auto's dat in de maand maart 1973, de teller bij de Greve- lingensluis passeerde was 171.378, (dagelijks plm. 4000 a 5000 met uit schieters lot het dubbele in de week enden) Men passeerde in deze maand totaal de 13 miljoen. Samenstelling feestcomité Men wil het 25-jarig regeringsju bileum van H.M, koningin Juliana, dat dit jaar zal worden gevierd, te Bruinisse niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom is een feestco mité gevormd dat is samengesteld als volgt: S. J. P. Jumelet (voorzitter) L. A. Jonker, W. Brugg'eman, M. K. Krepel, M. de Ronde-Hoogerheide. P. Jumelet-de Koning (aangezocht door het gemeentebestuur) en aange vuld met de beide schoolhoofden, de heren Van Witzenburg en Groene- veld en de heren L. E. van Popering, H. Steketee en P. J. Willemse. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand maart te Bruinisse gevonden voorwerpen: een heren polshorloge met nylon bandje, een bril met donker montuur een Stanlly surfan blad (wat dat dan ook moge zijn), drie verschillende sleutels, een koffersleutel, en een zwarte damesfiets. Schooltandarts Tot schooltandarts werd door de Stichting tot bevordering van de Schooltandverzorging op Schouwen- Duiveland benoemd met ingang van 1 april 1973 de heer D. J. Vinkenborg Collecte „Het Hoogeland" De collecte voor „Hel Hoogeland" heeft alhier opgebracht f 244,58. (Advertentie) NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank eltom bij ispaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN BTjRGH-H AAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardslraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur, BRUINISSE, 4-4. Bij de stichting van het „Durps'uus" te Bruinisse werd niet alleen gedacht aan de mu ziekvereniging „Nu met Hope", maar ook aan de jeugd, die door hét af branden van enkele krotwoningen aan het Mosselslop, zonder jeugdlo- kaliteit voor de ..niet-gebonden" jeugd was komen te zitten. In de kelder van 't „Durps'uus" is nu een gzelligheïdsclub, ingericht waar het verschil tussen de georganiseerde en niet bij verenigingen aangesloten jeugd volkomen wegvalt. Nadat de Jeugdraad overeenstemming had bereikt met het bestuur van het „Durps'uus" ontstond op deze wijze de Jeugdsociëteit „De Pul". Eind januari werd al aan de in richting van de kelder tot een gezel lig jeugdhonk begonnen. Zo werden de muren „betegeld met eierdozen in verschillende kleuren geschilderd, geeft dit een mooi effect. Een bar werd getimmerd en ande re voorzieningen, die bij een eigen tijdse inrichting van een jeugdsoos onmisbaar zijn aangebracht. Het waren vooral de gebrs. Kempe met Kees Schot en Tonny de Ronde, die zich hierbij van hun beste kant lieten zien en vele uren in de kelder doorbrachten, knutselend, keurend en passend, om het allemaal zo mooi mogelijk te maken. Oude meubelen werden beschik baar gesteld. Ook het gemeentebe stuur liet zich in dit opzicht niet on betuigd. Zwart plastic voor het pla fond. visnetten voor de juiste stoffe ring en natuurlijk een stereo-instal latie voor het draaien van platen, voltooien het interieur. Limonade en bier vormen de con sumptie. men kan lid worden ad f 3,- per kwartaal of ook een gulden per avond betalen. Het gemeentebestuur ging voor de raadsvergadering van vrijdagavond een kijkje nemen en daarmee ging de Jeugdsoos van start. Om een idee te geven: Hontrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pypen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer tütvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- xeklamel Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. PlofistepaaB repareren op muur of afclioofstefii. Opnieuw voegen. Dakmn fastaftten. Stop verf bijwerkèa^3etafmen ramen heglazen. Dunne pl^iÖ*soot repa reren. Lek balkcm dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION, do in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 PARAMARIBO. De Commissie van goede diensten die heeft bemid delt in het conflict tussen de Suri naamse regering en de vakbonden is woensdagavond voor het laatst bij een geweest. Nu het compromisvoor stel bij beide partijen is ingediend, acht de commissie haar taak be-ein- digd. Heel grote vliegtuigen C c LONDEN, 4-4. In Londen is dinsdag een internationale con ferentie over de toekomst van de luchtvaart geopend met een voorspelling van Knud Ham- merskjoeld. dai er vliegtuigen met duizend zitplaatsen over een jaar of tien tivee miljard mensen per jaar zullen ver voeren. Er zullen dan honder den straalvliegtuigen meer in de lucht zijn, zei hij. Hammerskjoeld is directeur- generaal van de Internationale Vereniging van Luchttransport IATAHij opende met zijn toespraak cle vierde conferen tie van wereldvliegvelden. Hij verwacht dat omstreeks 1980 vliegtuigen met 750 zit plaatsen normaal zijn en dat in 19S5 de 1.000 zitplaatsen zul len zijn bereikt. „Dat is dan waarschijnlijk wel de limiet voor de huidige en nog op de tekentafel staande types van normale subsonische straal vliegtuigen". De kosten van schoon in aken AMSTERDAM, 4-4. In ons land tvordt naar schalling jaarlijks driemiljard gulden uitgegeven voor bedrijfsmatig schoonmaakonderhoud aldus iverd meegedeeld op een in Amsterdam gehouden perscon ferentie ter gelegenheid van de komende uakbeurs „Inter- clean" die van 1 t/m 4 mei in het Rai-gebouw ivordt gehou den.' Die drie miljard maken 15 procent uit van het exploitatie budget van gebouwen. In het algemeen kost het schoon- houden meer dan verlichting en verwarming bij elkaar. Ge zegd werd, dat de uitgave echter geen verspilling behoeft te zijn.„lntegendeel, goed i schoonmaken bepaalt in be- langrijke male het gebruiks- 4 nut van gebouwen en verlengt de levensduur ervan". Kind omgekomen in bed KOLLUMERLAND, 4-4. In Warf- stermolen (gem. Kollumerland) in het noord-oosten van Friesland is de an derhalf-jarige Sjoukje van der Veen door verhanging om het leven geko men. Het kind was in een éénper soonsledikant op bed vastgebonden met een sjaal. Deze raakte echter los en daardoor slaagde het meisje erin zich uit het bed te werken. Ze bleef echter bij haar val met haar mouw tje aan de zijkant van het bed han gen, waardoor ze in haar pyamaatje gewurgd werd. ROTTERDAM, 4-4. Recente onder zoekingen hebben uitgewezen dat een kwart van de mannelijke bevol king in Nederland de sportvisserij beoefent. Van de 1.250.000 mannen, die regelmatig met hun hengel aan de waterkant zitten, zijn er thans 285.000 georganiseerd. In het afgelo pen visseizoen - van maart 1972 tot 16 maart 1973 - zijn 809.000 visactien uitgereikt. In het seizoen daarvoor waren het er 711.595. Het laatste cij fer van ruim 800.000 betekent echter, dat ondanks de verscherpte controle van het ministerie van visserij nog ruim 400.000 zogenaamde „zwart- vissers" in Nederland zijn. De hen gelaars hebben het afgelopen jaar naar schatting f 100 miljoen uitgege ven aan de beoefening van hun sport waarvan de helft voor de aanschaf van hengeltuig. Zomaar „midden in de week", maar wel een stmpvolle Concertzaal woensdagavond, toen de Z.V.U. de Haagse grootmeester van het cabaret Paul van Vliet liet opdraven met zijn „one-man-show"„Noord-west". Voor stad en regio gold het een tweede life-kennismaking met de succesvolle kleinkunstenaar, die met ijzersterke teksten en liedjes, ge schraagd door een hoog ontwikkelde routine, de zaal moeiteloos bespeel de. Een one-man show a la Paul van Vliet blijkt ook echt een one-man show te zijn; er komt verder nie mand aan te pas. behalve het voor treffelijke combo Rob van Kreeveld, dat secuur ingespeeld op deze ene man, mede garant is voor een laai end geslaagd programma, niet alleen te Zierikzee trouwens, maar overal in Nederland. Paul van Vliet bleek ook ditmaal weer een zeer eigentijdse door- en belichter van hetgeen in dit land, in deze tijd - of algemener - in het leven - aan de hand is, maar hij heeft de crue - soms door anderen - gebruikte middelen niet nodig, om te overtuigen. Dat maakt hem best uniek in deze tijd van grove stijl middelen. Vóór de pauze de absolute toppers: „God", „De Heilige Kuip", „Reser vaat" en .Majoor Kees"; allemaal op hoog niveau gebracht soms met een accoustisch steuntje dn de rug, met afgewogen doseringen van mimiek, rake stemtyperingen en een afgewo gen zangtechniek in het genre. Lach en traan dicht bij elkaar op deze Van Vliet-avond; vooral na de pauze met het (wijze) „Versieren', het wat wrange „Partnerruil" (hele knappe act), het innige „Lepeltjes- gewijs" en „Zeven kleine liefdeslied jes", vooral met het ontroerende in- troduktieliedje. Pal daarop een 24- karaats-dijenkletser: „Dat zijn leuke dingen voor de mensen", met de boer dië ditmaal de stadsmensen fraai op de hak neemt, na eeuwen ten on rechte andersom. Mild - ironisch is als typering wel gebruikt voor zijn - inmiddels in aantal al sterk gegroeide - program ma's, maar andere karakteristieken mogen ook: gedurfd, origineel, ab surdistisch. Het steekt allemaal in deze grote man van het vaderlandse cabaret, die mede de kopgroep aan voert. Een bloemetje en een zeer gedeci deerd applaus waren rond elf uur de beloning voor de artiest, die het dui delijk „naar zijn zin had" in de Zie rikzeese Concertzaal. Hij zei dat trouwens ook en het had alle schijn dat hij het meende. B.d.V.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5