Sb rnco TWJ tfpr IN AS-leerlingen „Prinses Juliana" gaan hun stage-tijd in ONZE PUZZELRUBRIEK al STREEKNIEUWS Royale clublokalen voor W.I.K. en Z.S.C. Afscheid aan Huishoudschool ZIERIKZEE, 29-3. Tijdens een korte plechtigheid in een van de lokalen van huishoudschool Prinses Juliana, aan het Jannewekken te Zierikzee, werden donderdagmiddag de INAS-speldjes uitgereikt. Na een jaar de INAS- cursus op school te hebben gevolgd, gaan de leerlingen nu een stage-tijd in van eveneens een jaar. Zij moeten zes maanden in een ziekenhuis, drie maanden in een be jaardeninrichting en twee maanden in een gezin met één of meer kinde ren, werken. Mejuffrouw C. N. van Liere, direc trice van de huishoudschool, reikte aan 47 meisjes en één jongen de speldjes uit. Het is voor de eerste maal in het bestaan van dë school, dat een mannelijke leerling de Inas- cursus volgt. Mej. Van Liere, heette alle aanwezigen van harte welkom. „Jullie moeten leren luisteren naar mensen met ervaring en niet denken van „ik weet het allemaal wel." Dat geeft dan alleen maar moeilijkhe den", aldus de directrice. Zij dankte het personeel voor de toewijding en de ouders voor de medewerking ver leend aan de opleiding. „De leerlin gen hebben de eerste spurt achter de rug, maar nu de stage-tijd nog en die is even belangrijk.'" Zij bood de leer lingen de felicitaties aan namens het personeel en wenstè hen een prettige en vooral leerzame stage-tijd. Eén van de ouders dankte de directrice voor haar medewerking en begelei ding tijdens deze begin-fase. Vervol gens bleef men nog gezellig bijeen, tijdens het nuttigen van een kopje koffie. De geslaagden Namen van de Inas-leex-lingen die per -1 april 1973 in stage gaan: Ada Bil, Gea Boer, Simone Cóp- Zeker geen lente-slapte in. de bé- langstelling voor onze puzzelrubriek, die de jaren door vliegt Men.móet blijkbaar aan puzzelen doen, om te zien. hoe kort eigenlijk een" week maar duurt. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. J. R. M. van der Sneppen De Wittestraat 21 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer W: Bom St. Domusstra'at 89 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de vclgende: Horizontaal: 1. krasser; 6. graniet; 12. puur; 14. ijzer; 15: p.p.; 17. be koorlijk; 20. mi; 21. set; 23. zéstien; 24. bon; 25. teër; 27. goot; 28. enkel; 29. "riep;"31. hóerif 32. e.d.; 33. barak; 35. mm; 36. snedig; 37. richel; 39. al; 40. gebit; 42. ar; 44. Parijs; 46. las; 47. drama 49 .trek; 52. snor; 53. ons; 54. koekoek; 58. gek; 59. co.; 60. man doline; 62. da; 63, raad; 64. sein; 66. trekker; 67. stukvat. Verticaal: 1. kapster; 2. A.P.; 3. sub; 4. Suez; 5. erker; 7. rijles; 8. azijn; 9. nek; 10. "Ir.; 11. twintig; 13. botter; 16. peen; 18. os; 19. Pul.; 20. moor; 22. tekenares; 24. boemerang; 26. redelijk; 27. gomhars 29. nagel; 30. Paris; 33. big; 34. kit; 38. optocht; 41. balkon; 43. markant; 45. Arno; 48. moed; 50. ronde; 51. Zeist; 54. kaak; 55. e.d.; 56. O.L.; 57. kneu; 60 mak; 61. eik; 63. re; 65. N.V. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. vistuig 6. strafbare handeling; 12. schaapkameel zonder vetbult; 14. vrucht waaruit men olie perst: 15. bekend sportevenement (alle.); 17. lekkernij; 20. de jongere (afk. Latijn); 21. uitroep; 23. knaag dier; 24. gomachtige stof; 25. Ned. munt; 27. verworpeling (figuurlijk); 28. zonderling: 29. op deze dag; 31. niet wild; 32. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 33. bezieldheid, vuur; 35. matig koud; 36. hevige stormwind; 37. nauwsluitende huza- renbuis; 39. hieltje v.e. ham; 41. dapper, onverschrokken; 43. plant; 45. meisjesspeelgoed; 47. midden (La tijn); 49. biersoort; 50. gedaante van boven menselijke grootte; 52. wreed aard (figuurlijk): 53. hulzen van ge dorste korenaren; 54. kaartspel; 56. historisch strafwerktuig: 57. over blijfsel bij verbranding; 58. wratme loen; 60. namelijk (afk.); 61. roofvis; 62. wars van laagheid; 64. plezierrei- ziger; 65. sierlijk, gracieus. Verticaal: 1. laagste rang der di plomatieke ambtenaren; 2. laatstle den (afk.); 3. vrijstaande overdek king (b.v. van een station); 4. god der liefde (mythologie); 5. genees middel; 7. ketting zonder eind waar aan bakjes zijn bevestigd; 8. rode kleur v.h. gezicht; 9. vermogend; 10. klaar, gereed; 11. knaagdier; 13. rad met tanden aan het bovenvlak; 16. drank; 18. vochtig aanvoelend en enigszins plakkend; 19. lichaamsdeel 20. tijdruimte van 12 maanden; 22. telwoord; 24. bewoner v.h. hoge Noorden; 26. iedere keer; 28. Èurope- aan; 30. voorzetsel; 32. zuil. pilaar; 34. houten drinkkom; 35. bereider van spijzen; 38. buffet in een her berg; 40. onzin; 42. ongelukkig lot dat iemand treft; 44. snoer waaraan brieven worden geregen; 45. overzet- vaartuig; 46. Europeaan; 48. deel van Azië; 50 vissersmandje; 51. stad in Korea; 54. oud bevaren matroos, be last met het afgeven van sommige scheepsbc-nodigdheden; 55. toespraak 58. voertuin; 59. houten pin of spie cm een opening te vullen; 61. che misch symbool; 63. schuifbak. 29 39 43 44 De B-groep Inas-meisjes. (Poto: Zierikzeesche Nieuwsbode) poolse, Astrid van Dongen, Nicoline Goudzwaard, Iseline Hage, Mia Ha- gesteijn, Henny van Hekke, Elly Klink, Diana Kloet, Els Krijger, Lia Krijger, Carolien Seybel, Elly Schell, de heer Ko Schell, Sylvia Simmers, Joke Stoutjesdijk, allen te Zierikzee; Marian Okkerse en Elly Verkammen te Bruimisse; Riet Oosse en Rian Smalheër te Brouwershaven; Anne ke Baumann en Willy Remmers te .Burgh; Elly Goudzwaard te Drej- /schor; Anja Boot, Ria Cysouw, Nellie 'v. d. Bösse, Rian v. d. Hoek, Betsie v. d. Houten, Janny de Kok en Tan- ny de Jonge te Kerkwerve; Mary Eerland en Marry EerlariH te Nieu- werkerk; Dina Capelle te Loopers- kapelle; Els de Bleyker en Petra Bours te Ouwerkerk;.Toos Bouwman en Anja Lustig te Refiesse; Marjon v. d. Maas te Westers.chouwen; Ma rian Voshol te Zonnemaire; Janneke Jongeling en Elly van Zandwijk te Den Bommel: Joke Tanis en Gertie Otte te Herkingen; Simone Bezuyen en Marian Meyer te Ouddorp; Janiè Munters te Oude Tonge; .Come Westhoeve te Ouddorp; Ingrid Kreeft te Stellendam. ZIERIKZEE Jehova's getuigen naar Zwijndrecht De Jehovah's getuigen van hier trokken naar Zwijndrecht, waar een massa-bijeenkomst werd gehouden in de veilinghallen. In het kader van de bespreking der evangelisatie-akti- viteiten, werd medegedeeld, dat in de periode 1961-1971: 15 miljoen bij bels in vele talen werden verspreid. Thema van het congres was: „Doet alle dingen tot Gods heerlijkheid". De opwekkingsrede werd uitgespro ken door de heer H. H. L. Steen kamp, die o.m. de aandacht vestigde op de vervolgingen in Malawi. Me degedeeld werd dat van 8 tot 12 au gustus te Utrecht een internationaal congres zal worden gehouden. BROUWERSHAVEN Afd. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op maandag 9 april wordt in het jeugdgebouw een bijeenkomst ge houden van de afdeling Brouwers haven Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Een causerie wordt gehou den óver: „Kleding en Mode", door een lerares van de Huishoudelijke Voorlichting. OOSTERLAND Vieze sloot exit Eindelijk is het zo ver gekomen dat de vieze sloot, achter de wonin gen aan de Molenweg voor een groot gedeelte is gedempt. Nu de drie krotwoningen aan de Molenweg kon den worden afgebroken, kwam de weg vrij om dit dempingswerk te realiseren. Men kon nu met vracht auto en bulldozer op deze plaats doorrijden om de sloot te bereiken. Lange tijd is dit stuk watergang, waardoor vroeger al het overtollige water vanuit de Sirjanslandse pol der en het noordelijk gedeelte van de Costerlandpolder naar het gemaal en de sluis te Viane stroomde, voor vuilnisbelt gebruikt. Mannen van het Aannemersbedrijf A. W. Wandel uil Nieuwerkerk voerden hel dem pingswerk uit. BRUINISSE Jeugd plantte bomen De Wereldboomplantdag, kon ook op Bruinisse worden gehouden, nu deze gemeente zich beijvert, om in plan West een leefbaar klimaat met veel groen te doen ontstaan. D ar- voor waren dan ook de leerlingen (hogere klassen) van de beide basis scholen ingeschakeld, die zich na het sein daartoe van burgemeester Hokken schrap zetten om een aantal bomen de grond in te krygen. Maar de eerste boom, die geplant werd, werd behandeld door burge meester Hokken zelf, die de jeugd er op wees, hoe goed het is, dat een gemeente -groen en bloemen heeft, die immers een leefbaar klimaat scheppen. Vlak na de oorlog was er ook een boomplantdag geweest Dit was nu de tweede in de Bruse geschiedenis. Spaar het groen zo drukte burge meester Hokken, de jeugd op het hart. Uit liefde tot de natuur maar ook omdat het f 50.000,- heeft gekost cm de parkeerstroken aan te leggen. De opzichters Bcdbijl (Ned. Heide Mij) en Van Sparrentak (Gront Mij) kregen een herinnenngsvaantje. Oudpapier-aktie Zaterdag 31 maart is het te Brui- nisse nu wel oud-papier op halen voor de Mbuma-zendïng. Enkele ke ren moest wegens ontbreken vari een ophaalwagen, verstek laten gaan. Nieuwe jeugdsoos Na het niet tot optimale tevreden heid gefunctioneerd hebben van de jeugdsociëteit, eertijds gevestigd in het Mosselslop, dat toen de naam kreeg van het Maagdenhuis, heelt thans weer een nieuwe jeugdsoos, die „De Pul" wordt genoemd. Zij is gevestigd in de kelder van het durps uus. Vergadering Ver. van Ned. Gemeenten De Vereniging van Nederlandse Gemeenten afdeling zal dit jaar naar haar algemene vergadering houden in St.-Philipsland en wel op woens dag 2 mei 1973. Burgemeester ir. W. L. J. Merkx van Breda zal een inlei ding houden getiteld ..Enige kantte keningen met de betrekking tot de positie van de burgemeester, de wethouders en van de raadsleden". Aan de dorpsbewoners wordt ge vraagd meubilair-ter beschikking te stellen. De kiedingaktie Nog steeds ontvangt mevrouw De Koning-Jumelet. bij wie goederen konden worden ingeleverd voor de kleding-aktie, zakken met kleding en dergelijke. Daar het niet meer moge lijk is deze door te zenden naar het adres voor het oorspronkelijke doel werd besloten, om wat nu nog bin nenkomt beschikbaar te stellen voor hét Leger des Hëils, die er ook wel weg mee zal weten. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 en 7.00 uur ds. Van der Schee: 11.00 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Van den Berg. Sercoskerke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. De Wit. Haamstede: 10.00 en 7 00 uur ds.Wassenaar. Reiiesse: 9.30 uur da. Van Leeuwen. Noordwelle: 11.00 uur da. Van Leeuwen. Scharendijke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brou wershaven: 9.30 uur ds. Kroon; 11.45 uur zondagsschool. Zonnemaire: 11.00 uur ds. Kroon; 9.45 uur zon dagsschool. Noordgouwe; 9.30 uur ds. v. d. Waal. 's-Gravenhage. Dreischor 11.00 uur ds. v. d. Waal, 's-Graven- Advertentie Kaas met ster-allures niet vergeten.JFrico eten Geslaagd De heer Jos van Tuyl te Bruinisse slaagde -voor "het diploma - Meet-' err Regelkunde. Hij studeerde .daarvoor aan de bedrijfsschool van de Shell te 'Pernis. De.heer Van-Tuyl is in het Europoortgebied bij 'de Shell werk zaam. Aanwinsten voor de sport KERKWERVE SCHARENÏJKE, 26-3. Zowel te Kerkwerve als te Scharendijke werden - gelijk gemeld - clublokalen op de respektievelyke sportvelden officieel in gebruik ge steld door burgemeester S. Francke van Middenscheuwen. De geschiede nis, de exploitatie en de financiering van beide clublokalen is eender en. anders. Dé clubs WIK en ZSC zijn bijzonder blij met deze aanwinsten. Er is voor beide lokaliteiten een b. en w.-voorstel tot een subsidie verlening, ter hoogte van de jaar lijkse huur, zijnde f 4000. De burge meester sprak de wëns uit dat het gebouw op de juiste wijze zal wor den gebruikt en er nimmer sprake zal zijn van „uitspattingen". Te Kerkwerve dankte de voorzitter van WIK de heer L. v. d. Wekken het gemeentebestuur en hij vertrouwde er op dat het clubhuis op de juiste manier zal worden gebruikt. Voor de verkrijging van de inven taris is een renteloze lening uitge schreven in „stukjes" van f 5, f 10, f 25 en f 100. In één week tijd - heel vlot dus - werden deze geplaatst door mevr. J. Berrevoets-ÏJsseldijk, echtgenote van de trainer en wedstrijdsecretaris. De lokaliteiten zijn uitgevoerd in Jarinobouw. De aannemer bood een klok aan. De voorzitter van de ai'd. Zeeland. K.N.V.B. de heer I. Bakker, noemde het lokaal een aanwinst, zeer belangrijk voor de jeugd. ZSC-akties Te Scharendijke ging het fourne ren van gelden voor de inventaris wat op een andere manier. Men wil geleidelijk komen tot aanschaf. Een zeepaktie heeft f 540 netto opge bracht en een advertentiecampagne in het clubblad f 300 netto. Dank woorden namens ZC sprak hier de voorzitter de heer P. v. d. Horst. Ook ZSC kreeg een klok van de bouwer. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Red.). De Z.S.C.-voorzitter de heer P. v. d. Horst dankte burgemeester Francke ev in hem het gemeentebestuur, (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) hage; 9.30 uur zondagsschool. Ou- werkerk: 10.00 uur ds. J. C. Koppert. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Van den Heuvel. Oesterland: 9.30 uur ds. Geers; 6.00 uur ds. Van den Berg. Sirjansland: 11.00 uur ds. Geers; 6.30 uur ds. Cazandei", Middelharnis. Bruinisse: 10.00 en 4.30 uur ds. Post. utherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. M. G. Wes terhof. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Favier; 6.30 uur ds. Schravendeel, Middelharnis. Haamstede: 10.00 en 5.00 uur ds. Van der Kooij, (viering H.A.). Scharendij ke: 9.30 en 2.30 uur ds. F. G. B. Schiebaan, Bennekom. Brouwersha ven: 10.30 en 3.00 uur ds. P. van Til, Middelburg. Zcnncmaire: 10.00 en 3.0*0 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk- Oosteriand: 10.00 en 5.00 uur ds. J. v. d. Haagen, Nieuwendijk. Bruinisse 9.00 uur ds. Rienstra („In 't Opper', H.A.); 10.00 en 5.00 uur ds. Rienstra, (bed. I-LA. en dankzegging). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 8.30 en 6.30 uur ds. Urban, (viering H.A.). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Gp den Velde. Kerkwerve: 10.00 uur leesdienst; 6.00 uur godsdienstoefe ning. Haamstede: 10.00 uur lees dienst; 3.00 uur ds. P. Roos, Middel harnis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3.00 uur leesdienst. Oosteriand: 10.00. 2.30 (doopdienst) en 6.30 uur ds. W. Hage Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. van den Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosteriand: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur ds. H. J. Adriaanse, Den Haag. Leger des Heils Zierikzee: Pnststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 10.15 uur. Haamstede: zondag 9.00 uur Jehovah's Getuigen Zierikzee: Bovenzaal R.T.M.-gebouw Grachtweg, 16.00 uur openbare toe spraak; 17.00 uur Wachttoren- en Bijbelbespreking. OVERDENKING Loon voor Lanterfanters Hebt u dat ook wel eens? Zo'n bui van: wat doe ik hier eigenlijk? Wat heeft, in de grond genomen, mijn leven nou voor zin? Wat levert 't op? Nou ja, je werkt voor wat centen, maar die verdien je om weer uit te geven. En als je op je eindje zit, dan baat een spaarbankboekje doorgaans ook niet veel meer. Doen we hier wel wat anders, dan wat rondhan gen,, een praatje hier, een smoesje daar. en gedag zeggen tegen toeval lige passanten? De Bijbel vergelijkt ons ergens met een ploeg lanterfanterende werklo zen. In dat beeld kunnen we onszelf en elkaar best herkennen, dacht ik. Van die ouderwetse dagloners, zon der uitzicht op W.W.: We lummelen en leuteren daarom maar wat aan. Het is een bestaan- dat niets ople vert. Maar op gezette tijdén. met grote regelmaat, komt God bij ons langs. Die zegt: Ik heb werk voor je: Kom werken in mijn tuin. Daar verbouw ik druiven, waarvan ik wijn wil ma ken. En die wijn, daarmee gaan we feest vieren, als we klaar zijn. Dat is ook Het loon, dat ik je aanbied: een feest. Dat gaan we dan samen vieren, in de eeuwige zaligheid. 't Is wel een rare werkgever voor ons begrip: Iedere werknemer krijgt hetzelfde loon, of 'tie vroeg of laat begint. Of wij jeugdig of al oud ge worden bij God in dienst gaan: Het levert ons hetzelfde loon: het eeuwig feest bij God. Nog eens: het is een vreemde werkgever. Hij doet kennelijk niet aan arbeidsplanning. Hij komt niet met een zuinig gezicht op ons af. van: ik heb een bepaald aantal mensen nodig. Nee, telkens als hij aan de plaats van de arbeidsreserve (zo noemen we dat tegenwoordig) komt, roept hij alle doelloze slentelaars in zijn dienst. Hij heeft steeds een on beperkt aantal mensen nodig. Die tuin van God moet wel enorm groot wezen. We hebben daar te helpen bij de wijnbouw. Cns werk is: Onkruid wieden in de tuin van God. Het kwa de weghalen, opdat de groede vruch ten, de druiven, tot wijn kunnen worden, gemaakt voor het eeuwige feest. Dat is het hele doel van ons bestaan. Waar ligt die tuin van God? Vlak voor u! Dat is in onze eigen aarde, waar onkruid doorgaans har der groeien wil, dan druiven. En krijgen we dat loon wel? Gaat God niet failliet aan zijn eigen goei igheid? Is die werkgever wel be trouwbaar, of krijgen we op een kwaad moment toch de bons? Nee, hij heeft zoveel voor zijn ar beiders over, dat hij zijn eigen zoon verkocht heeft. Daarvan betaalt hij ons uit; de kas van zijn genade is sindsdien onuitputtelijk. Gaat u. mee, aan het werk? (Matth. 20 1-16). Scharendijke, VAN DEN BERG

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 6