Duiveland's burgemeester opende cafétaria te Oosterland YAMAHA hemo erdam wil Staalmeesters" terug Stakingen kostten drie Industriebonden tot nu toe bijna tien miljoen gulden MR. BURGER GEEFT OP Industriestakingen gaan verder Sneeuw in Italië Boek van de Maand: LAATSTE NIEUWS AGENDA A 614de Staatsloterij Drie Duitsers verdronken in Friesland Nieuwe zaak: ,.Neffen d' Eule': OOSTERLAND, 4-4. Woensdag avond had de opening plaats van de nieuwe cafétaria van de fam. Adr. Dorst, die onder de naam: „Neffen d'Eule" op de Sint Joostdijk-hoek Marktplein is ingericht. Er bestond buitengewoon veel belangstelling hiervoor. Nadat burgemeester J. D. de Kam van Duiveland de voordeur geopend had, traden de talrijke ge nodigden binnen. Duivelands eerste burger wenste de heer Dorst met deze prachtige zaak geluk. Spreker dacht eerst dat. hij een bloemenzaak moest openen inplaats van een cafetaria, en wees erop dat deze zaak in Oosterland on getwijfeld in een behoefte zal voor zien in deze tijd. Hij hoopte dat niet alleen de jeugd de weg hiernaartoe zal weten te vinden, maar dat ook de ouderen zullen weten te waarde ren wat hier gemaakt is. De burge meester zei er niet aan te twijfelen dat de fam. Dorst alles in het werk zal stellen om het de klanten in alle opzichten naar de zin te maken. Hij hoopte dat deze nieuwe aanwinst voor Oosterland een goede toekomst tegemoet zal gaan. Wat de naam: „Neffen d'Eule" be treft. de burgemeester dacht dat de ze goed gekozen was, omdat hier nog een stukje historie in steekt. De ..Eule", die in vroeger dagen langs het Marktplein stroomde, domineer de hier. De heer Dorst dankte de burge meester voor dé goede wensen. Hij hoopte, wanneer hij met problemen zit, een beroep te mogen doen op het bestuur van de gemeente. Verder dankte de heer Dorst allen die be langstelling toonden voor de nieuwe zaak, of die op enigerlei wijze heb ben meegewerkt de zaak tot stand te brengen. Hierna waren de aanwezigen in de gelegenheid de fraaie inrichting te bewonderen. Niet minder dan onge veer veértïg bloemstukken sierden de bar en de tafeltjes. Ook de frisse heldere keuken, waar de modernste apparaten staan opgesteld om op hy giënische wijze de verschillende ge rechten te bereiden kon in ogen schouw worden genomen. Gezellige bar De gezellige bar in het midden biedt plaats aan ongeveer twintig ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦♦♦a First Class Quality Nu fcnj tgp-dealer Westsiraat 5-7 - Zierikzee f personen, aan de tafeltjes kan nog een evengroot aantal plaatsnemen. Op iedere werkdag onverschillig op welk uur is er patat-frites, worstjes, ijs, slaatjes, gebraden haantjes en frisdranken etc. te verkrijgen. Om 9 uur woensdagavond werd het pu bliek nog in de gelegenheid gesteld de cafétaria te bewonderen. In hoofdzaak is de hele verbouwing door de heer Dorst zelf uitgevoerd. i'ERDAM, 4-4. B. en w. van Amsterdam hebben staatssecretaris Vcnhoff van C.R.M. woensdag ge vraagd het schilderij „De Staalmees ters" van Rembrandt terug te geven. Amsterdamse molen blijft AMSTERDAM, 2-4. B. en w. van - 'erdam zijn van mening dat de uit het jaar 1632 daterende molen „De 1200 Roe", staande aan de Haar lemmerweg in Amsterdam, moet worden gehandhaafd. De molen verkeert in slechte staat van onderhoud. Hij kan niet meer in bedrijf worden gesteld omdat hij niet meer is aangesloten op de wa terlopen in de omgeving en er geen bemalingsinrichting meer aanwezig is. De wieken zijn afgenomen omdat zij vanwege de slechte toestand waarin zij verkeerden gevaar ople verden. Van verschillende zijden zijn acties ondernomen om deze molen een z.g. achtkante bovenkruier met riet-be dekte kap, te verplaatsen dan wel hem op de huidige plaats te hand haven. De bewoners uit de omgeving van de molen op de bestaande plaats B. en w. zouden met de bewoners het verdwijnen van „De 1200 Roe" yan deze plaats, die hij bijna ZVz eeuw heeft ingenomen, als een verlies be schouwen. Plan voor ouderencommune BERGEN, 4-4. Een 68-jarige ge pensioneerde ambtenaar uit Bergen (N.H.) is van plan met echtparen en alleenstaanden boven de 55 jaar een „oudercommune" te stichten op een landgoed, dat ca. een miljoen mag kosten. Het plan is gericht op 15 echtparen en 10 alleenstaanden die over een ei gen huis beschikken. Uit de verkoop van hun huizen zouden zij dan sa men het landgoed kunnen betalen. De ouderencommune moet een te genhanger zijn tegen alle negatieve zijden die vastzitten aan het wonen in een bejaardenhuis. „Het gaat vooral om het samendoen, niet alleen om het wonen in kamertjes naast elkaar", aldus initiatiefnemer A. Verweij. Het schilderij is ruim een eeuw geleden met de andere kunstschatten waar Amsterdam toen geen plaats voor had, in bruikleen afgestaan aan het rijk(smuseum). De gemeente zou het graag overgebracht zien naar het Amsterdams Historisch Museum in de Kalverstraat dat in 1975 voltooid wordt. Rijk en gemeente hadden de di recteuren van beide musea gemach tigd te onderhandelen over de „terug gave van uitgeleende kunstschaten. Over alles behalve de Rembrandt- schilderijen zijn die het eens gewor den. Drs. S. Levy van het Historisch Museum heeft de gemeente geadvi seerd een claim te leggen op „De anatomische les van dokter Deijman" maar het gemeentebestuur voelt meer voor „De Staalmeesters" om dat het voor de stadshistorie meer waarde heeft. „Het betreft hier een weinig uitgebeeld college waarvan Amsterdam geen ander goed portret bezit", aldus b. en w. DEN HAAG, 5-4. Het kabinet van de kenïngïn deelt mee: H. M. de Koningin heeft heden ochtend op paleis Sccstdijk de for mateur, mr. J. M. W. Burger, ont vangen. Mr. Burger heeft de koning in verzocht hem te ontheffen van de opdracht tot het vormen van een kabinet, dat geacht kan worden in voldoende mate steun in de volks vertegenwoordiging te zullen onder vinden. De koningin heeft dit ver zoek ingewilligd. UTRECHT, 4-4. De drie industrie bonden gaan op korte termijn hun stakingsacties tot andere bedrijfstak ken en enkele grote concerns uit breiden. Er zullen gelden worden vrijgemaakt om dc stakingen nog lange tijd te kunnen voortzetten. De in Utrecht en Zeist gehouden bonds raadvergaderingen van de drie bon den hebben dit besloten. Zij keurden unaniem het door de onderhande laars gevoerde beleid goed. „Drugs" in kunstbenen NEW YORK. 4-3. In New York zijn twee mannen en een vrouw beschuldigd van po- BRIEBERGEN, 4-4. De stakingen hebben de drie industriebonden van 20 februari tot 31 maart 9.366.240 gulden gekost. Dit bedrag betreft stakingsuitkeringen en door het ac tiecentra gemaakte kosten. Ook is meegeteld een bedrag van 954.800 aan de stakingsuitkeringen voor de 2170 stakers bij Hoogovens. Dit heeft de computer van de In dustriebond NW uitgerekend. In to taal werden in deze periode 44.982 stakers geregistreerd in 104 metaal- en textielbedrijven, waar één of meer dagen werd gestaakt. In dit aantal stakers is deze week weinig verandering gekomen omdat de in dustriebonden hun actieterrein vrij wel gelijk hebben gehouden aan dat van vorige week. De Industriebond NW was tot eind vorige week het meeste geld kwijt aan stakingsuitkeringen, meer zelfs dan NKV- en CNV-bonden sa men. De verhouding is f 5.693.220 voor de NW-bond, en f 3.940.020 voor de Industriebonden NKV en CNV samen. gingen om narcotica ter ivaar- de van meer dan een miljoen dollar (drie miljoen gulden) de Verenigde Staten binnen te smokkelen. Toen het drietal de dag tevoren per vliegtuig uit de Columbiaanse hoofdstad Bogota aankwam, ontdekte de douane dat de 25-jarige Ochoa en de 34-jarige Jaime Zapata Reyes die elk een kunstbeen hebben, in die prothese resp. een kilo cocaine en anderhalf ons marijuana hadden verstopt. De vrouw, Leonore Jaramillo, had onder haar kleren een kilo cocaine verborgen. Franse wegstrepen worden wit PARIJS, 4-4. De gele strepen die op de Franse wegen .als geleiding dienen zullen spoedig wit worden geverfd, zo blijkt uit een woensdag gepubliceerd officieel communiqué. De maatregel is genomen omdat wit beter zichtbaar is en om de wegbebakening meer in overeen stemming le brengen met die van de voornaamste Europese landen Waddenzee erkend als project UTRECHT, 4-4 Het Wereldnatuur- fonds heeft het Waddenzeegebied erkend als project. Dit is woensdag in Utrecht meegedeeld op een pers conferentie ter gelegenheid van de komende nationale „Actie Natuur". De erkenning door het W.N.F. be tekent. dat het onder de 24.000 do nateurs van het fonds in Nederland een actie ten behoeve van de Wad den zal houden Gewoonlijk brengt een dergelijke actie ongeveer een ton op. Het voortbestaan van de Coöp UTRECHT, 4-4. Vandaag (donder dag) zal de definitieve beslissing val len over het al dan niet doorgaan van de onderneming van Co-Op Ne derland en Co-Op UA. Maandag zijn de besprekingen tussen Co-Op. over- nemingskandidalen Koninklijke Scholten-Honig en Edah en de vak bonden geschorst om een studie te maken over de pensioenfondsen van Co-Op. ROME, 4-4. In de bergen van Mid den- en Zuid-Italië hebben woens dag voor de tijd van het jaar onge woon zware sneeuwstormen gewoed. In l'Aquila, de hoofdstad van de Abruzzen, viel binnen enkele uren een halve meter sneeuw. In de win tersportplaatsen Rocca di Mezzo, Ovindoli, Rocca di Cannbio en Rove- re in de Appenijnen ligt zelfs een sneeuwlaag 'van meer dan een meter hoog. hi de bergen van de provincie Matera zijn nagenoeg alle dorpen van de buitenioereld afgesneden. In de lagere delen van Midden- en Zuid-Italië was het ivoensdag zeer koud. Storm en regen hebben na het slechte weer van de afgelopen dagen opnieuw zware schade aangericht. Overval op giro-agentschap AMSTERDAM, 4-4. Een onbeken de man in blauw-ribfluwelen cos- tuum en met een donkere zonnebril heeft dinsdagmiddag om kwart voor één een gewapende overval gepleegd op een agentschap van de gemeente giro aan de Willem de Zwijgerlaan in Amsterdam-West. Hij bedreigde de exploitant, A. Hendriksen, met een pistool en nam de kas weg. Hoe veel daarin zat is nog niet bekend. De man verdween in een oude groene Opel, die even later dicht in de buurt gevonden wex-d. Hij zou volgens een getuige zijn overgestapt, in een grote gi'ijze auto. Dit is de 32e overval op een post- instelling dit jaar. Achtjarig meisje gestikt WINSUM. 4-4. De 8-jarige Titia Tenje Reijntjes uit Gamwerd (Ge meente Winsum) is, naar nu pas be kend werd gemaakt, maandagmiddag in een plastic zak gestikt. Omdat het zo hard regende had het kind deze zak over haar hoofd gedaan. Deze reikte tot haar middel. Zij is op haar fietsje gestapt om naar school te gaan. Ongeveer 60 meter vanaf de wo ning, op een sintelpad, zag haar va der het kind liggen. Onmiddellijk paste hij mond-op-mondbeademing toe, wat later door een arts werd herhaald, doch zonder resultaat. Het meisje was in de plastic zak wegens gebrek aan zuurstof gestikt. Na hel vlees de (dure)svis NEW YORK, 4-4. Als gevolg van de nationale vlees-boycot van de Amerikaanse huisvrouwen is de vleesverkoop gedaald met percenta ges tussen 20 en 75. Maar de boze huisvrouwen, die actie voeren uit protest tegen de scherpe stijging van de vleesprijzen, klagen nu dat de al ternatieven - vis en pluimvee - ook in prijs omhoog vliegen, soms- zelfs nog meer dan het vlees. Advertentie in den ee&rtic IN DEN BEEK»' E IN DEN BEGIK'NE IN DEN BEGINNE IN DEN/&KINNE IN DE1T-8.EGINNE IN DEN BEGINNE IN'den—beginne IN DEN BEGINNE IN OEN BEGINNE IN OEN BEGINNE lAL-jaCJil- B&CJJ3.MC Het bijbelse scheppingsverhaal vertaald in vele boeiende, aktuele kleurenfoto's. Een unieke belevenis die u niet mag missen. Nü voor f. 12,50 verkrijgbaar bij: SOESTDIJK. Formateur mr Bur ger is donderdagmorgen om half tien op paleis Soestdijk aangekomen voor een bezoek aan koningin Juliana. Over de aard van het bezoek is op dit moment nog niets bekend. Daar over zullen in de loop van dc och tend nadere mededelingen volgen. SNEEK, 4-4. Drie Duitsers zijn woensdagmiddag ïn het Kcevorde- meer ten zuiden van Sncek verdron ken. Zij behoorden tot 80 leden van de Evangelische Kirclie uit Keulen, die in Tercele (gem. Doniawerstal) kampeerden. Vier Duitsers waren op het meer aan het zeilen. Door de hoge golfslag is de boot volgelopen. Terwijl zij aan het hozen waren, kwam hel vrachl- schip Erwin (350 ton) met schipper F. Jongman uit Zaltbommel langs. Advertentie Ujiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijj BIOSCOOP 1 i DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE telefoon (01110) 2770 brengi a.s. zaterdagavond 7 april om 20.00 uur jj; Geen voorverkoop. Kassa open om 19.00 uur, S zaal open om 19.30 uur. Toegang alle leeftijden. 111111111111 i 11111111 i 111111111111111111111111111 m Vee omgekomen bij brand VAASSEN, 4-4. Bij een brand in de veehouderij en kalvermesterij van J. H. G. te Riele in Vaassen zijn woensdagmiddag circa 300 varkens en 28 stieren omgekomen. Het kapi tale woonhuis met aangrenzende ge bouwen, enkele grote schuren en een grote hooiberg gingen in vlammen op. Een aantal varkens en stieren moest .elders worden afgemaakt om dat zij ernstige brandwonden hadden opgelopen. In het bedrijf bevonden zich ruim 600 dieren. De totale scha de bedraagt circa 300.000 gulden. V eeliouder beroofd van 3Vs ton ASSEN, 4-4. De 27-jarige onge huwde veehouder J. H. uit Drachten (Fr.) is tussen de Drentse dorpen Norg en Een beroofd van een bedrag van f 350.000,Dit is woensdag meegedeeld op een persconferentie van de Rijkspolitie te Assen. De veehandelaar had genoemd bedrag maandagmiddag opgenomen bij de Rabo-bank te Leeuwarden voor de aankoop van vee. Nadat hij bij een aantal boeren was geweest ging de veehandelaar naar zijn aanstaan de zwager in Donderen. Daar moet hij omstreeks acht uur zijn wegge reden richting Drachten. Een kwar tier later vond de politie hem daar bewusteloos in zijn auto die in een sloot was gereden. Tijdens het vervoer naar het zie kenhuis kwam de man weer bij en voelde in zijn zakken om onmiddel lijk daarna uit te roepen: „Waar is mijn geld, waar is mijn geld". Staking dreigt bij Philips DRIEBERGEN, 5-4. De drie indu striebonden hebben de directie van Philips „in ernstige overwegiing" ge geven het overleg over de c.a.o. op basis van de vakbondsvoorstellen te hervatten. „Indien u daartoe niet bereid bent, zullen wij genoodzaakt zijn aan onze leden de vraag voor te leggen tot acties over te gaan, ten einde langs deze weg onze gerecht vaardigde verlangens kracht bij te zetten," zo schrijven de onderhan delaars van de drie bonden in een woensdag vex-zorxden aangetekende brief. Zij vragen de directie de on derhandelingen vóór 10 april te her vatten. Hij gooide het anker uit en wierp een lijn naar de zeilboot. Juist toen sloegen drie van de vier verkleumde Duitsers ovex-boord en verdronken. De vierde, een jongen van 13 jaar, was in de school van de zeilboot ver ward geraakt. Hierdoor kon hij niet overboord slaan. Het is zijn redding geworden. Verdronken, maar nog niet gevon den zün de 41-jarige ds. Ernst Bey- siegel, de 39-jarige Claus Meisser en de 15-jarige. D. Kudlek. Donderdag 5 april Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uux-, lezing Z.V.U. Ouwerkerk Café Vijverberg, 20.00 uur, vergade ring S.V.O.W.K. Nieuwerkcrk De Meebaal, 20.00 uux-, Verenigings- ra'ad. Bruinisse Kleuterschool, 20.00 uux-, jaarvexga- dering Vereniging Kleuterschool. Vrijdag 6 april Zierikzee Aula R.S.G., Manhuisstraat, film avond „Ziejook". Haamstede Hotel Bom, 19.30 uux-, algemene le denvergadering Kolenbond „Een dracht Maakt Macht". Hotel Bom, Groene Kruis, 8 uur. Zaterdag 7 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uux-, filmvooxstel- ling, (a.l.). Kerkwervc Lokaal Herv. kerk, 15.00-17.30 en 18.30-20.00 uur, vexkoopmiddag handwerken (Herv. Vrouwenvereni ging „Samen Eén). Maandag 9 april Zierikzee Mondx-agon (foyer), 14.15 uur, afd. Schouwen Ned. Bond van Platte- landsvrouwen. Hotel Van Oppen, 20.00 uur, alg. le- denvei'gadering Ziexlkzeese Oranje vereniging. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afdeling Plattelandsvx-ouwen. Dreischor Plaatsenhuis, 19.30 uux-, vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Dinsdag 10 april Zierikzee Vergadei'lokaal Geref. kerk, 19.30 uur, gemeenteavond Ger. kerk. Nieuwerkcrk Dorpshuis, 19.30 uux-, afdeling Platte- landsvx-ouwenbond. Donderdag 12 april Middelburg „Gouden Poorte", 10.00 uux-, discus siedag over het ondex-wijs (Vrouwen- kontakt in de P.v.d.A., gewest Zee land). Vrijdag 13 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.00 uux-, paaswijding Chx\ Kleutex-school. Zaterdag 14 april Bruinisse Het Dorpshuis, 10.15 uur, jaax-ver- gadering „Zevbel". Brouwershaven 14.00 uur bij hotel Flox-is V (Markt), start wandeltochten Rode Kruis, afd. Brouwex-shaven. Dinsdag 17 april Zierikzee Chr. Geref. kerk, 19.30 uur, optreden Engels jeugdox-kest van Solihull. Donderdag 19 april Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, afdeling A.B.V.A. Weer overval op P.T.T.-kantoor HAARLEM, 5-4. Voor de tweede maal binnen vier maanden is don derdagmorgen een overval gepleegd op het hulppostkantoor aan de Rous- seusstraat in de Haarlemse Schal- wyk. Een jongeman is er met een onbekend bedrag vandoor gegaan op een bromfiets, waarmee een vriend buiten stond te wachten. Toen de jongen (omstx-eeks 18 jaax-) het kantoor binnenstapte stonden er vier bezoekers voor de balie. Hij liep naar vox-en met een vuurwapen lij kend voorwerp dwong hij de bedien de geld af te geven. Deze gaf alles wat in de kas was. Per bromfiets verdween het tweetal in de x-ichting Heemstede. De jongen die het hulp- postkantoor binnendx-ong had licht blond lang haax-, dx-oeg een lichtblau we jas met groenwitte ti'ui en had een bivakmuts op het hoofd. Bij de vorige overval in decem ber j.l. is 18.000 gulden gei-oofd. Zware gevechten hij Phnom Penh PHNOM PENH, 5-4. In een gebied van twintig tot vijftig kilometer rond Phnom Penh proberen de Cam bodjaanse regeringsstrijdkrachten door de tang te breken die commu nistische troepen hebben gevormd. De laatste weg die nog toegang gaf tot de hoofdstad, tussen Phnom Penh en Battambang, is woensdag op on geveer 60 km ten noorden van de hoofdstad afgesneden. Deze weg wei-d gebruikt voor aanvoer van rijst uit het westen van het land en vonnt met de rivier Mekong en de weg naar Kompongsom de levensadei's van de stad. Het Cambodjaanse opperbevel maakte woensdagochtend bekend dal hoofdweg nummer vier, die vorige week was heropend, weer door de tegenstanders bezet is. Tweede klasse 4 april 1973 Prijzen van 15,— Prijzen van 50,— Prijzen van 50,— Prijzen van 100,— Prijzen van 100,— Prijzen van 200,— Prijzen van 400,— Prijzen van 1.000,— Een prijs van 2.000,— Een prijs van 2.000,— Een prijs van 2.000,— Een prijs van 2.000,— Een prijs van 2.000,— De prijs van 5.000,— De prijs van 50.000,— eindigende op: levallen op nummers eindigende op: zijn gevAllen op nummers eindigende op: ieva|len op nummers eindigende op: 'allen op nummers eindigende op: allen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallen op hel nummer: is gevallen op het 08 964 466 380 032 3138 074611 053460 083534 082598 073555*) ïummer: 038537 is gevallen op het nummer: 083061 Een extra prijs van ƒ100.000,is gevallen in serie T op nummer: 092348 en een troostprijs van 2.000,op nummer: 092348 van elk der andere series. Een extra prijs van ƒ100.000,is gevallen in serie M op nummer: 094005*) en een troostprijs van 2.000,op nummer: 094005*) van elk der andere series. is gevallen op het nummer: is gevallen op het r ATTENTIE: op een met t prijzen gevallen. i gemerkt is tevens een van de lagere

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2