ONGEKENDE EROTIEK Weg Tliolen- Parkeerterrein - Commissie Bezwaarschriften - Kaaskenswater St. Philipsland YAMAHA 1 herno-special l Heropening gemoderniseerde bakkerszaak Raad akkoord overbrenging „Dolfirodam" naar Scharendijke Om CAO in de textiel STREEKNIEUWS AGENDA Stakingen in 45 bedrijven LAATSTE NIEUWS Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE. 28-3. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemees ter Tli. H. de Meester, werd besloten lot aanleg van een parkeerterrein aan de Baden Powell weg. Deze zaak beeft al eerder in de raad gespeeld. De voorzitter noemde bet - ziende op de samenwerking - een co-pro- duktie van de beide wethouders. In bet plan blijken voor en bij bet terrein vijf lichtpunten te zijn opge nomen. Het bestratingspatroon zal niet optimaal zijn; bet wordt ten dele niets (aangeplempte aarde), asfalt en van elders uitgekomen oude bestrating. De heer Van den Doel onder streepte wat wethouder Asma in een vergadering had gezegd over de cnodzaak van doorstroming Volgens de wethouder zy"n er mensen te Zie rikzee, die 1' 120 verwonen hij een inkomen van 1' 30.000. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat ww-bewoners voortaan alleen geholpen worden in een kantoortje in de voormalige openbare basis school (achterzijde) aan de Lange St.' Janstraat en dus niet meer ten stad- huize. THOLEN, 29-3. Op 15 mei wordt, officieel, de weg geopend die het ei land Tholen en het schiereilandje St.' Philipsland met elkaar verbindt. De eeuwenlang geseheiden eilanden zijn nu in verband met de aanleg van het Rijn-Scheldekanaal met een drie meter brede weg door de Krabbe- kreek aan elkaar verbonden. De weg is sinds de opheffing van het pontveer tussen Oud- en Nieuw- vossemeer, enkele weken geleden, echter al druk clandestien bereden (nog enige tijd in maar één richting), omdat het twintig kilometer scheelt met de oude verbinding. Meer tijd vergde het voorstel tot instelling van een Commissie voor de behandeling van Bezwaarschrif ten. Bij deze commissie zal beroep mogelijk "zijn tegen beschikkingen van het college inzake de Algemene Bijstandswet. De heer Groen had op een eerdere vergadering reeds op de noodzaak van een dergelijke com missie geattendeerd. Hij was ook dit maal de voornaamste woordvoerder en had vooral bezwaar tegen een clausule, die bepaalt dat in sommige gevallen b. en w. de commissie niet bijeen behoeven te roepen voor ad vies. Het bleek hier te gaan om ..on zinnige' gevallen en bezwaarschrif ten, die tegen de wet ingaan. Deze zaken liggen zo evident, dat advies niet nodig is. De heer Groen betoogde echter dat alle bezwaarschriften bij de com missie dienen te komen. Een voor selectie door het college is onjuist. De bepaling blijkt ingevoegd om pragmatische redenen. Bovendien - zo lichtte de voorzitter toe - wordt in dergelijke voorkomende gevallen de commissie altijd onverwijld inge licht. De heer Groen diende een te genvoorstel in om de clausule te la ten vervallen, maar zulks werd verworpen met 11 tegen 2 stemmen. De roiulvraag De heer Den Boer haakte in op een ingezonden"' van de heer Van Heze die zich enerzijds keert tegen de te hoge autosnelheden in de Weststraat anderzijds pleit voor inkrimping van de Van'eput. Er schijnen plannen in deze sector te bestaan, maar de raad weet daar(nog) niets van en parti- kulieren blijkbaar wel. Hij verzocht in dergelijke gevallen de raad tijdig in te lichten, hetgeen werd toegezegd De heer Den Boer attendeerde ook op ernstige putten in het wegdek van de St. Joostmeet. Verder vroeg hij naar het plan Kaaskenswater. Hij wist dat poten tiële bouwers naar plaatsen uitwij ken, waar de grondprijs lager ligt. De voorzitter zei op korte termijn met plannen te komen, maar wees op de misvatting dat men in het kader van dit exclusieve plan goedkoop zou kunnen bouwen. Dat klopt niet met de werkelijkheid. Het bouwrijp maken is duur door de exentrisehe ligging. Wat de loopstraten betreft, deelde wethouder Asma mee. dat de Mol daar niet toe gaat behoren. De heer Van der Wielen wilde de broedhok- ken voor de eenden in de Zoete Gracht terug. De heer Simmers kreeg op een vraag ten antwoord dat in de zomer een begin wordt ge maakt met de reconstruktie (bouw stijlwoningen) in het Havenkwar tier. Geen dansgelegenheid De heer Sprengelmeijer vernam, dat in het lege pand van Delta Elek- tronika-hoek Nieuwe Boogerstraat- St. Domusstraat geen dansgelegen heid komt. B. en w. hebben een aan vraag hiervoor afgewezen. Hij ver nam verder dat op de lege plaatsen in Malta nog zal worden gebouwd, zodat een grote opruiming van de terreinen door de Dienst G.W. niet meer zo doeltreffend is. Mevr. Beije kreeg toezegging dat vuil in een viertal leegstaande wo ningen aan het Lange Groendal zal worden verwijderd. De materialen van de speeltuin aan de Baden Po- well-weg gaan naar West, maar er komen geen tegels onder de toestel len. Hevige straatgevechten in Frankfurt FRANKFURT, 29-3. Bij straatse- vechten met voornamelijk jongelui zijn woensdag in het Westduitse Frankfurt 16 politiemannen deels zwaar gewond geraakt Tevens liepen ongeveer tien demonstranten ver wondingen op. 20 jongelui werden gearresteerd. Het kwam tot een harde confron tatie tussen politie en demonstranten toen een woning moest worden ont ruimd die al maandenlang illegaal door enkele jongelui wordt bewoond De woning staat op de sloperslijst. In verband met de agressieve hou ding die de bezetters aannamen had de deurwaarder het veiliger geoor deeld de politie erbij te halen. Deze kwam met ongeveer 500 man en maakte gebruik van traangas en waterkanonnen om de bewoners het huis uit te jagen. Ze moest daarbij echter wel een hagel van stenen, flessen en ijzeren staven trotseren. Zakeninitiatief te Oosterland i Weststraat 5-7 - Zierikzee 1 OOSTERLAND, 29-3. Donderdag j.l. had de heropening plaats van de zaak van bakker J. Bouwman aan de Sint Joostdijk alhier. De winkelin richting heeft een grondige meta morphose ondergaan, niet alleen wat het assortiment betreft, maar ook de inrichting. Van een bakkers-kruidenierszaak is hier nu een meer luxueuze winkel gecreëerd, waar uiteraard brood en banket nog wel prevaleren evenals chocolade en luxe dozen bonbons e.d. maar waar de kruidenierswaren het veld hebben moeten ruimen. Een ruime sortering suikervrije en zout- Gemeenteraarl Midrlensclioiiwen SCHARENDIJKE. 28-3. De raad van Middenschouwen kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. De voorzitter deelde mede, dat hij met ingang van 16 april 1973 benoemd is tot burgemeester der gemeente Valkenisse. De heer M. Boot feliciteerde de bur gemeester namens de raad met deze benoeming. De voorzitter zegde de heer Boot hiervoor dank. De voorzitter deelde verder n.a.v. de notulen van de vorige vergadering mede, dat Dolfirodam naar de vlethaven te Scharendijke komt. De betrokken minister heeft voor twee seizoenen toestemming verleend. Be heer Hart vroeg of hierover nog diskussie mogelijk was, daar dit in de vorige raadsvergadering was toegezegd. De voorzitter maakte zijn veront schuldiging. dat geen schriftelijke mededeling over Dolfirodam aan de raadsleden was toegezonden. Op grond van de Algemene Politieveror dening is voor het geven van de ver makelijkheid toestemming van de burgemeester nodig. Spreker had de vorige malen, dat Dolfirodam aan de orde geweest is niet de indruk gekregen, dat de raad tegen de komst hiervan naar Scha rendijke was. De heer M. Boot wees er op, dat de raad afgevraagd zou worden of er bezwaar was. De komst van Dolfi rodam is nu min of meer een feit geworden. De heer Hart was van mening, dat aan de komst van Dolfirodam naai de vlethaven te Scharendijke voor- en nadelen verbonden zijn. o.a. in breuk op het natuurschoon. Mevr. Kloet-Schellingerhout vroeg of de periode tot oktober 1974 een proefperiode is. De voorzitter beantwoordde dit ontkennend. Bij afloop van de ver- gunningsduur dient een andere plaats te worden gezocht. De afmetingen van Dolfirodam be dragen 100 x 60 x 14 meter. De voorzitter stelde voor de stuk ken over Dolfirodam voor kennisge ving aan te nemen, hetgeen impli ceert, dat de raad zich bij de over plaatsing naar Scharendijke neer legt. De raad besloot aldus. Subsidie verbetering wegen? De voorzitter deelde mede, dat hij uit de pers vernomen had, dat er kans bestaat, op toekenning van een subsidie in het kader van de werk- Advertentie m 1111111111111111111111111111111111111111111111 m i bioscoop 1 1 DE concertzaal i zierikzee i lelefoon (01110) 2770 E brengt u a.s. zaterdagavond E E 31 maart - 20 00 uur: „Flitsen" uil het buitenland DUBLIN. De Ierse marine heelt ongeveer vijf ton wapens en explo sieven in beslag genomen op een schip dat zich voor de Ierse kust be vond, zo is bekendgemaakt. Drie personen zijn aangehouden. ALGIERS. De Algerijnse autori teiten hebben een grootscheeps hulp program op touw gezet voor de slachtoffers van zware overstromin gen die het ditstricl Annaba, in het oosten van het land. teisteren WASHINGTON. Het Amerikaanse democratische congreslid Herman Badillo heeft een wetsontwerp inge diend voor het uitreiken van 60.000 speciale immigratie-visa voor Joden in tien Arabische landen. Hij wil de reis-visa voor de Verenigde Staten Ier beschikking stellen aan Joden in Algerije, Irak. Jördanic, Egypte. Li banon, Libië, Marokko, Saoedi-Ara- bië, Syrië en Jemen. BANGKOK. De Thailandse politie heeft in Noordoost-Thailand hennep planten voor de bereiding van mari huana ter waarde van ruim 1,4 mil joen gulden vernietigd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Staatssecretaris Schelfhout van onderwijs heeft er geen bezwaren tegen om leegstaande lokalen van kleuterscholen te laten gebruiken als peuterspeelzaal. Aldus blijkt uit zyn woensdag gegeven ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid mevrouw Smit-Kroes (VVD). AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft donderdagavond vier mannen aangehouden die ervan worden verdacht een 74-jarige vrouw uit Amsterdam-noord een be drag van tienduizend gulden te heb ben ontstolen. LISSE. De burgemeester van Am sterdam dr. I. Samkalden heeft het bloembOilenseizoen en „De Keuken hof" geopend met een rede, waarin hij heiinnerde aan de uitstekende relaties die verleden jaar tussen ste deling en tuinbouw zijn ontstaan tij dens de Floriade. arme artikelen heeft nu ook een plaats gekregen in deze herboren zaak. Er bestond bij de heropening buitengewoon veel belangstelling, en niet minder dan 25 bloemstukken maakten de verkoopruimte tot één bloemenzee, en gaven een feestelijk cachet aan deze zaak. Bakker Bouw man heeft bewezen met zijn tijd mee te willen gaan als middenstander. Bouwbedrijf Boogert B.V. voerde, in samenwerking met schilder Wes- dorp, de werkzaamheden uit en de firma Mat thee zorgde voor de elek trische verlichting. Oosterland heeft er een mooie zaak bijgekregen. Bijzondere uitgave brieven van Du Perron AMSTERDAM, 29-3. Alle brieven die de in 1940 overleden schrijver E. du Perron aan vrienden en relaties heeft geschreven en die door hen of door hun nabestaanden werden be waard, zullen in de komende jaren worden uitgegeven. Er zijn tot nu toe ongeveer 3.300 brieven opge spoord en de uitgave, die verschei dene dundrukdelen zal omvatten, belool't volgens de uitgever G. A. van Oorschot in Amsterdam de meest grootscheepse onderneming van deze aard in de Nederlandse litera tuur te worden. UTRECHT, 29-3. De werkgevers organisatie in de textielindustrie (Fenetex) wil het CAO-overleg on der leiding van een gespreksleider hervatten. De industriebonden wil len eerst van de werkgevers weten of zo'n gesprek zin heeft door een verruiming van standpunten. Dit is woensdagavond gebleken uit een communique van werkgevers- en werknemers, die elkaar op een geheime plaats in Utrecht ontmoet ten. Het informeel overleg vond plaats op uitnodiging. Vrouw verdronken in auto NAGELE. 29-3. De 51-jarige me vrouw J. H. Damman-Beltman uit Leleystad is in de nacht van woens dag op donderdag bij Nagele (in de Noord-Oost-Polder) verdronken, toen de auto waarin zij samen met haar man zat, in een diep kanaal langs de weg terechtkwam. Haai man, de 51-jarige commandant van de Rijkspolitie G. A-.D.&mman schrok van een tegemoetkomende auto met slechts één brandende koplamp. Hij haalde uit naar rechts en kwam via een fietspad in he't kanaal langs de weg terecht. Giftige boompjes uit schuur verdwenen DRONTEN, 28-3. Drie naaldboom pjes met zeer giftige bestanddelen zijn verdwenen uit een schuur van Staatsbosbeheer in het Roggebotsbos. (Oostelijk Flevoland). Kauwen op een naald van een van de boompjes kan al dodelijk zijn, zegt Staatsbosbeheer. Het gaat om drie kweekboompjes van ongeveer zeven jaar oud van een soort taxxes baccata met een hoogte van 40 tot 50 cm. BRUIMSSE Verkoopmiddag Welfarewerk In het bejaardenverzorgingstehuis „In 't Opper'" te Bruinisse worden nu reeds meer dan een jaarlang Welfa re-werkstukjes gemaakt onder lei ding van een aantal dames, die daarvoor onder auspiciën van het Rode Kruis zijn opgeleid. Een groot aantal bejaarden heeft voor een berg met werkstukjes gezorgd en waar naar de aard, de opbrengst van het gemaakte weer moet dienen om ook in de toekomst weer met het werk door te gaan, organiseert woensdag 4 april een verkoopmiddag, die om 2 uur in „In 't Opper" begint. loosheidsbestrijding voor verbete ring van de Heuvelsweg en Weelweg te Kerkwerve en het leggen van een riolering langs de Elkerzeeseweg te Scharendijke. De plannen hiervoor worden gereed gemaakt. Besloten werd tot verkoop aan de Stichting Woningen en Woongebou wen voor Bejaarden op Schouwen- Duiveland van een perceel bouw grond aan de Burg. de Bruijnstraat te Ellemeet, groot 745 m- voor het bouwen van 4 bejaardenwoningen, tegen een prijs van f 17.060.50. Aan de heer J. J. Hage te Noord- gouwe zullen worden verkocht een tweetal perceeltjes grond bij de door hem gekochte woning Weelweg 22 te Kerkwerve voor een bedrSg van f 800.-. De woningwetwoningen Irenestr. 6 te Scharendijke zal worden over ge dragen aan de heer C. Dorreman en de woning Irenestral 10 aan de heer I. Dorreman. Wijziging Politie-verordening De raad besloot tot vaststelling van de 10e wijziging van de Alge mene Politieverordening. Deze wij ziging houdt in, dat het verboden is op het strand te Scharendijke te vissen, wanneer dit met borden ken baar is gemaakt. Verder hebben schepen waarop in groepsverband wordt gevist een goedkeuringsbe- wijs nodig. Centrale verwarming en/ zelfh^t)w centrale verwarming Vraagt vrijblijvend offerte SAMAN-DEURL00 Sint Domusstraat 43 - Zierikzee Telefoon 3260 Explosieve baby BELFAST, 29-3. Britse militairen, die donderdag een kinderwagen in specteerden welke door een straat in Belfast werd voortgeduwd, ontdek ten dat deze een zeer explosieve „baby" bevatte: een bom met bijna zeventig kilo dynamiet De bom werd onschadelijk ge maakt en de „moeder", een vrouw uit Belfast, aan de politie overgedra gen. (DEATH IN DOSE3J UDO KIER BETTY ARVANITI r,oe NIKI TSIGALOU OMIHOS EfSTRATIADIS EASTiMANCOLOT Toegang 18 jaar Entreeprijzen f 3,50 en f 4,50. E E Geen voorverkoop. E Kassa open: 19.00 uur. E Zaal open: 19.30 uur. iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTi Vrijdag 30 maart Haamstede Zaal Herv. kerk, 19.30 uur, gezamen lijke vergadering S.G.P., A.R.P. en C.H.U.-kiesverenigingen. Brouwershaven Restaurant Jac. Cats, 20.00 uur, Wa tersportvereniging B ro ti wersha ven Zaterdag 31 maart Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Maandag 2 april Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspaningsavond U.V.V. Donderdag 5 april Zierikzee Huis van Nassau. 20.00 uur, lezing Z.V.U. Ouwerkerk Café Vijverberg, 20.00 uur. vergade ring S.V.O.W.K. Vrijdag 6 april Zierikzee Aula R.S.G., Manhuisstraat, film avond „Ziejook". Haamstede Hotel Bom, Groene Kruis. 8 uur. Maandag 9 april Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afdeling Plattelandsvrouwen. Vrijdag 13 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.00 uur, paaswijding Chr. Kleuterschool. Zaterdag 14 april Bruinisse Het Dorpshuis, 10.15 uur, jaarver gadering „Zevbel". Dinsdag 17 april Zierikzee Chr. Geref. kerk, 19.30 uur, optreden Engels jeugdorkest van Solihull. DRIEBERGEN, 30-3. De Industrie bonden eindigen hun vijfde actie week in de metaal- en textielindu strie vrijdag met selectieve acties en stakingen in 45 bedrijven met in to taal 34.270 werknemers. Dit is het grootste aantal bedrijven dat deze week op één dag bij dé vakbonds acties betrokken is geweest. De acties worden vrijdag gepro longeerd in alle 39 bedrijven waar donderdag reeds het actieparool gold. Stakingen in Zeeland VLISSINGEN, 30-3. De stakingen in Zeeland hebben zich vrijdag uit gebreid. In de ochtend gingen de werknemers van de reparatiewerf Scheldepoort in het Sloegebied niet aan het werk. Hiermee is het totaal aantal stakers in Zeeland opgelopen tot 2200. Momenteel wordt in Zeeland nog gestaakt bij scheepswerf De Schelde in Vlissingen (1500 werknemers), Clitex, Clinge, Boddaert in Koude- kerke en Middelburg en de Konink lijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen en het Sloegebied De werknemers bij De Schelde in Vlis singen gaan maandag as. weer aan het werk. WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST Zaterdag 31 maart en zondag 1 april Dokter A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00 uur. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeinddienst gaat in: zaterdag morgen, de weekeinddienst eindigt: maandagmorgen 8.00 uur. Dokter J. N. T. de Bruin, Bruinisse, tel. (01113) 1280 neemt waar voor dokter Speelman. De arlsendienst OOSTERLAND- BRUÏNISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter J. B. Visser, Zierikzee, Mast gatstraat 104, tel. (01110)-3965 r.eemt waar voor dokter Vleu gels Schutter en dokter van der Zande. Zuster M. Kunst-Visser, Scharendijke, tel. (01117)-280, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110)-2180, heeft dienst Donderdag 19 april Huis van Nassau, 20.00 uur, afdeling A.B.V.A. Vredesplan N.-Ierland goedgekeurd LONDEN. Het Britse. Lagerhuis heeft donderdag met overweldigende meerderheid (329 tegen 5) zijn goed keuring- aan het nieuwe vredesplan voor Noord-Ierland van de regering Ileath gegeven. Volgens dit plan zul len in deze Britse provincie eind ju ni van dit jaar verkiezingen worden gehouden voor het tachtig afgevaar digden tellende Noordierse parle ment. REIS Nu had ik daar ivel eens iets over geschreven en misschien ging het daar wel over, toen die reismeneer in Rotterdam belde en zei; „komt U eens langs" Onmiddellijk gaan die dingen nooit, want wie kan zich zo maar ineens uit zijn iverk losscheu ren, maar de k;ans kwam toch. Even opgebeld en het was allemaal voor elkaar. Een mooi bureau, met - ik kan het ook niet helpen - een heel (laten we maar zeggen) lieve secre taresse. Je weet mooi nietwaar, mooi van buiten behoeft nog niet lief van binnen te zijn en dan natuurlijk de meneer. Een werker. Kon je zo zien, want hij zat vrijwel verscholen ach ter de papperassen en hij deed aan stapelvorming. Netjes geknikt tegen de meneer, handjes geschud en toen kwam hij met een artikel dat ik - onvolledig natuurlijk on veel te ro mantisch - ooit had geschreven over een zuidelijk land. Geen gezeur daar blijkbaar met kabinetten en vuil water. De reismeneer had het stuk (onge vraagd, maar hij wilde alles goed maken) in zijn wervingsblad overge nomen en onder druk van deze „per soonlijke impressies" kwamen er heel wat aanmeldingen binnen. De meneer ivas daar content over en hij kwam daarna abrupt (zo iets over valt je 772ooi) Tnet een geweldig voor stel, waarvan zelfs de secretaresse even opkeek. „Kijk" - zei hij U gaat op onze kosten naar een in onze reis boek aangegeven bestemming. Scharrelt daar wat rond, maakt wat foto's, schrijft een verhaal en dat is dan van ons". Nu kende ik gelukkig dat boek al en ik koos dus binnen de vijf minu ten een reis naar de Kaukasus uit. De Kaukasus. alleen het woord al, doet me wat. Die bergboeren daar, die misschien net als in Georgië een kan wijn uitdrinken zonder adem te halen en de klipgeiten daar boven de 2000 meter grens en de hurkdansen van de mensen in de dalen. Dat moet allemaal wel geweldig zijn. Niet be ter of spannender dan het Strdfeest te Noordwelle natuurlijk, maar 7in- tuvrlijk wel iets anders. „Nu dat is dan voor elkaar", zei de meneer en we praaltpn. nog wat na, ook over Turkije; vreemd regiem daar, maar tvel Bosporus (met brug nu) de Aya Sofia en donker o gig e danseressen in Istanbul. Enfin, er moest maar eens afscheid genomen. Ik weer gegroet, de deur uit, die daarna onmiddellijk weer open ging. De man stak zijn hoofd de gang in en riep: „meneer, 1 april". Wat moet je dan in vredesnaam te rugzeggen? SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2