(^renóboerin Inbreker vermoordt 40-jarige man Slagveld in Delfts café Algemene voorjaarsvergadering Watersportvereniging Zierikzee puch maxi hemo special ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 april 1973 Nr. 21262 f Onderzoek naar „mysterieus ruimteschip" LONDEN, 29-3. De Stamford Universiteit van Californië heeft besloten samen met Britse onderzoekers radio-experimenten te gaan uitvoeren om vast te stellen of de theorie dat er een ruimte schip van een andere planeet om de aarde draait juist is. Dat is donderdagavond bekendgemaakt op een vergadering van de Britse Interplanetaire Vereniging naar aanleiding van de verkla ring van de Schotse onderzoeker Duncan Lunan. Deze Schot heeft verklaard dat geheimzinnige echo's van radiosignalen van de aarde in feite boodschappen zouden zijn van een vreemd ruimtevaartuig dat 13.000 jaar geleden in ons zonnestelsel zou zijn .aangekomen. De 28-jarige Lunan zegt dat de echo's niet toevallig kunnen zijn. De kans daarop „is nog onwaarschijnlijker dan de gedachte dat een aap op een schrijfmachine de werken van Shakespeare zou neer tikken", zegt hij. tenslotte met nieuws van het vader landse politieke front. NED. II: De KRO maakt er van avond een spannend avondje van. Het programma Piste, om zeven uur, weet zich verzekerd van een grote schare kijkers. Rechtstreeks komt na het journaal aflevering acht van Studio Vrij op de buis. Zeven kwar tier lang tips voor vrijetijdsbesteders. Vanavond o.a. aandacht voor de dui vensport, het tuinonderhoud, poëzie albums, tennis, huisdieren en musi cerende amateurs. Voorts doet Kees Schïlperoort het spelletje Raden maar. De KRO maakt om tien tntr plaats voor hel IKOR, dat een Leer huis-tweegesprek op hel programma heeft staan. WOENSDAG 4 APRIL NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Nogal wiedes; 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 1S.55 Nieuws; 19.05 Sjoko; 19.50 So- culera; 20.00 Journaal; 20.20 Politie ke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 The desperate Hours; 22.25 Friewie- len; 22.55 Den Haag vandaag; 23.05 Journaql. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuivs; 19.05 Piste: 20.00 Journaal; 20.20 Studio vrij; 22.05 Kenmerk; 22.10 Leerhuis; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 5 APRIL NED. I: Na Ti-ta-tovenaar en ZIERIKZEE. Gelijktijdig met de di rectrice mevr. M. J. Viergever, nam ook afscheid de rusthuis-assistente mej. R. den Boer te Zierikzee, die uit handen van de voorzitter de heer A. Vermaal, een zilveren bonbonschaal ten geschenke kreeg. Op de foto lijkt de scheidende mej. Den Boer een toast uil te brengen, maar zij bewon dert hier het afscheidscadeau. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Adverfyitie «Jgi Dames- en heren paraplu's In alle bekende merken journaal maakt beertje Colargol zijn opwachting en dat biedt, vrolijk kin-- derplezier. De wat oudere jeugd kan daarna genieten van de fragmenten van stomme lachfilms in „Zwijgen is goud" en van een tekenfilm van Po- peye the Sailorman. Twintig minu ten Berichten uit de Samenleving schotelt de VPRO haar publiek na het journaal voor. Tot tien uur, wan neer er plaats moet worden gemaakt voor de Evangelische Omroep, reste ren dan nog tachtig minuten en die gaan alle op aan de speelfilm „Het witte kasteel", van de cineast Johan van der Keuken. Drie programma's heeft de E.O. vanaf tien uur te bie den. Marjan wil iels zeggen, is de ti tel van het programma waarin een Canadees meisje liederen over haar geloof zingt. Landgenoten van dit meisje worden ten tonele gevoerd in de hierna volgende rubriek Kerk en Theologie. Het laatste half uur van de E.O. zendtijd gaat op aan de ru briek Horen en Zien. NED. II: Coronation Street, een l.v.-spel, de show Wij en en een documentaire over Chili bepalen het gezicht van de VARA-avond op het tweede net. Wat Coronation Street betreft: Valerie Barlow kijkt uit naar de thuiskomst van haar man uit de V.S., maar Ray Langton, met wie ze een verhouding heeft gehad, wil ook aanwezig zijn bij de begroeting. „Ge vangenen" is de titel van het Engel se tv-spel, dal de kijker na het jour naal wordt voorgezet. Het stuk speelt CWlt» MM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE zoals de titel al doet vermoeden, in een gevangenis. Er ontstaat een filo sofisch gesprek lussen de auteur die daar achter slot en grendel zit en een van zijn bewakers. In relatie met ge vangenschap staat gezag. En het ge zag vormt het thema van de laatste serie shows „Wij en Speelse en ironiserende sketches en liedjes wor den gebracht door o.a. Wieteke van Dort. Aart Staartjes, Fred Florusse en Rob van Rijn. Resteren nog veer tig minuten voor een documentaire over Chili, Den Haag vandaag, jour naal en een samenvatting van de we reldkampioenschappen ijshockey. DONDERDAG 5 APRIL NED. 1: 10.45 en 14.00 Schooltele visie: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuivs; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.40 Het witte kasteel: 22.00 Marjan wil iets zeggen; 22.15 Kerk en Theologie; 22.45 Horen en zien23.15 Journaal. NED. 11: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Coronation Street; 20.00 Journaal; 20.20 Gevan genen; 21.10 Wij en het gezag; 22.00 Gesprekken met Chileense ar beiders; 22.40 Den Haag vandaag; 22.50 Journaal; 22.55 W.K. IJshockey. FEUILLETON DOOR J. L. POSTHUMUS De politieman keek eens in het rond. .,'t Ziet er hier allemaal be hoorlijk uit. Wel, meneer Hoogen- dijk „Zegt u maar Kees; ik verbeeld me niks". Opperwachtmeester Visser glim lachte even. „Goed, Kees, ik zal m'n voelhorens eens uitsteken. In elk geval wil ik de kogel hebben, waar-' mee de hond is afgemaakt. Dat geeft me misschien een spoor. Er is ge-» schoten; dat staat inmiddels vast. Hier in Nederland mag er enkel door ons worden geschoten en dan nog in uiterste gevallen. Het ligt voor de hand, dat de dader overtreding van de vuurwapenwet heel't gepleegd en dat is tegenwoordig een misdrijf. Dit moet ik gaan onderzoeken, begrijpt u?" „Volkomen, meneer. Ik vind het een rotstreek om zo'n dier op deze wijze af te slachten.'' Hij was waar- 'schijnKjk meteen dood, Kees, dus ge leden zal .'hij heel weinig of niet hebben. Dat neemt niet weg, dat dit dier ook het recht had om te leven. Niemand mag daar illegaal een eind aan maken; dan krijgt hij het met mij aan de stok." „Ik wens u veel succes, meneer „Dank je. Kees, ik zal je niet lan ger van je werk afhouden. Wat heb je hier geoogst? Rogge? Tarwe?" „Rogge, meneer.'' ..De korrel was zeker goed, niet?" „Prima, meneer. Dank zij deze mooie zomer. En nu nog wat bieten er in.'' „Gelijk heb je Tot ziens!" De poli tieman stak zijn hand op ten groet en verdween naar zijn wagen. Even later zag Kees hem het erf afrijden. Terwijl hij weer op de tractor klom, dacht hij: Als die Vasen het gedaan heeft, zul je een harde noot te kra ken krijgen, meneer de veldwachter. Een heel harde. 11 Tot haar stomme verbazing zag Christien Tollema, dat uit de auto, die enkele dagen later riret koffietijd het erf kwam oprijden de veekoper Vasen stapte. De boerin verbleekte, kw9m overeind en prevelde: „Wat »-Aillen we nu hebben? Daar komt Va?fen!'' Kees draaide zich met een ruk om. Geschrokken keek hij naar de deur. Hoewel de veekoper nooit de ge woonte had om te kloppen, maar ge lijk met de deur in huis viel tijdens zijn bezoeken, klopte hij ditmaal een paar keer op de deur en riep: „Volk binnen?" Opnieuw draaide Kees zich om. De boerin aankijkend, vroeg hij: „Moet-ie binnenkomen?'' „Laat maar, Kees, er mankeert niets aan zijn handen." En met luide stem riep ze: „Kom maar verder, Vasen.'' Even later stond de man in het grote vertrek. „Een goeie morgen. Ik heb zo het een en ander vernomen over wat hier de laatste tijd is voor gevallen. Ik bedoel met de koe en jullie hond. Gisteren heb ik iemand gesproken, die mij gevraagd heeft, of ik er wat van weet. Op de man af- Ik had nijdig kunnen worden, maar ik heb intussen ingezien, dat een mens in z'n drift dingen zegt, dat hij later niet kan verantwoorden. Maar dat niet alleen. Ik kan me volkomen begrijpen, dat jullie gevolgtrekkin gen hebt getrokken uit mijn woor den. die ik die morgen hier heb ge zegd. Wat het precies is geweest, weet ik niet meer, maar het zal wel geleken hebben op de een of andere bedreiging. Ik ken mezelf." Hij zuchtte diep en deed een pas naar voren, de boerin recht in de ogen kijkend: „Christien, je kent mij al heel wat jaren. Ik mag dan vroe ger een rare opdonder geweest zijn, tegenwoordig probeer ik zo fatsoen lijk mogelijk te leven. In de handel ben ik goudeerlijk; je mag het in de wijde omgeving navragen. Maar wat ïij denkt, is niet waar. Ik weet niks af van jouw koe en ik weet evenmin iets af van de doodgeschoten hond. Een revolver....'" Hij lachte even. „Menslief, ik zou niet weten, hoe ik met zo'n ding moet omgaan. Ik ben nooit in militaire dienst geweest. In de oorlog heb ik wat aan zwarthan del gedaan -> een mens moest ten slotte leven,'nietwaar? - maar een wapen, een schietijzer heb ik nooit in handen gehad. Op mijn woord. Wie degene Ss geweest, die deze ge mene streken heeft uitgehaald, weet ik niet. Maar ik was het niet, Christien. Allemachtig, dat jij me daarvoor hebt aangekeken!"' „Ga zitten, Vasen, en kalmeer. Neem een stoel. Behoorlijke mensen behandel ik ook op een behoorlijke manier.'' De man trok een stoel bij en nam plaats, terwijl de boerin vervolgde: „Jij uitte een paar bedreigingen, meneer, die er niet om logen. Als dan kort na elkaar eerst een beste melkkoe binnen vier en twintig uur dood is en een poosje daarna tijdens onze afwezigheid de hond wordt doodgeschoten, wat ga je dan den ken?" Hij knikte begrijpend. ..Daar zal Vasen wel meer van weten. Ja, 't is mijn eigen schuld, ik geeft 't toe. En als ik in jouw plaats gestaan had. zou ik absoluut 't zelfde gedacht hebben." (wordt vervolgd) stukken goedgekeurd onder dank aan de penningmeester. Na een korte pauze volgde een bestuursverkiezing Aftredend volgens rooster waren voorzitter Molenaar en commissaris Nelissen Na enige opmerkingen uit de leden naar aanleiding van de door het bestuur opgestelde voordracht voor de uitbreiding van het. bestuur met twee nieuwe leden, verweet de voorzitter die leden, niet met eigen tegenkandidaten te zijn gekomen, terwijl daar toch ruimschoots de tijd voor was geweest Op de vraag of schriftelijke stemming gewenst werd bleek dit niet het geval te zijn. Hierop werden voorzitter Mole naar en commissaris Nelissen zonder hoofdelijke stemming herkozen. De derde aftredende was commis saris Quartel, die wegens drukke werkzaamheden niet voldoende tijd meer voor het besluurswerk kon vinden. Deze werd gevonden in de persoon van drs. J. T. B. Eggink, die voortaan de organisatie van toer tochten en de prijsuitreikingen voor zijn rekening gaat nemen. i' Essen gered J UTRECHT, 2-4. Het ziet er naar uit dat de circa 200 kern- f gezonde essen, die wegens de verbreding van Rijksleeg 12 bij Harmélen uiterlijk 15 mei moeten zijn verdwenen, voor de hakbijl gespaard kunnen worden. Mej. A. Tilanus van f de Grontmij - de Grontmij verzorgt de technische begelei- r ding van eventuele toverplan- f tingen - deelde maandag mee r dat men in twee weken tijd f kopers heeft kunnen vinden f voor in totaal 69 stuks. f Onder de kopers bewoners f J van studentenflats van de f J Vrije Universiteit in Amster- i J dam die de koppen bij elkaar f staken en ongeveer negen mil- f i le op tafel legden, goed voor f a negen essen. Andere kopers: f J een stichting voor bejaarden- f i huisvesting in Rotterdam en f i de gemeenten Vlaardingen, f i Harmeien, Linschoten en Ter f i Aar. Woensdag gaat men de f a eerste bomen overplanten. f BRUSSEL, 2-4. De 40-jarige slager uit Retinnes, nabij Luik, is op brute wijze door een inbreker in zijn huis vermoord. De slager (Albert Gatzweiler) kwam zaterdagavond laat met zijn vrouw en zijn tienjarig dochtertje thuis. Tewijl hij de auto afsloot opende zijn vrouw alvast de huis deur. In de gang zag de vrouw een onbekende man die een geruite sjaal en een muts droeg. Ze riep om hulp naar haar man en toen die het huis binnenkwam vuurde de inbreker met een 22 mm karabijn. De slager werd in de hartstreek getroffen. DELFT, 2-4. In Delft hebben zon dagavond twee jongelui onder in vloed van drank een klein slagveld aangericht. De broers R. en G. B. uit Delt, die een bezoek brachten aan café Ro mantica, gingen bij aankomst zelf hun pilsje tappen. Toen de bareige- naar daar iets op tegen had, ontsta ken de twee gebroeders in woede. Ze sloopten het interieur grondig, waar bij de winkelruit van het café sneu velde. Toen het drietal op straat te recht kwam, ging ook de ruit van een belendende bloemenzaak er aan. Bij de komst va nde politie bleek dat twee mannen de bareigenaar dus danig met barkrukken en schoppen hadden, behandeld, dat hij bewuste loos op straat bleef liggen. Bij arrestatie van het tweetal werd hevig verzet gepleegd en de ruiten van een politieauto werden eveneens gesloopt.. Bij fouillering van R. en G. werd een double armband aangetroffen, die aan de bareigenaar tobehoorde. Hel tweetal is ingesloten. In zijn afscheidswoord noemde de voorzitter; -.jiet scheidende bestuurs lid Quartel,, het Zierikzeesche gewe ten" in het bestuur, vanwege diens voortdurende verdediging van de ei gen Zieftkzeese (eilandelijke) iden titeit van de vereniging. De leden vergadering ging hierna accoord met dé Juitbreiding van het bestuur met de heren Grauenkamp en v. d. Baan, die resp., belast zullen worden met de ligplaatsenverdeling en het vice-voorzitterschap. Bij het punt zomeractiviteiten, deelde de heer Eggink mee, met zijn voorgan ger Quartel tot de conclusie te zijn gekomen dat de voorjaarstocht het best op 20 mei kan worden gehouden Jeugd-zeïllessen De heren Seinen en v. d. Baan ont vouwden vervolgens hun plannen, met betrekking tot het jeugd leszei- len In een vijftal avonden hadden zij de jeugd onderricht gegeven in theorie en i.s.m. dr. Loubert in de praktijk van het schiemannen. Komend seizoen zal, volgens de plannen aan een vijftal groepen van 4 jongelui zeilies kunnen worden gegeven, wat kan uitmonden in een examen voor het verenigings diplo ma en zo mogelijk na een zeilkamp op het Veersemeer voor het A-diplo ma van het verbond. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat het bestuur slecht was ingelicht m.b.t. de aanleg van de waterleiding op de pontons. Het bestuur was ex- niet van op de hoogte dat de werk zaamheden al wax-en begonnen, en dat de vereniging voor de bijdi-age van f 15, per schip slechts twee, vrij van elkaar liggende tappunten zal ki-ijgen, aldus enige stemmen uit de vei-gadei-ing Het bestuur zegde toe. te zullen probei'en voor eigen i-eke- ning hier nog een tappunt tussen te zetten. Hoge tarieven De heer De Vos, wijzend op de vre selijk hoge tarieven in de nieuwe haven van Brouwershaven, vi-eesde dat op deze wijze de watei-sport zal worden uitgelevei-d „aan de com mercie" en dat het zo opnieuw een „elite-sport" zal worden. Het bestuur deelde deze vrees wel enigszins, ze ker waar het de Grevelingen betreft. De heer Quai-tel verzocht het be stuur contact op te nemen met de besturen van de andere eilandelijke watersportverenigingen te Bru en Brouwershaven om tot een gezamen lijke manifestatie te komen ter ge legenheid van de opening van de nieuwe jachthaven te Brouwersha ven, b.v. een stertocht of een open wedstrijd. Het bestuur droeg het nieuwgekozen lid Eggink op, in deze geest aan de slag te gaan. In zijn slotwooi-d vei-meldde voor zitter Molenaar dat het medelid, de bekende westrijdzeiler en winnaar van de Zierikzeesche Sportraadbe ker Kesteloo, Nederlands kampioen was geworden door de verbondsbe- zem 1972 klasse 3 IO.R. (zeezeilen) te winnen. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 4 APRIL NED. I: Nadat men deze vermaar de acteur maandagavond al aan het werk heeft kunnen zien in Bullets or Ballots", komt er vanavond een speelfilm op de buis waarin Hum phrey Bogart een van de hoofdrollen voor zijn rekening neemt: de thriller „The desparate hours", in 1955 ge maakt onder regie van William Wy- ler. De vertoning van de film is een presentje van de TROS, die haar uit zending om zeven uur begint met het jeugdprogramma Sjokoj Veel muziek daarin te verwachten, o.a. het zange resje Bonnie St. Claire. Na tien mi nuten Stichting Soculera, de politie ke partijen (KVP) en de Staatsloterij is het tijd voor de film „The despa rate hours", die de kijkers een kleine twee uur in spanning zal hotiden. De Nederlandse titel zegt genoeg: „Be klemmende uren". Het thema van de film is de gijzeling van een gezin door een stel bandieten. Veel minder enerverend gaat het in de twee res terende programma's aan toe. Het programma over vrijetijdsbesteding, Friewielen, belicht vanavond de wa tersport en Den Haag vandaag komt Ledenaantal gestegen tot 120 ZIERIKZEE, 2-4. Vrijdagavond vond in ,,Auberge Maritime" de voorjaarsvergadering plaats van de Zierikzeese Watersport Vereniging, onder, voorzitterschap van de heer J. Molenaar, die zjjn vreugde uitsprak over de goede opkomst van de leden. De vereniging telt nu 120 leden. Het mondelinge jaarverslag van de secretaris de heer J. den Boer werd in dank afgenomen, met dien ver stande dat enige leden graag zouden zien dat het jaarverslag gestencild aan de leden wordt toegezonden De vooi-zitter antwoordde hierop dat dit erg veel extra tijd zou vergen maar beloofde in ovei'leg met de se cretaris één geschi-even exemplaar ter vex-gadering. Het jaarverslag van de penning meester ging vei-gezeld van een uit gebreide exploitatie-rekening en balans, gericht zowel op het afgelo pen als op het komende jaar. Pen ningmeester Bin oogstte hiervoor een applaus. Onder genoemd hoofdstuk kwam één van de moeilijkste kwes ties ter sprake, nl. een belangrijk verschil van mening met. de gem. Ziei-ikzeë ten aanzien van de ver huur van een zevental nieuwe boxen in de jachthaven. Steiger-kwestie De vereniging kreeg van de ge meente Zierikzee toestemming een open stuk water lang het steiger te huren, op eenzelfde basis als waarop ook het andere watei-, waar nu de verenigingssteigers liggen, werden gehuurd. Ofschoon dit voor de kas een afdracht van ongeveer f 750.- zou betekenen, werd voor allé zekei-- heid toch een prij§ op de balans op gevoerd van het. dubbele. Verden werden van hetopen stuk water boxen gemaakt door het laten slaan van palen door de fa. v. d. Sti-aten te Hansweei-t hetgeen de vereniging' f 6000,- kostte. Wie schetst echter de „verbazing" van het bestuur, toen er een brief van de gemeente bin nenkwam met de mededeling, dal. de huurprijs f 3500,- moest bedragen, omdat het „geen open water meer was, maar boxen-accomodatie". En dat terwijl de vei-eniging op eigen kosten deze accomodatie tot 'stand had gebracht. Deze mededeling Veroorzaakte nogal wat commentaar onder.de aanwezige leden. Vooi-zitter Mole naar moest dan ook olie op de golven gooien, door te verklaren dat één en ander waarschijnlijk wel op een communicatiestoornis zou blijken te berusten, en dat het bestuur hier over zeker opnieuw met de gemeen te Zierikzee om de tafel zal gaan zitten. Bovendien is het gezien de financiële situatie van de vereniging ook beslist niet. haalbaar deze huur prijs te betalen en zelf de im'ichting der boxen te bekostigen, aldus pen ningmeester Bin, die hieraan vast knoopte, dat het komende Jaar toch al de vinger nauwkeurig aan de fi nanciële pols zal moeten worden ge houden. Vooral de post ondei'houd pontons zal zwaar op de exploitatie drukken. Verkiezing Hierna werden alle financiële SEROOSKERKE. Serooskerke is „mooi" omgeploegd in verband met de herlegging van het plaveisel. De foto geeft een beeld van de Ring, waar het thans bar en boos is. Op de achter grond de fraaie kerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de bestd de. vlotste vlug/Instellen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7