Subsidie - Verbouwing - Autobussen - Beplantingsplan „Stichting weekendwoningenpark" Europees parlement gaat waarschijnlijk akkoord met de landbouwprijsvoorstellen Jeugd- en Jongeren Rode Kruis te Zierikzee bestaat tien jaar Het Panamakanaal: een probleem dat er geen behoeft te zijn Gemeen I email Brui nis,se BRUINISSE, 30-3. Onder voorzitterschap van burgemeester Hokken werkte de voltallige gemeenteraad van Bruinisse de 14 punten tellende agenda af. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering maakte de voor zitter bekend dat het Rode Kruiswagentje gestald zal worden in de garage bij het gemeentehuis. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland i.o. te Zierikzee waarin om ex subsidie werd verzocht van 30 cent per inwoner. De raad keurde dit goed, temeer omdat op de begroting reeds een post is geraamd van f 1,per inwoner. De plaatselijke schaakvereniging T.O.G. had een brief gericht aan de raad waarin dank werd gezegd voor de toegekende subsidie van f 300, Verder was er namens Gedepu teerde Staten van Zeeland meege deeld dat zij de begroting voor 1973 met diverse wijzigingen en de begro ting voor 1973 voor het gemeentelijk woningbedrijf met le wijziging had den goedgekeurd. De voorzitter richtte hierbij nog een woord van dank aan de gemeentesecretaris en zijn medewerkers voor de wijze waarop zij de begroting hadden ver zorgd. Het zilveren regeringsjubi leum. van koningin .Juliana krijgt naast een subsidie ook nóg een ga rantie van. f 700,- voor diverse aan kopen. Wethouder Van Gilst kon hiermee slechts akkoord gaan, indien dit bedrag beslist niet werd over schreden. Verbouwing Een schrijven van de heer Wie- brens- vroeg nogal de aandacht. Het betreft hier een reeds enkele maan den ingediende tekening voor een verbouwing, waarop nog steeds geen definitieve beslissing is genomen. Het merendeel van de raad verweet burg. Hokken dan ook een zekere „laksheid" en besloot dat direkt toe stemming gegeven moet worden om te bouwen volgens de ingediende te kening indien een gesprèk tussen de Centrale Dienst en de heer Wiebrens niet het gewenste resultaat oplevert. Voorts wordt het brandpad achter de Noordstraat betegeld. Wethouder Jumelet zou graag zién dat de bewo ners zelf een bepaald gedeelte van de kosten moesten gaan betalen. Te meer omdat in het verleden de be woners geweigerd hebben dit zelf te doen met gratis tegels en zand van de gemeente. De heer Van der Velde vond het echter redelijk'dat de ge meente dit voor zijn rekening ging nemen; kosten exel. f 2415,-. De RTM heeft laten weten dat zij de ge meente tegemoet, wil komen in de' kosten voor dé aanleg van een wachtgelegenheid bij Flohil met een maximum van f 500,-. De heer Van Gilst sprak zijn waardering uit voor deze geste. De Algemene Politieverordening van de gemeente Bruinisse werd ge wijzigd Dit bleek wenselijk omdat een nieuwe brandbeveiligingsveror dening is uitgekomen, die meer aan de huidige tijdsomstandigheden is aangepast. Nadat door de heren Verspoor en Van der Velde om enige opheldering was gevraagd nam de raad verder een voorgestelde tariefregeling aan van werken van. gemeentepersoneel voor derden. Deze wordt hierdoor uit de precariorechtenverordening ge licht. Ook het erfpachtscanon van een in erfpacht gegeven perceel grond aan de fa. L. Padmos Zn. werd gebracht van f 65,20 naar f 935,-. De gemeente heeft hiertoe de bevoegdheid omdat in de notariële akte een daartoe strekkende bepa ling is opgenomen De heer Van dei- Velde vond deze ingreep overigens nogal aan de forse kant. Verkeersmaatregel Omdat de RTM meerdere malen geklaagd heeft over het hinderlijk parkeren van auto's in de Burg. Ha- gelaan waardoor de vrije doorgang van de autobussen niet altijd moge lijk was, nam de raad een voorstel aan waarin dergelijke situaties niet meer voor kunnen komen. Het gaat hier om een verkeersmaatregel waardoor het parkeren wordt ver boden: a. aan de zuidoostzijd| van de Burg. Hagelaan; b. aan de noord- westzijde van de Burg. Hagelaan van de Deestraat tot de Chr. School; c. en aan de westzijde van de Deestraat tussen de Margrietstraat en Burg. Hagelaan. Het college van b. en w. stelt echter dat deze maatregel tij delijk is omdat zij niet afdoende is. De vrije doorgaan aan één zijde is nu wel verzekerd, doch door het feit dat de andere zijde nu wellicht vol met geparkeerde auto's zal staan is er geen uitwijkmogelijkheid. De heer J. Gil jam mag de panden Molenstraat 7 en 9 gaan slopen voor de prijs van f 1.000,- excl. btw. Verder werd. f 1.200,- excl. btw uit getrokken zodat de Kon. Ned. Heide- my een beplantingsplan kan gaan opstellen voor de groenvoorziening langs de Meekrapstraat, 't Hoefje, Grevelingenstraat en Deltastraat. Het Bouw- en Aannemingsbedrijf Gebr. Spindler te Rotterdam en Nivowoningen B.V. te H.I, Ambacht krijgen ieder drie kavels grond voor de bouw van drie bungalows. Verkoop weekend-woningen De 48 weekendwoningen worden alsnog verkocht. Dit gebeurde uit eindelijk op ee% voorstel van b. en w. waarin zij het volgende voorstel deden naar aanleiding van de be zwaren die in de vorige raadsverga dering gerezen waren: 1. de verkoopprijs met 1' 500,- te verhogen; 2. Het. mag niet mogelijk 2ijn om het. huis binnen 2 jaar na aankoop t;e gaan verkopen; 3. de boete bij overtreding van de bepalin gen in het reglement van bewoning te stellen op 1' 1.000, in plaats van f 100,-. Mevr. Van Leeuwen-Sieling kon dat allemaal wel waarderen, doch zat met het probleem om enerzijds de huidige bewoners ter wille te zijn en anderzijds de gemeente financieel te hulp te komen. Zij stelde daarom voor de verkoopprijzen (variërend van f 9,000,- tot 12.000,-) te verhogen met f 1.000,- in plaats van f 500,-. De heer Van Gilst vroeg zich af of de woningen dan nog wel verkoop baar waren. Bovendien geloofde hij niet dat de gemeente, op winstbejag uit moest zijn en vreesde dat een gedeelte van de huidige bewoners de door mevr. Van Leeuwen geadviseer de verkoopprijs niet kon betalen. Ook de voorzitter kon het voorstel van mevr. Van Leeuwen niet over nemen en de raad keurde het voor stel van b. en w. goed. Nu de over dracht van de weekendwoningen of ficieel is dient êr een stichting te worden opgericht. De naam hiervan werd op voorstel van burg. Hokken gesteld op: „Stichting Weekendwo ningenpark Bruinisse". DEN HAAG, 2-4. Het Europese parlement zal hoogstwaarschijnlijk ak koord gaan met het voorstel van de Europese Commissie, de landbouw prijzen in het algemeen te verhogen met 2,76 procent. waarmee West-Duitsland en de Be nelux hebben gerevalueerd - kan de gemeenschappelijke markt tussen de Benelux, Frankrijk en Denemarken worden hersteld, en het prijsverschil tussen West-Duitsland en Italië, dat geleidelijk tot 20 procent was opge lopen, worden verminderd. Volgens de landbouwcommissie van het Europese Parlement moet in de eerste plaats het vrije verkeer van Iandbouwprodukten zo veel mogelijk worden hersteld. De landbouwcommissie uit het Europese Parlement, dat latef deze week in Luxemburg bijeenkomt hecht evenals de Europese Commis sie doorslaggevend belang aan her stel van de gemeenschappelijke land bouwmarkt, die als gevolg vari re en devaluaties was versnipperd en met een gecompliceerd, systeem van compenserende bedragen op de been werd gehouden. Gezien het rundvleestekort in West- Europa (560.000 ton) wil de commis sie de rundvleesprijs met 8 procent verhogen. De „boterberg" - eind vó rig jaar 400.000 tón - maakt het noodzakelijk de boterprijs met 11 procent te verlagen. Ter compensa tie moét de. melkpoederprijs met 24 procent worden verhoogd. Herstel gemeenschappelijke markt Door algeméne prijsverhogingen met 2,76 procent - het percentage De erfenis van een lasser MANCHESTER, 2-4. De monden van de vrouw en de zoon van lasser Harry Taylor uit Manchester vielen open van verbazing toen de notaris maandag diens testmnent voorlas. Daaruit bleek dat de op 86-jarige leeftijd overleden lasser een half miljoen pon.d sterling ruim 3,5 miljoen gul den) had nagelaten. „Het is voor ons een volsla gen raadsel hoe hij dat bedrag bijeen heeft gekregen, vermoe delijk door beleggingen. Hij moet niet alleen een goed las ser maar ook een uitstekend belegger zijn geweest", zei een zóón van de overledene. Ook de vrouw van Taylor, aan ivie het bedrag toevalt, wist niet dat haar man rijk was. Duitse kustvaarder vergaan DEN HAAG, 1-4. Voor de Deense kust. is in de nacht van zaterdag op zondag de Wëstduitse kustvaarder „Wilheml" van 499; ton door de be manning verlaten. Vier opvarenden in een sloep zijn opgepikt door een Noors schip, dat seinde dat er één schepeling dood in zee dreef en dat er nog drié opva renden vermist worden. De kustvaarder had een slagzij van 50 graden en is vermoedelijk omgeslagen. RIJ-EXAMENS DUURDER RIJSWIJK, 3-4. Woensdag zullen de inschrijfgelden voor de rijexa mens, met uitzondering van de theo retische her-examens, worden ver hoogd met 1' 2,25, de prijs van de „eigen verklaring" blijft onveran derd. Aldus heeft de directie van de Stichting Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen in Rijswijk meege deeld. De prijs van een volledig examen was f 30,75, van een praktisch her examen f 28,25, deze worden dus met genoemd bedrag van f 2,25 verhoogd. De priis van een theoretisch herexa men blijft f 23,25, die van de eigen verklaring f 3,25. Gelederen moeten versterkt ZIERIKZEE, 2-4. Maandag 2 april bestond de Jongeren Hulp Dienst als taak van Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierikzee tien jaar. Op 2 april 1963 werd met deze vrijwillige hulp verlening begonnen in het Zweedse Rede Kruis ziekenhuis Een uiterst belangrijke taak waarbij de zieke en bejaarde medemens naast vakkun dige verzorging ook op een andere wijze wezenlijk geholpen kan wor den. Het bleef na de start in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis niet bij dit ene tehuis. Er volgden er meer Op 27 maart 1964 werd gestart in het Verpleegtehuis Corneliastichting, 27 april 1970 kwam het werk in rust huis „Ons Huis" van de grond en al heel snel na de opening zag vanaf 13 april 1972 het bejaardencentrum Borrendamme de Jongeren Hulp Dienst binnen zijn muren De jonge ren worden met vreugde begroet in de tehuizen. Tien jaar In tien jaar tijds waren er zo on geveer 115 jongeren werkzaam bij de Jongeren Hulp Dienst. Men bleef van ca. 1 jaar tot 5 h 6 jaar met een en kele uitschieter daar nog boven Er wordt hoofdzakelijk geholpen in de avonduren. Een. boeiende vrijetijds besteding. Het bezig zijn in de te huizen. werkt meer ontspannend dan dat het inspanning geeft. En de waardering is er volop. Van de. staf in de tehuizen en van de zieken en bejaarden. Er wordt niet alleen kof fie- en thee geserveerd, bloemen verzorgd, fruit schoongemaakt en. af gewassen, maar ook veel gezellig ge praat met de patiënten in het zie kenhuis en de bejaarden in de rust huizen. In de vier genoemde tehuizen is gerekend naar de avonden (mei het weekeinde inbegrepen) plaats voor 36 jongeren. Er zijn er momenteel slechts 18. En dat is te weinig. Ook het weekeinde is erg belangrijk. De royaalste bezetting is er momenteel in het Zweedse Rode Kruis zieken huis en het bejaardencentrum Bor rendamme. Het verpleegtehuis Corneliastich ting en rusthuis „Ons Huis" (waartoe binnenkort ook rusthuis „Irene" gaat "erekend worden) hebben onvoldoen de hulp Juist in deze tehuizen is men al geholpen met jongeren, die 1-1 Vz uur één avond in de week thee ko- m enserveren. De leeftijd is vanaf 16 t/ni ca. 25 jaar. Regionaal De Jongeren Hulp Dienst is er niet alleen voor Zierikzeese jongeren. In de afgelopen tien jaar kwamen er meisjes (en gelukkig soms ook wel eens oen jongen) van vrijwel alle dorpen op Schouwen-Duiveland. Er wordt geen spektakulair werk venvacht. Alleen eenvoudige werk zaamheden die buiten het terrein van de verpleging liggen. Eigenlijk is elke jongere geschikt om een zie ke of bejaarde medemens te helpen. Die extra aandacht van buitenaf is voor hen zo enorm, belangrijk. Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zie rikzee vraagt zich nu af: waar bly- ven de jongens en meisjes vanaf 16 jaar? Met zou toch wel een aardig ka- dootje zijn bij dc tiende verjaardag van de Jongeren Hulp Dienst wan neer vanavond, en morgen, en over morgen de telefoon en voordeurbel zou rinkelen op onderstaande adres sen. Bel of schrijf naar: mej. W. E. de Waal, Oudestraat 22, Bruinisse. Tel. (01113) 1233; of de heer J. K. Joppe, De Cranestraat 5, Zierikzee. Tel. (01110) 2425. Formateur bracht koningin verslag uit DEN HAAG, 2-4. Koningin Juliana hoeft maandagmiddag op paleis „Iluis ten Bosch" in Den Haag for mateur mr. J. A. W. Burger, ontvan gen. De heer Burger heeft de koningin op de hoogte gesteld van zijn bevin dingen gedurende de afgelopen week en van zijn plannen ten aanzien van zijn verdere formatie-arbeid Het. ka binet der koningin heeft dit maan dagmiddag meegedeeld. Gratis autokeuring - 80 procent liad gebreken UTRECHT, 2-4. Van de ruim 40.000 auto's die zaterdag jl. in het kader van de campagne „Laat. 'em nakij ken" van Veilig Verkeer Nederland gratis zijn geïnspecteerd, vertoonde maar liefst 80 procent een of meer gebreken op het gebied van banden, remmen, verlichting en stuur-in- richting. Bijna 1200 auto's bleken volgens voorlopige gegevens van 'WN nog slechts goed te zijn voor de sloop. Hall' miljoen broden op vuilnisbelt ARNHEM, 2-4. Volgens het ge meentelijk compostbedrijf van Arn hem gooien de Arnhemmers jaar lijks bijna een half miljoen, broden op de vuilnisbelt. Dat is 3 procent van de totale jaarlijkse aanvoer van huisvuil. De dienst noemt dat een ontstellende verkwisting. Een onder zoek naar de bestanddelen van het huisvuil heeft voort uitgewezen, dat jaarlijks enorme hoeveelheden plas tics in duizenden vormen en kleuren op de vuilnisbelten terecht komen. Het compostbedrijf zit daar erg mee omhoog, omdat voor het huis vuil wordt bewerkt, eerst alle plas tics er uit gevist moeten worden omdat ze niet geheel verteerbaar zijn. Herenkleding Van Dam in moeilijkheden GRONINGEN, 2-4. De herenkle ding fabriek N. A. van Dam B.V. te Groningen (plm. 200 personeelsleden) is in ernstige financiële moeilijkhe den geraakt. Hét bedrijf heeft maan dag surseance van betaling aange vraagd. Inmiddels is ten. behoeve van het personèel tevens de nul-urènrege- ling aangevraagd. Het bedrijf zal de uitkering op basis hiervan aanvullen tot het nominale loonbedrag. De 'verkoop van kleding via eigen winkels, waartoe Van Dam vorig jaar besloot óm de financiële moei lijkheden het hoofd te kunnen bie den en daarmee de werkgelegenheid van het personeel veilig te stellen, is beneden verwachting gebleven. Massale betoging van studenten in Parijs PARIJS, 2-4. Tienduizenden scho lieren en studenten, in totaal naar schating ruim 100.000, zijn maandag door Parijs getrokken uit protest te gen een nieuwe wet op de militaire dienstplicht, die weliswaar de duur van de dienstplicht vermindert van 18 tot 12 maanden maar eist, dat stu derenden hun dienstplicht vervullen voordat zij beginnen met hun uni versitaire studie. Man wurgt zijn vrouw AMSTERDAM, 2-4. De Amster damse politie heeft de 31-jarige chef-colporteur E. A. C. aangehou den, die ervan wordt verdacht zijn 37-jarige echtgenote G. C.-E. door wurging om het leven te hebben ge bracht. De affaire is vorige week vrijdag aan het licht gekomen toen de man telefonisch zijn buren alar meerde. De politie vond in de woning aan de Botterstraat in Amsterdam noord het stoffelijk overschot van de' vrouw, die, zoals bij sectie bleek, vermoedelijk door wurging om het leven was gekomen. De man lag, verdoofd door slaapmiddèlen, op bed. Hij werd naar een ziekenhuis ge bracht en zaterdag na zijn ontslag, toen'de sectie inmiddels in de rich ting van eëri piisdrijf had gewezen, aangehouden. DAF niet naar Zeen ws-Vl aantieren TERNEUZEN, 2-4. Burgemeester M. K. van Dijke van Axel heeft kri tiek geleverd op het besluit van DAF in Eindhoven zijn nieuwe auto-fa briek in België te vestigen. Zeeuws- Vlaanderen met zijn grote werke loosheid zou de fabriek met open ar men hebben ontvangen. De heer Van Dijke meende dat de Nederlandse re gering, bij het geven, van opdrachten, (75 pet. van de legervoertuigen wordt bij DAF vervaardigd) rekening moet houden met deze ontwikkeling. BLIK DOOR HET WERELD De Veiligheidsraad die de kostba re tocht naar Panama ondernam om zich daar te verdiepen in de proble men van Latijns-Amerika heeft niet veel meer gedaan dan pralen over Panama's grote probleem. 1-Iet. vindt dat het nu eens uit moet zijn met de Amerikaanse kolonie die dwars door het landje loopt: de kanaalzone. Nu wordt over deze zaak al lang en breed onderhandeld tussen de twee betrokken partijen; Panama ge bruikte de Veiligheidsraad om in die onderhandeling roat. schot te bren gen. Vergeefs, uiteraard want in dit kollege hebben de Ver. Staten een vetorecht dat het wel zelden ge bruikt, maar dit was dan zo'n zeld zame keer. De historie van het Panamakanaal is bizar. Partilculieren begonnen hier onder leiding van De Lesseps (de man van het toen net voltooide Suezkanaal) door Colombiaans ge bied een kanaal te graven. Een han dige heer kocht de failliete boel op en wist do Amerikaanse regering te interesseren die er vervolgens geld in stak. Tezelfdertijd ontstond in Pa nama een revolutie om los te komen van Colombia, wat niet gelukt zou zijn zonder Amerikaanse hulp. De V.S. meenden echter in ruil wel van Panama voordeliger voorwaarden te kunnen bedingen dan ze Colotnbia hadden geboden en die Colombia als te laag had afgewezenDe vrees dat anders de Colombianen Panama, zou den terugveroveren noopte Panama erop in te gaan. Hoezeer de betaling aan de lage kant is blijkt er wel uit dat in de huidige onderhandelingen de V.S. bereid zijn de huur voor de kanaalzone van 1,9 naar 25 miljoen dollar omhoog te schroeven. Wat de soevereiniteit betreft: sinds 1951 zijn het 'niet meer de Amerikanen die vanuit Washington alles voor het zeggen hebben: .er is een regering voor de'kanaalzone, waarin echter dè 'veertigduizendAmerikanen die ér wonen meer stem hebben dan de tienduizend Pahamézën. Afspraken Panama pakt de Amerikaanse ka- naalhuur niet .meer aan. President Omar Torrijos rriaakt ook duidelijk dat hij er niet voor voelt van Pana ma een Amerikaanse kolonie, zelfs geen 51ste staat van de unie te ma ken. Hij wil het volledig gezag over het volledig grondgebied. En onge twijfeld heeft hij gelijk: de huidige sitjiatie is een overgebleven restant uit de periode dat de grote mogend heden hun macht rustig konden ge bruiken om huh zin te krijgen en dit past niet meer ih de wereld van nu. Hét is zozeer overleefd dat Panama zelfs niet wil praten over 'een periode van 25 of 30 jaar voor geleidelijke overdracht. En wie kan het ze kwa lijk nemen. Hamer tegen schaar WENEN, 2-4. Een Weense vader die genoeg had van de weelderige haardos van zijn zoon en hem met geweld naar de kapper bracht ligt nu in het ziekenhuis. De man had zijn 15-jarige zoon nog wel in zijn auto kunnen krijgen, ■maar eenmaal voor de kapsalon aan gekomen verzette de jongeman zich hevig. Vertwijfeld omdat het voort bestaan van zijn haardos in gevaar was greep de jonge een hamer uil de auto en sloeg daarm.ee zijn vader be wusteloos. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Namens de demo cratische meerderheid in het Ame rikaanse congres heeft senator Edmund Muskie president Nixon er maandag van beschuldigd dat hij er óp uit is een één mansbewind in de V.S. te vestigen. GENEVE. Zaterdag 7 april is het 25 jaar geleden dat de Wereldge zondheidsorganisatie, een afdeling van de Verenigde Naties, met haar werkzaamheden begon. DAKAR. Guinee heeft Portugal, België, Frankrijk, Engeland, Zuid- Afrika en Rhodesië er van beschul digd een militaire operatie tegen de regering van Sekou Toure voor te bereiden, die in mei zou moeten wor den uitgevoerd. OEM.TALA, Zuid Afrika. De rege ring van Transkei, de eerste Bantoe stan (thuisland), heeft grotere wetge vende bevoegdheden gekregen, om inzake de huisvestingsplannen en be paalde gezondheidsdiensten. LONDEN. De Britse regering zal nietingaan op acties van conservatie- veparlementsleden voor het opnieuw invoeren van de doodstraf. „De re gering is niet van plan deze kwestie weer ter discussie te stellen". SAIGON. Voor het eerst na vijf jaar mochten de danszalen in Saigon hun deuren weer openen en honder den Vietnamezen. uit alle leeftijds groep hebben daar een dankbaar ge bruik van gemaakt. Ook in de nacht clubs en bij de paardrennen. werden goede zaken gedaan. PORT MORESBY. Een groep van 80 krijgers gewapend met pijl en boog heeft een, melaatsenziekenhuis in de Hooglanden van Australisch Nieuw Guinea aangevallen. Een pa tiënt werd gedood en een ander ern stig gewond. PARAMARIBO. De vier Suri naamse vakbonden hebben besloten het „generaal akkoord" dat door de commissie van goede (diensten was aangeboden niet te aanvaarden, MARSEILLE. In een café in Mar seille zijn. vier mensen doodgeschoten en twee gewond dóór drie. jongeman nen. Een ooggetuige zei dat de drie dichtbij het café uit huh auto.waren gestapt, er heen slenterden en onver hoeds begonnen te schieten. ATLANTA, Georgia. Twee wérvel- stormen die dit weekeinde de Ame rikaanse staten Georgia en Zuid- Carolina troffen, hebben een tiental mensen levens en honderden gewon den geëist. In principe kan Washington Pana ma ook geen ongelijk geven. Maar aan de andere kant is hel kanaal voor de V.S. uitefmate belangrijk, niet alleen voor de handelsscheep vaart maar meer nog omdat langs dit kanaal nog redelijk snel de Atlanti sche en de Pacifische vloten van oceanen kunnen wisselen - een mo gelijkheid die ze niet afhankelijk, willen maken van misschien een bo ze bui van- een Panamese president. Maar er zijn natuurlijk vergelijkba re gevallen waaruit blijkt dat het ook anders kan: de Bosporus bij voorbeeld, die weliswaar geheel on der Turkse soevereiniteit valt maar ■waarlangs de Soivjet-Unie het recht heeft haar schepen te 'sturen. Iets dergelijks zou hier ook moeten kun nen. Maar de kans dat dit bereikt wordt metonderhandelen nadat eerst zolang oen onbevredigende si tuatie heeft bestaan is natuurlijk .klein. HAMBURG. De van de Atlantische Oceaan komende orkaanachtige storm heeft maandag behalve in ons land ook huisgehouden in West- Duitsland. In het bijzonder in de deelstaat Noordrijn-Westfalen werd grote schade toegebracht. LONDEN. Een zware storm heeft maandag in het zuidoosten van En geland aan zeker twee mensen het leven gekost. In Scoulton ontwortel de de stórm een boom die op een personenauto terecht kwam waar door de beide inzittenden werden gedood. AMMAN. Koning Hoessein van Jordanië hééft opdracht gegeven, tot wetswijzigingen die aan vrouwen het kiesrecht verlenen, zowel actief als passief, zo. heeft radio Amman za terdag meegedeeld. BEIROET. Libië heeft een. Ameri kaans memorandum teruggestuurd, waarin een volledige verklaring wordt geëist van het incident van vorige week, waarbij twee Libische „Miragé"-straalj'agers een Ameri kaans transportvliegtuig boven de Middellandse Zee beschoten. NIXOSlA. Zondag zijn opi Cyprus 20 bommen ontploft ter gelegenheid van de 18de verjaardag van de op stand tegen het Brits bestuur. Nie mand werd gewond en er is geen schade aangericht, want alle bom men explodeerden op onbebouwde terreinen. SYDNEY. In de Australische stad Sydney heeft, óe politie bij huiszoe kingen de hand gelegd op een hoe veelheid wapens en explosieven. Meer dan 25 personen, door de po litie bestempeld als Kroatische na tionalisten, werden gearresteerd. Er zijn ook documenten in beslag ge nomen. CAIRO. Volgens de secretaris-ge neraal van de Arabische Liga, Machmoed Riad, overstelpt Amerika Israël met aanvalswapens om de Arabieren het gevoel te geven dat strijd tegen Israël onbegonnen werk FRANKFURT. Minstens 40 men sen zijn zaterdag in Frankfurt ge wond bij gevechten tussen enkele honderden jonge betogers en de po litie. De verboden betoging werd gehou den tegen de sloop van huizen die illegaal door jongelui worden be woond, tegen speculatie en woeker huren. CUBELLAS. In tegenwoordigheid van de 80-jarige oprichter pater Henri de Greeve, die een borstbeeld van zichzelf onthulde, heeft de di recteur van de Bond zonder Naam, de heer F. G. M. van Essen, maan dagmiddag in het Spaanse kust dorp je Cuballas een eigen hotel spe ciaal ingericht voor bejaarden en mindervaliden geopend. BRUSSEL. De Rijkswacht van Antwerpen heeft'de handen vol ge had met drie Nederlandse jongelui. Bij een identiteitscontrole in Wijne- gem trof de Rijkswacht twee Neder landers die geen identiteitspapieren op zak bleken te hebben. Toen de Rijkswachters hen wilden aanhou den reed plotseling een derde man op de politie in. ATHENE. Drie Franse journalisten hebben besloten met een rubberboot het Suezkanaal te bevaren van Port Said naar Suez en terug. Hun doel is „de weg te openen naar een vreed zame regeling van de kwestie van hét Midden-Oosten". Ti-Ta-tovenaar doet het bij de kleuters HILVERSUM, 2-4. De kleuterserie „Ti-Ta-tovenaar", die de N.O.S.-tele- visie sinds 1 oktober van het afge lopen jaar uitzendt, blijkt bij de kleuters zeer goed aan te slaan. In het algemeen vinden de kleuters in de leeftijd tot zeven jaar het pro gramma iets leuker dan de oudere kinderen. De ouders accepteren het programma niet zozeer voor zichzelf als wel. voor hun kinderen. Aldus blijkt, uit een enquête van de afdeling kijk- en luisterondei'zoek van de N.O.S.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6